Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 09, 2012 11:02 am

Καθώς με τραβολογούσε, διόλου ελαφρά ή ίσα ίσα για να φαίνεται πειστικός - και παρολίγο να μου σκίσει το καλό μου τζάκετ - παράλληλα μου εξηγούσε και το τι έπρεπε να γίνει. "Θα πας στο χωριό Terra κι εκεί θα αποζητήσεις τον άντρα ονόματι Gil στην ταβέρνα "Το δύσωσμο Ψάρι". O Gil είναι ο ταβερνιάρης. Αυτός θα σε φέρει σ'επαφή με άλλα υποκείμενα του υποκόσμου."

Πήραμε μια απότομη στροφή και είδαμε μια υπηρέτρια να μας κοιτάζει ξαφνιασμένη, ενώ έτρεχε στη δουλειά της...αλλά για μια στιγμή. Καστανά μακριά μαλλιά, μια ελιά κάτω από το δεξί μάτι, ώμος ακάλυπτος, πράσινα μάτια, αγχωμένα και πλούσιο στήθος...

Αυτήν τη γυναίκα την είχα ξαναδεί στους διαδρόμους όταν ερχόμουν! Μόνο που τότε ήταν παρέα με μια ξανθιά και μια κοκκινομάλλα, οι οποίες ήταν πολύ περισσότερο φοβισμένες και την τραβούσαν να πάει πιο γρήγορα. Τότε δεν είχα δώσει πολύ σημασία εφόσον νόμιζα πως απλώς είχαν θαμπωθεί από την ομορφιά μου έτσι όπως εμφανίστηκα μπροστά τους απότομα αλλά τώρα τα πράγματα έχουν αλλάξει. Και τώρα ξέρω πωςμπορεί μια από τις δεσποσύνες να είναι ένοχος για κάτι φριχτό!

Ενώ ο άξεστος οσιομάρτυρας με έσμπρωξε υπερβολικά πολύ, κάνοντάς με να χάσω την ισσοροπία μου για μια ολόκληρη στιγμή, εγώ ξεδιάλυνα στο μυαλό μου τις πληροφορίες. "Αυτή η γυναίκα που μόλις είδαμε μπορεί να είναι υπεύθυνη για την απαγωγή της πριγκίπισσας. Εγώ θα πάω όπου μου πεις, αλλά εσύ να την ανακρίνεις όσο μπορείς." ψιθύρισα εμπιστευτικά χωρίς να χαλάω την κάλυψή μας.
"...ποια περάσαμε μόλις; Δεν την πρόσεξα καλά."
"Α!" έκανα σκανδαλισμένος. "Τι εννοείς δεν την πρόσεξες καλά;"

Με κοίταξε απορημένος. Ωωωω θεέ μου, η άγνοια σ'αυτόν τον άνθρωπο, με έκαιγε! "Καστανομάλλα, μπούκλες, μακριά μαλλιά. Σμαραγδένια μεθυστικά μάτια, με πλούσιες καμπύλες και υπέροχα σαρκώδη χείλη. Ελιά κάτω από το δεξί μάγουλο. Σέξυ φόρεμα. Σέξυ τα πάντα! Πώς δεν την πρόσεξες;"
"Το ερώτημα είναι πώς την πρόσεξες εσύ ρόσο καλά...;"
"Είναι θυληκό."
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 09, 2012 11:51 am

Κούνησε το κεφάλι του απογοητευμένος στην απάντησή μου - αν κι εγώ είμαι που έπρεπε να απογοητευτώ με αυτά πουμου έλεγε - και συνέχισε, αν και φάνηκε να πήγαινε να πει κάτι διαφορετικό απ'αυτό που σκόπευε, επειδή το σκέφτηκε λίγο, ενώ άρχισε να ξαναπερπατά, σπρώχνωντάς με.

"Εγώ πάω να ανακρίνω αυτήν που λες. Εσύ πάνε εκεί και κάνε αυτό που είπαμε. Θα σε συναντήσω εκεί αύριο το βράδυ. Προσπάθησε να μη σκοτωθείς μέχρι τότε."

Aυτό που είπε με ανησύχησε, αλλά προσπάθησα να μην το δείξω. "Μη με κοιτάς σαν ελάφι που πιάστηκε στα φώτα βλαμμένε κι άκου πολύ καλά τι θα σου πω τώρα." είπε σιγανά κι αργόσυρτα ενώ με σκουντούσε. "Έκανα πολλές κακές επιλογές κι ο βασιλιάς δύσκολα να με ξαναεμπιστευτεί με την ασφάλεια τη πριγκίπισσας.
Αλλά τώρα που ξέρω το πρόβλημα ξέρω και να το ανιμετωπίσω, κι έτσι δε θα την αφήσω απροστάτευτη ξανά. Αλλά για να μου την εμπιστευτεί και πάλι πρέπει να κάνω κάτι θεαματικό...γι αυτό θέλω εσύ να πας εκεί, να τους βρεις και μετά να με οδηγήσεις στο κρυσφήγετό τους. Όχι Πεζοναύτες, όχι άλλη ανάμιξη."


Εκεί σταμάτησε και πήρε μια βαθειά ανάσα. Έκελισε τα μάτια του για μια στιγμή, κι όταν τα άνοιξε έκαιγαν ένοχο στα τρία μέτρα.

"Κι εγώ θα σώσω την πριγκίπισσα ολομόναχος, ακόμα κι αν χρειαστεί να σκοτώσω έναν. Στρατό. Από παρανόμους."

Και μετά έλεγαν εμένα δραματικό. Τσ!
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 09, 2012 12:19 pm

Μετά απ'αυτό, μέσα σε συνοπτικά τρία λεπτά, με πέταξε έξω από το παλάτι. Όχι, δεν υπερβάλλω, κυριολεκτικά με άρπαξε από το κολάρο του πουκαμίσου και του τζάκετ μαζί και με εξφενδόνισε από την πόρτα. Προσγειώθηκα τέσσερα μέτρα μακριά αν θέλει κανείς να ξέρει, πάνω σε ένα από τα σκαλιά. Ήταν πολύ σκληρό και πόνεσε ο πισινός μου! Συν του ότι κουτρουβάλησα τα υπόλοιπα σκαλοπάτια και πόνεσε και η πλατούλα μου.

Αμάν πια.

Σηκώθηκα, ο εγωισμός μου πληγωμένος. Ακόμα κι αν το έκανε για να εξυπηρετηθεί ο σκοπός μας, δεν χρειαζόταν να είναι τόσο πειστικός γιατί για το μόνο που πραγματικά με έπειθε ήταν πως με μισούσε που τον έκανα ρεζίλι. Αλλά δεν έφταιγα εγώ αν αυτός δεν είχε τη δική μου ευφυία. Κάποιι απλώς γεννιούμαστε ευλογημένοι: όμορφοι, έξυπνοι, ταλαντούχοι...και πάνω απ'όλα μετριόφρονες.

Ξεσκονίστηκα με την απόλυτη προσοχή - μην τυχόν κανένας λεκές ήταν από λάσπη και μου έκανε μόνιμο λεκέ στα υπέροχα ρούχα μου - και σηκώθηκα. Η έκφρασή μου ήταν η απόλυτη οργή και απελπισία. Τουλάχιστον αυτό ήταν αληθινό συναίσθημα, κι όχι φτιαχτό για τα μάτια του κόσμου.

Όμως, αν το άντεξα αυτό, θα αντέξω τα πάντα. Σήκωσα το κεφάλι μου ψηλά, έσιαξα τα μαλλιά μου και κίνησα για το χωριό Terra όπου και με είπε ο οσιομάρτυρας να πάω. Ελπίζω να καταφέρω να πάω μέχρι εκεί χωρίς να μου συμβεί τίποτα άλλο και μου την πέσει κανένας άλλος στον δρόμο.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Nov 11, 2012 6:07 pm

Δε μου πήρε πάνω από δύο ώρες να φτάσω στον προορισμό μου - μία ώρα από την πόλη στο λιμάνι κι από κει σαράντα λεπτά μέχρι το χωριό Terra - ακόμα και με τα πόδια, το οποίο αποδείχθηκε βασανιστικό για τα δαχτυλάκια μου! Οι καινούργιες μου μπότες είχαν γίνει χάλια από τις λάσπες φυσικά κι εγώ χρειαζόμουν σαν τρελός να βρω ένα κατάλυμμα για να τις καθαρίσω!

Με το που έφτασα στον προορισμό μου όμως, η ασχήμια και η ανιαρότητα του χωριού κόνταψαν να με ρίξουν κάτω. Μόνο ένα χρώμα φαινόταν να υπάρχει, το γκρίζο, κι αυτό ήταν το τέλειο για να περιγράψει τέλεια το μέρος: νεκρό θαρρείς, χωρίς ζωντάνια. Όχι μαύρο, το οποίο προϋπέθετε πως κάποτε υπήρχε άλλο χρώμα, αλλά γκρίζο, μουντό, ανιαρό και άσχημο. Λες κι αντανακλούσε τέλεια τα συναισθήματα των κατοίκων του.

Αυτοί που ήταν στους δρόμους είτε εργάζονταν κι εκτελούσαν κάποια αγγαρεία ή στέκονταν κατετρεγμένοι ζητιανεύοντας. Εγώ, ο ζωηρός και πολύχρωμος άνθρωπος, ήμουν ήδη σαν τη μύγα μες στο γάλα! Με τα όμορφα ρούχα μου αλλά και τα καλοχτενισμένα μαλλιά μου ξεχώριζα από την ομύγυρη...όμως ήταν πραγματικά έτσι τα πράγματα;

Μέσα στα μπαρ και τις ταβέρνες, πίσω από τα θολωμένα τζάμια και τις κακιές μυρωδιές, υπήρχαν φωνές και τραγούδια. Κακοφωνίες από όργανα ακούγονταν από παντού ενώ άνθρωποι που καμώνονταν τους καμπόσους βρίσκονταν κάθε γωνιά του μέρους. Χαίρονταν, αλλά με τον δικό τους, επαρχιώτικο τρόπο. Ήταν σχεδόν αξιαγάπητο...αν και η κακουγουστιά και η φριχτή ατμόσφαιρα του μέρους ήταν αρκετή για να με ρίξει ειλικρινά τ'ανάσκελα. Παρόλαυτα, εγώ έπρεπε να παραμείνω στο ύψος μου, σαν άντρας! Έπρεπε να βρω "το δύσωσμο ψάρι" - ταιριαστό όνομα για ολόκληρο το μέρος αν με ρωτούσε κανείς - και να φέρω εις πέρα την αποστολή που μου δόθηκε!
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Nov 11, 2012 6:21 pm

Ενώ έψαχνα τον τελικό προορισμό μου για τη μέρα, όλοι όσοι με κοιτούσαν με κοιτούσαν περίεργα. Με "μισό μάτι" όπως θα έλεγε ο πατέρας μου όταν χρησιμοποιούσε τον αφρολαϊκό τρόπο ομιλίας του. Καταλάβαινα γιατί βεβαίως βεβαίως. Δεν ήταν κάθε μέρα που έβλεπαν έναν τέτοιο κοκέτη κύριο μπροστά τους, όμορφο και άψογο σαν κι εμένα.

Ενώ το σκεφτόμουν δύο σκέψεις κυριάρχησαν στο μυαλό μου: το καλό ήταν πως με πρόσεξαν. Το κακό ήταν πως πολύ πιθανόν θα με είχαν στοχοποιήσει πορτοφολάδες. Ελπίζω όχι τίποτα άλλοι ανώμαλοι και μου κάνανε ακατανόμαστα πράγματα...! Ωωωωω θεέ μου! Πρεπε να βρω όσο το δυνατόν γρηγορότερα την ταβέρνα που μου είπε ο οσιομάρτυρας!

Επιτάχυνα το βήμα μου ευθύς αμέσως! Δε θα με πιάνανε εμένα οι ανώμαλοι...! Χωρίς να το καταλάβω και με πλήρη αυτοσυγκράτηση - γι αυτό και δεν κατάλαβα από πού στο καλό προέρχονται τα πούπουλα που βρήκα στα μαλλιά και στις μπότες μου - βρέθηκα μετά από λίγη, πολύ λίγη ώρα μπροστά από το επιθυμητό μέρος.

Για να είμαστε ειλικρινείς όμως, παρά τον τίτλο του, το εν λόγω μαγαζί δε μύριζε καθόλου άσχημα σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα μέρη που πέρασα! Αλλά απ'την άλλη, αυτό μπορεί να σήμαινε κάτι άλλο, κάτι απαίσιο...το ότι η μύτη μου συνήθισε τη μπόχα αυτού του μέρους! Ωωωωωω γιατί σε μένα;

"Γιατί σε σένα τι; Και μπορείς να κλείσεις την πόρτα; Βγαίνει έξω η ζέστη."


Last edited by F_A_I on Wed Nov 14, 2012 11:03 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Nov 11, 2012 6:50 pm

Ο άνθρωπος που έκανε αυτό το αναίσθητο σχόλιο ήταν ο άντρας - γιατί κύριος δεν ήταν. Κανένας κύριος δεν έφτυνε στο ποτήρι που ο ίδιος καθάριζε με τόση θέρμη - που βρισκόταν πίσω από τον πάγκο του μπαρ. Αν και ταβέρνα, η κουζίνα του ήταν τοποθετημένη σε μικρότερο χώρο απ'ότι το μπαρ αυτό. Πολλών ειδών ποτά και μπουκάλια βρίσκονταν από πίσω του ενώ διάσπαρτοι πελάτες κάθονταν με τα χέρια πάνω στο ξύλο που τους χώριζε από τους λίγους εργαζομένους.

Η κουζίνα είχε όλο κι όλο δύο άτομα να δουλεύουν ενώ ο μπαρίστας πρέπει να ήταν αυτός ο Gil, γιατί από τον τρόπο του και μόνο φαινόταν πως αυτός ήταν που ήλεγχε τα πάντα. Ήταν ψηλός, με μακριά ίσια μαύρα μαλλιά...καλά, όχι τόσο μακριά όσο τα δικά μου, αλλά και πάλι, μακριά θα τα έλεγες. Και φυσικά όχι τόσο όμορφα κι ωραία σαν τα δικά μου, με τόση λίγδα που είχαν πιάσει. Μα πόσο καιρό είχε να κάνει μπάνιο αυτός ο άνθρωπος; Τέλος πάντων. Το ένα του μάτι δεν υπήρχε - υποθέτω - και γι αυτό και κρυβόταν από ένα κάλυπτρο ενώ τα ρούχα του ήταν φθαρμένα και παλιά.

Γι αυτό και με κοιτούσε πραγματικά με μισό μάτι - εφόσον το είχε μικρύνει για να με κοιτάξει ερευνητικά πάνω κάτω - ενώ ακόμα καθάριζε το ίδιο ποτήρι.

Έκανα αυτό που μου ζήτησε αμέσως και πέρασα μέσα. Κατευθύνθηκα σ'εκείνον χωρίς καμία καθυστέρηση και κάθησα μπροστά του. Ανασήκωσε το φρύδι του, άφησε το ποτήρι και με προκάλεσε να μιλήσω, και να πω τι θέλω. "Θα ήθελα και θα το εκτιμούσα, αν σας είναι εύκολο κύριε Gil, να μου υποδείξετε την παρέα των απαγωγέωνπαύλακλεφτών της πριγκίπιασσας για να μπορέσω κι εγώ να προσχωρήσω στην ομάδα τους, παρακαλώ πάρα πολύ."
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Nov 11, 2012 7:19 pm

Λες και είπα πως το κίτρινο είναι χρώμα της μόδας, γύρισαν όλοι μέσα στο μαγαζί και με κοίταξαν άναυδοι. Μέχρι κι ο οργανοπαίκτης σταμάτησε να παίζει την κιθάρα του - πάλι καλά, γιατί έπαιζε απαίσια - .

...μα τι είπα λάθος; Δεν καταλαβαίνω. Έκανα ακριβώς ότι μου είπε ο οσιομάρτυρας. Μήπως δεν έπρεπε να είμαι τόσο ευθύς; Μα ο μπαμπάς πάντα έλεγε πως η άμεση οδός είναι πάντα η καλύτερη και πως η τύχη ευνοεί τους θαρραλέους. Ααααχ,πραγματικά, δε μπορώ να καταλάβω γιατί με κοιτάνε όλοι έτσι. Ας ρωτήσω καλύτερα. "Δε μπορώ να φανταστώ ποιος είναι ο λόγος που έχει προκαλέσει το ίδιο συναίσθημα σε όλους τους παρευρισκομένους."

"Δε μπορείς ε..;"
"Όχι," είπα με κάθε ειλικρίνεια που με διακατείχε "όμως εσείς φαίνεται να ξέρετε κύριε Gil. Προτίθεστε να με διαφωτίσετε;"
"..." Ενώ παρέμενε σιωπηλός, σιγά-σιγά άρχισε να χαμογελάει--μετά να χασκογελάει και στο τέλος άρχισε να τον πιάνει ένα σπαστικό γέλιο.

"Α, α χα χα, χα χα χα, αχ αχ...ναι ε; Τι λες βρε παιδί μου! Λοιπόν, θα στο κάνω λιανά μπας και καταλλάβεις. Εδώ είμαστε κυρίως επαγγελματίες, αν καταλαβαίνεις που το πάω. Και η απαγωγή της πριγκίπισσας είναι μυστικό μεταξύ πολλών ατόμων ίσως και όλου του χωριού, θα μπορούσε να πει κανείς, για τους δικούς μας προσωπικούς λόγους. Παραδείγματος χάριν για τη συντήρηση ενός μικρού στρατού...και χρειαζόμαστε αρκετά λεφτά και για να τον ιδρύσουμε εξαρχής.

Κι εσύ, ένας καλοντυμένος ξένος έρχεσαι εδώ από το πουθενά και μας ρωτάς χωρίς πολλές περιστροφές για κάτι άκρως μυστικό ακόμα κι ανάμεσά μας. Τώρα, αν ήσουν εσύ στη θέση μας, τι θα έκανες; Πώς θα αντιδρύσες...;"
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Nov 11, 2012 7:38 pm

Αχα, είπα κι έβηξα "τι λέτε. Εννοώ, και φυσικά ξέρω πως μπορεί να σας φαίνεται αυτό αλλά ακούστε με! Πραγματικά, δεν είναι αυτό που φαίνεται! Εγώ-
"Πιάστε τον ρε!" φώναξε ένας αχρείος, διακόπτοντάς με.
"Σχοινί και σαπούνι!" είπε ένας άλλος, κι όλοι γέλασαν.

Άρχισε να με πιάνει κλειστοφοβία κι αισθανόμουν πως οι φωνές με περικύκλωναν. Προσπαθούσα να μην κοιτάξω τριγύρω μου για να μη δω τους φόβους μου να επαληθεύονται. Συνάμα, ένιωθα και μια μικρή νίκη. Ας ερχόταν εδώ ο πατέρας μουνα έβλεπε την πλήρη αποτυχία των μεθόδων του! Θα του την έτριβα στη μούρη όλη την κατάσταση! Αν δεν φοβόμουν τόσο πολύ γισ τη ζωή μου αυτήν τη στιγμή, θα χαμογελούσα...

"Παιδιά, παιδιά, ηρεμία. Έχω μεγάλη περιέργεια να δω πώς θέλει να δικαιολογηθεί ο φιόγκος..."
"Να! Φιόγκος! Έτσι με φωνάζανε και στο παλάτι και μετά με διώξανε κλωτσιδών μετά επειδή με έκριναν ανάξιο να βοηθάω! Απλώς επειδή είμαι άκρως παρατηρητικός, κι επειδή έχω ξαναβρεθαί παλιότερα στο παλάτι, είδα πως η πριγκίπισσα έλειπε, κι έτσι υπέθεσα πως κάποιος την είχε πάρει...και γι αυτό ήρθα εδώ."
"Και γιατί είχες ξαναπάει στο παλάτι;"

Αυτός ο Gil φαινόταν να με πίστευε! Πιάστηκα απ'τα λόγια του κι απάντησα αμέσως! ΄΄Εβαλα το χέρι μου στο μέτωπό μου, πήρα την πιο ρεαλιστική έκφραση οδύνης που είχα πάρει ποτέ μου και τους διηγήθηκα τη σκληρή μου ζωή!

"Ω είναι μια πικρή ιστορία ενός άκαρδου πατέρα κι ενός αδικοεξορισμένου γιου! Ο πατέρας μου αποφάσισε πως διεξήγαγα έκλυτο βίο κι έτσι μ'έδιωξε άρδην απ'το σπίτι. Όμως η τραγωδία μου δε σταμάτησε εκεί, εφόσον με διώηανε και από το μόνο μέρος που θα μπορούσα να αξιοποιήσω τα ταλέντα μου-τι τραγούδι και την οργανοπαιξία...έτσι κατέληξα εδώ."
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Nov 11, 2012 7:48 pm

"Και πώς ήξερες το ονομά μου;"

Εκεί πάγωσα. Άνοιξα το στόμα μου να μιλήσω, όμως το έκλεισα γιατί συνειδητοποίησα πως δεν είχα κάτι να πω. "Εγώ..."
"Μήπως κάποιος άλλος σου μίλησε για μένα;"
Μα φυσικά! Πώς δεν το σκέδτηκα πιο πριν; "Ναι! Ναι, σωστά...!"
"Κάποιος να, ψηλός," έγνεψα με το κεφάλι μου ζωηρά σε συμφωνία "ασπρομάλλης και πολύ πολύ κολλημένος με την προγκίπισσα;"
"Ναι-...όχι. Φυσικά όχι, δεν...πώς να ξέρω εγώ τον προσωπικό της φρουρό άλλωστε...;"

Με κοίταξε σαν να με μάλωνε. Ένιωσα απαίσια. Ένα πράγμα μου είπαν να κάνω για να σώσω την αγαπημένη μας διάδοχο κι εγώ τα έκανα θάλασσα! Τι ντροπή για το όνομα των Denier! Τώρα κατάλαβα τι εννοούσε ο πατέρας μου όταν με αποκαλούσε το μαύρο πρόβατο. "Δε σας πείθω ε;" ρώτησα ντροπαλός.
"Καθόλου...!" είπε εμφατικά ο Gil και μου χαμογέλασε δαιμόνια.

Αν και, τώρα που το αναπολώ, δεν χαμογελούσε σε μένα, αλλά στους άντρες πίσω και γύρω μου, που ήταν έτοιμοι να με αρπάξουν, με καθόλου καλά υποσχόμενες προθέσεις...

Εν τέλη, με κοίταξε κι έβαλε το χέρι του στον ώμο μου. "Την πριγκίπισσα θέλεις αγορίνα; Κανένα πρόβλημα! Μαζί της θα σε βάλουμε.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Nov 11, 2012 8:05 pm

Αυτό ήταν. Θα με φάει η μαρμάγκα. Θα πεθάνω νέος. Ακόμα και να έλεγα το όνομά μου σε αυτόν εδώ τον άνθρωπο, το καλύτερο που θα γινόταν ήταν να αναγνωρίσει το επιθετό μου και να ζητήσει λύτρα από τον πατέρα μου. Όμως, απ'την άλλη, ποτέ δε θα τα έδινε κι έτσι θα έμενα για πάντα αιχμάλωτος αυτών των φτωχών χωριατών, που δεν έχουν ιδέα πως να συμπεριφερθούνε σε έναν άνθρωπο σαν κι εμένα--πόσο μάλλον σε μια πριγκίπισσα!

Οϊμέ! Τι πρέπει να έχει περάσει στα χέρια τους η ευγενής αυτή ψυχή...!

"Αλλά πριν μας παίξεις ολόκληρο το έργο που φαίνεται να απαγγέλλεις μέσα στο κεφάλι σου, γιατί δε μας λες πρώτα πού επρόκειτο να συναντήσεις εκείνον τον αχώνευτο τον Garrow; Ε; Και δε θα σε πονέσουμε..."

Όλοι με είχαν κυκλώσει ενώ έπιαναν απειλητικά τις γροθιές τους. Καταλαβαίνετε, δεν είχα άλλη επιλογή...! "Υποτίθεται πως πρέπει να τον συναντήσω εδώ πάλι, αύριο το βράδυ. Αλλά σας προειδοποιώ! Αν δε με δει, θα ξέρει πως κάτι πήγε στραβά και-!"
"Χαλαρά, αρχηγέ...θα σε δει. Και φυσικά θα σε δει. Θα είσαι ακριβώς εδώ.είπε και πέρασε το χέρι του πάνω από τους ώμους μου. Με έφερε κοντά του, λες και μιλούσε σε παλιό καλό του φίλο. "Μάλιστα, όχι μόνο θα είσαι δω, αλλά θα μας κάνεις τη χάρη να του μιλήσεις εκ μέρους μας...
"Ν-ναι ε...;" Ξεροκατάπια. "Τι λέτε..."

Τουλάχιστον θα ήμουν ζωντανός για να του μιλήσω την επόμενη μέρα...!
Back to top Go down
Sponsored content





Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Η πριγκίπισσα Silvia και οι εφτά...κλέφτες. [Αποστολή-Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή] "Μια νέα ζωή" [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή]"Ravens" [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Οι αρκουδιάριδες. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή]Ο μπάτλερ [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή]Από βασιλιάς σε marine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Lvneel-
Jump to: