Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 11 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 11 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια   [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια - Page 2 I_icon_minitimeMon Mar 14, 2016 9:18 am

Αντιστεκόμουν λίγο για να το κάνω πιο πειστικό αλλά αυτοί με χτύπαγαν. Έτσι με πήγαν στον αρχηγό της βάσης που λεγόταν Commondore Kibin απ'ότι είχα διαβάσει στην εφημερίδα. Μόλις με είδε άρχισε να γελάει με ένα τόνο ειρωνείας. Με πλησίασε και μου είπε:

(Commandore Kibin)- Εγώ ήμουν σίγουρος ότι θα σας πιάσω αργά ή γρήγορα. Και αφού είσαι εδώ έτσι πιστεύω ότι θα είναι και η φίλη σου εδώ το Musician Girl. Marines ψάξτε όλη την περιοχή για να την βρείτε κάπου εδώ γύρο θα είναι.

(Εγώ)- Όχι μην τολμήσετε αλλιώς...

(Commandore Kibin)- Αλλιώς τι είσαι πλέον ανίκανος δεν μπορείς να κάνεις τίποτα απολύτως. Εσύ δεν έχει πλάκα πηγαίνετε τον στο κελί του μαζί με τον άλλον που δραπέτευσε από την βάση της Shell Town.

Είπε και με σήκωσαν όρθιο και με πήγαν προς τα κελιά. Ελπίζω αυτός ο κάποιος που θα ήταν μαζί μου στο κελί να ήταν ο αδερφός μου. Περπάταγα με κανονικό ρυθμό αλλά οι Marines με έσπρωχναν για να μου σπάσουν το ηθικό. Κατεβήκαμε ένα όροφο και φτάσαμε έξω από το κελί μου. Τότε το άνοιξαν και με πέταξαν μέσα σαν γουρούνι. Έκλεισαν την πόρτα και τότε σήκωσα το κεφάλι μου για να δω ποιος στεκόταν λίγο πιο δίπλα μου.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια   [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια - Page 2 I_icon_minitimeMon Mar 14, 2016 9:31 am

Ωστόσο η Νικολέτα...
Ξύπνησα από τον βαθύ ύπνο που είχα πάρει ένιωθα πολύ χαλαρή λόγο της ξεκούρασης μετά από μια τεράστια περιπέτεια. Κοίταξα το κρεβάτι του Yoh αλλά ήταν άδειο έτσι σηκώθηκα και ανέβηκα πάνω μήπως και τον βρω. Όταν έφτασα πάνω έψαξα όλο το κατάστρωμα για να τον βρω αλλά δεν ήταν πουθενά. Τότε παρατήρησα ότι είχαμε είδη φτάσει στο Loguetown έτσι ήξερα ότι πάλι είχε μπλέξει. Είδα δύο Marines να με κοιτάνε περίεργα έτσι πήγα λίγα βήματα ποιο πίσω ώστε να μην φαίνομαι. Αλλά αυτοί οι δύο σκαρφάλωσαν στο πλοίο και έβγαλαν τα σπαθιά τους. Εγώ τους χαμογέλασα και έτρεξα πάνω τους με φόρα πήδηξα και τους χτύπησα στα κεφάλια με κλωτσιά. Έπεσαν κάτω λιπόθυμοι, τότε μου ήρθε μια ιδέα. Ήμουν σίγουρη ότι ο Yoh θα βρίσκεται είδη μέσα στην βάση έτσι πήρα την στολή του ενός Marine και την φόρεσα. Επίσης μάζεψα τα μαλλιά μου και τα έβαλα κάτω από το καπέλο. Φόρεσα και ένα ψεύτικο μουστάκι που είχα και ψεύτικους μύες και ήμουν έτοιμη για να πάω στην βάση των Marines. Έκρυψα τους δύο Marines μέσα στο πλοίο δεμένους και κατέβηκα στο λιμάνι. Όταν κατέβηκα είδα και άλλους Marines να έρχονται προς το καράβι.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια   [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια - Page 2 I_icon_minitimeMon Mar 14, 2016 9:44 am

Πήγα μπροστά τους και του είπα:

(Εγώ)- Δεν υπάρχει κανένας μέσα στο πλοίο έψαξα παντού. Οπότε πρέπει να ψάξουμε στην πόλη να δούμε που είναι τα σκουλήκια.

Έτσι έκαναν μεταβολή και πήγαν προς την πόλη. Έτσι εγώ αποφάσισα να τους ακολουθήσω πήγαν σε ένα μπαρ και άρχισαν να ρωτάνε για αν είδε τους επικηρυγμένους αλλά αυτός τους είπε ότι δεν πάτησε κανένας στο μαγαζί του. Και αυτό φαινόταν αφού δεν είχε ούτε ένα πελάτη μέσα. Έτσι συνεχίσαμε να τρέχουμε προς την υπόλοιπη πόλη και πήγαμε στην κεντρική πλατεία. Εκεί βρισκόταν η πλατφόρμα εκτέλεσης ήταν τόσο μεγαλειώδες αξιοθέατο. Μετά από πολύ ώρα και δρόμους βρεθήκαμε επιτέλους στην βάση των Marines. Καθώς περπάταγα για να μπω στην βάση είδα κάτι γραμμένο στο πάτωμα έτσι γύρισα διακριτικά πίσω. Είδα να γράφει ο Yoh περιμένει στην φυλακή, αυτό σήμαινε ότι το έκανε επίτηδες απλά για να μπει στην φυλακή και να βρει τον αδερφό του. Ώρες ώρες είναι πολύ τρελός και δεν έχει πάντα κάποιο συγκεκριμένο λόγο. Έτσι μπήκα μέσα στην βάση των Marines και αφού έστριψαν οι άλλοι προς τα αριστερά εγώ άρχισα να τρέχω προς τα δεξιά. Άρχισα να ανεβαίνω τα σκαλιά όσο πιο γρήγορα μπορώ και ήμουν σίγουρη ότι θα τον έβρισκα αργά ή γρήγορα.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια   [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια - Page 2 I_icon_minitimeMon Mar 14, 2016 9:55 am

Έφτασα στον πρώτο όροφο αλλά δεν υπήρχε τίποτα εκεί υπήρχαν μόνο όπλα και σφαίρες. Έτσι συνέχισα προς τον δεύτερο όροφο ανέβαινα τα σκαλιά πιο ήρεμα. Η βάση απ'έξω φαινόταν πολύ μεγάλη αλλά από μέσα φαίνεται πιο μικρή. Έφτασα στον δεύτερο όροφο και είδα ότι εδώ βρίσκονταν τα κελιά. Έτσι άρχισα να περπατάω και να κοιτάζω ένα ένα τα κελιά. Όμως δεν ήταν πουθενά οπότε ήμουν σίγουρη ότι το είχε σκάσει είδη. Έτσι άρχισα να κατεβαίνω προς τα κάτω, καθώς κατέβαινα άκουσα δύο Marines να μιλάνε για δύο άτομα που θα εκτελούσαν από λεπτό σε λεπτό στην πίσω αυλή. Έτσι άρχισα να τρέχω προς τα κάτω, Βρισκόμουν στον πρώτο όροφο και πήγα λίγο προς τα πίσω όπου είχε ένα παράθυρο. Μπορούσα να δω την αυλή και στην μέση βρισκόταν ο Yoh με τον αδερφό του. Ήταν περικυκλωμένοι και ήξερα ότι έπρεπε να κάνω κάτι. Έτσι ανέβηκα στο παράθυρο και πήδηξα στοχεύοντας δύο Marines που βρίσκονταν ακριβώς από κάτω μου.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια   [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια - Page 2 I_icon_minitimeMon Mar 14, 2016 10:06 am

Ωστόσο ο Yoh...
Σήκωσα το κεφάλι μου και είδα τον αδερφό μου αυτός δεν με είχε δει. Είχε πορτοκαλί μαλλιά το μισό του πρόσωπο περίπου ήταν καλυμμένο από ένα κόκαλο. Επίσης ήταν γυμνασμένος και στο ύψος ήταν σαν και εμένα. Τότε του είπα:

(Εγώ)- Γεια σου αδερφέ.

Είπα με δάκρυα στα μάτια. Γύρισε και με κοίταξε με ένα βλέμμα. Είδε ότι ήμουν εγώ αγκαλιαστήκαμε και αρχίσαμε να κλαίμε. Μου είπε:

(Ichigo)- Σε έψαχνα τόσο καιρό αλλά ποτέ δεν πίστευα ότι θα σε βρω. Από εδώ και πέρα θα ακολουθήσω τον δρόμο σου.

(Εγώ)- Θέλω να μπεις στο πλήρωμά μου και να περνάμε κάθε μέρα διαφορετικές περιπέτειες.

(Αδερφός)- Ναι θα μπορώ στο πλήρωμά σου. Με λένε Ichigo εσένα πως σε λένε;

(Εγώ)- Yoh.

Τότε μπήκε μέσα ένας Marine και μας σήκωσε με το ζόρι αρχίσαμε να πηγαίνουμε προς τα κάτω. Μας έσπρωχναν και τους δύο αλλά δεν με ένοιαζε γιατί είχα βρει τον αδερφό μου. Ακόμα κλαίγαμε από την συγκίνηση που βρήκαμε ο ένας τον άλλον. Και από εδώ και πέρα θα ήμασταν για πάντα μαζί.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια   [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια - Page 2 I_icon_minitimeMon Mar 14, 2016 10:22 am

Μας έβγαλαν στην αυλή και μας πέταξαν κάτω μαζί με τις αλυσίδες. Δεν ήμουν σίγουρος ότι θα ζήσουμε αυτή την φορά αλλά δεν με ένοιαζε γιατί μόλις είχα βρει τον αδερφό μου. Είχαν μαζευτεί πολύ Marines και δεν ήξερα αν είχαν έρθει μόνο για την εκτέλεσή μας. Τότε πετάχτηκαν δύο άτομα με υψηλότερη θέση από τους άλλους δύο Marines. Κράταγαν ένα μικρό σεντούκι και ήξερα ότι για άλλη μια φορά ήταν κάτι σημαντικό. Τότε ήρθε ο αρχηγός της βάσης και έκαστε ανάμεσα απ'όλους τους Marines και είπε:

(Commandore Kibin)- Σήμερα μαζευτήκαμε εδώ για να φάω το φρούτο του διαβόλου που μου έστειλε η κυβέρνηση για να κάνω ακόμη καλύτερη δουλειά. Αλλά είπα γιατί όχι να κάνουμε ταυτόχρονα και μια εκτέλεση ενός από τους δύο ποιο επικηρυγμένους πειρατές στην East Blue. Οπότε πρώτα θα φάω το φρούτο και μετά θα τους σκοτώσουμε. Marines Σημαδεύστε από τώρα.

Είπε και ξεκλείδωσε το σεντούκι. Οι Marines μας στόχευαν δεν ήμουν σίγουρος αν θα επιζήσουμε. Έβγαλε το φρούτο από το σεντούκι και πήγε να φάει την πρώτη δαγκωνιά. Πίστευα ότι όλα είχαν τελειώσει αλλά τότε πήδηξε ένας Marine από τον πρώτο όροφο πάνω στους δύο Marines που είχαν το σεντούκι.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια   [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια - Page 2 I_icon_minitimeMon Mar 14, 2016 10:34 am

Άρπαξε το φρούτο και άρπαξε τα κλειδιά από την τσέπη του αρχηγού. Οι άλλοι Marines είχαν μείνει ακίνητοι δεν ήξεραν τι γινόταν. Ήρθε ο Marine και μας έλυσε της χειροπέδες δεν μας σύμφαιρει να πολεμήσουμε εναντίον τους. Ήταν περισσότεροι και είχαν και τον αρχηγό τους. Κοίταξα προσεχτικά τον Marine που μας έσωσε και φώναξα:

(Εγώ)- Α Νικολέτα δεν κατάλαβα ότι είσαι εσύ, έκανες ωραία είσοδο. Το σχέδιό μου πιστεύω το κατάλαβες.

(Νικολέτα)- Γιατί το λες... καλά δεν πειράζει εξάλλου και πάλι θα με κυνηγούσαν Ναι κατάλαβα το σχέδιο σου τους άφησες να σε πιάσουν για να μπεις στην βάση και να βρεις τον αδερφό σου. Που απ'ότι βλέπω τον βρήκες.

(Αδερφός)- Συγνώμη που σας διακόπτω αλλά εδώ μας έχουν περικυκλώσει και πρέπει να φύγουμε.

Είπε και τότε ορμήσαμε προς τους Marines που βρίσκονταν μπροστά από την πόρτα που οδηγεί μέσα στην βάση. Αλλά έπρεπε να περάσουμε στην άλλη πλευρά της βάσης για να βγούμε. Χώσαμε μια μπουνιά ο καθένας στους τρεις Marines που βρισκόντουσαν μπροστά από την πόρτα. Και αρχίσαμε να τρέχουμε οι Marines άρχισαν να μας πυροβολάνε αλλά ήταν πολύ άστοχοι. Τότε ο αρχηγός με πυροβόλησε αλλά πρόλαβα να την αποφύγω όσο μπορώ.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια   [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια - Page 2 I_icon_minitimeMon Mar 14, 2016 10:45 am

Μου έκανε μια μεγάλη γρατζουνιά στο πόδι. Βγήκαμε από την άλλη πλευρά της βάσης και ήμασταν σχεδόν στην πόρτα. Τότε οι Marines που βρίσκονταν στην πόρτα πήγαιναν να την κλείσουν. Δεν προλαβαίναμε έτσι είπα από μέσα μου γίνε τίγρης. Και έγινα πάλι τίγρης και τους όρμισα. Έτρεξα πολύ γρήγορα και άρχισα να βρυχώμαι, με το που έφτασα μπροστά τους φοβήθηκαν και σταμάτησαν να κλείνουν την πόρτα. Είδα τον έναν που πήγε να τραβήξει το σπαθί του και τον δάγκωσα δυνατά στο πόδι. Οι άλλοι είχαν βγει είδη και έτρεχαν όσο πιο γρήγορα μπορούσαν. Έτσι βγήκα και εγώ και άρχισα να τρέχω όσο πιο γρήγορα μπορώ σαν τίγρης. Τους είχα φτάσει μέσα σε είκοσι δευτερόλεπτα. Μόλις τους έφτασα με τη θέλησή μου έγινα κανονικός πάλι. Τους έκανα νόημα με το χέρι να με ακολουθήσουν και αυτό έκαναν. Στρίψαμε στο στενάκι αριστερά και στο επόμενο δεξιά και από εκεί και πέρα το πήραμε όλο ευθεία. Ήμουν σίγουρος ότι θα μας ακολουθήσουν αλλά με την διαδρομή που πήραμε μας χάσανε. Συνεχίσαμε να τρέχουμε προς το λιμάνι είδη μύριζα την ελευθερία και την γαλήνη της θάλασσας.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια   [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια - Page 2 I_icon_minitimeMon Mar 14, 2016 10:58 am

Γύρισε και με κοίταξε, άρχισε να τρέχει όσο πιο γρήγορα μπορεί. Ωστόσο εγώ έβγαζα την άγκυρα ώστε να φύγουμε όσο πιο γρήγορα μπορούμε. Ο αδερφός μου ανέβηκε μόλις ανέβασα την άγκυρα ταυτόχρονα η Νικολέτα άνοιξε τα πανιά. Έτσι φύγαμε με πολύ γρηγοράδα. Αφού απομακρυνθήκαμε αρκετά από το νησί όλοι μας χαλαρώσαμε. Τότε είπα:

(Εγώ)- Νικολέτα από εδώ ο αδερφός μου ο Ichigo. Ichigo από εδώ η κοπέλα μου η Νικολέτα.

(Αδερφός)- Χάρηκα για την γνωριμία. Ευχαριστώ που μας έσωσες.

(Νικολέτα)- Δεν κάνει τίποτα. Θέλω να σου δώσω αυτό.

Είπε και του έδωσε το φρούτο που πήρε και της είπε:

(Αδερφός)- Είσαι σίγουρη αυτά δεν τα βρίσκεις εύκολα. Και εσύ το πήρες και το αξίζεις.

(Νικολέτα)- Ναι θέλω να το πάρεις εσύ γιατί εγώ θέλω να κολυμπάω. Και θα το έδινα στον Yoh αν δεν είχε φάει είδη.

Τότε ο αδερφός μου το έφαγε όλο με μια μπουκιά και με το που το κατάπιε έκανε με το πρόσωπό του ένα μορφασμό. Μας είπε:

(Αδερφός)- Μπλιαχ... Είχα να φάω δύο με τρεις μέρες πίστευα ότι θα μου φαινόταν ωραίο.

(Εγώ)- Καλός ήρθες στο πλήρωμα αδερφέ. ΠΆΜΕ ΣΕ ΝΈΕΣ ΠΕΡΙΠΈΤΕΙΣ!!!
Back to top Go down
ΚακοςΑντμιν
Administrator
Administrator
ΚακοςΑντμιν


Όνομα Χαρακτήρα : Υπηρεσιακός Άντμιν
Posts : 1630
Location : My house...duh
Join date : 2013-07-01

[Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια   [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 18, 2016 12:06 pm

Όνομα χαρακτήρα: Yoh D. Aqua, Νικολέτα, Ichigo

P.o.M. Points: 10

Belli: 43.000 με Μέσο όρο 24.000.(από μέγιστο 54.000 και όχι 57.000 γιατί ένα ποστ το έχεις ποστάρει δυο φορές)

Τυχόν παρατηρήσεις: Ξεκινησες καλα και σταδιακα επεφτες. Οι διαλογοι σου θελουν σιγουρα βελτιωση. Δοκιμασε να κανεις τον διαλογο στο μυαλο σου πριν τον γραψεις. Βαλε τον εαυτο σου σε μια παρομοια κατασταση και κανε τον διαλογο. Βημα-βημα. Ετσι ωστε να βγαινει πιο αληθινος.



Απο πλοκη επισης "εμπαζε" η ιστορια, ειδικα το πως βρηκες το φρουτο, ηταν εως και κακο. Οι περιγραφες ηταν σχεδον ανυπαρκτες αλλα τουλαχιστον γινοσουν απολυτα κατανοητος σε οτι εγραφες. Πιστευω πως αμα συνεχισεις να γραφεις και εξασκεισαι θα γινεις πολυ καλυτερος!

Μια φιλικη συμβουλη: Μην χρησιμοποιεις την λεξη "μπουνια". Χαλαει ολη την προταση. Η λεξη που πρεπει να χρησιμοποιησεις ειναι "γροθια".
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια   [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» {Αρχή}Πάλι μπελάδες{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Φρουτο] A Little Vacation
» [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση
» (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower
» (Τέλος-Ειδικότητα-Φρούτο) A new ally

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Loguetown-
Jump to: