Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος]   Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος] - Page 4 I_icon_minitimeMon Feb 01, 2016 5:42 pm

Για να μην τον αφήσει παραπονεμένο, χτύπησε και τον Nanashi στην πλάτη ο οποίος κουνήθηκε λίγο μπροστά. «Θα ήταν σοφό να μην αποκλείσουμε το ενδεχόμενο πως αυτός που παράγει την πυρίτιδα μπορεί να έχει όφελος και μικρούς ηθικούς φραγμούς...ή πλήρη άγνοια και να νομίζει ότι βοηθάει ένα φίλο. Ή να είναι τα ίδια χάλια με τον Bryan.»
«Όντως, συμφωνώ. Όπως και να χει, όποιος και να ναι, θα μας συνέφερε απείρως να μην ήταν στο νησί πριν αυτούς τους τριάντα μήνες, έτσι ώστε να υπάρχει σύγχρονο αρχείο της άφιξής του. Θα ψάξω αύριο όλους τους Μαρίν που μεταφέρθηκαν εδώ, αλλά και τους πολίτες, ιδιαιτέρως αυτούς που έδωσε την έγκρισή του ο Bryan για να εγκατασταθούνε.»
«Γλυτώνεις και το πόρτα-σε-πόρτα.»
«Ναι, κάτι το οποίο μου λύνει τα χέρια σε μεγάλο βαθμό! Πσσσσς, τζιμάνι είσαι. Τι θα κάνω αν σε χάσω;»
«...περισσότερο διάβασμα μόνος σου.»
«Ήταν ρητορική η ερώτηση.»
«Ναι αλλά εγώ ήθελα να το ξέρεις έτσι κι αλλιώς.»
«Ναι ναι ναι...» έκανε κύκλους με το χέρι του. «Πάω να ντυθώ. Α! Κράτα τον ματάκια τον σκύλο σου εδώ. Πάλι μπανιστήρι έκανε όταν ήμουν στο μπάνιο αλλά φαίνεται ήσουν τόσο αποροφημένος που δεν είδες που ήταν.»
Τα μάτια του σαμουράι μίκρυναν κι άρχισε να γέρνει προς τα κάτω και πάνω από τον σκύλο, με αυστηρότητα. Του θύμισε την Sae όταν ο Kyle έκανε κάποια αταξία, αλλά όχι πολύ σημαντική--μόνο τα χέρια στη μέση του έλειπαν. «Χνούδη...! Τι πράγματα είναι αυτά; Να ζητήσεις συγγνώμη.» Ένα γαύγισμα ακούστηκε πίσω του, ένα μάλωμα από τον Nanashi ακόμα, και ο Roger γελούσε όλον τον δρόμο μέχρι το δωμάτιό του.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος]   Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος] - Page 4 I_icon_minitimeMon Feb 01, 2016 8:11 pm

Γενικώς τα ευρήματά τους είχαν αποδώσει καρπούς. Δεν περίμενε η συμβολή του σαμουράι να είναι τόσο αποφασιστική όμως να που έκανε τις περισσότερες αποκαλύψεις. Δεν ήταν κακό που ο Nanashi φαινόταν να είχε κερδίσει πλήρως την εμπιστοσύνη του. Στην πορεία μιας εβδομάδας από τη στιγμή που έκαναν την τελευταία εκτίμηση για τον άνθρωπο που μπορεί να έφτιαξε την περίεργη πυρίτιδα, είχαν μαζέψει - δυστυχώς - μια λίστα δεκαεφτά διαφορετικών γυναικών, οι οποίες είχαν θηρευτεί τουλάχιστον δύο φορές η καθεμία, με τη μόνη εξαίρεση της Elizabeth, στο ηλικιακό εύρος 18 εώς και 23.

Ταυτόχρονα, η έρευνα για τον άνθρωπο κλειδί πήγαινε καλά. Είχαν λιγοστέψει τους υπόπτους σε τρία άτομα: Donald Sears, Sarah Drow και Jess Simmons. O τελευταίος ήταν ο πιο πιθανός, η δεύτερη η δεύτερη πιο πιθανή κι ο πρώτος ο λιγότερο πιθανός. Αυτό ήταν απόρροια του γεγονότος πως η Sarah ήταν γυναίκα και πρέπει να της ήταν πολύ δύσκολο να συνηγορεί σε κάτι τέτοιο, ειδικά αν αφορούσαν και βιασμούς οι φόνοι. Και να το ήξερε και να της άρεζε λίγο απίθανο, αν και ήταν εξαίρετη επιστήμονας όσον αφορούσε τα εκρηκτικά και παρόμοιες ουσίες. Ο Donald ήτανε μούτρο πάνω κάτω, μα περισσότερο μικροαπατεωνάκος, παρά κάθαρμα απ'τα λίγα. Αν και τέτοιοι άνθρωποι τείνουν να μαζεύονται γύρω τους μεγαλύτερους και τρανότερους εγκληματίες.

Τέλος, ο Jess ταίριαζε το προφίλ όσο κανένας άλλος: ειδίκευση στα εκρηκτικά, μοναχικός τύπος που δεν είχε και πολλά πάρε δώσε με τους συναδέλφους του, πάντα απόμακρος και σιωπηλός. Λες και φοβόταν να μη μιλήσει γιατί αν το κάνει μπορεί να του ξεφύγει κάτι. Κάτι που δεν πρέπει. Όμως όλοι είχαν τα μέσα και τις πιθανότητες. Και το πιο σημαντικό: ο ένας ήταν στο νησί χρόνια, ο άλλος ήρθε τους τελευταίους 8 μήνες και η μετάθεση της Sarah εγκρίθηκε από τον ίδιο αυτοπροσώπως.


Last edited by F_A_I on Thu Feb 04, 2016 6:48 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος]   Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος] - Page 4 I_icon_minitimeMon Feb 01, 2016 8:42 pm

«Χτυπάει η πόρτα,» ειδοποίησε με απάθεια ο Nanashi  από το πάτωμα, πάνω στο χαλί.

Ξάπλωνε, μόνο το κεφάλι του ήταν σχετικά όρθιο που στηριζόταν στην παλάμη του, η οποία έμενε όρθια από τον αγκώνα που στηριζόταν στο πάτωμα. Kοιτούσε κάτω στο ανοιχτό βιβλίο που κείτοταν ανοιχτό στην σελίδα 231 από τις 352. Το είχε ξεκινήσει χθές μα του είχε αρέσει πολύ και το καταβρόχθιζε, παρόλο που ήταν πολύ κουρασμένος από την καθημερινή εργασία και ό,τι μπορεί να κάνανε με την υπόθεσή τους.

Η φωνή του Roger ακούστηκε μέσα από το υπνοδωμάτιό του, που άλλαζε: «Ε πάνε άνοιξε ρε τεμπέλη!» Ο Χνούδης γαύγισε από τον καναπέ που καθόταν σαν βασιλιάς, σε συμφωνία με τον Ναυτικό κι ο σαμουράι τον κατακεραύνωσε.
«...αν και είναι δικό σου σπίτι, θα υποδεχτώ τον καλεσμένο σου με χάρη.» είπε με περισσή σοβαρότητα και σηκώθηκε να κάνει αυτό που είπε.
«Θα σκοντάψεις στις λέξεις σου, τέτοια πράγματα που λες μόνο και μόνο επειδή σε ξεβόλεψα.» Σφίγγοντας την γραβάτα του βγήκε στο σαλόνι από το μικρό χωλ και περίμενε να δει τον Νanashi, ακολουθούμενο από τον καλεσμένο...όμως υπήρξε απουσία.

Περίμενε για λίγη ώρα ακόμα μέχρι που άκουσε ήχο σπασίματος και μπήκε ολόκληρος σ'εγρήγορση! Η πρώτη του κίνηση ήταν να εκτείνει το χέρι του στην πλάτη για να αρπάξει το τουφέκι του, μόνο που θυμήθηκε πως πλέον δεν το είχε μονίμως πάνω του--ήταν στο δωμάτιό του! Αλλά αν έγινε κάτι σοβαρό δε πορούσε να τον αφήσει μόνο του--αλλά αν ερχόταν μέσα έπρεπε να εκμεταλλευτεί τον χρόνο που του εξαγόρασε ο σαμουράι. Έκανε μεταβολή κι έτρεξε από κει που ήρθε.


Last edited by F_A_I on Mon Feb 01, 2016 10:56 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος]   Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος] - Page 4 I_icon_minitimeMon Feb 01, 2016 9:06 pm

Ο Χνούδης είχε αρχίσει να γαυγίζει σαν τρελός · η καρδιά του χτυπούσε τόσο πολύ που θα έβγαινε απ'το στήθος του. Μέχρι να προλάβει να πάει μέχρι εκεί, να πάρει το τουφέκι που ήταν κρυμμένο μέσα στη ντουλάπα, θαμμένο κάτω από πολλά ρούχα, και να επιστρέψει στο σαλόνι δεν τον είχε κυνηγήσει κανένας: ή υπερτίμησε τον εχθρό ή υποτίμησε τον Nanashi. Αλαφιασμένος, και με πλήρη ταχύτητα, έτρεξε στην είσοδο έτοιμος να πυροβολήσει...ένα σπασμένο βάζο προφανώς και δύο άντρες να παλεύουν να τα μαζέψουν χωρίς σκούπα, φαράσι ή σακούλα.

Έμειναν να κοιτάνε ο ένας τον άλλο άναυδοι: ο Nanashi κι ο ξένος με τα μαύρα σχεδόν μωβ μαλλιά από το έδαφος, κοντά στα σπασμένα κι ο Roger από το υψηλότερο σημείο.«Τ..τι;»
«Τι εμείς; Τι εσύ.»
«Άκουσα κάτι να σπάει και μετά τίποτα. Νόμιζα πως έγινε κάτι και ήρθα να βοηθήσω.»
«Τότε ας έφερνες κάδο, όχι όπλο, αν μου επιτρέπεις.»
«Ναι, ποιος είσαι συ νεαρέ και τι κάνεις στο σπίτι μου;» Ξαφνικά ένιωσε σαν εκείνους τους γέρους που τον διώχνανε από τις αυλές τους με μια μαγκούρα όταν παίζανε. Ο σαμουράι φάνηκε να είχε ακριβώς την ίδια σκέψη γιατί πάλεψε πολύ να μη χαμογελάσει ή γελάσει στην έκφραση και τον τόνο του.

Όμως ο νεαρός κοκκίνισε μέχρι τ'αυτιά κι αν κι έκανε το παν για να μείνει ψύχραιμος κι αξιοπρεπής, ό,τι κι αν έλεγε το χρώμα του, όμως η προσβολή ήταν γραμμένη στο πρόσωπό του. Τα ίδιο χρώμα με τα μαλλιά του μάτι κρύφτηκαν από τα βλέφαρα που έπεσαν βαριά σε ένδειξη αυτοελέγχου. «Εγώ κύριε,» είπε με έμφαση τη λέξη «δεν είμαι τόσο μικρός όσο φαίνομαι. Έχω ήδη συμπληρώσει τα 23 έτη.»
«Στον ύπνο σου;» Ακόμα και ο Nanashi έδειξε τη δυσπιστία του.
«Φ-φυσικά και όχι! Απλ-...αχεμ, απλώς» ξαναπήρε τον έλεγχω της φωνής του που όντως ακουγόταν πιο ώριμη απ'ότι φαινόταν ο ίδιος «μικροδείχνω. Έχω πιστοποιητικό από τη βάση, όπως και να χει.»
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος]   Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος] - Page 4 I_icon_minitimeMon Feb 01, 2016 9:35 pm

«Αχα. Και τι γυρεύεις στο κατώφλι μου, σπάζοντας το αγαπημένο βάζο της Cindy;»
«Αυτό είναι το αγαπημένο βάζο της Cindy;» ρώτησε σιωπηλά ο Nanashi.
«Nαι, άσε. Απαίσιο γούστο.» ψιθύρισε πίσω.
«Γι αυτό το χες έξω;»
Έγενψε "ναι" επανειλημμένα.

«Αν τελειώσατε τα ψου ψου ψου, αφήστε με να σας πληροφορήσω πως ονομάζομαι Jack και είμαι μέλος του Οργανισμού Κυνηγού Επικυρηγμένων Wolfpack...»

Έσιαξε τον γιακά του κόκκινου δερμάτινου τζάκετ που φορούσε, που ήταν ήδη κλειστό μέχρι πάνω, όλα τα πέντε μαύρα κουμπιά στο πλάι. Το μαύρο του παντελόνι φαινόταν ακριβό. Έπλεξε τα χέρια μπροστά στο στέρνο του και τους κοίταξε με ανυπομονησία. Το δέρμα του ήταν ωχρό από φυσικού του και το κοκκίνισμα που είχε πριν μόνο έκανε πιο έντονη την αντίθεση. «Τι έχετε να πείτε γι αυτό;»
«Συγχαρητήρια;» αποκρίθηκαν ταυτόχρονα.
«Αχα...υπέπεσε στην προσοχή μου πως μια ορδή γυναικών στην κυριολεξία έχει περάσει μέσα απ'αυτό το σπίτι την τελευταία βδομάδα, έπειτα την έλευση του τύπου από δω. Να ξέρεις πως ο βαθμός σου Υποπλοίαρχε, καθώς και η καλή σου φήμη είναι αυτά, τα μοναδικά μπορώ να πω, που με ωθούν να σας συστηθώ και να σας ρωτήσω και τους δύο ευθέως: τι δουλειά έχετε εσείς μ'αυτές; Και γιατί κάνανε παρέλαση στο σπίτι σου;»

Οι δύο άντρες κοιτάχτηκαν · φάνηκαν να κάνουν μια ολόκληρή συζήτηση μόνο με βλέμματα όμως και πάλι δε φάνηκαν να πανιάζουν, όπως περίμενε. Ούτε ένοχοι φάνηκαν. Αλλά ήταν φανερό πως κάτι έκρυβαν. Ξαφνικά τους έπιασε παράνοια και κοίταξαν τριγύρω τους για να βεβαιωθούν πως κανείς δεν κρυφακούει. Όταν σιγουρεύτηκαν, ο Roger αναστέναξε. «Είστε οι χειρότεροι νοικοκύρηδες του κόσμου · έλα εσύ μέσα παιδαρέλι κι εγώ πάω να φέρω τη σκούπα να καθαρίσω. Πώς το σπασες έτσι κι αλλιώς--όχι ότι παραπονιέμαι;»
«Εγώ φταίω. Δεν το είδα έτσι κοντός που είναι.»
«Δ-δεν είμαι κοντός! Κανονικός είμαι...!»
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος]   Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος] - Page 4 I_icon_minitimeMon Feb 01, 2016 11:24 pm

Αφού καθάριε τα σπασμένα, από μέσα του ευλογώντας την ημέρα που αυτό το έκτρωμα γλυπτικής σταμάτησε να υπάρχει - και η όμορφη γλάστρα της γυναίκας του επιτέλους ήταν η μόνη που  διακοσμούσε τα τοιχάκια που περιστοίχζαν την πόρτα -, έφτασε σε μια πολύ περίεργη σκηνή μέσα στο ίδιο του το σαλόνι: ο Nanashi είχε ήδη βάλει να γίνεται μια μεγάλη τσαγιέρα, ενώ είχε προλάβει να ετοιμάσει τρία φλυτζάνια, και σνακ για να το συνοδέψουν.

Όμως κάθονταν ο ένας στον μεγάλο καναπέ κι ο άλλος στον μικρό, στις γωνίες μάλιστα, όσο πιο μακριά ο ένας απ'τον άλλον μπορούσαν. Κι εκεί που ο Nanashi καθόταν μέχρι πίσω, την πλάτη ευθεία και τα χέρια στα γόνατα, ο καλεσμένος μάλλον είχε λειστεί στον εαυτό του, αμήχανος, με την πλάτη να καμπουριάζει. Κοιτούσε πέρα δώθε όλη την ώρα, βλέποντας το δωμάτιο. «Σε τι οφείλουμε την τιμή της επισκέψεώς σας λοιπόν;» Ταυτόχρονα πήγε στην κουζίνα, ανεβάζοντας την ένταση της του, εφόσον από τον ήχο που έκανε και μόνο το νερό ήταν έτοιμο. «Ανησυχήσατε για τις δεσποσύνες;» Επέστρεψε με το νερό έτοιμο, έριξε το τσάι ήδη και τώρα περίμεναν να γίνει. Κανείς από τους τρεις δεν είχε αγγίξει έστω ένα σνακ, εκτός από τον Χνούδη που όλη την ώρα τις τριγύριζε, όμως δεν τολμούσε να κάνει τίποτα υπο το επάγρυπνο βλέμμα του Nanashi.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος]   Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος] - Page 4 I_icon_minitimeMon Feb 01, 2016 11:25 pm

Ο Jack τον ακολούθησε με τα μάτια του καθώς καθόταν στην πολυθρόνα, χέρια στα πλάγια και πόδι ανεβασμένο στο γόνατα. «Να σαι σίγουρος! Είναι υπερβολικά ύποπτ-»
«Ναι, ναι, ναι άκου λίγο: ανακαλύψαμε κάποια πολύ ανησυχητικά πράγματα για τον Πλωτάρχη Bryan Mikki και μπορείς να φανταστείς τι μπορεί να είναι αυτά αν χρειάζεται να μιλήσουμε σε τόσες πολλές γυναίκες. Κι αναγκαζόμαστε να τα κάνουμε όλα μυστικά ώστε να μην καταλάβει τίποτα, γι αυτό και συναντιόμαστε εδώ.»
«...δεν ξέρω πώς να σας το πω αλλά αν σας παρατήρησα εγώ, πολύ φοβάμαι ότι το έχει κάνει και ο Πλωτάρχης.» Αυτό ήταν το πρώτο πράγμα που σκέφτηκαν και οι δύο άντρες, δυστυχώς. «Κι αυτό βέβαια αν σας πιστέψω και δε σας αναφέρω στην Καπετάνιο.»
«Κάντο. Και η Καπετάνιος Hina θα σου πει να μας αφήσεις ήσυχους.»
«Πώς ξέρω ότι δε μπλοφάρετε;»
Ένα γελάκι του ξέφυγε. «Δεν προσπαθώ να σε πείσω να μην πας λέγοντάς σου να το κάνεις, Σε ωθώ να πας για να σιγουρευτείς...κι αν θες να μας βοηθήσεις κιόλας.»
«Μάλιστα. Καλώς τότε.» Σηκώθηκε απότομα και στάθηκε όρθιος. «Θα επιστρέψω εντός 24ώρου, να στε σίγουροι. Κι αν τα πράγματα είναι όπως τα λέτε, θα δεχθώ να σας βοηθήσω.»
Αυτόματα σηκώθηκε ο Nanashi και ο Roger τους ακολούθησε, αν και πιο νωχελικά από τους άλλους δύο. «Να το κάνεις. Χρειαζόμαστε τη βοήθεια σου. Μόνο απάντησέ μου αυτό: όταν είδες τις κοπέλες να έρχονται εδώ μέσα, παρατήρησες ή κατάφερες να δεις ποιοι ήταν στο σπίτι;»
Φάνηκε να το σκέφτεται. Λίγη ώρα αργότερα ήρθε σε ετυμηγορία. «Δε σου λέω ακόμα, αλλά τώρα που το πες...»
Ο Roger κούνησε το κεφάλι του αποδοκιμαστικά. «Καλά σε λέω εγώ παιδαρέλι. Προβληματικό παιδαρέλι μάλιστα. Οι γονείς σου θα είχαν μεγάλα προβλήματα με σένα...»
«Θα σ'ευχαριστούσα να άφηνες τους γονείς μου ήσυχους και ήμουν υποδειγματικό παιδί! Καληνύχτα σας!»
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος]   Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος] - Page 4 I_icon_minitimeMon Feb 01, 2016 11:37 pm

Έφυγε κυριολεκτικά ποδοπατώντας τα ξύλα από κάτω του και η πόρτα έκλεισε με θόρυβο πίσω της. «Καλά λέω εγώ...προβληματικό παιδί.» Ο Nanashi ανασήκωσε τους ώμους του. «Ναι μην πεις πολλά και πάθεις τίποτα--ήσουν τόσο ομιλιτικός και πριν.»
«...θα πιεις καθόλου από το τσάι;»
Ο Μαρίν κύλησε τα μάτια του. «Θα πιω λίγο, ναι. Μην το ρουφήξεις όλο, νεροφίδα. Απορώ πώς δεν είσαι ανά δέκα λεπτά στο καμπινέ με τόσο που πίνεις.»
«Τόσα χρόνια έχω μάθει να το κρατάω.»
«Αν το κρατάς πολύ θα πάθεις προστάτη και ακόμα δεν έχεις κάνει δικό σου παιδί. Χαλαρά με τα τσάγια.»
«...όλη την ώρα αυτό μου λέτε.»
«Επειδή είναι αλήθεια.» Μικρή παύση. «Α. Και ο Χνούδης πάει να φάει τα σνακ σου.»

Η έκφραση από αποδοκιμαστική μετατράπηκε σε αυστηρή, καθώς γύρισε να τον κατσαδιάσει και να του πάρει τη μπουκιά απ'το στόμα. Δεν κάνουν να τρώνε οι σκύλοι τέτοια πράγματα. «Κάτσε Χνούδη. Αστο αυτό. Είπα άστο. Μη φεύγεις. Άστο είπα.»
«Τι θα κάνουμε με το θέμα αυτό αλήθεια; Ο μικρός έχει δίκιο: αν μας είδε αυτός, μάλλον θα μας έχει δει κι ο Bryan.»

Ο Nanashi τον κοίταξε με την άκρη των ματιών του, ελάχιστη κλίση του κεφαλιού του προς αυτόν. Και οι δύο ακόμα όρθιοι. «Γι αυτό δεν ρώτησες τον Jack;» Το ένοχο γελάκι του Roger του απάντησε. Περίμενε να μάθουμε την απάντησή του αύριο. άφησε να εννοηθεί ο σαμουράι. «Εγώ θα συνεχίσω με τον ίδιο τρόπο κι αν μου πει τίποτα εκείνος, θα δω πώς θα το χειριστώ.» Σαν ένδειξη εμπιστοσύνης και τέλος της συζήτησης, ο Ναυτικός χτύπησε δύο φορές την πλάτη του σαμουράι και κάπως έτσι έφυγε όλη η ένταση από του ώμους και των δύο ανθρώπων που μόλις τότε σταμάτησαν να κοιτάνε προς την έξοδο.
«O οργανισμός Wolfpack είναι δυνατός;»
«...θα έλεγα. Τουλάχιστον είναι σωστός, αν το ναυτικό αφήνει άνδρες του τοποθετημέους εδώ.»
«...καλώς.» Χωρίς καθυστέρηση, γύρισε πίσω στο βιβλίο του, κάτω στο πάτωμα, με την προσθήκη του τσαγιού και των σνακ. Ο Roger ξάπλωσε στον καναπέ από πίσω του και ξεκίνησε να διαβάζει έναν από τους φακέλους.


Last edited by F_A_I on Thu Feb 04, 2016 6:51 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος]   Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος] - Page 4 I_icon_minitimeTue Feb 02, 2016 10:28 am

Την επόμενη μέρα, και οι δύο κάθονταν σε αναμμένα κάρβουνα. Σαφώς το μεγαλύτερο άγχος το είχε ο Roger, μα πέρασε και λίγο στον στωικό σαμουράι. Παρόλα αυτά, ο δεύτερος δεν παρατήρησε κάτι διαφορετικό στον τρόπο που του φερόταν ο Πλωτάρχης, ούτε στην αρχή ούτε στο τέλος της ημέρας. Μάλιστα, σημείωσε ακριβώς την ίδια πρόοδο με χθες και προχθές και τα πράγματα πήγαν ακριβώς έτσι όπως τα υπολόγιζαν. Δεν ήξεραν αν αυτό ήταν πολύ καλό θέατρο ή πλήρης άγνοια, μα είχαν την εντύπωση πως θα μάθαιναν ταχύτατα.

Κι ενώ η μέρα περνούσε, ο ήλιος είχε αρχίσει να δύει και οι δύο άντρες έπαιρναν το γεύμα τους, η πόρτα χτύπησε και πάλι. Το παρακλητικό χαμόγελο του Ναυτικού, με το στόμα γεμάτο φαΐ, έκανε τον Nanashi να αναστενάξει, να αφήσει τα δύο - πολύ απλά και στρογγυλά, όχι σαν τα δικά τους - ξυλάκια που χρησιμοποιούσε για μαχαιροπήρουνα δίπλα στο μπολ του και σηκώθηκε χωρίς άλλη διαμαρτυρία να αφήσει μέσα τον επισκέπτη τους, πιθανόν τον Jack. Και όντως, ο νεαρός με τα κοντά σχεδόν μωβ μαλλιά και μάτια πέρασε το κατώφλι της κουζίνας όμως αντί να κάτσει μαζί τους στο τραπέζι στάθηκε όρθιος, στηρίζοντας τους αγκώνες του στο μπαρ που χώριζε σαλόνι - κουζίνα.

«Α εσύ είσαι; Κάτσε μαζί μας παιδί μου, μην κρατάς μούτρα από χθες.» Με το που το είπε αυτό, ο Nanashi πήγε στα ντουλάπια κι έβγαλε πιάτο, ποτήρι και για τον καλεσμένο.
«Γιατί να κρατάω μούτρα; Και ποιος άλλος μπορεί να ήταν;» Ρώτησε ενώ τραβούσε την τρίτη από τις τέσσερις καρέκλες για να κάτσει, ανάμεσά τους. Εφόσον δεν είπε να μην του βάλουν να φάει, ο Nanashi άνοιξε την κατσαρόλα κι άρχισε να γεμίζει το πιάτο με κοτόπουλο και ρύζι.
«Επειδή σε είπα κοντό · φάνηκε να σε πειράζει.»
«Δεν είμαι κοντός, έτσι δεν ασχολούμαι.»
«Κοίτα, όταν ερχόσουν, αν είχε περισσότερα μπουκάλια το μπαρ δε θα φαινόσουν ακόμα και μισός που είναι ο τοίχος.»


Last edited by F_A_I on Tue Feb 02, 2016 10:47 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος]   Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος] - Page 4 I_icon_minitimeTue Feb 02, 2016 10:46 am

Γέμισε το ποτήρι με κρασί ο σαμουράι, αγνοώντας τα πειράγματα του Roger, και αμφότερα, τα ακούμπησε εμπρός στον καλεσμένο. Mετά κάθισε.«Δεν. Είμαι. Κοντός.»

Και συνέχισε το πέρα δώθε μεταξύ τους, γι αρκετή ώρα. Τόση ώρα μάλιστα που ενώ οι άλλοι δύο με το ζόρι είχαν φάει τέσσερις μπουκιές από το φαΐ τους, ο Nanashi τώρα τοποθέτησε για δεύτερη φορά τα ψευτο-τσόπστικς δίπλα από το πλέον άδειο μπολ. Τελείωσε το κρασί του, σκούπισε το στόμα του και καθάρισε τον λαιμό του για να τραβήξει την προσοχή των άλλων. Πρώτα τον κοίταξε ο Χνούδης ενθουσιασμένος - γιατί νόμιζε ότι θα φάει - και μετά οι άλλοι δύο. «Από τον τρόπο που παραπονιέσαι για το ύψος σου και δέχεσαι το φαγητό μας, υποθέτω πως πλέον μας πιστεύεις.»
«Ω, ωωω...ναι. Σωστά. Μίλησα με την Καπετάνιο Hina και μου επιβεβαίωσε όλα όσα είπατε. Δεν έχω λόγο να μη σας εμπιστεύομαι.»
«Να γιατί δεν κρατάει μούτρα το μικρό.»
«Είμαι. 23. Χρονών.»
«12 χρόνια σε περνάω.» Γέλασε και του ανακάτεψε τα μαλλιά. «Για μένα μικρός είσαι.»
«Και για να απαντήσω στην χθεσινή σας ερώτηση» είπε με έμφαση, τραβώντας το κεφάλι του μακριά από το χέρι του Ναυτικού «δεν κατάλαβα ότι ο Roger ήταν μέσα. Ο Nanashi τις υποδεχόταν και πολλά παράθυρα ακάλυπτα δεν έχετε, οπότε μόνο αυτός φαινόταν. Με τη φήμη σου Υποπλοίαρχε πραγματικά πίστευα πως μάλλον ο καλεσμένος σου έκανε πράγματα πίσω απ'την πλάτη σου, παρά ότι είχες αναμιχθεί κι εσύ σε αυτά.»
«Αυτό...αυτό είναι πολύ καλό,» δήλωσε αμέσως, η μία γροθιά να καλύπτει την άλλη ενώ και οι δύο σηκώθηκαν εμπρός του προσώπου του. «Μπορεί να είναι αυτό που θα τον κάνει να εμπιστευτεί τον Nanashi ακόμα περισσότερο.»
Back to top Go down
Sponsored content





Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος]   Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος] - Page 4 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Δεύτερο. [Τέλος]
Back to top 
Page 4 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Μανίες καταδίωξης ή οδηγός επιβίωσης; Μέρος Πρώτο. [Τέλος]
» All the King's men. Μέρος δεύτερο. [Τέλος]
»  Αποκαλύψεις και ανατινάξεις. Μέρος Δεύτερο [Τέλος]
» Για να χαθούν τα χάρτινα. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος]
» Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Desatoya-
Jump to: