Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 11 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 11 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Nov 06, 2012 5:46 pm

Είχα παραδώσει τον στόχο μου στους Marine και πλέον όδευα προς το Melmond Island, σύμφωνα με τον Marine που μου μίλησε στο πλοίο τους εκεί θα έπαιρνα την αμοιβή μου από την "αποστολή". Κοίταγα μπροστά καθώς κρατούσα το πηδάλιο του πλοίου μου, μπορούσα ήδη να δω μπροστά μου τις ακτές του Melmond Island.Είναι ένα πολύ μεγάλο νησί της North Blue και σύμφωνα με τον χάρτη που είχα πάντα μαζί μου, βρίσκεται αρκετά κοντά στο Sedna Kingdom.Πάνω στο νησί υπάρχει μόνο μία πόλη στην οποία ζουν όλοι οι κάτοικοι του νησιού. Πλησιάζοντας έβλεπα πολλά μεγάλα εμπορικά πλοία να μπαίνουν και να βγαίνουν από το λιμάνι.
Αναρωτιέμαι γιατί ήθελαν να μου δώσουν εδώ την πληρωμή μου, αφού δεν είναι και τόσο ευπρόσδεκτοι στο νησί αυτό... Μονολόγησα διαβάζοντας τις πληροφορίες του χάρτη για το νησί, το νησί αυτό υποτίθεται πως έχει δικό του στρατό και δεν έχει πολλές σχέσεις με την παγκόσμια κυβέρνηση...
Μου φαίνεται πως θα ταιριάξω μια χαρά εδώ μέσα... Φαίνεται να είναι αρκετά ενδιαφέρον μέρος... Είπα και χαμογέλασα πονηρά.


Last edited by Roni on Thu Nov 08, 2012 9:34 pm; edited 12 times in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 2:05 pm

Έφτασα στο νησί και αφού έδεσα το πλοίο μου στο λιμάνι, κατέβηκα και έκοψα μια βόλτα στα μαγαζιά, το νησί είχε πολύ κόσμο, σύμφωνα με τα λεγόμενα ενός ντόπιου, το μέρος αυτό φιλοξενούσε γύρω στα 7.000 άτομα.
Σίγουρα θα έχει ζωή αυτό το μέρος, ίσως και να περάσω ένα βράδυ εδώ... Του είπα με περιπαιχτικό ύφος και συνέχισα τον δρόμο μου. Αρκετά μαγαζιά απλώνονταν αριστερά και δεξιά του κεντρικού δρόμου του νησιού. Επισκέφτηκα αρκετά για να αγοράσω τα εφόδια που χρειαζόμουν για τα ταξίδια μου καθώς και ένα ή δυο μικρά και εύκολα κρύψιμα όπλα, το κατάνα μου ήταν ίσως το μόνο που εμπιστευόμουν, αλλά καλό θα ήταν να έχω και μερικά μικρά όπλα που δεν θα φαίνονταν με την πρώτη ματιά, άλλωστε δεν ήταν λίγες οι φορές που κάποιος με είχε αφοπλίσει και αναγκαζόμουν να πολεμήσω δίχως όπλο. Μπήκα σε ένα μαγαζί με μαχαίρια και άλλα μικρά πολεμικά είδη, κοιτώντας γύρω μου παρατήρησα έναν μικρό και περίεργο μηχανισμό, σύμφωνα με τα λεγόμενα του μαγαζάτορα ο μηχανισμός αυτό έμπαινε στις μπότες και ενεργοποιούσε μια μικρή λεπίδα.
Χμ, ενδιαφέρον δεν λέω αλλά θα προτιμούσα κάτι πιο έντιμο, στον κόσμο μου κάθε θάνατος είναι χαρά για τους υπόλοιπους... Του είπα με ανέμελο ύφος, ο γέρος ξερό κατάπιε αλλά προσπάθησε να μην το δείξει, μου έδειξε μερικά ακόμα μαχαίρα, αφού βρήκα αυτό που ήθελα τον πλήρωσα και ξαναβγήκα στον δρόμο.


Last edited by Roni on Thu Nov 08, 2012 7:33 pm; edited 8 times in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 2:22 pm

Το χαρτί που μου είχε δώσει ο Marine έλεγε πως θα έπρεπε να είμαι το απόγευμα στο μπαρ "Ξεροσφύρι" για να μου δώσουν την αμοιβή μου. "Και όλα αυτά για 5.000 μπέλι, τς, Marine και κυβέρνηση σου λέει μετά... Σκυλιά είναι όλοι τους..." Έλεγα και ξανά έλεγα καθώς προχωρούσα στον γεμάτο κόσμο κεντρικό δρόμο της μιας και μοναδικής πόλης του Melmond Island. Την προσοχή μου τράβηξαν μερικοί αχνοί αλλά δύσκολο να τους παραβλέψει κανείς, ήχοι από μέταλλα που συγκρούονται. Δίχως να το πολύ σκεφτώ κατευθύνθηκα προς το μέρος που τους άκουσα, ύστερα από μερικά λεπτά βρέθηκα να παρακολουθώ μια δυνατή μάχη ανάμεσα σε ένα μάλλον στρατιώτη και έναν που έμοιαζε με κλέφτη ή ζητιάνο. Καθισμένος σε μια γωνιά τους παρακολουθούσα, ο ζητιάνος φαινόταν να ξέρει πως να χειριστεί το σπαθί, αλλά και ο στρατιώτης ήταν πολύ ικανός με ένα είδος ρόπαλου με καρφιά που είχε στο χέρι του.
Ήρθε η ώρα να πεθάνεις σκουλήκι, κανένας δεν αψηφά τον δήμαρχο του νησιού μας, θα σου μάθω μια και καλή πως να φέρεσαι και πως να προσκυνάς... Είπε ο στρατιώτης καθώς κατέβαζε με δύναμη το ρόπαλο του προς το πεσμένο κάτω ζητιάνο, την κίνηση του σταμάτησε το κατάνα μου, σήκωσε το κεφάλι του και με κοίταξε σαστισμένος.


Last edited by Roni on Thu Nov 08, 2012 7:34 pm; edited 7 times in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 3:10 pm

Ποιος είσαι εσύ? Με ρώτησε ο ζητιάνος ξαφνιασμένος από την ξαφνική τροπή των πραγμάτων...
Το ποιος είμαι δεν έχει σημασία, δεν συνηθίζω να μιλάω σε σκουλήκια που δεν μπορούν ούτε μια μάχη να κερδίσουν... Του είπα ψυχρά δίχως καν να τον κοιτάω...
Όσο για εσένα, δεν νομίζω πως χρειάζεται να τον σκοτώσεις, πήρε το μάθημα του και εγώ είδα ένα σχετικά διασκεδαστικό "πρόγραμμα"... Είσαι στρατιώτης έτσι δεν είναι? Πήγαινε με στον αρχηγό σου, θα ήθελα μια κουβέντα μαζί του... Είπα στον στρατιώτη δείχνοντας του το σήμα των κυνηγών. Εκείνος το κοίταξε και ύστερα με ένα υποτιμητικό ύφος μου είπε:
Κυνηγοί, σκυλιά της κυβέρνησης που θα έκαναν τα πάντα για μερικά λεφτά... Είσαι χειρότερος και από αυτόν εδώ, φύγε από μπροστά μου γιατί δεν ξέρω και εγώ τι... Ξεκίνησε να λέει αλλά το μαχαίρι που είχα πριν λίγο αγοράσει, καρφώθηκε στον λαιμό του και του έκοψε την "φόρα". Το πτώμα του στρατιώτη έπεσε στο έδαφος, ο ζητιάνος με κοίταξε τρομαγμένος...
Τον σκότωσες... Είσαι κυνηγός επικηρυγμένων, υποτίθεται πως είστε σύμμαχοι, αλλά εσύ τον σκότωσες...
Σκάσε, μπορεί να είμαι κυνηγός, αλλά δεν έχω αφήσει ποτέ κανέναν να με προσβάλει έτσι και ούτε και πρόκειται να αφήσω... Άλλωστε δεν θυμάμαι να είμαστε ποτέ στο ίδιο "στρατόπεδο", όσο για το κυνηγός κανένας δεν πρόκειται να μάθει τι έγινε εδώ αν δεν μιλήσεις... Του είπα απειλητικά καθαρίζοντας το μαχαίρι μου.


Last edited by Roni on Thu Nov 08, 2012 7:35 pm; edited 7 times in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 9:17 pm

'Έκανε δυο μέτρα πίσω και με κοίταξε φοβισμένος, τα μάτια μου γυάλιζαν το χέρι μου ήταν έτοιμο να του αφαιρέσει την ζωή αν έλεγε λάθος απάντηση. Τελικά μαζεύοντας το κουράγιο του σηκώθηκε και με κοίταξε στα μάτια.
Ποτέ δεν θα πρόδιδα τον άνθρωπο που με έσωσε, ακόμα και αν με έλεγε "σκουλήκι" όπως και εσύ... μου είπε ο ζητιάνος, τον κοίταξα και ήξερα πως έλεγε την αλήθεια, ήταν πολύ τρομαγμένος για να προσπαθήσει να με κοροϊδέψει. Δίχως να χάσω καιρό, σήκωσα το πτώμα του άτυχου στρατιώτη και το έκρυψα σε κάτι σκουπίδια που υπήρχαν στο σοκάκι.
Σήκω, πρέπει να φύγουμε από εδώ... Δεν νομίζω πως αυτός ο στρατιώτης περπατούσε μόνος του σε αυτά τα σοκάκια, όλο και κάποιος θα είναι εδώ γύρω... Του είπα καθώς τον τραβούσα επάνω για να σηκωθεί, εκείνος αφού σηκώθηκε μου ζήτησε να τον ακολουθήσω, σύμφωνα με τα λόγια του θα με πήγαινε σε ένα μέρος που δεν θα είχα ξαναδεί ποτέ μου. Αρνήθηκα λέγοντας του πως έχω κάποιες δουλείες να κανονίσω πρώτα.
Το βράδυ τότε, έλα στην μεγάλη γέφυρα στην βορειοδυτική πλευρά της πόλης... Σε ευχαριστώ και πάλι που μου έσωσες την ζωή... Είπε ο ζητιάνος καθώς απομακρυνόταν μέσα στα σκοτάδια, του γύρισα την πλάτη και συνέχισα τον δρόμο μου για το μπαρ που έψαχνα, είχε σχεδόν απογευματιάσει και δεν ήθελα να αργήσω για την πληρωμή μου.


Last edited by Roni on Thu Nov 08, 2012 7:36 pm; edited 5 times in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 9:30 pm

Ύστερα από λίγη ώρα περπατήματος βρισκόμουν μπροστά στο μπαρ "Ξεροσφύρι". Άνοιξα την πόρτα και μπήκα μέσα, η ατμόσφαιρα ήταν βαριά και από ότι κατάλαβα, το μπαρ αυτό δεν πρέπει να είχε και τους καλύτερους ανθρώπους για πελάτες. Έκατσα σε ένα τραπέζι στην γωνία και αφού παράγγειλα και πήρα λίγο σάκε να πιω, περίμενα τον "σύνδεσμο" μου να έρθει.
Εσύ είσαι ο κυνηγός ονόματι Kenshin? ακούστηκε μια βαριά φωνή πίσω μου, δίχως να τον κοιτάξω κούνησα το κεφάλι μου διακριτικά καθώς έπινα το ποτό μου.
Δείξε μου το σήμα των κυνηγών μικρέ... Δεν είναι ώρα για ανοησίες, αν δεν είσαι αυτός που λες σε σκοτώνω εδώ και τώρα... Είπε και πάλι ψιθυριστά ο τύπος.
Νομίζεις πως θα ερχόμουν εδώ δίχως να έχω κάποια προστασία? Πιστεύεις πραγματικά πως εμπιστεύομαι την κυβέρνηση σου τόσο πολύ? Μη με κάνεις να γελάω... Δεν χρειάζεται να σου δείξω τίποτα, για να μου μίλησες σημαίνει πως ξέρεις ήδη ποιος είμαι και τι κάνω και αυτό που κάνω είναι όλα όσα δεν μπορείτε να κάνετε εσείς... Δουλεύω εκτός του νόμου, για αυτό μπορώ να φέρω εις πέρας τις αποστολές που παίρνω... Και φρόντισε να αλλάξεις τον τόνο σου, δεν τον εκτιμώ καθόλου... Του είπα και κούνησα το μαχαιράκι μου που ήταν ακουμπισμένο στο στήθος του τύπου πίσω μου.


Last edited by Roni on Thu Nov 08, 2012 7:37 pm; edited 6 times in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 9:46 pm

Μερικές στιγμές ησυχίας πέρασαν και ύστερα από λίγο ο τύπος μάζευε το κατάνα του και αφού σηκώθηκε, ήρθε και έκατσε στο τραπέζι μου, με κοίταξε για λίγο και ύστερα είπε:
Οκ μικρέ, κέρδισες αυτόν τον γύρο... Είχα ακούσει πως είσαι σαν ζώο, δεν ανέχεσαι κανέναν και θες απλά να σκοτώνεις. Με άλλα λόγια, ο κατάλληλος άνθρωπος για την δουλειά αυτή, ορίστε η πληρωμή σου, θα τα ξαναπούμε μικρέ... Είπε ο χοντρός μεταμφιεσμένος τύπος και αφού μου έδωσε τα 5.000 μπέλι κάτω από το τραπέζι, σηκώθηκε και βγήκε από το μπαρ. Τον παρατηρούσα με την άκρη του ματιού μου καθώς απομακρυνόταν, ακόμα δεν είχα καταλάβει γιατί ήθελαν να με πληρώσουν σε ένα τόσο επικίνδυνο για αυτούς μέρος. Αφού απομακρύνθηκε αρκετά ώστε να σταματήσω να τον βλέπω, άνοιξα τον φάκελο και έβγαλα τα λεφτά από μέσα, με ήρεμες και προσεχτικές κινήσεις για να μην τραβήξω προσοχή, έβαλα τα λεφτά στην τσέπη μου. Ήπια το ποτό μου και αφού πλήρωσα, βγήκα από το μαγαζί και κατευθύνθηκα προς την βορειοδυτική μεριά της πόλης, όπως ακριβώς μου είχε πει ο ζητιάνος. Κάτι μέσα μου μου έλεγε πως κάνω λάθος που πάω, αλλά και πάλι δεν μπορούσα να πάω κόντρα στην περιέργεια μου. Μια ελαφριά ομίχλη είχε καλύψει την πόλη καθώς βράδιαζε, περπατούσα αργά χρησιμοποιώντας την ομίχλη για να καλυφτώ από πιθανούς εχθρούς...


Last edited by Roni on Thu Nov 08, 2012 7:37 pm; edited 4 times in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 10:53 pm

Έφτασα στην μεγάλη γέφυρα και κοίταξα γύρω μου, δεν φαινόταν να υπάρχει κανείς εκεί, προχώρησα λίγο ακόμα και έφτασα στο κέντρο της γέφυρας, κοντοστάθηκα και άκουσα γύρο μου, μήπως και καταφέρω να ακούσω τον παραμικρό θόρυβο που θα μου υποδείκνυε αν κάποιος ήταν γύρο μου.
Ώστε ήρθες, δεν περίμενα πως θα έρθεις τελικά αλλά και πάλι σε περίμενα... Ακολούθησε με και δεν θα χάσεις, μόνο φρόντισε να μην πολύ δείξεις το σημάδι στον αριστερό σου ώμο... Δεν νομίζω πως θα σου βγει σε καλό αν το κάνεις... Ακούστηκε η φωνή του ζητιάνου πίσω μου, γύρισα και τον είδα να κάθεται πάνω στα κάγκελα στην άκρη της γέφυρας και να με κοιτάει... Πως είχε καταφέρει να περάσει πίσω μου δίχως να τον δω? Άνοιξα το στόμα μου για να τον ρωτήσω πως είχε βρεθεί εκεί αλλά η λέξεις δεν έβγαιναν, το βλέμμα μου κόλλησε στο δικό του. Είχε αλλάξει, δεν ήταν φοβισμένο όπως πριν, πλέον ήταν διαφορετικό πιο δυνατό λες και δεν με φοβόταν... Πως μπορούσε κάποιος να αλλάξει το βλέμμα του τόσο γρήγορα? Αποφάσισα να τον ακολουθήσω και να μάθω μόνος μου τι ήταν αυτό το τόσο σημαντικό που ήθελε να μου δείξει.
Προχώρα... Και μην δοκιμάσεις να κάνεις καμιά βλακεία... του είπα τελικά και τον ακολούθησα στην άλλη άκρη της γέφυρας.


Last edited by Roni on Thu Nov 08, 2012 7:38 pm; edited 5 times in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 11:05 pm

Μερικά λεπτά περπατήματος αργότερα φτάσαμε σε ένα σπίτι, δεν υπήρχε άλλο κτήριο τριγύρω και μια παράξενη και απειλητική ησυχία, πλανιόταν στην ατμόσφαιρα. Με μια γρήγορη αλλά αθόρυβη κίνηση, έπιασα το μαχαίρι μου και το έβγαλα σιγά σιγά από την θήκη του, το γύρισα στο χέρι μου και το έκρυψα στο μανίκι μου. Μπήκαμε στο σπίτι και επιτέλους είδα και άλλον ένα άνθρωπο, ένας παράξενος τύπος με αλυσίδες να είναι τυλιγμένες στο κορμί του, λες και ήταν δεμένος μας άνοιξε μια δεύτερη πόρτα και μας επέτρεψε να περάσουμε σε έναν μισοσκότεινο διάδρομο, προχωρήσαμε και τελικά φτάσαμε σε μια ακόμα πόρτα.
Φτάσαμε... Μου είπε μονολεκτικά ο ζητιάνος που με οδήγησε στο μέρος αυτό.
Καιρός ήταν... Είχα αρχίσει να βαριέμαι όλο αυτό το περπάτημα... Του απάντησα ψυχρά, άνοιξε την πόρτα και ένα σχετικά δυνατό φως γέμισε τα μάτια μας. Τα ανοιγόκλεισα αρκετές φορές μέχρι να συνηθίσω τον φωτισμό, κοίταξα γύρω μου και είδα αρκετούς ανθρώπους, μάλλον παρανόμους, να με κοιτάνε λες και είμαι το ορεκτικό τους.
Που ακριβώς είμαστε... Πήγα να πω, αλλά ένα δυνατό χτύπημα στο κεφάλι με ανάγκασε να χάσω τις αισθήσεις μου και να πέσω αναίσθητος στο έδαφος.


Last edited by Roni on Thu Nov 08, 2012 7:38 pm; edited 5 times in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 11:17 pm

Ξύπνησα δεμένος σε ένα είδος πασσάλου, ο ζητιάνος που με είχε οδηγήσει εδώ στεκόταν μπροστά μου κρατώντας το σπαθί μου.
Καθίκι, θα πεθάνεις... Σε έσωσα και τολμάς να μου φέρεσαι έτσι, με φέρνεις εδώ, μου επιτίθεστε, με δένετε και μου παίρνεις και το κατάνα μου... Θα σε σφάξω μόλις ελευθερωθώ....
Αυτό δεν νομίζω πως είναι απαραίτητο, άλλωστε δεν θα οφελείσει και σε τίποτα άλλο παρά να τον καθυστερήσει για μερικά λεπτά, μετά θα ξανασηκωθεί και θα συνεχίσει την πορεία του... Με διέκοψε μια ανατριχιαστική κρύα, σχεδόν νεκρή, φωνή... Προσπάθησα να κοιτάξω, αλλά το γεγονός πως ήμουν δεμένος δεν μου επέτρεπε και πολλές κινήσεις...
Ποιος είσαι και τι ακριβώς θες από εμένα... Δεν πιστεύω πως θες να με σκοτώσεις, αν το ήθελες θα το είχε κάνει ήδη όσο ήμουν αναίσθητος... Λέγε λοιπόν τι θες... Απάντησα όσο πιο αδιάφορα μπορούσα, η αλήθεια είναι πως ήθελα να μάθω ποιος ήταν πίσω από αυτή την θανατηφόρα φωνή, αλλά αυτή την στιγμή προείχε το να ελευθερωθώ και να ανακτήσω και πάλι το όπλο μου.
Back to top Go down
Sponsored content





Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Thriller Night [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Somewhere Far Beyond [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Melmond Island-
Jump to: