Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση   [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 3 I_icon_minitimeMon Feb 29, 2016 8:28 pm

Yoh
Ο γέρος χαμογέλασε και άρχισε να γελάει ειρωνικά. Άρχισα να θυμώνω και να σφίγγομαι για να μην του ορμίσω απρόσεχτα. Τράβηξα το κατάνα μου και ήμουν έτοιμος για μάχη. Περίμενα να κάνει την πρώτη κίνηση αλλά δεν σταματούσε να γελάει. Θύμωνα ακόμα πιο πολύ δεν άντεξα άλλο και έτρεξα με ορμή πάνω του. Σήκωσα το σπαθί μου και ήμουν έτοιμος να τον χτυπήσω τότε με μια γρήγορη κίνηση έβγαλε δύο μικρά μαχαιράκια ένα για κάθε χέρι. Καθώς κατέβαζα το σπαθί μου για να τον χτυπήσω τα έκανε σε σχήμα χ και μπλόκαρε την επίθεση μου. Μου έριξε μια γονατιά στην κοιλιά μου. Για γέρος είχε δυνατό πόδι έμεινα σκυφτός και μου πάτησε με δύναμη την πλάτη και με κόλλησε στο πάτωμα. Έβαλα τα χέρια μου στο πάτωμα και προσπαθούσα να σηκωθώ αλλά δεν μπορούσα τότε βρήκα ένα αδύνατο σημείο του.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση   [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 3 I_icon_minitimeMon Feb 29, 2016 8:45 pm

Νικολέτα
Έσπρωχνα με όλη μου την δύναμη αλλά ήξερα ότι δεν θα κρατήσουμε για πολύ ώρα. Όσο πέρναγε η ώρα τόσο πιο δύσκολο ήταν για μένα να κρατήσω. Τότε η πόρτα άρχισε να ανοίγει πήρα λίγη φόρα προς τα πίσω και με δύναμη πήγα στην πόρτα και την ξανά έκλεισα. Δεν είχαμε πολλές ελπίδες να τα καταφέρναμε να βγούμε ζωντανή από την βάση. Ξαφνικά έσπρωξαν την πόρτα με τόση δύναμη που μας πέταξαν κάτω και τους δύο. Σηκωθήκαμε όσο πιο γρήγορα μπορούσαμε και ετοιμαζόμασταν για τους Marines. Τότε ο αδερφός του Μάριου είπε:

(Jimmys)- Αδερφέ πιάσε.

Είπε και του πέταξε το σπαθί του, ο Μάριος το έπιασε και αμέσως το έβγαλε από την θήκη. Εγώ κοίταξα γύρω μου και έψαχνα κάτι που θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω ως όπλο. Έτσι όπως γύρναγα το κεφάλι μου είδα μια σκούπα, την άρπαξα σε κλάσματα δευτερολέπτου και την κράτησα σφικτά στα χέρια και ήμουν έτοιμη για μάχη.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση   [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 3 I_icon_minitimeMon Feb 29, 2016 8:53 pm

Αφού πέταξα το σπαθί στον αδερφό μου γιατί ήξερα ότι το χρειάζεται πιο πολύ από εμένα. Αντίκρισα την αντίπαλό μου στα μάτια και έτρεξε προς το μέρος μου. Περίμενα για να κάνω μια απόκρουση και μετά ένα συνδυασμό επιθέσεων. αφού έφτασε μπροστά μου στριφογύρισε και με χτύπησε με το τακούνι στο αριστερό μάγουλο. Έκανα τρία βήματα δεξιά από το χτύπημα. Έπιασα με το χέρι μου το μάγουλο που πόναγε τότε με ξαναπλησίασε γρήγορα και πήγε να μου χώσει μπουνιά. Της έπιασα το χέρι με μια γρήγορη κίνηση αλλά δεν μπορούσα να χτυπήσω εύκολα ένα κορίτσι και γι'αυτό την έσπρωξα με δύναμη στον τοίχο. Γλίστρησε και έπεσε με το κεφάλι στο πάτωμα. Περίμενα να σηκωθεί αφού πέρασε λίγη ώρα κατάλαβα ότι λιποθύμησε. Τότε είπα:

(Εγώ)- Είμαστε σοβαροί με ένα σπρώξιμο έχασε δεν αντέχω εδώ μέσα.

Αμέσως μετά έτρεξα και πήρα θέση μάχης δίπλα στον αδερφό μου.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση   [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 3 I_icon_minitimeMon Feb 29, 2016 9:02 pm

Μάριος D. Fire
Αφού έπιασα το σπαθί και η Νικολέτα την σκούπα ήμασταν έτοιμοι για μάχη. Άνοιξαν την πόρτα και μας κοίταξαν για λίγα δεύτερα. Αφού κατάλαβαν τι συμβαίνει άρχισαν να φωνάζουν και να έρχονται προς το μέρος μας. Άκουσα τον αδερφό μου να λέει κάτι ασυναρτησίες από πίσω μου. Ήμουν έτοιμος για την μάχη της ζωής μου όταν ξαφνικά πετάχτηκε από πίσω μου ο αδερφός μου και άρχισε να τους χτυπάει με μανία. Κοιταχτήκαμε με την Νικολέτα και τρέξαμε και εμείς προς του Marines που έμπαιναν από την πόρτα. Έριξα κλωτσιά στην κοιλιά του ενός που ερχόταν και έπεσε προς τις σκάλες με αποτέλεσμα να πέσουν και άλλοι από πίσω του μαζί του. Έβγαλα το σπαθί και άρχισα να το κουνάω πέρα δώθε χωρίς να καταλαβαίνω αν πετύχαινα κανέναν. Τότε κάποιος έπιασε το χέρι με το οποίο κρατούσα το σπαθί, αμέσως του έριξα μπουνιά στο πρόσωπο.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση   [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 3 I_icon_minitimeMon Feb 29, 2016 9:11 pm

Yoh
Έπιασα το άλλο πόδι του και το τράβηξα με δύναμη και έπεσε κάτω. Αμέσως σηκώθηκα με έναν έντονο πόνο στην πλάτη, πήδηξα πάνω στην κοιλιά του με τον αγγόνα μου. Αμέσως εκτινάχτηκε από την ένταση, αμέσως μετά τον χτύπησα στο κεφάλι με την λαβή του σπαθιού μου. Άρχισε να τρέχει λίγο αίμα από το κεφάλι του. Καθώς τον κοίταζα ξαφνικά κοκκινίζει ολόκληρος με πιάνει από τα χέρια και με πετάει στον τοίχο. Έβγαλα μια κραυγή πόνου και ένιωθα σαν να μου έσπασε η πλάτη. Με δυσκολία μπορούσα να σηκωθώ και άρχισα να προχωράω προς το μέρος του. Με κάθε βήμα που έκανα πονούσα, ήταν πολύ επώδυνο. Άρχισε να περπατάει και να με πλησιάζει. Είχε φτάσει σε πεδίο βολής έτσι σήκωσα το χέρι μου αλλά αργά λόγο του τραύματος αυτός όμως μου έριξε δυο μπουνιές στο πρόσωπο μια με το κάθε χέρι. Τότε με πέταξε πίσω με μια κουτουλιά στο κεφάλι μου εγώ αμέσως έπεσα κάτω. Δεν μπορούσα να σηκωθώ όλα θόλωσαν γύρω μου και έχασα τις αισθήσεις μου.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση   [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 3 I_icon_minitimeMon Feb 29, 2016 9:22 pm

Νικολέτα
Ορμήσαμε στην μάχη και κούνησα με δύναμη την σκούπα μου από τα αριστερά προς τα δεξιά και χτύπησα τρεις Marines στο κεφάλι. Έπεσαν και οι τρεις κάτω κοίταξα τον Μάριο και τον είδα να χτυπάει τον αδερφό του στο πρόσωπο. Άκουσα μια κραυγή πόνου από πίσω μου, γύρισα αργά το κεφάλι μου και είδα τον Yoh πεσμένος κάτω έχοντας χάσει τις αισθήσεις του. Θύμωσα και άρχισα να βράζω από μέσα μου και όρμηξα στον γέρο από πίσω. Τον χτύπησα με δύναμη στο κεφάλι με την σκούπα πετάχτηκε μπροστά. Έβαλε το ένα χέρι του στο πάτωμα και κρατήθηκε ώστε να μην πέσει. Σηκώθηκε γύρισε προς το μέρος μου και άρχισαν να φαίνονται οι φλέβες από το κεφάλι του. Αμέσως έτρεξα και με χαστούκισε έτσι έπεσα κάτω. Σηκώθηκα γύρισα την σκούπα από την πλευρά που έχει μόνο ξύλο και τον χτύπησα με μια ευθεία κίνηση στην κοιλιά του. Και μετά με όση δύναμη είχα τον χτύπησα στο κεφάλι και έτσι έπεσε κάτω ηττημένος.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση   [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 3 I_icon_minitimeMon Feb 29, 2016 9:43 pm

Jimmys D. Fire
Πήγα να πάρω το σπαθί μου από τον αδερφό μου που δεν ήξερε να το χρησιμοποιεί τόσο καλά. Αυτός μου έχωσε μπουνιά έφυγα προς τα πίσω, κούνησα λίγο το κεφάλι μου και συνήλθα αμέσως. Κοίταξα πίσω μου και είδα τον Yoh να έχει χάσει τις αισθήσεις του και τον γέρο να έχει μείνει κάτω μετά από το χτύπημα της Νικολέτας. Είδα μια φωτογραφία δίπλα από τον Yoh και το κλειδί του σεντουκιού ακριβώς δίπλα στον γέρο. Μάζεψα και τα δύο τότε φώναξα στην Νικολέτα:

(Εγώ)- Βοήθησε τον αδερφό μου για λίγο.

Αμέσως έτρεξε στην πόρτα και άρχισε να χτυπάει τους Marines. Εγώ έβαλα πρώτα στην τσέπη μου την φωτογραφία που έπεσε από τον Yoh. Μετά πήρα το κλειδί και πήγα στο σεντούκι έβαλα το κλειδί και το ξεκλείδωσα. Σήκωσα το καπάκι και είδα ένα φρούτο που ήταν από αυτά που δίνει ειδικές δυνάμεις. Το έβαλα μέσα στα ρούχα μου και τότε γύρισα και ρώτησα:

(Εγώ)- Πως θα φύγουμε;
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση   [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 3 I_icon_minitimeMon Feb 29, 2016 10:04 pm

Μάριος D. Fire
Χωρίς να το καταλάβω χτύπησα τον αδερφό μου στο πρόσωπο. Πήγε προς τα πίσω από το χτύπημα, έμεινα λίγο μόνος μου μπροστά από την πόρτα. Άρχισα να χτυπάω με τα χέρια μου πηγαίνοντας προς τα πίσω. Τότε αρχίσανε να μας στριμόχνουν και αυτό δεν ήταν καλό. Η Νικολέτα ήρθε δίπλα μου και πέταξε την σκούπα στο κεφάλι ενός Marine ο οποίος έπεσε αμέσως κάτω. Σηκώθηκα στον αέρα και με μια γυριστή κλωτσιά έριξα τρεις κάτω με την μια. Ο αδερφός μου ρώτησε:

(Jimmys)- Πως θα φύγουμε;

Δεν ήξερα τι να του απαντήσω, μας είχαν στρίμωξαν δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα. Τότε κοίταξα απ'έξω και τους είπα:

(Εγώ)- Ακουμπήστε μαι όλοι.

Ο Αδερφός μου σήκωσε τον Yoh στην πλάτη του. Κοίταξα έξω και αφού με άγγιζαν όλοι σκέφτηκα από μέσα μου θέλω να είμαι εκεί. Τότε τηλεμεταφερθήκαμε έξω μπροστά από την πύλη που μπήκαμε. Αρχίσαμε να τρέχουμε όλοι μαζί προς το λιμάνι. Καθώς τρέχαμε ο αδερφός μου με ρώτησε:

(Jimmys)- Πως το έκανες;

(Εγώ)- Είναι η δύναμη που πήρα από το φρούτο που είχα φάει.
Back to top Go down
Hero
Pirate
Pirate
Hero


Όνομα Χαρακτήρα : Deimos
Posts : 207
Join date : 2015-11-14
Age : 25

[Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση   [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 3 I_icon_minitimeMon Feb 29, 2016 10:35 pm

Yoh
Όταν συνήλθα άνοιξα τα μάτια μου και βρισκόμασταν στις βάρκες μας. Τότε ρώτησα:

(Εγώ)- Τι έγινε;

(Νικολέτα)- Έχασες τις αισθήσεις σου και νίκησα εγώ το γέρο. Και μετά τηλεμεταφερθήκαμε έξω από την βάση. Και λιποθύμησε και ο Μάριος επειδή τηλεμετάφερε όλους μας χωρίς να έχει εκπαιδευτεί καθόλου.

Τότε με πλησίασε ο Jimmys και μου έδωσε την φωτογραφία του αδερφού μου και με ρώτησε:

(Jimmys)- Γιατί έχεις την φωτογραφία του Ichigo;

(Εγώ)- Ο αδερφός μου είναι. Μισό τον ξέρεις αυτόν;

(Jimmys)- Ναι ήταν στην φυλακή μαζί μου αλλά δραπέτευσε λίγο πριν με βρείτε. Θα αναγνώριζα παντού αυτό το κόκαλο που καλύπτει ο πρόσωπο.

(Εγώ)- Μήπως ξέρεις που θα πάει;

(Jimmys)- Ναι μου είπε ότι ψάχνει τον χαμένο αδερφό του και ότι θα πάει στο Loguetown.

(Εγώ)-Αλήθεια ευχαριστώ επιτέλους έχω πολλές πιθανότητες να τον βρω.

Τότε ο Jimmys έβγαλε κάτι από την μπλούζα του. Ήταν ένα φρούτο και μας είπε:

(Jimmys)- Θέλω να το κρατήσετε χάρεις εσάς είμαι ελεύθερος.

(Εγώ)- Κράτα το εσύ, σου είμαι ευγνώμων που μου έδωσες το πρώτο στοιχείο σχετικά με το που είναι ο αδερφός μου. Επίσης αν δεν ήταν ο αδερφός σου δεν θα ήμασταν εδώ τώρα. Μετά από αυτήν την ιστορία θέλω να σε ρωτήσω θες να κάνουμε συμμαχία;

(Jimmys)- Αλήθεια ευχαριστώ. Ναι εννοήτε, κανένας στην East blue δεν θα μπορεί να μας κερδίσει.

Ανεβήκαμε στις βάρκες μας και αποχαιρετήσαμε ο ένας τον άλλον. Μετά από αυτήν την τρελή περιπέτεια δεν είμαι σίγουρος για το τι μπορούμε να συναντήσουμε στο δρόμο.
Back to top Go down
Eustass Kid
Administrator
Administrator
Eustass Kid


Όνομα Χαρακτήρα : Eustass ''Captain'' Kid
Posts : 3846
Location : New World
Join date : 2013-03-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση   [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 3 I_icon_minitimeSat Mar 05, 2016 7:54 pm

Όνομα χαρακτήρα:  Yoh D. Aqua / Jimmys D. Fire + minions

P.o.M. Points:  11 / 12

Belli: 36.000 / 38.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Καλούτσικη ιστορία με αρκετή βελτίωση και απ τους 2 !

Συνεχίστε έτσι με τις περιγραφές και βάλτε και παραπάνω ακόμα για να γίνουν και πιο πολλά τα ποστ αλλα και πιο όμορφη η ιστορία !

Αυτό για το οποίο σας έκοψα λιγα μπελι στον καθένα  ήταν που σας έρχονταν τα περισσότερα βολικά! Προσθέστε και λίγη δυσκολία είτε στις μάχες, είτε στα σχέδια σας κτλ!

Επίσης δεν μου άρεσε και τόσο η πολύ συχνή εναλλαγή ανάμεσα στα πρόσωπα  αν και δεν σας έκοψα γι αυτό , απλά το αναφέρω!. Μπερδευόμουν σαν αναγνώστης σε μερικά σημεία!

Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση   [Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Φρούτο] Η διάσωση
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Φρουτο] A Little Vacation
» (Τέλος-Ειδικότητα-Φρούτο) A new ally
» [Τέλος-Φρούτο]The arc of Sirakava (Part 2) - Rin
» [Τέλος-Φρούτο] Hunting for treasure???

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Shells Town-
Jump to: