Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Greek One Piece Role Playing Game

HomeΑρχικήSearchRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Affiliates

Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

[Τέλος]Troubles In Paradise

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah

Όνομα Χαρακτήρα : Freed Justine

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Troubles In Paradise Empty
PostSubject: [Τέλος]Troubles In Paradise   [Τέλος]Troubles In Paradise I_icon_minitimeSun Jan 03, 2016 3:21 pm

Πριγούμενη Ιστορια:

Η βάρκα μου έπλεε στην θάλασσα ενώ εγώ ξάπλωνα και κοιμόμουν πάνω της. Είχα φροντίσει να κατεβάσω το πανί και να αφήσω τον αέρα να κάνει την δουλειά του. Ευτυχώς η θάλασσα ήταν ήρεμη και δεν μου προκάλεσε πολλά προβλήματα. Δεν υπήρχαν καθόλου κύματα οπότε μπόρεσα να κοιμηθώ μερικές ώρες. Όταν ξύπνησα το μόνο που ακουγόταν ήταν οι γλάροι που πετούσαν στον καταγάλανο ουρανό. Απο την θέση του ήλιου μπορούσα να καταλάβω οτι είχα 3 ώρες πριν νυχτώση. Η νύχτα στη θάλασσα με μία τέτοια βαρκούλα ήταν επικινδυνη. Δεν μπορούσα να κάνω τίποτα άλλο απο το να ελπίζω να βρω στεριά σύντομα. Σηκώθηκα όρθιος λοιπόν και άρχισα να ψάχνω στον ορίζοντα για το οποιοδήποτε σημάδι στεριάς.

[Τέλος]Troubles In Paradise Pbucket

Χρώματα διαλόγων στις ιστορίες:

Last edited by Ezeriah on Tue Jan 05, 2016 12:04 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος]Troubles In Paradise   [Τέλος]Troubles In Paradise I_icon_minitimeSun Jan 03, 2016 3:27 pm

Για την επόμενη ώρα έψαχνα καθώς έπλεα στην θάλασσα. Τελικά ήμουν τυχερός αφού είδα κάτι μαύρο στον ορίζοντα το οποίο έδειχνε σαν στεριά. Γύρισα το πανί μου λίγο προς τα αριστερά και συνέχισα ευθεία προς το μαύρο αντικείμενο. Καθώς έπλεα προς τα εκεί άκουσα έναν ήχο ο οποίος θύμιζε κύμα. Γύρισα πίσω μου και είδα ένα μεγάλο πειρατικό πλοίο να περνάει μερικά μέτρα μακριά απο την βάρκα μου. Λόγο του μεγέθους και της ταχύτητας που πήγαινε το πλοίο προκάλεσε ένα κύμα 2,5 μέτρα το οποίο με ξάφνιασε με αποτέλεσμα να χάσω την ισορροπία μου και να πέσω στην θάλασσα. Ευτυχώς η βάρκα μου δεν αναποδογύρισε οπότε μπόρεσα να ανέβω και πάλι πάνω. Το πλοίο των πειρατών συνέχισε την πορεία του προς το μαύρο αντικείμενο που πήγαινα και εγώ το οποίο λίγη ώρα αργότερα επιβεβαίωσα οτι ήταν ένα νησί. Αυτό που με νευρίασε όμως ήταν το γεγονός οτι οι πειρατές δεν μου έδωσαν σημασία. Αν ήταν κάποιος γέρος ψαράς στην θέση μου θα μπορούσε πολύ εύκολα να πνιγεί.

Back to top Go down
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος]Troubles In Paradise   [Τέλος]Troubles In Paradise I_icon_minitimeSun Jan 03, 2016 4:37 pm

Σκοπός μου βέβαια δεν ήταν να κάνω κάποια φασαρία οπότε συνέχισα να κατευθήνομε προς το νησί. Μετά απο 45 λεπτά είχα φτάσει στην ακτή. Μερικά μέτρα πιο κάτω βρισκόταν το πλοίο των πειρατών που συνάντησα στην θάλασσα. Είχαν αγκυροβολήσει το πλοίο τους. Απο μακριά φαινόταν πως δεν ήταν κανένας επάνω. Λογικά είχαν ήδη φύγει για την πόλη αφού είχαν φτάσει πολυ πιο γρήγορα απο εμένα. Δεν υπήρχε κάποιο μονοπάτι απο την ακτή που να οδηγούσε προς την πολή. Ο μόνος τρόπος για να φτάσει κάποιος εκεί ήταν να περάσει απο το ποτάμι που υπάρχει στο νησί το οποίο βρίσκεται στο κέντρο του. Μόλις έφτασα στο ποτάμι μαγεύτηκα απο την ομορφιά του. Το νερό ήταν τόσο καθαρό που μπορούσες να δεις το χώμα. Τα ψάρια που περνούσαν ήταν ορατά σαν τον ήλιο σε έναν καθαρό ουρανό. Το καλύτερο απ' όλα ήταν οτι η αντανάκλαση που έκανε ο ήλιος πάνω στο νερό την ώρα που έδυε. Οι λίγες ακτίνες που αντανακλούσαν πάνω στο νερό το έκαναν να μοιάζει με ένα κάδρο στο οποίο ζωγράφισαν χρωματιστές ρίγες πάνω του.

Back to top Go down
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος]Troubles In Paradise   [Τέλος]Troubles In Paradise I_icon_minitimeSun Jan 03, 2016 4:57 pm

Κάθησα περίπου 5 λεπτά και παρακολουθούσα αυτή την μαγευτική και όμορφη εικόνα αλλά είχε έρθει η ώρα να φύγω. Έπρεπε να φτάσω στην πόλη και να βρω ένα πανδοχείο για να κοιμηθώ το βράδυ. Λίγο πιο δίπλα στο ποτάμι υπήρχε μία γέφυρα την οποία χρησιμοποιούσες για να περάσεις στην άλλη όχθη. Προχώρησα λίγο παρακάτω και εκεί βρήκα ένα μονοπάτι το οποίο οδηγούσε στην πόλη. Περπάτησα το μονοπάτι για άλλα 20 λεπτά ώσπου βρέθηκα στην πόλη. Ο μίσος ουρανός είχε πλέον σκοτεινιάσει. Περπατούσα στην πλατεία όπου και υπήρχαν πολλά πανδοχεία αλλά μαζί με αυτά υπήρχαν και μερικά μπαρ. Βλέποντας ένα μπαρ στα δεξιά μου ξέχασα τελείως οτι έπρεπε να κλείσω δωμάτιο σε πανδοχείο και μπήκα μέσα. Δεν περίμενα να είχε κόσμο την ώρα αυτή αλλα τελικά ένας καλός πότης πηγαίνει να γλεντήσει ότι ώρα θέλει. Υπήρχε ησυχία μέσα κάτι το οποίο δεν συνηθίζετε σε ένα μπαρ.

Back to top Go down
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος]Troubles In Paradise   [Τέλος]Troubles In Paradise I_icon_minitimeSun Jan 03, 2016 5:24 pm

Καθώς προχωρούσα προς το μπαρ έριξα μια γρήγορη ματιά τριγύρω και είδα οτι οι περισσότεροι άντρες ήταν πίτα απο το ποτό. Κάποιοι ήταν με τα μούτρα στο τραπέζι και το ένα τους χέρι να κρατάει το μισοάδειο ποτήρι με ρούμι. Ένας άντρας, μαζί με άλλους 3 σε ένα τραπέζι λίγο πιο πέρα, διάβαζε μία εφημερίδα αλλα δεν έδωσα μεγάλη σημασία. Φτάνοντας στο μπαρ έκατσα στην πρώτη καρέκλα που είδα. Ζήτησα ένα ολόκληρο μπουκάλι ρούμι και άρχισα να πίνω. Το ρούμι ζέσταινε το λαιμό μου καθώς κατάπια την πρώτη μεγάλη γουλιά. Αυτή την αίσθηση δεν θα την βαρεθώ ποτέ γι' αυτό τον λόγο είναι το αγαπημένο μου ποτό. Η ώρα περνούσε και μερικοί πελάτες είχαν φύγει. Αν και μεθυσμένοι προσπάθησαν να επιστρέψουν στα σπίτια τους. Μόλις τελείωσα το μπουκάλι πλήρωσα τον μπαρμαν και έφυγα και εγώ με την σειρά μου για να κλείσω δωμάτιο σε ένα πανδοχείο.

Back to top Go down
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος]Troubles In Paradise   [Τέλος]Troubles In Paradise I_icon_minitimeSun Jan 03, 2016 5:41 pm

Στο δρόμο προς την πόρτα ένιωσα μερικά βλέματα να με κοιτάζουν. Κοίταξα προς τα δεξιά μου και είδα το τραπέζι απο το οποίο με κοιτούσαν. Ήταν ο άνδρας που κρατούσε την εφημερίδα που πρόσεξα νωρίτερα. Με κοιτούσε με το ένα του το μάτι ενώ το άλλο κρυβόταν απο την εφημερίδα. Είχε ένα τσιγάρο στο στόμα του το οποίο είχε βρωμήσει το δωμάτιο με τον καπνό. Οι 3 άντρες που κάθονταν στο τραπέζι μαζί του ήταν πίσω απο αυτόν τον άνδρα όρθιοι. Κοιτούσαν επίμονα την εφημερίδα και ψιθύριζαν κάτι μεταξύ τους. Αμέσως κατάλαβα πως κάτι συνέβαινε και οτι με είχαν βάλει στο μάτι. Δεν ήταν ασφαλές πλέον το μέρος. Μέσα σε 1 δευτερόλεπτο πέρασαν όλες αυτές οι σκέψεις απο το μυαλό μου με αποτέλεσμα να μην καταλάβουν οι άντρες οτι τους κατάλαβα. Έτσι λοιπόν συνέχισα κανονικά να περπατάω σαν να μη συνέβη τίποτα.

Back to top Go down
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος]Troubles In Paradise   [Τέλος]Troubles In Paradise I_icon_minitimeSun Jan 03, 2016 5:51 pm

Μόλις βγήκα απο την πόρτα οι άντρες σηκώθηκαν απο το τραπέζι τους και με ακολούθησαν. Ο άντρας με το τσιγάρο έπιασε μία σελίδα απο την εφημερίδα και την έβαλε στην τσέπη του τσαλακομένη. Η πόρτα του μπαρ ακούστικε δυνάτα καθώς έβγαιναν με αποτέλεσμα να καταλάβω οτι με ακολουθαν. Ο άντρας με την εφημερίδα στην τσέπη του πέταξε το τσιγάρο στο δρόμο καθώς περπατούσε και ύστερα διέταξε τους άντρες του.

Εσείς οι δύο πηγαίνετε απο πίσω είπε και έδειξε το στενό στα δεξιά του, εσύ έλα μαζί μου είπε στον τρίτο. Βγάλανε και οι 3 τους τα μαχαιράκια που είχαν στο πίσω μέρος του παντελονιού τους και εκτέλεσαν τις διαταγές. Εγώ συνέχιζα να προχωράω χωρίς να ξέρω το σχέδιο τους. Έστριψα στην στροφή και τότε εμφανίστηκε ξαφνικά ένα μαχαίρι μπροστά στα μάτια μου. Τα αντανακλαστικά μου ήταν γρήγορα με αποτέλεσμα να αποφύγω την επίθεση πέφτωντας προς τα πίσω. Χρησιμοποιόντας τα χέρια μου έκανα μία κολοτούμπα και βρέθηκα ξανά όρθιος. Με το που στάθηκα όρθιος ένιωσα 2 χέρια να με κρατάνε απο τα χέρια μου ασκόντας δύναμη για να μην μπορέσω να ξεφύγω.

Back to top Go down
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος]Troubles In Paradise   [Τέλος]Troubles In Paradise I_icon_minitimeMon Jan 04, 2016 9:04 pm

Χωρίς να δώσω ούτε μία στιγμή στους αντιπάλους μου να αντιδράσουν χτύπησα με το κεφάλι με δύναμη το κεφάλι του άντρα που με κρατούσε. Τον χτύπησα αρκετά δυνατά στην μύτη με αποτέλεσμα να την σπάσω και να αρχίσει να τρέχει αίμα κατευθείαν. Ο πόνος ήταν αρκετά δυνατός ώστε ο άντρας να με αφήσει ελεύθερο για να πιάσει το πρόσωπο προσπαθώντας να σταματήσει την αιμοραγία. Άπλωσα το χέρι μου για να βγάλω το σπαθί μου απο την θήκη του αλλα όταν γύρισα το κεφάλι μου προς την θήκη είδα ένα χέρι να κρέμεται μπροστά στα μάτια μου. Ήταν το χέρι του αρχηγού των αντρών. Στο χέρι του κρατούσε ενα πιστόλη το οποίο με σημάδευε ανάμεσα στα μάτια μου. Ανέβασα το κεφάλι μου και κοίταξα το πρόσωπο του. Εκείνη την στιγμή με χτύπησε με την λαβή του όπλου το οποίο άνοιξε μία πληγή στο αριστερό μου μάτι όπου και άρχισε να τρέχει λίγο αίμα.

Back to top Go down
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος]Troubles In Paradise   [Τέλος]Troubles In Paradise I_icon_minitimeMon Jan 04, 2016 9:15 pm

Ο άντρας αυτός έβαλε το χέρι του στην τσέπη του και έβγαλε το κομάτι της εφημερίδας που είχε βγάλει νωρίτερα. Έχωσε την εφημερίδα στα μούτρα μου η οποία γέμισε με λίγο αίμα απο την πληγή μου.

Εσύ είσαι ο Freed Justine!? Ρώτησε ενώ έδειχνε με το χέρι του μία αφίσα καταζητούμενων με το πρόσωπο μου. Τα μάτια μου μέσα σε κλάσματα δευτερολέπτου γούρλοσαν και επανήλθαν στο φυσιολογικό. Αυτά τα κλάσματα πέρασαν πολλές ερωτήσεις απο το μυαλό μου. Πότε έγινα καταζητούμενος? Τι ακριβώς προκάλεσε αυτό το πρόβλημα? Ποιος γνωρίζει το όνομα μου και ποτε τράβηξαν την φωτογραφία μου. Δεν απαντούσα στον άντρα απλά κοιτούσα την φιγούρα μου πάνω στην αφίσα. Έχεις μεγάλο θράσος να μην απαντάς στις ερωτήσεις μεγαλύτερων σου! Ξέρεις ποιος είμαι εγώ!? Ονομάζομαι Edward! Πειρατής Edward! Όλοι γνωρίζουν το όνομα μου σε αυτή την θάλασσα και με φοβούντε! Εγώ και το πλήρωμα μου λυστεύουμε τους κατοίκους αυτού του νησιού όποτε μας τελειώνουν τα λεφτά. Ξέρεις οτι το κεφάλι σου αξίζει 2.000.000 έτσι!? Ελπίζω να κατάλαβες τι σημαίνει αυτό... Μόλις τελείωσε την πρόταση του σήκωσε το χέρι του με το πιστόλι και με σημάδεψε στο κεφάλι.

Back to top Go down
Ezeriah
Simple Member
Simple Member
Ezeriah

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος]Troubles In Paradise   [Τέλος]Troubles In Paradise I_icon_minitimeMon Jan 04, 2016 11:35 pm

Η σκανδάλη του όπλου ήταν μερικά εκατοστά μακριά απο το πρόσωπο μου. Με μία κίνηση έσπρωξα το όπλο προς τα πάνω με το δεξί μου χέρι ενώ ταυτόχρονα έσκυψα λίγο προς τα αριστερά. Το όπλο εκπυρσοκροτήθηκε στον αέρα προκαλόντας θόρυβο. Με το αριστερό μου χέρι έπιασα απο τον λαιμό τον άντρα που βρισκόταν αριστερά μου και τον πέταξα προς τον Edward. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να χάσει την ισσοροπία του και να πέσουν και οι δύο κάτω κάνοντας πετάγοντας το όπλο μερικά μέτρα μακριά. Ο 3ος άντρας που συνόδευε τον Edward έπεσε πάνω μου με ένα μαχαιράκι. Έκανα μερικά βήματα προς τα πίσω καθώς απέφευγα της μανιακές επιθέσεις του. Έπιασε το μαχαίρι και με τα δύο χέρια του και έβαλε όλη του τη δύναμη για το επόμενο του χτύπημα αφήνωντας τον ευαίσθητο. Έκανα ένα βήμα προς τα δεξιά και απέφυγα την επίθεση ενώ ταυτόχρονα έπιασα το σπαθί μου και το κάρφωσα στο στήθος του. Έφτυσε αίμα απο το στόμα του και έπεσε κάτω αναίσθητος καθώς αιμοραγούσε μέχρι να πεθάνει.

Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: [Τέλος]Troubles In Paradise   [Τέλος]Troubles In Paradise I_icon_minitime

Back to top Go down

[Τέλος]Troubles In Paradise
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next