Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Greek One Piece Role Playing Game

HomeΑρχικήSearchRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Affiliates

Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

(Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester

Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick   (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick - Page 2 I_icon_minitimeWed Aug 16, 2017 11:06 pm

Ένας ψυχρός άνεμος με χτύπησε και ήταν το σημάδι για να κουνήσω τα πόδια μου. Καθώς είχα παγώσει για μερικά δευτερόλεπτα. Αρχικά τελικά να περπατώ αργά και σταθερά προς το μέρος της. Δεν ήθελα να την τρομάξω, έπρεπε πρώτα να κάνω αισθητή την παρουσία μου. Όταν ήμουν μερικά μέτρα μακριά της σταμάτησα. Τότε εκείνη γύρισε και με κοίταξε. Στην αρχή είχε ένα αποκαρδιοτικο και παγωμένο βλέμμα. Όμως μόλις κατάλαβε πιο άτομο στεκόταν απέναντι της, το πρόσωπο της έλαμψε με ευτυχία.

Σιγά σιγά με πλησίασε και μου έδωσε μια ζεστή αγκαλιά, που είχα μήνες να δεκτω από εκείνη.
-Alice κορίτσι μου όμορφο... Νόμιζα ότι έχασα και εσένα.. Πως είσαι ψυχή μου..
Τότε απλά της απάντησα με ένα χαμόγελο, όμως το βλέμμα μου έφυγε λίγο στα δεξιά. Με αποτέλεσμα να δω έναν τάφο... Τον τάφο του ανθρώπου που με είχε σαν κόρη του. Η Jessica παρατήρησε ότι το βλέμμα μου έμεινε στο μνήμα.
-Τους θαψαμε όπως μου τους έφεραν... Μαζί...

Last edited by YokaiJester on Thu Aug 17, 2017 1:47 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester

Character sheet

PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick   (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick - Page 2 I_icon_minitimeWed Aug 16, 2017 11:17 pm

Έτσι περπάτησα αργά προς το μνήμα. Όταν έφτασα κοντά λύγισα το γόνατο για βρεθώ στο ύψος του τάφου. Έτσι ακούμπησα το χέρι μου πάνω στην μαρμάρινη επιγραφή με τα ονόματα τους. Καθως το χώμα που τους σκεπαζε βρεχοταν από τα δάκρυα μου.

Εκείνη την στιγμή υποσχέθηκα στον εαυτό μου ότι θα πάρω εκδίκηση. Όπου και αν χρειαστεί να ταξιδέψω, όσα χρόνια από την ζωή μου να μου πάρει. Θα βρω ποιο σκουλήκι της κυβέρνησης τους δολοφόνησε εν ψυχρό. Τους ανθρώπους που αγάπησα και ταξίδεψα για τόσα χρόνια. Το τελευταίο που έκανα ήταν να ανοίξω τον σάκο μου και να ακουμπήσω το τόξο του Jay. Που το είχε πάντα μαζί του, καθώς ήθελε να αποκτήσει σημάδι σαν και εμένα..

-Alice.. Θελω να σε ρωτήσω κάτι... Γιατί είσαι οπλισμένη κορίτσι μου...
Τότε συκοθηκα και την πλησίασα, ήμουν οργισμένη καθώς η δίψα για αίμα, όλο και έβραζε μέσα μου. Τότε πήρα το σημειωματάριο μου και της έγραψα την απάντηση μου..
-θα ταξιδέψω την θάλασσα και θα βρω οποίο ευθύνεται... Έμαθα πολλά όσο έλειπα, αυτοί οι άνθρωποι κυκλοφορούν ελεύθεροι και μας ελέγχουν... Ελέγχουν τις ζωές μας.. Και εμένα μου στέρησαν την οικογένεια μου.

Last edited by YokaiJester on Thu Aug 17, 2017 1:49 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester

Character sheet

PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick   (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick - Page 2 I_icon_minitimeWed Aug 16, 2017 11:34 pm

-Δεν θα σε αφήσω...Δεν θέλω να χάσω και εσένα.. Έλα μείνε στο χωριό μαζί μου... Και βγάλε αυτές τις σκέψεις από το μυαλό σου..
Μου είπε καθώς μου κρατούσε σφικτά τα χέρια, δεν με άφηνε να κουνήσω βήμα. Εκείνη την στιγμή έκανα μια απότομη κίνηση τον χεριών μου ελευθερώθηκα από τα δικά της. Έτσι έκανα μερικά βήματα μακρυά της.

-Δεν ίσουν ποτέ τόσο βίαιη... Ποιος σου γέμισε το μυαλό με αυτές τις ιδέες για εκδίκηση..?
-Εγώ κυρία μου...
Τότε στην είσοδο του νεκροταφείου έκανε την εμφάνισή του ο Gilbert και φαινόταν απίστευτα οργισμένος. Τότε η Jessica έτρεξε προς το μέρος του.
-Τι έκανες στο κορίτσι μου ΤΕΡΑΣ...
-Της είπα την αλήθεια που της κρύβατε τόσα χρόνια..
-και με ποιο δικαίωμα το έκανες αυτό..
-Με το δικαίωμα του αδερφού...
Εκείνη την στιγμή η γυναίκα έπεσε στα γόνατα από το σοκ. Έτσι εγώ έτρεξα αμέσως για να την βοηθήσω να σηκωθεί.
-Είσαι ο γιος του επαναστάτη.?
-Μαλιστα ονομάζομαι Gilbert Morrow... Εγω και η αδερφή μου είμαστε μέλη της επανάστασης..
-Οπότε η Alice τα έμαθε όλα...
-Ναι...ξερει ποιοι είναι οι γονείς της.. Απλά από ότι φαίνεται δεν μπορεί να θυμηθεί..
-Είναι από το σοκ.. . Έχει σβήσει όλες τις αναμνήσεις από την μητέρα της...
-Το γνωρίζω κυρία... Όμως πρέπει να βιαστείτε.. Υπάρχει αμέσως κίνδυνος έρχονται πειρατές να λεηλατισουν το χωριό σας.. Τρέξε στο σπίτι σας και κλειδωθείτε μέσα.. Έχουμε ενημερώσει και τους συνχωριανους σας.

Last edited by YokaiJester on Thu Aug 17, 2017 1:51 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester

Character sheet

PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick   (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 17, 2017 12:20 am

-Η Alice τι θα κάνει...? Πρέπει να έρθει μαζί μου..
-Η αδερφή μου δεν θα έρθει μαζί σας... Αλλά θα πολεμήσει για εσάς.
Τότε η Jessica με κοίταξε με ανησυχία. Εγώ το μόνο που έκανα για να την καθησυχάσω ήταν να της χαρίσω ένα ζεστό χαμόγελο και να κουνήσω το κεφάλι μου καταφατικά.

Έτσι την βοήθησα να σηκωθεί και να σταθεί στα πόδια της. Είχα σκοπό να την επιστρέψω στο σπίτι της πριν πάω στο λιμάνι. Ο Gilbert κατάλαβε αμέσως τι ήθελα να κάνω και μας άνοιξε τον δρόμο για να αποχωρήσουμε από το νεκροταφείο. Ο αδερφός μου μας ακολουθούσε από πίσω καθώς είχαμε πάρει τον δρόμο της επιστροφής.
-Να προσέχεις σε ότι και αν κάνεις κορίτσι μου....
Δεν έκανα την προσπάθεια να της απαντήσω. Η αποφασιστικότιτα στο βλέμμα μου ήταν αρκετο για απάντηση. Το χωριό είχε αδειάσει, παιδιά δεν έτρεχαν στους δρόμους και παντού γύρο μας υπήρχε νεκρικη σιγή. Μετά από μερικά λεπτά είχαμε φτάσει έξω από το σπίτι που μεγάλωσα. Ήταν όπως το θυμόμουν με την θέα του στην θάλασσα, με την μικρή του αυλή, η οποία είχε παντού πολλά όμορφα άγρια λουλούδια.

Last edited by YokaiJester on Thu Aug 17, 2017 1:51 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester

Character sheet

PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick   (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 17, 2017 12:32 am

Ήξερα ότι σε εκείνο το σημείο έπρεπε να αποχαιρετήσω την Jessica, αλλά μου ήταν δύσκολο καθώς εκείνη μου κρατούσε σφικτά το χέρι και δεν ήθελε να το αφήσει.
-Όταν βρεις την ευκαιρία έλα να με δεις.. Το σπίτι σου θα είναι πάντα ανοικτό για σένα..

Εκείνη την στιγμή μου μπήκαν οι περίεργες σκέψεις. Πως θα ζούσε εκείνη η γυναίκα μόνη. Έχοντας χάσει όλη της την οικογένεια μέσα σε μια στιγμή. Όμως άμεσα κατάλαβα, αν δεν είχα την θέληση για εκδίκηση θα ήμουν μαζί της. Μέσα σε αυτό το σπίτι, μέσα στην στεναχώρια της απώλειας. Ένιωσα το σώμα μου να βράζει, είχα αλλάξει μέσα μου. Δεν ήμουν ένα αθώο κορίτσι ποια. Όλη μου η ζωή ήταν βουτηγμένη στο αίμα από την αρχή. Η γονείς μου ήταν δολοφόνοι και οι δύο. Ο καθένας για διαφορετικό σκοπό. Και είχε έρθει η σειρά μου να κληρονόμησω την θέληση τους. Ο λόγος που ο Layton μου έκρυβε την αλήθεια ήταν απλός. Φοβόταν το τι θα γίνω. Το που θα με οδηγούσε το ίδιο μου το αίμα. Μου πρόσφερε τόσα χρόνια μια ασφαλή ζωή με ειρήνη και αγάπη. Όμως σε αυτόν τον κόσμο υπάρχει μόνο πόλεμος. Και το αίμα μου με καλούσε στην πρώτη γραμμή.

-Είναι σαν να βλέπω την μητέρα σου... Το ίδιο βλέμμα με εσένα είχε ... Μας είχε σώσει εκείνη πριν από χρόνια .. Και τώρα είναι η σειρά σου..
Και έτσι με αποχαιρέτησε και η πόρτα του σπιτιού έκλεισε από πίσω της. Τότε γύρισα το βλέμμα μου στην θάλασσα και από μακριά έβλεπα ένα πλοίο να καταφτάνει προς το λιμάνι.

Last edited by YokaiJester on Thu Aug 17, 2017 1:52 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester

Character sheet

PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick   (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 17, 2017 12:42 am

-Ήρθε η ώρα αδερφή... Πάμε προς το λιμάνι ελπίζω να έχουμε ενισχύσεις σύντομα..
Ακόμα και αν το είπε αυτό, δεν υπήρχε κανένα δείγμα ανησυχίας πάνω του. Έτσι τον ακολούθησα προς το λιμάνι. Όπου εκεί θα δίναμε την μάχη μας για να προστατευσουμε το χωριό και όλες μου της αναμνήσεις από τα παιδικά μου χρόνια. Το σπίτι που μεγάλωσα και τους δρόμους που έτρεξα.

Έτσι φτάσαμε στην ανηφόρα που από το σημείο που ήμασταν ήταν μια κατηφόρα. Στο τέλος του δρόμου βρισκόταν η Lilly. Η οποία είχε καλυφτεί τέλειος με τον μανδύα της. Όταν φτάσαμε κάτω το πλοίο πλυσιαζε ακόμα ποιο γρήγορα προς το λιμάνι.
-Ειναι ανυπόμονοι nyah...
-Θέλουν μάλλον ένα γρήγορο εισιτήριο στην κόλαση τα σκουλήκια..

Εκείνη την στιγμή τράβηξα τα πιστόλια μου και έλεγξα της σφαίρες μου. Είχα 20 ακριβός όπως τις είχα βάλει όταν ήμουν στο πλοίο. Ο ήλιος είχε φτάσει στην κορυφή του, η ζέστη που προσφερε με ανακουφησε από την παγονια της νύχτας που πέρασε.

Last edited by YokaiJester on Thu Aug 17, 2017 1:53 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester

Character sheet

PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick   (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 17, 2017 12:49 am

Το πλοίο είχε φτάσει στο λιμάνι, τότε ακούστηκε ένας εκοφαντικος θόρυβος. Χωρίς καν να το αντιληφθούμε μια μπάλα κανονιού έσκασε μερικά μέτρα μακρυά μας. Αυτό όμως δεν ήταν αρκετό για να μας κουνήσει από την θέση μας. Άλλη μια κανόνια ακούστηκε, και η οβίδα έσκασε ακόμα πιο μακρυά από εμάς. Εκείνη την στιγμή καταλάβαμε όλη μας καλά ότι δεν είχαν ούτε καλά κανόνια, αλλά ούτε και καλό σημάδι. Ίσως θα έπρεπε να κατέβουν από το πλοίο για να τους δείξω αληθινό σημάδι. Με μια σφαίρα ανάμεσα στα μάτια.

Τότε περίπου δέκα ψαρανθρωποι κατέβηκαν από το πλοίο. Ήταν οπλισμένοι με σπαθιά και άρχισαν να ουρλιάζουν και να τρέχουν προς το μέρος μας. Ήταν σίγουρα απελπισμένοι. Τα ρούχα τους ήταν σε άθλια κατάσταση και από το σώμα τους μπορούσε ο οποιοδήποτε να καταλάβει ότι είχαν να φάνε εδώ και εβδομάδες.

Last edited by YokaiJester on Thu Aug 17, 2017 1:53 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester

Character sheet

PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick   (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 17, 2017 12:59 am

-Nyah.. Είναι οι sharkfin pirates.. Από ότι φαίνεται δεν είχαν επιτυχία στο Amino.. Και τώρα θέλουν την εύκολη λεία.. Nyah..
-Κρίμα όμως που η γάτα μας έχει όρεξη για ψάρι...
-Nyah hahaha..

Τότε η Lilly έτρεξε επιθετικά προς τους πειρατές, το ίδιο έκανε και ο Gilbert. Έτσι έμεινα εγώ πισω και με τα πιστόλια μου θα καθάριζα όλη την βρόμα που είχε πατήσει στο λιμάνι του χωριού μου.

Η Lilly επιτέθηκε αμέσως σε έναν ψαρανθρωπο ο οποίος προσπάθησε να της κάνει ένα κάθετο κόψιμο, όμως όταν σήκωσε το ξίφος στο αέρα. Σημάδεψα και έριξα στο χέρι του, με αποτέλεσμα το σπαθί να πέσει από τα χέρι του. Έτσι η Lilly βρήκε το άνοιγμα, με το αριστερό της χέρι του έσκισε το πρόσωπο, και με το δεξί κάρφωσε τα νύχια της βαθιά μέσα στο στήθος του.

Ο Gilbert είχε μόλις καρφώσει το δόρυ του στο σαγόνι ενός. Όμως ένας πειρατής του επιτέθηκε με ένα οριζόντιο κτύπημα με αποτέλεσμα το δόρυ του να φύγει από τα χέρια του.

Last edited by YokaiJester on Thu Aug 17, 2017 1:54 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester

Character sheet

PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick   (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 17, 2017 1:12 am

Το δόρυ εκτινάχθηκε και ήρθε στα πόδια μου. Ο αδερφός μου γύρισε το βλέμμα του προς το μέρος μου. Όμως την ίδια στιγμή. Ο πειρατής ήταν έτοιμος να τον καρφώσει στην πλατύ. Έτσι χωρίς δεύτερη σκέψη έριξα με το δεξί όπλο μου στο χέρι του πειρατή για να σταματήσω την επίθεση του. Και με το αριστερό μου όπλο έριξα μια σφαίρα που τον πέτυχε στον λαιμό. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να πέσει νεκρός.

Ο Gilbert όμως ήταν ακόμα αοπλος. Έτσι πείρα την απόφαση έβαλα τα όπλα πίσω στις θήκες τους. Και έτρεξα προς το δόρυ. Το έπιασα και το έβγαλα από το χώμα με το δεξί μου χέρι. Έτσι πήρα λίγη φορά και όπως μου δίδαξε στο πλοίο, πέταξα την λόγχη προς το μέρος του. Το όπλο έσκασε δίπλα από τα πόδια του.

Εκείνη την στιγμή χωρίς να το περιμένω ένιωσα την ψυχρή αιχμή μια λεπίδας να καρφώνεται στην πλατύ μου. Για καλή μου τύχη δεν είχε μπει βαθιά έτσι έκανα μια τούμπα και έφυγα μακρυά. Όμως ένιωθα την πλάτη μου να αιμορραγει από το τραύμα. Δεν είχα όμως χρόνω τράβηξα τα πιστόλια μου, καθώς ο ψαρανθρωπος ήταν απέναντι μου. Άρχισα να πυροβολω μέσα στον πανικό χωρίς να σημαδευω. Όμως εκείνος με ανέσεις έδιωχνε τις σφαίρες μακρυά, καθώς κρατούσε οχτώ λεπίδες. Ηταν ένας ψαρανθρωπος χταπόδι, που σε κάθε πλοκάμι είχε και από ένα ξίφος.

Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester

Character sheet

PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick   (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 17, 2017 1:26 am

Πριν καν προλάβω να αντιδράσω εκείνο το πλάσμα άρχισε να στριφογυρνα κρατώντας τις λεπίδες στο αέρα. Μέσα σε μερικά είχε αναπτύξει μεγάλες ταχύτητες, την ίδια όμως στιγμή εκτινάχθηκε προς το μέρος μου. Το μόνο που πρόλαβα να κάνω ήταν μια τούμπα προς τα δεξιά. Όμως δεν είχα προλάβει να μαζέψω τα πόδια μου με αποτέλεσμα να με κόψει βαθιά στον γοφο του δεξιού μου ποδιού.

Έπεσα στο χώμα καθώς αιμορραγουσα και από το πόδι αλλά και από την πλάτη. Έτσι με δυσκολία σηκώθηκα από το έδαφος. Καθώς ο ψαρανθρωπος έτρεχε αποιλιτικα προς το μέρος μου έτοιμος να με σκοτώσει. Έτσι σήκωσα το αριστερό μου πιστόλι και τράβηξα την σκανδάλη. Όμως δεν έφυγε καμία σφαίρα, το όπλο ήταν άδειο. Έτσι Σημάδεψα με το δεξί, αλλά ήξερα ότι δεν θα είχε αποτέλεσμα και ούτε θα τον καθηστερουσε. Ξαφνικά το πλάσμα άρχισε να ουρλιάζει από τον πόνο και δεν μπορούσα να καταλάβω από τι. Την ίδια στιγμή η Lilly ήρθε προς το μέρος μου και άγγιξε το πιστόλι.
-Πάτα την σκανδάλη Alice... Nyah..
Έτσι έκανα και μια σφαίρα εκτοξεύθηκε με τέτοια δύναμη που έκανε μια τεράστια τρύπα στο στήθος του. Την στιγμή που έπεσε στο έδαφος, κατάλαβα τι του προκάλεσε τον πόνο. Το δόρυ του Gilbert ήταν καρφομενω στην πλατύ του. Έτσι ο αδερφός μου στάθηκε από πάνω του και αφαίρεσε το όπλο από το πτώμα..
-συγνώμη που τον αφήσαμε να σου την πέσει..
-Τα πήγες πολύ καλά nyah.. Αν και σε έσωσε το Electro στο τέλος..

Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick   (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down

(Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next