Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Aug 11, 2013 6:48 pm

Βρισκόμασταν σχεδόν μια ώρα μακριά από το νησί με το όνομα Jaya, είχα ξανά βρεθεί εδώ πέρα με τον Scar και την Rangiku. Επίσης εδώ είχα αντιμετωπίσει έναν αρκετά δυνατό πειρατή με το όνομα Bellamy καθώς και το πρωτοπαλίκαρο του Sharkies. Ο καιρός ήταν σχετικά καλός, ένας δυνατός αέρας φυσούσε αλλά για καλή μας τύχη μας έσπρωχνε προς το νησί και όχι προς τα πίσω, έτσι το πλοίο μας έσκιζε τα νερά της μεγάλης γραμμής. Η Rangiku φαινόταν να έχει δεχτεί την ιδέα πως θα δοκίμαζα να βρεθώ στο νησί των Αγγέλων αν και δεν ήξερε πως ακριβώς θα το κάναμε αυτό. Είχε κλειστεί μέσα στο δωμάτιο με τους χάρτες της και έψαχνε πιθανούς τρόπους να επιβιώσουμε ένα τέτοιο εγχείρημα. Ο Scar με τον Ikkaku από την άλλη φαίνονταν εντελώς χαλαροί προς το γεγονός, βρίσκονταν στο πλάι του πλοίου και γέμιζαν μια σακούλα με ψάρια από την θάλασσα. Στέκονταν άκρη άκρη και χρησιμοποιούσαν τις δυνάμεις τους για να δουν ποιος θα έπιανε τα πιο πολλά.


Last edited by Roni on Wed Aug 21, 2013 12:09 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Aug 12, 2013 10:36 am

Εγώ από την άλλη ακόνιζα τα δυο πλέον σπαθιά μου, το νέο κατάνα που είχα αγοράσει είχε κόκκινη λεπίδα και σύμφωνα με ένα βιβλίο που είχε ο Scar πάνω στα κατάνα, θεωρούταν ένα από τα πιο αιματοβαμμένα κατάνα του κόσμου αυτού. Εξού και το χρώμα της λεπίδας του. "Σύμφωνα με τον μύθο το κατάνα αυτό είχε φτιαχτεί από έναν σιδερά που έκρυβε μίσος μέσα στην καρδιά του, μίσος για κάθε άνθρωπο. Έτσι το σπαθί είχε χαραγμένη μέσα του την δίψα για αίμα και σκοτωμούς, το πρώτο αίμα το γεύτηκε από τον ίδιο τον σιδερά που το είχε φτιάξει. Καθώς το είχε μαζί με άλλα κατάνα για να το πουλήσει τον σταμάτησαν μερικοί κλέφτες, του πήραν τα σπαθιά που είχε φτιάξει και τον σκότωσαν με το κατάνα με την κόκκινη λεπίδα."
Τς, μύθος ή όχι αυτό το σπαθί με τραβάει κοντά του για κάποιο λόγο. Λες και μπορεί να καταλάβει την δύναμη αλλά και το παρελθόν μου. Ενδιαφέρον μπορώ να πω, πολύ ενδιαφέρον... Μονολόγησα καθώς το κοιτούσα να λαμπυρίζει κάτω από το ελαφρύ φως το ήλιου. Όμως με τα πολλά είχαμε σχεδόν φτάσει στην Jaya και πλέον η φιγούρα του νησιού είχε αρχίσει να αχνοφαίνεται στον ορίζοντα.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Aug 12, 2013 10:44 am

Oi Scar, Ikkaku. Τέλος τα παιχνίδια, μαζέψτε τα ψάρια και ετοιμαστείτε. Φτάνουμε στο νησί. Τους φώναξα καθώς έπιανα το πηδάλιο για να διορθώσω λίγο την πορεία μας, οι δυο τους σταμάτησαν και άρχισαν να μαζεύουν τα ψάρια σε κουβάδες. Αφού αυτή η δουλειά τελείωσε, βγήκαν και πάλι στο κατάστρωμα για να με βοηθήσουν με το πλοίο. Σχεδόν μισή ώρα αργότερα πιάσαμε λιμάνι στην Jaya, δεν ήταν ανάγκη να αφήσουμε το πλοίο μας σε κάποιο πιο ήρεμο σημείο μιας που στο νησί δεν έρχονταν και τόσοι πολλοί μαρίν. Στο λιμάνι μπορούσε κανείς να δει αρκετά πειρατικά πλοία να είναι δεμένα, ενώ οι ιδιοκτήτες τους μεθούσαν στα μαγευτικά μπαρ του νησιού.
Αφού το πλοίο μας σταμάτησε, μπήκαμε στο εσωτερικό για να ετοιμαστούμε για αποβίβαση. Η Rangiku φαινόταν ακόμα αρκετά μπερδεμένη με το θέμα του νησιού των Αγγέλων καθώς και τον τρόπο για να ανέβουμε.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Aug 20, 2013 4:47 pm

Δίχως να ασχοληθώ με το θέμα, μπήκα και της είπα πως είχαμε πλέον φτάσει στην Jaya. Σηκώθηκε με μια ελαφριά μελαγχολία στο πρόσωπο της και πήρε τα πράγματα της. Σχεδόν μια ώρα αργότερα βρεθήκαμε μέσα σε ένα από τα πολλά μπαρ που υπήρχαν στο νησί, πίναμε το ποτό μας και μιλούσαμε για το πως θα ανέβουμε στο νησί που θέλαμε. Η Rangiku θα ρωτούσε στα μαγαζιά με είδη για πλοηγούς, ίσως και να ήμασταν τυχεροί και κάποιος από τους ιδιοκτήτες να ήξερε τον τρόπο. Οι υπόλοιποι θα κάναμε αυτό που ξέραμε καλύτερα, θα πηγαίναμε από μπαρ σε μπαρ και θα πίναμε μήπως και ακούσουμε τίποτα από τις παρέες γύρω μας. Ο Scar θεωρούσε αυτήν την ιδέα ιδιαίτερα καλή και είχε ενθουσιαστεί από την αρχή παρά τα παράπονα της Rangiku πως δήθεν το κάναμε για να μπορούμε να μεθύσουμε ελεύθερα...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Aug 21, 2013 8:27 am

Η υπόλοιπη μέρα πέρασε με αυτόν τον τρόπο, ο καθένας μας επισκεπτόταν και ένα διαφορετικό μέρος για να μάθει πληροφορίες για τον επιθυμητό προορισμό μας. Ωστόσο κανένας δεν είχε καταφέρει κάτι το αξιοσημείωτο. Συναντηθήκαμε αργά εκείνο το βράδυ για να ανασυγκροτηθούμε και να αποφασίσουμε τι θα κάναμε στην συνέχεια. Στο μαγαζί που καθόμασταν δεν υπήρχε και πολύς κόσμος έτσι τα περισσότερα φώτα ήταν σβηστά και μια απέραντη ησυχία απλωνόταν στον χώρο.
Τς, δεν περίμενα να είναι τόσο δύσκολο να βρει κανείς μερικές πληροφορίες. Τι είναι αυτό το πράγμα...?
Πρέπει να παραδεχθείς πως δεν είναι και τόσο εύκολο πράγμα να μάθεις πως μπορείς να πας σε ένα νησί που δεν είναι στην θάλασσα αλλά στον αέρα...
Υποθέτω πως έχεις δίκιο σε αυτό Scar...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Aug 21, 2013 11:38 am

O Ikkaku φαινόταν να είναι σκεπτικός, κοιτούσε περίεργα έναν τύπο που καθόταν ανάμεσα από τις σκιές. Το πρόσωπο του δεν φαινόταν αλλά ήμουν σίγουρος πως και εκείνος κοιτούσε προς το μέρος μας.
Oi Ikkaku, τον ξέρεις εκείνον?
Όχι δεν τον γνωρίζω, αλλά όση ώρα μιλάγατε μας κοιτούσε συνεχώς. Νιώθω τα μάτια του καρφωμένα πάνω μας, καλύτερα να προσέχουμε τι λέμε από εδώ και πέρα. Δεν νομίζω πως είναι σε θέση να μας επιτεθεί ή να κάνει το οτιδήποτε αλλά δεν είναι και λόγος να του δώσουμε την αφορμή.
Πάντως δεν είναι κυνηγός ή μαρίν. Φαίνεται αρκετά γερασμένος και αμφιβάλω αν μπορεί καν να σηκωθεί από την θέση του.
Όπως και να έχει, καλό θα είναι να είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί....
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Aug 21, 2013 11:44 am

Οι κουβέντα μας κόπηκε απότομα καθώς ο γέρος σηκώθηκε από την καρέκλα, το πρόσωπο του αχνοφάνηκε κάτω από ένα κιτρινιάρικο φως που έπεφτε πάνω του. Στα χείλι του υπήρχε ένα περίεργο χαμόγελο, ένα χαμόγελο τρέλας...
Τς, αυτό με ξάφνιασε.. Τέρμα! Πάω να τον ρωτήσω τι θέλει..
Δεν χρειάζεται να το κάνεις, το ίδιο σκέφτεται να κάνει και αυτός.. Θα έρθει προς το μέρος μας. Αναφώνησα δίχως να πάρω τα μάτια μου από τον περίεργο γέρο. Το Haki μου δεν έλεγε ψέματα, μερικά δευτερόλεπτα αργότερα άρχισε να τρεκλίζει προς το μέρος μας. Στηριζόταν σε μια μαγκούρα ξεφτισμένη από τα χρόνια και την σαπίλα αλλά δεν έδειχνε να τον νοιάζει και τόσο.
Όταν ήταν αρκετά κοντά μας άρχισε να γελάει σιγανά, σταμάτησε μερικά εκατοστά πιο πέρα από την καρέκλα του Scar και κάρφωσε το βλέμμα του στο δικό μου.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Aug 21, 2013 11:50 am

Fufufufufufu!! Υπάρχουν ακόμα τρελοί άνθρωποι σε αυτόν τον κόσμο λοιπόν... Ώστε σκοπεύεις να πας εκεί ψηλά εε??
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς γέρο αλλά καλύτερα να προσέχεις πως μιλάς στον καπετάνιο μου, είμαι αρκετά οξύθυμος με αυτό το θέμα..
Scar. Λέγε τι θες γέροντα, αλλά κάνε γρήγορα! Διακόπτεις το ποτό μας. Είπα σταματώντας τον φίλο μου που είχε ήδη φέρει το χέρι του στο κατάνα του.
Ο γέρος συνέχισε να με κοιτάει γελώντας μέχρι που τελικά αποφάσισε να μιλήσει.
Ξέρω πως θες να πας στο νησί τον Αγγέλων. Για την ακρίβεια λέγετε Skypeia, έτσι είναι το όνομα του. Μόνο ένας τρελός θα δοκίμαζε να ανέβει εκεί πάνω και μόνο ένας τρόπος υπάρχει για να το κάνει κανείς..
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Aug 21, 2013 11:55 am

Τρόπος? Ξέρεις τον τρόπο για να ανέβουμε σε εκείνο το νησί?
Μη με διακόπτεις μικρέ, είσαι πολύ μικρός ακόμα για να διακόψεις κάποιον σαν και εμένα. Ξέρω τον τρόπο γιατί τον έμαθα μόνος μου, ένα θαλάσσιο ρεύμα σε πάει εκεί πάνω. Λέγετε Knock-up Stream και γίνεται κάθε χρόνο σχεδόν αυτή την εποχή.
Το έχω ακούσει αυτό το ρεύμα... Λένε πως είναι ένας υδάτινος πίδακας που υψώνεται μέχρι πάνω από τα σύννεφα.
Έχεις δίκιο μικρή, όλοι οι πλοηγοί σαν και του λόγου σου θα πρέπει να το έχουν ακούσει. Είναι το ρεύμα που έχει σκοτώσει εκατομμύρια ναύτες που τυχαίνει να περνάνε εκείνη την ώρα από την περιοχή. Όμως εκείνοι που δεν πεθαίνουν, πάνε εκεί πάνω και βλέπουν πράγματα και θαύματα.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Aug 21, 2013 12:02 pm

Ο γέρος έβαλε και πάλι τα γέλια και μας γύρισε την πλάτη για να φύγει, σήκωσε το χέρι του και έδειξε τον ουρανό.
Δοκιμάστε να πάτε, πότε δεν ξέρεις τι μπορεί να καταφέρετε. Ίσως να πεθάνετε, αλλά ο κόσμος θέλει μερικούς τρελούς να του κάνουν παρέα. Εμπνέεται και γελάει μέσω αυτών.
Με τα λόγια αυτά εξαφανίστηκε και πάλι στις σκιές μέχρι που ακούστηκε η πόρτα του μπαρ να κλείνει και ο ήχος της μαγκούρας του χάθηκε από τα αυτιά μας.
Για μερικά λεπτά είχαμε μείνει όλοι σκεφτικοί. Κανένας δεν μίλαγε αλλά στο μυαλό του καθενός έτρεχαν οι ίδιες σκέψεις. Το νησί υπήρχε πραγματικά και ο τρόπος για να ανέβουμε είχε πλέον βρεθεί, όμως έπρεπε να πάρω μια απόφαση η οποία μπορεί και να σκότωνε το πλήρωμα μου αλλά και εμένα μαζί.
Αυτός ο γέρος λέγετε Jagearjack. Είναι ένας τρελός της περιοχής όμως αυτά που σας είπε είναι αλήθεια. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο τέτοιο νησί αλλά το ρεύμα υπάρχει σίγουρα. Εκεί έχασε τα πόδια του και αναγκάστηκε να βάλει εκείνα τα ξύλινα και να περπατάει με μαγκούρα. Ακούστηκε η φωνή του μπάρμαν καθώς σκούπιζε το μπαρ για να κλείσει το μαγαζί του.
Back to top Go down
Sponsored content





Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Once Again... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The legend [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Moving on! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Jaya-
Jump to: