Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeSat Dec 01, 2012 9:51 pm

Συνέχεια από εδώ:
Μια φιγούρα εμφανίστηκε μπροστά στον Alucard. Μια κοπέλα που έδειχνε να έχει λιώσει από την αφόρυτη ζέστη στην ώρα που της πήρε για να ακολουθεί τα ίχνη των διαδρομών που είχε πιάσει. Ωστόσο, ο εξοπλισμός της, που περιλάμβανε πιστόλι αλλά και σπαθί, υποδείκνυε ότι θα μπορούσε να σημαίνει κινδυνο, ενώ η υπόλοιπη της ενδυμασία δεν ταίριαζε με των μόνιμων κατοίκων του νησιού. Δεν ήθελε κάτι ακόμα να τον απασχολεί. Αν τον πλησίαζε λίγο ακόμα θα την έβγαζε από το δρόμο του, παρότι ένιωθε ήδη αρκετά κουρασμένος και πονεμένος από τις μέχρι τότε μάχες του. Ετοιμάστηκε για ακόμα μια φορά με τον μηχανισμό του μαχαιριού στο χέρι του σε ετοιμότητα, καθώς η κοπέλα τον κοίταζε σκεπτικά.
-Γεια σου ξένε, τον χαιρέτησε με ήρεμο τόνο αλλά τα μάτια της τον περιεργάζονταν καχύποπτα. Καλύτερα να προσέχεις στον δρόμο σου. Το μέρος αυτό δεν φαίνεται να ναι από τα ασφαλέστερα για ταξιδιώτες.
Ειρωνία ανέβηκε στο λαιμό του. Αυτό το ήξερε ο ίδιος πολύ καλά και μάλιστα φρόντιζε να το κάνει χειρότερο! Και η κοπέλα θα το ανακάλυπτε σύντομα. Γιατί δεν φαινόταν πρόθυμη να τον αποχαιρετήσει γρήογρα. Τα μάτια της τον σκάνραν από την κορυφή ως τα νύχια και η περιέργεια της θα της έβγαινε σε κακό.
-Τότε πρέπει να προσέχεις και εσύ, της σύστησε με ευγενικό τόνο σηκώνοντας το χέρι του, φαινομενικά ως χαιρετισμό.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeSat Dec 01, 2012 10:10 pm

Την επόμενη στιγμή, το μαχαίρι εκτινάχτηκε προς την μεριά της. Εκείνη που πίστευε ότι είχε υπερ-αρκετή απόσταση ασφαλείας μεταξύ τους, ήρθε προ εκπλήξεως όταν το μαχαίρι έσκυσε μια γραμμή στο μάγουλο της. Αλλά παρότι ο κίνδυνος ήταν μεγάλος, το κυριότερο κομμάτι της σκέψης της πήγε αλλού.
-Αυτό είναι ενα πολύ επικίνδυνο όπλο που κουβαλάς! Και πολύ πρωτότυπο! Άσε με να το κοιτάξω από κοντά! [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 3210050320
-Αυτό κανονίζεται! συνέχισε εκείνος αγνοώντας το αποχαυνομένο βλέμμα της που ήταν όμως κολλημένο στο όπλο του και έτσι κατάφερνε να το αποφεύγει προς απογοήτεση του.
Εφορμούσε με αυτοπεποίθηση καθώς η κοπέλα δεν τολμούσε να αντεπιτεθεί. Κατάφερε να την πλησιάσειπολύ κοντά, τόσο που δυσκολευόταν και της ήταν αδύνατο να τραβήξει κάποιο από τα όπλα της. Η ανάσα έβγαινε και από τα δύο σώματα ρυθμικά, ήταν προφανές ότι για κανέναν από τους δύο δεν ήταν η πρώτη φορά που λάμβαναν μέρος σε μάχη. Θα την απολαύμβανε μάλιστα αν δεν πιεζόταν από τις υπόλοιπες υποχρεώσεις του για χρόνο. Η κοπέλα τράβηξε την μέση της και κατάφερε να αποφύγει ένα άμεσο χτύπημα στα πλευρά της. Τότε εκείνος βρήκε το άνοιγμα. Πήρε ένα βήμα πιο κοντά της και την χτύπησε με τον αγκώνα του στο στέρνο. Η κοπέλα τραντάχτηκε, απομακρύνθηκε μερικά βήματα απότομα από το μέρος του. Και πάνω που την ακολούθησε, πιστεύοντας ότι θα της κατέφερνε το τελικό χτύπημα, το σώμα της έκανε επιτόπου μεταβολή. Και ο βραχίονας της τον χτύπησε με την ανάστροφη στο πρόσωπο καθώς εκείνη έστρυβε. Στο χαμόγελο της υπήρχε ένα χαμόγελο τρελής διασκέδασης!

Συνέχεια εδώ:
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeSun Dec 02, 2012 8:01 pm

Το χτύπημα της κοπέλας με άφησε αναίσθητο . Όταν βρήκα ξανά τις αισθήσεις μου προσπάθησα να σηκωθώ και να πατήσω στα πόδια μου . Το σώμα μου ήταν βαρύ και είχε καταπονεθεί απο τις πολλές συνεχόμενες μάχες καθώς επίσης και τον ποδαρόδρομο σε συνδιασμό με την απίστευτη ζέστη . Έπρεπε σίγουρα να βρω κάποιο μέρος να ξεκουραστώ.
Έφερα το χέρι μου στο πρόσωπό μου και σκούπισα το αίμα απ το στόμα μου .Τίναξα τα ρούχα μου και άρχισα να περπατώ προς το άγνωστο ..Πλέον ο προσανατολισμός μου είχε χαθεί εντελώς και το σίγουρο ήταν οτι δεν θα περίμενα σε αυτό το μέρος για πολύ ακόμα.Ποιος ξέρει τι κίνδυνοι παραμονεύουν ..
Έλενξα τους εναπομείναντες γεμιστήρες μου . Μου είχαν απομείνει 2 γεμιστήρες των 6 σφαιρών .
Στον νου μου ήρθε πάλι η στιγμή της μάχης με την κοπέλα . Φέρθηκα πολύ αλαζονικά και την υποτίμησα, γι αυτό έχασα ..Ήταν ένα μεγάλο λάθος απο μέρους μου και έριχνα το φταίξιμο στον εαυτό μου . Οι πρόσφατες επιτυχίες μου, είχαν κάνει τα μυαλά μου να πάρουν αέρα.Για ακόμη μια φορά η σκέψη του πόσο αδύναμος είμαι ήρθε στο προσκήνιο. Εαν ήθελα να συνεχίσω να είμαι ζωντανός στον δρόμο τον οποίο επέλεξα, σίγουρα θα έπρεπε να βρω κάποιο φρούτο του διαβόλου
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeMon Dec 03, 2012 12:30 pm

Συνέχεια από εδώ
Spoiler:

Είχαμε στήσει τις σκηνές μας και ήμουν έτοιμη να μελετήσω τις σημειώσεις μου από το γλιμόριο όταν ξαφνικά άκουσα τη φωνή του Sebastian

Elizabeth, έχουμε ένα πρόβλημα. Οι ληστές εντόπισαν έναν άνδρα λίγα μετρά μακριά, είπαν ότι δεν είναι σε καλή κατάσταση και μάλλον θα χρειαστεί ιατρική φροντίδα. Θες να τον αναλάβεις ή να βάλω τους ληστές να του κόψουν το λαιμό?

Τι δουλειά είχε ένα άτομο στη μέση του πουθενά δεν ήξερα. Όμως ίσως αυτός να ήταν η απάντηση στην ερώτησή μου. Ίσως ήταν κάποιος κυνηγός τάφων και έψαχνε για θησαυρούς ή ακόμα καλύτερα κάποιος αρχαιολόγος που θα μπορούσε να με βοηθήσει να βρω το σκύπτρο, είχε καταφέρει να επιβιώσει στην έρημο άρα ήξερε κάποια πράγματα σχετικά με το Endless waste.

Τον θέλω ζωντανό, ίσως ξέρει κάτι σχετικά με το σκύπτρο. Πες στους ληστές να τον φέρουν στη σκηνή μου....με ευγένεια, εάν φυσικά ξέρουν τι συμένει αυτή η λέξη. Α και επί την ευκαιρία φρόντισε να είσαι κοντά, μπορεί να είναι επικύνδίνος.

Ο Sebastian έφυγε αμέσως ενώ εγώ έμεινα μόνη μέσα στη σκηνή περιμένοντας να συναντήσω τον άτυχο άνδρα, γιατί μόνο έτσι θα μπορούσα να χαρακτηρίσω έναν χαμένο ταξιδιώτη στην έρημο.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeMon Dec 03, 2012 12:58 pm

Μετά από λίγες ώρες περπατήματος μέσα στην έρημο, αντίκρισα μια ακόμα κατασκήνωση, άλλα αυτήν την φορά, ήταν σαφώς καλύτερα στημένη από εκείνη του Αlexander . Μόλις με αντιλήφθηκαν, ένας άντρας εξαφανίστηκε μέσα σε μια σκηνή και μόλις βγήκε, διέταξε τρεις βαριά ντυμένους άντρες ,οι οποίοι είχαν τα κυρτά ξίφη τους δεμένα στις ζώνες τους, να με πλησιάσουν.
Κοίταξα τα ρούχα μου πριν βάλω τα χέρια μου μέσα απ την κάπα μου ωστε να έχω τα χέρια μου στα πιστόλια μου.Η μπλούζα μου είχε μερικά σκισίματα και επάνω της είχε αρκετές στάμπες απο το ξερό πλέον αίμα μου .Απο κάτω της, η φρεσκοαποκτημένη πληγή μου δεν είχε κλείσει καλά και με το περπάτημα άνοιξε για λίγο και πάλι

Τι γυρεύεις εδώ ξένε? είπε ένας απο αυτούς
Ψάχνω την Dolav
Μάλιστα. Για ποιον λόγο εαν επιτρέπετε ?
Για να πουλήσω έναν χάρτη ,είπα βγάζοντας τον χάρτη που είχα πάρει απο έναν νεκρό άντρα του Alexander . Η αλήθεια ήταν πως δεν ειχα καταφέρει καν να τον ανοίξω και να δω τι περιέχει , με τοσα που πέρασα σε αυτό το νησί
Οι άντρες φάνηκαν κάπως καχύποπτοι όταν έβγαλα τον χάρτη
Ακολούθησε μας μέχρι την σκηνή είπε ξεκινώντας προς τα εκεί, ενώ το χέρι του δεν έφευγε απο την λαβή του ξίφους του
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeMon Dec 03, 2012 2:05 pm

Παρά την δύναμη του φρούτου μου οι λήστες ήταν από μικροί σκληροί και χυδαίοι, έτσι τους ήταν σχεδόν αδύνατον να συμπεριφερθούν με λεπτότητα. Ο αρχηγός τους όπως ήταν αναμενόμενο προσπάθησε να δείξει στον άνδρα ότι αυτός έκανε κουμάντο, αγνοώντας το γεγονός ότι εγώ και ο Sebastian τον φωνάζεμε σκύλο.

Κουνίσου, έχω δει ανθρώπους χωρίς πόδια που πάνω πιο γρήγορα από εσένα, Ίσως εάν σου κόψω τα δικά σου να αρχίσεις να πηγένεις και εσύ έτσι.

Θα ήθελα να σε δω να προσπαθείς, στην καλύτερη περίπτωση θα χάσεις μόνο το χέρι σου.
Είπε ο άνδρας καθώς έσφιξε το όπλο του γύρω από τον καρπό του. Ο ληστής παρά το μέγεθός του δεν θα ήταν δύσκολος αντίπαλος και φυσικά δεν θα επέτρεπε σε ένα έκτρομα σαν και αυτόν να τον διατάζει

Για τόλμα να το ξαναπείς αυτό!

Νομίζεις πως θα σε φοβηθώ?
Τότε ο ληστής τράβηξε το σπαθί του ή τουλάχιστον αυτό προσπάθησε να κάνει γιατί τον σταμάτησε η δυνατή φωνή του Sebastian.

Κάτσε κάτω σκύλε! Πως τολμάς να αμφισβητείς τη σοφία Της? Μήπως θεωρείς τον εαυτό σου ανώτερό της?
Ο ληστής τότε έσκυψε το κεφάλι και προσπάθησε να απολογηθεί. Ο Sebastian όμως τον αγνώισε και μίλησε στον ξένο.

[color=scarlet][Η λαίδη θέλει να σε δει, δεν ξέρω γιατί αλλά πιστεύει ότι θα της είσαι χρήσιμος. Ακολούθησέ με./color]
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeMon Dec 03, 2012 10:59 pm



Σκύλε , κάτσε φρόνημα. Είπα με ειρωνικό τόνο να διακατέχει την φωνή μου.
Άρχισα να περπατώ προς την σκηνή ωστε να συναντήσω την λαίδη. Με παραξένευε το γεγονός οτι μια λαίδη βρισκόταν μέσα στην καυτή έρημο και κυρίως γιατί περιτριγυριζόταν απο αυτούς τους ρακένδυτους ? Για απαγωγείς δεν μου έκαναν καθώς υπάκουαν όλοι τους , τον άντρα με τα καφέ μαλλιά . Φαινόταν οτι η τάξη τους ήταν σαφώς διαφορετική .
Καθώς περνούσα μπροστά απ τον ''σκύλο'' άρχισα να πέφτω. Αυτή η πτώση δεν οφειλόταν στο οτι το σώμα μου ήταν ταλαιπωρημένο, η οτι περιπλανιόμουν τόσες ώρες κάτω απ τον καυτό ήλιο. Μου είχε βάλει τρικλοποδιά ...
Αυτός και οι άλλοι δυο που είχε γύρω του, άρχισαν να γελούν δυνατά.
Σηκώθηκα πατώντας γερά στα πόδια μου, και τίναξα την κόκκινη κάπα μου ωστε να φύγει η άμμος και η σκόνη ...Έβαλα τα χέρια μου μέσα στην κάπα και τράβηξα τα όπλα μου σημαδεύοντας τους . Αμέσως τράβηξαν τα ξίφη τους.
Τι γίνεται? πέσαμε? ρώτησε με αυθάδεια ο ''σκύλος''
Αρκετά, ακούστηκε μια γυναικεία φωνή .
Γύρισα το κεφάλι μου. Η φωνή προερχόταν απο μια κοπέλα η οποία στεκόταν στην πόρτα της σκηνής στην οποία μου είχαν πει να μπω . Πρέπει να ήταν η λαίδη, σύμφωνα και με αρχοντικό παρουσιαστικό της
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeTue Dec 04, 2012 6:02 pm

Δεν είχα την απαραίτητη υπομονή για να περιμένω να μου φέρουν τον άνδρα και φυσικά δεν θα επέτρεπα διαμάχες μέσα στο στρατόπεδό μου. Όταν οι ληστές άκουσαν τη φώνη μου αμέσως έριξαν να σπαθιά από τα χέρια του και γονάτισαν,μπορούσα να τους δω να τρέμουν ελαφράλόγο άγχους. Μερικά λεπτά απόλυτης ησυχίας πέρασαν μέχρι να περπατήσω προς το μέρος μου. Τόσο οι ληστές όσο και ο ξένος είχαν τα μάτια καρφωμένα επάνω μου το βλάμμα τους όμως ήταν διαφορετικό, το βλέμμα των ληστών ήταν σαν εκείνο που έχει το άτακτο παιδί όταν τον μαλώνει η μάνα του ενώ του ξένου ήταν λες και προσπαθούσε να με "μετρήσει". Δεν ξέρω εάν ήθελε να φλερτάρει ή να βρει κάποιο αδύναμο σημείο όμως δεν πήγα αρκετά κοντά για να μάθω. Σταμάτησα περίπου 2 μέτρα μακριά τους και είπα.

Σκύλε,με τις πράξεις σου δείχνεις έλειψη σεβασμού στον καρδινάλιο, σε εμένα και στην υφάντρα της ζωής. Τόσο λίγη πίστη έχεις ώστε να αμφισβητείς τη σοφία της αγκελειαφόρου της θεάς?

Ο "σκύλος" τότε κατέβασε το κεφάλι του χωρίς να πει τίποτα, θα χρειαζόταν να τον ξεφορτωθώ πριν μου δημιουργήσει προβλήματα. Στη συνέχεια μιλησα στον ξένο

Συγνώμη για την αυθάδειά του, όμως παλεύουν με τη φύση της. Ο δρόμος της αρμονίας είναι δύσκολος και ακόμα δυσκολότερος για αυτές τις χαμένες ψυχές. Πες μου όμως ποίος είσαι και πως βρέθηκες εδώ?
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeTue Dec 04, 2012 6:37 pm

Η αλήθεια είναι πως περίμενα κάποια αντίδραση απο τον ''σκύλο'', έστω και με κάποιο απειλητικό βλέμμα του προς τα εμένα η προς την λαίδη .Όσο λίγο και να γνώριζα αυτόν τον άντρα, σίγουρα δεν θα τον παρομοίαζα με κάποιον υπάκουο δούλο . Μήπως η γυναίκα αυτή κατείχε κάποια δύναμη παραπάνω απο αυτή που της παρείχε ο τίτλος της? Μήπως ήταν χρήστης φρούτου του διαβόλου και γι αυτό την υπάκουαν έτσι?
Πριν ξεκινήσω να μιλώ, έκανα ένα νεύμα δείχνοντας της οτι δεν με ενόχλησε η ''αυθάδεια τους''
Το όνομά μου είναι Joker , είπα ψέματα . Η καταγωγή μου είναι απο την south blue και ήρθα σε αυτό το νησί κατα τύχη. Στο προχειροφτιαγμένο απο σκηνές λιμάνι του νησιού, και βάση του Alexander μπλέχτηκα σε μια μάχη , εξού και η εμφάνιση μου.
Μπήκαμε στην σκηνή .Ομολογώ πως ήταν αρκετά μεγάλη και ωραία.
Και τι ακριβώς γυρεύεις εδώ , στην μέση της ερήμου ?
Μόλις έφυγα απο την μάχη, δεν ήξερα που να πάω, έτσι άρχισα να τρέχω προς την έρημο . Σαν να μην έφτανε αυτό, συνάντησα μια ακόμα κοπέλα στην έρημο η οποία με άφησε αναίσθητο κατα κάποιον τρόπο που δεν θυμάμαι.Πάντως είχα ακουστά για μια πόλη εδώ στο Endless Waste, με το όνομα Dolav, έτσι σκέφτηκα να πάω εκεί και να πουλήσω ένα αντικείμενο που θεωρώ σημαντικό και βρήκα όταν δολοφόνησα έναν άντρα στο λιμάνι είπα βγάζοντας τον χάρτη και βάζοντάς τον στο τραπέζι
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeTue Dec 04, 2012 7:06 pm

Δεν τον εμπιστευόμουν, ίσως να μου έλεγε την αλήθεια αλλά μπορούσα πράγματι να το διακινδυνέψω? Με τη δύναμη του φρούτου μου θα μπορούσα να τον κάνω να μου πει την αλήθεια, σίγουρα δεν θα ήταν δύσκολο στο κάτω κάτω δεν θα προσπαθούσα να του αλλάξω τη φιλοσοφία του για τη ζωή όπως έκανα με τους ληστές. Τον κοίταξα για λίγο πριν μιλήσω ενεργοποιόντας παράλληλα το φρούτο μου.

Ελπίζω να μου λες την αλήθεια, γιατί ξέρεις μόνο με την ειληκρίνα θα καταφέρουμε να πετύχουμε τους στόχους μας. Αναριωτιέμαι λοιπόν είσαι πράγματι αυτός που λες ή μήπως κρύβεις κάτι μέσα σου. Μόνο εάν είσαι ειληκρινής θα καταφέρεις να το καταπολεμήσεις, διαφορετικά τα ψέματα θα σε καταστρέφουν.

Ένιωσα το σώμα μου να κουράζεται, είχα ήδη κάνει χρήση της δύναμής στους ληστές. Μπορεί να μην είπα τίποτα στον Sebastian αλλά ακόμα κουραζόμυον κάθε φόρα που προσπαθούσα να επιρρεάσω το μυαλό κάποιου και παρόλο που οι ληστές ήταν εύκολα θύματα ο μεγάλος τους αριθμός είχε κάνει τον έλεγχο πολύ δύσκολο και είχε σχεδόν αποτελειώσει την αντοχή μου. Κοίταξα ξανά τον άνδρα ελπίζοντας πως το κόλπο μου είχε πετύχει. Μπορεί να μην είχα καταφέρει να τον κάνω σκλάβο σαν τον "σκύλο" αλλά ήξερα πως ήταν σχεδόν αδύνατον να αντισταθεί κανείς στο φρούτο μου.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 4 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] The crimson eyed pirates versus the world government [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Crimson Eye and the Crescent Moon [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Black Cat Pirates [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή} Marines VS 2 Pirates{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Διπλη] Οι Woonan Pirates και το Onrac Kingdom! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Endless Waste-
Jump to: