Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 12, 2012 4:00 pm

Αποστολή:

Προηγούμενες ιστορίες:
1.Κακομαθημένο.
2. Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά κλέφτες.

Previously, on the days if my life: Αφού με έδιωξε ο πατέρας μου από το σπίτι, πήγα στο παλάτι όπου και δούλεψα υπό τον φύλακα της Πριγκίπισσας, τον Garrow. Μαζί προσπαθήσαμε να βρούμε τους απαγωγείς της - όχι και πολύ καλή δουλειά εκ μέρους του - το οποίο κι έγινε. Και η Πριγκίπισσα επεστράφει σώη κι αβλαβής στον πατέρα της. Όμως, ευαίσθητος που είμαι, δεν άντεξα τους σκοτωμούς κι έτσι πήρα μια σημαντική απόφαση: θα έμπαινα στο Ναυτικό παρόλο που είχα πλέον κι άλλη επιλογή για να σκληρύνω σαν άντρας και να ωριμάσω σαν άνθρωπος.

Και τώρα η συνέχεια...


Last edited by F_A_I on Fri Nov 23, 2012 6:53 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 12, 2012 6:02 pm

Δεν είχε πάνω από δύο βδομάδες που δέχθηκα αυτό το ύπουλο χτύπημα στα πλευρά - το οποίο ακόμα δε θυμόμουν πως έγινε - που ήρθε ένα γράμμα για μένα. Εφόσον ακόμα διέμενα στο παλάτι δεν είχα κανένα πρόβλημα να το παραλάβω αν και παραδόξως δεν εστάλη εξαρχής στο σπίτι μου, αλλά εδώ. Και όταν το πήρα στα χέρια μου, κατάλαβα και γιατί. Στον φάκελό του έφερε τη σφραγίδα, περισσότερο σαν υδατογράφημα, του Ναυτικού με μεγάλα γράμματα. Από πάνω φαινόταν να έχει μπει μια άλλη σφραγίδα, με κόκκινο μελάνι, που έλεγε "απόρρητο".

Για σας, κύριε Caesar ΄ συστημένο." είπε η γλυκιά καμαριέρα που ακόμα με πρόσεχε, χαμογελώντας.

Πήρα το γράμμα μόνο αφού της ανταπέδωσα το χαμόγελο και την είδα να κοκκινίζει. Περίμενα να φύγει όμως, και μετά το άνοιξα. Δεν ξέρω γιατί, ίσως είναι παράνοια. Μπορεί να νομίζω πως τώρα που μπήκα στο ναυτικό όλοι θέλουν να μου κάνουν κακό ή να με απαγάγουν - και πάλι - για να μου κλέψουν τα μυστικά. Όμως δεν είχα κανένα μυστικό ακόμα για να δώσω αν με έπιαναν! Οπότε καταλαβαίνετε το δράμα μου...αλλά τώρα είχα ένα μυστικό στα χέρια μου που επιτέλους θα μπορούσε να μου φανεί χρήσιμο. Αχα!

Πήρα τον χαρτοκόπτη και άνοιξα σιγά και προσεχτικά τον φάκελο. Κι εκεί μέσα είδα την πρώτη μου αποστολή. Έβαλα τα γυαλιά μου, κι άρχισα να διαβάζω:

Caesar Denier, καλώς όρισες στο σώμα του Ναυτικού. Εδώ θα γνωρίσεις τη δικαιοσύνη και θα βοηθήσεις να την επιβάλεις.
Και να η πρώτη σου ευκαιρία να το κάνεις: θα πας στο νησί Amino, όπου και θα παραστήσεις τον δημοσιογράφο ονόματι Rin Kentaki. Πρέπει να ερευνήσεις γιατί η κόντρα μεταξύ των δημάρχων του νησιού έχει πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις τώρα τελευταία, αν και ποιος/οι είναι ο/οι υπαίτιος/οι. Προσοχή! Κανείς δεν πρέπει να καταλάβει πως είσαι Marine ούτε και να συλλάβεις τους ενόχους εφόσον υπάρχουν. Θέλουμε γραπτή αναφορά για το τι γίνεται στο νησί.
Περαιτέρω πληροφορίες για το νησί που θα επισκεφθείς και θα χρειαστείς για να κατανοήσεις καλύτερα το μέρος εσωκλείονται στον φάκελο που έλαβες.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 12, 2012 6:20 pm

Διάβασα προσεχτικά και τις πληροφορίες που περιέχονταν μαζί με την πρώτη μου αποστολή. Ένα νησί, δύο μεγάλες πόλεις, δύο δήμαρχοι που φιλονικούσαν και τυχερά παιχνίδια. Ακολασίες, εγκλήματα, διαφθορά, ίντριγκες και δολοπλοκίες! Ο χο χο χο, το καλύτερό μου! Χαμογέλασα στον εαυτό μου, έκαψα το γράμμα το οποίο μου δόθηκε, ακόμα παρανοϊκός - ελπίζω αυτό να μη με έβαζε σε μπελάδες - και σηκώθηκα για να ετοιμαστώ!

Η περιπέτεια με καλούσε! Και ουυυ, θα ήμουν με κάλυψη παριστάνοντας τον δημοσιογράφο. Και πάντα ήθελα να φορέσω το επαγγελματικό μου κουστούμι! Μα πως δε μου πήγε το μυαλό σε τέτοιο επάγγελμα νωρίτερα! Θα ήμουν υπέροχος δημοσιογράφος: ήξερα να κρατάω το ενδιαφέρον του αναγνώστη προσφέροντας όλες τις ζουμερές λεπτομέρειες, είχα ένα έμφυτο ταλέντο να διηγούμαι ιστορίες κι ακόμα κι ο αδερφός μου που ήταν μεγαλύτερος, πάντα εγώ διάβαζα τα παραμύθια! Όπως και να το κάνουμε, το λέγειν ήταν ένα ακόμα από τα πολυάριθμα χαρίσματά μου.

Με νέα πηγή ενθουσιασμού κίνησα για το μπάνιο μου! Αν και νωρίτερα απ'ότι υπολόγιζα, θα έφευγα από το νησί μου με μία αποστολή και σκοπό. Άρχισα να ξεντύνομαι με χαρά!

"Κύριε Caesar, σας έφερα-α-ααα, θα έρθω ξανά α-αργότερα, π-πάτε για μπάνιο και θα επιστρέψω μ-μ-μετά..."

Τι γλυκιές που είναι όταν είναι ακόμα αθώες. Μετά χάνουν τη γλύκα τους - αν και σίγουρα κερδίζουν σε άλλους τομείς, αν με καταλαβαίνετε - . Παρόλαυτα, δε μπορούσα να αφήσω αυτήν την ευκαιρία να πάει χαμένη. "Αν θες μπορείς να μου κάνεις παρέα. Την πλάτη μου ποτέ δεν τη φτάνω, βλέπεις..."
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 12, 2012 6:45 pm

Τέσσερις απολαυστικές ώρες αργότερα βρισκόμουν στο λιμάνι του νησιού, έτοιμος να φύγω. Μία μεγάλη βαλίτσα τα πόδια μου, γεμάτη ρούχα, ασπρόρουχα και υποδήματα κι ένας σάκος γεμάτος με μαντηλάκια, μαντήλες και σημειώματα. Γυναίκες, τα πιο ευχάριστα προβλήματα στη ζωή ενός άνδρα. Με χαμόγελο πολύ μεγαλύτερο απ'ότι τις τελευταίες μέρες ζωγραφισμένο στα χείλη μου, επιβηβάστηκα στο πλοίο "Joy" με προορισμό το νησί Aldean. Ο κυβερνήτης όμως είχε συνεννοηθεί με τον βασιλιά Juon να κάνει μια μικρή στάση και να με αφήσει στον προορισμό μου, αμέσως μόλις του το είπα.

Τι εξυπηρετικοί που ήσαν όλοι.

Στο πλοίο όμως τα πράγματα ήταν αρκετά περίεργα. Οι άνθρωποι που δούλευαν εκεί με κοιτούσαν με μια κακία πάντα, κι ένα μίσος, λες και τους έβαζα εγώ να σκουπίζουν το κατάστρωμα! Μέχρι και ο καπετάνιος μου μιλούσε λιγότερο ευγενικά απ'ότι θα έπρεπε σε έναν εκλεκτό καλεσμένο σαν κι εμένα. Ήταν κάπως...κοφτός να το πω; Απότομος; Νομίζω και τα δύο συνδυαστικά. Αφού όταν τον ρώτησα πολιτισμένα και ευγενικά "Πότε φτάνουμε στον προορισμό μου αγαπητέ;" μου απάντησε "Θα σε ειδοποιήσω όταν έρθει η ώρα. Τώρα φύγε από τη γέφυρα!"

Δεν καταλαβαίνω...τι έγινε που ήμουν στη γέφυρα; Μα αν λεγόταν γέφυρα τότε υποτίθεται πως πρέπει να την παιρνάνε άνθρωποι, σωστά; Αμάν.

Τέσσερις μέρες αργότερα, το πλοίο είχε φτάσει στο νησί Amino: και φυσικά ήμουν ο πρώτος που το έμαθε. Τέσσερις μούτσοι με άρπαξαν από τα χέρια, άλλοι δύο πήραν τα πράγματά μου και με πέταξαν μέσα σε μια βάρκα! Μα τι στο καλό γινόταν γύρω μου; Προς τι όλο το μίσος τέλος πάντων;! "Τη βάρκα δεν τη θέλουμε, κράτα την! Μόνο φύγε!" φώναξαν ενώ με έριχαν μέσα στο νερό. Λίγα δευτερόλεπτα μετά, έπρεπε να προστατευτώ από δύο ιπτάμενα κουπιά! "Κι αυτά κράτα! Άντε, ένα-δύο, ένα-δύο! Χα χα χα!"

Έμεινα άναυδος. Οι τρόποι τους, τι κτηνωδία!
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 12, 2012 7:10 pm

Εκανα μισή μέρα να φτάσω στο νησί.

Δεν έφταιγε η απόσταση--λάθος.Ακριβώς αυτό έφταιγε. Ήταν αρκετά μακριά και κουραζόμουν εύκολα. Ανά είκοσι λεπτά διαρκώς κουπί έπρεπε να σταματήσω και να ξεκουραστώ. Ήταν τόσο εξουθενωτικές αυτές οι...φυσικές εργασίες. Αλλά για να μην κάθομαι απλώς - και βαριέμαι - μέσα στη βαρκούλα, καθόμουν και διάβαζα τα σημειώματα των γυναικών. Το άλλο που μου άρεζε να κάνω ακόμα περισσότερο ήταν να βγάζω όλα τα κεντητά έξω και σύμφωνα με το χρώμα και το κέντημα να προσπαθώ να τα αντιστοιχώ στη σωστή γυναίκα. Ήταν πολύ διασκεδαστικό!

Όταν έφτασα το πρώτο πράγμα που συνειδητοποίησα ήταν πως είχε αφόρητη ζέστη. Πολύ περισσότερη απ'ότι είχα συνηθίσει στο νησί μας. Μπορεί να έφταιγε κι ότι τόσες ώρες έκανα κουπί αλλά...ακόμα και η βλάστηση ήταν λιγότερη εξαιτίας του ήλιου!

Το λιμάνι του νησιού όμως ήταν εντυπωσιακότατο, σίγουρα προάγγελος του κομματιού του νησιού με τα καζίνο και τη νυχτερινή ζωή! Εδώ κι εκεί μεγάλα πλοία, πειρατικά κι εμπορικά το ίδιο χωρίς καμία διάκριση. Λογκό. Σε αυτό το νησί έμαθα τον πρώτο λόγο τον είχε το χρήμα κι αν έμαθα κάτι από τον πατέρα μου αυτό ήταν οι επιχειρήσεις και πως απ'όποιον και να προέρχονται, τα λεφτά είναι λεφτά. Ακόμα κι αν αυτοί που τα προσφέρουν θα ήαν ανεπιθύμητοι, εφόσον τα έχουν είναι άκρως επιθυμητοί.

Ο νόμος του χρήματος ήταν ο πραγματικός νόμος σε αυτό το νησί. Και παρόλο που ο μπαμπάς μου έχει πει πολλές φορές πως αυτή η τακτική είναι μόνο γι αυτούς που είναι απελπισμένοι ή εξαιρετικά άπληστοι, εδώ δεν έβλεπα καμιά ένδειξη πως υπήρχαν ηθικοί φραγμοί ή ενδοιασμοί: τα ψηλά κτήρια, τα επιδεικτικά ρούχα - ακόμα και για τα δικά μου πολυτελή γούστα - και πάω απ'όλα η αλόγιστη επίδειξη του πλούτου μέσω κοσμημάτων, παπουτσιών και κυρίως σκύλων.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Nov 13, 2012 10:25 am

Όσο περίεργο κι αν φαίνεται σε μερικούς, τα σκυλιά ειναι πραγματικά ο καλύτερος τρόπος να καταλάβεις τον πλούτο, μα και την κατάσταση του νησιού καθώς και των κατοίκων. Καθώς άρχισα να περπατάω από το λιμάνι στην πρώτη πόλη που θα συναντούσα, πολύ δημοσιογραφικά για να ταιριάζω με τον ρόλο μου, έβλεπα παντού κυρίες και κύριους με σκυλιά σε λουριά ή στα χέρια ή μέσα σε τσάντες. Όλα καλοχτενισμένα και ομορφα. Η γούνα τους εντυπωσιακή και μόνο με το μάτι ήξερα πως θα ήταν τόσο μαλακή όσο φαινόταν.

Χρήματα. Χρήματα και χρόνος. Απ'την άλλη, καθώς περπατούσα τα πιο περίεργα σοκάκια - υπέθεσα πως ένας δημοσιογράφος θα ενιδαφερόταν περισσότερο για τη "βρώμικη" μεριά ενός νησιού εφόσον εκεί υπάρχουν τα πιο ωραία θέματα - υπήρχαν μερικοί ζητιάνοι από δω κι από κει...μαζί με αδέσποτα. Πολλά από δαύτα και περισσότερα από τους φτωχούς της απόλυτης ένδειας. Ως επι τω πλείστω, τα ζώα ήταν ενήλικα, προχωρημένα σε ηλικία και καλής, ακριβής ράτσας. Τα μάτια τους ακόμα κρατούσαν κάποια λάμψη της προηγούμενης ζωής τους, όπως και ο βηματισμός τους, μα η γούνα τους πλέον ήταν λερωμένη. Ταλαιπωρημένη. Σε άλλα σημεία έλειπε--κακή διατροφή.

Έτσι είναι. Όταν μαθαίνεις ένα ζώο με έναν τρόπο και μετά το αναγκάζεις να μάθει με άλλο, μπορεί και να πεθάνει. Έτσι, τα πολλά αδέσποτα έδειχναν πως οι άνθρωποι αντιμετώπιζαν ακόμα και τα σκυλιά αυτά, τα δυσεύρετα ή τα ακριβά, μόνο σαν αξεσουάρ που μόλις χάνανε τη λάμψη τους αντικαθίστανταν άμεσα.

Είδα εκείνη τη στιγμή, έναν άντρα να βγαίνει από ένα ταπεινό σπιτάκι, καμιά σχέση με τα εντυπωσικά κτήρια μετά το λιμάνι ή και μέσα του, και να δίνει ένα κομμάτι ψωμί στο ζωντανό. Κάθησε δίπλα του μετά κι έφαγε το δικό του κομμάτι δίπλα του, ήσυχα. Λυπήθηκα στο θέαμα. Εκείνη τη στιγμή σημείωσα νοερά να το βάλω αυτό στην αναφορά μου.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Nov 13, 2012 10:43 am

Ξαφνικά, μου δημιουργήθηκε μια ανάγκη να δω πόσα λεφτά έχω πάνω μου. Κοίταξα το πορτοφόλι μου και είδα πως μου έφταναν με το ζόρι για τις βασικές μου ανάγκες, κι ένα καλό δωμάτιο για μία βδομάδα. Ανήκουστο! Δεν είχα λεφτά για ψώνια ή για να βγω μια φορά σε ένα καλό ρεστοράν; Πω πω, τι περίεργο που μου φαινόταν!

Απ'την άλλη, μόλις είχα δει έναν φουκαρά να μοιράζεται το φαΐ του με ένα ζώο και να χαμογελάει γι αυτό...ναι αλλά απ'την άλλη, ήθελα την καλοπέρασή μου! Κι έτσι απρόπτα, καθώς προχωρούσα λίγο παραπέρα από τα χαμόσπιτα κι έφτανα στην πλατεία της πρώτης πόλης που συνάντησα, ένιωσα κάτι πρωτόγνωρο μέσα μου. Η κοιλιά μου πονούσε, αλλά δεν πονούσε. Ήξερα πως δεν έφταιγε κάτι που έφαγα ή που ήπια γιατί τελευταία φορά έφαγα πάνω στη βάρκα - το λίγο κρέας που έκλεψα πριν με αρπάξουν - και ήταν καλομαγειρεμένο.

Λίγη ώρα αργότερα ανακάλυψα πως αυτή η περίεργη αίσθηση ερχόταν κι έφευγε μαζί με τη σκέψη του άντρα εκείνου και του ζωντανού που τάιζε. Κάθε φορά που το έφερνα στο νου μου, η κοιλιά μου γυρνούσε και η καρδιά μου πιανόταν. Όταν το έβγαζα από το μυαλό μου, ηρεμούσα.

Μια τρελή σκέψη πέρασε τότε από το μυαλό μου. Μήπως αυτό που ένιωθα ήταν...τύψεις; Αποζητούσα εγώ την καλοπέραση όταν άλλοι άνθρωποι--και ζώα με το ζόρι επιβίωναν. Αλλά αν ήταν αυτό, γιατί τώρα; Πάντα το ήξερα αυτό και σπίτι που ήμουν. Ναι αλλά, πρώτη φορά είδα με τα μάτια μου μια τέτοια εικόνα εξαθλίωσης και η μόνη εικόνα που θυμάμαι από το δικό μας νησί ήταν εκείνες οι στιγμές στην ταβέρνα-...

Σταμάτησα να περπατάω, πάγωσα ολόκληρος. Με το που θυμόμουν εκείνες τις φριχτές στιγμές, όλο το ίδιο: ανατριχίλες, κρύος ιδρώτας! Κούνησα το κεφάλι μου. Δε θα με νικήσει αυτό, εγώ θα το νικήσω! Ξεκίνησα δυναμικά και πάλι την πορεία μου, μόνο και μόνο για να στρίψω δεξιά και να περπατήσω κατά μήκος. Καλά λοιπόν. Εφόσον η μέχρι τώρα ανύπαρκτη συνείδησή μου ήθελε ξαφνικά να υπάρξει, ας είναι. Θα πήγαινα σε ένα πιο ταπεινό ξενοδοχείο να περάσω τις μέρες μου.


Last edited by F_A_I on Wed Nov 14, 2012 10:41 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Nov 13, 2012 11:11 am

Μία ώρα αργότερα είχα κάνει την επιθυμητή έρευνα αγοράς και είχα βρει το πανδοχείο που θα με φιλοξενούσε. - Παρατηρήστε την αλλαγή λέξης από το ξενοδοχείο παρακαλώ. - Ήταν ένα τριώροφο οίκημα με πέντε δωμάτια στον κάθε όροφο και μια μικρή μα προσεγμένη υποδοχή. Το είχε ένα ζευγάρι, ο κύριος και η κυρία Mardock, Jack και Rena αντίστοιχα.

Εγώ ήμουν στον πρώτο όροφο. Εγώ το διάλεξα. Έτσι μπορούσα και να πηδήξω από το παράθυρο να γινόταν κάτι, μα και να βρεθώ εύκολα στην έξοδο τρέχοντας. Ο χο χο, ήταν τόσο ενδιαφέρον να το παίζω κατάσκοπος και να σκέφτομαι αυτά τα πράγματα! Ήμουν πολύ ενθουσιασμένος!

Α ναι, έμαθα επίσης πως ήμουν στην πόλη Ana Nine, τη μικρότερη από την άλλη, με τον τροφαντό ποντικόφατσα δήμαρχο. Η άλλη, η Serine, είχε τον μικροσκοπικό αλλά νυφίτσα δήμαρχο, γιατί όλα τα έκανε ύπουλα! Μου είπαν και για την αστυνομία, το πως είναι διεφθαρμένοι οι περισσότεροι και δουλεύουν γι αυτόν με το μεγαλύτερο πορτοφόλι κι όταν δε βαριούνται επιβάλλουν και την τάξη. Ειδικά στην Serine, οι Shields ήταν στο τσεπάκι του δημάρχου και γι αυτό και είχε το ψευδώνυμο "νυφίστα". Φυσικά, ο αρχηγός των Shields, ο επιβλητικός Αρχηγός Masta.

Πολλά έμαθα με μόνο ένα κοπλιμέντο στα μαλλιά της κυρίας Mardock και στο γούστο του άντρα της σε πίπες! Καλά, ίσως έφταιγε πως τους είπα πως είμαι δημοσιογράφος κι άρχισαν να βγάζον όση βρώμα είχαν για τους εραιτούς του νησιού. Εγώ πάντως, πάντα πιστός στον ρόλο μου, σημείωσα ό,τι μου είπαν, τους άκουσα κι αφού "σιγουρεύτηκα" πως δε με έβλεπαν, άριχσα να προσποιούμαι ότι είχα μια φοβερή ανακάλυψη.

"Κύριε Mardock, κυρία Mardock, είστε υπέροχοι! Δε μπορείτε να φανταστείτε πόσο καλό μου κάνετε!" είπα εύθυμα. "Τώρα να πραγραμματίσετε να κάνω ένα μπανάκι μέσα στα επόμενα είκοσι λεπτά, θα σας λάτρευα."
"Χα χα χα! Το παιδί ξέρει να μιλάει! Άντε πήγαινε πάνω αγόρι μου, κι εμείς θα σου ετοιμάσουμε το μπάνιο σου. Θα σε φωνάξουμε όταν είναι έτοιμο."
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 14, 2012 11:16 am

Όταν μπήκα στο μπάνιο, θυμήθηκα πως την τελευταία φορά είχα παρέα...τι κρίμα η μόνη γυναίκα που είδα στο πανδοχείο να είναι παντρεμένη! Και φυσικά, οι παντρεμένες γυναίκες είναι εκτός των ενδιαφερόντων μου - τις περισσότερες φορές - . Πάντως το μπάνιο ήταν απολαυστικότατο και με ξεκούρασε αρκετά, έστω κι αν ήμουν μόνος μου!

Πέταξα κάτι γρήγορο πάνω μου και πήγα να τσιμπήσω κάτι στο πανδοχείο. Η ώρα ήταν ήδη περασμένες πέντε έτσι ήξερα πως αν ήθελα να συναντήσω τους Δημάρχους, επίσημα, θα έπρεπε να το κάνω αύριο. Ανεπίσημα όμως, θα μπορούσα να τους δω και σήμερα! Τώρα που έσωσα λεφτά από τη διαμονή, θα είχα λίγα να ξοδέψω σε...τυχερά παιχνίδια παραδείγματος χάριν. Και όχι να το παινευτώ, αλλά στο πόκερ δεν είχα αντίπαλο! Μπορεί να τραβούσα και την προσοχή τους έτσι.

Έβαλα κάτι απλό, λιτό κι απέριττο για να πάω στα καζίνο και κίνησα για την πόλη Serine. Ήμουν σίγουρος πως και οι δύο δήμαρχοι θα ήταν εκεί κάπου και θα ποντάρανε πολύ πιθανών ο ένας εναντίων του άλλου. Αλλά και ο ποντικομούρης να μην ήταν στα τραπέζια, σίγουρα θα ήταν η νυφίτσα!

Και το πι σημαντικό: θα έβγαζα αρκετά λεφτά από τις παρτίδες για να κάνω και τα ψώνια που ήθελα! Εννοώ, πού ξανακούστηκε να πάει κάποιος σε άλλο νησί και να μην έχει ένα δύο αναμνηστικά για να πάρει μαζί του; Απαίσιο, απαίσιο...

"Αντίο κυρία Mardock, θα σας δω αύριο το πρωί!"
"Ωωω, τι όμορφος που είσαι! Θα κάψεις καρδιές σήμερα!"

Ενώ έφευγα γελώντας από το κοπλιμέντο την άκουσα να προσθέτει βιαστηκά: "Αλλά αν φέρεις κι άλλο άτομο θα σε χρεώσω λίγα παραπάνω belli! Να ξέρεις!"
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 14, 2012 12:05 pm

Μου πήρε είκοσι λεπτά να φτάσω στην πόλη της Serine, στον τομέα των καζίνο, μόνο και μόνο επειδή, όπως συνειδητοποίησα, εγώ ήμουν πολύ ψηλά στη μία πόλη ενώ τα καζίνο ήταν σχετικά χαμηλά στην άλλη, και ήταν και στη μέση της πόλης στο βάθος. Σίγουρα, τα κτήρια ήταν ακόμα πιο εντυπωσιακά εδώ, με φώτα Νέον σε όλα τα χρώματα να διαφημίζουν το κάθε μέρος...

Το ένα πιο κραυγαλέο από το άλλο, κακόγουστα τετράγωνα οικήματα ξεπιδούσαν στη σειρά λες και ήταν στρατιώτες παρατεταγμένοι. Η λεπτεπίλεπτη αίσθηση της αισθητικής, την οποία ανέπτυξα καθώς μεγάλωνα, αυτόματα με έκανε να δυσανασχετήσω. Τόσα πολλά χρώματα δίπλα-δίπλα σε αποπροσανατόλιζαν! Πρσωπικά με έκαναν να θέλω να φύγω από κει κι όχι να μπω μέσα...αλλλά είχα μια αποστολή. Έπρεπε να μαζέψω πληροφορίες για το ποιος έβαζε σπιρουνιές στους δύο δημάρχους τώρα τελευταία κι αυτό σήμαινε να μπω και μέσα σ'αυτά τα αφόρητα...πράγματα! Έκανα την καρδιά μου πέτρα, με όλες τις αισθήσεις μου να πονάνε, και πέρασα το κατώφλι του πιο άσχημου, επιδεικτικού και πολύχρωμου καζίνο απ'όλα.

Εκεί μου είπαν είναι η "φωλιά" του δημάρχου αυτής της πόλης, στο πιο μεγάλο κτήριο. Χε! Με τόσο ψηλό και μεγάλο κτήριο σαν να αντισταθμίζει για κάτι μου φαίνεται εμένα...

Όταν μπήκα μέσα, παραδόξως δεν ήταν τόσο άσχημα τα πράγματα: το νέο-κλασσικό στυλ ολόκληρου του εσωτερικού ήταν όμορφο και εξίσου ωραίες παρουσίες, ντυμένες με τα απαραίτητα και μόνο, πηγαινοέρχονταν με ποτά και μάρκες. Αυτές ήταν του μαγαζιού προφανώς γιατί όσες άλες γυναίκες κρατούσαν μάρκες και πηγαινοέρχονταν ήταν τόσο φορτομένες με κοσμήματα και αξεσουάρ που με το ζόρι τις έβλεπες.

Αλλά τι λέω; Πρέπει να συγκεντρωθώ! Δεν ήρθα εδώ για να περιεργαστώ τις όμορφες υπάρξεις! Ναι ήταν δύσκολο, γιατί υπήρχαν παντού...αλλά στην καλύτερη περίπτωση έπρεπε να τις χρησιμποιήσω για πληροφορίες ή αντιπερισπασμό των άλλων. Όχι δικό μου. Όχι γυναίκες απόψε λοιπόν, όχι γυναίκες. Όχι γυναίκες.

...αυτή που πέρασε μόλις τώρα φορούσε το πιο αποκαλυπτικό άσπρο φόρεμα που έχω δει ποτέ μου! Αλλά, αχέμ, όχι γυναίκες...
Back to top Go down
Sponsored content





Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 5Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Είσαι Παλιάτσος τελικά... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Amino Island-
Jump to: