Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια Empty
PostSubject: [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια   [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια I_icon_minitimeSun Mar 06, 2016 11:20 pm

Βρισκόμουν στο πλοίο ήμουν εξαντλημένος από την τελευταία μας περιπέτεια και τους νέους συμμάχους που έκανα. Είχα ξαπλώσει και ξεκουραζόμουν, ακόμα δεν μπορούσα να πιστέψω ότι έχασα από έναν γέρο. Θα εκπαιδευτώ όσο πιο σκληρά μπορώ ώστε να μην χάσω ξανά από κάποιον αδύναμο. Κατευθυνόμασταν προς την Logue town και με κάθε λεπτό που περνούσε ένιωθα όλο και πιο χαρούμενος γιατί βρισκόμουν πιο κοντά στον αδερφό μου. Τότε έκλεισα τα μάτια μου και με πήρε ο ύπνος. Έβλεπα στον ύπνο μου έναν εφιάλτη με τον γέρο που με κυνηγούσε και εγώ προσπαθούσα να του ξεφύγω. Αλλά όσο και να έτρεχα δεν μπορούσα να του ξεφύγω. Τότε με έπιασε γύρισα το κεφάλι μου και όταν πήγε να με χτυπήσει με μπουνιά ξύπνησα. Σηκώθηκα από το κρεβάτι ήμουν ιδρωμένος, η πλάτη μου πήγαινε καλύτερα δεν πονούσα τόσο.Σηκώθηκα και βγήκα στο κατάστρωμα για να πάρω αέρα. Πήρα μια βαθιά ανάσα ήταν πολύ δροσιστική και χαλάρωσα πολύ. Η Νικολέτα ξεκουραζόταν ακόμα έτσι άρχισα να τρέχω στο κατάστρωμα για να εξασκήσω την ταχύτητα και την αντοχή μου. Καθώς έτρεχα είδα μπροστά μου το νησί, το λιμάνι είχε πολλά πλοία των Marines ήξερα ότι για άλλη μια φορά θα είχαμε μεγάλα μπλεξίματα.


Last edited by Hero on Mon Mar 14, 2016 10:59 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια   [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια I_icon_minitimeSun Mar 06, 2016 11:25 pm

Παρόλα αυτά δεν φοβόμουν γιατί ήξερα ότι στο νησί θα είναι ο αδερφός μου και το συναίσθημα της χαράς κάλυψε το συναίσθημα του φόβου. Ελπίζω αυτή την φορά να μην μπλέξουμε τόσο πολύ αν και πάντα μπλέκω είναι στο αίμα μου. Πήγα ξανά μέσα στο πλοίο ώστε να βρω κάτι για να καλύψω το πρόσωπό μου ή τουλάχιστον να μην φαίνομαι πολύ. Καθώς έψαχνα βρήκα μια καφέ κάπα που είχε κουκούλα. Την φόρεσα και απλά περίμενα να φτάσουμε στο λιμάνι για αποβίβαση.Βγήκα στο κατάστρωμα και πήγα στο μπροστινό μέρος του πλοίου.Όταν είδα ότι είχαμε φτάσει στο λιμάνι έριξα την άγκυρα. Πήδηξα στο λιμάνι και με το που άγγιξα το έδαφος ένιωσα τόση χαρά μέσα μου που έφτασα στο νησί που υπήρχαν πολλές πιθανότητες να βρω τον αδερφό μου. Το μόνο πρόβλημα ήταν ότι δεν ήξερα που ήταν και από που έπρεπε να ξεκινήσω να ψάχνω. Είναι μια μεγάλη πόλη με πολλούς δρόμους και υπήρχαν λίγες πιθανότητες να τον βρω. Αμέσως ξεκίνησα να τρέχω στην πόλη. Έτρεχα πέρα δώθε και από την βιασύνη μου πολλές φορές πέρναγα από τους ίδιους δρόμους. Έψαχνα να βρω ένα μέρος που να έχει ελάχιστους ανθρώπους ώστε να μπορώ να τους νικήσω αν πάνε να αποκαλύψουν τίποτα αφού τους ρωτήσω.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια   [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια I_icon_minitimeThu Mar 10, 2016 10:05 pm

Καθώς έτρεχα μπήκα σε ένα στενάκι και είδα ένα μαγαζί που η εξωτερική του εμφάνιση έδειχνε ότι δεν θα έχει πολύ πελατεία.Προχώρησα προς την πόρτα πριν μπω έβαλα το αυτί μου στην πόρτα για να ακούσω αν είναι κανένας μέσα. Δεν ακουγόταν τίποτα λες και το μαγαζί ήταν εγκαταλελειμμένο. Άνοιξα την πόρτα και το μαγαζί ήταν άδειο, ήταν ένα βρώμικο μαγαζί και στο μπαρ υπήρχαν παραιτιμένα μπουκάλια. Έκανα μερικά βήματα και είδα ένα γερούλι να κατεβαίνει από τις σκάλες που οδηγούν στο πρώτο όροφο. Κάθισε στο μπαρ έτσι τον πλησίασα και του είπα:

(Εγώ)- Μπορείς να με βοηθήσεις με κάποιον που ψάχνω;

(Γέρος)- Πολύ λίγοι άνθρωποι πατάνε εδώ μέσα. Αλλά πες μου.

(Εγώ)- Έχετε δει πουθενά αυτόν εδώ.

Έδειξα την εικόνα του αδερφού μου και αφού την κοίταξε μου είπε:

(Γέρος)- Μμμμ... Ναι ήταν εδώ πριν από δύο ώρες. Έψαχνε ένα μέρος να κρυφτεί όταν μπήκε αλλά δεν πρόλαβα να τον κρύψω και τον συνέλαβαν οι Marines επειδή είπαν ότι το είχε ξεφύηει από μια άλλη βάση των Marines.

(Εγώ)- Αλήθεια ευχαριστώ.

Είπα και γύρισα και κατευθύνθηκα προς την πόρτα. Άνοιξα την πόρτα και πριν βγω με ρώτησε:

(Γέρος)- Γιατί με ρωτάς;

Δεν ήξερα να έπρεπε να τον εμπιστευτώ αλλά φαινόταν έμπιστος και με βοήθησε στο θέμα με τον αδερφό μου.

Έτσι του απάντησα:

(Εγώ)- Είναι ο αδερφός μου και η οικογένεια έρχεται πρώτη και δεν έχει σημασία αν ρισκάρεις την ζή σου για να τους σώσεις.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια   [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια I_icon_minitimeSat Mar 12, 2016 2:09 pm

(Γέρος)- Δηλαδή είσαι ενάντιας της κυβέρνησης;

(Εγώ)- Ναι και θα κάνω τα πάτα για να προστατέψω τα σημαντικά πρόσωπα στην ζωή μου γιατί χωρίς αυτούς δεν υπάρχει ζωή.

(Γέρος)- Ξέρεις κάτι μικρέ έχεις θέληση και με αυτά τα λόγια σου ξέρω ότι στο μέλλον θα γίνεις κάτι σημαντικό. Και μην φοβάσαι δεν πρόκειται να σε καρφώσω γιατί ξέρω ποιο είναι το σωστό.

(Εγώ)- Ευχαριστώ θα σου είμαι ευγνώμων και δεν θα σε ξεχάσω ποτέ.

Βγήκα από το μαγαζί αλλά δεν ήξερα που είναι η βάση των Marines. Μετά από πολλές διαδρομές που έκανα στην πόλη βρέθηκα στο πιο γνωστό μέρος του νησιού την πλατφόρμα εκτέλεσης. Ο λόγος που είναι τόσο γνωστή είναι γιατί εκεί εκτελέστηκε ο βασιλιάς των πειρατών Gold D. Roger. Ήταν πολύ ψηλό και φτιαγμένο όλο από σίδερο εκτός από την κορυφή που ήταν ξύλινη. Ήθελα να ανέβω πάνω για να δω αν θα μπορέσω να εντοπίσω την βάση των Marines. Τότε πάτησα μια εφημερίδα την έπιασα για να δω τι ήταν. Ήταν η εφημερίδα της κυβέρνησης και με είδα στο τελευταίο άρθρο. Και έλεγε ότι είμαι από τους ποιο δυνατούς στην East Blue. Κοίταξα την φωτογραφία μου και είδα ότι είχα βγει ωραίος.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια   [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια I_icon_minitimeSat Mar 12, 2016 2:10 pm

Επίσης έλεγε ότι ο ο διοικητής της βάσης του Logue town ότι θα μας φυλακίσει σύντομα. Εξαιτίας των επεισοδίων που προκαλέσαμε στο Shell town. Μετά θυμήθηκα γιατί είχα έρθει εδώ έτσι πήγα μπροστά από την πλατφόρμα εκτέλεσης και άρχισα να σκαρφαλώνω. Καθώς σκαρφάλωνα είδα ότι έχει σκαλιά από πίσω αλλά τα φύλαγαν δύο Marines και δεν ήθελα να τραβήξω την προσοχή. Χωρίς να το καταλάβω είχα φτάσει στην κορυφή. Ήταν το ποιο ψηλό κατασκεύασμα στο νησί έτσι μπορούσα να δω τα πάντα. Έβλεπα κάθε έναν άνθρωπο που βρίσκεται στην πλατεία αλλά και όλα τα κτήρια της πόλης. Έψαχνα να δω που είναι η βάση τους και την ώρα που γύρναγα το κεφάλι μου είδα την βάση. Έβαλα σημάδι τρία κτήρια που ήταν πιο ψηλά από τα άλλα ώστε να μην χαθώ στην διαδρομή. Άκουσα κάποιος να μου φωνάζουν αλλά δεν καταλάβαινα τι ακριβώς έλεγαν.Γύρισα το κεφάλι μου προς το σημείο που ακούγονταν οι φωνές και είδα τέσσερις Marines να με στοχεύουν και να είναι έτοιμοι να με πυροβολήσουν. Κοίταξα γύρω μου δεν ήξερα τι να κάνω, νόμιζα πως είχε έρθει το τέλος μου. Τότε σκέφτηκα ότι ανεβαίνοντας εδώ πάνω τράβαγα πιο πολύ προσοχή πάνω μου.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια   [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια I_icon_minitimeSat Mar 12, 2016 2:16 pm

Ένιωθα στεναχωρημένος αλλά και θυμωμένος επειδή θα απογοήτευα όσους με εμπιστεύτηκαν η Νικολέτα, ο αδερφός μου, ο πατέρας μου και οι δύο νέοι φίλοι μου ο Jimmys και ο Μάριος. Τότε έσφιξα τα χέρια μου και τα δόντια μου και φώναξα με δάκρυα:

(Εγώ)- Δεν θα πεθάνω εδώ αλλά ούτε αυτή την ώρα που με χρειάζονται οι φίλοι μου και οι συγγενείς μου.

Είπα και ξαφνικά μεταμορφώθηκα σε τίγρη. Οι αισθήσεις μου είχαν αναπτυχθεί και το ένστιχτο μου μαζί. Έτσι πήδηξα στο από πίσω κτήριο στα τέσσερα όπως προσγειώνονται η γάτες και ότι μοιάζει με γάτα. Έτρεχα πάνω στις σκεπές των κτηρίων και πήγαινα από σκεπή σε σκεπή. Τότε άρχισαν να με πυροβολούν οι Marines που βρίσκονταν πίσω από την πλατφόρμα εκτέλεσης. Χάρης την ικανότητα του φρούτου μου έτρεχα πιο γρήγορα από ότι συνήθως και έτσι δεν μπορούσαν να με πετύχουν. Τότε είδα το ένα μπλε ψηλό σπίτι που είχα βάλει σημάδι έτσι έστριψα δεξιά. Είχαν μείνει ακόμα δύο σπίτια που είχα βάλει σημάδι για να βρω που είναι η βάση των Marines.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια   [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια I_icon_minitimeSun Mar 13, 2016 2:51 pm

Είπα και ξαφνικά μεταμορφώθηκα σε τίγρη. Οι αισθήσεις μου είχαν αναπτυχθεί και το ένστιχτο μου μαζί. Έτσι πήδηξα στο από πίσω κτήριο στα τέσσερα όπως προσγειώνονται η γάτες και ότι μοιάζει με γάτα. Έτρεχα πάνω στις σκεπές των κτηρίων και πήγαινα από σκεπή σε σκεπή. Τότε άρχισαν να με πυροβολούν οι Marines που βρίσκονταν πίσω από την πλατφόρμα εκτέλεσης. Χάρης την ικανότητα του φρούτου μου έτρεχα πιο γρήγορα από ότι συνήθως και έτσι δεν μπορούσαν να με πετύχουν. Τότε είδα το ένα μπλε ψηλό σπίτι που είχα βάλει σημάδι έτσι έστριψα δεξιά. Είχαν μείνει ακόμα δύο σπίτια που είχα βάλει σημάδι για να πάω εκεί που είναι η βάση των Marines. Έτρεχα όπως δεν είχα ξανατρέξει ποτέ ήμουν πολύ πιο γρήγορος απ'ότι συνήθως. Καθώς έτρεχα δεν ήξερα που ακριβώς μέσα στην βάση θα μπορούσε να είναι ο αδερφός μου και αν ήταν στην βάση. Αυτό με προβλημάτισε αλλά ήμουν σίγουρος ότι θα έβρισκα κάτι να κάνω όταν ερχόταν εκείνη η ώρα. Καθώς έτρεχα είδα το δεύτερο ψηλό κτήριο που είχα βάλει στόχο και είχε πράσινο χρώμα.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια   [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια I_icon_minitimeSun Mar 13, 2016 3:09 pm

Έτσι έτριψα δεξιά από το κτήριο και συνέχισα ευθεία μέχρι να βρω το τρίτο και τελευταίο κτήριο. Ήμουν πάνω στα κτήρια και όλοι με έβλεπαν αλλά αν κατέβαινα θα ήξεραν ποιος είμαι εκτός αν κατέβαινα σε ένα σκοτεινό στενάκι και άλλαζα μορφή. Και αυτό θα έκανα όταν έβρισκα το τρίτο και τελευταίο κτήριο. Οι Marines που με κυνήγαγαν στην αρχή με είχαν χάσει οπότε δεν ανησυχούσα για την ώρα γι'αυτούς. Συνέχιζα να τρέχω και είδα από μακριά το τρίτο κτήριο που έχω βάλει για στόχο. Ένιωθα χαρούμενος που ήμουν τόσο κοντά στο να βρω τον αδερφό μου. Αλλά επίσης ένιωθα άγχος για το πως θα μπω πως δεν θα με καταλάβουν, έπρεπε να είχα οργανωθεί. Όμως πάντα δουλεύω καλύτερα υπό πίεση και αγωνία. Είχα φτάσει μπροστά από το τρίτο κτήριο έτσι έστριψα αριστερά, είδα ένα στενάκι αποφάσισα να πηδήξω. Και έτσι έγινε πήδηξα και προσγειώθηκα άψογα, ήθελα να γίνω πάλι κανονικός έτσι έλαγα από μέσα ότι θέλω να γίνω άνθρωπος. Αφού το είπα λίγες φορές, κοίταζα τον τοίχο και είδα ότι ψήλωσα λόγο του ότι ο τοίχος μου φαινόταν πιο κοντός. Κοίταξα και τα χέρια μου για σιγουριά και είδα ότι όντως είχα γίνει κανονικός, δηλαδή όσο πιο κανονικός μπορώ να είμαι.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια   [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια I_icon_minitimeSun Mar 13, 2016 3:23 pm

Έτσι άρχισα να περπατάω κανονικά και με κανονικό ρυθμό προς την βάση των Marines. Η βάση δεν βρισκόταν πολύ μακριά ήταν μόλις πέντε λεπτά με τα πόδια από το σημείο που βρισκόμουν. Βγήκα στον κανονικό δρόμο και περπάταγα ανάμεσα στους ανθρώπους ώστε να μην κινήσω υποψίες και για να μην δει κανείς το πρόσωπό μου και καταλάβει ποιος είμαι. Βρισκόμουν περίπου πέντε τετράγωνα μακριά από την βάση και είδη έβλεπα μικρές ομάδες Marines σε κάθε δρόμο. Είχαν αρχίσει από τώρα τα προβλήματα και ήλπιζα η Νικολέτα να μην ερχόταν να με ψάξει γιατί είναι πολύ επικίνδυνο, αλλά και επειδή πλέον θα την γνωρίζον πιο εύκολα καθώς ήταν και αυτή επικυρωμένη. Κάθε φορά που πέρναγα δίπλα από μια μικρή ομάδα Marines η αδρεναλίνη μου ανέβαινε. Δεν ήξερα αν με πιάσουν τι θα έκανα αλλά ήμουν σίγουρος ότι θα έβρισκα τον αδερφό μου σε κάποιο κελί. Μήπως αυτό έπρεπε να κάνω να τους αφήσω να με συλλάβουν και να κάνω την δουλειά από μέσα. Αλλά τι θα μπορούσα να κάνω από μέσα αν με είχαν φυλακισμένο.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια   [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια I_icon_minitimeMon Mar 14, 2016 8:59 am

Έτσι αποφάσισα να κάνω το ριψοκίνδυνο σχέδιό μου αλλά ήλπιζα ότι τουλάχιστον θα είχε αποτέλεσμα. Έτσι έτρεξα προς την βάση των Marines και όταν έφτασα έβγαλα την κάπα με την κουκούλα που φορούσα. Έξω από την βάση βρίσκονταν δέκα Marines αλλά για να το κάνω πειστικό έπρεπε να παλέψω κανονικά. Πριν αρχίσω την επίθεση έγραψα κάτω στο πάτωμα με μπογιά ο Yoh περιμένει στην φυλακή, για την περίπτωση που με έψαχνε η Νικολέτα. Αφού το έγραψα σήκωσα το κεφάλι μου και είδα τους υπόλοιπους να με έχουν περικυκλώσει. Τουλάχιστον πρόλαβα να το γράψω σκέφτηκα από μέσα μου. Έτσι όρμισα με φόρα προς τον Marine που βρισκόταν μπροστά μου. Πήδηξα ψηλά και πάτησα το κεφάλι του και αυτός έπεφτε προς τα πίσω με αποτέλεσμα να χτυπήσει και στο πάτωμα. Μερικοί από τους Marines είχαν και πιστόλια έτσι έτρεξα πίσω από τον Marine που βρισκόταν στα δεξιά μου. Τον έπιασα από το λαιμό, κατέβασαν τα όπλα και τότε με μια γρήγορη κίνηση του έπιασα το χέρι και τον πέταξα στους δύο Marines που βρίσκονταν απέναντί μου. Τότε βγήκαν από την βάση είκοσι Marines και με έπιασαν. Μου έβαλαν χειροπέδες και με έβαλαν μέσα στην βάση τους.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια   [Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Φρούτο] Πάλι τα ίδια
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» {Αρχή}Πάλι μπελάδες{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Φρουτο] A Little Vacation
» [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση
» (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower
» (Τέλος-Ειδικότητα-Φρούτο) A new ally

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Loguetown-
Jump to: