Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 11 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 11 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 3 I_icon_minitimeWed Nov 18, 2015 12:42 am

Ξύπνησα μετά από πολύ ώρα και το πρώτο πρόσωπο που είδα ήταν ο Uslorp. Βρισκόμουν σε ένα δωμάτιο που δεν είχα ξαναδεί. Όταν είδε ο Uslorp  ότι ξύπνησα αμέσως μου είπε:

(Uslorp)-Τα κατάφερες φίλε είσαι πολύ γενναίος, έλα θα σε πάω στην κεντρική πλατεία θέλει να σου πει μερικά λόγια ο αρχηγός είναι όλοι εκεί.

Σηκώθηκα και στηριζόμουν στον Uslorp καθώς δεν είχα δύναμη να περπατάω μόνος μου εύκολα.Πήγαμε στην πλατεία που δεν ήταν πολύ μακριά. Μέσα σε λίγη ώρα ήμασταν εκεί. Ο Uslorp με πήγε δίπλα από τον αρχηγό ο οποίος μου είπε:

(Αρχηγός)-Δεν ήμουν σίγουρος που σε εμπιστεύτηκα αλλά μου έδειξες ότι είχα άδικο έσωσες τον πιο σημαντικό θησαυρό της πόλης ρισκάροντας την ζωή σου σου είμαστε όλοι ευγνώμον.

Τότε με πλησίασε μια που δεν την ήξερα με το σεντούκι και μου είπε:

(Kaya)-Γεια είμαι η Kaya είμαι η ιδιοκτήτρια της έπαυλης της Kaya. Επειδή έδειξες θάρρος και ρίσκαρες την ζωή σου για τον θησαυρό μας σου δίνω αυτό τον χάρτη της East blue.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 3 I_icon_minitimeWed Nov 18, 2015 12:47 am

Φόρτωσα τα πράγματά μου στην βάρκα μου και ήμουν έτοιμος να φύγω, όλοι ήταν εκεί για να με αποχαιρετήσουν. Πριν φύγω έριξα μια ματιά σε όλους τους χάρτες που πήρα. Οι πολίτες έβγαλαν τον βράχο που ήταν πάνω από το σκοινί, ανέβηκα την βάρκα και αναχώρησα. Ένιωθα τους ανθρώπους του νησιού σαν οικογένεια μου και το νησί σαν να είναι σπίτι μου. Ποιος θα φανταζόταν ότι από εκεί που τους έκλεψα, τελικά να τους σώσω αλλά ήξερα ότι δεν είχε τελειώσει τίποτα. Γύρισα και τους κοίταξα όλους και είπα:

(Εγώ)-Κάποια μέρα θα επιστρέψω γιατί ξέρω ότι υπάρχει και ο αρχηγός τους κάπου εδώ αλλά πρέπει να βρω τον αδερφό μου. ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΞΕΧΆΣΩ ΠΟΤΈ.
Back to top Go down
Deidara
StoryReader
StoryReader
Deidara


Όνομα Χαρακτήρα : Deidara
Posts : 527
Location : Akatsuki's Hideout
Join date : 2013-04-11

[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 3 I_icon_minitimeThu Nov 19, 2015 11:58 am

Όνομα χαρακτήρα: Jimmys D. Fire

P.o.M. Points: 15

Belli: 49.000

Τυχόν παρατηρήσεις:
1)Για άλλη μια φορά θα σου αναφέρω ότι θα ήταν πολύ καλό να χρησιμοποιείς το "," στις προτάσεις σου.Θα βοηθούσε στο να βγει καλύτερα το νόημα και να μην γίνονται κουραστικές οι μεγάλες προτάσεις,που συνηθίζεις να κάνεις.Επίσης όπως σου έχω ξαναπεί προσπάθησε να μην χρησιμοποιείς την ίδια λέξη πολλές φορές σε μικρά διαστήματα,όπως σε μία πρόταση και την επόμενη της.
2)Η μάχη σου καλή,όπως σου λέω μου αρέσουν πως τις γράφεις,όμως εξακολουθείς να γράφεις για απίθανα σενάρια όπου μπαίνεις σε ένα μέρος με πολλούς αντιπάλους και τελικά παίζεις ξύλο μόνο με έναν χωρίς να υπάρχει αντίδραση από τους άλλους.Ακόμα και έριξε πυροβολισμούς ο Uslorp,πόσοι ήταν;Επίσης επειδή αναγκαστικά ρίχνει από ένα όπλο οι πυροβολισμοί αυτοί θα έπρεπε να έχουν ένα κενό διάστημα μεταξύ τους.Δεν είναι δυνατόν λοιπόν να κινητοποιούνται όλοι οι επαναστάτες για μερικούς πυροβολισμούς,οπότε οι πιθανότητες να βρεθείς μόνος σου με έναν από αυτούς και να καταφέρεις να το σκάσεις -χωρίς περεταίρο μάχη- δεν είναι και πολύ πραγματικές.
3)Γενικά το πρόβλημα αυτή της ιστορίας ήταν ότι περιείχε αρκετές ανακρίβειες και σενάρια που δεν είναι εφικτά.Για παράδειγμα:μια λεοπάρδαλη,ένας λύκος,ένας γορίλας και μια τίγρης...δεν είμαι σίγουρος πως να χαρακτηρίσω αυτή την ομάδα,πέρα από μη πιθανή.Κάποιες από τις ανακρίβειες που ανέφερα περιλαμβάνουν το ότι οι επαναστάτες ξέραν ότι είσαι πειρατής,ενώ δεν έχει καν bounty ακόμα ή αυτό που λες στο τέλος: "(Εγώ)-Κάποια μέρα θα επιστρέψω γιατί ξέρω ότι υπάρχει και ο αρχηγός τους κάπου εδώ...",ενώ στην αρχή της ιστορίας ο Βοηθός αρχηγού σου έχει πει ότι έκεινος είναι ο αρχηγός,άρα δεν είναι δυνατόν να γνωρίζεις ότι υπάρχει και κάποιος άλλος στην διοίκηση.
4)Το σενάριο και η πλοκή μου φάνηκαν αρκετά ενδιαφέρον:το ότι οι επαναστάτες σε κορόιδεψαν ώστε να πάρουν την πόλη από τους πολίτες,απλά άργησα να καταλάβω αυτή την πλοκή.Δεν ήταν θέμα το πως το έγραψες,απλά όταν έβλεπα τα ονόματα στις παρενθέσεις -με το ποιος μιλούσε- δεν μπορούσα να καταλάβω ότι σε κορόιδευαν μιας και διάβαζα ήδη ότι ήταν αργότερα επαναστάτες και ξαφνικά φανερώνεις αργότερα ότι δεν το ήξερες.Μερικές φορές είναι καλύτερα -ειδικά σε τέτοια σενάρια- να μην ξέρουμε ποιος ακριβώς είναι το κάθε άτομο εξαρχής.Μπορείς αν θες για να ξεχωρίζουν τα διαφορετικά άτομα να χρωματίζεις τους διαλόγους σου,οπότε έτσι δεν χρειάζεται να μας φανερώσεις και κάτι που δεν γνωρίζει ο χαρακτήρας σου.Δεν σου έκοψα κάτι για αυτό,απλά θεώρησα ότι καλό ήταν να το αναφέρω.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» The Job...[Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Gecko Islands-
Jump to: