Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Greek One Piece Role Playing Game

HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Affiliates

Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

[Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter

Όνομα Χαρακτήρα : Zero

[Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000 Empty
PostSubject: [Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000   [Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000 I_icon_minitimeWed Mar 16, 2016 9:20 am

Spoiler:

Βρισκόμουν στην βάρκα μου και κοιμόμουν. Προσπαθούσα να καταλάβω αν η προηγούμενη περιπέτειά μου ήταν απλά ένα πολύ καλό όνειρο. Τότε μέσα στον ύπνο μου άκουσα κάτι να κουδουνίζει. Άνοιξα τα μάτια και σηκώθηκα όρθιες για να βρω από που χτυπάει αυτός ο ήχος. Κατάλαβα ότι ο ήχος έρχεται από το σακίδιο μου, αμέσως το άρπαξα και άρχισα να ψάχνω τι κουδουνίζει. Άδειασα το σακίδιο και είδα το Den Den Mushi μου να κουδουνίζει έτσι το σήκωσα και είπα:
- Ναι ποιος είναι; Είπα με απορία.
- Εδώ αρχηγός Marine της τοπικής βάσης του νησιού Elfheim Island. Είπε και το χαμογελώ μου έφτασε μέχρι τα αυτιά μου.- Μάθαμε τι έγινε στο Kashamin και έτσι αποφασίσαμε να σου δώσουμε μια αποστολή. Λοιπόν στο βόρειο μέρος του νησιού μας στο Elfheim Island υπάρχει ένα δύσβατο μέρος που λέγεται ότι υπάρχει ένα λημέρι ληστών . Εάν και τους έχει δει κανένας υπάρχουν καταγεγραμμένα περιστατικά κλοπών στα προάστια της πόλης. Βρες αν αληθεύει ότι υπάρχουν ληστές εκεί που λέγετε ή αν είναι μια πρόφαση για να καλύπτει κάποιος άλλος εγκληματίας. Σε χαιρετώ.
Μου είπε και άρχιζα να πανηγυρίζω στην βάρκα.

Last edited by Devil Fruit hunter on Thu Mar 17, 2016 1:13 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter

PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000   [Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000 I_icon_minitimeWed Mar 16, 2016 9:41 am

Χοροπήδαγα πάνω στην βάρκα με αποτέλεσμα η βάρκα να αναποδογυρίσει. Ήμουν στο νερό και έβαζα όλοι μου την δύναμη για να ξανά γυρίσω την βάρκα. Μετά από λίγη ώρα τα κατάφερα. Έπιασα όλα τα πράγματά μου που ήταν στο νερό και τα έβαλα πάλι πάνω στην βάρκα μου. Αφού τα έβαλα όλα ανέβηκα και εγώ πάνω στην βάρκα όλα ήταν βρεγμένα και ο χάρτης και με μια λάθος κίνηση μπορούσε να σκιστεί. Έτσι τον άνοιξα πολύ αργά και προσεχτικά. Αν αργούσα θα με θεωρούσαν από τους αργοπορημένους που δεν πάνε ποτέ στην ώρα τους. Άρχισε να τρέμει το χέρι με το οποίο κράταγα τον χάρτη. Αλλά ευτυχώς όλα πήγαν καλά και δεν έπαθε τίποτα ο χάρτης. Κοίταξα προσεχτικά να βρω που είναι το νησί. Είδα το Kashamin που είχα φύγει μόλις πριν από δώδεκα ώρες και θυμόμουν ότι πήγαινα ανατολικά. Από εκεί ήταν και το νησί που θέλω να πάω το Elfheim Island. Οπότε άφησα τον χάρτη κάτω και έπιασα το κουπί. Άρχισα να κάνω κουπί όσο πιο γρήγορα μπορώ αν και δεν μου είπαν σε πόση ώρα να είμαι εκεί. Καθώς έφτανα εκεί ήξερα ότι θα ήταν μια δύσκολη έρευνα αλλά εγώ θα έβρισκα τον δράστη. Είναι γνωστό ότι έχω μύτη λαγωνικού και στομάχι λύκου.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter

PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000   [Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000 I_icon_minitimeWed Mar 16, 2016 12:40 pm

Δεν σταμάταγα ούτε λεπτό να κάνω κουπί καθώς ήμουν βιαστικός. Μια καινούργια περιπέτεια μόλις μου χτύπησε την πόρτα και εγώ είπα να την ακολουθήσω. Δεν μπορούσα να μην χαίρομαι καθώς έκανα αυτό που ήθελα από μικρός. Αλλά όταν ήμουν μικρός τα φανταζόμουν όλα πιο εύκολα. Πίστευα ότι θα τους νίκαγα όλους χωρίς να εκπαιδεύομαι ποτέ μα η προηγούμενη περιπέτειά μου μου έμαθε ποτέ να μην χάνω την ελπίδα μου, αλλά και αν θέλω να κάνω το όνειρό μου πραγματικότητα τότε θα πρέπει να εκπαιδεύομαι σκληρά. Έκανα κουπί όσο πιο γρήγορα μπορούσα αλλά επιτάχυνα και άλλο. Τα χέρια μου πονούσαν επειδή προσπαθούσα να ξεπεράσω τα όριά μου. Αλλά ήξερα πως αυτό που έκανα δεν θα είχε μεγάλο αποτέλεσμα. Μετά από λίγη ώρα κάνοντας κουπί είδα ότι έφτασα στο νησί. Από μακριά δεν μπορούσα να δω ακριβώς πως είναι αλλά όταν έφτασα κοντά στο λιμάνι, η ομορφιά του νησιού με έκανε να μείνω με ανοιχτό το στόμα. Ήταν ένα πολύ όμορφο τοπίο αλλά όχι και σαν το Kashamin που είχε πολύ πιο πράσινο και ήταν πιο γαλήνια.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter

PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000   [Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000 I_icon_minitimeWed Mar 16, 2016 1:06 pm

Το Elfheim Island μοιάζει σαν ένα πολύ μεγάλο βασίλειο. Δίπλα στο λιμάνι είχε απότομα βράχια και λίγο πιο δίπλα μια γέφυρα που οδηγούσε σε ένα βράχο. Είχε επίσης πολύ πράσινο σχεδόν σε όλα τα σημεία του νησιού που μπορούσα να δω. Κοίταξα στα δεξιά μου και είδα ένα μικρό κάστρο που γύρω του είχε τοίχος. Από το σημείο που ήμουν δεν μπορούσα να δω άλλα κτήρια έτσι αποφάσισα να ξεκινήσω. Έδεσα την βάρκα στο λιμάνι και ξεκίνησα να ανεβαίνω τα σκαλιά ώστε να πάω προς τα υπόλοιπα κτήρια. Τότε πήρα με το Den Den Mushi τον αρχηγό Marine της τοπικής βάσης. Χτύπαγε για λίγη ώρα, αφού το σήκωσε είπε:
- Παρακαλώ ποιος είναι; Είπε με λίγο υψωμένη την φωνή του.
- Εγώ είμαι ο Zero ο Bounty hunter που με αναθέσατε για την αποστολή. Μόλις έφτασα στο νησί αλλά χρειάζομαι λίγη βοήθεια. Που είναι τα προάστια της πόλης γιατί δεν ξέρω τα μέρη σε αυτό το νησί. Είπα με λίγο άγχος για το τι θα μου απαντήσει.
- Θα στείλω έναν αρχάριο Marine να σε καθοδηγήσει θα σε περιμένει έξω από την βάση μας. Η οποία βρίσκεται δίπλα από το κτήριο με την μπλε σκεπή. Είπε και το έκλεισε.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter

PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000   [Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000 I_icon_minitimeWed Mar 16, 2016 3:04 pm

Αφού ανέβηκα τα σκαλιά κοίταξα από τα δεξιά και είδα το κτήριο που είχε το τοίχος. Ήταν μακριά απ'όλα τα άλλα οπότε πίστεψα ότι θα ήταν κάποιου πλούσιου. Γύρισα το κεφάλι μου στα αριστερά και είδα περίπου πέντε κτήρια που φαινόντουσαν. Ξεχώριζαν από τα υπόλοιπα καθώς ήταν πολύ πιο ψηλά και πιο μεγάλα σε μέγεθος. Δεν ήξερα αν υπήρχαν κτήρια από πίσω τους γιατί δεν φαινόταν τίποτα. Τότε παρατήρησα τα κτήρια και είδα αυτό με την μπλε σκεπή όπως μου είπε ο αρχηγός. Έτσι περπάτησα προς αυτό το κτήριο ώστε να πάω στο διπλανό του που ήταν η βάση. Η βάση δεν έπρεπε να είναι από αυτά τα πολύ μεγάλα γιατί κανένα τους δεν είχε πάνω το σήμα των Marines. Όταν έφτασα μπροστά από το κτήριο που είχε την μπλε δεν έβλεπα την βάση δίπλα του έτσι προχώρησα και άλλο για να δω αν η βάση βρισκόταν από πίσω του. Το τοπίο εδώ παρόλο που ήταν όμορφο φαινόταν λίγο τρομαχτικό. Προχώρησα και άλλο και μόλις έφτασα στην άλλη άκρη του κτηρίου αντίκρισα μπροστά μου την βάση.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter

PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000   [Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000 I_icon_minitimeWed Mar 16, 2016 3:19 pm

Ήταν ένα κτήριο δέκα μέτρων φτιαγμένο από λευκό μάρμαρο. Το σήμα το είχαν κάνει πολύ μεγάλο και κάτω από την ταράτσα. Καθώς κατέβαζα το κεφάλι μου είδα έναν Marine να περιμένει μπροστά από την πόρτα της βάσης. Πήγα και στάθηκα μπροστά του και με ρώτησε:
- Εσύ είσαι ο ξέρεις ποιος για την αποστολή; είπε και εγώ απόρησα γιατί δεν το είπε κανονικά και είπε ο ξέρεις ποιος.
- Ναι εγώ είμαι ο Zero ο Bounty Hunter που θα ερευνήσει το θέμα με τις ληστείες. Αλλά γιατί είπες ο ξέρεις ποιος; Είπα με ένα βλέμμα απορίας.
- Ο αρχηγός είπε να μην πω τίποτα ώστε να δω αν είναι στα αλήθεια ο Bounty Hunter για την αποστολή. Λοιπόν από ότι μου είπαν θες να πας στα προάστια οπότε ακολούθησε με.
Είπε και άρχισε να προχωράει προς τα δεξιά. Εγώ τον ακολούθησα καθώς δεν ήξερα τίποτα σχετικά με το νησί αυτό. Δεν ήξερα αν με πήγαινε στο σωστό μέρος ή όχι αλλά έπρεπε να τον εμπιστευτώ. Αφού προχωρήσαμε για ακόμη λίγη ώρα στρίψαμε αριστερά. Αυτή η πόλη είχε πολλούς δρόμους και μπορούσες εύκολα να χαθείς.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter

PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000   [Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000 I_icon_minitimeWed Mar 16, 2016 3:38 pm

Μετά από λίγα λεπτά σταμάτησε να περπατάει έτσι εγώ τον ρώτησα:
- Φτάσαμε ή όχι. Ρώτησα ενώ τον κοίταζα περίεργα.
- Ναι εδώ είναι τα προάστια της πόλης μας. Και εδώ είναι μερικές αφίσες επικηρυγμένων, μπορεί να τις χρειαστείς. Λοιπόν τα λέμε.
Είπε και άρχισε να περπατάει προς την βάση. Τότε είδα ένα γέρο που φερόταν σαν τρελός, παρόλο που στην εμφάνισή του φαινόταν πλούσιος και έξυπνος. Γύρισα προς τον Marine και τον ρώτησα:
- Αυτός ο γέρος που φέρεται σαν τρελός ποιος είναι; Τότε γύρισε και μου απάντησε:
- Αυτός κάποτε ήταν σχεδιαστής μόδας αλλά από τότε που του έκλεψαν όλοι την περιουσία τρελάθηκε. Αλλά υπάρχει και ένας μύθος που λέει ότι πήγε να πάρει πίσω από τους κλέφτες τα λεφτά του. Αλλά μόλις γύρισε ήταν έτσι όπως είναι τώρα και κανένας δεν ξέρει τι του συναίβει.
Μου είπε και ανατρίχιασα ολόκληρος. Ο Marine έκανε μεταβολή και έφυγε. Εγώ όμως ήξερα ότι έπρεπε να κάνω κάτι επικίνδυνο και μερικοί θα μπορούσαν να το αποκαλέσουν και ηλίθιο.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter

PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000   [Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000 I_icon_minitimeWed Mar 16, 2016 3:56 pm

Είχε έρθει η ώρα του σχεδίου μου που μπορεί να πήγαινε πολύ στραβά. Ξανά γύρισα από την άλλη και κοίταξα τον γέρο που ήταν λίγο τρελός. Τον κοίταξα και μίλαγε μόνος του ή απλά φοβόταν κάτι. Έτσι τον πλησίασα και αποφάσισα να του μιλήσω. Πήρα μια βαθιά ανάσα και άρχισα να προχωράω προς αυτόν. Έπρεπε να είμαι πολύ τρελός για να το κάνω και δεν ήξερα καν αν θα μπορούσα να συναινοηθώ με αυτόν. Όταν έφτασα μπροστά του με κοίταξε περίεργα και έκανε δύο βήματα προς τα πίσω. Τον κοίταξα στα μάτια και του είπα:
- Πως σε λένε; Του είπα και δεν μου απάντησε. Τότε τον ρώτησα - Ποιος σε έκανε έτσι; Τι συνέβη; Μπορείς να με εμπιστευτείς εγώ θέλω απλά να σε βοηθήσω. Είπα και έκανε δύο βήματα μπροστά και άρχισαν να του τρέχουν δάκρυα από τα μάτια. Τότε μου είπε.
- Μου...Μου...Μου είχαν κλέψει τα χρήματα και πήγα να τα πάρω από αυτούς. Το μόνο που θυμάμαι ήταν ένα δυνατό χτύπημα στο κεφάλι μου. Επίσης θυμάμαι και κάτι σαν γκρεμό εκεί κοντά. Είπε με δυσκολία.
Κατάλαβα περίπου τι είχε συμβεί αλλά θα καθόμουν εδώ όλο το βράδυ για να παρακολουθήσω κινήσεις.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter

PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000   [Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000 I_icon_minitimeWed Mar 16, 2016 6:33 pm

Δεν ήξερα αν όλα αυτά που μου είπε είναι αλήθεια αλλά το βλέμμα του μου έδειχνε αρκετά ειλικρινές. Γι'αυτό έπρεπε να παρακολουθήσω αν κάποιος θα πάει να κλέψει κάποιον. Καθώς περνούσε η ώρα τίποτα ενδιαφέρον δεν γινόταν. Κάθησα στο παγκάκι και περίμενα να γίνει κάτι ενδιαφέρον. Προσπαθούσα να κρατάω το μυαλό μου απασχολημένο ώστε να μην με πάρει ο ύπνος. Είχαν περάσει πολλές ώρες ο ήλιος κόντευε να δήσει όταν ξαφνικά άρχισαν να μαζεύονται πολλοί άνθρωποι. Άρχισαν να κάθονται όλοι στις καρέκλες δεν ξέρω τι γινόταν. Τότε άρχισα να δίνω περισσότεροι προσοχή σε όλους και σε όλα όσα γίνονταν. Τότε βγήκε ένας στην σκηνή και είπε:
- Κυρίες και κύριοι τώρα θα αρχίσει η επίδηξη μόδας της ημέρας. Τα πέντε πρώτα ρούχα που θα δείτε είναι του σχεδιαστή Mister Rob. Και τα επόμενα πέντε είναι της σχεδιάστριας Madame Eve. Είπε και όλοι άρχισαν να χειροκροτάνε.
Εγώ βαριόμουνα τις επιδείξεις μόδας όχι ότι είχα ξανά παρακολουθήσει αλλά δεν μου αρέσει γενικά όλο το θέμα με την μόδα. Αφού βγήκαν τα πρώτα πέντε ρούχα υπήρχε πολύ ένταση καθώς οι μισοί χειροκροτούσαν και οι άλλοι μισοί τους γιούχαραν.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter

PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000   [Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000 I_icon_minitimeWed Mar 16, 2016 7:07 pm

Πήρε λίγη ώρα να ησυχάσουν όλοι και μετά βγήκαν τα επόμενα πέντε ρούχα στην πασαρέλα. Δεν είχα δει καμία ύποπτη κίνηση για την ώρα. Κανείς δεν είχα κλαπεί αλλά κάτι μου έλεγε ότι θα γίνουν φασαρίες. Οι κάτοικοι αυτού του νησιού ήταν θανατικοί με την μόδα καθώς το άκουσα από κάποιον που πέρναγε από δίπλα μου. Αφού βγήκαν και τα άλλα πέντε ρούχα βγήκε ο παρουσιαστής και ρώτησε:
- Λοιπόν μετά από αυτά τα φανταστικά ρούχα που είδαμε ποιος πιστεύεται είναι καλύτερος σχεδιαστής; Τότε άρχισαν πιο έντονες εντάσεις και ο παρουσιαστής είπε - Ηρεμήστε. Ηρεμήστε!
Τότε οι θεατές άρχισαν να πλακώνονται μεταξύ τους. Εγώ σηκώθηκα από το παγκάκι ώστε να μπορώ να τα βλέπω όλα και να μην μου ξεφύγει τίποτα. Είδα έναν από όλους τους ανθρώπους να φέρεται περίεργα και να κολλάει δίπλα στους άλλους βάζοντας το χέρι του στις τσέπες των άλλων. Το έκανε πολύ διακριτικά και έτσι δεν το καταλάβαινε σχεδόν κανείς. Μετά από λίγη ώρα βγήκε από το πλήθος και άρχισε να περπατάει με γρήγορο βηματισμό.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000   [Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000 I_icon_minitime

Back to top Go down

[Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine
» [Τέλος-Αποστολή] Οι Κότες!
» τελος -αποστολή ] μια περίεργη αποστολή
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» [Τέλος-Αποστολή] Ανάφλεξη