Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 (Τελος-Αποστολη) Chapter 1: Lethal Weapon 2017

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Αποστολη) Chapter 1: Lethal Weapon 2017 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη) Chapter 1: Lethal Weapon 2017   (Τελος-Αποστολη) Chapter 1: Lethal Weapon 2017 - Page 2 I_icon_minitimeSun Aug 20, 2017 4:03 pm

Εκείνη την στιγμή εκείνος έκανε μερικά βήματα προς τα πίσω. Και ερχόταν σιγά σιγά προς το μέρος μου. Έτσι πήρα την απόφαση μου, πηδηξα απότομα πάνω του με αποτέλεσμα εκείνος να πέσεις στο πάτωμα. Την ίδια στιγμή τράβηξα το πιστόλι μου και με την λαβή του όπλου τον κτυπησα στο πίσω μέρος του κεφαλιού δύο φορές. Για να σιγουρευτώ ότι θα χάσει τις αισθήσεις του.

Τότε όταν ήμουν σίγουρη για το αποτέλεσμα τις επίθεσης μου. Τον τράβηξα σιγά σιγά ανάμεσα από τα κανόνια για να κρύψω το σώμα του. Έτσι είχα τον αποθηκευτικό χώρο του πλοίου στην διάθεση μου.

Υπήρχαν πολλές κούτες γύρο μου σε διάφορα μεγέθη. Βέβαια εμένα την προσοχή μου τράβηξε ένα κουτί το οποίο ήταν βαμμένο με ένα γαλάζιο σύμβολο. Το σύμβολο έμοιαζε σαν μια νεκροκεφαλή με ένα μαχαίρι στην μέση.


Last edited by YokaiJester on Sun Aug 20, 2017 4:28 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Αποστολη) Chapter 1: Lethal Weapon 2017 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη) Chapter 1: Lethal Weapon 2017   (Τελος-Αποστολη) Chapter 1: Lethal Weapon 2017 - Page 2 I_icon_minitimeSun Aug 20, 2017 4:13 pm

Δεν είχα πολύ χρόνο όμως, άκουγα τα βήματα από πάνω μου. Μπορούσα να υπολογίσω από τον ηχώ και μόνο ότι ήταν τρεις άνδρες. Έτσι άνοιξα γρήγορα την κούτα που μου πήρε το μάτι. Προς έκπληξης μου μέσα υπήρχε μια μεγάλη ποικιλία από όπλα για διάφορες απόστασης. Από μικρά πιστόλια, σε καραμπινες και σε όπλα με σκοπευτρα.

Το ακόμα ποιο παράδοξο ήταν ότι υπήρχαν πολλές τέτοιες παρόμοιες κούτες στον χώρο. Έτσι δεν έχασα χρόνο έπρεπε να βρω γρήγορα έναν τρόπο να τα καταστρέψω. Πέρασε από το μυαλό μου να τα πετάξω στην θάλασσα όμως δεν είχα τον χρόνο.

Έτσι καθώς πανικόβλητη κοιτούσα γύρω μου. Πήραν απότομα το μάτι μου τρεις σακοι. Ο κάθε σάκος μέσα είχε μια μαύρη σκόνη, ήταν καθαρό μπαρούτι, που πολύ πιθανό το χρησιμοποιουσαν στα κανόνια τους. Έτσι γρήγορα τράβηξα το πιστόλι μου και σημάδεψαν τους σάκους για να τους πηροδοτησω. Όμως την ίδια στιγμή σκέφτηκα ότι δεν θα είχα χρόνο να ξεφύγω. Η έκρηξη θα ήταν τόσο δυνατή που θα έπιανε και εμένα. Η εύκολη λύση ήταν να προκαλέσω μια φωτιά κοντά στο μπαρούτι αυτό θα μου εδεινε τον χρόνο να ξεφύγω πριν την έκρηξη..

Όμως δεν είχα αμεσω τρόπο να προκαλέσω μια φωτιά. Έψαξα γύρω μου και πάνω μου. Όμως προς καλής μου τύχης ο άνδρας που ήταν αναίσθητος είχε πάνω του τσιγάρα και φυσικά για να τα ανάψει, σπίρτα...


Last edited by YokaiJester on Sun Aug 20, 2017 4:28 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Αποστολη) Chapter 1: Lethal Weapon 2017 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη) Chapter 1: Lethal Weapon 2017   (Τελος-Αποστολη) Chapter 1: Lethal Weapon 2017 - Page 2 I_icon_minitimeSun Aug 20, 2017 4:22 pm

Έτσι με το χέρι μου εσχισα ελάχιστα τον σάκο με το μπαρούτι και συκονοντας τον έφτιαξα μια γραμμή, η οποία οδηγούσε προς τους υπόλοιπους σάκους. Το τέλος της γραμμής το έφτιαξα κοντά στο παράθυρο από όπου και μπήκα. Έτσι πήρα στα χέρια μου το κουτί με τα σπίρτα. Όμως μέσα υπήρχε μόνο ένα σπίρτο. Εκείνη την στιγμή σκέφτηκα ότι αν δεν άναβε θα θυσιαζα τον εαυτό μου και θα πυροβολουσα τους σάκους.

Όμως για άλλη μια φορά η τύχη μου χαμογέλασε και το σπίρτο άναψε. Το άφησα απότομα πάνω στην γραμμή. Και δημιουργήθηκε μια φλόγα η οποία έτρεχε προς τους σάκους..

Εγω εκείνη την στιγμή πηδηξα απότομα από το παράθυρο και έκανα μια πολύ βαθιά βουτιά μ συνέχισα να κολυμπώ κάτω από την επιφάνεια της θάλασσας για μερικά μέτρα. Ενώ με δυσκολία κρατούσα την ανάσα μου , ακούστηκε ένας δυνατός θόρυβος που λόγο της θάλασσας δεν μπόρεσα να ακούσω καθαρά. Δεν σταμάτησα όμως συνέχισα να κολυμπώ προς την χιωνησμενη παραλία από όπου και ήρθα. Όταν έφτασα σε κομμάτι γης κοίταξα πίσω. Και είδα ότι το έργο μου ολοκληροθηκε,  καθώς το πλοίο είχε μόλις σχηματιστεί μια πυρκαγιά, και αλησιδότες εκρήξεις πέταγαν μακρυά κομμάτια από το πλοίο.

Άρχισα να τρέχω τότε προς τα ανατολικά του νησιού όπου βρισκόταν το δικό μας πλοίο. Καθώς το ταξίδι στα νησιά του βορά δεν είχε τελειώσει ακόμα.

ΤΕΛΟΣ
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Administrator
Administrator
Portgas D. Ace


Όνομα Χαρακτήρα : Portgas D. Ace
Posts : 1207
Location : Next to Whitebeard in the grave
Join date : 2017-08-11
Age : 25

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Αποστολη) Chapter 1: Lethal Weapon 2017 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη) Chapter 1: Lethal Weapon 2017   (Τελος-Αποστολη) Chapter 1: Lethal Weapon 2017 - Page 2 I_icon_minitimeSun Aug 20, 2017 9:08 pm

Όνομα χαρακτήρα: Onizuka Alice

P.o.M. Points: 9

Belli: 24.000 + 13.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Λοιπον η ιστορια ηταν γρηγορη οπως λες, στα τελευταια ποστ 5 με 6 ποστ ειχαν γινει ολα. Σε αυτη την ιστορια παρατήρησα πως ειχες πολλες επαναλαμβανομενες λεξεις.

Back to top Go down
Sponsored content





(Τελος-Αποστολη) Chapter 1: Lethal Weapon 2017 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη) Chapter 1: Lethal Weapon 2017   (Τελος-Αποστολη) Chapter 1: Lethal Weapon 2017 - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
(Τελος-Αποστολη) Chapter 1: Lethal Weapon 2017
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick
» (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall
» Chapter II: Rank Up & Mission [Τέλος-Αποστολή]
» (Τελος-αποστολη) Chapter 2: [The Witch Arc} Boiling Point
» (Τέλος-αποστολή)Chapter 2: {The Witch Arc} Good and Evil

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: The Frost Kingdom-
Jump to: