Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 3 I_icon_minitimeSat Nov 10, 2012 2:04 pm

Έτσι κι έγινε. Όμως, το επόμενο πρωί σηκώθηκα και δεν είχα κοιμηθεί παρά ελάχιστα, αφού σκεφτόμουν το τι έγινε χτες και ανησυχούσα κιόλας για τα τραύματα της Shizu και του Ren αλλά κυρίως για της αδερφής μου. Μισή ώρα μετά το ξύπνημα είχαμε μαζευτεί και οι 5 στο κεντρικό κτήριο. Η Shizu και ο Ren φαίνονταν καλύτερα αφού τα χέρια τους ήταν γεμάτα επιδέσμους. Για λίγα λεπτά συζητούσαμε τι θα ρωτάγαμε τους κρατούμενους και ποιοι θα έμπαιναν μέσα και αποφασίστηκε να πάμε εγώ με τον Ren πρώτοι και να μιλήσουμε με τον τύπο που τους πυροβόλησε που, από ότι μας είπε ο Hiroshi, λεγόταν Higuma. Έτσι, τον πήραμε από το κελί του και τον πήγαμε στο δωμάτιο ανακρίσεων.
-Νομίζετε ότι θα μιλήσω? Αν δεν μιλήσω θα με σκοτώσετε εσείς… Αν μιλήσω θα με σκοτώσει ο Bluejam, οπότε προτιμώ να πεθάνω ήρεμα και απλά από εσάς.



Last edited by Heiwajima on Mon Nov 12, 2012 2:57 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 3 I_icon_minitimeSat Nov 10, 2012 2:15 pm

-Και αν μιλήσεις και τον πιάσουμε? Ρώτησε ο Ren και ο Higuma άρχισε να γελάει.
-Δεν έχετε καμία ελπίδα. Έχει δωροδοκήσει τόσα άτομα που την στιγμή που θα μάθει ότι τον κυνηγάτε θα είμαι νεκρός! Και εκείνη την στιγμή του έριξε μια μπουνιά φορώντας σιδερογροθιά στο «καλό» του χέρι ο Ren.
-Κοίτα… Αν δεν μιλήσεις τώρα, θα μιλήσεις μετά από μία μέρα… Δύο μέρες… Μια βδομάδα… Ένα μήνα… Κάποτε θα μιλήσεις. Αλλά όσο πιο πολύ το καθυστερείς, τόσο πιο πολύ θα υποφέρεις. Είπε ο Ren και έπειτα καθώς έβγαινε από το δωμάτιο μου είπε να τον γυρίσω στο κελί του.
Οι ανακρίσεις συνεχίστηκαν για 3-4 ώρες ακόμα χωρίς αποτέλεσμα! Ήταν φανερό ότι μόνο ο Higuma ήξερε αρκετά για να μας βοηθήσουν να πιάσουμε τον Bluejam και έπρεπε οπωσδήποτε να τον κάνουμε να μιλήσει.


Last edited by Heiwajima on Mon Nov 12, 2012 2:57 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 3 I_icon_minitimeSat Nov 10, 2012 2:45 pm

Οι μέρες περνούσαν και κάθε μέρα έμπαινε και κάποιος άλλος μαζί με τον Ren μέσα. Μπήκαμε όλοι από μία φορά και καταλάβαμε ότι πιο πολύ τον ενοχλούσε όταν ήταν στον ίδιο χώρο με την αδερφή μου κι έτσι αποφασίσαμε για αρκετές μέρες να στέλνουμε μόνο αυτή μαζί με τον Ren στο δωμάτιο. Παράλληλα οι άλλοι 3 συνεχίσαμε να ψάχνουμε στα μπαρ της πόλης για κάποιον άλλο που ίσως μας έλεγε κάτι αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Μετά από 2 συνεχόμενες βδομάδες που το κάναμε αυτό, μια μέρα βγήκαν από το δωμάτιο και η Shizu πετούσε από χαρά!
-Επιτέλους μίλησε! Φώναζε συνέχεια και μας αγκάλιασε όλους έναν έναν. Από πίσω ερχόταν με αργό βήμα ο Ren χαμογελώντας.
-Μίλησε αλλά πρέπει να σιγουρευτούμε άμεσα ότι δεν ήταν κάποια παγίδα ή κάποιο ψέμα για να την σκαπουλάρει. Σε μία ώρα όλοι να είστε έτοιμοι να αναχωρήσουμε για την ακτή του νησιού, κοντά στο Gray Terminal! Στην διαδρομή για εκεί θα σας πω και λεπτομέρειες για το τι μας είπε ο Higuma. Είπε και όλοι αρχίσαμε να τρέχουμε για να ετοιμαστούμε.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 3 I_icon_minitimeMon Nov 12, 2012 2:58 pm

Είχαμε ενθουσιαστεί τόσο που είχαμε βρει κάτι που όλο βρισκόμασταν στο σημείο συνάντησης μισή ώρα νωρίτερα. Έτσι, ξεκινήσαμε και νωρίτερα, αφού δεν είχαμε κάτι άλλο να κάνουμε. Καθώς προχωρούσαμε μέσα στην πόλη, ο Ren άρχισε να μας εξηγεί τι είπε ο Higuma και πώς έπρεπε να δράσουμε.
-Ανά 2 μέρες ο Bluejam μετακινεί το πλοίο του ανάμεσα σε 3 ακτές του νησιού και όλες βρίσκονται στο Gray Terminal, όπως είναι φυσικό. Εμείς τώρα θα πάμε να δούμε αν μας είπε αλήθεια ο Higuma. Αν ναι, τότε θα προσπαθήσουμε να βρούμε αποδεικτικά στοιχεία και μόλις τα βρούμε το λέμε στον διοικητή και θα του επιτεθούμε με τουλάχιστον 2 πλοία. Μετά από αυτό ο Bluejam δεν νομίζω να καταφέρει να ξεφύγει!
-Ωραία όλα αυτά αλλά θέλω πολύ να δω πώς θα βρούμε αποδεικτικά στοιχεία. Παρατήρησε αρκετά εύστοχα η Saeko.
-Έχω μαζί μου ένα φωτογραφικό σαλιγκάρι. Με αυτό όλο και κάτι θα καταφέρουμε να κάνουμε! Απάντησε ο Ren.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 3 I_icon_minitimeMon Nov 12, 2012 2:58 pm

Η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν ήμασταν σίγουροι ότι το σχέδιό μας ήταν καλό ή όχι. Όμως, έπρεπε να το προσπαθήσουμε αφού ήταν η μόνη μας ευκαιρία να βρούμε κάτι για τον Bluejam. Έτσι, βγήκαμε από την πόλη στο Gray Terminal. Πρώτη φορά βρισκόμουν εδώ και παντού γύρω μας υπήρχαν άτομα τα οποία ήταν πολύ φτωχά και σίγουρα όχι και τόσο ενάρετα. Όλοι μας κοιτούσαν με μισό μάτι, σαν να μας ζύγιαζαν για να μας επιτεθούν. Εμείς χωρίς να θέλουμε έξτρα μπελάδες, συνεχίσαμε μέσα στον σωρό από σκουπίδια και άχρηστα αντικείμενα, προς την ακτή και λίγη ώρα μετά φτάσαμε. Το πλοίο του Bluejam, όμως δεν βρισκόταν εδώ. Αφού διπλοτσεκάραμε την τοποθεσία που μας είχε πει ο Higuma, αποφασίσαμε να κάτσουμε εδώ 3-4 μέρες για να σιγουρευτούμε ότι όντως ο Higuma έλεγε την αλήθεια. Αν όχι τότε… Βασικά δεν ήθελα να σκέφτομαι αυτό το σενάριο, αφού θα είχε όλη μέρα την αδερφή μου να του μιλάει.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 3 I_icon_minitimeMon Nov 12, 2012 2:59 pm

Πέρασαν 3 μέρες και είχαν περάσει 6 πλοία από εδώ μέχρι τώρα. Φαγητό και νερό πηγαίναμε και παίρναμε 3 άτομα από την πόλη, όποτε χρειαζόμασταν και το κρύβαμε όσο καλύτερα γινόταν από τα άτομα του Gray Terminal. Την Τρίτη μέρα, λοιπόν, ένα πειρατικό πλοίο με την σημαία των Bluejam Pirates πάνω του, σταμάτησε λίγο πιο πέρα από εμάς και ο Bluejam φάνηκε από την πλευρά μας στο πλοίο. Αμέσως βάλαμε το σχέδιο σε εφαρμογή. Για αρχή, ο Ren προσπαθούσε να βγάλει κάποια φωτογραφία του Bluejam που να συμμετέχει σε κάποια παρανομία και οι υπόλοιποι κοιτούσαμε όλο τον χώρο, μήπως και βρούμε κάτι. Χωρίς να περάσει καθόλου ώρα, παρατηρήσαμε κίνηση στο πλοίο και σχεδόν κατευθείαν, άρχισαν να κατεβάζουν από το κατάστρωμα πολλά κιβώτια. Όλοι απορούσαμε για το τι έχουν μέσα κι έτσι αποφασίσαμε να πάρουμε ένα και να το τσεκάρουμε.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 3 I_icon_minitimeMon Nov 12, 2012 2:59 pm

Λίγα λεπτά μετά, είχαμε πάρει ένα κιβώτιο και το μεταφέραμε στην κρυψώνα μας, χωρίς να μας δει κανείς. Το ανοίξαμε και βρήκαμε μέσα εκρηκτικά. Ο Ren είχε ήδη τραβήξει φωτογραφία με τον Bluejam να ασχολείται με ένα κιβώτιο οπότε είχαμε κάποια στοιχεία για να τον ενοχοποιήσουν. Το μόνο που έπρεπε να κάνουμε τώρα ήταν να πάμε και να τα δείξουμε όσο πιο γρήγορα γινόταν στον Commander. Έτσι, ξεκινήσαμε να προχωράμε, με το κιβώτιο αγκαλιά, προς την πόλη. Ξαφνικά, ακούμε μια φωνή να μας λέει:
-Νομίζω έχετε κάτι που μου ανήκει. Γυρίσαμε να κοιτάξουμε και είδαμε τον Bluejam μαζί με άλλους 10 άντρες του να μας σημαδεύουν με τα όπλα τους. Εμείς αφήσαμε το κουτί κάτω και σηκώσαμε ψηλά τα χέρια, μην έχοντας επιλογή να πολεμήσουμε, αφού μόλις θα προσπαθούσαμε να τραβήξουμε τα δικά μας όπλα θα γινόμασταν σουρωτήρια.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 3 I_icon_minitimeMon Nov 12, 2012 3:16 pm

2 από τους άντρες του Bluejam πήραν το κιβώτιο και τους άλλους τους διέταξε να μας δέσουν και να μας πάνε στο γραφείο του. Μετά από περίπου ένα δεκάλεπτο, βρισκόμασταν μέσα στο γραφείο του και εκείνος καθόταν αναπαυτικά στην καρέκλα του, απέναντί μας, και είχε άλλα 2 άτομα δίπλα του. Αφού κάπνισε μια τζούρα από το πούρο που κρατούσε, κατέβασε τα πόδια από το γραφείο και είπε:
-Βλέπω είστε καινούριοι εσείς. Καλό αυτό. Θα μπολιαστείτε από την αρχή. Τι έχετε να πείτε για 100.000 beli o καθένας για να γυρίσετε στον Commander και να του πείτε ότι δεν καταφέρατε να με βρείτε?
-Δεν δωροδοκούμαστε εμείς! Φώναξα πριν μιλήσουν οι άλλοι.
-Εσύ να μιλάς για τον εαυτό σου. Τα φιλαράκια σου μπορεί να θέλουν μια μικρή οικονομική ενίσχυση. Μου είπε χαμογελώντας και στο τέλος κοίταξε τους άλλους 4. Όμως, ο ένας μετά τον άλλο, όλοι του δώσαμε αρνητική απάντηση.
-Κλείστε τους στο αμπάρι του πλοίου και μην τους δώσετε νερό ή φαγητό. Θα τους ξαναμιλήσω αύριο πριν φύγουμε από εδώ. Αν δεν μιλήσουν και τότε, τους σκοτώνουμε και τελειώνει η υπόθεση. Είπε και μας πέταξαν στο αμπάρι.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 3 I_icon_minitimeMon Nov 12, 2012 3:36 pm

Μια μέρα πέρασε και πεθαίναμε στην πείνα. Τελικά μας έφεραν μια φορά νερό να πιούμε, αφού προσποιήθηκε η Saeko ότι λιποθύμησε, οπότε δεν είχαμε ιδιαίτερο πρόβλημα με το νερό. Κοιμηθήκαμε ελάχιστα και όσες συζητήσεις και σκέψεις και αν κάναμε για κάποιο σχέδιο να ξεφύγουμε κατέληξαν σε ένα και μόνο σχέδιο. Σκεφτήκαμε να του πούμε ότι συμφωνούμε μαζί του, να πάρουμε τα λεφτά και, αφού ξεφύγουμε, να προσπαθήσουμε να ξαναβρούμε αποδεικτικά στοιχεία. Οπότε, όταν ήρθαν να μας πάνε πάλι στο γραφείο του, ξέραμε τι θα πούμε. Μερικά λεπτά μετά βρισκόμασταν έξω από το γραφείο του και ακούσαμε μια έκρηξη απέξω. Λίγα δευτερόλεπτα μετά μια κανονιόμπαλα έσκασε πάνω στο πλοίο. Μόλις 3 μέτρα πίσω από εμάς και πέτυχε 2 ανθρώπους του Bluejam, κάνοντας μια μεγάλη τρύπα στους τοίχους, οι οποίοι πήραν φωτιά. Εκείνη την στιγμή οι 3 τύποι που μας μετέφεραν στο γραφείο του μας άφησαν μέσα στον πανικό τους και πήγα προς τις τρύπες να δουν τι έγινε και εμείς δεν χάσαμε ευκαιρία. Του κυνηγήσαμε και με κλωτσιές, εγώ, η Saeko και ο Hiroshi τους ξαπλώσαμε κάτω και η Shizu με τον Ren τους έψαξαν και βρήκαν μαχαίρια πάνω τους. Τους τα πήραν και αρχίσαμε να κόβουμε τα σχοινιά με τα οποία μας είχαν δέσει. Έπειτα, τους πήραμε και 2 πιστόλια που είχαν πάνω τους και ήμασταν έτοιμοι για μάχη απέναντι στο Bluejam.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 3 I_icon_minitimeMon Nov 12, 2012 3:58 pm

Ο βομβαρδισμός στο πλοίο συνεχίστηκε και ακούσαμε άλλη μία να το χτυπάει, αυτή την φορά αρκετά μακριά από το σημείο που βρισκόμασταν. Αφού κοιτάξαμε στις τρύπες που δημιουργήθηκαν στο πλοίο, είδαμε 2 πλοία του Commander Shinichi πλησιάζουν. Εκείνη την στιγμή βγήκε ο Bluejam, μαζί με άλλους 2, από το γραφείο του, που βρισκόταν 5 μέτρα πιο μπροστά, και μας κοίταξε έκπληκτος.
-Τι συμβαίνει, εδώ? Και όπλισε το πιστόλι του σημαδεύοντας μας, αλλά ο Ren με τον Hiroshi τα είχαν ήδη ετοιμάσει και του έριξαν. Ο ένας τον πέτυχε στο ώμο και ο άλλος στο κεφάλι η Shizu με την Saeko πέταξαν τα μαχαίρια που κρατούσαν στους 2 που βρίσκονταν δίπλα στον Bluejam και εκείνοι για να τα αποφύγουν πετάχτηκαν στο πλάι και χτύπησαν πάνω στους τοίχους. Μάλιστα ο ένας δεν κατάφερε να αποφύγει και το μαχαίρι. Εγώ έτρεξα πάνω από τον Bluejam και του πέταξα το πιστόλι μακριά.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine
» [Τέλος-Αποστολή]Από βασιλιάς σε marine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος- Αποστολή-Φρούτο] Διπλός πράκτορας, καταδότης ή Marine;
» Marine and Revo - A strange meeting Part V [In unknown waters] (Τέλος-Αποστολή)
» Marine and Revo - A strange meeting Part VI [Finally Arrived] (Τέλος-Αποστολή)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Dawn Island-
Jump to: