Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος]Είναι ζωντανος!Σκληρή προπόνηση και νεές πληροφορίες!

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
AuthorMessage
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Είναι ζωντανος!Σκληρή προπόνηση και νεές πληροφορίες! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Είναι ζωντανος!Σκληρή προπόνηση και νεές πληροφορίες!   [Τέλος]Είναι ζωντανος!Σκληρή προπόνηση και νεές πληροφορίες! - Page 4 I_icon_minitimeMon Feb 15, 2016 9:14 pm

-Eλατε,ελατε.Σας περιμενα ειπε με φωνη βαθεια που εδειχνε ηλικια,πειρα και σοφια.Τον πλησιασαμε και κατσαμε σε δυο καρεκελες δεξια του,με τον Haytham να ειναι στον κοντινοτερη.Παρατηρησα τον οικοδεσποτη μας καλυτερα.Στο πηγουνι του υπηρχε ενα μιρκο γκριζο γενι και το βλεμμα του εκαιγε σαν μαυρο καρβουνο.Το χαμογελο του ομως φανερωνε καλοσυνη.
-Ωστε αυτος ειναι λοιπον? ρωτησε τον δασκαλο μου ενω βυθισε την ματια του πανω μου.Ενιωσα να με διατρυπαει και ολοκληρος ο χαρακτηρας μου να αποκαλυπτεται μπροστα του.
-Ακριβως απαντησε ηρεμα ο δασκαλος μου.-Raziel,απο εδω ο Ji Firepaw.Ο αρχηγος του νησιου.
-Χαρηκα πολυ και ευχαριστω για την φιλοξενια και την περιποηση σας.
-Χε,σκληρος μα και ευγενικος.Πολυ καλο σημαδι αυτο.Ο Haytham μου λεει οτι θελει να προπονηθειτε στο νησι μας.
-Αν γινεται,θα ηταν μεγαλη μας χαρα.
-Χμμ εκανε και ετριψε το γενακι του.-Ο λαος μου εχει υποφερει πολυ τον τελευταιο καιρο απο το ειδος σας.Πολλοι ειναι επιφυλακτικοι απεναντι στους ανθρωπους και οχι αδικα.Αλλα...καταφερα και επεισα το συμβουλιο πως εσεις διαφερετε.Ευτυχως οι περισσοτεροι γνωριζαν και τον Haytham και αυτο ηταν μεγαλη βοηθεια.Με λιγα λογια...Νεαρε μου,Haytham,εχετε την αδεια μας να προπονηθειτε μαζι μας στο νησι μας!
-Σας ευχαριστουμε πολυ! απαντησαμε με ενα στομα.Υστερα ηρθε φαι και ποτοκαι η κουβεντα χαλαρωσε.Κυριως μιλουσαν οι δυο τους για διαφορα θεματα του νησιου αλλα και του κοσμου ενω εγω σκεφτομουν τους μηνες που θα ακολουθουσαν.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Είναι ζωντανος!Σκληρή προπόνηση και νεές πληροφορίες! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Είναι ζωντανος!Σκληρή προπόνηση και νεές πληροφορίες!   [Τέλος]Είναι ζωντανος!Σκληρή προπόνηση και νεές πληροφορίες! - Page 4 I_icon_minitimeTue Feb 16, 2016 9:18 pm

Eξι μηνες μετα
-Εχεις δυναμωσει αρκετα απο τοτε που ηρθες.Ομως εισαι στα αληθεια ετοιμος?
-Ετσι αισθανομαι.
-Tοτε ηρθε η ωρα για την τελευταια σου δοκιμασια! φωναξε ενω χαμογελουσε αγρια ο Ji Firepaw.Αμεσως μετα πηρε θεση μαχης ενω εγω τον κοιταζα σαν χανος.Τους τελυταιους εξι μηνες,αυτος και ο Haytham,μαζι και μερικοι ακομα μοναχοι-πολεμιστες Pandaren,με εκπαιδευαν ωστε να δυναμωσω,και τωρα ηθελε να πολεμησω εναντιον του?Αυτος ο γερο Pandaren ειχε κερδισει με το παραπανω τον σεβασμο μου,τοσο για την δυναμη οσο και για την εξυπναδα του.Τον κοιταξα σοβαρα.
-Σε ευχαριστω για ολα του ειπα και επιτεθηκα αποτομα.Η ταχυτητα μου ειχε τριπλασιαστει.Αισθανομουν τον αερα να με ενισχυει και οχι να με εμποδιζει.Ολο το νησι ειχε μαζευτει και μας παρακολουθουσε εκεινη την ηλιολουστη μερα.Απεφυγε το χτυπημα μου,κανοντας ενα μικρο βημα πισω.Συνεχισα αμεσα με δευτερη και τριτη προσπαθεια χωρις αποτελσμα ομως.Ξεχνουσα ποσο ευλιγιστος ηταν,παρα την ηλικια και το μεγεθος του.Ξεκινησε την αντεπιθεση με το κονταρι του.Το επιασα και για μια στιγμη φανηκε να εχω το πανω χερι.Αλλα ο Ji,απλα κουνησε το ελευθερο χερι του,δημιουργησε ενα πεπλο ομιχλης και με χτυπησε στο κεφαλι.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Είναι ζωντανος!Σκληρή προπόνηση και νεές πληροφορίες! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Είναι ζωντανος!Σκληρή προπόνηση και νεές πληροφορίες!   [Τέλος]Είναι ζωντανος!Σκληρή προπόνηση και νεές πληροφορίες! - Page 4 I_icon_minitimeTue Feb 16, 2016 9:34 pm

Χαθηκε απο το οπτικο μου πεδιο και υστερα επανεμφανιστηκε στα δεξια μου.
-Δεν μου φαινεσαι τοσο ετοιμος ψιθυρισε και με βαρεσε ξανα,στα πλευρα αυτη την φορα.Γονατισα αλλα δεν επεσα.Η κινηση του ειχε σκοπο να με εκνευρισει και να με κανει να χασω τον ελεγχο.Ομως δεν επιασε.Οι τελευταιοι μηνες μου ειχαν διδαξει ακομα περισσοτερο την αξια της υπομονης και της καθαρης σκεψης.Πηδηξα εξω απο το πεπλο ομιχλης και τον βρηκα να ετοιμαζει την επομενη επιθεση του.Ξαφνιαστηκε οταν με ειδε να πεταγομαι μπροστα του και δεν προλαβε να αποφυχει το χτυπημα μου,που τον βρηκε κατ'ευθειαν στο πηγουνι.Τιναχτηκε πισω αλλα με το ποδι του με χτυπησε στο στομαχι.Με πεταξε μερικα μετρα και μειναμε και οι δυο στις θεσεις μας,ανασαινοντας βαρια.
-Τι λες να το τελειωνουμε?
-Συμφωνω απολυτα! Την επομενη στιγμη,με ενα σαλτο,βρεθηκα και οι δυο πανω στην γεφυρα,πολεμωντας βιαια.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Είναι ζωντανος!Σκληρή προπόνηση και νεές πληροφορίες! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Είναι ζωντανος!Σκληρή προπόνηση και νεές πληροφορίες!   [Τέλος]Είναι ζωντανος!Σκληρή προπόνηση και νεές πληροφορίες! - Page 4 I_icon_minitimeTue Feb 16, 2016 9:44 pm

Του επιτεθηκα αγρια με το δρεπανι,αλλα χρησιμοποιοντας το κοτναρι του με απεκρουσε και τελικα πεταξε το δρεπανι απο τα χερια μου.Δεν τα εχασα ομως και τον βαρεσα στο προσωπο με το χερι καθως ειχε αφησει την αμυνα του.Πηγε να πεσει στο νερο και απο ολους τους συμπατριωτες του ακουστηκε μια κραυγη αγωνιας.Ομως η ισσοροπια του ηταν ακομα τελεια και τελικα οχι μονο κρατηθηκε,αλλα πηδηξε και βρεθηκε σε να στεκεται σε εναν στυλο,που κρατουσε τα σχοινια της γεφυρας.Πηδηξε στον αερα και ετοιμαστηκε για την τελικη του επιθεση.Ηταν πολυ γρηγορος αλλα με την εξασκηση των προηγουμενων μηνων αλλα και λογω της ηλικιας μου,ημουν λιγο γρηγοροτερος.Εκανα στο πλαι,λιγο πριν με βρει με το τεραστιο ποδι του και αυτο καρφωθηκε σε μια σανιδα.Εμεινε εκει παιδευμενος και τον επιασα απο πισω.
-Αν χρησιμοποιουσα το φρουτο μου,τωρα θα εισουν νεκρος Ji του ειπα χαμογελοντας.
-Χα!Ειχα ξεσασει οτι υπαρχει κι αυτο!
-Η αληθεια ειναι πως αυτο το μερος της εκπαιδευσης μου,το ανελαβε ο παλιος μου δασκαλος,οποτε λογικο μου φαινεται.
-Αρα θα μπορουσες να ειχες κερδισει εδω και ωρα ετσι?
-Πιθανον.Αλλα ποτε δεν θα μαθουμε,ετσι? και γελοντας του εδωσα το χερι.
-Ετσι απαντησε με το ιδιο τροπο καιαρπαξε το χερι μου για να βγει.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Είναι ζωντανος!Σκληρή προπόνηση και νεές πληροφορίες! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Είναι ζωντανος!Σκληρή προπόνηση και νεές πληροφορίες!   [Τέλος]Είναι ζωντανος!Σκληρή προπόνηση και νεές πληροφορίες! - Page 4 I_icon_minitimeTue Feb 16, 2016 10:00 pm

-Ειναι ετοιμος! φωναξε προς τον Haytam,που ηταν κι αυτος εκει,αλλα ολοι οι θεατες ζητοκραυγασαν.Ειχαν γινει δικοι μου'ολο αυτον τον καιρο και χαιροταν με την επιτυχια μου οπως και εγω χαιρομου για την ευημερια που ξαναβρισκε το νησι.Περασαμε το βραδυ με ενα μεγαλο γλεντι,καθως ενημερωσα πως την επομενη μερα θα εφευγα.Λυπηθηκαν αλλα ηξεραν πως ειχα τους λογους μου.Οταν αρχισε να χαραζει,σηκωθηκα,ντυθηκα και ετοιμαστηκα να κατεβω στην παραλια.Ολοι κοιμοντουσαν.Ολοι εκτος απο τον Ηaytham,που με περιμενε εκει.
-Αυτο ηταν λοιπον ειπε οταν με ειδε να πλησιαζω.-Ειναι ωρα να μπει το σχεδιο μας,στην τελευταια του φαση.Εισαι ετοιμος?
-Οσο ποτε πριν ειπα με ειλικρινεια.Αισθανομουν οτι οι δυναμεις μου ειχαν φτασει σε εντελως διαφορετικο επιπεδο απο τοτε που ηρθα.Η ταχυτητα μου ειχε διπλασιαστει,η σωματικη μου δυναμη το ιδιο.Αλλα κυριως ειχε μεγαλωσει η κυριαρχια μου πανω στο φρουτο που ειχα φαει.
Ειναι φανερο ειπε χαμογελοντας ευχαριστα ο δασκαλος μου.-Ας ξεκινησουμε τοτε,χωρις αλλες καθυστερησεις!Πρωτα θα πας σε εκεινο το νησι που ειπαμε και υστερα,αν ολα πανε καλα θα ακολουθησεις την πορεια που σχεδιασαμε.Στο μεταξυ εγω,θα ξεκινησω το αλλο σημαντικο κομματι του σχεδιου μας.Και οταν ολα ειναι ετοιμα...θα συναντηθουμε εκει που ξεκινησαν ολα!Και λεγοντας αυτα τα λογια,χαιρετηθηκαμε.Αυτος πηγε στο πλοιο του και εγω στο δικο μου.Αισθανθηκα καπως περιεργα που τον αποχαιρετουσα ξανα αλλα τουλαχιστον ηξερα πως αυτη την φορα ηταν ζωντανος και θα τον ξαναβλεπα.Η εκδικηση μας απο την Οργανωση,εμπαινε στην τελικη της ευθεια!
Back to top Go down
Eustass Kid
Administrator
Administrator
Eustass Kid


Όνομα Χαρακτήρα : Eustass ''Captain'' Kid
Posts : 3846
Location : New World
Join date : 2013-03-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Είναι ζωντανος!Σκληρή προπόνηση και νεές πληροφορίες! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Είναι ζωντανος!Σκληρή προπόνηση και νεές πληροφορίες!   [Τέλος]Είναι ζωντανος!Σκληρή προπόνηση και νεές πληροφορίες! - Page 4 I_icon_minitimeSun Feb 21, 2016 11:42 pm


Όνομα χαρακτήρα: Raziel

P.o.M. Points: 28

Belli: 98.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Με απογοήτευσε πολύ που πέρασες το 6άμηνο έτσι. Θα ήθελα να δώ λίγη προπόνηση, προσπάθεια κτλ !


Η εξήγηση του Χέιθαμ ήταν πολύ ωραία και αναλυτική και για όσους βλέπουν τις ιστορίες σου , κατατοπιστική (αν και λίγο αναμενόμενη Razz)

Οι περιγραφές σου στα τοπία αυξήθηκαν και αυτό ήταν καλό! Συνέχισέ το και αν μπορείς αύξησε το λίγο ακόμα! (Κυρίως μέσα στην περιγραφή της μάχης - την οποία κάνεις πολύ καλά!)
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος]Είναι ζωντανος!Σκληρή προπόνηση και νεές πληροφορίες! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Είναι ζωντανος!Σκληρή προπόνηση και νεές πληροφορίες!   [Τέλος]Είναι ζωντανος!Σκληρή προπόνηση και νεές πληροφορίες! - Page 4 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος]Είναι ζωντανος!Σκληρή προπόνηση και νεές πληροφορίες!
Back to top 
Page 4 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» [Τέλος-Έξτρα]Ότι είναι άσπρο δεν είναι ναρκωτικό.
» [Τέλος] Η προπόνηση συνεχίζεται...
» [Τέλος] H προπόνηση ξεκινά!
» [Τέλος] Αποκτώντας νέες δυνάμεις [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Το έρημο νησί και η προπόνηση [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Kashamin-
Jump to: