Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 11 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 11 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Dec 02, 2012 3:31 pm

Ήμουν καθ οδόν για τον τελευταίο μου προορισμό πριν φτάσω επιτέλους στο Winterhold Island, πλέον δεν ταξίδευα μόνος. Μαζί μου είχα τον σύντροφο μου πλέον Mamra, ο οποίος για κάποιο λόγο φαινόταν αρκετά χαρούμενος σήμερα... Γύρισα και τον κοίταξα, ένα εντελώς χαζό χαμόγελο ήταν ζωγραφισμένο στο πρόσωπο του.
Ξέρεις μου λείπει το κατσουφιασμένο σου ύφος, δεν μπορώ πλέον να σε κοροϊδέψω αν δεν σου φταίνε όλα... Έλα, κατέβασε πάλι την μούρη σου στο πάτωμα... Του είπα ειρωνικά για να τον πειράξω...
Δεν με πολύ ενδιαφέρουν όσα λες, μίλα όσο θες... Είμαι χαρούμενος γιατί πλησιάζουμε τον πρώτο μας στόχο ως ομάδα... Επιτέλους θα βγάλουμε χρήμα από την δουλειά αυτή... Είπε εκείνος δίχως καν να με κοιτάξει...


Last edited by Roni on Fri Dec 07, 2012 6:12 pm; edited 3 times in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Dec 04, 2012 6:37 pm

Καταρχήν δεν πλησιάζουμε, πλησιάζω... Δεν έχεις το σήμα των κυνηγών πάνω σου οπότε αν θέλω δεν σε πληρώνω καν! Για αυτό και πάμε στο Inuyama, ώστε να μπορέσουμε να πάρεις έγκριση και να είσαι πλέον επίσημα κυνηγός...
Έλα τώρα λεπτομέρειες... Αφού ξέρεις πως θα με δεχτούν με την μια... Ξέρεις πόσο δυνατός είμαι, το ένιωσες από πρώτο χέρι άλλωστε!
Ωστόσο και πάλι έχασες εκείνη την μάχη... Του είπα γελώντας και κοίταξα μπροστά...Φτάναμε στο Inuyama Island, εκεί θα φρόντιζα να κάνω τον Mamra επίσημα κυνηγό ώστε να μπορεί να με ακολουθεί στα ταξίδια μου αλλά και να πληρώνεται από την Κυβέρνηση. Δέσαμε στο φυσικό λιμάνι του νησιού και κατεβήκαμε από το πλοίο μας. Το Inuyama Island ήταν ένα μικρό και γενικά ερημικό νησάκι, δεν υπήρχαν ιδιαίτερα πολλοί πολίτες εδώ, παρά μόνο μερικοί κυνηγοί. Δεν ήταν ιδιαίτερα δυνατοί αλλά φαίνεται πως είχαν αρκετά πάρε δώσε με τους Μαρίν, αφού είχαν την δύναμη να "εγκρίνουν" κυνηγούς.


Last edited by Roni on Fri Dec 07, 2012 12:47 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Dec 04, 2012 6:47 pm

Αρκεί βέβαια να περνούσε κάποιος το τεστ, το οποίο δεν ήταν κάτι άλλο από μια βίαιη μάχη με τον αρχηγό των κυνηγών, αν κάποιος άντεχε απέναντι του για πάνω από ένα μισάωρο γινόταν δεκτός στην, ας την ονομάσουμε, "παράταξη" μας.
Οπότε αρκεί απλά να τον νικήσω και θα κερδίσω το τατουάζ που μου λες τόσο καιρό... Σιγά το πράγμα, δώσε μου πέντε και ίσως και λιγότερα λεπτά μαζί του και θα τον κάνω κιμά...! Είπε ο Mamra όλο καμάρι για τον εαυτό του... Γέλασα και συμφώνησα μαζί του, παρά το γεγονός πως δεν είχε ελπίδα. Ήξερα πως ο αρχηγός των κυνηγών εδώ ήταν λίγο πιο αδύναμος από μένα, αλλά ήταν πολύ σκληροτράχηλος και δεν έπεφτε κάτω με ευκολία. Από την άλλη όμως, το ίδιο ήταν και ο Mamra... Ενδιαφέρον μάχη...Μπήκαμε στο μικρό χωριό που κατοικούσαν οι κυνηγοί επικηρυγμένων, προχωρήσαμε λίγα μέτρα και σύντομα τους βρήκαμε μπροστά μας...
Βρε βρε βρε, ποιον έχουμε εδώ... Ο μεγάλος και γνωστός σε όλους πλέον κυνηγός επικηρυγμένων στα μέρη μας? Πως και από εδώ? Μας τιμά ιδιαίτερα η παρουσία σου...! Ακούστηκε η γλοιώδεις και ειρωνική φωνή του Kairiken, τον ήξερα από τους Μαρίν.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Dec 07, 2012 12:50 pm

Ήταν ο αρχηγός των κυνηγών αυτών και σίγουρα ήταν ένα πολύ μεγάλο τσιράκι των μπλε αγοριών. Πράγμα που τον έκανε ακόμα πιο μισητό απέναντι μου.
Είπα να περάσω να δω τι κάνετε εσείς εδώ πέρα... Δεν έχω ακούσει κάποια από τις "επιτυχίες" σας εδώ και καιρό και έλεγα μήπως αποσυρθήκατε από το επάγγελμα...! Του απάντησα με το ίδιο ειρωνικό ύφος, τα μάτια διασταυρώθηκαν μερικά λεπτά για να δούμε ποιος θα υπερίσχυε... Τελικά ο Kairiken γέλασε και κοίταξε τον Mamra, ήταν προφανές πλέον πως θα απέφευγε μια μάχη με μένα αν δεν ήταν απαραίτητο να την κάνει...
Ώστε εσύ είσαι ο μαθητευόμενος του Kenshin, άκουσα πως τον ακολούθησες μετά από μια μάχη που είχατε... Σύμφωνα με τις πηγές μου, ήσουν αρκετά δυνατός για να τον κάνεις να χρησιμοποιήσει όλες του τις δυνάμεις.... Θέλω δυνατούς άντρες στην ομάδα μου, λοιπό τι λες? Θες να τον παρατήσεις και να έρθεις μαζί μας? Μπορώ να σε κάνω πολύ πιο δυνατό από τον Kenshin....
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Dec 07, 2012 1:01 pm

Ο Kairiken έκανε μια κίνηση με το χέρι του και έπιασε ένα περίεργο φρούτο από την τσάντα του, το κούνησε επιδεικτικά μπροστά στα μάτια μας. Ήξερα τι φρούτο ήταν αυτό, ένα από τα φρούτα του διαβόλου. Αλλά γιατί να θέλει να το δώσει στον Mamra? Γιατί δεν το κράταγε για τον εαυτό του ή για να το πουλήσει σε κάποιον? Είχα ακούσει ιστορίες για ανθρώπους που είχαν δώσει λεφτά που θα μπορούσαν να με συντηρούν για μια ολόκληρη ζωή, με σκοπό τους να αποκτήσουν ένα από τα φρούτα αυτά. Παρόλα αυτά ο Kairiken φαινόταν να θέλει να το δώσει στον Mamra, απλά και μόνο για να τον πάρει με το μέρος του.
Κάτι δεν μου αρέσει εδώ... Γιατί θες να δώσεις σε μένα αυτή την δύναμη και να μην την κρατήσεις για τον εαυτό σου? Είμαι σίγουρος πως πολλοί θα σκότωναν για να αποκτήσουν ένα τέτοιο φρούτο και εσύ μου δίνεις απλόχερα??? Του είπε ο Mamra με ένα καχύποπτο ύφος... Σκεφτόταν το ίδιο με μένα, οπότε ήξερε και αυτός για τα φρούτα του διαβόλου,όπως πάντα ο σύντροφος μου δεν σταματούσε να με εκπλήσσει...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Dec 07, 2012 1:26 pm

Το γιατί στο δίνω είναι δικό μου θέμα, πάντως αν φας το φρούτο αυτό θα είσαι πολύ πιο δυνατός από τον "σύντροφο" σου. Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι να δεχτείς την προσφορά μου και να πάρεις το φρούτο αυτό, μετά θα νικήσω τον Kenshin και θα είσαι πλέον επίσημα μέλος της ομάδας μας και πολύ καλός φίλος της κυβέρνησης... Είπε ο Kairiken με ένα χαιρέκακο χαμόγελο στο πρόσωπο του, όμως δεν με ξεγελούσε... Δεν ήθελε απλά να πάρει τον Mamra στην ομάδα των κυνηγών του, ήθελε να ελέγξει και τα φρούτα του διαβόλου. Δεν θα το έτρωγε ο ίδιος για να μην βάλει σε κίνδυνο την ζωή του, αλλά δεν θα το έδινε και σε κάποιον από τους άντρες του μιας που τους χρειαζότανε ακόμα... Οπότε ο πιο αδύναμος κρίκος ήταν ο Mamra... Δεν μίλησα για να του δώσω την ευκαιρία να διαλέξει μόνος του το στρατόπεδο που θα ήθελε να είναι από εδώ και πέρα.... Αν έμενε μαζί μου θα φρόντιζα να αποκτήσει το τατουαζ των κυνηγών με κάθε τρόπο, αν όμως επέλεγε να είναι απέναντι μου θα έπρεπε να τον διαλύσω και αυτόν στην πορεία μου προς την απόλυτη δύναμη....
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Dec 07, 2012 1:33 pm

Ο Mamra δίχως να πει κουβέντα προχώρησε προς το μέρος του Kairiken, εκείνος χαμογέλασε από ευχαρίστηση. Εγώ από την άλλη ήθελα να κατακρεουργήσω τον Mamra, με είχε προδώσει και επέλεξε την γρήγορη δύναμη απέναντι στην πραγματική ελευθερία.... Έπιασα την λαβή του κατάνα μου και ήμουν έτοιμος να του επιτεθώ, όταν το αναπάντεχο συνέβη... Η γροθιά του Mamra έστειλε τον Kairiken μερικά μέτρα πίσω και τον έριξε στο έδαφος....
Νομίζεις πως θα σε ακολουθούσα επειδή θα μου έδινε ένα τέτοιο σκαλοπάτι για να γίνω πιο δυνατός... Νομίζεις πως ακολούθησα τον Kenshin επειδή ήταν πιο δυνατός από μένα??? Τον ακολούθησα επειδή μπορεί να κάνει αυτό που δεν μπορώ να κάνω εγώ, είναι ενάντια στην κυβέρνηση και τα σκυλιά της όπως και εσύ... Είμαστε ελεύθεροι να κάνουμε ότι θέλουμε και βγάζουμε το ψωμί μας από διάφορους παρανόμους που συλλαμβάνουμε... Αλλά δεν είμαστε μαζί σας, αυτό να το θυμάσαι πολύ καλά από εδώ και πέρα... Και τώρα σήκω, έχω μια έγκριση να πάρω και για να το κάνω αυτό, πρέπει να σε νικήσω...!
Θα το μετανιώσεις αυτό ψοφίμι.... Είπε ο Kairiken και επιτέθηκε στον Mamra!
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Dec 07, 2012 5:39 pm

Ο Mamra τον απέφυγε και του επιτέθηκε στα πλευρά με τις γροθιές του, αλλά ο Kairiken πρόλαβε να μπλοκάρει την επίθεση του. Ο Mamra του έπιασε το χέρι και με μια γρήγορη λαβή τον γύρισε και τον πέταξε για μια ακόμη φορά στο έδαφος, δίχως να χάσει λεπτό πήδηξε στον αέρα για να πέσει πάνω του με τα γόνατα του και να τελειώσει γρήγορα την μάχη αυτή. O Kairiken με μια γρήγορη περιστροφή, πρόλαβε ίσα ίσα να αποφύγει τον Mamra και σηκώθηκε γρήγορα όρθιος για να επιτεθεί και πάλι. Έβγαλε το ρόπαλο του και έτρεξε προς τον Mamra ο οποίος δεν πρόλαβε να αντιδράσει και έτσι έφαγε ένα δυνατό χτύπημα στο στήθος. Έπεσε κάτω και έφτυσε αίμα, ο Kairiken δίχως να σταματήσει λεπτό άρχισε να τον βαράει συνεχόμενα με ρόπαλο για να τον σκοτώσει. Όμως ο σύντροφος μου δεν το είχε βάλει κάτω ακόμα, κατάφερε να πιάσει το ρόπαλο του Kairiken και να του το κλέψει, με μια τρικλοποδιά τον πέταξε στο έδαφος και τον βάρεσε με το ρόπαλο του. Ο Kairiken αμύνθηκε με το χέρι του και σταμάτησε την επίθεση λίγα εκατοστά μακριά από το πρόσωπο του....
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Dec 07, 2012 6:02 pm

Σηκώθηκαν και οι δύο όρθιοι και όρμηξαν ο ένας στον άλλο με μόνο τους όπλο πλέον τα χέρια και τα πόδια τους. Η σωματική διάπλαση και δύναμη του Mamra ήταν αντάξια αυτής του Kairiken. Λες και έβλεπες δυο βουνά να μαλώνουν για κάτι, τους κοιτούσα με ενδιαφέρον. Δεν θα άφηνα την μάχη να τελειώσει, μιας που λογικά χαμένος θα έβγαινε ο Mamra, αλλά είχα μεγάλο ενδιαφέρον να δω πόσο μπορεί να αντέξει απέναντι σε έναν αντίπαλο του δικού μου βεληνεκούς αλλά με το δικό του σώμα... Η μάχη είχε ήδη ξεκινήσει να φτάνει στο τέλος της, ο Mamra γινόταν όλο και πιο αργός απέναντι στον Kairiken. Έβγαλα το κατάνα μου μαζί με την θήκη του και κατευθύνθηκα προς το μέρος τους...
Φτάνει μέχρι εδώ, είναι προφανές πως ο Mamra είναι αρκετά δυνατός για να γίνει και επίσημα κυνηγός επικηρυγμένων... Είπα και χτύπησα τον Kairiken στο πρόσωπο με την θήκη από το κατάνα μου, εκείνος έβγαλε ένα βογκητό πόνου και έκανε μερικά βήματα πίσω...
Καθίκι... Ψέλλισε...
Είσαι σίγουρος πως θες να το κάνουμε αυτό? Έχω ήδη το όπλο μου στα χέρια μου και οι άντρες σου δεν έχουν ούτε στο ελάχιστο την δύναμη για να με σταματήσουν, για να μην αναφέρω πως το ρόπαλο σου είναι εκεί πίσω.... Του απάντησα και έβγαλα το κατάνα από την θήκη του...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Dec 07, 2012 6:11 pm

Νίκησες αυτήν την μάχη Kenshin, αλλά να θυμάσαι πως αυτό που μου έκανες θα το πληρώσεις με την ζωή σου ή και με κάτι χειρότερο από τον θάνατο...! Είπε ο Kairiken καθώς ήρθε πιο μπροστά. Έφτασε μέσα στην τσέπη του και μου έδωσε ένα περίεργο μενταγιόν...
Αυτό θα κάνει προς το παρόν, δείξτε το στην επόμενη πόλη με βάση Μαρίν και θα πάρεις αυτό που θες... Και τώρα εξαφανιστείτε από μπροστά μου προτού χάσω την υπομονή μου... Είπε ο Kairiken και γυρνώντας την πλάτη του έκανε ένα νόημα στους άντρες του να τον ακολουθήσουν...
Δεν χρειαζόταν να επέμβεις... Μπορούσα να τον νικήσω και μόνος μου, απλά περίμενα την κατάλληλη στιγμή για να...
Ξέρουμε και οι δυο πως είχες φτάσει στα όρια σου εκεί πίσω... Οπότε άσε τις αερολογίες και πάμε να φύγουμε από εδώ πέρα... Έχω μια αποστολή να εκτελέσω... Του είπα γελώντας και του πέταξα το μενταγιόν, εκείνος το έπιασε στον αέρα και το έβαλε στην τσέπη του. Ύστερα με ακολούθησε προς το πλοίο δίχως να βγάλει μιλιά...
Back to top Go down
Sponsored content





Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Kill Them All [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» The Job...[Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Inuyama Island-
Jump to: