Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 O κυνηγός, η επαναστάτρια και οι πειρατές [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

O κυνηγός, η επαναστάτρια και οι πειρατές [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O κυνηγός, η επαναστάτρια και οι πειρατές [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   O κυνηγός, η επαναστάτρια και οι πειρατές [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Nov 11, 2012 5:09 pm

Ξέρεις ίσως δεν θα έπρεπε να στο πω αυτό, αλλά για μια στιγμή σκέφτηκα να σε αφήσω να πεθάνεις, άλλωστε είσαι κυνηγός, κανονικά θα έπρεπε να σε μισώ... Μου είπε η Alicia χαιδεύοντας την πλάτη μου, γύρισα και την κοίταξα, είχε βγάλει το μπλουζάκι της. Ένα μενταγιον με ένα γνωστό σε όλους τους κυνηγούς και τους Marine, διακοσμούσε το στήθος της, ήταν το σήμα των επαναστατών.
Αλλά μετά σκέφτηκα πως ήταν πραγματικά κρίμα να χαθεί ένας τόσο όμορφος κυνηγός... Είπε και με φίλησε, το υπόλοιπο βράδυ το περάσαμε μαζί, το πρωί ξύπνησα και ο πόνος από την πληγή μου είχε ήδη σχεδόν υποχωρήσει εντελώς. Κοίταξα στο πλάι μου και είδα την Alicia να κοιμάται, σηκώθηκα και ντύθηκα, της έδωσα ένα φιλί και έφυγα από το σπίτι της αφήνωντας πίσω ένα σημείωμα.
"Alicia, σε ευχαριστώ που με έσωσες και που μου χάρισες ένα υπέροχο βράδυ. Πρέπει να φύγω, πρέπει να προπονηθώ σκληρά και να γίνω πολύ πιο δυνατός από ότι είμαι τώρα, όμως σε ένα μήνα από τώρα θα επιστρέψω για σένα. Ελπίζω να με περιμένεις, Kenshin."
Ύστερα από περίπου μια ώρα ήμουν και πάλι στην Serine City, πλήρωσα για μια ακόμη φορά τον αμαξά και ξεκίνησα για την Ana Nine. Μισή ακόμα ώρα πέρασε και επιτέλους φτάσαμε στον προορισμό μας, κίνησα για το πλοίο μου, έπρεπε να γίνω δυνατός και να νικήσω τον Cp9, μετά θα επέστρεφα και πάλι στο Amino Island.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

O κυνηγός, η επαναστάτρια και οι πειρατές [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O κυνηγός, η επαναστάτρια και οι πειρατές [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   O κυνηγός, η επαναστάτρια και οι πειρατές [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Nov 11, 2012 5:21 pm

Έφτασα στο λιμάνι και πήγα προς το πλοίο μου, ανέβηκα και ετοιμάστηκα να φύγω από το νησί, όμως μια γνωστή φωνή με σταμάτησε.
Νομίζεις πως θα φύγεις δίχως να μου δώσεις ένα φιλί αποχαιρετισμού? Τς, κυνηγοί, τελίκα όλοι ίδιοι είστε... Είπε η Alicia, γύρισα και την κοίταξα έκπληκτος. Εκείνη χαμογέλασε και με φίλησε.
Πραγματικά νόμιζες πως μπορείς να μετακινηθείς πιο γρήγορα από εμένα στο ίδιο μου το νησί? Είσαι πράγματι πολύ μικρός ακόμα... Είπε με πειραχτικό ύφος.
Δεν περίμενα πως θα με προλάβεις μέχρι να φύγω, αλλά για μια ακόμη φορά με εξέπληξες... Είσαι πραγματικά μια μοναδική γυναίκα, όμως πρέπει να φύγω, έχω μια αποστολή να φέρω εις πέρας και δεν σκοπεύω να αποτύχω... Όταν όμως την τελειώσω, θα επιστρέψω και αν θες, ίσως να έρθεις μαζί μου στα ταξίδια μου και στην μεγάλη γραμμή... Της είπα με ένα χαμόγελο ζωγραφισμένο στα χείλι μου, το όνειρο μου, η μεγάλη γραμμή ερχόταν όλο και πιο κοντά...
Ξέρω πως μπορείς να τα καταφέρεις και θα σε περιμένω, προσπάθησε να με κερδίσεις μια και καλή την απόμενη φορά, πιστεύω πως θα τα καταφέρεις!!! Μου είπε και με αποχαιρέτησε, άρχισα να απομακρύνομαι με το πλοίο μου, το Amino Island γινόταν όλο και πιο μικρό στα μάτια μου, του έριξα μια τελευταία ματιά πριν χαθεί τελείως από το οπτικό μου πεδίο και ήξερα πως την επόμενη φορά που θα ερχόμουν εδώ θα ήμουν εντελώς διαφορετικός.
Back to top Go down
Nemesis
StoryReader
StoryReader
Nemesis


Posts : 51
Location : Inside your Stories
Join date : 2012-11-11

O κυνηγός, η επαναστάτρια και οι πειρατές [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O κυνηγός, η επαναστάτρια και οι πειρατές [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   O κυνηγός, η επαναστάτρια και οι πειρατές [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Nov 11, 2012 8:51 pm

Όνομα χαρακτήρα: Kenshin

P.o.M. Points: 5

Belli: 25.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Πολύ καλύτερη ιστορία από την προηγούμενη. Αν και πάλι φάνηκε πως ήταν κάπως βιαστική. Η όλη κλιμάκωση της ιστορίας σου ήταν πολύ απλή και πολύ εύκολη. Αν και σε κάποια σημεία δυσκόλεψες λίγο τον εαυτό σου (όπως εκεί με την Alice, ή με τους πειρατές που σε νίκησαν), κάτι που έκανε την ιστορία σου πιο αληθοφανή και κάπως πιο ανθρώπινη. Χωρίς να υπάρχει η έντονη δράση η ιστορία σου δεν κούραζε και διαβαζόταν ευχάριστα, αλλά τις έλειπε εκείνη η πινελιά που θα την έκανε ακόμα καλύτερη. Χρησιμοποίησες την περιγραφή ωραία και γέμισες με αυτή κάποιες σειρές αλλά και πάλι δεν εστίασες στον χαρακτήρα σου αρκετά. Γράφε περισσότερες εντυπώσεις κι ανέλυε λίγο παραπάνω αυτά που βλέπει και σκέφτεται ο χαρακτήρας σου. Μίλα για τις αντιδράσεις του και γιατί τις κάνει. Είναι πολύ ωραίο ο χαρακτήρας να σκιαγραφείται μέσα από τα γεγονότα κι όσα βλέπει και ζει. Κι ακόμα ωραιότερο είναι να εξελίσσεται μέσα από αυτά. Αναμένω τις επόμενες ιστορίες σου για να δω αυτά τα πράγματα και να σε βαθμολογήσω με άριστα.

Spoiler:
Back to top Go down
Sponsored content





O κυνηγός, η επαναστάτρια και οι πειρατές [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: O κυνηγός, η επαναστάτρια και οι πειρατές [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   O κυνηγός, η επαναστάτρια και οι πειρατές [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
O κυνηγός, η επαναστάτρια και οι πειρατές [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» [Τέλος] Marine η Πειρατές ? [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» The Job...[Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Amino Island-
Jump to: