Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitimeSat Nov 14, 2015 12:38 pm

Πονούσα πολύ σηκώθηκα από την καρέκλα πονούσα πάρα πολύ αλλά δεν το έδειξα. Τους ρώτησα:

(Εγώ)-Ξέρετε που είναι το κρησφύγετο των επαναστατών;

(Πολίτες)-Δυστυχώς όχι.

Βγήκα έξω από το κτήριο που βρισκόταν ο αρχηγός τους και μερικοί άλλοι άνθρωποι. Ήμουν πολύ κουρασμένος και πονούσα έπρεπε να σκεφτώ κάτι για να τους βοηθήσω. Περπάταγα για να καθαρίσει το μυαλό μου αποφάσισα να πάω στην έπαυλη της Kaya για να ξεχαστώ από τα κακά που έκανα στους ανθρώπους του νησιού. Είχε πολλά εκπληκτικά και ωραία πράγματα. Βγήκα από την έπαυλη τότε με πλησίασε μια κοπέλα γύρισε και την κοίταξα μου είπε:

(Πολίτης)-Δεν πειράζει όλοι κάνουμε λάθει.

Και έφυγε το ίδιο και εγώ πήγα να φάω κάτι. Έψαχνα για εστιατόριο πολύ ώρα αλλά βρήκα τελικά το Meshi.


Last edited by Ace RIP on Tue Nov 17, 2015 7:18 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitimeSat Nov 14, 2015 12:39 pm

Έφαγα ένα σουφλέ που ήταν από τα καλύτερα που έχω φάει. Τότε είδα έναν περίεργο τύπο ρώτησα τον υπεύθυνο του εστιατορίου και μου είπε ότι τον λένε Uslorp και είναι πρώτος στα ψέματα και στις απάτες και θέλει να μοιάσει στον Usοpp.Τον πλησίασα και του είπα:

(Εγώ)-Μπορείς να με βοηθήσεις με μια ιδέα που έχω.

(Uslorp)-Ναι αλλά θα σου κοστίσει πολύ έχω χίλιους πολεμιστές και αυτοί πρέπει να φάνε.

(Εγώ)-Εντάξει πιστεύω να έχω περισσότερες λεπτομέρειες αύριο που θα συναντηθούμε αύριο για να τα πούμε;

(Uslorp)-Ίδια ώρα αύριο εδώ.

Αφού τελειώσαμε την κουβέντα σηκώθηκε και έφυγε μετά από λίγο μου ήρθε μια ιδέα και έφυγα τρέχοντας αμέσως. Πήγα στην ακτή που άφησα την βάρκα μου βρήκα τα χαρτιά μου και άρχισα να σημειώνω το σχέδιο φαινόταν καλό σχέδιο αλλά σίγουρα θα μπορούσε να πήγαινα κάτι στραβά. Τελικά με πήρε ο ύπνος δεν μπορούσα να περιμένω για την ημέρα που ερχόταν.


Last edited by Ace RIP on Tue Nov 17, 2015 7:17 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitimeTue Nov 17, 2015 6:58 pm

Ήμουν κουρασμένος από τα τραύματά μου και άργησα να ξυπνήσω. Μετά ξύπνησα είχα αργήσει για το ραντεβού μου με τον Uslorp σηκώθηκα από την βάρκα και περπάταγα όσο πιο γρήγορα μπορούσα. Μπήκα στο εστιατόριο και είδα τον Uslorp να κάθεται στην γωνία πήγα κάθισα γρήγορα και άρχισα να του λέω το σχέδιο και συμφώνησε να με βοηθήσει και το σχέδιο μπήκε σε λειτουργία. Πήγα στον αρχηγό της πόλης και του ζήτησα να με πάει σε έναν από τους επαναστάτες που είχαν πιάσει. Δέχτηκε αλλά θα ήταν και αυτός μπροστά στην συζήτηση που θα έκανα. Με πήγα στο δωμάτιο του ενός από τους πολλούς επαναστάτες που έχουν πιάσει. Πήρα την ζακέτα του και βγήκα από το δωμάτιο ο αρχηγός με κοίταγε παράξενα. Η πρώτη φάση του σχεδίου ολοκληρώθηκε και σε λίγο θα άρχιζε η δεύτερη. Αλλά πριν από αυτό θα χρειαζόμουν λίγο εξοπλισμό έτσι πήγα στο μαγαζί για να πάρω...
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitimeTue Nov 17, 2015 7:15 pm

Όταν μπήκα στον εσωτερικό χώρο του μαγαζιού είδα πολλά ωραία πράγματα που θα ήθελα να έχω στον εξοπλισμό μου. Αλλά δεν ήθελα να χάσω χρόνο, έτσι με το που είδα μπότες τις πήρα και πήγα στον μαγαζάτορα. Του είπα:

(Εγώ)- Πόσο κάνουν;

(Μαγαζάτορας)- 60.000.

(Εγώ)- Αν δεν βιαζόμουν θα σου έλεγα δυο κουβέντες αλλά εντάξει.

Έδωσα τα λεφτά και βγήκα από το μαγαζί με βαριά βήματα. Είχα μείνει με λίγα χρήματα στην τσέπη μου τότε θυμήθηκα ότι είχα είδη αργήσει στο ραντεβού.Πήγα έξω από το δάσος που ήταν το σημείο συνάντησης με τον Uslorp όταν έφτασα ο Uslorp ήταν είδη εκεί. Μπήκαμε στο δάσος αυτή την φορά ένιωθα πιο ασφαλής γιατί τα ζώα ξέρουν τον Uslorp που είναι κάτοικος του νησιού. Πετάχτηκαν μια λεοπάρδαλη και ένας λύκος ήταν σε θέση επίθεσης αλλά ο Uslorp τα καθησύχασε.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitimeTue Nov 17, 2015 7:26 pm

Τους έδωσα να μυρίσουν την ζακέτα του επαναστάτη για να πιάσουν την μυρωδιά του. Αφού μύρισαν την ζακέτα άρχισαν να τρέχουν εγώ ακολουθούσα την λεοπάρδαλη και ο Uslorp τον λύκο. Μέσα σε μια στιγμή τα δύο ζώα σταμάτησαν να τρέχουν γιατί θα φοβόντουσαν τους επαναστάτες. Εμείς συνεχίσαμε να πηγαίνουμε ευθεία χωρίς να είμαστε βέβαιοι για το τι θα μπορούσαμε να συναντήσουμε.Περπατούσαμε για κάμποσοι ώρα μέχρι που είδαμε ένα κτήριο τότε έκανα σήμα στον Uslorp να φτιάξει την παγίδα. Άρχισε να φτιάχνει την παγίδα ενώ εγώ πήγα μέσα. Έκανα όσο πιο προσεκτικά βήματα που μπορούσα άκουσα της φωνές που ήταν γνωστές. Ακολούθησα τις φωνές τους, έφτασα έξω από δωμάτιο που βρίσκονταν έριξα μια κρυφή ματιά και είδα περίπου σαράντα επαναστάτες. Προσπαθούσαν να σπάσουν την κλειδαριά του σεντουκιού που έκλεψαν από την πόλη.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitimeTue Nov 17, 2015 7:33 pm

Μπήκα στο δωμάτιο είδα ένα βαρέλι στην γωνία του δωματίου, μπήκα μέσα μέχρι να πάρω το σήμα από τον Uslorp ότι όλα είναι έτοιμα. Ξαφνικά ακούστηκαν πυροβολητά αυτό ήταν το σήμα και ο αντιπερισπασμός όλοι άρχισαν να βγαίνουν έξω τρέχοντας με τα όπλα τους. Αφού βγήκαν όλοι έξω από το κτήριο βγήκα από το βαρέλι και κατευθύνθηκα προς το σεντούκι. Μπροστά από το σεντούκι ήταν ένα ράφι με χάρτες, έτσι έπιασα μερικούς και του έβαλα από την μέσα πλευρά του σακακιού μου.Άκουσα μερικά βήματα πίσω μου γύρισα και είδα τον βοηθό του αρχηγού των επαναστατών. Είχε ένα τρελό βλέμμα και η έκφραση του προσώπου του ήταν λες και τα είχε παίξει. Μου είπε:

(Βοηθός αρχηγού επαναστατών)-Τώρα θα δεις βρομόπαιδο.

(Εγώ)-Δεν θα φοβηθώ και θα κάνω ότι χρειάζεται για να σε νικήσω.

Και με το που τέλειωσα την πρότασή μου έτρεξε προς το μέρος μου.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitimeTue Nov 17, 2015 11:47 pm

Εγώ η μόνη αντίδραση που πρόλαβα να κάνω ήταν να βάλω τα χέρια μπροστά από το κεφάλι μου. Τελικά με χτύπησε στην κοιλιά και πετάχτηκα στον τοίχο. Όταν άγγιξα τον τοίχο σύρθηκα στο πάτωμα σιγά σιγά. Με πόναγε η πλάτη μου αλλά ακόμα μπορούσα να πολεμήσω. Άρχισα να τρέχω προς το μέρος του φωνάζοντας. Αυτός στάθηκε εκεί και δεν κουνήθηκε, καθώς διέκρινα ένα ειρωνικό χαμόγελο στο πρόσωπό του. Η στάση του με έκανε να θυμώσω πάρα πολύ. Συνέχισα να φωνάζω όλο και πιο δυνατά. Στεκόταν ακίνητος όλοι την ώρα όταν έφτασα μπροστά του πήγε να αμυνθεί, αλλά δεν ήξερε ότι ήταν πιο αργός από εμένα. Του έριξα μια μπουνιά στην κοιλιά και έφτυσε αίμα. Την ώρα που είχα την γροθιά μου στην κοιλιά του προσπάθησε να με πιάσει. Αλλά δεν τα κατάφερε έτσι πήγε δύο βήματα πίσω.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitimeTue Nov 17, 2015 11:59 pm

Τότε κοίταξα το πρόσωπό του και τον είδα κατακόκκινο, μετά είδα και την φλέβα που εξείχε από το κεφάλι του. Έσφιξε τα δόντια και άρχισε να φωνάζει:

(Βοηθός αρχηγού επαναστατών)-Παλιόπαιδο θα σε κάνω να μετανιώσεις την ώρα και την στιγμή που πάτησες το πόδι σου στο νησί.

(Εγώ)- Χαχαχα εγώ θα σε κάνω να μετανιώσεις την ώρα και την στιγμή που με κοροϊδέψατε.

Τρέξαμε και οι δύο ταυτόχρονα ο ένας προς τον άλλον. Σηκώσαμε και οι δύο τα χέρια και ρίξαμε με δύναμη μπουνιά. Το χέρι μου πέτυχε απευθείας το χέρι, με αποτέλεσμα να πάει το χέρι μου προς τα πίσω. Δεν πρόλαβα να αντιδράσω στην αριστερή του γροθιά που με πέτυχε στο σαγόνι. Το κεφάλι μου πήγε προς τα δεξιά και ο λαιμός μου άρχισε να με πονάει. Τότε τον κοίταξα με ένα σοβαρό και αποφασιστικό βλέμμα.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitimeWed Nov 18, 2015 12:16 am

Έκανα δύο βήματα μπροστά αυτός ετοιμαζόταν να μου κάνει επίθεση. Έσκυψα γρήγορα και ο βοηθός αρχηγός έμεινε με ανοιχτό το στόμα. Είχε έρθει η ώρα να το τελειώσω, έτσι σήκωσα το πόδι μου μέχρι πάνω. Με αυτή την κίνησή μου τον χτύπησα στο κεφάλι πετάχτηκε στον αέρα. Τότε πήδηξα ένωσα τα χέρια μου τον χτύπησα στην κοιλιά και έπεσε με δύναμη στο έδαφος. Προσγειώθηκα στο έδαφος γύρισα και τον κοίταξα καθώς ήταν ξαπλωμένος στο έδαφος. Τον κοίταγα για λίγη ώρα δεν κουνιόταν καθόλου επιτέλους αυτή η μάχη μου είχε τελειώσει. Μετά άρχισα να βλέπω πάλι τα ράφια μήπως και είχε τίποτα άλλο να πάρω.Έψαχνα για αν κρύβουν πουθενά το σχέδιο τους για να καταστρέψουν την πόλη αλλά δεν βρήκα τίποτα. Πάνω που πάω να φύγω εμφανίζονται μπροστά μου οι τρεις επαναστάτες που είχα βοηθήσει.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitimeWed Nov 18, 2015 12:20 am

Με το που τους είδα μπροστά μου σήκωσα το σεντούκι και τους χτύπησα από τα αριστερά προς τα δεξιά στο κεφάλι. Έπεσαν ταυτόχρονα όλοι κάτω ήξερα ότι έπρεπε να βιαστώ αφού πήρα αυτό για το οποίο ήρθα. Έφυγα από την πίσω πόρτα που είδα και άρχισα να τρέχω στο δάσος, ξαφνικά είδα τον Uslorp να τρέχει και αυτός δεν ξέρω στην μάχη πως είναι αλλά στο τρέξιμο πρώτος. Τα τραύματά μου γινόντουσαν όλο και πιο έντονα δεν μπορούσα να τρέξω άλλο. Αλλά αν και ένιωθα σιγά σιγά το σώμα μου να με εγκαταλείπει συνέχισα γιατί έδωσα τον λόγο μου στους ανθρώπους της πόλης.Τρέχαμε πολύ ώρα με το που φτάσαμε στην πόλη δεν άντεξα άλλο και λιποθύμησα ήταν η δεύτερη φορά που το έπαθα αυτό δεν ένιωθα εκτός από τον αφόρητο πόνο στο σώμα μου.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελός] Το λάθος και η διάσωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» The Job...[Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Gecko Islands-
Jump to: