Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning    {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning  - Page 2 I_icon_minitimeSun Apr 05, 2020 3:55 pm


Ο Frank κοιτούσε μέσα από τα κιάλια του και δνε μπορούσε να πιστέψει αυτό που έβλεπε. Ο Namor βρισκόταν στο πίσω μέρος του καραβιού και μιλούσε με τα δελφίνια που μόλις είχαν επιστρέψει από τα πειρατικά καράβια. Μόλις πήρε τις πληροφορίες που ήθελε έτρεξε στον καπετάνιο του να τις πει
-Frank....Frank!!! του φώναξε καθ΄ως του είχε γυρισμένη την πλάτη αλλά δεν πήρε κάποια απάντηση Frank?? του είπε ψιθυριστά καθώς έφτασε κοντά του και τον είδε να μην αντιδράει στις φωνές του ενω με το χέρι του έπιασε τον ώμο του. Τον είδε να είναι απορροφημένος στο να κοιτάει μπροστά όπως και όλο το πλήρωμα και έτσι κοίταξε κι αυτός καθως δεν μπορούσε να καταλάβει τι γινότανε. Μόλις κοίταξε μπροστά αμέσως κι αυτός είχε την ίδια αντίδραση με όλους στο πλήρωμα, γούρλωσε τα μάτια του και δεν μπορούσε να πιστέψει αυτό που έβλεπε. Όλοι είχαν δει περίεργα πράγματα αλλά αυτη την στιγμή έβλεπαν έναν άνδρα να αιωρείται στην μέση του ωκεανού πάνω από τα κεφάλια τους με τα χέρια του σταυρωμένα. Δεν περίμενε μόνο το Black Glory αλλά όλα τα πειρατικά πλοία τα οποία ερχόντουσαν προς αυτήν την κατεύθυνση. Οταν το Black Glory πλησίασε λίγο παραπάνω άρχισαν να εμφανίζονται και τα χαρακτηριστικά αυτού του άνδρα που ήταν αρκετά περίεργα για όλους και έφερε ένα περίεργο συναίσθημα στον Frank. O Άνδρας αυτός στεκόταν στον αέρα αρκετά μέτρα πάνω από την θάλασσα και τα πειρατικά καράβια, ήταν καλοντυμένος, φορούσε ένα κόκκινο smokin πουκάμισο με μεγάλες δύο ουρές που έμοιαζε σαν ψαλίδι. Ένα κόκκινο γιλέκο με χρυσά κουμπιά που το συνδύαζε με ένα άσπρο πουκάμισο και ένα μαύρο παπιγιόν. Αλλά αυτό που έφερνε το περίεργο συναίσθημα σε όσους τον αντικρούσαν δεν ήταν μόνο ότι στεκόταν στον αέρα αλλά και πως είχε καλύψει και τα χαρακτηριστικά του προσώπου του με μία άσπρη μάσκα που είχε ένα χαμογελαστό μαύρο χαμόγελο με δύο τρύπες σχιστές για τα μάτια . Έτσι φαινόταν ότι πάντα χαμογελούσε τρομακτικά στον άλλον.
Spoiler:
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning    {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning  - Page 2 I_icon_minitimeSun Apr 05, 2020 9:46 pm


Ο άγνωστος άνδρας που αιωρούνταν πάνω από τα κεφάλια τους δεν είχε κινηθεί καθόλου και περίμενε υπομονετικά να φτάσουν τα πλοία σε εκείνον. Μόλις είδε το πρώτο πλοίο να φτάνει κοντά του το οποίο ήταν το Black Glory σήκωσε το χέρι του με ανοιχτή την παλάμη και αμέσως τα πανιά σταμάτησαν πλέον να δέχονται αέρα και ξεφούσκωσαν κάνοντας έτσι το πλοίο να χάσει ταχύτητα και να σταματήσει σιγά σιγά ακριβός μπροστά του
-Είναι χρήστης φρούτου του διαβόλου!!!! φώναξε ο Jonathan καθώς έπιανε τα δύο του σπαθιά και έπαιρνε μία θέση μάχης
-Νομίζω ότι αυτό το καταλάβαμε όλοι από την στιγμή που είδαμε έναν άνδρα να ΑΙΩΡΕΙΤΕ!!! του απάντησε με μία μεγάλη φωνή στο τέλος ώστε να δώσει έμφαση ενω με το δάχτυλό του έδειξε τον άγνωστο άνδρα
-Ησυχία!!!! φώναξε ο Pubnisher καθώς δεν μπορούσε να ακούει φωνές σε μία στιγμή όπως αυτή που μπροστά τους είχαν έναν άγνωστο κίνδυνο χωρις να ξέρουν τι τους περιμένει
-Καπετάνιε, πάντως τα δελφίνια μου είπανε ότι τα υπόλοιπα καράβια κατευθήνωνται προς το Jaya και όχι σε εμάς του είπε ο Namor ενω ήταν ακόμα δίπλα του ενω ο Frank του απάντησε χωρίς να γυρίσει το κεφάλι
-Ώστε δεν ήμαστε οι μόνοι προσκεκλυμένοι του Joker είπε και κοίταξε πάνω τον άνδρα ενω αυτός κατέβασε λίγο το βλέμμα του και ήταν εμφανής ότι κοιτούσε τον Frank με αυτήν την τρομακτική μάσκα στο πρόσωπό του. Τα καράβια που ακολουθούσαν το Black Glory πλέον είχαν φτάσει δίπλα του και όπως και το πλοίο των Punisher Pirates έτσι και αυτά σταμάτησαν καθως τα πανιά του ξεφούσκωσαν κι αυτών των καραβιών. Πλέον σε μια περιοχή αρκετόν θαλάσσιων μιλίων υπήρχαν γύρο στα τριάντα καράβια οπότε γύρο στα τριάντα πειρατικά πληρώματα που όλα κοιτούσαν πλέον τον άνδρα στον αέρα και περίμεναν να ακούσουν τι θα πει

Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning    {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning  - Page 2 I_icon_minitimeSun Apr 05, 2020 10:08 pm


-Καλός ορίσατε πειρατές!!!...Πλέον βρίσκεστε στην επικράτεια του
Joker καθώς το νησί Jaya έχει δοθεί από την Παγκόσμια Κυβέρνηση ως βάση για τον Joker. Όλοι έχετε έρθει εδω με ένα χρυσό Log Pose το οποίο σας δόθηκε από εμάς.Αυτό θα είναι το εισητήριο σας τόσο για το Τουρνουά το οποίο διοργανώνεται από τον Joker αλλά και για να μπορέσετε να είστε στο νησί Jaya.Από εδώ και πέρα θα υπακούτε στους κανόνες του που θα σας τους πως αυτήν ακριβός την στιγμή. Πρώτος κανόνας και πιο σημαντικός απ'όλους είναι πως δεν επιτρέπονται οι μάχες έξω από το τουρνουά, μπορείτε να  πιείτε όσο θέλετε να φάτε όσο θέλετε να γ@μηθητε όσο θέλετε και με όποιον θέλετε ''δεν κρίνω'' αλλά να τσακωθήτε έξω από το τουρνουά δεν μπορείτε.
είπε κάνοντας μια χαρακτηριστική κίνηση με το δεξί δείκτη του χεριού του κουνώντας τον δεξιά και αριστερά Δεύτερος κανόνας είναι πως το κάθε πειρατικό πλήρωμα θα χρήση έναν Μονομάχο για το τουρνουά,δεν μπορείτε να επιλέξετε πολλούς από κάθε πλήρωμα μόνο ένας οπότε επιλέξτε σοφά γιατί πιστέψτε με το βραβείο θα αξίζει πάααααααααρα πολύ συνέχισε τον μονόλογό του καθως ''έπαιζε' με τα χέρια του Τρίτος και τελευταίος κανόνας για να περάσετε, αν σπάσετε έναν από τους δύο κανόνες που σας έδωσα θα σας σκοτώσω με τα ίδια μου τα χέρια είπε και αμέσως η κατάσταση σοβάρεψε ακόμη πιο πολύ από τι ήταν προηγουμένως καθως ήξεραν πως αυτη η απειλή την εννοούσε. Ο Frank ήξερε ότι μπορστά του είχε έναν δυνατό αντίπαλο, ήξερε μετά από τόσα χρόνια πως να τους ξεχωρίζει και αυτός ο άνδρας του έδινε περίεργα vibes
Ξέχασα να σας συστηθώ κιόλας μεγάλη αγένεια από το μέρος μου, με λένε Uberto Le Torneau η αλλιώς όπως είναι γνωστό το πειρατικό παρατσούκλι μου ''Reaper Breath'' χάρηκα για την γνωριμία   είπε και έκανε υπόκλιση σε όλους τους πειρατές


Last edited by pashalis hunder on Mon Apr 06, 2020 4:46 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning    {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning  - Page 2 I_icon_minitimeMon Apr 06, 2020 4:45 am


Στο άκουσμα του επιθέτου που μόλις είχε πει ο Frank αμέσως του ήρθαν μνήμες από τα παλιά του χρόνια. Αυτό το παρατσούκλι το είχε ξανακούσει όταν ακόμα ήταν νεοφερμένος ναύτης στο βαθμό Ensign. Ακουγόταν πριν 30 χρόνια για έναν πειρατή στην South Blue όπου τον φωνάζανε Reaper Breath επειδή πριν πεθάνουν οι εχθροί του ένιωθαν ένα κρύο αεράκι να τους διαπερνάει και να τους ανατριχιάζει, σαν να ανάσαινε ο χάρος ακριβώς από πίσω τους και τους έκανε να νομίζουν ότι ήρθε η στιγμή τους. Ο Frank άνοιξε το στόμα του για να ρωτήσει τον άνδρα που είχε σταματήσει τόσα πειρατικά καράβια και όλοι τον ακούγανε με προσοχή αλλά μια φωνή από αρκετά καράβια δεξιά του τον έκοψε πριν προλάβει καν να αναφωνήσει αυτά που ήθελε
-Και ποιος νομίζεις ότι είσαι εσύ και μπορείς να διατάζεις έμας τους πειρατές τα ποιο ελεύθερα πλάσματα του κόσμου!!!! ακούστηκε μια φωνή από ένα από τα καράβια που ήταν στην πρώτη σειρά. Ήταν η φωνή ενός μεσήλικα καπετάνιου που το παρουσιαστικό του έμοιαζε πολύ ενός παλαιών χρόνων πειρατή. Είχε μαύρη γενειάδα και φορούσε ένα πειρατικό καπέλο στο κεφάλι του ενώ κουβαλούσε και ένα σκουριασμένο σπαθί-στιλέτο που το είχε δεμένο δεξιά στην ζώνη του
Spoiler:
Δεν νομίζω ότι κάποιος σαν κι εσένα μπορεί να διατάζει και να βάζει κανόνες στον Royston 'The Marked' Sweet, το κεφάλι μου μόνο αξίζει 45.000.000 belli ηλίθιε!!! φώναξε ενω τράβηξε το σπαθί του και έδειξε με αυτό στον άνδρα που απευθυνόταν
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning    {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning  - Page 2 I_icon_minitimeMon Apr 06, 2020 4:57 am


Ο Uberto Le Torneau τον κοιτούσε σιωπηλός χωρίς να κάνει καμία κίνηση όπως και όλα τα παρευρισκόμενα πειρατικά πληρώματα που βρισκόντουσαν εκείνη την ώρα σε αυτό το σημείο της θάλασσα.
-Αν νομίζεις ότι μπορείς να τα βάλεις μαζί μας σε προκαλώ με τον Πρώτο Νόμο της Πειρατικής ζωής σε μονομαχία ενός εναντίων ενός τσαρλατάνε!!!! του φώναξε ενω ακόμα είχε το σπαθί του στραμμένο προς εκείνον
-Μάχες θα γίνονται μόνο στο τουρνουά πλέον όχι στις θάλασσες νομίζω ότι το διευκρίνισα αυτό πιο πριν κύριε Sweet είπε και γύρισε την πλάτη του ώστε να φύγει από το μέρος
-Αρνήθηκε τον Πρώτο νόμο των Πειρατών ήρθε η ώρα σου τσαρλατάνε!!!.....Boris!!! φώναξε και αμέσως να μέλος από το πλήρωμά του εμφανίστηκε στην πρύμη του πλοίου. Ήταν ένας περιεργος πειρατής ο οποίος είχε δεμένο το κεφάλι του με μία κόκκινη μπαντάνα ενώ είχε κάνει κοτσιδάκια το γκρίζο μούσι του. Αλλά το πιο περίεργο απ όλα ήταν ότι στην πλάτη του κουβαλούσε ένα ολόκληρο κανόνι
Spoiler:
-Αυτά παθαίνει όταν κάποιος αμφισβητεί τον Royston 'The Marked' Sweet!!!...Boris ρίξε του με το κανόνι!!!! φώναξε ενω σήκωσε το σπαθί του στον αέρα
-Μάλιστα καπετάνιε!!! είπε και με το πυρσό που κρατούσε στο δεξί του χέρι άναψε το φιτίλι
-Πυρ!!! φώναξε ο καπετάνιος ενώ κατέβασε με μία απότομη κίνηση το σπαθί του κάθετα και ''έδειξε'' τον Uberto. Αμέσως μία κανονόμπαλα έφυγε από το κανόνι με τεράστια ταχύτητα προς την πλάτη του αιωρούμενου άνδρα, αλλά λίγο πριν τον χτυπήσει εκείνη σταμάτησε απότομα πίσω από την πλάτη του
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning    {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning  - Page 2 I_icon_minitimeMon Apr 06, 2020 5:14 am


Όλοι αμέσως ξαφνιάστηκαν ενω ο Frank έσφιξε τα δόντια του και τις γροθιές του. Ο Uberto γύρισε το σώμα του πάλι προς την κατεύθυνση των καραβιών και έπιασε την μπάλα η οποία αιωρούνταν κι αυτή στον αέρα
-Τι στο.....Πως το έκανες αυτό??? είπε τρομαγμένος ο Sweet καθως έκανε λίγα βήματα πίσω. Τότε ένιωσε ένα κρύο αεράκι να τον ''χτυπάει'' και αμέσως όλες οι τρίχες του σώματός του ''σηκώθηκαν'' Γιατί ξαφνικά άρχισε να κάνει τόσο κρύο??? αναρωτιόνταν καθώς άρχισε να κοιτάει δεξιά και αριστερά. Τότε ο Uberto φανέρωσε τα μάτια του μέσα από την μάσκα και τον κοίταξε απειλητικά με το τρομακτικό κίτρινο χρώμα το οποίο υπερείχε σε αυτά
Spoiler:
-Σας είπα την ποινή για όποιος δεν υπακούσει τους νόμους που ο ίδιος ο Joker επίβαλε για το νησί του είπε και κράτησε την κανονόμπαλα στο ένα χέρι και το πήγε λίγο ποιο πίσω δίνοντας λίγο φόρα στο χέρι ενω σήκωσε και λίγο το αντίθετο πόδι του και όλα αυτά ενω ακόμα βρισκόταν στον αέρα
-Όπα εντάξει...δεν ήθελα να σου κάνω κακό είπε τρομαγμένος ο Sweet καθως πέταξε κάτω το σπαθί του και σήκωσε τια χέρια του μήπως και τον λυπηθεί και σταματήσει την επίθεσή του. Ο Uberto όμως δεν έκανε πίσω και φώναξε από το στόμα ''Kuki Kuki no: Bullet Attack''  και αμέσως έριξε την κανονόμπαλα με τόση δύναμη και αυτή στον αέρα πήρε ακόμη ποιο μεγάλη ταχύτητα και φόρα η οποία κατευθύνθηκε σαν σφαίρα σπάζοντας το φράγμα του ήχου πριν πέσει στο καράβι και δημιουργόντας μία μεγάλη έκρηξη διαλύοντας το σε κομμάτια και σκοτώνοντας έτσι όλο το πλήρωμα μαζί με τον καπετάνιο με μία μόνο κίνηση. -Θέλει κανείς άλλος να αμφυσβητήσει τους κανόνες που επίβαλε ο Joker???....Δεν νομίζω,ωραία η δουλειά μου εδώ τελείωσε. Το Jaya από εδώ που βρισκόμαστε απέχει τρεις ώρες σας εύχομαι ένα ασφαλές ταξίδι και θα τα πούμε στο νησί να είστε σίγουροι γι αυτό. Τα λέμε!!! είπε και αμέσως ως δια μαγείας εξαφανίστηκε μπροστά στα μάτια όλων των πειρατών αφήνοντας τους κάποιους τρομαγμένους και κάποιους σύξυλους όπως και τους Punisher Pirates
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning    {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning  - Page 2 I_icon_minitimeThu Apr 16, 2020 4:14 am


Όλα τα πειρατικά πλοία επέπλεαν στην θάλασσα χωρίς να κινούνται μπροστά και άκουγες από παντού ψιθύρους για αυτό που μόλις είχε συμβεί ενώ το πλοίο του άτυχου πειρατή είχε καταστραφεί και τα κομμάτια που είχαν απομείνει είχαν πιάσει φωτιά ενώ βρισκόντουσαν πάνω στην θάλασσα.
-Frank,πόσο καιρό έχω να σε δω??? ακούστηκε μία γυναικεία φωνή ενώ από δεξιά τους έφτανε ένα πειρατικό καράβι που βρισκόταν από πίσω τους.
-Rose!!! φωναξε ο Frank ενώ γύρισε το κεφάλι του μόλις άκουσε την φωνή και την κοίταξε καχύποπτα ενώ εκείνη του χαμογελούσε πονηρά από το πλοίο της
-Νομίζω έχουμε να βρεθούμε από το Sirakava έτσι δεν είναι γλυκέ μου??? είπε και αμέσως ο Namor, η Nymiria και ο Moon Knight που μόλις άκουσαν αυτά τα λόγια σήκωσαν τα χέρια στον αέρα και πετάχτηκαν τα μάτια τους ενώ και οι τρεις αναρωτήθηκαν το ίδιο πράγμα ''Γλυκέ μου???''
-Δεν είμαι γλυκός πόσο μάλλον δικός σου Rose της απάντησε ο Frank καθώς σταύρωσε τα χέρια του και γύρισε ολόκληρος προς την μεριά της
-Μην γίνεσαι μουντρούχος τώρα, από τι βλέπω έχεις αποκτήσει δικό σου πλήρωμα τι ωραία δεν θα με συστήσεις??? είπε η Rose και έδειξε το πλήρωμα του Frank ενω εκείνη βρισκόταν στο πλοίο της. O Φρανκ δεν έκανε καμία κίνηση έμεινε σιωπηλός καθώς την κοιτούσε καχύποπτα καλά θα αρχίσω εγώ με λένε Rose 'Femme Fatale' Eulisses και είμαι η καπετάνιος των Rose Pirates χάρηκα για την γνωριμία είπε ενω χαμογέλασε στο υπόλοιπο πλήρωμα. Δεξιά μου βλέπετε τον Barnie είπε και δεξιά της εμφανίστηκε ένας μαύρος νεαρός άνδρας μέσα από το καπνό του τσιγάρου που κάπνιζε εκείνη την στιγμή,με μαύρο φουντωτό μαλλί που τα είχε πιάσει σε κοτσίδα ενω φορούσε μαύρα γυαλιά τα οποία κάλυπταν τα μάτια του. Φορούσε ένα γκριζομπλε πουκάμισο ενω είχε ρίξει πάνω του και ένα γκρίζο παλτό. Στο χέρι του κρατούσε ένα πολύ όμορφο μπλε κατάνα το οποίο είχε και σχέδια πάνω στην θήκη του
Spoiler:
{Barnie}-Yo!! είπε με μία έκφραση καθώς σήκωσε το χέρι του και χαιρέτησε τους Punisher Pirates
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning    {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning  - Page 2 I_icon_minitimeThu Apr 16, 2020 4:39 am


-Και αριστερά μου έχω το Dixie 'The Hedgehog' και αριστερά της εμφανίστηκε ένας αρκετά κοντός σκαντζόχοιρος ο οποίος φορούσε πράσινα ρούχα ενω είχε και πάνβω του μία καφέ πανοπλία από δέρμα και μία ζώνη με θήκες με πολλών ειδών πράγματα μέσα σε αυτή
Spoiler:
{Dixie}-Δεν μ αρέσει το συναίσθημα που μου δημιουργεί αυτός ο Frank, Rose είπε ο Dixie καθώς κοιτούσε καλά καλά τους πειρατές με σταυρωμένα τα χέρια
-Έλα κι εσύ ήδη έχουμε έναν μουντρούχο εδώ είπε καθως κοίταξε κάτω το μέλος του πληρώματός της η Rose
-Καλώς είπε και με μία απότομη κίνηση πήδηξε πάνω σε ένα βαρέλι που βρισκόταν στην άκρη του πλοίου και έβγαλε το μικρό σπαθί του και το έστρεψε στον Frank Μπορεί να σας εμπιστεύεται η Rose αλλά εγώ όχι γι αυτό αν δω μια περίεργη κίνηση από εσάς δεν θα διστάσω να σας κόψω το κεφάλι!!! είπε με την λεπτή φωνή του καθως βρισκόταν πάνω στο βαρέλι
{Nymiria}-Τι γλυκό ζωάκι που μιλάει είναι αυτό έτσι μου έρχεται να του τσιμπήσω τα μαγουλάκια!!! πετάχτηκε η Nymiria μπροστά από τον Frank καθώς τα μάτια της είχαν μεταμορφωθεί σε καρδιές η οποία είχε ''ερωτευτεί'' το γλυκό παρουσιαστικό του Dixie. Εκείνος αμέσως πήρε μια έκφραση έκπληξης και απέχθειας καθώς δεν περίμενε τέτοιο ''επίθεση αγάπης'' από κάποιος από το άλλο πλήρωμα
-Δεν είμαι ένα απλό ζωάκι, είμαι πειρατής και το κεφάλι μου κοστίζει 25.000.000 Bounty!!!! φώναξε προς την Nymiria καθώς ήθελε να εδραιώσει τον ανδρισμό του μπροστά στα επίθετα που χρησιμοποιούσε η Nymiria για εκείνον
-Άχου τον μωρέ κοίτα τον που το παίζει πειρατής, τώρα θέλω να σε ζουλήξω ακόμα περισσότερο είπε καθως σήκωσε τα χέρια της και έκανε και με αυτά του ''έλεγε'' να έρθει στο μέρος της ενώ ακόμα τα μάτια της ήταν σε σχήμα καρδιάς
-Rose!!! φώναξε ο Frank καθώς είχε εκνευριστεί δεν θα το κάνουμε εδώ, θα βρεθούμε στο Jaya σε τρεις ώρες. Εκεί θα βρεθούμε μαζί με τα πληρώματα μας είσαι σύμφωνη??? της είπε και της έριξε ένα άγριο βλέμμα
-Σύμφωνη!!! του είπε καθώς άλλαξε όλη η έκφραση του προσώπου της και με ένα πονηρό χαμόγελο του απάντησε εν κούνησε και το κεφάλι της καταφατικά


Last edited by pashalis hunder on Thu Apr 16, 2020 5:02 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning    {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning  - Page 2 I_icon_minitimeThu Apr 16, 2020 5:00 am


Το πλοίο των Rose Pirates άρχισε να τους προσπερνά ενώ το Black Glory είχε μείνει ακόμα ακίνητο και το έσπρωχναν τα κύματα της θάλασσας
-Τι κάνετε!!!!....κατεβάστε τα πανιά έχουμε έναν προορισμό να φτάσουμε!!! φώναξε ο Frank και αμέσως οι Punisher Pirates φώναξαν από χαρά καθώς αδρεναλίνη γέμιζε το μυαλό τους από την καινούρια περιπέτεια που είχαν μπροστά τους και αμέσως έτρεξαν και έκαναν τις κινήσεις έτσι ώστε το πλοίο να κουνηθεί πλέον και με την βοήθεια του αέρα και να προχωρήσει μπροστά στον επόμενο προορισμό τους στο νησί Jaya.
-Πως και δεν μας είχες πει γι αυτήν την Rose καπετάνιε είπε η Nymiria καθώς εμφανίστηκε δίπλα του και τον κοίταξε γλυκά και πονηρά ενώ εκείνο έχοντας ακόμη την στάση με τα σταυρωμένα χέρια δεν άλλαξε το βλέμμα του το οποίο κοιτούσε την θάλασσα και τα πλοία που βρισκόντουσαν μπροστά του
-Δεν έχεις δουλειές να κάνεις μικρή??? της απάντησε ο Frank προσπαθώντας να ξεφύγει από την κουτσομπολίστικη διάθεση της νεαρής πειρατίνας
-Όχι αφού τα πανιά και το πηδάλιο το έχουν αναλάβει τα αγόρια κι θα φάμε στο Jaya,οπότε δεν έχω κάποια συγκεκριμένη δουλειά να κάνω. Έχω άπλετο χρόνο να συζητήσουμε Καπετάνιε είπε καθώς έβαλε το κεφάλι της στον ώμο του ενω συνέχιζε να τον κοιτάει πονηρά και με χαμόγελο στα χείλη της
-Το πάτωμα τ......-Το έπλυνα...-Η κουζίνα ει......Την καθάρισα...-Τα τρόφιμα τα......-Τα έλεγξα πρι από μία ώρα και έκανα την καταγραφή και την καταμέτρησή τους. Σου είπα καπετάνιε έχω άπλετο χρόνο είπε με το χαμόγελό της ενω ο Frank δεν μπόρεσε να ξεφύγει από την μικρή που είχε στο πλήρωμά του ενω δάγκωνε από νεύρα και από απελπισία τα δόντια του
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning    {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning  - Page 2 I_icon_minitimeThu Apr 16, 2020 5:49 am


Μετά από λίγη ώρα άρχισαν τα πειρατικά καράβια να καταφτάνουν και να κατακλύζουν από πειρατές το νησί Jaya, ήταν πάνω από τριάντα αυτά που είχαν πάει ήδη και είχαν προσαράξει στο λιμάνι του Jaya
-Punisher!!!...δεν χωράει το Black Glory να μπει στο λιμάνι του Jaya τι να κάνω??? φώναξε ο Moon Knight καθώς έβλεπε πολλά μικρά καράβια να προσπερνάνε το μεγάλο Black Glory και πως το μέγεθος δεν βοηθούσε το πλοίο αυτό να μπει στο λιμάνι
-Στρίψε αριστερά θα σε οδηγήσω εγώ μετά!!! του απάντησε ο Frank και έτσι και έκανε ο Moon Knight, έστριψε όλο το πηδάλιο αριστερά και κατευθύνθηκε γύροι από το νησί Jaya μακριά από το συνωστισμό των πειρατικών καραβιών στο λιμάνι του νησιού. Ο Frank οδήγησε το πλοίο του μαζί με το πλήρωμά του σε μία ερημική παραλία νοτιοδυτικά στο νησί Jaya όπου ήξερε από τους χάρτες που είχε πάρει μαζί του πριν ξεκινήσει το πειρατικό του ταξίδι ενω αποχωρούσε από το σώμα των Marines.Το πλοίο έριξε άγκυρα λίγα μέτρα πριν την παραλία και τότε μαζεύτηκαν όλοι οι πειρατές στο κατάστρωμα για να σχεδιάσουν ένα μικρό πλάνο για την συνέχεια του ταξιδιού τους
-Ο Joker ξέρει ότι ήμαστε εδώ, οπότε το μισό σχέδιο που είχαμε πει παλιότερα είναι άχρηστο.Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε να τον πιάσουμε απροετοίμαστο, όπως σας είπα προηγουμένως έχουμε έναν δικό μας κατάσκοπο στο νησί όπου βρίσκετε εδώ και αρκετές μέρες και από τι μου έχει πει έχει αρκετές πληροφορίες που θα μας βοηθήσουν. Λοιπόν κάποιος πρέπει να κάτσει στο πλοίο να το προσέχει δεν ήμαστε μέσα στο λιμάνι οπότε έχει μείνει απροστάτευτο από όποιον θέλει να μας κάνει ζημιά, ακούω ποιος προσφέρετε να μείνει??? ρώτησε ο Frank ενω κοίταξε τα μέλη του πληρώματός του αλλά δεν άκουσε απάντηση και εκεί που ήταν έτοιμος να προτείνει αυτός άτομο τον διέκοψε η φωνή του Thomas
-Εγώ θα μείνω Frank είπε καθως κάπνιζε το τσιγάρο του και έλεγχε τα όπλα του
-Σε ευχαριστώ που με βγάζεις από την δύσκολή θέση Thomas, πάρε με αυτό θα επικοινωνούμε!!! είπε και του πέταξε ένα μαύρο σαλιγκάρι το οποίο λειτουργούσε ως Den Den mushi  


Last edited by pashalis hunder on Thu Apr 16, 2020 6:18 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sponsored content





{Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning    {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning  - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
{Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: Το κυνήγι του θησαυρού {τέλος}
» {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}
» {Αρχή-Παρελθόν}Golden Tournament: Αναμνήσεις {Τέλος}
» {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος}
» [Αρχή - Φρούτο] Ενώ το παρελθόν γελάει...

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Jaya-
Jump to: