Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 19 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 19 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
el gatos
Pirate
Pirate
el gatos


Όνομα Χαρακτήρα : Glatose
Posts : 527
Join date : 2012-10-29
Age : 36

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης   [Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 11, 2016 1:14 pm

Αμέσως σχεδόν όλο το μαγαζί κινήθηκε εναντίον του. Ο ναυαγός έσπρωξε με δύναμη τον Duncan μακριά και πήδηξε προς τα πίσω για να αποφύγει μια καρέκλα και μερικά μπουκάλια που εκτοξεύτηκαν προς το μέρος του. Προς έκπληξη και του ιδίου ήταν αρκετά γρήγορος, το οποίο παρατήρησαν και οι αντίπαλοι του. Ένας μεγαλόσωμος, τριχωτός άντρας προσπάθησε να τον πλακώσει με το σώμα του αλλά ο ναυαγός έκανε στην άκρη και με μια γροθιά στα πλευρά τον ξάπλωσε στο πάτωμα. Κάποιος από πίσω του επιτέθηκε με μαχαίρι όμως πριν προλάβει η λεπίδα να βρει στόχο δέχτηκε μια κλοτσιά στην γνάθο. Μπορεί η δεξιότητα στην μάχη να είχε φοβίσει του θαμώνες του μαγαζιού αλλά δεν φαινόταν να το έβαζαν κάτω. Αντίθετα εμφανίζονταν όλο και πιο αποφασισμένοι και με αργές κινήσεις άρχισαν να περικυκλώνουν τον ναυαγό. Ο τελευταίος ήξερε ότι έπρεπε να αποδράσει από την συμπλοκή, ιδιαίτερα όταν είδε τον αρχηγό την φρουράς να τραβάει το μεγάλο δίχειρο σπαθί του. Τέσσερεις του επιτέθηκαν ταυτόχρονα. Ο ναυαγός πήδηξε στον αέρα και πιάστηκε από ένα δοκάρι της οροφής. Αφού μοίρασε μερικές τακουνιές προσγειώθηκε πάνω στους ώμους μία γυναικάς που δεν άντεξε το βάρος του και κατέρρευσε. Από εκεί σαν ελατήριο κουτούλησε στο σαγόνι έναν θαμώνα του μαγαζιού, έβαλε τρικλοποδιά σε έναν άλλο και πήδηξε με όλη του την δύναμη προς το πιο κοντινό παράθυρο.
Back to top Go down
el gatos
Pirate
Pirate
el gatos


Όνομα Χαρακτήρα : Glatose
Posts : 527
Join date : 2012-10-29
Age : 36

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης   [Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 11, 2016 1:14 pm

Ίσα που πρόλαβε να αποφύγει την λεπίδα του Duncan, η οποία έξυσε την πλάτη του. Το τζάμι έσπασε με θόρυβο και την επόμενη στιγμή βρισκόταν ξαπλωμένος στον δρόμο, ανάμεσα σε σπασμένα τζάμια. Σηκώθηκε αμέσως όρθιος και άρχισε να τρέχει προς άγνωστη κατεύθυνση. Η ανακούφιση του κράτησε μέχρι που τον χτύπησε ο υγρός θαλασσινός αέρας στο πρόσωπο. Τότε κατάλαβε πως στην προσπάθεια του για ηρωική έξοδο είχε χάσει την σακούλα του. Άρχισε να κακαρίζει, κάτι που σε συνδυασμό με το τρέξιμο έκανε τα πλευρά του να πονάνε. Ένιωθε ότι άρχιζε πάλι να χάνει το μυαλό του. Κύματα συναισθημάτων έρχονταν και έφευγαν σε κλάσματα δευτερολέπτου, λες και ήταν αναποφάσιστα ή σαδιστικά. Σκόρπιες, ασύνδετες εικόνες εμφανίζονταν στο πίσω μέρος του μυαλού του για να χαθούν την επόμενη στιγμή. Ήξερε ότι για να κρατήσει τα λογικά του έπρεπε να βρει μια χαρτοσακούλα. Την ένιωθε σαν το ναρκωτικό του. Έτρεχε στους δρόμους πανικόβλητος, προσπαθώντας να καλύψει το παρανοϊκό του γέλιο. Οι κάτοικοι του νησιού τον κοιτούσαν σαστισμένοι. Μία κοπέλα ούρλιαξε όταν κατάφερε να δει το πρόσωπο του μέσα στο σκοτάδι της νύχτας. Ο ναυαγός της έσπρωξε σωριάζοντας την, και έστριψε σε ένα σοκάκι.
Back to top Go down
el gatos
Pirate
Pirate
el gatos


Όνομα Χαρακτήρα : Glatose
Posts : 527
Join date : 2012-10-29
Age : 36

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης   [Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 11, 2016 1:16 pm

Εκεί μέσα, για καλή του τύχη, εντόπισε ένα κλειστό μαγαζί με φρούτα και λαχανικά. Σκέφτηκε ότι ίσως να έβρισκε κάποια χαρτοσακούλα. Πλησίασε το μαγαζί και άρχισε να ψάχνει στο μισοσκόταδο ανάμεσα στους άδειους ξύλινους πάγκους. Εάν χρειαζόταν θα έσπαγε την βιτρίνα για να μπει μέσα όμως δεν ήθελε να προκαλέσει θόρυβο. Άκουσε βήματα πίσω του.

-Φαντάστηκα ότι θα σε έβρισκα εδώ. Οι άλλοι δεν με πιστεύανε αλλά εγώ ήξερα ότι μάλλον σου αρέσουν πολύ οι χαρτοσακούλες. Η λεπίδα του Duncan άστραψε μέσα στο σοκάκι από το φώς της λάμπας λαδιού που κρεμόταν στην γωνία του δρόμου. Σου δίνω μια τελευταία ευκαιρία να μας φανερώσεις το όνομα σου. Εάν το κάνεις μπορεί να σου δώσω αυτή τη σακούλα, είπε και την έβγαλε από την τσέπη του.

Ήταν η χαρτοσακούλα του ναυαγού που με κάποιο τρόπο ο Duncan είχε καταφέρει να αρπάξει κατά την διάρκεια της ηρωικής εξόδου από το καπηλειό.

-Δώσε μου τώρα την σακούλα, γρύλισε μέσα από τα δόντια του και χωρίς να το αντιληφθεί εξαρχής κινήθηκε ενάντια στον ξιφομάχο. Είχε σταματήσει να γελάει
-Έλα να την πάρεις, απάντησε με ένα μειδίαμα.
Back to top Go down
el gatos
Pirate
Pirate
el gatos


Όνομα Χαρακτήρα : Glatose
Posts : 527
Join date : 2012-10-29
Age : 36

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης   [Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 11, 2016 1:19 pm

Ο ναυαγός έτρεξε κατά μέτωπο με το μυαλό του άδειο από κάθε σκέψη. Ο ξιφομάχος προσπάθησε ένα πλάγιο χτύπημα από τα αριστερά αναγκάζοντας τον ναυαγό να τραβηχτεί. Ζύγισαν για λίγο ο ένας τον άλλο και στην συνέχεια ο Duncan προσπάθησε να τον καρφώσει στο στομάχι. Ο ναυαγός έκανε στην άκρη σαν να χόρευε και έριξε μια αγκωνιά στο πρόσωπο του επιτιθέμενου, με τον τελευταίο να φτύνει αίμα. Επιχείρησε μερικές κοφτές κοψιές από δεξιά και αριστερά χωρίς όμως να βρει στόχο. Στους γύρω δρόμους ακούστηκαν φωνές. Ο ναυαγός αντιλήφθηκε ότι έπρεπε να φύγει γρήγορα εάν δεν ήθελε να περικυκλωθεί.

-ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ, φώναξε ο ξιφομάχος.

Ο ναυαγός εξαγριωμένος έτρεξε ξανά κατά μέτωπο. Ο Duncan επιχείρησε ξανά με την σειρά του χτύπημα από τα αριστερά όμως αυτή τη φορά ο ναυαγός έσκυψε γλιστρώντας κάτω από την λεπίδα και με ένα άπερκατ στα αχαμνά έκανε τον αντίπαλο του να διπλώσει. Έπιασε το χέρι που κρατούσε το σπαθί και με μια μηχανική κίνηση το έσπασε σαν κλαδάκι. Ο ξιφομάχος ούρλιαξε από τον πόνο όμως ο ναυαγός δεν νοιάστηκε. Σήκωσε το σπαθί και ετοιμάστηκε να το καρφώσει στην καρωτίδα του πεσμένου και αβοήθητου αντιπάλου του όταν ακούστηκε μια φωνή.
Back to top Go down
el gatos
Pirate
Pirate
el gatos


Όνομα Χαρακτήρα : Glatose
Posts : 527
Join date : 2012-10-29
Age : 36

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης   [Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 11, 2016 1:23 pm

-ΣΤΑΜΑΤΑ! Δεν χρειάζεται να το κάνεις. Νίκησες κατά κράτος .

Ήταν ο ψιλόλιγνος άντρας που είχε μιλήσει στην πλατεία. Από πίσω άρχισε να εμφανίζεται περισσότερος κόσμος.  Ο ναυαγός άρπαξε και φόρεσε την σακούλα του όσο ακόμα το ατσάλι του σπαθιού γαργαλούσε το λαιμό του Duncan

-Σου δίνουμε  μια ευκαιρία πειρατή. Άσε τον να ζήσει και θα σε αφήσουμε και εμείς. Διαφορετικά δεν πρόκειται να φύγεις ζωντανός από την πόλη.  Σου δίνω τον λόγο μου ως Δήμαρχος του νησιού.
-Δεν είμαι πειρατής, είπε ο ναυαγός και άφησε το σπαθί να πέσει από τα χέρια του. Η σακούλα τον είχε ηρεμήσει. Τραβήχτηκε σε μια σκιά και κάθισε κατάχαμα.
-Και τότε ποιος είσαι;
-Είμαι… Είμαι απλά ένας ναυαγός . Ξεβράστηκα σήμερα στην ανατολική ακτή σας. Πριν από αυτό δεν θυμάμαι τίποτα. Ούτε το όνομα μου.
-Ναι κάτι άκουσα για τα συντρίμμια ενός ναυαγίου, απάντησε ο δήμαρχος  σκεφτικός. Εσύ ήσουν που έκανες γαλιά καρφιά την καλύβα του  ψαρό-Θωμά;
-Ναι, είπε μετά από λίγο κομπιάζοντας ο ναυαγός. Δεν το είχα σκοπό. Απλά είδα…
-Κατάλαβα, απάντησε ο Δήμαρχος.

Είχε καταφέρει να δει το πρόσωπο του ναυαγού πριν ο τελευταίος ξαναφορέσει την σακούλα. Μερικοί κάτοικοι του νησιού πέρασαν μπροστά από τον δήμαρχο και σήκωσαν προσεχτικά τον ξιφομάχο για να τον μεταφέρουν σε κάποιο γιατρό.  Περισσότερο είχε καταρρακωθεί η περηφάνια του πάρα τραυματιστεί το σώμα του. Ενώ τον ανασήκωναν έριξε ένα βλοσυρό βλέμμα στον ναυαγό.
Back to top Go down
el gatos
Pirate
Pirate
el gatos


Όνομα Χαρακτήρα : Glatose
Posts : 527
Join date : 2012-10-29
Age : 36

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης   [Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 11, 2016 5:34 pm

-Έλα μαζί μου

Ο ναυαγός σηκώθηκε αργά και τον ακολούθησε. Ήταν τόσο πεινασμένος και καταπονημένος ψυχολογικά που δεν είχε την δύναμη να αρνηθεί.  Αλλά και αν το έκανε ήταν ακόμα περικυκλωμένος. Ο δήμαρχος τον οδήγησε στο καπηλειό που είχε γίνει η φασαρία. Μόλις μπήκε  μέσα ο μαγαζάτορας γούρλωσε τα ματιά του . Στο μαγαζί βρίσκονταν ακόμα μερικοί θαμώνες που είχε τραυματίσει νωρίτερα ο Ναυαγός. Μόλις τον είδα σηκώθηκαν όρθιοι αλλά ο δήμαρχος τους  καθησύχασε με ένα  νόημα του και στην συνέχεια κάθισε σε ένα από τα τραπέζια που είχαν απομείνει όρθια.

-Τι θα πάρεις;
-Δεν έχω λεφτά, είπε ο ναυαγός ανέκφραστα.
- Μην ανησυχείς για αυτό, απάντησε ο Δήμαρχος και στην συνέχεια παρήγγειλε την σπεσιαλιτέ του μαγαζιού, μοσχαρίσια μπριζόλα με σάλτσα φράουλας και  δυο μαύρες μπύρες. Όταν ο ναυαγός άρχισε να τρώει ο Δήμαρχος ξεκίνησε να μιλάει.
-Το όνομα μου είναι Metsu. Φαίνεται ότι μπλεχτήκαμε σε κάποια παρεξήγηση προηγουμένως. Ευτυχώς κανείς δεν τραυματίστηκε σοβαρά, αλλά και πάλι, είπε με ένα πονηρό βλέμμα,  η αντίσταση κατά των αρχών  του νησιού είναι παράνομη.
Back to top Go down
el gatos
Pirate
Pirate
el gatos


Όνομα Χαρακτήρα : Glatose
Posts : 527
Join date : 2012-10-29
Age : 36

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης   [Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 11, 2016 5:37 pm

Ο ναυαγός δεν μίλησε όντας μπουκωμένος αλλά καταλάβαινε ότι ο δήμαρχος προσπαθούσε να τον πατρονάρει.

-Κανονικά θα έπρεπε να ήσουν σε κάποιο κελί και να είχε ειδοποιηθεί το ναυτικό.

Ο ναυαγός στραβοκατάπιε. Ο Metsu το παρατήρησε και γέλασε.

-Δεν είμαι τόσο χαζός. Ξέρω ότι το ναυάγιο ήταν του ναυτικού. Εάν ήσουν μέλος του θα είχες ζητήσει επίσημη βοήθεια μόλις έφτανες στην πόλη. Δεν ξέρω ποια είναι η σχέση σου με τους marines, εάν είσαι κάποιος κατάδικος  ή κάτι παρόμοιο, αλλά δεν με ενδιαφέρει , τουλάχιστον προς το παρόν. Εδώ και περίπου ένα χρόνο έχουμε προβλήματα με κάποιους πειρατές.  Έχουν καταλάβει τον λόφο με τις φρα..

- Δεν χρειάζεται να εξηγήσεις, είπε ο ναυαγός ενώ σάλτσα έσταζε από τα χείλια του,  ήμουν στην πλατεία το πρωί. Σε άκουσα να μιλάς.
-Τότε ξέρεις ότι βρισκόμαστε σε πολύ δύσκολη θέση. Χάσαμε ήδη πέρσι μια σοδιά από τις μεγάλες φράουλες του λόφου, όταν εμφανίστηκαν αυτοί οι λωποδύτες. Εάν χάσουμε και την φετινή τότε το νησί θα καταστραφεί οικονομικά. Ήδη είμαστε σε πολύ δύσκολη κατάσταση.

Ο ναυαγός τον κοίταξε διερευνητικά ενώ κατέβαζε την μπύρα του.

-Θέλω να βοηθήσεις να απαλλαγούμε από τους πειρατές. Το απαιτώ για να είμαι ειλικρινής , είπε με αυστηρή φωνή. Δες το ως κοινωνική εργασία. Διαφορετικά μπορούμε να σε οδηγήσουμε στο κελί σου μετά από εδώ.


Last edited by el gatos on Sat Mar 12, 2016 11:46 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
el gatos
Pirate
Pirate
el gatos


Όνομα Χαρακτήρα : Glatose
Posts : 527
Join date : 2012-10-29
Age : 36

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης   [Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 11, 2016 5:40 pm

-Δεν καταλαβαίνω, έπε ο ναυαγός κοιτάζοντας τον δήμαρχο μέσα από την χαρτοσακούλα. Οι πολίτες αυτής της χώρας μου φαίνονται αρκετά ικανοί πολεμιστές και κυρίως αποφασισμένοι. Κανονικά θα έπρεπε να είχατε ανακαταλάβει τον λόφο καιρό τώρα.
-Σωστά, αλλά υπάρχουν δυο προβλήματα, είπε ο Metsu αναστενάζοντας και απλώνοντας τα πόδια του. Πρώτον, οι πειρατές έχουν στην κατοχή τους ένα πανίσχυρο οξύ. Μας έχουν απειλήσει ότι εάν προσπαθήσουμε να καταλάβουμε τον λόφο τότε θα τον ποτίσουν με το δηλητήριο. Μπορεί να απαλλαγούμε από τους πειρατές αλλά το κόστος θα είναι τεράστιο. Οι φετινές και μελλοντικές μας σοδιές θα καταστραφούν για πάντα.
Δεύτερον, σακάτεψες τον αρχηγό της φρουράς μου. Τον μόνο που, μαζί με εμένα , μπορούσε να αντιπαλέψει στα ίσα τον Bayan και τα πρωτοπαλίκαρα του.
-Εάν τα πράγματα είναι όπως τα λες τότε δεν καταλαβαίνω πως μπορώ να βοηθήσω. Ακόμα και εάν καταφέρω να νικήσω τους πειρατές, θα μολύνουν την γη.
-Όχι ακριβώς, είπε ο Δήμαρχος καθώς ανασκουμπωνόταν συνωμοτικά πλησιάζοντας τον ναυαγό. Πληροφορηθήκαμε πως το οξύ που είχαν φέρει οι πειρατές πριν από ένα χρόνο έχει ξεθυμάνει και χάσει  την δραστικότητα του, του ψιθύρισε. Γι’αυτό ετοιμάζονται να το πωλήσουν και να αγοράσουν νέο. Η συναλλαγή θα γίνει αύριο το βραδύ.


Last edited by el gatos on Sat Mar 12, 2016 11:45 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
el gatos
Pirate
Pirate
el gatos


Όνομα Χαρακτήρα : Glatose
Posts : 527
Join date : 2012-10-29
Age : 36

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης   [Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 11, 2016 5:42 pm

-Μάθαμε το μέρος τις συναλλαγής και ετοιμαζόμασταν για διμέτωπη επίθεση. Εγώ με την πλειοψηφία της φρουράς και των πολιτών θα επιτιθόμασταν στο χωριό Tempes που βρίσκεται στους πρόποδες του λόφου και αποτελεί την βάση των πειρατών. Ταυτόχρονα  ο Duncan με μια επίλεκτη ομάδα θα αιφνιδιάζε τους πειρατές την ώρα της συναλλαγής για το νέο δηλητήριο.
-Οπότε θέλεις εγώ να ηγηθώ τις ολιγομελούς ομάδας; Ρώτησε ο ναυαγός σαν να μην το πίστευε.
-Θα ηγούσουν αν δεν ήταν η μισή στο νοσοκομείο.  Βλέπεις, είχαν συνάντηση σε αυτό το καπηλειό σήμερα το βράδυ για να καταστρώσουν την επίθεση, όταν ένας μυστήριος άνδρας με χαρτοσακούλα τους ξυλοκόπησε, είπε σαρκαστικά ο δήμαρχος
-Αυτοί του επιτέθηκαν πρώτοι, απάντησε ο ναυαγός απολογητικά.
-Όπως και να έχει αύριο το βράδυ θα είσαι μόνος σου. Ίσως να είναι και καλύτερα έτσι.  Δεν θέλουμε ευρεία σύρραξη εκεί που θα γίνεται η συναλλαγή. Εκμεταλλεύσου την γρηγοράδα σου και σαμπόταρε την συναλλαγή χωρίς να γίνεις αντιληπτός.

Ο ναυαγός το σκέφτηκε για λίγο. Τελικά απάντησε.

-Θέλω τροφή για 10 μέρες, πολεμοφόδια και ένα εισιτήριο για να φύγω από το νησί το συντομότερο, όταν τελειώσει όλο αυτό.


Last edited by el gatos on Sat Mar 12, 2016 11:49 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
el gatos
Pirate
Pirate
el gatos


Όνομα Χαρακτήρα : Glatose
Posts : 527
Join date : 2012-10-29
Age : 36

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης   [Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 11, 2016 5:43 pm

-Σύμφωνοι, είπε χαρούμενος ο δήμαρχος και έδωσαν τα χέρια.

Την επόμενη μέρα και μέχρι το σούρουπο περιποιήθηκαν όσο περισσότερο μπορούσαν τον ναυαγό. Έφαγε με όρεξη δύο γεμάτα γεύματα, το καθένα από αυτά είχε κάτι το φραουλώδες, ήπιε μισό βαρέλι μαύρη μπύρα, κοιμήθηκε δέκα ώρες και τέλος του εξηγήθηκε πώς να φτάσει στο μυστικό κρησφύγετο των πειρατών όπου θα γινόταν η συναλλαγή. Οι κάτοικοι του νησιού προσφέρθηκαν μέχρι και να φωνάξουν κάποιο γιατρό για να περιποιηθεί την πληγή στην πλάτη του, αλλά ο ναυαγός αρνήθηκε. Εξάλλου η τελευταία φαινόταν να έχει σχεδόν γιάνει όπως παρατήρησε ο ναυαγός όταν έβγαλε τα ρούχα του για να κάνει μπάνιο. Ακόμα και τότε όμως φορούσε την χαρτοσακούλα. Οι κάτοικοι του νησιού, μετά και τις διαβεβαιώσεις του δημάρχου, φαινόταν να αντιμετώπιζαν τον ναυαγό ως μια εκκεντρική και συνάμα ισχυρή φιγούρα που θα τους βοηθούσα. Πολλοί εξέφραζαν προκαταβολικά την ευγνωμοσύνη τους λες και ο ναυαγός είχε πετύχει ήδη στην αποστολή. Αυτός από την μεριά του δεν πολυμιλούσε. Δεν ήξερε τι να πει αλλά κυρίως δεν εμπιστευόταν τον εαυτό του. Φοβόταν για κάποιο παραλήρημα. Μόλις άρχισε να δύει ο ήλιος ο δήμαρχος τον ξεπροβόδισε στα περίχωρα της πόλης.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης   [Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Έκρηξη δικαιοσύνης
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
» [Τέλος] New War
» [Τέλος] Mr Bel knows..

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Strawberry Hill Island-
Jump to: