Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 {Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος}

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος}   {Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 1:52 pm


{Namor}-Δεν είναι ένας οποιοσδήποτε καπετάνιος, το κεφάλι του αξίζει 300.000.000 bounty και έχει φέρει τεράστιες καταστροφές στην θάλασσα της GL. Το πλήρωμά του είναι γνωστό με το όνομα ''Evile Smile Pirates'' και ο Tudor είναι ένας από τους τρεις αξιωματικούς του. Είναι απρόβλεπτος σαν πειρατής, κανείς δεν ξέρει πότε θα χτυπήσει και που και η μαύρη αγορά τον στηρίζει και οι άνθρωποι που την ελέγχουν  
{Moon Knight}-Τι δουλειά είχε μαζί του ο Cable???, ρώτησε ο oon Knight καθως έσφιξε περισσότερο τον γιακά του Namor από τα νεύρα του
{Namor}-Ήμασταν στο νησί όπου επιτέθηκε ο Joker, ο Cable αμέσως έτρεξε να προστατεύσει τους ανθρώπους που ήταν κοντά του μαζί κι εγώ από πίσω του. Μέχρι που πέσαμε μπροστά σε αυτόν και στο πλήρωμά του. Δεν μπορέσαμε να κάνουμε πολλά οι δυό μας μας είχαν περικυκλώσει ενω τα μεγάλα κεφάλια μας έβλεπαν και έπαιζαν μαζί μας. Ο Cable τότε κατάλαβε σε τη κατάσταση βρισκόμασταν, με έπιασε και με πέταξε τόσο δυνατά όπου έπεσα μέσα στο νερό για να ξεφύγω. Το τελευταίο πράγμα που θυμάμαι να μου λέει πριν με αφήσει ήταν ''Βρες τον Moon Knight''. Όσο βρισκόμουν στην θάλασσα κρυβόμουν από τους πειρατές και άρχισα να κολυμπώ όσο ποιο γρήγορα μπορώ για να τους ξεφύγω. Έτσι βγήκα στα ανοιχτά μέχρι που το πλοίο τους και το νησί ήταν αρκετά μακριά μου. Το νησί άρχιζε να φλέγεται ολόκληρο ενώ οι πειρατές έσφαζαν, βίαζαν και έπαιρναν αιχμαλώτους τον κόσμο που βρισκόταν πάνω σε αυτό.  
{Moon Knight}-Τότε μπορεί ο Cable να είναι ζωντανός και απλός να τον έχουν πιάσει!! είπε πάνω στην απελπισία του ο  Moon Knight, ενω ο Namor αμέσως κούνησε το κεφάλι του δεξιά κα αριστερά για να απαντήσει αρνητικά στον νεαρό. Αμέσως η έκφραση ελπίδας που είχε στο πρόσωπό του ο Moon Knight και τη θέση της την πήρε πάλι μια έκφραση θλίψης και απελπισίας


Last edited by pashalis hunder on Fri Dec 21, 2018 3:03 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος}   {Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 2:43 pm


{Namor}-Τον είδα να τον σκοτώνει με τα ίδια μου τα μάτια,ένας περίεργος πράσινος καπνός τον περικύκλωσε και όταν τον εισέπνευσε ήταν ήδη αργά. Έπεσε νεκρός και μετά το πτώμα του το πήραν δύο δικοί του και το πέταξαν στην θάλασσα. Εγώ τότε κολύμπησα όσο ποιο γρήγορα μπορούσα και τον έπιασα ενω έπεφτε στον βυθό. Έβγαζε αίμα από τα μάτια, τα αυτά και το στόμα του, τον κουβάλησα μέχρι την κοντινότερη ατή του νησιού όπου δεν ήταν κοντά οι πειρατές. Προσπάθησα να τον ζωντανέψω, του έκανα μαλάξεις αλλά δεν τα κατάφερα ήταν ήδη νεκρός..Είπε και έσκυψε πάλι το κεφάλι του λυπημένος
{Moon Knight}-Έκανες ότι μπορούσες Ναμορ..είπε ο Moon Knight καθώς έπιασε με το χέρι του τον ώμο του ως ένδειξη συμπαράστασης.
{Namor}-Μετά τον έθαψα στην άμμο, τον αποχαιρέτησα και ήρθα στην North Blue για να σε βρω είπε στον νεαρό πειρατή ενώ εκείνη την στιγμή λύγισε και άρχισε να κλαίει
{Φρανκ}-Θα τον πιάσουμε αυτόν τον καταραμένο και να είστε σίγουρη και οι δύο, πως εγώ ο ''Punisher'' Φρανκ Καστλ, θα του κόψω αυτό το ηλίθιο χαμόγελο που έχει στην μούρη του
Είπε με μία δόση αποφασιστικότητας και μίσους, ενω σήκωσε την γροθιά του στον αέρα καθώς στο μυαλό του ερχόταν οι δύο του κόρες και η γυναίκα του. Αλλά και όλα αυτά που είχαν περάσει οι δύο σύντροφοί του εξαιτίας αυτού του άνδρα και της ομάδας του. Δεν μπορούσε να μήνει με σταυρωμένα τα χέρια, όχι αυτη την φορά. Ήξερε πως ακόμα δεν είναι αρκετά δυνατός για να τους προστατεύσει αλλά ήξερε τον κατάλληλο άνθρωπο για να του πει πως θα πορευτεί στην συνέχεια, τον μέντορά του ο οποίος βρισκόταν στο νησί και το όνομά αυτού του ανθρώπου ήταν ''γερο-Jack''!!!
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος}   {Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 3:59 pm


Μέσα σε λίγα λεπτά το καραβάκι είχε φτάσει στο λιμάνι του νησιού, ένα από τα ποιο αξιοπρεπέστατα λιμάνια που είχε δει ο Φρανκ να υπάρχουν στην North Blue. Εξάλλου αυτή η θάλασσα δεν φημιζόταν για τα όμορφα νησιά της. Το λιμάνι ήταν αρκετά μεγάλο και ήταν έτσι κατασκευασμένο ώστε να χωράει όλων τον ιδών τα πλοία και μικρά και μεγάλα. Ο Φρανκ βρήκε μία κενη θέση όπου να μην έπιανε πολύ χώρο και ''πάρκαρε'' εκεί το καραβάκι του. Απο τη θάλασσα τότε πετάχτηκε ο Namor και προσγειώθηκε στο λιμάνι με μία εξαιρετική αέρινη κολοτούμπα. Ενω ο Moon Knight πάτησε στο λιμάνι και άρχισε να επεξεργάζεται την περιοχή.
{Moon Knight}-Φρανκ, επειδή ήμουν αναίσθητος την περισσότερη ώρα του ταξιδιού, που μας έφερες??
{Φρανκ}-Ήμαστε στο Amino island, έχω τους λόγους μου που σας οδήγησα σε αυτό το μέρος. Ακολουθήστε με και να μείνετε κοντά μου
{Moon Knight}-Μάλιστα καπετάνιε!!
{Namor}-Μάλιστα καπετάνιε!!
Είπαν οι δύο άνδρες με μία φωνή και ακολούθησαν τον Φρανκ. Τότε οι τρείς άνδρες μπήκαν στην μεγαλύτερη πόλη του νησιού που ονομαζόταν Ana Nine. Περιέβαλε τα τρία τέταρτα του νησιού καθώς ήταν έτσι χτισμένη όπου έμοιαζε να το περικυκλώνει. Ο περισσότερος πληθυσμός κατοικούσε σε αυτή την πόλη, κυρίως άτομα που είχαν γεννηθεί σε αυτό το νησί. Όσο έμπαιναν μέσα στο εσωτερικό της πόλεις, ο Φρανκ και το πλήρωμά του καταλάβαιναν ακόμα ποιο πολύ την φτωχιά που επικρατούσε και την κακή ποιότητα ζωής των ανθρώπων που ζούσαν εδω πέρα.
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος}   {Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 4:13 pm


Όλα τα κτήρια ήταν ψηλά και χτισμένα από διάφορα συμπαγή υλικά, η περιοχή περισσότερο έμοιαζε με εργατικές κατοικίες παρά με πόλη όπου θα μπορούσαν να ζήσουν κάτοικοι. Που και που έβλεπες κάποιο μπαρ ή κάποια καφετέρια να ξεπροβάλει και ''χαλούσε'' την μονοτονία των κτηρίων αλλά και πάλι το θέαμα δεν ήταν το ποιο ωραίο. Η περιοχή δεν είχε πολύ βλάστηση σχεδόν καθόλου που σε συνεργασία με τα κτήρια δημιουργούσαν ένα καταθλιπτικό κλίμα
{Namor}-Τελικά δεν μας είπες τους λόγους σου που μας έφεραν σε αυτό το νησί
Αφού πέρασαν λίγα λεπτά και οι τρεις άνδρες έκαναν λίγα βήματα προς τα μπροστά ο Φρανκ δεν έμεινε πλέον σιωπηλός και άρχισε να εξηγεί στους δύο άνδρες για ποιο λόγο τους έφερε σε αυτό το νησί
{Φρανκ}-Δεν ήμαστε αρκετά δυνατοί για να αντιμετωπησουμε τους αντιπάλους μας ακόμα, στο προηγούμενο νησί παρα λίγο να σκοτωθούμε. Έτσι μας έφερα σε αυτό το νησί γιατί εδώ ζει και εργάζεται ο παλιός μου δάσκαλος που με προπονούσε πριν μπω στους marines. Ένας καταπληκτικός άνθρωπος και πάνω απ' όλα εξαίρετος μηχανικός. Θέλω να του ζητήσω μία χάρη αλλά και να δω πως στέκεται αυτός ο σακάτης μετά από τόσα χρόνια ..Είπε και χαμογέλασε ο Φρανκ ενω περπατούσε μπροστά απ'όλους. οι άλλοι δύο πειρατές μετά από όσα άκουσαν κοιτάχτηκαν μεταξύ τους από περιέργεια για το ποιος μπορεί να ειναι αυτός ο δάσκαλος του Φρανκ. Τους κινούσε το ενδιαφέρον ο θαυμασμός που είχε στον τόνο της φωνής του για αυτό το άτομο ο Φρανκ αλλά και η ένδειξη σεβασμού που του έδειχνε η οποία κρυβόταν πίσω από την λέξη ''σακάτης''
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος}   {Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 11:15 pm


Οι άνδρες προχωρούσαν όλο και ποιο βαθιά στο εσωτερικό του νησιού, ο Φρανκ περπατούσε με ένα αίσθημα ανυπομονισίας ώστε να δει πάλι τον γερο-Jack. Οι άλλοι δύο άνδρες όμως ήταν αρκετά μπερδεμένοι γιατί δεν τους είχε εξηγήσει τίποτα ο Φρανκ για τους σκοπούς του. Η βόλτα των τριων ανδρων κύλισε σιωπηλά απλός περπατούσαν και αγνοούσαν τα αδιάκρητα βλέμματα από τους περαστικούς. Μέχρι που βγήκαν από την πόλη Ace Nine και τότε όλη αυτή η σιωπή έπαψε να υπάρχει και ο Φρανκ γύρισε το κεφάλι του προς τους άλλους δύο και τους είπε
{Φρανκ}-Κατευθηνόμαστε προς την άλλη πόλη του νησιού, την Serine City. Πρέπει να ήμαστε αρκετά προσεκτικοί, είναι μία πόλη που βρίσκετε στο κέντρο του νησιού όπου φαίνεται από πρώτο μάτι πως επικρατεί η πλούσια ζωή. Εξάλλου εκεί υπάρχουν διάφορα μαγαζιά,καζίνα και ''κλαμπ'. Τώρα το μαγαζί που βρίσκετε ο άνθρωπος που σας λέω είναι πάνω σε έναν από τους δημοφιλέστερους δρόμους του νησιού αντί αυτού επικρατεί η εγληματικότητα. Δεν πρέπει να τραβήξουμε άλλα βλέμματα, αν ήμαστε προσεκτικοί και δεν κάνουμε καμία βλακεία θα την βγάλουμε καθαρή.
Είπε και γύρισε ξανά το κεφάλι του και προχώρησε σιωπηλός. Το ίδιο έκαναν και οι άλλοι δύο άνδρες όπου και μπήκαν στην άλλη πόλη. Η διαφορά αυτής της πόλης με την άλλη ήταν εμφανής από την πρώτη ματιά. Υπήρχαν πολλά κτήρια, όμορφα και χρωματιστά, ο κόσμος φαινόταν ποιο χαρούμενος ποιο ζεστός ενώ παντού έβλεπες διάφορες εκδηλώσεις να παίρνουν μέρος και να τραβάνε τα βλέμματα του κόσμου, κάτι που έκανε χαρούμενο τον Φρανκ γιατί θα περνούσαν απαρατήρητη

Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος}   {Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 11:56 pm


Τότε οι τρεις άντρες έκανα ακόμα λίγα βήματα στην πόλη ενω περνούσαν μέσα από τον κόσμο, μετά από λίγα λεπτά ο Φρανκ σταμάτησε μπροστά από την είσοδο ενός μαγαζιού
{Φρανκ}-Φτάσαμε είπε μονολεκτικά και άνοιξε την πόρτα.
Το μαγαζί δεν φαινόταν με την πρώτη ματιά, ήταν ένα μικρό διώροφο μαγαζί με μαύρους τοίχους και κόκκινα παράθυρα όπου είχε μία επιγραφή επάνω του η οποία έλεγε ''Κατασκευές Γερο-Jack''. Οι τρεις άνδρες μπήκαν στο εσωτερικό του κτηρίου όπου και είδαν ένα ακατάστατο μαγαζί παντού σκουριασμένα όπλα και μηχανήματα, ακατάστατους πάγκους δεξιά και αριστερά με πάνω μηχανήματα και στο βάθος ένας κοντός γεράκος να έχει βάλει τα γυαλιά του για να μην τυφλώσει τα μάτια του ενω τον έβλεπες να φτιάχνει ένα ηλεκτρονικό εξάρτημα το οποίο ήταν άγνωστο που θα το χρησιμοποιούσε. Μόλις άνοιξε η πόρτα και μπήκαν μέσα οι τρεις άνδρες ο Jack σταμάτησε αυτό που έκανε και γύρισε να τους κοιτάξει. Ανέβασε στο μέτωπο τα γυαλιά που φορούσε και άρχισε να κάνει λίγα βήματα προς τα εμπρός. Τότε φάνηκαν καλύτερα τα χαρακτηριστικά του προσώπου του. Ένα γερασμένο πρόσωπο με μία μακριά άσπρη γενειάδα όπου την είχε μαζέψει με ένα χρυσό κύλινδρο όπου είχε φτιάξει μόνος του όπως και τα μουστάκια του. από το δεξί του μάτι είχε τυφλωθεί ενώ είχε κι μία ουλή από σπαθί δίπλα του ακριβός.
Γερο-Jack:
{Jack}-Φρανκ???...εσύ είσαι??? είπε κι προχώρησε λίγο ακόμα για να δει καλύτερα τους επισκέπτες του
{Φρανκ}-Jack, πόσο καιρό έχω να σε δω!!!...Χρόνια και ζα... πριν προλάβει να τελειώσει την πρότασή του έβλεπες τον γέρο να έχει εξαφανιστεί από το δωμάτιο και να βρίσκεται ακριβός μπροστά από τον Φρανκ και να τον βαράει με την μπουνιά του στην κοιλιακή του χώρα, που αυτό είχε ως αποτέλεσμα να τον πετάξει κάτω

Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος}   {Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeSun Aug 13, 2017 12:15 am


Αμέσως ο Namor έπιασε την τρίαινά του και ο Moon Knight έβγαλε την μπάρα του όπου την ενεργοποίησε και οι δύο άνδρες έφεραν μπροστά τα όπλα τους όπου πήραν θέση μάχης.
{Jack}-Χαχα αυτό θα έχει πλάκα..είπε καθώς ''έσπαγε'' τους χόνδρους από τους συνδέσμους των δακτύλων του και δημιουργούσε τον χαρακτηριστικό ήχο ''κλακ''
Αμέσως ο Namor σηκώθηκε στον αέρα με ένα μικρό πηδηματάκι και έστρεψε την τρίαινα του κάθετα προς τον γέρο όπου και του επιτέθηκε, αυτός με την σειρά του απέφυγε την επίθεση αυτή με ένα πηδηματάκι προς τα πίσω αλλά τότε ήταν που εμφανίστηκε με μία γρήγορη κίνηση ο Moon Knight. Κάτι που εξέπληξε τον γέρο-Jack δεν περίμενε μία τόση γρήγορη κίνηση. O Moon Knight με το κοντάρι του έσκισε τον άερα προσπαθόντας να χτυπήσει το γέρο στα δεξιά πλευρά του
-Έξυπνο παιδί... είπε χαμογελαστός ο γέρος καθώς έπιασε στον αέρα το κοντάρι και αφού γύρισε το σώμα του σαν σβούρα κλώτσησε στο πρόσωπό τον Moon Knight όπου και των έριξε σε κάτι σκουριασμένα εξαρτήματα που είχε δίπλα του ''κλέβοντας'' του έτσι το κοντάρι..{Jack}-Ωραίο φαίνεται αυτό το μηχανηματάκι, πως δουλεύει??? ρώτησε ρητορικά τον εαυτό του ενω πάτησε το κουμπάκι που υπήρχε στην μέση και αφού μαζεύτηκε σε έναν μικρό κύλινδρο το ξαναπάτησε και ξανα ''άνοιξε'' ενδιαφέρον. Δεν πρόλαβε να τελειώσει την πρόταση του και ο Namor ήταν ήδη κοντά του και τότε αφού έσφιξε την γροθιά του ο ψαράνθρωπος την έριξε στον Jack. Αυτός έβαλε το χέρι του μπροστά με ανοιχτή παλάμη και απέκρουσε την μπουνιά αλλά δεν κατάφερε να νικήσει και την δύναμη του Ψαρανθρώπου όπου τον πέταξε πίσω στα εργαλεία του
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος}   {Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeSun Aug 13, 2017 12:39 am


{Jack}-Χαχα ωραίους αθρώπους έχεις να σου φυλάνε την πλάτη Φρανκ...είπε ο γέρος κάθως σηκώθηκε από το έδαφος και τίναξε από πάνω του την σκόνη
{Φρανκ}-Χαχα δημιουργώ μία καλή ομάδα έτσι δεν είναι Jack του απάντησε ο Φρανκ καθώς ήδη είχε σηκωθεί από το έδαφος ενω χαμογελούσε ευτυχισμένος βλέποντας τον παλιό του δάσκαλο. Βέβαια οι άλλοι δύο της παρέας δεν ήξεραν τι συμβαίνει και φαινόντουσαν μπερδεμένοι.
Παιδιά να σας συστήσω από εδώ ο παλιός μου δάσκαλος και μέντορας μου σε αυτό που έγινα σήμερα ο Γερο-Jack..είπε και έδειξε με το χέρι του το κοντούλη γεράκο. Ο Namor με την σειρά του έκανε μία βασιλική υπόκλιση και σύστησε κι αυτός τον εαυτό του
{Namor}-Με λένε ''The Sub-Mariner'' Namor, τιμή μου που σας γνωρίζω
{Jack}-Χάρηκα για την γνωριμία Namor, βλέπω είσαι αρκετά δυνατός με της μπουνιές σου,έχεις διδαχτεί καμία πολεμική τέχνη??? ρώτησε εμφανώς εντυπωσιασμένος από την δύαμη του
{Namor}-Γνωρίζω την τεχνική Fishman Karate, μου την δίδαξε όταν ήμουν μικρός ο παππούς μου
{Jack}-Κατάλαβα πολύ ωραία,κι εσύ νεαρέ πως λέγεσαι??, ρώτησε ο Jack τον Moon Knight καθώς γυρνούσε το βλέμμα του προς τα εκείνον
{Moon Knight}-Είμαι γνωστός με το όνομα Moon Knight!!! είπε με θαυμασμό ενω γύρισε το βλέμμα του στον αέρα και έβαλε τα χέρια του στην ζώνη του παίρνοντας μία πόζα σούπερ ήρωα
{Φρανκ}-Τώρα αυτό ήταν αναγκαίο όπως και το προηγούμενο??? είπε ο Φρανκ κι έβγαλε έναν αναστεναγμό
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος}   {Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeSun Aug 13, 2017 1:08 am


Τότε ο Γερο-Jack έβγαλε ένα πούρο απο την τσέπη του και πήγε και το άναψε με το μηχάνημα που έφτιαχνε τα ηλεκτρονικά μηχανήματά του και αφού εισέπνευσε δύο τζούρες άρχισε να εκπνέει τον καπνό σε κυκλάκια ενώ πήγε κι έκατσε στην καρέκλα του
{Jack}-Για πες μου Φρανκ, τι γυρεύεις στα μέρη μας???...δεν σε είχα υπερ της παράνομης ζωής χαχαχα είπε ξαναπαίρνοντας μία τζούρα από το πούρο
{Φρανκ}-Θέλω την βοήθειά σου Jack, θέλω να προπονήσεις το πλήρωμά μου και να μας κάνεις ποιο δυνατούς
Τότε ο Γέρος πήρε μία τζούρα ακόμα από το πούρο του όπου την εξέπνευσε αμέσως και κοίταξε στα μάατια τον Φρανκ με ένα σοβαρό ύφος
{Jack}-Και γιατί να το κάνω αυτό???
{Φρανκ}-Καντω για εμένα Jack, για τους παλιούς καλούς καιρούς είπε ο Φρανκ κι έκανε τρία βήματα προς τα μπροστά παρακαλώντας τον να τους διδάξει
{Jack}-Δεν μπορώ να το κάνω αυτό Φρανκ, είπε ο γέρος κι έσκυψε το κεφάλι του
{Φρανκ}-Μα γιατί???...εσύ είσαι ο καλύτερος δάσκαλος που ξέρω σε αυτέ τις θάλασσες του απάντησε εμφανώς απογοητευμένος ο Φρανκ
{Jack}-Γιατί έχω άλλον μαθητή στα σκαριά μου Φρανκ και δεν μπορώ να σταματήσω την διδασκαλία του έτσι απότομα για να προπονήσω εσάς, συγγνώμη!! Είπε και πήρε ακόμα μία τζούρα από το πούρο του
{Φρανκ}-Ποιον διδάσκεις??? Ρώτησε από περιέργια ο Φρανκ αλλά εκείνη την ώρα τον διέκοψε ο ήχος της πόρτας του μαγαζιού, η οποία άνοιξε με δύναμη.

Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος}   {Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeSun Aug 13, 2017 11:22 am


Μέσα τότε στο μαγαζί μπήκε έναν νεαρός άνδρας με μακριά μαύρα μαλλιά πεσμένα κάτω μέχρι το σαγόνι του. Φορούσε μία χρυσή πανοπλία η οποία κάλυβε μόνο κάποια μέρη του σώματός του και ένα κόκκινο φουλάρι που είχε δεμένο στην λεκάνη του. Στην πλάτη του είχε κρεμασμένες δύο θήκες με δύο σπαθιά μέσα σε αυτές ενω στα χέρια του κρατούσε μία ηλεκτρονική πλακέτα η οποία έδειχνε μόλις να έχει ξεκολληθεί απο ένα μηχάνημα από τις σπίθες που έβγαζε.
Jonathan:
{Jonathan}-ΟΟΟΟι, Jack αυτό είναι που ζήτησες???..είπε και μπήκε μέσα στο εσωτερικό του μαγαζιού δείχνοντας την πλακέτα
{Jack}-Πόσες φορές στο έχω πει ρε να μην χτυπάς την πόρτα!!!!!..φώναξε προς αυτόν νευριασμένος ο Jack. Ο Φρανκ κοίταξε τον μικρό και ξαναγύρισε το βλέμμα του χαμογελόντας προς τον παλιό του δάσκαλο και του είπε
{Jack}-Δυστυχώς ..είπε και έβγαλε έναν αναστεναγμό
Τότε ο Jonathan, πλησίασε περισσότερο προς το εσωτερικό του μαγαζιού και αφού έριξε μερικές περίεργες ματιές στους τρεις άνδρες που βρισκόντουσαν μέσα σε αυτό πήγε πίσω απ΄το γραφείο εκεί που βρισκόταν ο Jack και του έδωσε την πλακέτα. Μετά γύρισε το βλέμμα του προς τον Φρανκ, όπου και συναντήθηκε με το δικό του, κοιτάχτηκαν για λίγα δευτερόλεπτα ενω ο Jack περίμεν μαζί με τους άλλου δύο πειρατές να δει
τι θα συνέβαινε
Back to top Go down
Sponsored content





{Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος}   {Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
{Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος}
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» {Αρχή-Φρούτο} The Punisher Pirates: Punisher Justice {Τέλος}
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» {Αρχή} The Punisher Pirates: Η Επανάσταση των Μακκαβαίων {Τέλος}
» {Αρχή} The Punisher Pirates: Οικογενειακές Ιστορίες {Τέλος}
» {Αρχή-Φρούτο} The Punisher Pirates: Η Πόλη Φάντασμα {Τέλος}

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Amino Island-
Jump to: