Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Αγαπημένοι και όχι χαρακτήρες απο το One Piece

Go down 
+6
Roni
tsitakos
Argon
DIRK
Hero
Eustass Kid
10 posters
AuthorMessage
Eustass Kid
Administrator
Administrator
Eustass Kid


Όνομα Χαρακτήρα : Eustass ''Captain'' Kid
Posts : 3846
Location : New World
Join date : 2013-03-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Αγαπημένοι  και όχι χαρακτήρες απο το One Piece  Empty
PostSubject: Αγαπημένοι και όχι χαρακτήρες απο το One Piece    Αγαπημένοι  και όχι χαρακτήρες απο το One Piece  I_icon_minitimeMon Feb 29, 2016 6:35 pm

Ήθελα εδώ και μέρες να κάνω το εξής θέμα !


Σε αυτό το τόπικ πείτε ποιος είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας απο το One Piece!

Εαν θέλετε γράψτε και 2-3 πράγματα για τους λόγους που σας αρέσει!


Μπορείτε να γράψετε και για παραπάνω απο έναν !

-------------------------

Γράψτε και ποιον θεωρείτε τον ποιο αστείο χαρακτήρα στο anime και γιατί !


-------------------------

Ποιος είναι ο πιο badass ''κακός'' μέχρι στιγμής;


-------------------------

Ποιον χαρακτήρα αντιπαθείτε εντελώς και γιατί;

Προσοχή!! ΌΧΙ spoilers.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

Αγαπημένοι  και όχι χαρακτήρες απο το One Piece  Empty
PostSubject: Re: Αγαπημένοι και όχι χαρακτήρες απο το One Piece    Αγαπημένοι  και όχι χαρακτήρες απο το One Piece  I_icon_minitimeMon Feb 29, 2016 6:53 pm

Αγαπημένος μου χαρακτήρας είναι ο Ace καθώς ήταν αστείος και έβαζε την οικογένεια πάνω απ'όλα και λόγο της ικανότητας του φρούτου του.

Ποιο αστείο θεωρώ το Luffy καθώς δεν σκέφτεται τίποτα πριν μιλήσει. Αν και τώρα έχει σοβαρέψει λίγο.

Ποιο κακό θεωρώ τον Donflamingo καθώς σκοτώνει οποιονδήποτε δεν συμπαθεί ή του πάει κόντρα ή έστω του αντιμιλήσει.

Τέλος αντιπαθώ ποιο πολύ τον Teach-Blackbeard καθώς αυτός ευθύνεται για το τι έπαθε ο Ace και σκέφτεται μόνο πως θα πάρει λεφτά και επειδή είναι μια κατάταξη μόνος του.
Back to top Go down
DIRK
Pirate
Pirate
DIRK


Όνομα Χαρακτήρα : Gabriel Belmont
Posts : 2011
Location : On a highway to the New World
Join date : 2015-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Αγαπημένοι  και όχι χαρακτήρες απο το One Piece  Empty
PostSubject: Re: Αγαπημένοι και όχι χαρακτήρες απο το One Piece    Αγαπημένοι  και όχι χαρακτήρες απο το One Piece  I_icon_minitimeMon Feb 29, 2016 6:57 pm

Ας πω και την γνώμη μου!



Αγαπημένους χαρακτήρες έχω 2 ! Τον Sir Crocodile και τον Zoro!

Τον πρώτο γιατί μου άρεσε το γέλιο στην αρχή (badass)  μετά το σχέδιο που είχε και τέλος το πως έσωσε τον Luffy στον πόλεμο του marineford ενώ ήταν εχθρός του!


Ο Zoro μου αρέσει απο τότε που ήμουν μικρός και έβλεπα το ανιμε στο Αλτερ! (Μπλακτζακ, όσοι τον θυμάστε)  . Τον θεωρώ τον πιο badass χαρακτήρα του πληρώματος!
Ο λόγος που με τράβηξε ήταν αυτά που έκανε στο baratie , δηλαδή που είπε στον Μihawk oτι δεν γυρνάει την πλάτη του και που ζήτησε συγνώμη απ τον Luffy υποσχόμενος οτι δεν θα ξαναχάσει! (οι άλλοι λόγοι είναι for the lols! πχ που χάνει την κατεύθυνση κτλ!)

----------------

Πιο αστείος χαρακτήρας (με αστείες καταστάσεις κτλ) φυσικά ο Captain Buggy!
Τα λόγια εδώ είναι περιττά!
Αγαπημένοι  και όχι χαρακτήρες απο το One Piece  Buggy_10


-----------
Badass κακοί  --- > Crocodile, Blackbeard ,Εustass Kid   αλλα κορυφαίος όλων ο Doffy!

----------

Και απο χαρακτήρες που δεν χωνεύω  

Sabo , πολύ κλάψα και υπόθεση 0. Καλύτερα να βυθιζόταν μαζί με το πλοίο ( + το αρνητικό του revo )

Ivankov , revo, άθλιος και αχρείαστος χαρακτήρας , χι χαο συνεχόμενα ...Έλεος

mr.3(με το φρούτο του κεριού) - λόγο της φωνής , τίποτα άλλο!

shirahoshi (death στην κλάψα)

αυτός που έλεγε χο χο χο στην skypiea (δεν θυμάμαι όνομα Razz ) . 350.000 χο χο χο σε 4 επεισόδια είναι πολλά!

 Apoo   . Με στραβοκοίταξε μέσα στο μπαρ και απο τότε μου έκατσε στον λαιμό η φάτσα του.
Αγαπημένοι  και όχι χαρακτήρες απο το One Piece  Tumblr_lmraf3tCvV1qah4nko1_500

Edit by BB: Mr. 3 ειναι αυτος με το κερι! Get your facts straight


Last edited by DIRK on Mon Feb 29, 2016 11:58 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

Αγαπημένοι  και όχι χαρακτήρες απο το One Piece  Empty
PostSubject: Re: Αγαπημένοι και όχι χαρακτήρες απο το One Piece    Αγαπημένοι  και όχι χαρακτήρες απο το One Piece  I_icon_minitimeMon Feb 29, 2016 7:39 pm

Και εγω θα πρεπει να βαλω δυο χαρακτηρες ως αγαπημένους μου:
1) Ζορο. Μου αρέσει απο την αρχη γιατι γενικα εχω αυτο το κατι με τους ξιφομάχος και ειδικα για αυτούς που χρησιμοποιούν παράξενο και διαφορετικά στυλ (και δεν λέω να κρατάνε ενα ξίφος και να λένε οτι κάνουν καποιο διαφορετικο είδος μάχης ή οτιδήποτε). Έπειτα είχε και την φωνή του Καζουγια Νακαι οπότε με τράβηξε πολυ. Εχει καλο κονσεπτ, ειναι μπαντας και χίλιες φορές καλύτερος απο τον λουφυ.

2) Κιζαρου. Πολυ δεν τον συμπαθούν αλλα δεν με νοιάζει και μονο η φάτσα του εχει τόση πολυ πλάκα ενώ μπορει να %@&7^< όποιον θελει. Εχει το πιο δυνατό και γαματο φρούτο και το πιο γαματο τροπο μάχης.
Ο αργκον θέλω να γίνει συνδυασμός των δυο απο πανω στο πως πολεμάει.

3) μετα απο αυτούς υπαρχουν κάμποσοι ακόμα που διεκδικούν μια θέση αγαπημένου,αλλα επειδη έχουν καταλήξει πολυ δευτερεύων χαρακτηρες ή δεν έχουν αναπτυχθεί αρκετα δεν μπορούν να ειναι: σμοκερ, μιχοκ, μαγκελαν (γενικώς πολλοί της κυβέρνησης Razz )

Πιο αστείοι χαρακτηρες θα ελεγα Κιζαρου, Μπαγκι, φουλμποντι και τζανγκο

Τωρα η κυβέρνηση δεν ειναι ακριβώς κακοί,πιο πολυ αντι-ήρωες
Οπότε απο αντι-ήρωες ο λουτσι ηταν ο πιο μπαντας, γιατι ηταν πολυ δυνατός και δολοφονικούς απο παιδι και πραγματικα μπορούσα να νιώσω τον χαρακτηρα του μεσα στη σειρα.
Απο κακούς κακούς ο Κροκόδειλος θα ελεγα οτι παίρνει τα πρωτια για μένα. Ηταν αυθεντικός κακός, με λογικο σχέδιο τρομερή οργάνωση, ενδιαφέρον μινιον, γαματη δυναμη και πραγματικα έχασε αδίκως και με πολυ μάπα τροπο απο τον λουφυ.

Λουφυ. Συγνώμη παιδιά αλλα ειναι οι πρώτος στην λίστα μου όσων αντιπαθώ, οπως συνηθίζω με τους βασικούς, γιατι ειναι ολοι τους κοινό τύποι, ντουκια εξαρχής, κερδίζουν εκει που δεν θα έπρεπε με όποιον άκυρο τροπο υπαρχει, έχουν ηλίθια στερεότυπα (οπως οτι τρώνε τον άμπακα) και πραγματικα συνήθως επισκιάζουν τους πολυ πιο κουλ χαρακτηρες που δρουν ως δεύτεροι βασικοί,το δεξί τους χερι ή οτιδήποτε.
Μπλακμπιρντ. Δεν μου αρέσει η φάτσα του. Η συμπεριφορά του με ενοχλεί και δεν με ενοχλει. Ενώ τον δείχνουν κακό,δολοπλόκο,προδοτη οπως θα έπρεπε να ειναι οι πειρατές πέρασαν τόσα χρόνια νωρίτερα δείχνοντας μας οτι οι πειρατές ειναι οι καλοί της υποθέσεις τις περισσότερες φορές.
Μποα Χάνκοκ. Μα το θεό δεν εχω ευχηθεί για αλλο χαρακτηρα της σειράς τα χειρότερα. Υπεροπτική και αλαζόνας περα απο τα όρια. Εχει προδώσει επανηλημενα την κυβέρνηση βοηθώντας τον λουφυ (μέχρι και φανερά στον πόλεμο) αλλα παρόλα αυτα για καποιο λογο την κρατάνε μαζι τους. Και τουλαχιςτον αφου ειναι σκυλα δεν παραμένει ούτε σταθερή, γιατι μετα φτάνει στο αλλο άκρο με τον λουφυ και κανει σαν να μην πω τι. Ο αργκον θα την ... Μόλις έρθει η ωρα,αυτός ειναι μεγαλύτερος μου στόχος και απο το να δείρω τον ρονι.
Ειναι πολλοί περισσότεροι αυτοί που μισω αλλα αληθεια δεν μου έρχονται τωρα,αυτοί ειναι σίγουρα οι βασικοί.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

Αγαπημένοι  και όχι χαρακτήρες απο το One Piece  Empty
PostSubject: Re: Αγαπημένοι και όχι χαρακτήρες απο το One Piece    Αγαπημένοι  και όχι χαρακτήρες απο το One Piece  I_icon_minitimeMon Feb 29, 2016 8:48 pm

Ο Shanks πιστεύω. Στην αρχή ήμουν σαν τον Luffy, δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί ένας άνθρωπος που τον έκαναν ρεζίλι μπορούσε να γελάσει από την καρδιά του. Μεγάλωσα και έμαθα.

Αν και γελάω με όλους τους Strawhats ανεξαιρέτως, η αδυναμία μου είναι ο Brook! Είτε το γέλιο, είτε οι στερεότυπες ατάκες με τα βρακάκια~! Απλά τον συμπαθώ βασικά για την ύπαρξη του, χωρίς κάποιον συγκεκριμένο λόγο μάλλον.

Ο πιο badass κακός είναι ο Doffy! Τον έχει αναλύσει ο Oda, έχει δείξει το παρελθόν, το σκεπτικό του. Του δίνω δίκιο σε πολλά από τα πράγματα που έκανε και πάντα χαίρομαι να τον ακούω να μιλά! Έχει ηγετικό πνεύμα και την δύναμη να το υποστηρίξει.

Spandam: Παρότι ο ίδιος ήταν αδύναμος, το έπαιζε ιστορία.
Ace: Ναι, τον μισώ. Καλά να πάθει που πέθανε! Ποτέ δεν μου κάθισε καλά που μισούσε τον πατέρα του!
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Αγαπημένοι  και όχι χαρακτήρες απο το One Piece  Empty
PostSubject: Re: Αγαπημένοι και όχι χαρακτήρες απο το One Piece    Αγαπημένοι  και όχι χαρακτήρες απο το One Piece  I_icon_minitimeMon Feb 29, 2016 8:58 pm

Λατρεύω: Ace. Χωρίς λόγια κλπ.

Συμπαθώ: Shanks μέχρι έναν βαθμό αν και είναι λίγο born loser μέσα στην σειρά με τόσο λίγο τηλεοπτικό χρόνο.
Zoro απλά επικός. Baka. Musclehead.

Μισώ: Tsitakos γιατί έβρισε τον Ace.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

Αγαπημένοι  και όχι χαρακτήρες απο το One Piece  Empty
PostSubject: Re: Αγαπημένοι και όχι χαρακτήρες απο το One Piece    Αγαπημένοι  και όχι χαρακτήρες απο το One Piece  I_icon_minitimeMon Feb 29, 2016 11:30 pm

Αυτος που μου αρεσει πολυ ειναι ο Ace, βασικα ειναι ο αγαπημενος μου και ειναι ενας απο τους λογους  οπου εχω παρει το φρουτο του

Συμπαθω τον Ussop επειδη οταν θελει γινεται πολυ αστειος

Γεια μενα ο πιο επικος ειναι ο Shanks, ενταξει δεν εχουμε δει πολλα αλλα στην πορεια κατι θα δουμε

Ο πιο κακος στο One Piece ειναι ο Doflamingo

Αυτον που μισω ειναι ο Akainu, ο λογος??? Νομιζω δεν χρειαζεται να το πω, σκοτοσε τον Ace!!!!!!


Last edited by Rikuo on Wed Aug 23, 2017 9:19 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah


Όνομα Χαρακτήρα : Freed Justine
Posts : 501
Join date : 2012-11-01
Age : 28

Character sheet
Remaining Health: 100%

Αγαπημένοι  και όχι χαρακτήρες απο το One Piece  Empty
PostSubject: Re: Αγαπημένοι και όχι χαρακτήρες απο το One Piece    Αγαπημένοι  και όχι χαρακτήρες απο το One Piece  I_icon_minitimeTue Mar 01, 2016 12:35 pm

Χαρακτήρας που συμπαθω:
(God) Enel τον συμπάθησα από την πρώτη στιγμή που τον είδα. Για εμένα προσωπικά η φάτσα του φώναζε badass. Ήξερε να χειρίζεται πολύ άριστα το φρούτο του σε βαθμό Awakening και με το mantra(haki) ήταν 'ασταμάτητος'.

Πιο αστείος χαρακτήρας:
Δεν έχω κάποιον που προτιμάω καθώς ο Oda βάζει μια δόση γέλιου σε όλους τους χαρακτήρες του. Αν επρεπε να διαλέξω θα έλεγα... One piece Manga spoiler alert...
Spoiler:

Badass κακος:
Οι περισσότεροι εδώ μέσα τον ψήφισαμε και με το δίκιο του... Donflamingo.

Χαρακτήρες που μισώ:
Blackbeard τα λόγια είναι περιττά πιστευω...

Donflamingo όσο κακός είναι τόσο ενοχλητικός γίνεται. Το γεγονός ότι ο Oda τον έκανε τόσο OP με έκανε να τον μισησω.
Back to top Go down
ΚακοςΑντμιν
Administrator
Administrator
ΚακοςΑντμιν


Όνομα Χαρακτήρα : Υπηρεσιακός Άντμιν
Posts : 1630
Location : My house...duh
Join date : 2013-07-01

Αγαπημένοι  και όχι χαρακτήρες απο το One Piece  Empty
PostSubject: Re: Αγαπημένοι και όχι χαρακτήρες απο το One Piece    Αγαπημένοι  και όχι χαρακτήρες απο το One Piece  I_icon_minitimeTue Mar 01, 2016 9:42 pm

Ας μιλησω και εγω!

Αγαπημενος: Ολοι οι strawhats. Το One piece ισως ειναι το μοναδικο ανιμε που δεν μπορω να ξεχωρισω fav. Ο καθενας εχει την δικια του μαγεια.

Πιο αστειος: Δεν καταλαβαινω τι αστειο βρισκετε στον Buggy... Δεν μου φαινεται καθολου αστειος. Ο Bartolomeo απο την αλλη, με ξεκαρδιζει

Πιο Badass κακος: χμμμ... καλο candidate ο doflamingo αλλα ο Crocodile πιστευω πως και πιο badass ειναι και πιο καλα παρουσιαστηκε(αν εξαιρεσουμε πως για plot reasons εχασε τοσο ευκολα)

Πιο αντιπαθητικος: Blackbeard ισως? Δεν μπορω να πω οτι αντιπαθω καποιον καθως ολοι εχουν τον ρολο τους και τον σκοπο τους αλλα αυτους που δεν πολυ γουσταρω να τους βλεπω ειναι οι Blackbeards.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

Αγαπημένοι  και όχι χαρακτήρες απο το One Piece  Empty
PostSubject: Re: Αγαπημένοι και όχι χαρακτήρες απο το One Piece    Αγαπημένοι  και όχι χαρακτήρες απο το One Piece  I_icon_minitimeTue Mar 01, 2016 10:23 pm

Αγαπημενος Ace δεν νομιζω οτι χρειαζεται να πω τιποτα.

Πιο badass character με μεγαλη διαφορα ο Donflamingo.

Ποιο αντιπαθητικος ειναι ο Blackbeard,Donflamingo,Bellamy.
Back to top Go down
Sponsored content





Αγαπημένοι  και όχι χαρακτήρες απο το One Piece  Empty
PostSubject: Re: Αγαπημένοι και όχι χαρακτήρες απο το One Piece    Αγαπημένοι  και όχι χαρακτήρες απο το One Piece  I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Αγαπημένοι και όχι χαρακτήρες απο το One Piece
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Συζήτηση για το One Piece Manga
» Συζήτηση για το One Piece Anime
» One Piece Special Episodes
» Ιστορίες και Χαρακτήρες Galadan
» Minion Χαρακτήρες [Ιδέα-Συζήτηση]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Γενικά για το One Piece :: Γενική συζήτηση για το Anime-
Jump to: