Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AuthorMessage
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion] - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion]   [Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion] - Page 6 I_icon_minitimeSun Aug 27, 2017 6:45 pm

«Και να φανταστείς την πρώτη φορά που ειδωθήκανε, δεν τα πήγαν καθόλου καλά!»
Οι δύο νεοφερμένοι τους κοίταξαν έκπληκτοι. «Αυτό είναι αλήθεια.»
«Και τι άλλαξε;»
«Τίποτα. Ένας απλός καυγάς ήταν.»
«Αχα...και πότε σκέφτεσαι να τη ζητήσεις;»

Οι τέσσερις φίλοι πνίγηκαν στο ποτό τους - σάκε για όλους, η Tokio το επέτρεψε - . «Να κάνω τι τώρα;»
«Γιατί να τη ζητήσει; Τι λες Todo-san;»
«Δεν ακούω τα κοτσομπολιά, μη με παρεξηγήσετε,» μα φυσικά και υπήρχαν τέτοιου είδους κοτσομπολιά, τι λες «αλλά ο τρόπος που μιλάς γι αυτήν...ότι έγινε μεταξύ σας...υπέθεσα ότι θα ήθελες...»
«Βασικά, και μόνο ότι μιλάς γι αυτήν--δε σε έχουμε ακούσει να ασχολείσαι ποτέ ξανά με γυναίκες. Δεν είναι του χαρακτήρα σου...αν είναι η εξαίρεση στον κανόνα και είστε απλώς φίλοι, οκ.»
«Η αλήθεια είναι πως δίνεις αυτήν την εντύπωση Fujita,» ο Tatsuya μοιράστηκε την άποψή του «κι αν ο Sougou από δω δεν είχε την ίδια οικειότητα μαζί της, πραγματικά θα πίστευα ότι κάτι ήδη τρέχει μεταξύ σας.»
Σωστά, δεν ήξεραν καν ότι εκπαιδεύονταν μετά την επίσημη εκπαίδευση, σιγά μην ήξεραν ότι ήταν και η Tokio μέλος. «...δεν είμαστε φίλοι ακριβώς, αλλά δε θα έλεγα ότι-...» το σκέφτηκε λίγο «θέλω και να την παντρευτώ. Τουλάχιστον δε σκέφτομαι κάτι τέτοιο, ακόμα δεν έχω τελειώσει την εκπαίδευση. Άσε που για να γίνει ένας γάμος πρέπει να θέλουν και οι δύο.»
Ο Todo κάγχασε. «Fujita-san, έφυγε απ'το σπίτι της για πέντε μέρες για να είναι δίπλα σου · μπορώ να πω ότι κι εκείνη προς τα κει το πάει.»
Μια μικρή έκρηξη έλαβε χώρα μέσα στο κεφάλι του Fujita αλλά δεν ήξερε πώς. «Μη λες χαζομάρες, Todo-san. Είμαι σίγουρος ότι η Tokio το έκανε από ενδιαφέρον και ανησυχία.»
«Και τι άλλο θες για να ξεκινήσεις μια σχέση;»
«Άλλο η σχέση, άλλο ο γάμος!»
«Ο μόνος λόγος που μίλησα για γάμο είναι γιατί δεν κόβω τον Fujita να κάνει πολλές σχέσεις. Μόνος του το έχει πει χίλιες φορές.»
«Δεν...έχετε άδικο,» είπε μετά από αρκετή σκέψη «απλώς δεν είμαι σ'αυτό το σημείο ακόμα.»
«Εγώ πάντως σε υποστηρίζω!»
«Κι εγώ Fujita-san! Μόνο αν είναι να κάνεις τίποτα τέτοιο, πες μου πρώτα να ξέρω να απομακρυνθώ απ'την Tooka.» Έλαβε τέσσερα διαδοχικά χτυπήματα κι ένα γέλιο.


Last edited by F_A_I on Mon Aug 28, 2017 1:42 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion] - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion]   [Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion] - Page 6 I_icon_minitimeSun Aug 27, 2017 11:32 pm

Η έκρηξη είχε γίνει μέσα στο κεφάλι του όμως και τα πράγματα δεν ήταν πλέον τόσο απλά ή αθώα όσο πριν. Το επόμενο πρωί που την είδε, είχε αρχίσει να αναθεωρεί τα πάντα για τη συμπεριφορά του μα και τη δική της. Έδινε σημάδια ότι ενδιαφερόταν γι αυτήν μη πλατωνικά; Έδειχνε εκείνη κάτι τέτοιο; Όσο κι αν έπαιζε και ξανάπαιζε τις συζητήσεις τους, δε μπορούσε να βρει κάτι, μα απ'την άλλη, δεν είχαν και την τυπικότερη των σχέσεων. Θα παραδεχόταν πως το να κάτσει πέντε μέρες μαζί του για να είναι σίγουρη ότι έγινε καλά ίσως φαινόταν περίεργο σε κάποιους, αλλά ειλικρινά τώρα, από τότε που ήταν δεκατέσσερα περιποιούταν εφτά άτομα, μπορεί και παραπάνω αν οι μεγάλες αδερφές έφερναν και τους συζύγους σπίτι, ήταν λογικό να νοιάζεται και να θέλει να κάνει κάτι σωστά.

Αν και για κάποιο λόγο, αυτό άφηνε μια περίεργη αίσθηση στον νεαρό άνδρα, κάτι σαν πικρία. Μπορεί να μην το έκανε για τον καθένα, αλλά θα ήθελε να πιστεύει ότι θα το έκανε μόνο για εκείνον. Χμμμμ, εγωισμός. Αν ήθελε να γίνει σωστός σαμουράι για το χωριό, θα έπρεπε να το εξαλείψει--όσο γινόταν, δηλαδή.

«Άντε πάλι με το σοβαρό ύφος. Έγινε κάτι;»
Η φωνή της τον έβγαλε απ'το γαϊτανάκι των σκέψεών του. «Όχι, μη δίνεις σημασία. Θα μου περάσει σε δυο τρεις μέρες.»
«Είμαι πολύ σίγουρη ότι περίοδο έχουν μόνο οι γυναίκες.»

Ο Sougou παραλίγο να πνιγεί με το τσάι που έπινε, ενώ το βλέμμα του Fujita ηταν δολοφονικό. «Τι θες να πω μ'αυτά που μου λες; Αν έχεις κάποιο πρόβλημα που σε τρεις μέρες θα λυθεί μόνο του, τζάμπα προβληματίζεσαι. Αν πρέπει να κάνεις κάτι σε τρεις μέρες εσύ αλλά δε θες να ξέρω, απλώς πες ότι δε θες να μιλήσεις γι αυτό.»
«...Tokio-chan, μήπως έχεις εσύ περίοδ-ΑΟΥ! Fujita-san, αυτό δεν είναι δίκαιο! Πήγα να σε υπερασπιστώ!»
«Να βρισκες καλύτερο τρόπο.»
«Αν ξανακάνεις τέτοιο σχόλιο, δεν έχει ξανά κολατσιό για σένα!»
Ξαφνικά σοβάρεψε. «Συγγνώμη Tokio-chan, δε θα ξαναγίνει.» Έριξε το σώμα του χαμηλά, σε στάση ικεσίας. «Μη μου στερήσεις τη μαγειρική σου.»
«Χαζέ...! Θα 'θελα να ξερα τι σου βρίσκει η Tooka.»
«Εννοείς πέρα από την πανέμορφη και τρισχαριτωμένη φατσούλα μου σε συνδυασμό με ένα καλογυμνασμένο σώμα και μια υπέροχη αίσθηση της μόδας;»
Κούνησε το κεφάλι της. «Μισή απ'την αυτοπεποίθησή σου να είχα μόνο...!»

Όμως τον σκοπό του τον εξυπηρέτησε: η Tokio απομακρύνθηκε απ'το θέμα επιτυχώς κι άφησε τον Fujita ήσυχο. Ο Sougou ήταν καλός φίλος, του άξιζε ένα ακόμα κέρασμα.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion] - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion]   [Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion] - Page 6 I_icon_minitimeSun Aug 27, 2017 11:53 pm

Κάποια στιγμή σταμάτησε να το σκέφτεται συνειδητά, και πέρασε στο πίσω μέρος του μυαλού του. Βέβαια για να το κάνει αυτό, είχε καταφέρει να "ξεχάσει" τελείως το γεγονός πως είχε αρχίσει να ζηλεύει τώρα τελευταία. Όχι, αυτός; Ποτέ! Τι είχε να ζηλέψει κι από ποιον; Και τι έγινε που η Tokio άρχισε να είναι πιο δημοφιλείς με τον ανδρικό πληθυσμό του χωριού; Μπράβο της. Ούτε τον ένοιαζε πως όσο κυλούσαν οι μέρες, τόσο πιο ελεύθερος αισθανόταν ο Sougou να την αγκαλιάζει χωρίς λόγο, να της κλαίγεται, να ξαπλώνει με το κεφάλι του στα πόδια της ή να απαιτεί να του χαϊδεύει την πλάτη λες και ήταν σκύλος...ο μόνος λόγος που εκνευριζόταν ήταν επειδή ακόμα έβγαινε με την αδερφή της, το θεωρούσε ανήθικο, να φλερτάρει με τη μία ενώ κοιμόταν με την άλλη.

Έστω κι αν η Tokio η ίδια ποτέ δεν έδωσε δικαίωμα ή δεν έδειξε να ενδιαφέρεται. Ήταν θέμα αρχής.

Και κάπως έτσι περνούσαν οι μέρες, οι βδομάδες αλλά και οι μήνες με τους τρεις τους να έρχονται ακόμα πιο κοντά σαν ένα είδος "μονάδας". Ταυτόχρονα, οι άλλοι δύο εκπαιδευόμενοι σαμουράι άρχισαν να θεωρούνται πιο μόνιμα μέλη της αντροπαρέας κι ο Fujita ήρθε στη συνειδητοποίηση ότι εν τέλει η μοναξιά δεν ήταν τόσο ωφέλιμη όσο θεωρούσε στην αρχή. Ήταν μόνο σε σωστές δόσεις. Και ο πιο επώδυνος τρόπος που το ένιωσε αυτό ήταν το απόγευμα των γενεθλίων του, δύο μήνες αργότερα, μαζί με το οποίο πήρε και μια δόση πραγματικότητας.

Όλα είχαν ξεκινήσει πολύ αθώα. O Sougou το ανέφερε στο διάλειμμά τους και η Tokio αμέσως του ευχήθηκε κι όλα τα τυπικά. Αλλά μετά είπε κάτι που δεν είχε σκεφτεί κανένας. «Και γιατί δεν κάνεις ένα σουαρέ στην καλύβα σου σήμερα το απόγευμα;»
«Σουαρέ; Νιώθω τον ανδρισμό μου να πέφτει και μόνο που το επανέλαβα.»
«Ω, μάτσο Sou-chan, συγχώρεσέ με · εννούσα κοινωνική συγκέντρωση μεταξύ ανδρών, με πολύ σάκε και κρέας.»
«Όπως και να λέγεται,» επενέβη ο Fujita «δε νομίζω να προλάβω να ετοιμάσω το μέρος για κάτι τέτοιο. Δεν είναι βρώμικα, αλλά δεν είναι για καλεσμένους. Και δεν έχω φαγητό για τρία, πόσο μάλλον έξι άτομα.»
«Α, το ποτό όμως εντάξει;»
«Πάντα, δεν τα ρωτάμε αυτά.»


Last edited by F_A_I on Mon Aug 28, 2017 1:49 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion] - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion]   [Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion] - Page 6 I_icon_minitimeMon Aug 28, 2017 12:15 am

«Όπως και να χει,» είπε μέσα από γέλια η Tokio «τα άλλα δύο δεν είναι πρόβλημα!» Τώρα άρχισε να ενθουσιάζεται, ισιώνοντας την πλάτη της, με το τσάι να σφίγγεται στα χέρια της. «Θα το λήξουμε νωρίτερα σήμερα και θα πάμε γραμμή στο χασάπικο! Ή σπίτι μου, έχουμε λαγούς, ουυυυ! Σκότωσα αρκετούς αυτήν τη βδομάδα. Τέλος πάντων, θα βρούμε κρέας. Έχουμε και συνοδευτικά. Το κρέας θα το κάνουμε όσο στα κάρβουνα και τα υπόλοιπα στο τσουκάλι σου, θα δώσει ωραία γεύση να τα κάνουμε και καπνιστά--ωωω, ξέρω μια τεχνική, θα σας αρέσει, ταιριάζει τέλεια με το ελάφι!»

Ειλικρινά, κανείς από τους δύο δεν είχε όρεξη για συγκρεντρώσεις και τέτοια, αλλά ο τρόπος που έλαμψαν τα μάτια της όταν μιλούσε γι αυτό τους άφησε ανήμπορους να πουν όχι, ήταν ευχαρίστηση να τη βλέπεις. «Κι ενώ θα γίνεται το φαΐ, θα πιάσουμε να καθαρίσουμε τα περισσότερα. Με τρία άτομα τι είναι η καλύβα σου;»
«Μην τη λες καλύβα Tokio-chan, είναι κανονικό σπίτι!»
«Ότι πεις,» έκανε την άσχετη άποψή του πέρα «θα λάμψει! Κι αν βάλουμε μία δύο μαξιλάρες παραπάνω, έχεις και χώρο να κάτσουν όλοι οι καλεσμένοι όταν κουραστούν να στέκονται.»
«Δεν είναι ανεύφικτο.»
«Αυτό ήθελα να ακούσω! Τέλεια! Άντε, πιείτε το τσαγάκι σας, φάτε τη μερίδα σας, και φύγαμε. Χμμμμμ, ξέρω μια καλή συνταγή για ελάφι, αλλά αν θέλετε λαγό-»
«Το ελάφι είναι μια χαρά,» είπαν ταυτόχρονα.
«Τέλεια.»

Και κάπως έτσι βρέθηκαν οι πέντε "συμμαθητές" στην καλύβα του εφτά ώρες αργότερα, με την πρόσθετη παρουσία της Tooka, που ήρθε σαν το ραντεβού του Sougou. Στην ουσία έμαθε για το γεγονός και φορτώθηκε, αλλά κανέναν δεν πείραξε η δεύτερη γυναικεία παρουσία. Αν κι έφυγε πρώτη απ'όλους, εφόσον η Tsuki ήταν στον μήνα της κι ανά πάσα στιγμή μπορεί να ερχόταν το μωρό - είχαν γυναίκα στο σπίτι, τη μαία του χωριού, αλλά η Tooka πάλι ένιωθε ανασφάλεια - .

«Tokio-san, μαγειρεύεις πολύ καλά,» είχε πει ο Todo όταν έφαγε την πρώτη του μερίδα.
«Ευχαριστώ, χαίρομαι που σας αρέσουν. Μην τρως μόνο το κυρίως όμως, φάει και τα συνοδευτικά, θα σ'αρέσουν.»
«Πολλά λαχανικά μωρέ...»
«Θα σ'αρέσουν! Φάε ένα τουλάχιστον, για να το δοκιμάσεις.»
Κοίταξε την κοπέλα να τον κοιτάει με ανυπομονησία κι ένα είδος ενθουσιασμού · γύρισε στα δεξιά του και είδε τον Fujita να τον αγριοκοιτάζει. Μάλιστα. Το ένα πιο επικίνδυνο από τ'άλλο. «Τι ψυχή έχει ένα λαχανικό μωρέ;» Τσίμπησε το πάνω πάνω με τα chopsticks του...έμεινε να το κοιτά περίεργα. Του άρεσε. Πώς; «Είναι σίγουρα λαχανικό;»
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion] - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion]   [Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion] - Page 6 I_icon_minitimeMon Aug 28, 2017 12:41 am

Η οικοδέσποινα φάνηκε ικανοποιημένη. «Στο είπα ότι θα σ'αρέσουν!» και μ'αυτό, έφυγε να ζεστάνει κι άλλο σάκε για τους καλεσμένους. Γύρισε να κοιτάξει τον Fujita και φάνηκε κι εκείνος ικανοποιημένος. Ο Todo ένιωσε ανακουφισμένος. «Ποιος θέλει μανιτάρια;» την άκουσε να ρωτάει φωναχτά και οι τρεις από τους έξι μόνο που δεν έπεσαν πάνω της. Παραδόξως, ήταν ο Sougou που τους έβαλε στη θέση τους, με τον ακριβώς ίδιο τρόπο που τους συνέτιζε ο sensei. Όπως και να είχε όμως, το πάρτυ ήταν επιτυχία. Και με τέτοια οικοδέσποινα να το οργανώνει, πώς να πήγαινε άσχημα;

«Άντε, φεύγω κι εγώ,» είπε ο τελευταίος καλεσμένος, τρίβοντας το σβέρκο του «έφαγα, έσκασα, να δω πώς θα έρθω στην εκπαίδευση αύριο.»
«Αν του πεις με τα πόδια, θα σε χτυπήσω,» απείλησε η Tokio με το που είδε τον Sougou ν'ανοίγει το στόμα του και ήδη είχε κάνει αυτό το αστείο τέσσερις φορές. «Πάνε Aoyama-san, να ξεκουραστείς. Χαρήκαμε που ήρθες σήμερα!»
«Και δεν ήξερα ότι ήταν τα γενέθλιά σου, αλλιώς θα σου έφερνα-»
«Αν ήθελα δώρο, θα σας έλεγα ότι είναι τα γελέθλιά μου νωρίτερα,» τον διαβεβαίωσε. «Καληνύχτα Aoyama-san, χαίρομαι που ήρθες.» Με το που χάθηκε κι εκείνος στο σκοτάδι, γύρισε στους άλλους δύο. «Φύγετε κι εσείς · εσύ ειδικά, θα σέρνεσαι αυρίο με τόσο που ήπιες.»
«Έλα μωρέ, καλά θα είμαι...» σχεδόν παραπατούσε. «Κάπως θα τα καταφέρω να καθαρίσω.»
«Φύγε γιατί αν πρέπει να καθαρίζω κι εμετούς, σε σφαξα.»
«Έφυγα~!»

Η Tokio χασκογέλασε. «Μήπως να τον πήγαινες σπίτι;»
«Καλά θα είναι · ας μην έπινε τόσο...φύγε κι εσύ, αργά είναι. Δε θα βλέπεις τίποτα στον δρόμο και θα σε βρούμε σε κανα χαντάκι αύριο.»
Ξαναγέλασε. «Όχι, δεν είναι σωστό. Εγώ το πρότεινα, εγώ μαγείρεψα, εγώ το οργάνωσα...θα σε βοηθήσω να μαζέψεις και να καθαρίσεις ότι χρειάζεται. Κι αν πάει πολύ αργά...μπορώ να μείνω εδώ;» Πήγαινε για κατάφαση, αλλά τελευταία στιγμή το άλλαξε.
Δεν του άρεσε που έπρεπε να ρώτησει. «...φυσικά.»
«Ε, τότε τι να φύγω; Έλα, ας αρχίσουμε, όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα.»


Last edited by F_A_I on Mon Aug 28, 2017 1:50 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion] - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion]   [Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion] - Page 6 I_icon_minitimeMon Aug 28, 2017 1:08 am

Δεν ήθελε να το παραδεχτεί, αλλά τότε ήταν που ένιωσε πραγματικά μόνος. Είχε τόσο κόσμο στο σπίτι, μα κανείς δεν έμενε εκεί, ούτε ένας. Η Tokio έμεινε πίσω να βοηθήσει, μόνο και μόνο γιατί δεν είχε άλλον να το κάνει. Δεν ένιωσε για κανένα λόγο ότι το έκανε από λύπηση, αλλά εκείνος λυπήθηκε τον εαυτό του. «Μην είσαι κατσούφης · είκοσι έγινες, όχι πενήντα.»
Ντράπηκε που τον είδε έτσι κι όχι μόνο το παρατήρησε, αλλά του είπε και κάτι γι αυτό. «...δεν είμαι κατσούφης.»
«Όλοι είναι κατσούφηδες στα γενέθλιά τους αφού σταματήσουν οι εορτασμοί.»
«Απλώς σκέφτομαι ότι ίσως να είναι μεγάλη η διαφορά μεταξύ πέντε κι ενός ατόμου μέσα σ'ένα σπίτι.»
Ω, αυτό δεν το είχε σκεφτεί. Του χαμογέλασε μελαγχολικά. «Ακόμα κι ένα άτομο να λείπει, η διαφορά είναι τεράστια.» Αν και είχε την αίσθηση ότι η Tokio είχε έρθει δίπλα του, τον έπιασε εξαπίνης όταν ένιωσε το χέρι της πάνω στο δικό του. «Είμαι σίγουρη ότι σε σκέφτονται, σήμερα περισσότερο από κάθε άλλη μέρα.»

Είχαν τελειώσει με τις δουλειές και η Tokio κάτι έκανε πάνω απ'το τσουκάλι, ανακάτευε ένα υγρό με τη φωτιά να καίει. Υπέθεσε ότι το έκανε για να μην πάει στράφι κάποιο υλικό που έφερε και δεν μπορεί να διατηρηθεί με πάγο. Γύρισε να την κοιτάξει, στιγμιαία, το δεξί του, το ελεύθερο, χέρι του να στριφογυρνάει το σάκε μέσα στο φλυτζάνι του. «Υποθέτω...»
«Να σαι σίγουρος! Μια μάνα ποτέ δεν ξεχνάει το παιδί της κι αν ο χωρισμός σας ήταν υπό καλές συνθήκες, όλοι θα σε θυμούνται.»
Ένα σπάνιο χαμόγελο, χωρίς να φθείρεται από εγωισμό ή πείραγμα, έφτασε στα χείλη του. Άφησε το ποτό, και της χτύπησε ελαφρά το χέρι μια δυο φορές. Ήταν εξίσου σπάνιο να αισθάνεται τόσο ευάλωτος, όσο να παρηγορείται από μία γυναίκα που δεν ήξερε καν ένα χρόνο πριν. Δεν ήταν άσχημο το συναίσθημα πάντως. «Έτσι ελπίζω.»

Για μια γεμάτη στιγμή, δεν ακούστηκε και δεν κουνήθηκε κανείς.

«Πάω να δω το φαΐ,» είπε στο τέλος η κοπέλα και σηκώθηκε από δίπλα του. «Είχαν μείνει ένα δυο πράγματα και είπα να στα κάνω γι αύριο. Φάτο πριν φύγεις, θα σε ξυπνήσει και θα σε τονώσει. Είναι η μυστική μου συνταγή για τον χυλό που δεν έχει γεύση χυλού, αλλά όλα τα θρεπτικά συστατικά του.»

Η λαχτάρα τον λάβωσε περίσσοτερο απ'τα βέλη της και κάτι που δεν ήξερε ότι ήθελε, άρχισε να παίρνει σχήμα μέσα του. Ποτέ δεν ήταν λάτρης των μεγάλων δηλώσεων κι εκδηλώσεων, κι αυτό ήταν που τον έκανε να νιώσει έτσι · δεν υπήρχαν μεγάλα λόγια μεταξύ τους, ούτε κάτι το εκθαμβωτικό. Αλλά ήταν οι μικρές, καθημερινές κινήσεις που τον κέρδιζαν, η όμορφη ρουτίνα. Και μέσα του ήξερε ότι αν ποτέ αποφάσιζε να κάνει οικογένεια, δε θα ήθελε τίποτα παραπάνω από αυτό. Μια εικόνα δημιουργήθηκε στο μυαλό του τότε, που ήξερε ότι δε θα κατάφερνε να σβήσει ποτέ, όχι με τον χαρακτήρα του · με όλη του το είναι, κατηγόρησε τον Todo.
Back to top Go down
Deidara
StoryReader
StoryReader
Deidara


Όνομα Χαρακτήρα : Deidara
Posts : 527
Location : Akatsuki's Hideout
Join date : 2013-04-11

[Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion] - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion]   [Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion] - Page 6 I_icon_minitimeWed Aug 30, 2017 4:30 pm

Όνομα χαρακτήρα: Fujita Goro

P.o.M. Points: 56

Belli: 168.000 +56.000 (1000 για κάθε ποστ ιστορίας)

Τυχόν παρατηρήσεις:
Ήταν καλογραμμένη και γλυκούλα ιστορία (μην πεις στον Fujita ότι την σχολίασα έτσι, θα με σκοτώσει) και να σου πω την αλήθεια δεν είχα όρεξη να σκεφτώ αν έχει κάτι να σου κόψω. Razz Razz Razz
Η Tokio ήταν πολύ πιο κοριτσίστικη και φαινόταν από το πρώτο ποστ ότι οι αντιδράσεις της έχουν αλλάξει κατά πολύ απέναντι στον Fujita. [Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion] - Page 6 945058907 Περίμενα να γίνει κάπως πιο μαλθακή απλά ελπίζω να μην χαθεί η δυναμική της πλευρά εντελώς μπροστά στην αγάπη. Η σκηνή με τον πυρετό νιώθω ότι ήταν η πιο χαρακτηριστική για να δείξει την εξέλιξη των δύο.
Μάχη Fujita vs Sougou sold out [Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion] - Page 6 2566997212 Σούπερ κουλ. Sougou for life (τατουάζ θα τον βαρέσω).

F_A_I wrote:

«Μμμμ, έλεγα αν θέλατε να πάτε σπίτια σας, να κάνετε ένα μπάνιο και σε μια δυο ώρες, να έρθετε από μας! Λέω να μαγειρέψω κρέας με ρύζι σήμερα--πήραμε αρκετό από τον Dei-san. Κυνήγι προφανώς,»
Όπως είπα μου αρέσει που συμμετέχω στην ιστορία σου, μπόρεσα να την δω από πρώτο χέρι.

F_A_I wrote:
«Άντε, φεύγω κι εγώ,» είπε ο τελευταίος καλεσμένος, τρίβοντας το σβέρκο του «έφαγα, έσκασα, να δω πώς θα έρθω στην εκπαίδευση αύριο.»
«Αν του πεις με τα πόδια, θα σε χτυπήσω,» απείλησε η Tokio με το που είδε τον Sougou ν'ανοίγει το στόμα του και ήδη είχε κάνει αυτό το αστείο τέσσερις φορές
Λυπάμαι που το λέω αλλά αυτό είναι αστείο το οποίο έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές στην ζωή μου.


Άντε γράψε την συνέχεια μπας και δω κάτι επικό επιτέλους. Οι χαρακτήρες σου είναι γαμάτοι με έπεισες. Ας δείρουν και κάτι τώρα. [Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion] - Page 6 217141192
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion] - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion]   [Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion] - Page 6 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος - Παρελθόν] A pack of wolves. Part 2. [ιστορία minion]
Back to top 
Page 6 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» [Tέλος - Παρελθόν - Τεχνική] A pack of wolves. Part 1 [ιστορία minion]
» [Αρχή - Παρελθόν - Τεχνική] A pack of wolves. Part 3. [ιστορία minion]
» [Τέλος - Παρελθόν] Wicked Reality [Part 1]
» [Τέλος-Παρελθόν]Πίσω στην αρχή...Part 1
» [Τέλος-Παρελθόν-Τεχνική]Πίσω στην αρχή...Part 2

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Matsue-
Jump to: