Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 14 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 14 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Μια απρόσμενη στάση[Τέλος]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] Empty
PostSubject: Μια απρόσμενη στάση[Τέλος]   Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 5:03 pm

Πρώτη φορά έφευγα από το νησί και δεν ήξερα και πολλά πράγματα. Ο πατέρας μου είχε δείξει μερικές φορές πώς χρησιμοποιείται η πυξίδα και πώς να διαβάζω τον χάρτη αλλά δεν ήμουν και ειδικός σε αυτά τα θέματα αν και με ενδιέφερε να μάθω παραπάνω για αυτόν τον τομέα. Στην αρχή δεν ήξερα προς τα πού να πάω για να ψάξω για τον Saburo αλλά τελικά σκέφτηκα ότι έχουμε μερικούς συγγενείς στο Warship Island, οπότε είπα να ξεκινήσω από εκεί. Έτσι, έβαλα κάτω πυξίδα και χάρτη και προσπάθησα να βρω, με όσο το δυνατόν μεγαλύτερη ακρίβεια μπορούσα, την πορεία που έπρεπε να ακολουθήσω για να βρεθώ στο νησί. Όταν βρήκα κάποια άκρη, έστριψα το πηδάλιο και το μόνο που έμενε τώρα ήταν να περάσει ο χρόνος για να φτάσω στο Warship Island. Οι ώρες περνούσαν και εγώ κοιτούσα στο πέλαγος μπροστά μου, λες και αυτό θα βοηθούσε στο να φτάσω πιο γρήγορα. Δεν ήξερα πόσες μέρες θα έκανα να φτάσω πάντως είχα φαγητό για 4 μέρες σύνολο και ήλπιζα να μην πάρει παραπάνω χρόνο.


Last edited by Heiwajima on Thu Nov 01, 2012 5:37 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] Empty
PostSubject: Re: Μια απρόσμενη στάση[Τέλος]   Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 5:05 pm

Είχε αρχίσει να νυχτώνει και πεινούσα. Έτσι, έβγαλα μια μπριζόλα που είχα πάρει από την ταβέρνα του παππού και άρχισα να την μασουλάω. Ξαφνικά, όμως, από μια μικρή σκεπασμένη βάρκα που βρισκόταν στο πίσω μέρος, άκουσα ένα γουργούρισμα. «Καμιά γάτα θα είναι που τρύπωσε στην βάρκα πριν φύγω..» Σκέφτηκα. Αμέσως σηκώθηκα πάνω και πήρα αμυντική στάση μήπως και μου ορμίσει, όταν θα ξεσκέπαζα την βαρκούλα. Ήταν μια μικρή σωσίβια βάρκα, που υπήρχε σε περίπτωση που η κανονική βάρκα, που ήταν δεκαπλάσια σε μέγεθος από την σωσίβια, πάθαινε κάτι και έπρεπε να την εγκαταλείψω. Πλησίασα πολύ προσεκτικά και με μια απότομη κίνηση την ξεσκέπασα.
- Shizu!?!?!? Η αδερφή μου βρισκόταν κάτω από το σκέπασμα κρατώντας αγκαλιά το katana που της είχε κάνει δώρο ο πατέρας.
-Τι κάνεις εσύ εδώ?
- Γεια σου, αδερφούλη! Είπε όσο πιο γλυκά μπορούσε.
-Γεια σου και σε εσένα! Τι κάνεις εσύ εδώ? Την ρώτησα και πάλι όχι τόσο νευριασμένος, όσο ξαφνιασμένος.
-Ήθελα να βοηθήσω κι εγώ στο να βρούμε τον Saburo! Κακό είναι? Απάντησε πάλι κάνοντας νάζια.
-Κακό δεν είναι αλλά έπρεπε να με είχες ρωτήσει πριν ανέβεις στην βάρκα!
-Μα θα μου έλεγες όχι!
-Και πολύ καλά θα έκανα! Ακόμα δεν ξέρεις να πολεμάς και να φροντίζεις τον εαυτό σου. Τι θα κάνω τώρα εγώ με εσένα?
-Θα με υποστείς μέχρι να βρούμε τον αδερφό μας. Είπε όλο χαρά.


Last edited by Heiwajima on Thu Nov 01, 2012 5:36 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] Empty
PostSubject: Re: Μια απρόσμενη στάση[Τέλος]   Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 5:06 pm

Η αλήθεια είναι ότι είχε δίκιο. Δεν μπορούσα να γυρίσω πίσω γιατί θα έχανα τουλάχιστον μία μέρα στο σύνολο, οπότε έπρεπε να μείνει μαζί μου τουλάχιστον μέχρι το Warship Island.
-Για τώρα θα μείνεις μαζί μου. Όμως όταν φτάσουμε στο Warship Island, αν δεν βρούμε εκεί τον Saburo, θα σε αφήσω στον θείο Tomas και με το πρώτο πλοίο που πηγαίνει για το Shimotsuki Village θα γυρίσεις πίσω.
-Μα…
-Δεν έχει «μα»! Αυτό που είπα θα γίνει, πάει και τελείωσε! Την σταμάτησα πριν μου πει τίποτα αλλά μετά την είδα να χαμογελάει, σαν να είχε κερδίσει την μάχη… Μου την έδινε αυτό το πράγμα αλλά της είχα πολύ μεγάλη αδυναμία για καταφέρω να την πείσω για κάτι που της έλεγα να κάνει. Μία μέρα πέρασε και συνεχίζαμε ήρεμα το ταξίδι μας. Ήλπιζα να φτάσουμε γρήγορα στο νησί αλλά δεν έβλεπα οποιοδήποτε ίχνος στεριάς. Το μόνο που έβλεπα ήταν μερικά μαύρα σύννεφα. Μπορεί να μην ήμουν ειδικός αλλά ήξερα ότι σίγουρα δεν σήμαιναν κάτι καλό. Δυστυχώς, όμως, η πορεία μας περνούσε από αυτά και δεν ήθελα να το ριψοκινδυνεύσω να χαθούμε μέσα σε αυτή την θάλασσα, οπότε κράτησα το πηδάλιο σταθερό, να κατευθύνεται προς τα σύννεφα.
-Τι μπορεί να πάει στραβά? Το πολύ πολύ να βρέξει λίγο. Είπα στην Shizu προσπαθώντας να την καθησυχάσω μετά τις διαμαρτυρίες που είχε για αυτή μου την απόφαση.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] Empty
PostSubject: Re: Μια απρόσμενη στάση[Τέλος]   Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 5:07 pm

Όμως τα σύννεφα κινούνταν και αυτά προς το μέρος μας και μας έφτασαν πιο γρήγορα από ότι θα περίμενε κανείς. Σιγά σιγά άρχισε να ψιχαλίζει και το ψιλόβροχο με την ώρα έγινε κανονική βροχή. Ο αέρας δυνάμωνε και η αδερφή μου άρχισε να με βρίζει, βλέποντας ότι η κατάσταση χειροτέρευε, και δεν είχε και άδικο. Η θάλασσα είχε αγριέψει πάρα πολύ και τα κύματα χτυπούσαν την βάρκα και από τις 2 μεριές με μανία. Η βροχή δυνάμωσε ακόμα περισσότερο, τόσο που βρισκόμασταν σε σημείο που δεν μπορούσαμε να δούμε τι γίνεται στα 20 μέτρα μακριά από το πλοίο. Η αδερφή μου επαναλάμβανε συνέχεια ότι δεν είχαμε ελπίδες να ζήσουμε μέσα σε τέτοια καταιγίδα μιας και τα κύματα όλο και μεγάλωναν. Προσπαθούσα να την ηρεμήσω αν και δεν ξέρω αν κι εγώ ο ίδιος πίστευα ότι θα γλυτώναμε. Συνεχίσαμε να παλεύουμε με τα στοιχεία της φύσης για αρκετή ώρα ακόμα. Είχα εγκαταλείψει την προσπάθεια να μας κρατήσω στην πορεία προς το Warship Island και απλά προσπαθούσα να μας πάω όσο το δυνατόν πιο μακριά από αυτή την καταιγίδα. Για ένα μισάωρο ακόμα παλεύαμε με τα κύματα. Κάποια στιγμή επιτέλους καταφέραμε να ξεφύγουμε. Ξαπλώσαμε και οι 2 στην βάρκα, λαχανιασμένοι και κατάκοποι από όλη αυτή την προσπάθεια…
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] Empty
PostSubject: Re: Μια απρόσμενη στάση[Τέλος]   Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 5:09 pm

Μετά από λίγες στιγμές χαλάρωσης και ηρεμίας, η αδερφή μου πετάχτηκε όρθια.
-Παραλίγο να πεθάνουμε! Μου φώναξε καθώς με χτυπούσε με την θήκη από το σπαθί της.
-Πρώτη φορά βρίσκομαι στη θάλασσα και νόμιζα ότι θα ήταν απλή βροχή! Τι να έκανα? Είπα ενώ προσπαθούσα να προστατευτώ.
-Να με άκουγες! Απάντησε αφού σταμάτησε να με κοπανάει έκατσε και πάλι κάτω, κουρασμένη. Χωρίς να χάσω χρόνο σήκωσα το κεφάλι μου να δω αν υπάρχει κάποιο νησί κοντά και να καταλάβω που περίπου βρισκόμαστε για να ορίσω νέα διαδρομή για το πλοίο. Ξαφνιασμένος είδα στα αριστερά μας ένα μεγάλο νησί. Έστριψα το πηδάλιο προς τα εκεί μιας και χρειαζόμασταν νέα εφόδια και μερικές μικροεπισκευές στο πλοίο. Ήταν ένα αρκετά πράσινο νησί, χωρίς πολλά βουνά. Υπήρχαν 4, από ότι μπορούσα να δω από εδώ, και αυτά ήταν μικρά και σε σχήμα στύλου, κατακόρυφα και απότομα. Μετά από λίγα λεπτά, είχαμε φτάσει σε μια παραλία του νησιού. Κατεβήκαμε από την βάρκα και περιεργαζόμασταν το μέρος γύρω μας. Προσπαθούσα και στον χάρτη να βρω κάποιο νησί με την τοπογραφία που έβλεπα μπροστά μου αλλά δεν κατάφερα να το βρω, με μια ματιά που έριξα.
-Θα κατασκηνώσουμε εδώ για σήμερα. Πάω να φέρω μερικά ξύλα, γιατί βραδιάζει. Εσύ μείνε στην βάρκα και πρόσεχε. Είπα στην Shizu και εκείνη έκανε ένα νεύμα με το κεφάλι και γύρισε πίσω στην βάρκα.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] Empty
PostSubject: Re: Μια απρόσμενη στάση[Τέλος]   Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 5:10 pm

Δεν ήθελα να την αφήσω μόνη της σε καμία περίπτωση αλλά από την άλλη έπρεπε να μείνει κάποιος στην βάρκα. Έτσι, προσπάθησα να μην απομακρυνθώ πολύ από το σημείο για να την ακούσω αν γίνει κάτι και να τρέξω κατευθείαν πίσω να την βοηθήσω. Ευτυχώς, δεν έγινε τίποτα όση ώρα μάζευα ξύλα και αφού γύρισα πίσω, άναψα φωτιά και έβαλα λίγο από το φαγητό που μας είχε απομείνει από πάνω για να το ζεστάνω. Ξαφνικά ακούσαμε έναν θόρυβο σαν δυνατό κρώξιμο. Εγώ καθόμουν δίπλα στην φωτιά με το σπαθί έτοιμο να βγει από την θήκη του και η Shizu βρισκόταν μέσα στην βάρκα και αυτή έτοιμη για μάχη, με το katana της στο χέρι. Ένα δέντρο έπεσε λίγο πιο πέρα και ένα πελώριο πτηνό εμφανίστηκε από πίσω του. Ήταν γιγάντιο, κακάσχημο και μπλε. Πολύ πιθανό ήταν να μην μπορούσε καν να πετάξει τόσο μεγάλο που ήταν αλλά κουνούσε τα φτερά του και έτρεχε απειλητικά προς το μέρος μας.
-Shizu, μείνε μέσα στην βάρκα! Το αναλαμβάνω εγώ! Της είπα και όρμισα προς το πτηνό. Εκείνο με χαρακτηριστική ευκολία απέφυγε την επίθεσή μου και με την φτερούγα του με χτύπησε και με πέταξε μερικά μέτρα μακριά. Χωρίς να χάσει χρόνο προσπάθησε να με τσιμπήσει με το ράμφος του αλλά κυλιόμουν πάνω στην άμμο και απέφευγα την μία προσπάθειά του μετά την άλλη. Σιγά σιγά με οδηγούσε προς την θάλασσα και χωρίς να το καταλάβω παγιδεύτηκα ανάμεσα σε 2 μεγάλους βράχους.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] Empty
PostSubject: Re: Μια απρόσμενη στάση[Τέλος]   Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 5:11 pm

Εκείνη την στιγμή πραγματικά πίστεψα ότι ερχόταν το τέλος μου, και μάλιστα θα πέθαινα από ένα πουλερικό. Σήκωσα το σπαθί μου σαν τελευταία απόπειρα να προστατευτώ και είδα το ράμφος του να με πλησιάζει. 2 δευτερόλεπτα μετά όμως το πτηνό δεν είχε κεφάλι και άρχισε να σπαρταράει το υπόλοιπο σώμα μπροστά μου για μερικά δευτερόλεπτα ακόμα. Δεν είχα καταλάβει καλά τι είχε γίνει και παρατήρησα καλύτερα την σκηνή. Με είχε σώσει η Shizu. Στεκόταν πίσω ακριβώς από το σώμα του πτηνού, αφού πετάχτηκε πίσω από τα βράχια που είχα παγιδευτεί και του έκοψε το κεφάλι με το katana της. Με σοβαρό ύφος, τίναξε από πάνω του τα αίματα του πτηνού και το έβαλε και πάλι στην θήκη του. Αμέσως όμως το πρόσωπό της άλλαξε.
-Τι έχεις να πεις γι’ αυτό, μεγάλε μου αδερφέ? Μου είπε όσο πιο ναζιάρικα μπορούσε.
-Oi oi! Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] 4033496702 Αυτό ήταν γρήγορο…… παρατήρησα για την αλλαγή των συναισθημάτων της και δεν σχολίασα καν το ότι με έσωσε. Από αυτή την στιγμή και μετά άρχισα να την εμπιστεύομαι περισσότερο μόνη της, μιας και, αν και το έπιασε απροετοίμαστο το πτηνό, σκότωσε κάτι που εγώ παραλίγο να χάσω την ζωή μου από αυτό.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] Empty
PostSubject: Re: Μια απρόσμενη στάση[Τέλος]   Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 5:12 pm

Πέρασαν μερικές ώρες και νύχτωσε για τα καλά. Είχαμε κάτσει και οι 2 δίπλα στην φωτιά και η Shizu κοιμόταν. Εγώ ήμουν ξύπνιος και προσπαθούσα να καταλάβω σε ποιο νησί είμαστε. Ξαφνικά, θυμήθηκα ότι μας είχε πει ο πατέρας μια ιστορία πιο παλιά για μερικά γιγάντια πτηνά που η περιγραφή του θύμιζε πολύ αυτό που σκότωσε η Shizu. Προσπαθούσα να θυμηθώ πώς έλεγαν το νησί και μετά από λίγη άρα επιτέλους το θυμήθηκα!
- Να το! φώναξα από τον ενθουσιασμό μου, δείχνοντας με το δάχτυλό μου στο σημείο του χάρτη που βρισκόταν, και αμέσως κατάλαβα ότι δεν έπρεπε να φωνάζω γιατί κοιμόταν η αδερφή μου. «Είμαστε στο Big Bird Island.» Σκέφτηκα περήφανος με τον εαυτό μου που το βρήκα. Από την επόμενη κιόλας μέρα, άρχισα τις προσπάθειες να κάνω κάποια μπαλώματα στην βάρκα σε σημεία που ήταν επικίνδυνα να ανοίξουν και να μπαίνει νερό μέσα, για να φύγουμε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα από αυτό το νησί. Το Warship island απείχε περίπου 1-2 μέρες δρόμο από εδώ αν βοηθούσε ο άνεμος, οπότε έπρεπε να βιαστούμε. Όμως, τα δέντρα στο νησί δεν ήταν πάρα πολλά, καθώς το μεγαλύτερο μέρος της βλάστησης αποτελούταν από θάμνους, μικρούς και μεγάλους, και έτσι τα περισσότερα ξύλα που έβρισκα έκαναν πιο πολύ για ανάψω φωτιά παρά για να επισκευάσω ένα πλοίο.


Last edited by Heiwajima on Thu Nov 01, 2012 5:36 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] Empty
PostSubject: Re: Μια απρόσμενη στάση[Τέλος]   Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 5:14 pm

Πέρασε μια βδομάδα και οι επιθέσεις από τα τεράστια πουλιά είχαν γίνει καθημερινό φαινόμενο. Όμως, πλέον τα αντιμετωπίζαμε πολύ πιο εύκολα από ότι στην αρχή. Επίσης, είχα ψάξει όλο το νησί εκτός από τα 4 κυλινδρικά βουνά για ξύλα. Είχα βρει μερικά γερά ξύλα αλλά ήταν δύσκολο να τους δώσω το σχήμα που ήθελα για να μην μπαίνουν νερά στην βάρκα. Τα χρονικά περιθώρια που είχα ήταν μηδαμινά! Πλέον δεν ήξερα καν αν είχα ελπίδα να βρω τον αδερφό μου αλλά έπρεπε να το προσπαθήσω όσο μπορούσα. Δεν μπορούσε να τελειώσει πριν καν καλά καλά ξεκινήσει αυτό το «κυνηγητό». Έτσι, αποφάσισα να κοιτάξω και στα βουνά για γερά ξύλα, αν και δεν είχα πολλές ελπίδες να βρω κάτι, αφού φαίνονταν έρημα και το μόνο που φαινόταν πάνω τους ήταν οι φωλιές των γιγάντιων πουλιών. Καθώς πλησίασα τον πιο κοντινό προς την βάρκα μας κύλινδρο, έκανα μια βόλτα γύρω του για να δω αν μπορούσα να ανέβω από κάπου. Ψάχνοντας για το οτιδήποτε, βρήκα ένα μικρό άνοιγμα στους πρόποδες του, το οποίο οδηγούσε σε μια μικρή σπηλιά. Χωρίς να έχω κάτι να χάσω, μπήκα μέσα και προς έκπληξή μου βρήκα αναμμένες δάδες. Προχώρησα μερικά μέτρα ακόμα και βρήκα ένα μικρό δωμάτιο σκαμμένο στην πέτρα και το χώμα. Ένα γέρικο ζευγάρι καθόταν σε μια γωνιά του δωματίου αγκαλιασμένο και ο άντρας κρατούσε ένα καλά ακονισμένο ξύλο προς το μέρος μου. Σήκωσα τα χέρια ψηλά και τους είπα:
-Μην ανησυχείτε, δεν ήρθα να σας κάνω κακό! Ψάχνω μόνο μερικά ξύλα να φτιάξω την βάρκα μας και μετά θα φύγουμε από το νησί και θα σας αφήσουμε στην ησυχία σας.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] Empty
PostSubject: Re: Μια απρόσμενη στάση[Τέλος]   Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 5:17 pm

-Μην μας απειλείς εμάς! Είπε ο γέρος πλησιάζοντας περισσότερο το ξύλο προς το μέρος μου.
-Μα δεν σας απειλώ! Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] 1364924988
-Μόλις είπες ότι αν δεν σου δώσουμε ξύλα, δεν θα μας αφήσετε στην ησυχία μας! Εμένα σαν απειλή μου ακούγεται. Πρόσθεσε η γριά.
-Μα αν δεν βρω ξύλα της προκοπής, δεν μπορώ να φύγω από το νησί οπότε ούτε εσείς δεν θα έχετε την ησυχία σας… Τι από αυτά ακούγεται σαν απειλή?
-Μπορεί να ακούγονται ωραία όλα αυτά αλλά είμαι σίγουρος ότι μας απειλείς!
- Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] 3510096238
Επέμενε ο γέρος και έχασα την υπομονή μου. Πριν προλάβει να κουνηθεί από την θέση του, κατέβασα τα χέρια μου, έπιασα το σπαθί μου, του έκοψα το ξύλο στα 2 και τον πλησίασα τόσο ώστε η άκρη του σπαθιού μου να ακουμπάει ίσα ίσα τον λαιμό του.
-Όπως έχει η κατάσταση αυτή την στιγμή, σε απειλώ. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι αν ήρθα με κακές προθέσεις δεν θα το είχα κάνει αυτό από την αρχή? Τον ρώτησα και εκείνος με κοιτούσε έντρομος.
-Μάλλον έχεις δίκιο… Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] 509880146 Απλά η ζωή σε αυτό το νησί με αυτά τα κ***πούλια είναι πολύ δύσκολη… Έλα μαζί μου στην αποθηκούλα να σου δώσω 2-3 ξύλα που κατάφερα να κόψω. Είπε και αφού έπιασε μια δάδα κατευθύνθηκε πιο βαθιά στην σπηλιά.
Back to top Go down
Sponsored content





Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] Empty
PostSubject: Re: Μια απρόσμενη στάση[Τέλος]   Μια απρόσμενη στάση[Τέλος] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Μια απρόσμενη στάση[Τέλος]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος]El Dorado arc:Μια απρόσμενη συνάντηση.
» [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση
» (τελος )Μια τελευταία σταση
» [Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης.
» [Τέλος]Μια γρήγορη στάση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Big Bird Island-
Jump to: