Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Desert warfare (the final part)

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Desert warfare (the final part) - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Desert warfare (the final part)   [Τέλος] Desert warfare (the final part) - Page 5 I_icon_minitimeSun Jan 15, 2017 12:29 am


Desert Dragon intro:
Ο Sahelanthropus με τον Vapm μέσα του, κινούταν προς τον μετεωρίτη και η μάχη είχε φτάσει στο αποκορύφωμά της καθώς η γη ξεκίνησε να δονείτε , τόσο που το 70-80 % των στρατιωτών δεν μπορούσαν να σταθούν στα πόδια τους. Όλοι φοβήθηκαν για σεισμό τεραστίων διαστάσεων μα όταν η άμμος στα νότια του μετεωρίτη άρχισε να πέφτει μαζικά μέσα σε μια ''μαύρη τρύπα'' και απο αυτή να εμφανίζεται το μαζικότερο σε μέγεθος πράγμα που είχαν δει ποτέ τους, έμειναν άφωνοι να το κοιτούν

Desert Dragon, Κατέστρεψε τον Sahelanthropus και τους Skulls , φώναξε μέσα στο κουβούκλιο του κεφαλιού , με το ρομπότ να παίρνει την εντολή του και να ξεκινά να κινείτε.

Τι στην ευχή είναι τούτο; Έκανε μένοντας με ανοιχτό το στόμα ο Daniel Montbars . Οι πειρατές είχαν στραμμένη την προσοχή τους στο νέο αυτό φαινόμενο καθώς είχαν νικήσει τους δυο εναπομείναντες Skulls, η για την ακρίβεια τον έναν απ τους δυο καθώς ο τελευταίος κατάφερε να ξεφύγει πηγαίνοντας κοντά στον Sahelantropus που δεν τολμούσαν να πλησιάσουν .

Κάνοντας βαριά μεταλλικά βήματα το γιγαντιαίο ρομπότ με τον μετεωρίτη στα χέρια άρχισε να κινείται προς το Sahelantropus δίχως να χρειάζεται κάποιος χειρισμός του Henry η του Kenji.Αυτό που έκανε ο ίδιος, ήταν να σηκώσει τον μετεωρίτη χρησιμοποιώντας το χέρι του ρομπότ και να το πετάξει στις ατελείωτες ορδές των μαχόμενων στρατιωτών παίρνοντας χιλιάδες ζωές καθώς τους καταπλάκωνε . Ο δευτερεύον στόχος του ήταν οι ''επαναστατικών'' ενδιαφερόντων Desert Punks μα αναγκαστικά έπρεπε να φύγουν και μερικοί στρατιώτες της Vira, των οποίων ο αριθμός ξεπερνούσε τους 3-4 χιλιάδες και αυτό διότι ο μετεωρίτης άρχισε να κυλά προς τα πίσω ως που να τον σταματήσει η άμμος.

Τα δυο ρομπότ σύγκουσαν τις γροθιές τους με τον Desert Dragon να λυγίζει με έναν εκκωφαντικό ήχο την γροθιά του Sahelantropus. Εκμεταλλευόμενος τα μακρύτερα χέρια του ρομποτ του, ο Henry άρπαξε το ένα πόδι του αντιπάλου του ενώ το τελευταίο τον πυροβολούσε με ότι ρουκέτα και σφαίρα είχε επάνω του.
Μάταια, το Desert Dragon δεν έδειχνε να δέχεται ιδιαίτερη ζημιά πέρα απο τις λακκούβες που έκαναν οι οβίδες επάνω του .
Πέταξε το αντίπαλο ρομπότ επάνω στους στρατιώτες, έπειτα, ποδοπατώντας εκατοντάδες απο δαύτους, έφτασε κοντά του και το χτύπησε στον ''ώμο'' καθώς ο Vamp πρόλαβε να το γύρει ελαφρώς.
Με έναν μεγάλο κρότο αυτό αποκολλήθηκε και έπεσε στο έδαφος την ίδια ώρα που ο Henry πατούσε ότι κουμπί όπλου κατάφερνε να βρει στο ταμπλό εμπρός του.
Μα γιατι δεν ρίχνει τίποτα ; Το είχαν αφοπλίσει; Φώναξε νευριασμένος.
Μάλλον καπετάνιε, γιατί αλλιώς θα ήταν ασταμάτητο , είπε επιφυλακτικά ο Kenji , τρομαγμένος απο την δύναμη του κατασκευάσματος και στεναχωρημένος ταυτόχρονα για τις χιλιάδες ζωές που είχαν πάρει. Σκεφτόταν πως υπήρχαν αρκετές πιθανότητες να ήταν ο ίδιος κάτω και να έπαιρναν την δικιά του ζωή τόσο εύκολα, καθώς η δύναμη του δεν ήταν τερατώδης όπως του Henry, του Markus, του Engels η της Saeko.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος] Desert warfare (the final part) - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Desert warfare (the final part)   [Τέλος] Desert warfare (the final part) - Page 5 I_icon_minitimeSun Jan 15, 2017 1:12 am

-Στο είπα ότι αυτό που φέραν οι Skulls δεν ήταν τόσο μεγάλο. είπε ο Masta καθώς κοιτάζαμε μια εξηντάμετρη κονσέρβα που κρατούσε έναν μετεωρίτη να ξεπροβάλει από το έδαφος.
-Δεν έπρεπε να σε αμφισβητήσω. του είπα και έβγαλα το den den mushi μου.
-Γιατρέ μπορείς να κατευθυνθείς προς τον γίγαντα που μόλις αναδύθηκε;
-Σε ένα λεπτό είμαι εκεί καπετάνιε. μου απάντησε από την άλλη άκρη της γραμμής ο Frankenstein. Τότε το γιγάντιο μαρκούτσι πέταξε τον μετεωρίτη πάνω σε ένα σωρό χιλιάδων στρατιωτών.
-Masta τρέχα δες την ζημιά και φρόντισε να είναι οι δικοί μας καλά. Αν δεν είναι πάρε με να σκοτώσω όποιον τρελάρα (λες και δεν ξέρω ποιος είναι) οδηγάει αυτό το πράγμα.
-'Έφυγα.
Ήμουν έτοιμος και εγώ με την σειρά μου να κινηθώ προς τον χώρο του "θησαυρού". Ο "θησαυρός" φαίνεται να το είχε σκάσει, όμως ίσως το μέρος που βρισκόταν μπορούσε να παρουσιάσει ενδιαφέρον. Ενώ ήθελα να το κάνω αυτό είδα το νέο ρομποτάκι να κινητέ προς το μέρος όπου είχαν το ρομποτάκι τους οι Skulls. Εκεί δεν ήταν που πολεμούσε ο Markus; Τέλεια τώρα θα έλιωνε τον διοικητή του και ούτε που θα το καταλάβαινε ο Smith! Δεν χρειάζεται να το κάνω, αλήθεια. Δεν χρειάζεται να ζήσει ο Markus για να κάνω την δουλειά μου. Μπορώ απλά να τον αφήσω και να έχω να ασχοληθώ με έναν λιγότερο. Αλήθεια.......................... Καταραμένη μου έμφυτη καλοσύνη. Έτρεξα προς τα εκεί και μάζεψα τον στραπατσαρισμένο Markus. Ήταν και άλλα μέλη του πληρώματος του Henry εκεί αλλά είχαν ήδη αρχίσει να σπάνε. Έξοχα...σοβαρά γιατί έπρεπε εγώ να τον μαζέψω; Η πλάτη μου. Με ένα Shadow Step απομακρύνθηκα από εκεί την ώρα που το γιγάντιο ρομπότ του Henry άφηνε την πατημασιά σε απόσταση μιας τρίχας από το σημείο. Έτρεξα μέχρι τις πύλες όπου εκεί με περίμενε ήδη ο Frankenstein.
-Χρειάζεσαι αυτοψία καπετάνιε; με ρώτησε δείχνοντας μου τον Markus, ο οποίος εκείνη την ώρα βόγγιξε.
-Όχι όπως φαίνεται. είπα και τον άφησα να πέσει κάτω. Είχε αρχίσει να αποκτάει τις αισθήσεις του αλλά όλο το σώμα του ήταν μπλαβισμένο.
-Τι έγινε; αναφώνησε όταν συνήλθε εντελώς, αλλά ήδη μιλούσα με τον Frankenstein εκείνη την ώρα.
-Όποιος άνοιξε αυτή την πόρτα ήξερε την δουλειά του, τα σύμβολα έπρεπε να τοποθετηθούν σωστά ώστε να λύσουν τον γρίφο από κάτω. είπε καθώς μου έδειχνε κάτι άλλα σύμβολα από κάτω.
-Ώστε αυτά είναι αρχαία γλώσσα ε; Δεν του το είχα του Henry, αρκετά εντυπωσιακό.
-Προχωράμε; ρώτησε και μπήκε πρώτος μέσα. Τον ακολούθησα.
-Markus προτείνω να μείνεις κοντά για να μην έχουμε άλλα ατυχήματα στην κατάσταση σου. Εκείνος σηκώθηκε και με ακολούθησε, αφού πρώτα είδε το τεράστιο ρομπότ που βρισκόταν έξω και έδερνε τους Skulls.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος] Desert warfare (the final part) - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Desert warfare (the final part)   [Τέλος] Desert warfare (the final part) - Page 5 I_icon_minitimeSun Jan 15, 2017 1:12 am

-Με εσω...
-Ναι.
-Και αυτό εκεί είναι...
-Ναι.
-Και το οδηγάει...
-Ναι.
-Ζαλίστηκα.
-Εντυπωσιακό! αναφώνησε ο Frankenstein βλέποντας όλα τα κείμενα και τις εικόνες στους τοίχος, αφού περάσαμε έναν μεγάλο διάδρομο και καταλήξαμε σε κάτι που φαινόταν σαν τον κεντρικό χώρο.
-Φαίνεται ότι το μυστήριο όπλο μας ονομάζετε Desert Dragon και αν διαβάζω τις εικόνες σωστά εδώ πρέπει να υπάρχει όλη η ιστορία του. Δώσε μου λίγο χρόνο να το εξετάσω καλύτερα.
-Όσο θες.
Ο Markus πήγε κοντά στον γιατρό προσπαθώντας και εκείνος να καταλάβει τι γίνεται και ίσως να πάρει κάποιες εξηγήσεις. Εγώ έκανα έναν κύκλο γύρω μου ερευνώντας τον χώρο, μέχρι που κάποια στιγμή το μάτι μου έπεσε κάτω. Κυριολεκτικά στεκόμουν πάνω σε μια καταπακτή. Φαίνεται πως δεν είχε ανοιχτεί, αλλά λογικό. Αν όταν μπήκε ο Henry εδώ είχε τον Desert Dragon στην μέση δεν θα γινόταν να την είχε δει προτού μετακινήσει το μηχάνημα. Έβγαλα το Yoku και έκοψα στο περίγραμμα την καταπακτή, αγνοώντας έτσι την κλειδαριά που είχε. Δεν ήταν βαθιά, το αντίθετο μάλιστα. Μέσα δεν υπήρχε παρά ένα μικρό κουτάκι το οποίο έπιασα και άνοιξα. Μέσα είχε ένα κλειδί.
-Τι είναι αυτό; με ρώτησε ο Markus που είχε ξανά γυρίσει την προσοχή του σε μένα.
-Δεν ξέρω... του απάντησα, καθώς διάβαζα την λέξη "Skyepia" πάνω στο κλειδί ...αλλά ξέρω ότι θα το χρειαστώ. Το έβαλα στην τσέπη μου.
-Λοιπόν έχω καλά και κακά νέα. Τα κακά νέα είναι ότι αυτό το μηχάνημα είναι πολύ επικίνδυνο.
-Τίποτα καινούργιο;
-Φαίνεται ότι ενώ μπορεί να ελεγχθεί προσωρινά κάποια στιγμή απλά αγνοεί τον ελεγκτή του και παίρνει μόνο του τις αποφάσεις. Τα καλά νέα είναι ότι αν μπορέσουμε να ασκήσουμε πίεση στις κλειδώσεις των γονάτων του το μηχάνημα θα χάσει την ικανότητα του να κουνιέται για κάποιο χρονικό διάστημα που ίσως μας δώσει την δυνατότητα να το καταπολεμήσουμε.
-Πότε τα βρήκες όλα αυτά;
-Καλή δουλειά. αγνόησα τον Markus Ας κινηθούμε, δεν μπορώ να φανταστώ τι ζημιά προκαλεί εκεί έξω ο Henry.
Back to top Go down
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Desert warfare (the final part) - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Desert warfare (the final part)   [Τέλος] Desert warfare (the final part) - Page 5 I_icon_minitimeSun Jan 15, 2017 2:04 am

Με το ένα χέρι του να λείπει, ο Sahelantropus έπρεπε να αμύνεται με τις ρουκέτες του και άλλα τέτοια μέσα, κάτι που δημιούργησε στον Desert Dragon μια απλή τρύπα στον θώρακα απο απλή απροσεξία του Henry.
Το ρομπότ του πειρατή θα συνέτριβε αυτό του Vamp αν δεν πεταγόταν ένας Skull στο κεφάλι του Κατασκευάσματος, αποπροσανατολίζοντας για λίγο τον Henry και δίνοντας την ευκαιρία στον Vamp να επιτεθεί με το βάρος του ρομποτ του στον κορμό του Desert Dragon και να πέσουν και οι δυο κάτω.


Αναθεματισμένο ΄κουτί , είπε ο Henry και ακολούθησαν κάποιες βρισιές. Δίχως να χάσει χρόνο, τράβηξε το ξίφος του και ενισχύοντας το με χακι, έκοψε με μια ριπή ενέργειας το κομμάτι του μετάλλου που βρισκόταν εκεί που είχε προσγειωθεί το Skull, το οποίο έγινε δυο κομμάτια .

Πως τα φέρνουν οι καιροί , σκέφτηκε. Την μια δεν μπορούσε να τραυματίσει καν αυτά τα πλάσματα και τώρα δεν χρειάστηκε παραπάνω απο μια συνεργασία του Kenbunshoku με το Bushoshoku Haki που κατείχε, και μια μικρή κίνηση του ξίφους του για να νικήσει πανεύκολα έναν πολύ δυνατό εχθρό , ο οποίος τον είχε καταστήσει σακάτη στην προηγούμενη τους μάχη. Ήταν άραγε τόσο δυνατός ή οι Skulls δεν ήταν οι ίδιοι με πριν;Μήπως έφεραν κάποια άλλα πειραματικά μοντέλα;


Παίρνοντας πάλι τον χειρισμό του ρομπότ , βρέθηκε αντιμέτωπος με τον κύριο εχθρό του, τον Vamp.

Και τώρα τελειώνουν όλα.


Σηκώνοντας και τα δυο χέρια του ρομπότ, τα έσφιξε μεταξύ τους δημιουργώντας μια ενιαία γροθιά  και τα κατέβασε απότομα, με αποτέλεσμα ο Sahelantropus να αρχισει να διαλύεται σε πολλά κομμάτια, με το κεφάλι του να είναι το πρώτο που παραμορφώνονταν .

Ελπίζω αυτός να μας έχει αφήσει χρόνους. Είπε για τον Vamp ο Henry, γιορτάζοντας ταυτόχρονα την νίκη του.

Μα η μοίρα δεν έμελε να τον αφήσει στην χαρά για πολύ.

Σύστημα αυτοματοποίησης ενεργοποιήθηκε .
Ακούστηκε απο το πανελ που είχε εμπρός του και αμέσως τον αποσύνδεσε απο τον χειρισμό, η για την ακρίβεια τον πέταξε απο το κεφάλι, ΄΄οπως και τον Kenji!

Οι δυο τους έπεφταν στο έδαφος απο τα 60  μέτρα και θα πέθαινε ο Kenji αν ο Smith δεν τον έπιανε πριν ακουμπήσει κάτω.
Τι ... μάλλον γι αυτό το έκλεισαν εκει μέσα, είπε ο Henry καθώς καταλάβαινε για ποιον λόγο υπήρχε τέτοια ασφάλεια γι αυτό το κατασκεύασμα. Δεν υπάκουε σε κανέναν αφέντη, ήταν μια παρασπονδία που είχε κάνει κάποιος τρελός επιστήμονας. Ήταν σχεδιασμένο να διαλύσει τα πάντα αφ ότου ολοκληρώσει μια ψευτοεπιθυμία αυτού που το ελευθερώσει
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος] Desert warfare (the final part) - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Desert warfare (the final part)   [Τέλος] Desert warfare (the final part) - Page 5 I_icon_minitimeSun Jan 15, 2017 2:38 am

Όταν επέστρεψα είδα κάτι κόκκινες πατημασιές των δέκα μέτρων και το ρομπότ το Skull να πάει για ύπνο. Λίγα δευτερόλεπτα μετά βλέπω το Desert Dragon να εκτοξεύει δύο φιγούρες στον αέρα.
-Δεν προλάβαμε φαίνεται. Οι άλλοι δύο μου ένευσαν καταφατικά.
Τουλάχιστον προσγειώθηκαν επιτυχώς. Ο Henry βασικά, ο άλλος ήταν σαν γάτα πιασμένος απάνω του. Καθώς πλησιάσαμε κοντά ο Henry γύρισε και κοιταχτήκαμε. Ένιωθα ότι ήθελα να τον μπουφλίσω και έβλεπα στα μάτια του ότι και εκείνος ήθελε να μου πει δύο λογάκια. Πιέζοντας τα μεταλλικά του πόδια εκτοξεύτηκε προς το μέρος μου. Κάνοντας Shadow Step πετάχτηκα και εγώ μπροστά για να συναντήσω την ορμή του. Το μεταλλικό του χέρι συγκρούστηκε με το ξίφος μου και σταματήσαμε ο ένας τον άλλο, σηκώνοντας ένα κύμα αέρα γύρω μας.
Spoiler:
-Ποιος στο καλό είσαι εσύ και τι δουλειά έχεις με τους δικούς μου;
-Το εισιτήριο σου για τον Alucard, τώρα ας αντιμετωπίσουμε αυτό το πράγμα και συζητάμε μετά.
-Say no more! ανταποκρίθηκε και κατέβασε το χέρι του σαν να μην είχαμε μόλις αυτή την στιγμή. Γύρισε τότε προς το Desert Dragon.
Spoiler:
Το βλέμμα του τα έλεγε όλα. Όμως το γιγάντιο ρομπότ δεν πτοήθηκε από κακή γλώσσα και σήκωσε το πελώριο του χέρι και έπειτα το κατέβασε με φόρα κατά πάνω μας.
-Henry, Shadow φύγετε από εκεί. Θα σας πλακώσει! μας φώναξε ο Markus αλλά δεν κουνηθήκαμε.
Μπορούσα να ακούσω badass μουσική να παίζει στο background -ή μάλλον ήταν τα αυτιά μου που βούιζαν από όλη την φασαρία- και ήξερα ότι δεν μπορούσε να μας βλάψει. Όχι τώρα που στεκόμασταν μαζί. Με όλη του την δύναμη, με όλο του το μίσος ο Henry έφερε την γροθιά του προς τα πίσω και γύρισε για να συγκρουστεί με το πελώριο χέρι. Επέστρεψα το ξίφος μου στην θήκη του και τράβηξα το Yoku ξανά χτυπώντας και εγώ στο ίδιο σημείο. Οι τρεις δυνάμεις συγκρούστηκαν μεταξύ τους και μείναμε στάσιμοι πιέζοντας προς τα πάνω την πελώριο παλάμη που έριχνε όλο της το βάρος πάνω μας. Από την συνεχή πίεση το έδαφος είχε αρχίσει να ραγίζει και να βυθίζεται στο σημείο που στεκόμουν εγώ και ο πειρατής και νιώθαμε την πίεση να λυγίζει τα σώματα μας, μα δεν υποχωρήσαμε. Σπρώξαμε ταυτόχρονα για μια τελευταία φορά και τελικά απωθήσαμε την παλάμη του ρομπότ πίσω στον αέρα. Εκείνη την ώρα ένα κύμα αέρα σηκώθηκε, αρκετά μεγάλο να καλμάρει τον αέρα που φυσούσε γύρω μας, να διώξει την σκόνη που κάλυπτε τα μάτια μας, να ταξιδέψει αφήνοντας έναν εκκωφαντικό ήχο. Έφυγε με τόσο μεγάλη ορμή που κανένας από όσους βρίσκονταν γύρω μας δεν μπόρεσε να σταθεί όρθιος. Πετάχτηκαν στο έδαφος, στον αέρα, ο ένας πάνω στον άλλο.
Στο τέλος τρεις φιγούρες στέκονταν σε εκείνο το σημείο. Ο Henry, εγώ και ένας 60 μέτρα Dessert Dragon. Αλλά πιο ήταν το πρόβλημα. Αυτός ο ουρανός χωρούσε μόνο έναν δράκο και εγώ ήμουν υπέρ αρκετός.
-Let me perform you the Dance of Death. είπα στο μηχάνημα, επιστρέφοντας το Yoku στην θήκη του και παίρνοντας θέση μάχης.
Back to top Go down
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Desert warfare (the final part) - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Desert warfare (the final part)   [Τέλος] Desert warfare (the final part) - Page 5 I_icon_minitimeTue Jan 24, 2017 4:36 pm

Εκμεταλλευόμενος την ταχύτητα του σε σχέση με αυτή του ρομπότ, χρησιμοποιώντας φυσικά και μια υποβοήθηση απο τα cyborg συστήματα στο σώμα του, ο Henry κατάφερε να γαντζωθεί επάνω στο χέρι που πήγε να τους πλακώσει καθώς εκείνο το τραβούσε προς το μέρος του .
Αφού σταθεροποίησε το βήμα του, άρχισε να τρέχει επάνω στην μεταλλική επιφάνεια του βραχίωνα προς το πάνω μέρος του σώματός του στοχεύοντας να φτάσει στο κεφάλι του την ώρα που ο κοκκινομάλλης ξιφομάχος που είχε συναντήσει λίγο νωρίτερα , ετοιμαζόταν να κάνει την δικιά του επίθεση.
Δεν είχαν κάποιο συγκεκριμένο πλάνο για να ρίξουν αυτό το ''τέρας'' μα άλλωστε δεν θα μπορούσαν να είχαν κάποιο πριν δουν τι αδυναμίες είχε , όσο ασήμαντες και αν ήταν αυτές , για να τις εκμεταλλευτούν.
Το ρομπότ σε μια προσπάθεια να αμυνθεί, τράνταξε το χέρι του κουνώντας το προς τα κάτω με τον πειρατή να γλιτώνει στο παρα λίγο την πτώση , καθώς στην κυριολεκτικά τελευταία στιγμή βρήκε ένα καλώδιο για να πιαστεί. Μένοντας έξω απ το οπτικό πεδίο του Desert Dragon, άρχισε να αναρριχάται και τελικά εμφανίστηκε και πάλι στον ώμο του .
Τώρα κονσερβοκούτι να δούμε αν θα πιάσει αυτό, μονολόγησε ετοιμάζοντας την επίθεσή του.
Ενεργοποίησε την αύξηση της ροής των συστατικών που αύξαιναν την δύναμή του , σε μειωμένο στάδιο φυσικά ακόμα, καθώς δεν είχε επανέλθει στην πλήρη ισχύ του και σφίγγοντας την γροθιά του αμόλησε ένα χτύπημα στο κεφάλι του ρομπότ, ικανό να βυθίσει κάποιο μεγάλο πλοίο η να σκοτώσει ένα μεγάλο ζώο.
Μια μεγάλη λακκούβα έκανε την εμφάνιση της στο μέρος που στόχευσε με την γροθιά του, η οποία έσπασε κιόλας το μέταλλο μα τίποτα παραπάνω απο αυτό δεν είχε συμβεί. Καθώς τραβούσε το χέρι του προς τα πίσω, το Desert Dragon πήδηξε στον αέρα, αποσταθεροποιώντας πλήρως τον Henry ο οποίος πλέον έπεφτε προς το έδαφος .
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος] Desert warfare (the final part) - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Desert warfare (the final part)   [Τέλος] Desert warfare (the final part) - Page 5 I_icon_minitimeFri Jan 27, 2017 10:35 pm

Αν και δεν το παρατήρησα εξ αρχής ο Henry είχε γραπωθεί πάνω στο χέρι του ρομπότ και πλέον σκαρφάλωνε προς το κεφάλι του μηχανήματος. Βιαστικός, δεν πρόλαβα να του πω για την αδυναμία στα γόνατα του αντιπάλου μας. Όντας ο πειρατής γραπωμένος απάνω του, αλλά εκτός οπτικού του πεδίου, το ρομπότ γύρισε το ενδιαφέρον του προς τα εμένα προσπαθώντας να με ποδοπατήσει και να με λιώσει με κάθε άκρο και κομμάτι μετάλλου που είχε πάνω του. Φυσικά για αυτό θα χρειαζόταν να με πιάσει πρώτα πράγμα που δεν του ήταν εύκολο. Με προβλημάτιζε βέβαια το πόσο κοντά έφτανε κάθε φορά. Οι αισθητήρες του σίγουρα αντιδρούσαν καλύτερα στις κινήσεις μου από ότι το ανθρώπινο μάτι εξού και η δυσκολία από μέρους μου.
Καθώς απέφυγα το πόδι του που προσπάθησε να με πατήσει ανέβηκα πάνω σε αυτό και έτρεξα κατακόρυφα προς α πάνω μέχρι το ύψος του γονάτου του. Εκεί τράβηξα την Σκιά και άρχισα να το χτυπάω. Μιας και δεν θα μπορούσα να σταθεροποιηθώ κατακόρυφα έμεινα σε συνεχή κίνηση πηδώντας από το ένα πόδι στο άλλο κάνοντας διαρκώς επιπλέον κοψίματα. Πράγματι ένιωθα την λεπίδα μου να διαπερνάει καλύτερα την πανοπλία του εδώ, παρά πριν που μπλόκαρα το χέρι του και παρότι χρησιμοποιούσα ένα πιο λεπτό ξίφος από το Yoku.
-Shadow Step Double Break. καθώς πατούσα πάνω του χωρίστηκα στα δύο στέλνοντας ένα αντίγραφο μου σε κάθε γόνατο από τα πλάγια. Αφού το χτύπησα ταυτόχρονα και στις δύο πλευρές με το επόμενο μου πάτημα ξανά χώρισα τις δύο σκιές μου.
-Shadow Step Quatro Cross. πλέον χωρισμένος στα τέσσερα χτυπούσα και τα δύο γόνατα και από τις δύο του πλευρές ταυτόχρονα. Ο Desert Dragon δεν φάνηκε ιδιαίτερα χαρούμενος με αυτό.
Παράλληλα ενώ τον απασχολούσα χαμηλά ο Henry έφτασε στο ύψος του κεφαλιού και το κοπάνησε λυγίζοντας το μέταλλο, αλλά χωρίς να φαίνεται να το επηρεάζει περαιτέρω. Θέλοντας να μας βγάλει από πάνω του ο Dessert Dragon λύγισε τα γόνατα του και πήδηξε στον αέρα. Πήδηξα κάτω στο έδαφος σχετικά ομαλά μιας και ήμουν πιο κοντά, αλλά ο Henry δεν ήταν τόσο τυχερός μιας και τον είδα να ανατινάζεται στον αέρα και να πέφτει με μεγάλη ταχύτητα προς τα κάτω. Δεύτερη φορά σήμερα οπότε φαντάζομαι ότι δεν θα έχει πρόβλημα να ξανά προσγειωθεί κάπως.
Ενώ ήταν στον αέρα ο Dessert Dragon κομμάτια από το στήθος του και τους ώμους του άνοιξαν και διάφορα κανόνια ξεπρόβαλαν. Όμως δεν έριξε σφαίρες. Σαν μια κραυγή ενός τέρατος τα κανόνια έριξαν ένα ηχητικό κύμα προς το έδαφος, προς τα εκεί που στεκόμουν -μιας και ήμουν ο μόνος στόχος που έβλεπε-. Δεν μπορούσα να το αποφύγω. Το σοκ τράνταξε όλο μου το σώμα και έκανε την άμμο και το ίδιο το έδαφος να ανασηκωθούν και να με εκτοξεύσουν κάμποσα μέτρα πιο πίσω. Δεν μου άρεσε η άμμος. Αλλά δεν μου άρεσε ακόμα περισσότερο αυτό που έκανε το μηχάνημα. Ένας δράκος βρυχάται προτού επιτεθεί και για να δείξει την κυριαρχία του και δυστυχώς για αυτό το κονσερβοκούτι μπορεί να υπάρχει μόνο ένας δράκος σε αυτούς τους ουρανούς. Εγώ!
Back to top Go down
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Desert warfare (the final part) - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Desert warfare (the final part)   [Τέλος] Desert warfare (the final part) - Page 5 I_icon_minitimeMon Jan 30, 2017 11:54 pm

Γαμώτο , τι στο καλό θέλει για να πέσει αυτή η βλακεία. Είπε ο Henry καθώς σηκωνόταν απο την άμμο.Στάθηκε στο ένα του γόνατο ενώ με το χέρι του προσπαθούσε να καθαρίσει την σκόνη απο το πρόσωπό του.
Πρόσεχε, ακούστηκε μια προειδοποιητική φωνή απο τα δεξιά του προερχόμενη απο τον κοκκινομάλλη με τον Henry να ξεκινά να διαισθάνεται την επερχόμενη απειλή γι αυτόν πολύ αργότερα σε σχέση με την ειδοποίηση . Η συνεχής χρησιμοποίηση την ενέργειας του σε συνδυασμό με το 50 % που είχε ήδη σπαταλήσει τον έκαναν να είναι πιο αδύναμος με αποτέλεσμα να δεχτεί ένα ισχυρό χτύπημα απο τον Desert Dragon το οποίο τον σήκωσε στον αέρα.
Στόχος του αντιπάλου του ήταν να τον χτυπήσει ενώ δεν μπορούσε να αμυνθεί όντας στον αέρα και αμέσως έστρεψε την γροθιά του προς το μέρος του.
Ο Henry απελευθέρωσε αέρα μέσω των μεταλλικών ποδιών του , ο οποίος μετατράπηκε σε ενέργεια που τον κράτησε στην θέση του σταθεροποιώντας τον στον αέρα .
Δεν την πατάω ξανά τενεκέ.
Bushoshoku Koka . Το χέρι του πειρατή άρχισε να αλλάζει απο το φυσιολογικό του χρώμα σε αυτό που του έδινε το Haki, δηλαδή σε μαύρο. Δεν έμεινε όμως εκεί καθώς ολόκληρο το σώμα του άλλαξε σε εκείνο το χρώμα. Ήταν η πρώτη φορά που του συνέβαινε αυτό μα δεν το καταλάβαινε καθώς όλη του η προσοχή είχε στραφεί στον ''σιδερένιο'' αντίπαλό του.
Giant's Wall.
Ο πειρατής έφερε τα χέρια του εμπρός απο το στήθος του λες και πήγαινε να στηριχτεί σε κάτι, με παλάμες ανοιχτές. Η γροθιά του Desert Dragon έπεσε επάνω στα χέρια του με ένα ακόμα κύμα αέρα και ενέργειας να φεύγει απο την σύγκρουση , ενώ αυτή την φορά μια ''σκοτεινού τύπου'' * ενέργεια άρχισε να αντιστέκεται στο μέταλλο του εχθρού. [Απο το bushoshoku haki]
Το ρομποτ συνέχισε να πιέζει, με τον Smith να τραβάει το ένα του χέρι απ την άμυνα και να βαρά την γροθιά του Dragon.
Το μηχάνημα άρχισε να το διαπερνά κάτι που έμοιαζε σε άνθρωπο που τον χτυπούσε το ηλεκτρικό ρεύμα , σύντομα η επίθεση του έπαψε και έκανε ένα μεγάλο βήμα πίσω ενώ ο Smith προσγειωνόταν - αυτή την φορά ομαλά - Δίπλα στον κοκκινομάλλη
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος] Desert warfare (the final part) - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Desert warfare (the final part)   [Τέλος] Desert warfare (the final part) - Page 5 I_icon_minitimeFri Feb 03, 2017 10:37 pm

-Ατίθασος και βιαστικός, όπως σε θυμόμουν. του σχολίασα καθώς προσγειώθηκε δίπλα μου.
-Όπως με θυμάσαι;
-Είχαμε πολεμήσει μαζί στο Impel Down κατά την εξέγερση που εκείνος ο πειρατής έλεγχε τους κρατούμενους και τους φύλακες στη προσπάθεια του να ελέγξει το μέρος.
Μια αναλαμπή ήρθε στον Henry.
-Πράγματι, είχα πολεμήσει με έναν κοκκινομάλλη ξιφομάχο για να επιβιώσουμε από όλους αυτούς που μας επιτήθονταν. Ώστε εσύ ήσουν αυτός!
-Πράγματι και παρότι εσύ βρήκες την ευκαιρία να δραπετεύσεις εκείνη την ημέρα φαίνεται πως τα πράγματα ήρθανε έτσι ώστε να ξανά βρεθούμε να πολεμάμε μαζί.
-Από όσο θυμάμαι ήσουν καλός, οπότε κοίτα να κάνεις δουλειά και τώρα.
-Προτού πέσεις πάνω του σαν άμυαλο θηρίο άκουσε με. Αυτό το πράγμα είναι αδύναμο στα γόνατα του. Λόγο του μεγάλου του βάρους αν τα αποσταθεροποιήσουμε δεν θα μπορεί να σταθεί και οι άμυνες του θα πέσουν. Εκείνη την ώρα πρέπει να φροντίσουμε να δώσουμε το τελικό χτύπημα προτού ξανά σηκωθεί και έχει ευκαιρία να αντεπιτεθεί γιατί δεν ξέρω τι ελπίδες θα έχουμε μετά.
-Και πως προτείνεις να το κάνουμε;
-Δεν ξέρω πως θα το κάνεις αλλά όλο δικό σου. Αντικειμενικά δεν έχω την μυική δύναμη να το ταρακουνήσω αρκετά. Τα μεταλλικά σου μέρη θα μας είναι χρήσιμα εδώ. Σακάτεψε του τα πόδια όπως μπορείς. Εγώ θα φροντίσω να ρίξω το τελικό χτύπημα.
-Μπορείς όντως να ρίξεις τελικό χτύπημα σε κάτι τόσο μεγάλο;
-Αν μπορέσεις να μου δώσεις το άνοιγμα.
Πηδήξαμε στο πλάι και χωριστήκαμε καθώς ο Desert Dragon πετούσε άλλη μια ηχητική ακτίνα. Βέβαια και πάλι δεν είχαμε πολύ ελπίδα μιας και η κίνηση του ήχου ήταν πιο γρήγορη ακόμα και από το Shadow Step μου. Βρεθήκαμε λοιπόν χάμω, όμως ο Henry σαν άγριο θηρίο, σαν παλαιστής πάνω στο ρινγκ όπου δεν ήθελε να εγκαταλείψει πετάχτηκε όρθιος και έτρεξε με φόρα προς το γιγάντιο κατασκεύασμα. Εγώ σηκώθηκα και πήρα στάση επίθεσης. Έμεινα εκεί να παίρνω αργές και καθαρές ανάσες, ενώ ο πειρατής ορμούσε προς το μηχάνημα.
Ένα άνοιγμα ήθελα. Αν το έπαιρνα ένιωθα ότι η νέα μου τεχνική ήταν υπέρ αρκετή για κάτι τέτοιο και αν όντως πετύχαινε θα ένιωθα και πιο έτοιμος να συναντήσω επιτέλους ξανά τον Alucard.
Back to top Go down
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Desert warfare (the final part) - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Desert warfare (the final part)   [Τέλος] Desert warfare (the final part) - Page 5 I_icon_minitimeTue Aug 08, 2017 12:34 pm

Full body Bushoshoku
Φώναξε ο πειρατής καθώς όλο του το σώμα άρχισε να καλύπτεται απο την δύναμη του Haki. Θα τα έδινε όλα στο τελικό του χτύπημα, αφήνοντας μετά τον ξιφομάχο να τελειώσει την δουλειά που είχαν ξεκινήσει .
Full power Burst

Λυγίζοντας τα γόνατα του, ενεργοποίησε την πλήρη ενέργεια που βρισκόταν στο σύστημα των ποδιών του και την απελευθέρωσε  πηδώντας προς το δεξί γόνατο του Desert Dragon.
Το ρομποτ με αρκετά γρήγορες κινήσεις προσπάθησε να αποτρέψει τον Smith απο την πρόσκρουση, μα δεν τα κατάφερε, ο πειρατής έπεσε σαν οβίδα, χρησιμοποιώντας το σώμα του, στο γόνατο του ''τέρατος'' . Μια μεγάλη έκρηξη ακολούθησε, χιλιάδες κομμάτια άρχισαν να εκτοξεύονται απο το σπασμένο γόνατο του ρομποτ , σε αρκετά μεγάλη διάμετρο λόγο της ταχύτητας, και επιτέλους φάνηκε πως έχανε την ισορροπία του καθώς το διαμελισμένο πόδι του έπεφτε στην άμμο, ο Smith όμως δεν θα άφηνε τίποτα στην τύχη. Χρησιμοποιώντας όση ενέργεια του είχε απομείνει, γύρισε ενώ βρισκόταν ακόμα στον αέρα και έτεινε την παλάμη του προς τα εμπρός, στοχεύοντας το πίσω μέρος του εναπομείναντος ποδιού του ρομπότ.
Ultimate Ray

Μια κυανόλευκη ακτίνα φωτός έφυγε απο το όπλο του χεριού του και έκανε θρύψαλα το αδύναμο μέρος που βρισκόταν στην πίσω πλευρά του ποδιού του Desert Dragon.Το τελευταίο βγάζοντας μια υπόκωφη κραυγή άρχισε να πέφτει
Ειχε χρησιμοποιήσει κάθε είδους ενέργεια που είχε πλέον. Έπεσε στην άμμο με έναν δυνατό θόρυβο σηκώνοντας ταυτόχρονα πολύ σκόνη και άμμο, την ώρα που ο Κοκκινομάλλης ξιφομάχος ετοίμαζε την δική του κίνηση για να αποτελειώσει το αρχαίο τέρας.

Το πεδίο της μάχης πλέον αποτελούνταν απο πτώματα  , καθώς όλοι οι πειρατές, επαναστάτες, desert punks, marines και ο στρατός της Vira, το είχαν βάλει στα πόδια εδώ και ώρα, μπροστά στο τρομακτικό θέαμα του Desert Dragon
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Desert warfare (the final part) - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Desert warfare (the final part)   [Τέλος] Desert warfare (the final part) - Page 5 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Desert warfare (the final part)
Back to top 
Page 5 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] Desert warfare (part 2)
» [Τέλος] Desert warfare
» Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος-Αποστολή Part I) Part III
» Marine and Revo - A Strange meeting (Τέλος - Αποστολή Part II) Part IV
» [Τέλος]Adventure covered in sand! The stuggle for survival in the desert. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Vira-
Jump to: