Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Nov 03, 2012 1:22 pm

Ημέρα 1η

Η νύχτα περνούσε αργά, ενώ το φεγγάρι φώτιζε το κατάστρωμα του εμπορικού πλοίου δίνοντας του μια άλλη όψη. Καθισμένος οκλαδόν σε ένα σημείο του καταστρώματος, κοιτούσα τα αστέρια που δημιουργούσαν διάφορα σχήματα. Είχα διαβάσει γι' αυτά σε βιβλία, αλλά ποτέ δεν τους έδωσα σημασία, σε αυτούς τους επονομαζόμενους αστερισμούς.

Το σώμα μου ακόμα πονούσε από τις πληγές που μου είχαν δημιουργήσει οι δύο άνδρες. Οι εργάτες του εμπορικού αλλά και οι απλοί πολίτες, μου ρίχνανε περίεργες ματιές βλέποντας τα χέρια μου και το σώμα μου γεμάτο επιδέσμους. Θα μπορούσα να ήμουν κάποιος επικίνδυνος πειρατής που θα τους σκότωνε και θα έπαιρνε όλο το εμπόρευμα.

Δεν ήταν αυτές οι προθέσεις μου. Προσπάθησα να κάνω φιλικές σχέσεις μαζί τους, παρουσιάζοντας έναν τελείως διαφορετικό εαυτό. Καλός, αγαθός, ευγενικός, θέλοντας να τους δείξω ότι ήμουν άκακος και όχι κάποιος καταζητούμενος που απειλούσε τις ζωές τους. Μερικοί πείστηκαν, αλλά η πλειοψηφία αποφάσισε να μου την φέρει.

Καθώς πλησιάζαμε σε στεριά, σ' ένα νησί με μεγάλα δέντρα, ένα μεγάλο μέρος των εργατών ήρθαν και με άρπαξαν με το ζόρι. Φώναζα, αλλά δεν μπορούσα να αντισταθώ σε τόσα άτομα.

Και έτσι βρέθηκα εδώ.


Last edited by Makoto on Sat Nov 03, 2012 1:57 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Nov 03, 2012 1:22 pm

Ημέρα 2η

Αποφάσισα να κρατήσω σημειώσεις για το νησί. Δεν ξέρω πόσο καιρό θα μείνω εδώ, ίσως μου κάνει καλό τουλάχιστον να μιλάω με τον εαυτό μου. Το νησί δεν φάνηκε άγριο, δεν παρατήρησα τίποτα παράξενο. Παρόλα αυτά, σκοτωμένα ζώα βρισκόντουσαν πεταμένα στους δρόμους του δάσους και διάφοροι ήχοι ακουγόντουσαν από μακριά. Δεν μπορούσα να δω τίποτα όμως.

Βρήκα μια σπηλιά στα βάθη του δάσους και άφησα εκεί τα πράγματά μου. Οι πληγές μου είναι ακόμη σε άσχημη κατάσταση, αλλά το θαλασσινό νερό αποδεικνύεται ευεργετικό. Σίγουρα θα αργούσαν να κλείσουν, αλλά τουλάχιστον ήξερα ότι θα άντεχα αν μου γινόταν κάποια επίθεση.

Το απόγευμα εξερεύνησα το νησί. Έβρισκα κόκκαλα και ρόπαλα παντού. Μήπως υπάρχει κάποιος αρχαίος πολιτισμός εδώ πέρα; Αυτό θα ήταν υπέροχο! Θα μάθαινα τους τρόπους που πολεμούσαν και παλεύανε. Πολλές φορές πολιτισμοί που δεν έχουν εξευγενιστεί καταλήγουν να έχουν καλύτερα συστήματα μάχης από ότι αυτούς που θεωρούνται ότι έχουν αγγίξει την πρόοδο.

Άνθρωποι! Δεν θα ήμουν μόνος!
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Nov 03, 2012 1:23 pm

Ημέρα 5η

Συνήθισα αρκετά αυτό το νησί. Δεν έχω παρατηρήσει τίποτα παράξενο μέχρι τώρα, αλλά ανακάλυψα ότι είχα δίκιο. Υπάρχουν άνθρωποι!

Καθώς εξερευνούσα το μέρος είδα μια γυναίκα, να λιάζεται στην παραλία, με μόνο τα απαραίτητα πάνω της ενώ το κύμα που έσκαγε την έλουζε με νερό. Τι υπέροχο θέαμα, θα μπορούσα να ομολογήσω. Το πρόβλημα στο όλο θέμα ήταν ότι όταν την πλησίασα για να της μιλήσω, η αντίδρασή της δεν ήταν και πολύ ενδιαφέρουσα. Ήταν έτοιμη να μου σπάσει το χέρι ενώ εγώ πολεμούσα να φύγω από τα χέρια της. Νταρντάνα και δυνατή γυναίκα.

Το θέμα αποφάσισε να γίνει χειρότερο όταν μερικές άνδρες άκουσαν την γυναίκα και εμένα να φωνάζουν και έσπευσαν προς βοήθεια. Τα μάτια γούρλωσα όταν είδα όλο αυτό τον όχλο, να κρατάει διάφορα ρόπαλα και όπλα, έτοιμοι να με βαρέσουν. Ξεφεύγοντας από τα χέρια της γυναίκας, άρχισα να τρέχω προς το δάσος και σαν άλλη μαϊμού άρχισα να πηδάω από δέντρο σε δέντρο. Ήταν το πιο ασφαλές μέρος.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Nov 03, 2012 1:23 pm



Αυτό που με έσωσε ήταν κάποιες κραυγές πουλιών, που στο άκουσμά τους οι ιθαγενείς άρχισαν να τρέχουν φεύγοντας προς την αντίθετη κατεύθυνσης.

Βρήκα μικρά ξύλα και μπορώ να ανάψω πια φωτιά. Δύσκολο να έκοβα τα μεγάλα δέντρα που κοσμούσαν αυτό το δάσος. Ανακάλυψα ότι η σπηλιά στην οποία κρύβομαι, οδηγεί κάπου αλλά διστάζω ακόμη να ακολουθήσω το μονοπάτι.

Μερικά φυτά έχουν γίνει το φαί μου αλλά δεν βλέπω πολλά ζώα στο δάσος. Βρήκα και κάποια βατόμουρα και κάτι που δεν ξέρω τι είναι, αλλά μπορεί να είναι και δηλητηριώδες. Έχει παράξενο σχήμα, σαν κώνος ή κάτι τέτοιο. Παρόλα αυτά, το κράτησα, μπορεί να μου γινόταν χρήσιμο κάποια άλλη στιγμή.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Nov 03, 2012 1:23 pm

Ημέρα 7η

Αποφάσισα να προσεγγίσω τους ιθαγενείς. Μου πήρε αρκετή ώρα να τους εντοπίσω, αλλά το μάτι μου είναι μάτι αετού. Εντάξει, είμαι φοβερός, αυτό το ξέρω. Αναρωτιέμαι αν η εβδομάδα στο νησί με έκανε να εκτιμήσω περισσότερο τον εαυτό μου. Ή με έκανε να χάσω τον εαυτό μου.

Η φωτιά τους φάνηκε από μακριά. Ακολούθησα το λαμπερό φως και κατέληξα σε έναν μικρό οικισμό. Οι μεγαλόσωμοι ιθαγενείς δεν φάνηκαν ιδιαίτερα φιλικοί, ειδικά όταν προσπάθησα να τους μιλήσω. Το ούγκα μάλλον δεν ήταν λέξη στην γλώσσα τους. Η επόμενη κίνησή μου ήταν να αρχίσω τρέχω πάλι προς το δάσος καθώς εκείνοι μου φωνάζανε από μακριά. Οι κραυγές τους ακουγόντουσαν αλλά εγώ ήμουν πιο γρήγορος από εκείνους και η σπηλιά δεν τους χωρούσε.

Βρήκα ένα μικρό ξύλο και άρχισα να το σκαλίζω. Οι μέρες εδώ έπρεπε να περάσουν κάπως. Έφτιαξα ένα φλάουτο αλλά συνειδητοποίησα ότι δεν ξέρω να παίξω. Τέλος πάντων. Ήταν μια απασχόληση. Βρήκα κάποια όπλα των ιθαγενών. Πρωτόγονης κατασκευής όπως περίμενα, ακόντια με πέτρες και δέρματα. Η τεχνική όμως στο σκάλισμα της πέτρας ήταν τέλεια. Σίγουρα θα είχαν κάτι παραπάνω. Σίγουρα θα αποκομούσα κάτι από αυτούς.

Δεν θα ήταν η μόνη προσπάθεια μου. Το πήρα απόφαση. Θα αναπτύξω φιλικές σχέσεις μαζί τους και ίσως γνωρίσω και καμιά γυναίκα. Μάλλον η άλλη ήταν αλλουνού. Δεν αγγίζεις γυναίκα άλλου λένε στα μέρη μου.

Το φαγητό μου τελειώνει. Τα ψάρια ίσως είναι μάλλον μια λύση. Χρειάζομαι υλικά για αυτό. Ίσως οι ιθαγενείς έχουν κάτι.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Nov 03, 2012 1:24 pm

Ημέρα 10η

Σήμερα τους ξαναπροσέγγισα. Δεν ήταν πολύ φιλικοί μαζί μου. Άρχισαν να με κυνηγάνε πάλι. Το μόνο πρόβλημα ήταν ότι τα καταφέρανε. Αυτό που δεν περίμενα είναι ότι θα με δένανε από ένα σχοινί. Και ακόμη χειρότερα ένα σχοινί που στεκόταν πάνω από ένα καζάνι με νερό που έβραζε σιγά σιγά. Τους έβλεπα που με παρακολουθούσαν ενώ σάλια έτρεχαν από τα στόματά τους και φρίκαρα. Σκεφτόμουν που έμπλεξα Θεέ μου. Αλλά ο φοβερός εαυτός μου κατάφερε να ξεφύγει. Το σχοινί δεν ήταν καλά δεμένο άσχετα με την δύναμη που είχαν και πήδηξα δίπλα από το καζάνι. Αν και τα ρούχα έπιασαν φωτιά, άρχισα να τρέχω τσιρίζοντας. Το περίεργο στην σκηνή ότι άρχισαν και εκείνοι να τσιρίζουν μαζί μου καθώς με κυνηγούσαν. Αυτό το νησί ήταν πολύ περίεργο.

Έπεσα μέσα στην θάλασσα για να τους ξεφύγω. Εκείνοι δεν με ακολούθησαν και αναρωτήθηκα το γιατί. Φοβόντουσαν το νερό; Περίμεναν να βγω για αρκετή ώρα. Κολυμπούσα και κολυμπούσα. Ένα αναπάντεχο γεγονός συνέβη όμως που με έσωσε. Ακούστηκαν ήχοι πουλιών και οι ιθαγενείς άρχισαν πάλι να φωνάζουν τρέχοντας προς τον οικισμό τους αυτήν την φορά. Και τότε είδα κάτι φαντασμαγορικό. Τεράστια πουλιά πετούσαν πάνω από το νησί. Δεν το είχα παρατηρήσει ξανά. Ένα τεράστιο δέντρο κοσμούσε το κέντρο του νησιού. Και πάνω από αυτό τα πουλιά πετούσαν ανενόχλητα. Το μέγεθός τους θύμιζε αυτά των μεγάλων τεράτων της θάλασσας, τα οποία έβλεπα σε βιβλία ή άκουγα σε ιστορίες. Ήταν πραγματικά ένα φανταστικό θέαμα.

Αλλά έπρεπε να γυρίσω πίσω στην σπηλιά. Και τώρα που είμαι εδώ, έπρεπε να γράψω σίγουρα γι’ αυτά τα περίεργα ζώα. Ένα σχέδιο τους θα μου ήταν χρήσιμο επίσης. Έμεινα συγκλονισμένος. Τις επόμενες μέρες θα ρωτήσω τους ιθαγενείς τι συμβαίνει. Αν μπορέσουμε να συνεννοηθούμε. Αν και νομίζω ότι θα τα πάμε καλύτερα.

Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Nov 03, 2012 1:25 pm


Ημέρα 15η

Πέρασαν αρκετές μέρες μέχρι να ξανασυναντήσω τους ιθαγενείς. Η νέα μου απασχόληση ήταν να βρω τι ήταν αυτά τα τεραστίου μεγέθους πουλιά. Σχεδίαζα να γράψω μια μεγάλη έρευνα γι' αυτά. Ήμουν σίγουρος ότι θα έκανα θραύση με αυτήν, αν βρισκόταν η ώρα και η στιγμή γι' αυτό. Οι απόπειρες μου για να ανέβω μέχρι εκεί πάνω ήταν μάταιες. Το σώμα μου ήταν αδύναμο για ανέβει σε τόσο μεγάλο ύψος και καθώς ανέβαινα το υψόμετρο μ' έκανε να βαριανασαίνω. Τρεις μέρες και 3 ώρες πάλευα γι' αυτό, μέχρι που αποφάσισα να τα παρατήσω. Θα ρωτούσα τους ιθαγενείς για το τι συνέβαινε με αυτά τα πουλιά και τι γνωρίζουν για εκείνα. Έτσι θα έπιανα και φιλίες μαζί τους.

Καθώς κατέβηκα στην παραλία για το καθημερινό μου φαΐ, πρόσεξα ότι ένα ξύλο βρισκόταν μπηγμένο στην άμμο της ενώ μια σημαία κυμάτιζε πάνω του. Το σήμα που διαγραφόταν πάνω της ήταν περίεργο. Σοβαρά, καρδούλα; Ποιος χαζός θα το σκεφτόταν αυτό; Παρόλα αυτά μου έκανε εντύπωση. Αυτό σήμαινε ότι είχαν πατήσει άνθρωποι στο νησί και εγώ ο ηλίθιος δεν είχα πάρει χαμπάρι τίποτα. Θα με είχαν γλυτώσει και θα με έπαιρναν μαζί τους. Θα μπορούσα να φύγω επιτέλους από αυτό το νησί. Για μια στιγμή ένιωσα τον εαυτό μου να τα χάνει, αλλά επανήλθα γρήγορα.

Εφόσον θα έμενα για αρκετό καιρό εκεί θα μάθαινα τα πάντα γι' αυτό το νησί! αυτό σκέφτηκα καθώς κοιτούσα την θάλασσα. Προτεραιότητά μου οι ιθαγενείς. Πήρα την σημαία και τους πλησίασα ακόμη μια φορά. Έμπηξα τον πάσσαλο στο έδαφος της γης τους και τους είπα ευγενικά ότι αυτό συμβόλιζε την αρχή μιας νέας φιλίας και αγάπης. Βλέποντας την σημαία, εξαγριώθηκαν σαν άλλοι ταύροι σε ταυρομαχίες και μου χίμηξαν. Τελικά ήξερα ότι αυτή η καρδούλα για σήμα ήταν χαζή! Αυτή έφταιγε για όλα. Μου χάλασε τα σχέδια ενώ εγώ ήξερα βαθιά μέσα μου ότι ήταν η χρυσή μου ευκαιρία και θα με αποδέχονταν.

Αλλά πάλι βρίσκομαι εδώ. Η αναφορά μου δεν είχε πολλά για σήμερα. Βρήκα κάτι περίεργα φρούτα. Δεν τα έχω δοκιμάσει γιατί φοβάμαι ότι είναι δηλητηριώδεις. Μελέτησα τον χάρτη και τα σχέδια που μου δόθηκαν στο Puzzle. Οι επαναστάτες θα την είχαν βαμμένη αν δεν είχε γίνει αυτό. Αλλά κάτι ξέρανε για να τα κλέψουν. Πρέπει να συνεχίσω το ταξίδι μου για να λύσω αυτό το θέμα.

Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Nov 03, 2012 1:26 pm

Ημέρα 25η

Γλίτωσα από τα νύχια του χάρου. Μάλλον πρέπει να το πάρω απόφαση ότι οι ιθαγενείς δεν με συμπαθούν. Έχασα το τρίτο κοτσιδάκι μου σήμερα! Βίαιοι ιθαγενείς, θέλουν τα μαλλιά μου μόνο γι' αυτούς! Την μακριά καστανόξανθη κόμη μου. Όλοι με ζηλεύουν! Και εκτός από όλα αυτά, έχουν μια τάση να με βάζουν μέσα στο καζάνι! Δεν θέλω μπάνιο και έτσι καλά είμαι!

Και αυτά τα κωλόπουλα όλοι με ζηλεύουν!

Άνθρωποι! Πού είστε άνθρωποι; Ζώα! Ζώα! Ζώα δεν είστε και εσείς;

Γι' αυτό θέλουν την σάρκα μου! Θέλουν να φάνε το υπέροχο κρέας μου. Δεν είναι νόστιμο κύριοι! Οι ιθαγενείς θέλουν να με φάνε. Θέλουν τα μαλλιά μου, θέλουν το σώμα μου, θέλουν τα πράγματά μου.

Όχι! Δεν θα τους αφήσω... Εγώ είμαι πειρατής. Οι πειρατές αντέχουν.
Αλήθεια τι είμαι; Τι είμαι; Τι είσαι, Lupe; Ε;

Ο νεαρός πειρατής είχε αρχίσει να αποτρελαίνεται. Άφησε κάτω τη γραφίδα και το χαρτί και ακούμπησε την πλάτη του στο τοίχος της σπηλιάς κοιτώντας το ταβάνι της. Τα μάτια του ήταν γουρλωμένα και ένα ηλίθιο χαμόγελο διαγραφόταν στο πρόσωπό του, ενώ το χείλος του τρεμόπαιζε. Φαινόταν ότι είχε χάσει κιλά, τα μάγουλά του ήταν ρουφηγμένο και έδειχνε χλωμός.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Nov 03, 2012 1:26 pm

Ξαφνικά άκουσε κάποια βήματα έξω από την σπηλιά ενώ παρατήρησε την σκιά ενός από τα τεραστίου μεγέθους πουλιά να πετάει πάνω από εκείνο το σημείο. Πανικοβλήθηκε για μια στιγμή αλλά έβγαλε σιγά σιγά το κεφάλι του για να κοιτάξει τι συνέβαινε. Είχαν έρθει οι ιθαγενείς άραγε;

Μπροστά του όμως αντίκρισε την πλάτη ενός ψηλού άνδρα μπλε χρώματος. Χωρίς δεύτερη σκέψη τον άρπαξε, καθώς είδε το πουλί να έρχεται κατά πάνω του. Εκείνος τσίριξε δυνατά, αλλά δεν αντιστάθηκε στο τράβηγμα. Ο ψηλός άνδρας βρισκόταν πια μέσα στην σπηλιά του νεαρού επαναστάτη και το σώμα του έτρεμε. Στο πρόσωπό του διαγραφόταν ο φόβος καθώς σκέψεις για το τι ήταν αυτό το πλάσμα που τον έπιασε, αν ήθελε να τον φάει ή να τον βασανίσει περνούσαν γρήγορα από το μυαλό του.

"Ω, μεγάλε Ποσειδώνα!" φώναξε και έπεσε στο έδαφος περιμένοντας κάποια βοήθεια από τον Βασιλιά των Γοργόνων. Καθήμενος στα γόνατα προσκυνώντας τον μεγάλο Βασιλιά και πιστεύοντας ότι θα του έρθει κάποια βοήθεια από μακριά.

Ο Lupe τον άγγιξε ξανά και εκείνος γύρισε ταραγμένος προς το μέρος του. Προς μεγάλη του έκπληξη δεν ήταν κάτι περίεργο μπροστά του, αλλά ένας άνδρας με μακριά καστανόξανθα μαλλιά. Το περίεργο όμως που παρατήρησε ήταν η έκφρασή του επαναστάτη. Η έκφραση του ήταν γελοία, το χαμόγελο έφτανε μέχρι τα αυτιά και τα μάτια του είχαν βλέμμα αποτρελαμένου. Ο ψηλός άνδρας γέλασε αυθόρμητα και το ίδιο έκανε και εκείνος, κάνοντας τον να σταματήσει απότομα το γέλιο κοιτώντας τον παράξενα. Το γέλιο ήταν περίεργο, σαν αυτά τον δολοφόνων πριν σκοτώσουν το θύμα τους. Ακούμπησε ξανά τον ώμο του ξένου και είπε:

"Εγώ είμαι εδώ για εσένα! Θα σε σώσω! Θα μας σώσω! Θα σωθούμε!"
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Nov 03, 2012 1:27 pm

Και αφού έκανε αυτήν την δήλωση, ένα δάκρυ κύλησε από το μάτι το οποίο σκούπισε με την άκρη του μανικιού του. Αν και αποτρελαμένος, η πονηριά παρέμενε γερά μέσα του. Το σχέδιό του το είχε βάλει ήδη σε εφαρμογή. Θα ξεγελούσε αυτόν τον άνδρας για να τον βοηθήσει να φύγει από το νησί. Ο άνδρας όμως δεν φαινόταν και πολύ ενθουσιασμένος κοιτώντας την εμφάνιση του Lupe, με τα μακριά καστανόξανθα μαλλιά με τα δύο πια πλεξουδάκια μπροστά στο πρόσωπό του, άπλυτα κιόλας.Το χαμόγελο που κοσμούσε το πρόσωπό του, χαζό που έφτανε μέχρι τα αυτιά φρίκαρε τον ξένο. Τα ρούχα του ήταν μέσα στα χώματα και στην βρωμιά και μύριζαν επίσης ψαρίλα, δημιουργώντας μια έκφραση αηδίας στον άνδρα. Το χαμόγελό του δεν έφευγε από το πρόσωπό του και συνεχώς άγγιζε τα χέρια και το πρόσωπό του πρόσφατα ναυαγού στο νησί με εκείνη την γελοία του έκφραση.

Ο άνδρας ανατρίχιαζε με τον τρόπο που τον άγγιζε και τον έσπρωξε απότομα ρωτώντας του να του πει ποιος ήταν. Εκείνος κάθισε οκλαδόν και κοίταξε το έδαφος, σκεπτικός. Θα έλεγε το όνομά του αλλά όχι όλο του το αληθινό. Θα έβρισκε κάποιο άλλο επίθετο που θα του έδινε την ευχέρεια να κάνει τις κινήσεις του. Έπρεπε να είναι προσεκτικός και να δείχνει όσο πιο τρελός γινόταν - κάτι που το νησί το είχε κάνει ήδη. Ο ενθουσιασμός που ένιωθε για το ότι θα μπορούσε να φύγει, το ότι είδε κάποιον που μπορούσε να μιλήσει δεν του έκαναν περισσότερο καλό. Ξαφνικά σήκωσε απότομα το κεφάλι του και το βλέμμα του σκοτείνιασε, σοβαρό σε σχέση με αυτό που είχε νωρίτερα. Ο άνδρας ανασήκωσε το φρύδι του και κάθισε με τον ίδιο τρόπο απέναντί του. Χαμογέλασε διακριτικά και άρχισε.

"Το όνομά μου είναι Lupe. Lupe Belmonte," είπε και ανασήκωσε το φρύδι καθώς αναδείκνυε το μπόι του.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Γύρισε στην φύση... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή]Το "σκοτάδι" στην Ημισέληνο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Αρχή] Από την εξερεύνηση στην καταστροφή [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Tελος] Οι συμπληγαδες πετρες σας καλωσοριζουν στην GL ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Torino Kingdom-
Jump to: