Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα)

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα) Empty
PostSubject: Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα)   Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα) I_icon_minitimeWed Oct 28, 2015 7:24 pm

Είχα φύγει από το Inuyama Island και ήμουν ήδη στον δρόμο για το Winterhold, σύμφωνα με την "αποστολή" που μου είχε αναθέσει o Daigin, εδώ βρισκόταν ένας από τους πρώην άντρες της Κυβέρνησης. Άκουγε στο όνομα Nerk. Ο Faust είχε εξαφανιστεί αρκετές ώρες τώρα, αυτός ο τύπος μου μιλούσε μόνο όταν μυριζόταν πως μπορεί να υπάρχει κάποια μάχη...

"Λοιπόν πάμε για το Winterhold τώρα. Ο Daigin είναι στο Lyneel, τι ακριβώς κάνουμε τόσο μακριά από τον στόχο μας; Και ποιος είναι εν τέλει αυτός ο τύπος που μας θέλει να τον αντιμετωπίσουμε εμείς; Ελπίζω να είναι δυνατός... Γιατί αν κρίνω από τον προηγούμενο... Χαραμίζεται το ταλέντο μου."
"Δεν έχω ιδέα τι είναι αλλά καλύτερα να προσέχουμε τα νώτα μας στην δουλειά αυτή.... Κάτι μου λέει πως δεν θα είναι και τόσο εύκολο να τον καθαρίσουμε... Όταν φτάσουμε στο νησί καλό θα είναι να μείνουμε κρυμμένοι και να ψάξουμε για τον στόχο μας διακριτικά και ήσυχα... Δεν θα ήθελα να μπλεχτούμε σε κάποια περιπέτεια προτού μάθουμε κάτι για αυτόν τον τύπο.."
"Τς, μια ζωή να φοβάσαι να δείξεις στον κόσμο τι μπορούμε να κάνουμε. Έχω αρχίσει να βαριέμαι με την συμπεριφορά σου."
"Εγώ πάλι έχω αρχίσει να βαριέμαι να προσπαθώ να μην μας βάλω σε μπελάδες..."
"Τς."

Ήξερα πως είχα δυναμώσει αρκετά από την μέρα που μου ανατέθηκε αυτή η δουλειά, αλλά και πάλι δεν μπορούσα να διώξω ένα κακό συναίσθημα από πάνω μου... Σηκώθηκα και βγήκα στο κατάστρωμα του πλοίου μας, ο αέρας είχε ήδη παγώσει αισθητά, πράγμα που έδειχνε πως πλησιάζαμε στο παγωμένο κλίμα του Winderhold Island...


Last edited by Roni on Thu Dec 03, 2015 8:17 pm; edited 4 times in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα) Empty
PostSubject: Re: Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα)   Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα) I_icon_minitimeWed Oct 28, 2015 9:50 pm

Το νησί ήταν από τα μεγαλύτερα της North Blue καθώς επίσης και από τα πιο παγωμένα, βρισκόταν στο βορειότερο τμήμα της Βορείου Θάλασσας και οι θερμοκρασίες του ήταν πιο χαμηλές και απο τα Ice Nine ή το Frost Kingdom... Σύμφωνα με φήμες που είχα ακούσει, η θερμοκρασία στο νησί δεν ξεπερνούσε τους 5 βαθμούς, ενώ συχνά έφτανε και κάτω από -15...

"Ετοιμάσου για χαμηλές θερμοκρασίες Faust, εκεί που πάμε η λέξη ζέστη υπάρχει μόνο σε λεξικό..."
"Ποιος νομίζεις πως είμαι μικρέ; Αν μπορείς να το αντέξεις εσύ τότε εγώ μπορώ να αντέξω τα διπλά.. Μην νομίζεις πως είσαι καλύτερος από εμένα. Με τσαντίζεις."
"Ζεχαχα, τότε κάνω καλά την δουλειά μου."
"Θα φροντίσω να μετανιώσεις αυτά τα λόγια κάποια στιγμή μικρέ... Θυμήσου τα λόγια μου."

Μπήκα και πάλι στην μικρή κουζίνα του πλοίου μας, ετοίμασα μια κούπα ζεστού καφέ και έκατσα σε μια από τις καρέκλες που υπήρχαν στην κουζινούλα. Άναψα ένα τσιγάρο και κοίταξα έξω, τα τζάμια είχαν ήδη αρχίσει να θαμπώνουν από την παγωνιά που επικρατούσα γύρω στην ατμόσφαιρα... Ήπια τον καφέ μου και τελείωσα το τσιγάρο μου, ύστερα σηκώθηκα και κατευθύνθηκα προς την καμπίνα μου. Βρήκα μερικά από τα ρούχα που είχα πάρει στο Frost Kingdom και ντύθηκα, ύστερα ετοίμασα μια τσάντα με τα απαραίτητα για την επιβίωση σε ένα τέτοιο μέρος. Ο καιρός αν και παγωμένος δεν ήταν καθόλου άγριος και το πλοίο μου προχωρούσε σταδιακά προς το νησί.


Last edited by Roni on Wed Oct 28, 2015 10:02 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα) Empty
PostSubject: Re: Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα)   Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα) I_icon_minitimeWed Oct 28, 2015 10:02 pm

Έφτασα στο χιονισμένο νησί Winterhold και έδεσα το πλοίο μου σε ένα απόμερο και ήσυχο μέρος για να αποφύγω τα ανεπιθύμητα βλέμματα...
Κατέβηκα και κίνησα για το κέντρο του νησιού, η θερμοκρασία ήταν ιδιαίτερα χαμηλή και το πολύ χιόνι δεν άφηνε και πολλά περιθώρια για μετακινήσεις.
Τα πόδια μου βούλιαζαν συχνά πυκνά μέσα στο παχύ χιόνι και η μπέρτα που είχα στην πλάτη μου είχε σχεδόν μουσκέψει από το χιόνι που έπεφτε.


"Έτσι εξηγείται το πως έχει χάσει όλον του τον πλούτο το νησί αυτό... Είναι σχεδόν απίθανο να επιβιώσει κάποιος σε αυτές τις συνθήκες...."
"Είναι αδύνατο για τους αδύναμους. Αυτό το καθίκι που ψάχνουμε μένει κάπου εδώ πέρα. Όσο πιο γρήγορα τον βρούμε τόσο το καλύτερο για εμάς. Θα μπορέσουμε να επιστρέψουμε στο αρχικό μας σχέδιο."
"Δεν μπορώ να πω πως διαφωνώ. Θα καλέσω τους άλλους κυνηγούς μόλις βρούμε ένα μέρος να κατασκηνώσουμε. Και πρέπει και να επικοινωνήσουμε με τον Daigin, όσα πιο πολλά μας πει για τον Nero τόσο το καλύτερο."

Με τα πολλά κατάφερα να φτάσω στους πρόποδες ενός βουνού και βρήκα μια μικρή σπηλιά για να περάσω το βράδυ μου. Μάζεψα μερικά ξύλα και άναψα μια μικρή φωτιά στο κέντρο της σπηλιάς, κάθισα κοντά της και έβγαλα μερικές από τις προμήθειες μου για να φάω...
Ύστερα έβγαλα το μικρό den den mushi και επικοινώνησα με τους άντρες μου αλλά και με τον Daigin ο οποίος δεν φαινόταν και τόσο πρόθυμος να με βοηθήσει με την αποστολή που μου είχε αναθέσει. Ωστόσο ενθουσιάστηκε όταν έμαθε πως είχαμε καμιά τριανταριά άντρες ακόμα... Ή τουλάχιστον αυτό ήθελα να γνωρίζει προς το παρόν.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα) Empty
PostSubject: Re: Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα)   Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα) I_icon_minitimeWed Oct 28, 2015 10:14 pm

Νωρίς το πρωί σηκώθηκα και ξέπλυνα το πρόσωπο μου με λίγο νερό από το παγούρι μου, η μικρή μου φωτιά άχνιζε ακόμα, πήρα λίγο χιόνι από την γύρω περιοχή και την έσβησα διακριτικά για να αποφύγω τους πολλούς καπνούς. Συνέχισα να κινούμαι βορειοανατολικά με προορισμό μου την μικρή πόλη του Winterhold Island, με το κατάνα μου άνοιγα δρόμο ανάμεσα στα κλαδιά των δέντρων και προχωρούσα σιγά σιγά. Βρήκα μερικές πατημασιές από λαγό και σταμάτησα ακαριαία.

"Τι έγινε πάλι; Τι έπαθες τώρα; Ελπίζω να είναι κάτι αξιόλογο..."
"Για την ακρίβεια και αν πρέπει ντε και καλά να μάθεις, είναι οι πατημασιές ενός λαγού. Προτείνω να τον πιάσουμε, οι πατημασιές είναι φρέσκες οπότε θα είναι κάπου εδώ κοντά. Αν δεν φτάσουμε στην πόλη σήμερα, θα είναι το βραδινό μας..."
"Οκ οκ... Κάνε ότι θέλεις να κάνεις. Ειλικρινά τώρα. Αυτό το ανθρώπινο σώμα σου είναι τόσο εύθραυστο που ώρες ώρες αναρωτιέμαι αν είσαι ικανός να αποκτήσεις την απόλυτη δύναμη μαζί μου.."
"Χεχε, ξεχνάς πως αν πεθάνω εγώ από το κρύο ή την πείνα ούτε και εσύ δεν θα αποκτήσεις την απόλυτη δύναμη που θες.. Οπότε βούλωστο για λίγο και μην παραπονιέσαι.."
"Πολύ καλά. Δείξε μου τι αξίζεις πιτσιρίκο. Θα σε αφήσω στην ησυχία σου για το υπόλοιπο. Ώρα να παρακολουθήσω και εγώ λίγο τις κινήσεις σου. Αν ζήσεις μέχρι να φύγουμε από το νησί, θα ξαναμιλήσουμε."


Η φωνή του Faust εξαφανίστηκε με έναν ελαφρύ απόηχο και έμεινα και πάλι στην απόλυτη ησυχία μου. Ανέβηκα σε ένα χαμηλό δέντρο και έμεινα ήσυχος. Μερικά λεπτά αργότερα είδα τον μικρό λαγό να βγαίνει από την κρυψώνα του και να απομακρύνεται αθόρυβα. Μόλις πέρασε από κάτω από το δέντρο πήδηξα και τον κάρφωσα με το μαχαίρι μου. Αθόρυβα και δίχως μάχη, έχασε την ζωή του και μπήκε σε μια σακούλα που είχα στην τσάντα μου.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα) Empty
PostSubject: Re: Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα)   Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα) I_icon_minitimeWed Oct 28, 2015 10:24 pm

Συνέχισα την πορεία μου και αρκετές ώρες αργότερα κατάφερα να φτάσω στην μικρή πόλη του νησιού. Είδα αρκετούς ανθρώπους να περιφέρονται άσκοπα στους χιονισμένους δρόμους της πόλης. Φαινόντουσαν όλοι τους κουρελιασμένοι και βυθισμένοι στην κακουχία. Δεν ήθελα ούτε στο ελάχιστο να τους βοηθήσω. Είχαν παραδώσει την ελπίδα για ζωή και εύχονταν να πεθάνουν. Δεν είχα τίποτα να κάνω με τέτοιου είδους ανθρώπους.
Προχώρησα αγέροχος και διέσχισα ένα μεγάλο μέρος της πόλης μέχρι που επιτέλους βρήκα μια μικρή ταβέρνα για να ρίξω κάτι στο λαρύγγι μου. Το εσωτερικό ήταν το ίδιο παρατημένο με το εξωτερικό.
Έκατσα σε ένα τραπέζι και μερικά λεπτά αργότερα ο σερβιτόρος και μάλλον και ο ιδιοκτήτης του μαγαζιού ήρθε να πάρει την παραγγελία μου.
Δυο μπύρες και κάτι για να φάω... Του είπα κοφτά, ο σερβιτόρος έκανε ένα νεύμα με το κεφάλι του και έφυγε και πάλι μέσα στην κουζίνα. Περίπου δέκα λεπτά αργότερα επέστρεψε με έναν δίσκο που είχε ότι ζήτησα. Με σέρβιρε και άρχισα το φαγητό, ήταν περίεργα άνοστο και η μπύρα παλιωμένη αλλά δεν είπα κάτι μιας που η πείνα και η δίψα μου δεν μου το επέτρεπαν.
Είσαι ο πρώτος πελάτης που έχω στο μαγαζί μου εδώ και μήνες... Γενικά είσαι ίσως ο μόνος ταξιδιώτης που έχει περάσει από τα μέρη μας εδώ και μήνες νεαρέ μου... Είπε ο σερβιτόρος μερικά λεπτά αργότερα...
Αν τους σερβίρετε τέτοιο φαγητό, λογικό ήταν... Του απάντησα καθώς τελείωσα το φαγητό και την μπύρα μου. Ο σερβιτόρος έσκυψε το κεφάλι αλλά δεν είπε τίποτα, δεν θα ρίσκαρε να χάσει τον μοναδικό του πελάτη...


Last edited by Roni on Mon Nov 23, 2015 8:57 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα) Empty
PostSubject: Re: Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα)   Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα) I_icon_minitimeWed Oct 28, 2015 10:30 pm

Τέλος πάντων, τώρα το έφαγα οπότε δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσουμε την κουβέντα αυτή. Θέλω να μου πεις αν υπάρχει κάποιο μέρος για να μείνω εδώ γύρο... Δεν με ενδιαφέρει το αν θα είναι μεγάλο ή μικρό, αρκεί να είναι ζεστό... Συνέχισα να λέω λες και δεν είχα παρατηρήσει την αντίδραση του σερβιτόρου. Εκείνος μουρμούρισε κάτι χαμηλόφωνα αλλά μετά μου είπε πως υπήρχε ένα μικρό μοτέλ στην άλλη άκρη του δρόμου, ιδιοκτήτης του ήταν ένας άντρας με το όνομα Dagur. Εκεί θα μπορούσα να περάσω μερικά βράδια... Τον πλήρωσα και σηκώθηκα από το τραπέζι, έκανα μια κίνηση και έβγαλα τον μικρό λαγό από την τσάντα μου.
Πάρε αυτό και φτιάξε κάτι να φας. Ίσως έτσι τραβήξεις και κάναν πελάτη εδώ μέσα.
Βγήκα από το μαγαζί και κατευθύνθηκα προς το πανδοχείο του Dagur. Μερικά λεπτά αργότερα βρισκόμουν στην είσοδο του, φαινόταν σε πολύ καλύτερη κατάσταση από το μπαράκι που ήμουν μερικά λεπτά πριν. Μπήκα στο εσωτερικό και κοίταξα γύρω μου, ο χώρος αν και πολύ ελαφρά διακοσμημένος φαινόταν ιδιαίτερα καθαρός. Πίσω από τον πάγκο βρισκόταν ένας άντρας που λαγοκοιμόταν, τον πλησίασα και χτύπησα ένα καμπανάκι που είχε πάνω στον πάγκο.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα) Empty
PostSubject: Re: Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα)   Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα) I_icon_minitimeMon Nov 23, 2015 8:07 pm

Εκείνος πετάχτηκε από τον ήχο του κουδουνιού και με κοίταξε σαστισμένος. 
Παρακαλώ νεαρέ! Πως μπορώ να σε εξυπηρετήσω...; Είπε εν τέλει καθώς συνήλθε από την "τρομάρα"...
Θέλω ένα δωμάτιο. Είσαι ο Dagur σωστά; Μου είπαν πως είσαι ένας από τους λίγους ανθρώπους που έχουν πανδοχείο εδώ πέρα. Θα περάσω κάποιες μέρες στο νησί σας οπότε θέλω το καλύτερο και σίγουρα το πιο ζεστό δωμάτιο που έχεις..
Χεχε, σωστά νεαρέ... Είμαι ο Dagur. Και φυσικά θα σου δώσω κάτι καλό... Άλλωστε τέτοιον καιρό δεν έχουμε και πολλούς επισκέπτες στο νησί μας.. Οπότε σχεδόν όλα τα δωμάτια μου είναι άδεια. Θα χαρώ να σου δώσω το καλύτερο. Ακολούθησε με αν θες. Απάντησε και με μια κίνηση πήρε ένα από τα κλειδιά που κρέμονταν πίσω από το κεφάλι του.
Σήκωσα τα πράγματα μου στον ώμο και τον πήρα στο κατόπι. Ανεβήκαμε στον πάνω όροφο και με οδήγησε στο τέλος του μικρού διαδρόμου. Έβαλε το κλειδί στην κλειδαριά και άνοιξε την πόρτα. Στο εσωτερικό αντίκρισσα ένα όντως αρκετά προσεγμένο και φαινομενικά ζεστό δωμάτιο. Ο Dagur με ενημέρωσε πως θα έπρεπε να πληρώσω προκαταβολικά. Αφού το έκανα, μου χαμογέλασε και βγήκε από το δωμάτιο κλείνωντας την πόρτα πίσω του.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα) Empty
PostSubject: Re: Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα)   Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα) I_icon_minitimeMon Nov 23, 2015 8:57 pm

Μπήκα στο μπάνιο και άφησα το ζεστό νερό να πέσει πάνω στο κορμί μου. Ένιωθα την κούραση να φεύγει σιγά σιγά... Είχα χαλαρώσει εντελώς όταν μια φωνή με τίναξε και γύρισα απότομα να δω ποιος ήταν.
Ωραία πράγματα... Αν ήθελα θα σε είχα σκοτώσει τώρα. Είπε ο Walter που στεκόταν πίσω μου.
Τι κάνεις εσύ εδώ; Σου είπα να πας σε άλλες δουλειές. Έχασες ήδη τον γιο σου.. Θες να χάσεις και την ζωή σου;
Περιττές οι απειλές σου... Αν ήθελα να σου είχα ήδη επιτεθεί. Σου είπα. Όταν θα φτάσεις στο πιο ψηλό σου σημείο θα είμαι εκεί για να σε ρίξω στο έδαφος και να πάρω την ζωή σου.
Τότε τι κάνεις εδώ πέρα;
Ήρθα να σε ακολουθήσω. Δεν σκοπεύω να σε αφήσω από τα μάτια μου από εδώ και πέρα. Όπου πας εσύ, θα πηγαίνω και εγώ..
Τς.. Και τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θέλω δίπλα μου έναν άντρα που θέλει να με σκοτώσει; Βασικά γιατί νομίζεις πως δεν θα σε σκοτώσω εγώ εδώ και τώρα...;
Με χρειάζεσαι... Και θα με χρειάζεσαι για αρκετό καιρό... Γιατί ξέρεις πως αν θέλεις όντως να νικήσεις τον Daigin θέλεις δυνατούς συμμάχους... Και όπως είδες οι υπόλοιποι κυνηγοί δεν είναι και τόσο αξιόλογοι...
Τς... Βγες και περίμενε στο δωμάτιο. Απάντησα ξερά στην προφανώς προκλητική πρόταση που είπε...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα) Empty
PostSubject: Re: Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα)   Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα) I_icon_minitimeMon Nov 23, 2015 9:08 pm

Εκείνος βγήκε από το μπάνιο κάνοντας έναν μορφασμό πρώτα...
Λίγα λεπτά αργότερα τον ακολούθησα και εγώ. Τον βρήκα να κάθετε αναπαυτικά στην μια και μοναδική πολυθρόνα του δωματίου μου.
Δεν θέλω την βοήθεια σου. Μπορώ να τα βγάλω πέρα και μόνος μου... Θέλω να πας να βρεις τους άλλους και να περιμένεις εντολές μου.
Ποιος σου είπε πως θα ακούω τις εντολές σου; Νομίζω ότι κατάλαβες πλέον πως δρω μόνος μου. Αποφάσισα να είμαι κοντά σου και θα το κάνω.
Ξεροκέφαλος... Δεν βλέπω άλλη λύση τότε... Είπα καθώς το κατάνα μου σηκωνόταν στον αέρα από τις δυνάμεις μου. Ωστόσο ο Walter εξαφανίστηκε από την πολυθρόνα μου καθόταν και βρέθηκε πίσω μου ξαφνικά.
Είσαι σίγουρος πως θες να το παίξεις αυτό το χαρτί; Δεν με έχεις ποτέ σου να πολεμάω και δεν ξέρεις για τι είμαι ικανός...
Πως στο...; Νόμιζα πως ο γιος σου ήταν ο πιο δυνατός κυνηγός από την ομάδα σας...
Μη με υποτιμάς Rin και μην πιάνεις στο στόμα σου τον γιο μου.. Σου είπα... Θα είμαι ο άνθρωπος που θα πάρει την ζωή σου. Δεν θες να ξέρεις μέχρι που μπορώ να φτάσω για να το κάνω αυτό...
Ζεχαχαχαχα, τότε λοιπόν φίλε μου.. Ανυπομονώ να σε δω να το κάνεις. Μπορείς να μείνεις. Μου αρέσει αυτό το βλέμμα.. Όλο μίσος.. Έτσι γεννιέται η πραγματική δύναμη..
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα) Empty
PostSubject: Re: Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα)   Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα) I_icon_minitimeMon Nov 23, 2015 9:16 pm

Ο Walter δεν μίλησε. Περπάτησε και πάλι ήρεμα προς την πολυθρόνα και έκατσε.
Δίχως να βγάλω και εγώ άχνα πήγα προς το κρεβάτι και αφού ντύθηκα, ξάπλωσα και έκλεισα τα μάτια μου.
Θα κοιμηθώ. Πρόσεχε τον χώρο γύρω μας. Αφού είσαι και είσαι εδώ κάνε καμιά δουλειά...
Ένα μουγκρητό ακούστηκε από την μεριά του Walter και μετά απόλυτη ησυχία μας σκέπασε...

Το πρωί μας βρήκε να κοιμόμαστε βαριά, σηκωθήκαμε και αρχίσαμε να ετοιμαζόμαστε για την μέρα έρευνας μας. Ύστερα από ένα ζεστό μπάνιο, βγήκα και ντύθηκα όσο πιο ζεστά μπορούσα. Κατεβήκαμε στο κάτω μέρος και βρήκαμε τον Dagur, ο οποίος μας καλημέρισε με ένα μεγάλο χαμόγελο.
Καλημέρα και σε σένα, θα ήθελα να μας βοηθήσεις σε κάτι... Αλλά θέλω να είσαι διακριτικός και να μην το μάθει κανείς άλλος. Αν μείνω ευχαριστημένος από την δουλειά σου, θα γίνεις ένας αρκετά πλούσιος άνθρωπος...

Η διακριτικότητα είναι το μεσαίο μου όνομα κύριε! Παρακαλώ πείτε μου τι χρειάζεστε...?
Θέλω να μου πεις αν έχει εγκατασταθεί κάποιος ξένος στο νησί σας τους τελευταίους τέσσερις μήνες... Λογικά θα ξέρεις εφόσον βλέπεις αρκετό κόσμο κάθε μέρα...
Ξένος? Υπάρχει κάποιος αλλά δεν μπορώ να πω πως έχει εγκατασταθεί... Ζει κάπου στην γύρω περιοχή της πόλης αλλά σπάνια εμφανίζεται εδώ... Μόνο δυο ή τρεις φορές τον μήνα για να πάρει προμήθειες... Κανένας δεν ξέρει που ακριβώς μένει, αλλά ούτε και πως επιβιώνει το κρύο που επικρατεί στην περιοχή...
Back to top Go down
Sponsored content





Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα) Empty
PostSubject: Re: Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα)   Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα) I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Death is a Cold Dish (Τέλος-Μinion-Ομάδα)
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή-Δημιουργία Μinion] Μία ιστορία με πολλές σφαίρες...
» (Τελος) Chapter 3: Birth through Death
» Soka: The Deadly Death [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Παρελθόν]13 Years Back!..Vladimir's <<Death>> [Brotherhood-Story] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Winterhold-
Jump to: