Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος   [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος - Page 2 I_icon_minitimeFri Aug 11, 2017 6:46 pm

Στην αρχή δεν με καταλαβαν μεχρι που αναγκάστηκα να φωνάξω πάνω απ'τις φωνές τους. Τότε γύρισαν όλοι με ένα πολύ κακό ύφος σαν να τους διέκοψα κάτι σημαντικό. Ο Ranmir ήταν ξεκάθαρα μεθυσμένος. Ουτε καλά καλά να με κοιτάζει δεν μπορούσε.
-Τί θες ρε μαλακισμένο; Θα μας βάλεις και κανόνες; χικ!

-Δεν μπορώ να κοιμηθώ ούτε στο ίδιο μου το σπίτι; του απάντησα εγω νευριασμένος

Εκείνος ακούμπησε το ποτήρι του στο τραπέζι με δύναμη και σηκώθηκε όρθιος. Αρχισε να με πλησιάζει απειλητικά και ένοιωσα τα πόδια μου να τρέμουν λίγο.
-Τί θέλεις ρε; Αντε τράβα απο δω μην τις φας!
-Θέλω να κοιμηθώ στο σπίτι μου και δεν μ'αφήνετε!
-Στο ποιο;
-Στο σπίτι μου!
-Γιατί δικό σου είναι το σπίτι; με ρώτησε και χασκογέλασε μόνος του. Αρπαξε ξανα το ποτήρι του και ηπιε ο,τι υπήρχε μέσα.
-Οχι αλλα είναι του μπαμπά και της μαμάς μου!
-Ποιων;; ΧΑΧΑΧΑΧ Ο Ranmir γέλασε ακόμα πιο δυνατά και με έσπρωξε προς το δωμάτιο μου γυρνώντας προς τους γονείς μου που τόση ώρα απλά κοιτάζανε το σκηνικό μισομεθυσμένοι και αυτοί.
Καλά, ακόμα δεν του έχετε πεί οτι είναι υιοθετημένος κοτζάμ γάιδαρος;;"
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος   [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος - Page 2 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 3:53 am

"Ακόμα δεν μπορώ να ξεχάσω τα λόγια του Ranmir. Εχουν περάσει δύο εβδομάδες και ακόμα στεναχωριέμαι. Είναι δυνατον να είμαι υιοθετημένος και να μην μου έχουν πει τιποτα; Ποιοι είναι οι γονείς μου; Που είναι; Με τους "γονεις" μου δεν συζητησαμε το θεμα την επομενη μερα. Σιγουρα ηταν τοσο μεθυσμενοι που ουτε που θυμουνται το σκηνικο."

"Σήμερα αποφάσισα να γίνω λίγο κακός. Έβαλα αγκάθια στο κάθισμα της Eirid και αυτή έκατσε και πόνεσε και στριγγλιζε σαν κότα χαχαχαχαχα. Της άξιζε γιατί μου είπε τρεις φορές οτι πήρε καλύτερο βαθμό από μένα στα μαθηματικά. ΕΓΩ θέλω να είμαι ο καλύτερος. Αυτής της αξίζει πάτος. Με ζηλεύει γιαυτό με κοροιδεύει..."
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος   [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος - Page 2 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 4:26 am

"Πέρασα απο την πλατεία North Blue και είδα το κεντρικό άγαλμα σχεδόν κατεστραμμένο. Ρώτησα έναν γείτονα εκεί και μου είπε οτι πέρασαν πειρατές. Τον ρώτησα γιατί δεν τους έδιωξε η αστυνομία της πόλης και γέλασε. Μου είπε οτι η δύναμη της αστυνομίας είναι πολύ μικρή στο νησί μας και ότι ούτως η άλλως δεν θα έκανε τίποτα γιατί οι πειρατές είναι συνήθως φίλοι μας και ενισχύουν την τοπική οικονομία, τα μπαρ και το πανδοχείο. Και το αντάλλαγμα είναι να κάνουμε τις πάπιες σε οποιαδήποτε μαλακία κάνουν στην πόλη μας; Οι κάτοικοι αυτού του νησιού είναι απαίσιοι."

"Οπως σου έχω ξαναγράψει, στο σχολείο είμαι αρκετά δημοφιλής και τα περισσότερα κορίτσια με θέλουν. Ως τώρα έχω κάνει σχέση με 3 κορίτσια αλλά δεν έχουμε προχωρήσει πολύ. Έχω βάλει στο μάτι την Kallia. Αυτή θα είναι ο επόμενος στόχος μου."
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος   [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος - Page 2 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 5:08 am

"Αυτή η ηλίθια η Εirid είναι το πιο σιχαμένο άτομο που υπάρχει. Σήμερα τελειώσαμε την Δευτέρα Λυκείου. Με περνούσε στον Μέσο Όρο για 0.1! Σχεδόν τίποτα! Και όταν είδαμε τους βαθμούς, μου χαμογέλασε και μου είπε οτι του χρόνου μπορεί να είμαστε ίσοι.  Μου το παίζει και καλή οτι δεν έχει πρόβλημα η βλαμμένη. Αυτή η υποκρισία της θα της κοστίσει. Μου θέλει και γκόμενο κιόλας η χαζή. Την έχω δει να κάθεται στο παγκάκι στο βάθος του προαυλίου με τον Ren. Του χρόνου θα τελειώσω το Λύκειο με καλύτερο βαθμό από αυτήν σίγουρα. Μέχρι τότε όμως έχω σκοπό να την βλάψω με άλλο τρόπο ΧΑΧΧΑΧΑ. Είχα μια φανταστική ιδέα..."

"Μίλησα με τον Ren και του είπα να πάμε να παίξουμε μπάσκετ στο σχολείο στις 5 και δέκα την Τετάρτη και συμφώνησε. Μίλησα και με την Eirid και της είπα οτί χρειάζομαι βοήθεια στην Γεωμετρία οπότε αν μπορούσε να βρισκόμασταν στο σχολείο στις 5 ακριβώς για να μου έδειχνε κάτι. Εκείνη όλο χαρά δέχτηκε. Μου την σπάει που το παίζει ανώτερη!! Θα της δείξω όμως εγω..."


Last edited by el Latino on Sat Aug 12, 2017 7:41 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος   [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος - Page 2 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 5:32 am

" Αγαπητό ημερολόγιο. Το σχέδιο εναντίον της ανταγωνίστριας μου πήγε κατ'ευχήν.  Η Eirid ήταν στην ώρα της στο σχολείο και καθίσαμε μαζί στο παγκάκι που καθόταν με τον Ren. Θα σου γράψω ακριβώς τον διάλογο για να καταλάβεις.
-Σε ευχαριστώ που ήρθες να με βοηθήσεις! Πολύ ευγενικό εκ μέρους σου!
-Δεν κάνει τίποτα! Χαίρομαι να βοηθάω!
-Το θέμα είναι όμως οτι δεν έχω πρόβλημα στην Γεωμετρία.
-Ε;
-Σου είπα ψέμματα για να έρθεις εδω... Ξέρεις... Μου αρέσεις Eirid!
-Εε... Kenzo... Νοιώθω περίεργα τώρα... Όπως ξέρεις βγαίνω με τον Ren το τελευταίο διάστημα...
-Το ξέρω αλλά τα συναισθήματα μου για σένα δεν τα έχει αυτός...
-Αλήθεια Kenzo;
-Ναι... Και ξέρω οτι και εσύ με θέλεις. Δεν χρειάζεται να κοκκινίζεις...
Της έπιασα το χέρι και την έσυρα ελαφρά προς το μέρος μου και μετά την αγκάλιασα και την έθεσα πάνω στα πόδια μου ωστε να με κοιτάει. Με το ένα χέρι την κράταγα, το άλλο είχε τρυπώσει κάτω απ΄την φούστα της και ξεκίνησε να κάνει "την δουλειά του" και άρχισα να την φιλάω παθιασμένα. Μπορώ να πώ οτι και εγώ ερεθίστικα και πολύ μάλιστα...
-Αχ Kenzo μου... έλεγε την ώρα που ακούστηκε μία μπάλα του μπάσκετ να πέφτει με οργή στο έδαφος.
Δεν φαντάζεσαι ημερολόγιο μου πως κρατήθηκα να μην χαμογελάσω με τον ερχομό του Ren..."


Last edited by el Latino on Sat Aug 12, 2017 7:42 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος   [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος - Page 2 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 7:40 am

"Οπως ήταν λογικό ο Ren έχασε την ψυχραιμία του και ήρθε προς το μέρος μας. Στην αρχή δεν είπε τίποτα, μάλλον ήθελε να βεβαιωθεί οτι ήταν η Eirid. Εκείνη όταν τον αντιλήφθηκε κατέβηκε απο πάνω μου, μου έριξε ένα βλέμμα σαν να έλεγε "Μας πιάσανε" και κινήθηκε προς το μέρος του.
-Στάσου να σου εξηγήσω Ren!
-Τί να μου εξηγήσεις; Φύγε απο δω ΠΟΥΤΑΝΑ! Την τελευταία λέξη την είπε με τόσο στόμφο όπως μάλλον την λένε όσοι την χρησιμοποιούν. Γεμίζει το στόμα τους. Της έριξε και ένα δυνατό χαστούκι ρίχνοντας την στο πάτωμα.
-Ren ηρέμησε! Δεν έγινε τίπ- μου έριξε και μένα μια μπουνιά που μου γύρισε πίσω το κεφάλι.
Για να μη στα πολυλογώ πιστό μου ημερολόγιο, ο Ren αν και λιγότερο δυνατός απο μένα, με έδειρε. Τον άφησα να με δείρει. Είχε δίκιο άλλωστε. Στην θέση του το ίδιο θα έκανα. Είναι καλό παιδί ο Ren. Το κακό είναι οτι μαύρισε το μάτι μου..."
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος   [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος - Page 2 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 7:57 am

"Σήμερα πέρασε η Eirid απο το σπίτι μου γιατί ήθελε να μιλήσουμε. Δεν ήταν χαζοχαρούμενη όπως πάντα αλλά θλιμμένη. Πιστεύω οτι ήθελε να την λυπηθώ. Οι γονείς μου έλειπαν ευτυχώς και καθίσαμε μόνοι μας. Της είπα οτι λυπάμαι για ότι έγινε και εκείνη το ίδιο. Μου είπε οτι τα αισθήματα της είναι μπερδεμένα και οτι ενώ πρίν ήθελε και εμένα και τον Ren, πλέον δεν τον ήθελε γιατί την χτύπησε. Εγώ της ζήτησα συγγνώμη επειδή ξεκίνησα εγώ να την φιλάω.
- Μη ζητάς συγγνώμη... Με έκανες να καταλάβω για ποιο λόγο σε ήθελα τόσο πολύ...Είδα και το δικό σου πάθος όταν φιλιόμασταν! Ο τόνος της χαμήλωσε και ξεκίνησε να μου βγάζει τα κουμπιά απο το πουκάμισο.
Ποιο πάθος βρε άσχετη; Επειδή μου την σπας ήθελα να σε κάνω να χωρίσεις..χαχαχαχα Μη νομίζεις οτι δεν καταλαβαίνω οτι έχασες τον ένα και προσπαθείς να καπαρώσεις εμένα! Ούτε θα ενδώσω στην προσπάθεια σου τώρα να με αποπλανήσεις! Όσο εγώ σκεφτόμουν αυτά εκείνη μου είχε βγάλει το πουκάμισο και πλέον και το πατελόνι..."
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος   [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος - Page 2 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 8:27 am

"Με φιλούσε στο στόμα και σε διάφορα σημεία του σώματος και έβγαλε σιγά σιγά σχεδόν όλα τα ρούχα της. Καθώς εγώ καθόμουν στον καναπέ εκείνη ακούμπησε τα γόνατα της στο πάτωμα, μου χαμογέλασε και έσκυψε να μου τραβήξει το εσώρουχο γλείφοντας τα χείλη της.
-ΟΧΙ ! της φώναξα και σήκώθηκα όρθιος.
Με κοίταζε με απορία και εγώ άρπαξα τα ρούχα της και της έτεινα το χέρι μου.
-Δεν γίνεται να συνεχίσουμε μαζί. Δεν μπορούμε να διαχειριστούμε τα αισθήματα μας. Μόλις έχασες το αγόρι σου και εγώ έναν καλό μου φίλο. Δεν νοιώθω άνετα να συνεχίσουμε.
Εκείνη άρχισε να δακρύζει
-Θα σε περιμένω...
-Καλύτερα να πηγαίνεις...
Η συναισθηματική της διάλυση ήταν πλέον γεγονός..."
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος   [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος - Page 2 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 8:40 am

" Το τελευταίο διάστημα όλα μου πάνε καλά... Εχουμε μπει στην Γ' Λυκείου και είμαι ο καλύτερος του σχολείου... Απαντάω σε όλες τις ερωτήσεις και είμαι το παράδειγμα των καθηγητών. Η Eirid έχει  πέσει πολύ σε επίδοση και αυτό με χαροποιεί ιδιαίτερα! Oπως ξέρεις στα ερωτικά μου πάω επίσης καλά. Η Kallia είναι καλή κοπέλα και μου αρέσει. Το καλύτερο απ'ολα είναι οτι πλέον έχει πεισθεί να προχωρήσει μαζί μου. Χρειάζεται η κατάλληλη ατμόσφαιρα και οι συνθήκες. Γι'αυτό εξάλλου ρώτησα τον γερο-Meteo να μου πει τον καιρό των επόμενων ημερών. Μου είπε οτι αύριο θα έχει πολυ καλή μέρα για τα δεδομένα του νησιού μας και του Οκτώβρη! Αύριο λοιπόν θα κάνω το μεγάλο βήμα με την Kallia!! Εχω σχεδιάσει να την πάω σε μια ήσυχη σπηλιά μέσα στο δάσος στα δυτικά του νησιού. Εκεί θα είναι ήσυχα και όμορφα. Θα πάω να στήσω απο σήμερα εκεί κεράκια και λουλούδια για να νοιώσει άνετα! Θα έχεις νέα μου σύντομα!"
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος   [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος - Page 2 I_icon_minitimeSat Aug 12, 2017 11:00 am

"Τους μισώωωωωωωωωωωω...Τους μισώωωωωωωωωωω!! Δεν θα πιστέψεις τι έγινε! Πήγα πριν δύο εβδομάδες με την Kallia στην σπηλιά που σου έλεγα. Αναψα τα κεράκια, είχα απλώσει επίσης στρώματα να είναι μαλακά. Ξαπλώσαμε, μιλούσαμε, φάγαμε κιόλας. Σιγά σιγά αρχίσαμε και φασωνόμασταν. Και δώστου φιλιά και δώστου αγκαλιές και πιπιλιές. Βγάζει ο ένας τα ρούχα του άλλου και είμαστε έτοιμοι να γίνουμε ιεραπόστολοι. Ξαφνικά ακούμε φωνές. Τιναζόμαστε και οι δύο και κοιτάμε προς την είσοδο της σπηλιάς καλύβοντας τα τέτοια μας. Καμιά δεκαριά άντρες μπούκαραν στην σπηλιά και κοιτούσαν την Kallia χαζογελώντας. Φορούσαν παχιά δέρματα, και καπέλα με κέρατα. Ηταν αξύριστοι και ακούρευτοι ενώ όλοι κρατούσαν τσεκούρια, σπαθιά και ξίφη.
-Βρε βρε κάτι ερωτευμένοι πιγκουίνοι... φώναξε ο αρχηγός τους. Είσαστε άτυχοι νεαροί μου. Αυτή εδώ η σπηλιά κρύβει τρία σεντούκια με χρυσά νομίσματα που χαρη σ'αυτόν τον χάρτη βρήκαμε πρώτοι!


Last edited by el Latino on Sat Aug 12, 2017 11:39 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος   [Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Παρελθον 1] Το νήμα του δράματος
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος Παρελθόν] Strange feelings
» [Τέλος-Παρελθόν 3] Αποχαιρετώντας το Ημερολόγιο και το Winterhold!
» [Τελος - Παρελθον] The Past
» Το μπλε του Ναυτικού. [Τέλος-Παρελθόν]
» [Τέλος-Φρούτου] Το παρελθόν και το παρόν μου

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Winterhold-
Jump to: