Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AuthorMessage
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!   [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 2 I_icon_minitimeSun Sep 10, 2017 8:35 pm

Αλλωστε ειχα και ενα ραντεβου,το οποιο δεν θα εφτανε πιο συντομα στο νησι.Βεβαια κανεις απο τους αλλους δεν γνωριζε κατι για αυτο γιατι ουτε εγω ειμουν σιγουρος αν θα τα καταφερνε να παρευρεθει.Η αγωνια μου για το συγκεκριμενο θεμα ηταν εξισου μεγαλη με το αγχος που ειχα για το ποσοι απο την δυναμη που ειχαμε ερθει,θα εβγαιναν ζωντανοι απο την δοκιμασια της ερημου.Απο αυτους τους δυο παραγοντες εξαρτοταν ενα τεραστιο μερος της επιτυχιας της αποστολης.Αλλα στο τελος τελος,ακομα και μονος να εμενα θα συνεχιζα μεχρι ή να πετυχω ή να πεθανω και ειμουν αποφασισμενος για αυτο.Οι ωρες κυλουσαν αργα και καναμε ενα διαλλειμα οτι ειδα οτι δεν τους επαιρνε αλλο.Μεχρι και ο Rignor ειχε σημαδια κοπωσης παροτι προσπαθουσε να το κρυψει για να ενθαρρυνει το πληρωμα του.Δεν τους κατηγορουσα.Η πορεια στην ερημο δεν ηταν καθολου ευκολο πραγμα και θα ηταν και σε μενα αδυνατο αν δεν ηταν το μονο πραγμα που εκανα ως τα δεκα μου.Ενα πραγμα που θα μας διευκολυνε θα ηταν να ειχαμε καποια ζωα,ειτε αλογα,ειτε καμηλες για να μας μεταφερουν.Με το καραβανι του πατερα μου ετσι καναμε τα ταξιδια πιο γρηγορα και πιο ανετα οποτε ηταν ευκολο μα τωρα αυτη η λυση δεν υπηρχε και με στεναχωρουσε καπως που δεν το ειχα σκεφτει νωριτερα για να μπορεσω να βοηθησω τους ανθρωπους που τοσο προθυμα ενωθηκαν στον σκοπο μου.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!   [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 2 I_icon_minitimeMon Sep 11, 2017 10:51 pm

Μετα απο την μικρη σταση μας συνεχισαμε αλλα συντομα αρχισε να σκοτεινιαζει και η αλλαγη στην θερμοκρασια να γινεται αντιληπτη.Μολις ο ηλιος χαθηκε εντελως πισω απο τους μεγαλους αμμολοφους ο αερας ξαναφυσηξε αλλα αυτη την φορα κρυος.Οι περισσοτεροι δεν το πιστευαν αυτο που ζουσαν και εκαναν παραπονα.Δεν πιστευαν οτι υπηρχαν ατομα που ζουσαν κατω απο αυτες τις συνθηκες.Τους ενημερωσα οτι δεν ηταν και πολλοι,αν ειχε μεινει και κανενας.Τα καραβανια ηδη λιγοστευαν απο την εποχη που ειμουν μικρος.Ηταν πιθανο να μην υπηρχε πλεον κανενα στο νησι.Συνομιλησαμε με τον Rignor και τον Jason και αποφασισαμε οτι επρεπε γρηγορα να βρουμε μερος που ειναι ειναι λιγο προστατευεμενο τουλαχιστον για να κοβει τον αερα ωστε να στησουμε τις σκηνες.Για αλογα δεν ειχα προνοησει αλλα για σκηνες τουλαχιστον,τους ειπα.Ευτυχως θυμομουν πανω κατω καπως τον τοπο μου ακομα και ηξερα το τελειο μερος για να κατασκηνωσουμε.Μιση ωρα περπατημα αργοτερα,τους ειχα οδηγησει σε ενα ημικυκλιο απο αρχαια βραχια που ηταν οτι πρεπει για τον σκοπο μας,και γρηγορα οι διαδικασιες για την διαμονη μας ξεκινησαν.


Last edited by metalgunner on Sun Mar 29, 2020 1:48 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!   [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 2 I_icon_minitimeMon Sep 11, 2017 11:00 pm

Χωριστηκαμε σε ομαδες.Αλλοι στηνανε,αλλοι ετοιμαζανε φωτιες για φαι και αλλοι εσκαβαν μικρα χαρακωματα για προστασια απο καποιο πιθανο κινδυνο.Μετα απο μια ωρα εντονων εργασιων,ειχαμε τελειωσει και ηταν ωρα για το γευμα μας.Οντας μαζεμενοι γυρω απο μεγαλες φωτιες και απολαμβανοντας το φαγητο, η διαθεση αλλαξε προς το καλυτερο καπως και οι συζητησεις και τα τραγουδια επανηλθαν στην ομαδα μας.Εγω καθομουν με τους καπετανιους και συζητουσαμε για διαφορα θεματα.Οτιδηποτε περα απο τον λογο για τον οποιο βρισκομασταν εκει.Λεγαμε ιστοριες απο τα ταξιδια μας και εμειναν αρκετα εντυπωσιασμενοι απο οσα τους ειπα.Παρα το νεαρο της ηλικιας μου ειχα ζησει αρκετα  οπως παραδεχτηκαν.Αν η Κυβερνηση γωριζε τα μισα απο αυτα τοτε θα ειχα μαλλον επικυρυξη αντιστοιχη με την δικη του,σχολιασε γελοντας ο Rignor και υστερα με ρωτησε πως και δεν ειχα καποιο πληρωμα.Του εξηγησα την ιστορια μου με τον Alucard και πως με περιμενε στην Μεγαλη Γραμμη αλλα θα πηγαινα μονο εαν τελειωνα με τις δουλειες μου εδω,κατι που σκοπευα να κανω συντομα.


Last edited by metalgunner on Thu Nov 15, 2018 10:51 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!   [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 2 I_icon_minitimeMon Sep 11, 2017 11:14 pm

Σ'αυτο το σημειο και οι δυο πειρατες με κοιταξανε ξαφνιασμενοι.
-Σκοπευεις να μπεις στην Μεγαλη Γραμμη? ρωτησε τελικα ο Rignror.
-Aν ολα πανε καλα εδω,τοτε ναι.Εχω δωσει μια υπσχεση.Αλλωστε ειναι ισως και ο στοχος της ζωης μου.Να δω τον κοσμο και να γνωρισω τα παντα για αυτον.Αν η διψα μου για εκδικηση δεν ηταν τοσο μεγαλη,ισως να το ειχα κανει απο χρονια.
-Ισως να ναι καλυτερα που δεν το κανες.Η Μεγαλη Γραμμη ειναι επικινδυνο μερος και σιγουρα δεν θα τα καταφερνες μικροτερος.Τωρα τουλαχιστον εχεις καποιες εμπειριες και λιγο μεγαλυτερη δυναμη.Αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος.Μπορει το μερος που είμαστε τωρα να το θεωρουμε "ζορικο" και επικινδυνο αλλα μπροστα στην Γραμμη μοιαζει με περιπατο.Ειμαι αρκετα χρονια πειρατης αλλα ποτε δεν τολμησα να παω εκει.Και ξερεις γιατι?Γιατι καθε φορα που το σκεφτομουν,θα συναντουσα καποιον που μολις ειχε γυρισε απο κει.Και αυτο που αντικριζα μονο ευχαριστο δεν ηταν.Αντρες,εμπειροι,δυνατοι,ανθρωποι που γνωριζα καιρο γυρνουσαν αγνωριστοι.Με τα ονειρα τους κατεστραμμενα,τις ελπιδες τους κομμενες και εναν φοβο μονιμα φωλιασμενο στα ενδοτερα της ψυχης τους.Τοσο βαθια που δεν τολμουσαν ουτε να μιλησουν για αυτον παρα μονο οταν ειχαν πιει πολυ ή οταν παραμιλουσαν στον υπνο τους.Και τα πραγματα που λεγανε ηταν φρικτα.Αληθινα φρικτα σου λεω!Ανθρωποι τερατα,που μπορουσαν να διαλυσουν στρατιες ολοκληρες με μια τους κινηση,αληθινα τερατα που φοβεριζαν χωρες ολοκληρες και καιρικες συνθηκες πραγματικα φονικες.Ολα αυτα τα ομορφα σε περιμενουν εκει περα.Θελεις στα αληθεια να πας?


Last edited by metalgunner on Sun Mar 29, 2020 1:50 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!   [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 2 I_icon_minitimeTue Sep 12, 2017 9:28 pm

Μια στιγμη εντασης και σιωπης επικρατησε μετα την τελευταια του λεξη.Ο Rignor και ο Jason με κοιτουσαν με κομμενη την ανασα.Εστρεψα το βλεμμα μου,γυρω και επειτα το επεστρεψα σ'αυτους.
-Ειναι οντως τοσο ωραια? ρωτησα τελικα και σηκωσα την μασκα μου αποκαλυπτοντας ενα αγριο,σχεδον παρανοικο χαμογελο που ειχε σχηματιστει στα χειλη μου.Με κοιταξαν,υστερα κοιταχτηκαν μεταξυ τους και γελασαν με την καρδια τους.
-Εισαι στα αληθεια τρελος φιλε μου! ειπε τελικα ο Jason.-Ισως η Γραμμη τελικα να ειναι το καταλληλο μερος για σενα.Θα βρεις κι αλλους τρελους σαν και εσενα εκει.Ολοι ψαχνουν για διαφορα τρελα πραγματα εκει περα,απο θησαυρους εως θεσεις ισχυος.Ε΄πιζω να καταφερεις να βρει οτι κι αν ψαχνεις!
-Για να το βρω πρεπει πρωτα να παω.Και για να παω πρεπει πρωτα να πετυχω εδω για να φυγω!Οποτε εχουμε καποιο δρομο μπροστα μας ακομα.Αλλα σε ευχαριστω.Και τους δυο σας σας ευχαριστω.Η αληθεια ειναι οτι ποτε πριν δεν ειχα σκεφτει πως θα ειναι τα πραγματα οταν τελειωνω με εδω.Εσεις με βαλατε σε καποιες σκεψεις.Οποτε σας ευχαριστω για αυτο και για τις ευχες σας!Σηκωσαμε τα ποτηρια μας,τσουγκρισαμε και ηπιαμε ολοι μαζι.


Last edited by metalgunner on Sun Mar 29, 2020 1:51 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!   [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 2 I_icon_minitimeTue Sep 12, 2017 9:41 pm

Υστερα,το "γλεντι" τελειωσε και ολοι πηγαν στις σκηνες τους.Ορισαμε καποιους για να φυλανε σκοπιες ανα δυο ωρες.Τους βαλαμε ανα δυαδες  τεσσερα μερη του καταυλισμου.Οι υπολοιποι πηγαμε για υπνο.Πραγμα που φυσικα δεν ηταν ευκολο για κανεναν, για τους δικους του λογους.Οι λογοι μου ηταν οι προφανης.Αγχος και ανυπομονησια.Αγχος γιατι ειμασταν μονο ογδοντα ατομα περιπου και θα πηγαιναμε κοντρα σε πολλους περισσοτερους,υστερα απο μια δυσκολη πορεια στην ερημο.Αν το ραντεβου μου δεν εφτανε στην ωρα του,ειμασταν χαμενοι απο χερι.Ανυπομονησια γιατι δεν αντεχα αλλο να ειμαι τοσο κοντα και τοσο μακρια ταυτοχρονα.Παρολη την εκπαιδευση του Haytham δεν μπορουσα να χαλαρωσω και να παρω μερικες ωρες πολυτιμου υπνου.Πργαμα που αποδειχτηκε σωτηριο.Μεσα στην σιγαλια της νυχτας ακουστηκε ενα περιεργος θορυβος.Στην αρχη πολυ αχνα αλλα σταδιακα δυνατοτερα.'Η τουλαχιστον ετσι φαινοταν στα αυτια μου γιατι ειχα ξανακουσει αυτον τον ηχο παλιοτερα στην ζωη μου.Οι υπολοιποι δεν ειχαν καταλαβει τιποτα.Ομως ο ανεμος ειχε φερει σε μενα τον θορυβο του κινδυνου και των αναμνησεων.


Last edited by metalgunner on Sun Mar 29, 2020 1:53 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!   [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 2 I_icon_minitimeTue Sep 12, 2017 9:51 pm

Ηταν ο ιδιος ηχος που ακουγα συχνα ως παιδι και μου φερνε χαρα.Ο ηχος καλπασμου αλογων και φωνων.Οταν συνεβαινε αυτο σημαινε οτι ειχαμε πετυχει ακποιο αλλο καραβανι απο μακρια και εφοσον ο πατερας μου ειχε καλες σχεσεις με ολους,σημαινε πως θα ειχαμε γιορτη για την συναντηση μας.Τοτε σταματουσαμε ολοι το ταξιδι και ενωνομασταν για ενα βραδυ.Τρωγαμε,πιναμε,χορευαμε και γελουσαμε γυρω απο μεγαλες φωτιες.Οι μεγαλοι ανοιγαν συζητησεις σοβαρες για την κατασταση στο νησι ενω εμεις,τα παιδια,παιζαμε ανεμελα,Ηταν ευχαριστες μερες και ετσι αυτος ο ηχος μου εφερνε παντα χαρα.Μεχρι εκεινο το βραδυ πριν δεκατεσσερα χρονια που αυτος ο ηχος εφερε σε εμας τους ανθρωπους της Οργανωσης.Αυτη ηταν και η τελευταια φορα που τον ακουσα αλλα εξαιτιας εκεινης της μοναδικης μερας πλεον δεν μου φερνε καθολου καλες σκεψεις.Αρπαξα το Harvester και πεταχτηκα εξω απο την σκηνη μου.Οι φρουροι δεν ειχαν καταλαβει τιποτα και εκοβαν βολτες τριγυρω,ψιθυριζοντας. Ετρεξα στην βορεια πλευρα,απο οπου ερχοταν ο ηχος,και αρπαξα τον εναν.Του ειπα να φυγει γρηγορα και να ενημερωσει τους αλλους να ετοιμαστουν γιατι θα δεχομασταν επιθεση.Αλλα να το κανει οσο πιο ησυχα γινοταν.Μην προκαλεσει πανικο.Ολη μας η επιτυχια βασιζοταν σ'αυτο.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!   [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 2 I_icon_minitimeWed Sep 13, 2017 9:29 pm

Σιγα σιγα ειδα κινηση στις σκηνες.Ενας ενας ξυπνουσαν αλλα πριν προλαβαν να κανουν φασαρια καποιος τους προλαβαινε.Οπως υπολογιζα ειχαμε δυο λεπτα περιπου για να οργανωθουμε.Οταν ολοι ηταν ξυπνιοι και ετοιμοι χωριστηκαμε σε τρεις μικροτερες ομαδες,με επικεφαλης εμενα,τον Ringnor και τον Jason.Βρηκαμε διαφορες κρυψωνες γυρω απο τα βραχια και αφησαμε τις σκηνες εντελως αδειες.Ο ηχος γινοταν εντονοτερος με το καθε δευτερολεπτο και σε λιγο ολοι τον ακουγαν.Φωνες εφοδου και γρηγορος καλπασμος.Η Οργανωση μας ειχε βρει πρωτη.Αλλα αυτη την φορα τα πραγματα θα ηταν διαφορετικα. Πρωτα,ειδαμε την σκονη και μετα ακολουθησαν οι φιγουρες των αλογων καθως ορμουσαν κατα δεκαδες υπο τους αγριους αλλαλαγμους των ιππεων τους.Η πρωτη γραμμη αμυνας μας ηταν τα χαρακωματα που ειχαμε σκαψει αλλα αποδειχτηκε ευκολη υποθεση καθως οι περισσοτεροι καταφεραν να τα περασουν.Η αληθεια ειναι πως δεν περιμεναμε πραγματικα καποια επιθεση για αυτο δεν ειχαμε κανει τρομερη δουλεια.Παρολα αυτα μερικα αλογα τσακιστηκαν μεσα παρασυροντας μαζι και τους αναβατες τους.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!   [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 2 I_icon_minitimeWed Sep 13, 2017 9:41 pm

Οσοι περασανε,μπηκανε με φορα στον καταυλισμο.Μερικοι αναψαν δαδια και τα εριξαν στις σκηνες ενω αλλοι ξεπεζεψαν και μπηκαν σε μερικες ψαχνοντας τα θυματα τους.Ομως δεν εβρισκαν και βγαιναν ξανιασμενοι.Αυτη ηταν η στιγμη που περιμεναμε.Εκμεταλλευτηκαμε την εκπληξη τους και τους χτυπησαμε σε τρια μετωπα.Αγρια μαχη ξεσαπσε καθως πεσαμε με ορμη και πανικοβληθηκαν.Εβαλαν τις φωνες αλλα μια ακουστηκε πιο δυνατα απο ολες και συγκρατησε τις υπολοιπες.Το περιεργο ηταν πως ολες ηταν γυναικειες.Αυτα πραγματικα με ξαφνιασε αλλα με εκανε και να χαρω,γιατι σημαινε μονο ενα πραγμα.Μεσα στον ορυμαγδο της μαχης φωναξα πιο δυνατα απο ολους να σταματησουν.Για καποιο λογο με ακουσαν.
-Δεν χρειαζεται να χυσουμε περισσοτερο αιμα ασκοπα.Εμεις ειμαστε συμμαχοι. Leila,γνωριζες καλα τον πατερα μου.Ηταν ο μονος που ανεχοσουν την παρεα του χωρις να τον χτυπησεις.Ολα αυτα τα ειπα στην τοπικη διαλεκτο και μονο οι γυναικες που μας ειχαν επιτεθει με καταλαβαν ενω οι πειρατες με κοιτουσαν περιεργα.Το ενστικτο μου ηταν σωστο.Αυτη δεν ηταν η Οργανωση,αλλα μια νομαδικη φυλη που αποτελουταν μονο απο γυναικες.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!   [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 2 I_icon_minitimeWed Sep 13, 2017 9:55 pm

Οι γυναικες σταματησαν και ανοιξαν δρομο.Αναμεσα τους βγηκε αυτη που τις ειχε συγκεντρωσει προηγουμενως.Ο βηματισμος της ηταν σαγηνευτικος,ταιριαστος στην υπεροχη σιλουετα της.Με πλησιασε και σταθηκε μπροστα μου.Το προσωπο της ηταν καλλυμενο,οπως και το δικο μου.
-Η Leila εχει πεθανει εδω και καιρο.Δολοφονημενη στα χερια ανεντιμων ανθρωπων ειπε με τραχια αλλακαπως αισθησιακη φωνη,στην ιδια διαλεκτο.
-Λυπαμαι πραγματικα.Δεν το γνωριζα.Ηταν σπουδαιος ανθρωπος.Μου ειχε μαθει αρκετα πραγματα.Και ποια εχει γινει αρχηγος τωρα?Ηξερα αρκετες απο εσας οταν ειμουν μικρος.Με μια ειδικα ειχα πολυ καλες σχεσεις και ελπιζω να ειναι ακομα ζωντανη.Ειναι η Femi αναμεσα σας? Ενα μικρο γελιο ακουστηκε απο τις γυναικες.Τις κοιταξα παραξενεμενος αγνοωντας το γεγονος οτι η αρχηγος τους ειχε αποκαλυψει το προσωπο της.Οταν επανεφερα το βλεμμα μου πανω της καταλαβα τι συνεβαινε.
-Raziel?Eισαι στα αληθεια εσυ? με ρωτησε τελικα η αρχηγος,που δεν ηταν αλλη απο την παιδικη μου φιλη,την Femi.Mε κοιτουσε με τα μεγαλα γοητευτικα μαυρα ματια της.Γελασα,ολος χαρα και εβγαλα την μασκα μου αποκαλυπτοντας τον κατασπρο δερμα μου και τα κοκκινα ματια μου.
-Ναι Femi.Παρα τις μιρκοαλλαγες που εχουν γινει πανω μου,ειμαι εγω.Ιδου και η αποδειξη της ειπα δειχνοντας της το σημαδι που ειχα στον ωμο μου απο την γεννηση μου.Το ιδιο σημαδι που μοιραζομουν με τον αδερφο μου.
Back to top Go down
Sponsored content





[Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!   [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!
Back to top 
Page 2 of 10Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» [Αρχή - Παρελθόν] Wicked Reality [Part 2]
» [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part One:Preparations
» [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike
» [Τέλος - Παρελθόν] Wicked Reality [Part 1]
» [Αρχη]Βrothers in arms (Part One)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Endless Waste-
Jump to: