Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Chapter III: Traveling incognito - It's a family thing [Αρχή]

Go down 
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Chapter III: Traveling incognito - It's a family thing [Αρχή] Empty
PostSubject: Chapter III: Traveling incognito - It's a family thing [Αρχή]   Chapter III: Traveling incognito - It's a family thing [Αρχή] I_icon_minitimeTue Aug 15, 2017 8:19 pm

Προχωρούσα αργά και σταθερά προς το νησί Eluria. Γνωστό για την ιδιαίτερα πλούσια πόλη του αλλά και για την βάση των μαρίν που υπήρχε στο νησί. Ο μοναδικός λόγος που είχα για να πατήσω το πόδι μου σε ένα ήδη πλήρως προστατευμένο μέρος ήταν γιατί ο Rin με ήθελε εκεί. Του χρωστούσα πλέον και δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς..

Βέβαια αν έπρεπε να παραδεχτώ ένα πράγμα στον εαυτό μου, αυτό θα ήταν πως παρά την απόλυτη παράνοια του αδερφού μου.. Είχε πολύ καλές ιδέες και τα σχέδια του πάντα μας επέφεραν κέρδη από ιδιαίτερα μικρή ηλικία. Οπότε για να με θέλει στο νησί, σίγουρα θα είχε κάποιον πολύ καλό λόγο. Κοίταξα την πυξίδα που ήταν στερεωμένη δίπλα στο πηδάλιο του πλοίου μου και έφτιαξα λίγο την ρότα μου. Ευτύχως η Eluria δεν ήταν πολύ μακριά μου, στα επόμενα λεπτά περίμενα να δω την αχνή κορυφογραμμή της να ζωγραφίζεται στον ορίζοντα μπροστά μου.

Στο μυαλό μου ήρθαν τα λόγια του Rin.


"Μόλις φτάσεις στο νησί, πήγαινε στην βάση και αναφέρσου κανονικά. Θα σε βρω την δεύτερη μέρα, όσο μένουν σε άγνοια τόσο το καλύτερο για εμάς...
Δεν έχω καμία αμφιβολία για την ηλιθιότητα των μαρίν αλλά για να δουλέψει το σχέδιο μου θα πρέπει να φέρεσαι όπως σε διατάζουν και να είσαι καλό σκυλάκι! Τουλάχιστον μέχρι να γίνεις αρκετά δυνατός στις τάξεις τους για να παίρνεις δικές σου αποφάσεις.
"
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Chapter III: Traveling incognito - It's a family thing [Αρχή] Empty
PostSubject: Re: Chapter III: Traveling incognito - It's a family thing [Αρχή]   Chapter III: Traveling incognito - It's a family thing [Αρχή] I_icon_minitimeSat Sep 02, 2017 3:54 pm

Δυο και κάτι ακόμα ώρες αργότερα είχα σχεδόν φτάσει στο λιμάνι της Eluria, από το den den mushi του πλοίου ενημέρωσα στην βάση και είχαν στείλει δυο ναύτες να με βρουν στο λιμάνι και να με οδηγήσουν στον διοικητή της βάσης. Ένα μικρό χαμόγελο είχε δημιουργηθεί στο πρόσωπο μου, μου έκανε μεγάλη εντύπωση το γεγονός πως πλέον μπορούσα να έχω απαιτήσεις που γίνονταν διαταγές για κάποιον άλλον.. Ακόμα και αν ήταν αρκετά μικρού βεληνεκούς προς το παρόν.

Έφτασα στο λιμάνι και ακολουθώντας της "οδηγίες" του λιμενικού, έδεσα το πλοίο μου στην θέση που μου υποδείχτηκε. Έβαλα την θήκη με το δόρυ μου στην πλάτη μου και αφού έριξα από πάνω την μπέρτα των μαρίν, κατέβηκα από το πλοίο με μια τσάντα πράγματα στο χέρι μου. Βρήκα τους δυο ναύτες να με περιμένουν ακριβώς απέξω, σταμάτησα και τους κοίταξα.
Το παίρνεις και το πας στο δωμάτιο μου. Εσύ, οδήγησε με στον διοικητή. Τους διέταξα ξέχωρα τον έναν από τον άλλο. Εκείνοι αφού χτύπησαν προσοχή έκαναν ότι τους είπα και έτσι ο ένας μαρίν έφυγε τρέχοντας προς την βάση με τα πράγματα μου ενώ ο δεύτερος με οδήγησε προς το κοντινότερο όχημα. Μια άμαξα μας περίμενε για να μας πάει μέχρι την είσοδο της βάσης, πέρασα στο εσωτερικό και κρύφτηκα από τον ενοχλητικά λαμπρό ήλιο που υπήρχε πάνω από τα κεφάλια μας.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Chapter III: Traveling incognito - It's a family thing [Αρχή] Empty
PostSubject: Re: Chapter III: Traveling incognito - It's a family thing [Αρχή]   Chapter III: Traveling incognito - It's a family thing [Αρχή] I_icon_minitimeSat Sep 02, 2017 4:02 pm

Η διαδρομη δεν ήταν ιδιαίτερα μεγάλη ωστόσο μπόρεσα να δω την πλούσια αγορά του νησιού. Λέγεται πως ο καθένας μπορούσε να βρει ότι και να ήθελε εκεί μέσα, από ρούχα μέχρι πολύ καλά όπλα. Είχα σκοπό να κάνω μια βόλτα αργότερα, άλλωστε όλο και κάτι μπορεί να με βοηθούσε στο ταξίδι μου. Με τα πολλά ωστόσο φτάσαμε στην είσοδο της βάσης και η άμαξα σταμάτησε, κατεβήκαμε και συνεχίσαμε με τα πόδια αμίλητοι. Άλλωστε δεν είχα και κάτι να πω με έναν απλό ναύτη, τι θα μπορούσε να μου προσφέρει εκτός από μια ασπίδα προστασίας αν κάποιος στόχευε την ζωή μου. Αυτό ήταν όλοι τους εν τέλει για εμένα, ζωντανές ασπίδες που όφειλαν να δώσουν την ζωή τους ώστε να μπορέσω να ζήσω και να ολοκληρώσω τον σκοπό μου σε αυτόν τον κόσμο..

Οι σκέψεις αυτές είχαν γεμίσει το μυαλό μου και δεν κατάλαβα για πότε φτάσαμε έξω από το γραφείο του διοικητή. Ο ναύτης χτύπησε την πόρτα και ύστερα προσοχή περιμένοντας την εντολή από τον ανώτερο του για να μου ανοίξει την πόρτα και να εξαφανιστεί επιτέλους από τα μάτια μου. Έτσι και έγινε, και μερικά δευτερόλεπτα αναμονής αργότερα βρέθηκα να περνάω στο εσωτερικό του γραφείου ενώ η πόρτα έκλεινε πίσω μου.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Chapter III: Traveling incognito - It's a family thing [Αρχή] Empty
PostSubject: Re: Chapter III: Traveling incognito - It's a family thing [Αρχή]   Chapter III: Traveling incognito - It's a family thing [Αρχή] I_icon_minitimeMon Sep 18, 2017 11:16 pm

Νόμιζα πως δεν θα σε φέρνανε ποτέ στο γραφείο μου, είναι μεγάλη μου τιμή να γνωρίζω τον πιο μισητό βαθμοφόρο στην ιστορία των μαρίν.! είπε εκείνος σχεδόν χαμογελαστά. Τον κοίταξα για λίγο αλλά δεν απάντησα. Άλλωστε όσο λιγότερο μιλούσα μαζί τους τόσο λιγότερη ζημιά θα έκαναν στο μυαλό μου. Ήταν όλοι τους άχρηστοι, από τον τελευταίο μέχρι και τον πρώτο.

Διέσχισα με γρήγορο βήμα το δωμάτιο χωρίς να περιμένω την έγκριση του και έκατσα στην πολυθρόνα απέναντι από το γραφείο του. Εκείνος γέλασε δυνατά. <<Έχεις θράσος μικρέ!! Μου αρέσει αυτό, τώρα καταλαβαίνω γιατί δεν σε συμπαθεί ούτε μια ψυχή εδώ μέσα!>> συνέχισε ύστερα και έκατσε και εκείνος στην αρκετά μεγάλη καρέκλα του.

Νομίζω πως με κάλεσες εδώ για κάποιον λόγο και όχι για να μιλήσουμε και να γνωριστούμε φιλικά. Έτσι δεν είναι; Gorilla-san.
Ζεχαχαχα, έχεις δίκιο. Είχα ακούσει πως είσαι αρκετά οξυδερκής και ωμός. Στο θέμα μας λοιπόν! Έχω μια δουλειά για έναν άνθρωπο με τις δικές σου... Ικανότητες. Υποθέτω πως δεν χρειάζεται να σου αναφέρω πως αν πιαστείς, δεν φέρω καμία ευθύνη και όλες οι συνέπειες θα πέσουν πάνω σου. Είμαι κατανοητός;!
Κούνησα το κεφάλι καταφατικά. Πως να μην ήταν άλλωστε; Ούτως ή άλλως δεν θα έπιανε κάποιος... Όχι όταν είμαστε και οι δυο στον ίδιο χώρο. Εκείνος θα φύλαγε τα νώτα μου και εγώ τα δικά του. Ο λόγος φυσικά για τον μοναδικό λόγο που είχα εξαρχής για να έρθω στο νησί αυτό... Ο αδερφός μου.
Back to top Go down
Sponsored content





Chapter III: Traveling incognito - It's a family thing [Αρχή] Empty
PostSubject: Re: Chapter III: Traveling incognito - It's a family thing [Αρχή]   Chapter III: Traveling incognito - It's a family thing [Αρχή] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Chapter III: Traveling incognito - It's a family thing [Αρχή]
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» (Τελος) Chapter 1: nyahahaha~~!!
» Chapter I: The Marines (Τέλος)
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Eluria-
Jump to: