Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 18 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 18 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Αποστολή] A big "waste" of time

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] A big "waste" of time - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] A big "waste" of time   [Τέλος-Αποστολή] A big "waste" of time - Page 2 I_icon_minitimeSun Nov 08, 2015 2:28 am

Καθώς προχωρούσαμε, παρατηρούσαμε τα κτήρια, και φαίνονταν λιγότερο εντυπωσιακά από τόσο κοντά. Τα περισσότερα μάλιστα φαινόταν ότι χρειάζονταν επισκευές, καθώς ήταν σε παρόμοια κατάσταση με την πύλη, έτοιμα να πέσουν. Παρόλα αυτά βλέπαμε φώτα αναμμένα μέσα σε πολλά από αυτά.
-Πολύ ζωντανή δεν είναι η πόλη για τέτοια ώρα? Αναρωτήθηκε η Shizu.
-Έτσι μου φαίνεται κι εμένα... Καλό θα ήταν να βρούμε ένα μέρος να μείνουμε πάντως για τώρα και βλέπουμε από αύριο το τι γίνεται στην πόλη, είμαστε όλοι πτώματα. Παρατήρησε πολύ εύστοχα ο Ren και μπήκαμε στο πρώτο κτήριο με ενοικιαζόμενα δωμάτια που βρήκαμε και κλείσαμε 3 δωμάτια. 1 για τον Ren, 1 για τον Hiroshi και εμένα και 1 για τις κοπέλες. Λίγο αργότερα, και μετά από ένα πρόχειρο μπάνιο, όλοι είχαμε ξεραθεί στον ύπνο. Το επόμενο πρωί ήρθε και μαζί με αυτό ήρθε και ο Ren στο δωμάτιο για να μας ξυπνήσει με έναν κουβά νερό στο κεφάλι.
-Τι γίνεται ρε παιδιά, βρέχει? ρώτησα καθώς πετάχτηκα πάνω κι εκείνος πέθανε στα γέλια.
-Άμα σε πιάσω στα χέρια μου... μουρμούρισα και σηκώθηκα να αλλάξω. 15 λεπτά μετά όλοι βρισκόμασταν έξω από το πανδοχείο και προσπαθούσαμε να αποφασίσουμε τι θα κάνουμε.
-Λέω να αρχίσουμε να πηγαίνουμε μόνοι μας σε διάφορα μπαρ και εστιατόρια της περιοχής και να κόψουμε φάτσες. Για καταζητούμενους ψάχνουμε και δεν θα ήταν απίθανο σε μια πόλη όπως αυτή να κυκλοφορούν χωρίς να τους νοιάζει τίποτα. πρότεινε ο Hiroshi.
-Καλή σκέψη. Οπότε χωριζόμαστε και τα ξαναλέμε εδώ, σε μερικές ώρες. Απάντησε ο Ren και ο καθένας πήρε τον δρόμο του.


Last edited by Heiwajima on Thu Nov 12, 2015 3:18 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] A big "waste" of time - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] A big "waste" of time   [Τέλος-Αποστολή] A big "waste" of time - Page 2 I_icon_minitimeSun Nov 08, 2015 2:57 am

Έτσι, άρχισα να περιφέρομαι στην πόλη για να βρω κάποιο μαγαζί να ξεκινήσω την έρευνα. Δεν έψαξα πολύ και μπήκα στο πρώτο που βρήκα. Ήταν 2 στενά μακριά από το πανδοχείο και φαινόταν να έχει αρκετό κόσμο, οπότε είπα να αρχίσω από εκεί. Μέχρι το μεσημέρι πέρασα από 3 μαγαζιά και δεν είχα βρει τίποτα. Το μόνο που είχα καταφέρει να πετύχω ήταν να φουσκώσω από τόσο φαγητό που είχα παραγγείλει στο κάθε μαγαζί. Για λίγο μου πέρασε από το μυαλό ότι τζάμπα μας έστειλαν ως εδώ, αλλά μετά σκέφτηκα ότι ίσως απλά να μην ήμουν τυχερός σε αυτά και συνέχισα το ψάξιμο σε ένα τέταρτο μαγαζί, που έμοιαζε κατώτερης ποιότητας από τα άλλα. Βρισκόταν σε ένα μικρό στενό παράλληλο με τον κεντρικό δρόμο που βρισκόμουν μέχρι τώρα. Η πινακίδα του ήταν σπασμένη και κρεμόταν μόνο από την μία πλευρά και η πόρτα άνοιγε με δυσκολία από την σκουριά στις κλειδώσεις. Μπήκα μέσα, και αφού έριξα μια ματιά, πήγα και έκατσα στην μπάρα, καθώς σχεδόν όλο το υπόλοιπο μαγαζί ήταν γεμάτο. Το μέρος ήταν σχετικά μικρό και ο γέρος που το είχε αργούσε να φέρει τις παραγγελίες, όμως άτομα συνέχιζαν να έρχονται καθώς, όπως έλεγε και μια αφίσα κολλημένη στο μισοσπασμένο παράθυρο του μαγαζιού, οι τιμές ήταν πολύ χαμηλές.

Συνέχεια σε: Απρόοπτα γεγονότα


Last edited by Heiwajima on Thu Nov 12, 2015 3:20 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] A big "waste" of time - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] A big "waste" of time   [Τέλος-Αποστολή] A big "waste" of time - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 12, 2015 2:30 pm

Συνέχεια από: Απρόοπτα γεγονότα

Λίγα λεπτά αργότερα, είχα γυρίσει στο πανδοχείο. Τελευταίος από ότι φάνηκε, αφού όλοι οι άλλοι περίμεναν στην υποδοχή. Το μόνο που σχολιάσαμε ήταν τα τραύματά μου, αλλά και για αυτά δεν μπορούσαμε να πούμε πολλά σε κοινή θέα οπότε ανεβήκαμε στα δωμάτια και μαζευτήκαμε όλοι στο δικό μου και του Hiroshi.
-Λοιπόν? Βρήκατε κανέναν? τους ρώτησα. Όλοι είχαν δει τουλάχιστον 3 καταζητούμενους, είτε να προχωράνε ανέμελοι στον δρόμο, είτε να μπεκροπίνουν σε κάποιο μαγαζί. Όταν ήρθε και η σειρά μου να μιλήσω και τους εξήγησα τι έγινε, με κορόιδευαν που είμαι πάντα αυτός που μπλέκει σε μπελάδες.
-Συγγνώμη κιόλας... Απάντησα ειρωνικά στα σχόλια της αδερφής μου όσο μου έδενε τα τραύματα στο χέρι και το κεφάλι.
-Αρκετά είδαμε. μας είπε ο Ren. Ξεκουραστείτε μερικές ώρες και το βράδυ φεύγουμε. Εγώ θα πάω να βρω προμήθειες για τον γυρισμό. συνέχισε και έπειτα ο καθένας πήγε στο δωμάτιό του. Εγώ έπεσα για ύπνο και ξύπνησα όταν ήταν η ώρα να φύγουμε. Λίγα λεπτά αργότερα, βρισκόμασταν έξω από την πόλη με προορισμό την βάρκα μας και μετά από ώρες που προχωρούσαμε στην έρημο, και είχε ξημερώσει, ο Ren αποφάσισε να επικοινωνήσει με τον Captain Gorilla στο Eluria.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] A big "waste" of time - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] A big "waste" of time   [Τέλος-Αποστολή] A big "waste" of time - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 12, 2015 2:47 pm

Του ανέφερε όλους όσους είχαμε δει, και ότι οι 2 που είχαν εξουδετερωθεί είχαν αφεθεί στα χέρια ενός επίδοξου bounty hunter, σε κατάσταση που δεν γινόταν να του ξεφύγουν, αλλά ούτε και να κάνουν τίποτα άλλο στην ζωή τους μέχρι να πεθάνουν. Αφού μας κατσάδιασε για αυτό το κομμάτι, μας ευχαρίστησε για τις πληροφορίες και η επικοινωνία μας διεκόπη.
-Για άλλη μια φορά τα ακούω για βλακείες σου... [Τέλος-Αποστολή] A big "waste" of time - Page 2 2788221432 μου είπε ο Ren, εμφανώς απελπισμένος.
-Μα φάνηκε καλός άνθρωπος και είχε ανάγκη τα λεφτά! Απάντησα αλλά δεν έδειξε να αλλάζει η στάση του.
-Μην μιλάς! Επιβαρύνεις την θέση σου. [Τέλος-Αποστολή] A big "waste" of time - Page 2 3510096238 μου είπε και ανέβασε ρυθμό στον βηματισμό του.
-Ό,τι πεις. Απάντησα και, όσο δεν κοιτούσε, του έβγαλα την γλώσσα. Η Shizu με είδε και απλά κούνησε το κεφάλι της αποδοκιμάζοντάς αυτή μου την πράξη. Η υπόλοιπη διαδρομή μέχρι την βάρκα πέρασε χωρίς κάποιο απρόοπτο και το απόγευμα φτάσαμε επιτέλους στην ακτή. Όπως ακριβώς όταν ήρθαμε, κάναμε 2 ώρες να φτάσουμε στο πλοίο μας και εκεί μας περίμενε μια έκπληξη. Ένα γράμμα είχε έρθει που μας έλεγε να μπούμε στην Grand Line, αλλά το δυσκολότερο να πιστέψουμε ήταν ο τρόπος με τον οποίο θα μπαίναμε. Το πλοίο μας δεν είχε επίστρωση kairoseki, οπότε έπρεπε να μπούμε από το Reverse Mountain, όπως έλεγε και το γράμμα. Όλοι ήμασταν χαρούμενοι, αλλά και λίγο ανήσυχοι με την συγκεκριμένοι εξέλιξη, καθώς η περιοχή κοντά στο Reverse Mountain ήταν γνωστή για τα πολλά ατυχήματα που συνέβαιναν. Έτσι, χωρίς να χάσουμε καθόλου χρόνο, βάλαμε πλώρη για το Reverse Mountain!
Back to top Go down
Deidara
StoryReader
StoryReader
Deidara


Όνομα Χαρακτήρα : Deidara
Posts : 527
Location : Akatsuki's Hideout
Join date : 2013-04-11

[Τέλος-Αποστολή] A big "waste" of time - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] A big "waste" of time   [Τέλος-Αποστολή] A big "waste" of time - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 12, 2015 5:58 pm

Όνομα χαρακτήρα: Masayuki Seiji

P.o.M. Points: 16

Belli: 60.000 + 5.000 από αποστολή

Τυχόν παρατηρήσεις:
Απλή ιστορία, χωρίς πολλά γεγονότα να σχολιάσω.
1)Από θέμα μάχης ίσως θα προτιμούσα να μην είχατε προσπεράσει έτσι τους δέκα τυπάδες, ακόμα και αν ήταν κάποιοι άκυροι τυχαίοι. Η μάχη με τα δύο πρωτοπαλίκαρα ήταν αρκετά ικανοποιητική και η μάχη με τον αρχηγό ενώ ξεκίνησε δυνατά, έπεσε απότομα μόλις χρησιμοποίησες το φρούτο.
2)Έχω χάσει κάποιες ενδιάμεσες ιστορίες οπότε δεν είμαι σίγουρος πόσο κερό έχεις το φρούτο σου, απλά ελπίζω να το χρησιμοποιείς με μέτρο (αν μπορείς να μου στείλεις την ιστορία που το πήρες παρακαλώ, θα ήθελα να την δω).

Η αποστολή είναι επιτυχής.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Αποστολή] A big "waste" of time - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] A big "waste" of time   [Τέλος-Αποστολή] A big "waste" of time - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Αποστολή] A big "waste" of time
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» [ Τέλος] Hard Time.. Good Time!
» [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine
» [Τέλος-Αποστολή]Νομος και Ταξη! Η δικαιοσυνη πανω απο ολα! Μερος 9ο - Πρωτη φορα αξιωματικος! Πρώτη αποστολη!
» τελος -αποστολή ] μια περίεργη αποστολή
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Endless Waste-
Jump to: