Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 14 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 14 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Έξτρα]Ότι είναι άσπρο δεν είναι ναρκωτικό.

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Έξτρα]Ότι είναι άσπρο δεν είναι ναρκωτικό. Empty
PostSubject: [Τέλος-Έξτρα]Ότι είναι άσπρο δεν είναι ναρκωτικό.   [Τέλος-Έξτρα]Ότι είναι άσπρο δεν είναι ναρκωτικό. I_icon_minitimeWed Feb 24, 2016 9:50 pm

Παρακαλώ διαβάστε.:

-ΧΑΧΑΧΑΧΑ έβαλε τα γέλια ο Masta,καθώς φανέρωνε τέσσερις ρηγάδες και έναν άσσο.
-Υποθέτω κέρδισα ξανά. είπε και μάζεψε τα φυστίκια που στοιχημάτιζαν από την μέση του τραπεζιού.
-Πως το κάνεις αυτό Masta-sama; Είναι η έκτη συνεχόμενη φορά που κερδίζεις. τον ρώτησε η Seika, που τον κοιτούσε παραξενεμένη.
Seika Sangarde: τοξότης με ιδιαίτερες ικανότητες,μπορούσε να ρίξει πολλαπλά βέλη με μία βολή. Ψηλή,μελαχρινή με πολύ απαλό και λευκό δέρμα και με κόκκινα χείλια. Λόγο αυτού το ψευδόνυμο της ήταν Princess ή και Snow White. Ήταν το νέο μέλος της Wolfpack, όπου θα έπαιρνε το πόστο της Emerald City, το νησί στο οποίο το πλήρωμα κατευθυνόταν.
Seika Sangarde:
Το νησί αυτό δεν ήταν επισήμως με την πλευρά της Κυβέρνησης. Είχαν μερικές συναλλαγές τον χρόνο μα τίποτε άλλο. Βέβαια η Wolfpack μπορεί να έπαιρνε τα λεφτά της από την Κυβέρνηση, αλλά τα μέλη της δεν έπαυαν να είναι κυνηγοί, οπότε τίποτα δεν τους εμπόδιζε να βρίσκονται σε ένα ουδέτερο νησί. Άλλωστε σκοπός της οργάνωσης είναι να κρατάει τα επίπεδα εγκληματικότητας χαμηλά, οπότε δεν ενοχλούσε κανέναν στο νησί λίγο παραπάνω προστασία. Βέβαια όλα αυτά ήταν λόγια του αέρα στο κεφάλι του Argon. Το γεγονός και μόνο ότι στάλθηκε στο νησί ήταν και στο μυαλό του και στο μυαλό της Κυβέρνησης η ευκαιρία να τραβήξει το νησί υπό την ηγεσία του ναυτικού, όπως είχε πράξει περίτεχνα και με πολλά άλλα νησιά.
Η αποστολή της ομαδάς του ήταν απλή σε λογική: θα έβρισκαν με την βοήθεια ένος πληροφοριοδότη τους στο νησί το μέρος όπου γινόταν παράνομο ναρκωτικών και άλλων ειδών πολυτελείας και θα τους έκλειναν το μαγαζί. Το αστείο ήταν ότι το εμπόριο αυτό το διακινούσε ο ίδιος ο βασιλιάς και με το να το σταματούσαν θα τον έκαναν να χάσει πολλά λεφτά και δύναμη. Παράλληλα οι πληροφορίες τους έλεγαν ότι ένας άντρας ονόματι Hubert Selby, τοπικός αρχιμαφίζιος ήταν το κεφάλι της επιχείρησης και πιθανόν το δεξί χέρι του βασιλιά Oz. Αν αυτός ο άντρας έφευγε από την μέση ο βασιλιάς έχανε ακόμα παραπάνω. Σε αυτή του την στιγμή αδυναμίας η Κυβέρνηση θα εμφανιζόταν ως σύμμαχος και ως υποστηρικτής του βασιλιά στους δύσκολους καιρούς που θα περάσει και αργά ή γρήγορα θα τον πίεζε στο να συμβιβαστεί στην ένταξη του νησιού στην Κυβέρνηση. Φυσικά όλα αυτά προϋπόθεταν ότι θα υπήρχε απόλυτη μυστικότητα στην όλη δράση της ομάδας και οι υπαίτιοι να μην έβγαιναν στο φως. Αλλά αυτό ήταν το εύκολο της υπόθεσης μιας και όλοι τους ειδικεύονταν σε αυτό.
Η Kanae πέραξε τα χαρτιά της στο τραπέζι.
-Έλα ντε! Πως ακριβώς το κάνεις αυτό Masta-sama; τον ρώτησε με την σειρά της κοροϊδευτικά.
-Ικανότητες κυρίες μου και χρόνια εμπειρία.
-Ικανότητες και χρόνια εμπειρία στο κλέψιμο. είπε χαλαρά ο Argon, καθώς άραζε πιο πέρα με τον Arashi απάνω του.
-Έτσι ακριβώς φίλε μου. γέλασε ξανά εκείνος και έφαγε ένα από τα φυστίκια του.
Το πλοίο έπλεε μόνο του σε αυτά τα ήρεμα νερά, σε σταθερή πορεία, καθώς το όμορφο νησί έκανε την εμφάνιση του στον ορίζοντα.


Last edited by Argon on Sun Mar 13, 2016 7:39 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Έξτρα]Ότι είναι άσπρο δεν είναι ναρκωτικό. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Έξτρα]Ότι είναι άσπρο δεν είναι ναρκωτικό.   [Τέλος-Έξτρα]Ότι είναι άσπρο δεν είναι ναρκωτικό. I_icon_minitimeThu Feb 25, 2016 9:13 pm

Ασχέτως τι αποστολή είχανε,γενικά τα πράγματα ήταν πολύ χαλαρά για το πλήρωμα. Για όλους εκτός από τον Argon δηλαδή και αυτό ήταν κάτι που ανησυχούσε ιδιαίτερα τον Masta και την Kanae. O Argon είχε κάνει τα πάνδεινα. Είχε καταστρέψει ολόκληρες βάσεις μόνος του,πολεμήσει άτομα επιπέδου Grand Line και είχε νικήσει τον Willy,το με διαφορά δυνατότερο πειρατή στις αρχικές θάλασσες. Στο μυαλό του Masta δεν υπήρχε αμφιβολία ότι ο Argon δεν είχε αντίπαλο εδώ στις αρχικές,όχι κάποιον που μπορούσε να του παρέχει πρόκληση. Η βαρεμάρα και η θλίψη του Argon,από αυτό το γεγονός,είχε χτυπήσει κόκκινο προ πολλού. όμως παρέμενε πολύ πιστός στον στόχο του και έτσι πλέον ταξιδεύει από νησί σε νησί εξαπλώνοντας την Wolfpack και κάνοντας όλο και περισσότερα νησιά να ενταχθούν με την παγκόσμια κυβέρνηση. Εντυπωσιακό,μιας και ποτέ ξανά στο παρελθόν δεν υπήρχε τέτοια υποστήριξη της κυβέρνησης στις αρχικές,όμως οι φίλοι του μπορούσαν να δουν ότι αυτή η κατάσταση τον σκότωνε σιγά σιγά.
Για έναν άντρα τόσο υπερκινητικό όσο ο Argon,που έχει την ανάγκη να κάνει πράγματα,όμως παράλληλα χωρίς κάποιο ενδιαφέρον ή κάτι να τον παρακινεί,πέρα από τις προκλήσεις στο πεδίο της μάχης και της συνεχής προσπάθειας του για να φτάσει στην κορυφή,η έλλειψη ακριβώς αυτού του πράγματος ήταν πολύ πιο πιεστικό από ότι ο ίδιος μπορούσε να αντιληφθεί και καθιστούσε την καθημερινότητα του αρκετά άδεια και κουραστική.
-Τι λέτε να τραβήξουμε την αποστολή λίγο παραπάνω; ρώτησε ο Masta και κοίταξε την Kanae.
-Ναι ίσως θα ήταν καλή ιδέα. απάντησε εκείνη και του ένευσε,ενώ μάζευε τα χαρτιά.
-Κανένας λόγος για να το κάνουμε αυτό... ανταποκρίθηκε αμέσως ο Argon ...Η σημερινή μέρα είναι υπέρ αρκετή για να λήξουμε το θέμα. Αύριο θα έχουμε ήδη ξεκινήσει για το επόμενο νησί.
-Ω έλα τώρα αφεντικό. Το ναυτικό μας έδωσε μια ολόκληρη βδομάδα και ούτε καν για να τελειώσουμε την αποστολή,απλά για να τους δώσουμε την πρώτη μας αναφορά. Νομίζω έχουμε αρκετό χρόνο στην διάθεση μας.
-Masta,κυριολεκτικά πέντε άτομα διαλύσαμε μια ολόκληρη βάση. Δεν χρειάζεται να σπαταλήσουμε παραπάνω από μερικές ώρες με έναν τυχαίο έμπορο ναρκωτικών.
Πάντα αυτό ήταν το παράδειγμα του όταν κάποιος του πρότεινε την οποιαδήποτε καθυστέρηση. Δύσκολο να το αντιπατεθείς,όμως υπήρχε πάντα το μυστικό όπλο που λεγόταν Kanae.
-Ναι αλλά ίσως θα ήταν καλό να κάνουμε μερικές διακοπές. Εννοώ...δουλεύουμε ασταμάτητα και μπορεί εσύ να λες ότι δεν νιώθεις κουρασμένος,αλλά οι υπόλοιποι δεν είμαστε έτσι. Άκουσα ότι είναι ένα όμορφο νησί με πολλές εγκαταστάσεις,οπότε είναι μια καλή ευκαιρία να χαλαρώσουμε λίγο. Τι λες; του είπε όλο γλύκα.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Έξτρα]Ότι είναι άσπρο δεν είναι ναρκωτικό. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Έξτρα]Ότι είναι άσπρο δεν είναι ναρκωτικό.   [Τέλος-Έξτρα]Ότι είναι άσπρο δεν είναι ναρκωτικό. I_icon_minitimeThu Feb 25, 2016 9:14 pm

Τον ενοχλούσε αυτός ο αντιεπαγγελματισμός των δικών του,αλλά τι να κάνεις. Ο Argon το είχε συνηθίσει αυτό καιρό τώρα. Αναστέναξε. Γύρισε προς τους άλλους και κοίταξε την Seika.
-Εσένα ποια είναι η άποψη σου στο θέμα;
-Εγώ αφεντικό δεν έχω κάτι να πω. Άλλωστε σε αντίθεση με εσάς θα εγκατασταθώ εδώ στο νησί,οπότε θα έχω τον χρόνο μου να το κοιτάξω.
Ο Masta και η Kanae τις έριξαν μερικές πλάγιες ματιές. Εκείνη ξαφνιάστηκε και συμπλήρωσε κάπως δειλά.
-Αν και...υποθέτω θα μου άρεσε (; )...αν δεν έπιανα αμέσως δουλειά.
Ο Argon κούνησε απογοητευμένος το κεφάλι του.
-Καλά εντάξει. Θα έχετε τις "διακοπές" σας,αλλά το βράδυ εγώ πιάνω δουλειά,με εσάς ή χωρίς. Ο Masta και η Kanae κοιτάχτηκαν τότε και επιβράβευσαν ο ένας τον άλλο για την επιτυχία τους.
-[Τέλος-Έξτρα]Ότι είναι άσπρο δεν είναι ναρκωτικό. 639795459
-[Τέλος-Έξτρα]Ότι είναι άσπρο δεν είναι ναρκωτικό. 639795459
Δεν τους πήρε παρά ένα μισάωρο ακόμα προτού φτάσουν κοντά στο νησί και εκτυφλωτικό φως τους καλύψει. Το φως αυτό ερχόταν από την αντανάκλαση του ηλίου πάνω στους χιλιάδες πολύτιμους λίθους που βρίσκονταν στο νησί και έδιναν στην πόλη του και στο ίδιο το όνομα του. Κανονικά δεν θα ήταν πρόβλημα αλλά μιας και όπως φαίνεται χρησιμοποιούσαν αυτούς τους λίθους για να στολίσουν τα πάντα:κτήρια,αντικείμενα,όπλα,ρούχα,μπορούσες να τους δεις παντού τριγύρω και έτσι δημιουργούσαν αυτή την κατάσταση.
-Πήρες τα ειδικά γυαλιά από την βάση; ρώτησε ο Argon τον Masta.
-Φυσικά. είπε και έβγαλε ένα ζευγάρι για όλους,ακόμα και τον Arashi.
-Τέλεια... είπε ο Argon,καθώς γυρνούσε το σώμα του στο πλάι και έστρεφε το βλέμμα του προς το νησί ...Πάμε να διασκεδάσουμε Wolfpack Style.
Και έτσι καθώς κοιτούσαν στο βάθος,με τον ήλιο να σηκώνεται από πίσω τους φόρεσαν όλοι ταυτόχρονα τα γυαλιά τους. Ακόμα και ο Arashi.
Yeeeaaahhhhhhh!!!!!!!!!!:

Συνέχεια εδώ...
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Έξτρα]Ότι είναι άσπρο δεν είναι ναρκωτικό. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Έξτρα]Ότι είναι άσπρο δεν είναι ναρκωτικό.   [Τέλος-Έξτρα]Ότι είναι άσπρο δεν είναι ναρκωτικό. I_icon_minitimeSun Mar 13, 2016 7:37 pm

Συνέχεια από εδώ...

Το επόμενο πρωί χαμός επικρατούσε σε όλο το νησί. Δύο αποθήκες και πλοία κατεστρεμένα, η οικογένεια Selby όλη νεκρή, το κύκλωμα ναρκωτικών κατεστραμένο και οι τύποι με τατουάζ του φιδιού δεν θέλησαν να σηκώσουν κεφάλι και να φανούν στον κόσμο. Παράλληλα ο διακεκριμένος γιατρός Dr.Spencer θεωρείται πως ανγοείται και οι αρχές εξετάζουν το θέμα.
-Γιατί κάνουμε ποστ σε α' πρόσωπο; με ρώτησε ο Masta ενώ έκανα την αφήγηση μέσα στο κεφάλι μου.
-Εδώ κάναμε ότι άλλο μπορούσε να φανταστεί κανείς σε αυτή την ιστορία, αυτό σε πείραξε;
-Λίγο. Εγώ δεν πήρα δικό μου ποστ.
-Και ήδη καταστρέφεις το δικό μου. Κοίτα, είμαι καπετάνιος οπότε δικαιούμαι καλύτερα πράγματα από εσένα. Πέρα του ότι με βολεύει καλύτερα το α' πρόσωπο, το έχουμε ξεκαθαρίσει. Τώρα ησυχία.
Εμείς βέβαια δεν αποχωρήσαμε. Όχι, εμείς κρυφτήκαμε και καθίσαμε ήσυχα για μια ακόμα βδομάδα αφήνοντας και τους δικούς μου να κάνουν τις διακοπές για τις οποίες με είχαν πρήξει από την αρχή. Μετά από μια βδομάδα, όταν για κάποιο άγνωστο λόγο -για τους τοπικούς πολίτες- η οικονομία του νησιού κατάρευσε ξαφνικά η Κυνέρνηση έκανε την εμφάνιση της και ήρθε σαν σύμμαχος του βασιλιά Οζ. Με το γενικό κοινό να υποστηρίζει αυτή την κίνηση του Ναυτικού, ο βασιλιάς δεν γινόταν να πει όχι στην κυβέρνηση πλέον εντάσοντας το νησί μαζί της. Την ημέρα που το ναυτικό έφτασε βγήκαμε ξανά και εμείς στο πλευρό των Marines δείχνοντας την ολική υποστήριξη της κυβέρνησης στην ανόρθωση και στην περαιτέρο ανάπτυξη του νησιού.
Για άλλη μια φορά βρισκόμασταν στις φωτογραφίες, μα αυτή την φορά μόνο τυπικά μιας και η κανονική μας δουλειά δεν βγήκε ποτέ παρά έξω. Φυσικά η αμοιβή για αυτό που κάναμε ήταν εντυπωσιακά μεγάλη και δεν μπορώ να πω ότι είχα πρόβλημα με αυτό. Ειδικά αφού παραδώσαμε και τους τρεις καταζητούμενους που είχαμε συλλάβει κολυμπούσαμε στο χρήμα. Δεν μου πήγαινε η καρδιά μου να πω στον μικρό Mark ότι έβγαζα τόσα περισσότερα χρήματα από αυτούς όταν με ρώτησε. Τέλος πάντων. Με αυτά αποχαιρετήσαμε την Seika που θα συνέχιζε να αντιπροσωπεύει την Wolfpack στο νέο μας συμμαχικό νησί και ανοίξαμε πανιά για το επόμενο νησί.Καθώς ταξιδεύαμε σκεφτόμουνα τα λόγια που είχα πει στην May και πόσο τα εννούσα. Το πόσα πολλά σήμαιναν οι λύκοι μου για εμένα. Κάποτε θα είμασταν τόσοι πολύ που όλα θα άλλαζαν.
Ο Masta πέρασε δίπλα μου καθώς άραζα στο κατάστρωμα. Στάθηκε στην άκρη και πέταξε ένα κόκκινο μπουκαλάκι στην θάλασσα.
-Τι ήταν αυτό;
-Τίποτα σημαντικό, βέβαια αν μου έδινες ένα ποστ ίσως να μάθαινες.
-Masta μίλα καλύτερα στον Argon! του φώναξε η Kanae και η φασαρία επέστρεψε στο καράβι μου. Προσωπικά δεν ξέρω τι ακολούθησε. Με τον Arashi στην αγκαλιά μου όπως πάντα με πήρε ο ύπνος.
Back to top Go down
Eustass Kid
Administrator
Administrator
Eustass Kid


Όνομα Χαρακτήρα : Eustass ''Captain'' Kid
Posts : 3846
Location : New World
Join date : 2013-03-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Έξτρα]Ότι είναι άσπρο δεν είναι ναρκωτικό. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Έξτρα]Ότι είναι άσπρο δεν είναι ναρκωτικό.   [Τέλος-Έξτρα]Ότι είναι άσπρο δεν είναι ναρκωτικό. I_icon_minitimeSun Mar 20, 2016 8:58 pm

Όνομα χαρακτήρα: Argon Naito

P.o.M. Points: 52

Belli: 164.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Αυτό που κρατάω απο την ιστορία σου σαν highlight είναι η μάχη της Kanae! Με εξέπληξε θετικά η στάση της στην μάχη! Τα υπόλοιπα θα τα γράψω στο τοπικ της τσιτακου

Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Έξτρα]Ότι είναι άσπρο δεν είναι ναρκωτικό. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Έξτρα]Ότι είναι άσπρο δεν είναι ναρκωτικό.   [Τέλος-Έξτρα]Ότι είναι άσπρο δεν είναι ναρκωτικό. I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Έξτρα]Ότι είναι άσπρο δεν είναι ναρκωτικό.
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
» {Αρχή} Τι είναι αυτό???? {Τέλος}
» Οι φράουλες δεν είναι πάντα γλυκές.[Τέλος]
» [Τέλος] Το πιο βαθύ σκοτάδι..Είναι πριν την αυγή...
» [Τέλος]Είναι ζωντανος!Σκληρή προπόνηση και νεές πληροφορίες!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Emerald City-
Jump to: