Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 12 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 12 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης)

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης)   This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης) - Page 2 I_icon_minitimeWed Oct 14, 2015 12:26 pm

Ήμουν και πάλι μόνος.. Όχι, ποτέ δεν ήμουν μόνος πλέον...
"Ποιος ήταν αυτός; Faust... Ξέρεις κάτι έτσι δεν είναι; Εκείνος ο γέρος, είπε πως σε ήξερε από παλιά.."
"Δεν είναι ώρα τώρα.. Θα είσαι μόνος σου για λίγο, θέλω να δω τι μπορείς να κάνεις μόνος σου. Πήγαινε να ολοκληρώσεις την αποστολή που μας έβαλε ο Daigin. Όμως πρόσεχε... Αυτό το κατάνα είναι όντως επικίνδυνο αλλά και σωτήριο.. Ανάλογα την δύναμη που έχεις σαν άνθρωπος.." Απάντησε εκείνος αποφεύγοντας την ερώτηση μου. Του μίλησα αρκετές φορές μετά αλλά είχε χαθεί μέσα στα σκοτάδια της ψυχής μου και δεν μιλούσε. Κοίταξα το κατάνα που κρατούσα στα χέρια μου. Το ένιωθα βαρύ, λες και η λεπίδα του διψούσε για αίμα. Το έδεσα στην μέση μου και βάλθηκα να περπατάω προς το κέντρο της πόλης. Είχαν γίνει πολλά και δεν μπορούσα να τα επεξεργαστώ όλα. Ίσως ένας καλός βραδινός ύπνος να με βοηθούσε να ηρεμήσω...
Βρέθηκα να περπατάω άσκοπα στους δρόμους και τα σοκάκια του Melmond. Δεν κοίταγα γύρω μου, είχα ξεκινήσει να ψάχνω για ένα μέρος να περάσω το βράδυ μου αλλά εν τέλει ο δρόμος με κέρδισε και με ηρεμούσε. Δίχως να το καταλάβω βρέθηκα σε ένα αρκετά ψηλό μέρος από το οποίο μπορούσα να δω όλη την πόλη του Melmond. Ήταν όντως ιδιαίτερα μεγάλη σε έκταση. Τα φώτα από τα σπίτια και τις κολώνες φαινόντουσαν σαν πυγολαμπίδες μέσα στην μαύρη νύχτα...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης)   This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης) - Page 2 I_icon_minitimeWed Oct 14, 2015 3:19 pm

Τι μπορεί να κάνει κάποιος μόνος του τέτοια ώρα εδώ πάνω;
Η φωνή με ξάφνιασε και γύρισα να δω ποιος ήταν πίσω μου. Τρεις άντρες, αρκετά γεροδεμένοι, με κοιτούσαν απειλητικά.
Δεν θέλω μπελάδες παιδιά. Θα προτιμούσα να αποφύγω μια μάχη αυτή την στιγμή γιατί κατά πάσα πιθανότητα θα σας σκότωνα. Καλύτερα να με αφήσετε στην ησυχία μου. Είπα καθώς το χέρι άγγιζε την κόκκινη λαβή του κατάνα μου.
Ζεχαχα, ώστε είσαι τέτοιος τύπος λοιπόν.. Σας το είπα πως θα μας κάνει αυτός.. Τον είχα κόψει από μακριά. Δεν θέλουμε μπελάδες μικρέ. Έχουμε μια πρόταση για εσένα. Σε μισή ώρα ξεκινάει ένα τουρνουά με μάχες μέχρι θανάτου. Προφανώς δεν μιλάμε για κάτι ιδιαίτερα νόμιμο οπότε από την απάντηση σου θα κριθεί το αν θα έχεις ή όχι μπελάδες μαζί μας. Μου απάντησε ένας άλλος από τους τρεις άντρες.
Τουρνουά; Μπορώ χρησιμοποιήσω το κατάνα μου; Και τι θα κερδίσω;
Ζεχαχα, μου αρέσεις όλο και πιο πολύ μικρέ.. Βλέπεις ο αρχηγός μας, προσφέρει 30.000 μπέλι σαν έπαθλο για να τον κάνετε να περάσει ωραία με τον θάνατο σας. Τα όπλα φυσικά και επιτρέπονται..! Όσο για τα χρήματα σκέψου το σαν ένα ωραίο δώρο στον νικητή από εμάς.. Τους Red Dragon..
Στο άκουσμα του ονόματος τα μάτια μου γυάλισαν. Μόνο ένα πράγμα μπορούσα να πω...
Που υπογράφω;
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης)   This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης) - Page 2 I_icon_minitimeWed Oct 14, 2015 3:44 pm

Οι άντρες γέλασαν και μου είπαν να τους ακολουθήσω.. Έτσι και έκανα, περπατήσαμε αρκετά. Όταν κοίταξα πάλι πίσω μου είδα την πόλη να είναι αρκετά μακριά μας. Οι άντρες σταμάτησαν, πίσω τους έκανα το ίδιο. Τράβηξαν μερικά κλαδιά δέντρων και είδα μια τρύπα στο μέγεθος περίπου ενός πλήρως ανεπτυγμένου άντρα να υπάρχει από πίσω.
Από εδώ.
Τους ακολούθησα. Μερικά λεπτά αργότερα άρχισα να ακούω μερικές φωνές μέσα στα σκοτάδια της σπηλιάς. Ένα φως φάνηκε στον ορίζοντα και ελάχιστα αργότερα βρέθηκα να κοιτάω μια μεγάλη αρένα. Γύρω της αρκετοί θεατές ζητωκραύγαζαν, έφτασα γρήγορα στο συμπέρασμα πως ήταν μέλη της συμμορίας.
Ένας από τους άντρες μου έκανε νόημα να τον ακολουθήσω και ελάχιστα αργότερα βρισκόμουν στα "αποδυτήρια". Εφτά άντρες βρίσκονταν εκεί, αρκετοί από τους οποίους με αγριοκοίταξαν όταν μπήκα. Μάλλον δεν ήμουν στην λίστα που ήξεραν..
Ο Faust συνέχιζε να είναι εξαφανισμένος. Δεν μπορούσα να βασιστώ στις τρελές αλλά αποτελεσματικές τεχνικές του για να νικήσω. Έπρεπε να το κάνω με την δύναμη μου.
Επέστρεψα το θανατηφόρο βλέμμα στους άντρες που με κοίταξαν. Ένας από αυτούς χαμογέλασε πριν πάρει αλλού το βλέμμα του.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης)   This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης) - Page 2 I_icon_minitimeWed Oct 14, 2015 3:51 pm

Είστε πλέον οχτώ άτομα. Αυτό σημαίνει πως θα παίξετε ένας προς έναν, οι ικανότητες σας είναι άγνωστες προς τους άλλους διαγωνιζόμενους. Αγωνίζεστε μέχρι ένας από τους δυο να πεθάνει. Μετά θα επαναληφθεί η διαδικασία με τους τέσσερις επιζήσαντες. Και τέλος ο τελικός.
Ετοιμαστείτε. Έχετε δέκα λεπτά στην διάθεση σας. Τα ζευγάρια θα βγούν τυχαία εντός ολίγον λεπτών.
Φώναξε ο άντρας που με έφερε στα αποδυτήρια καθώς εγώ έπαιρνα την θέση μου σε μια άκρη.
Ωστόσο σχεδόν κανένας από τους εφτά άντρες δεν έκανε κάποια κίνηση προετοιμασίας. Ήταν όλοι προετοιμασμένοι να πολεμήσουν και να πεθάνουν για 30.000.
"Τς, κοπρόσκυλα... Ας μην ήταν ο βρώμο-Daigin και θα σας έλεγα εγώ. Πρέπει να φτάσω στον τελικό και να νικήσω... Μόνο έτσι θα καταφέρω να έρθω κοντά στον αρχηγό των Red Dragon." Σκέφτηκα.
Δεν είχα την πολυτέλεια να ξαναδοκιμάσω αν έχανα. Ήταν η πρώτη και η μοναδική μου ευκαιρία... Και δεν σκόπευα να την σπαταλήσω πεθαίνοντας..
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης)   This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης) - Page 2 I_icon_minitimeWed Oct 14, 2015 4:02 pm

Joy και Kains. Είστε πρώτοι. Σηκωθείτε. Φώναξε και πάλι ο άντρας και δυο από τους αντιπάλους μου σηκώθηκαν και τον ακολούθησαν.
Κραυγές χαράς ακολούθησαν καθώς οι τρεις τους εμφανίστηκαν στην αρένα. Ύστερα μερικά λόγια για το έπαθλο. Και μετά το καμπανάκι της έναρξης.
Λεπίδα με λεπίδα και γροθιά με γροθιά. Οι δυο αντίπαλοι ζύγιζαν ο ένας τις δυνάμεις του άλλου.
Δεν μπορούσα να δω την μάχη αλλά από τις φωνές των υπολοίπων θεατών μπορούσα εύκολα να καταλάβω πως ήταν ιδιαίτερα έντονη.
Ξαφνικά όμως μια φωνή ακούστηκε και όλες οι άλλες σώπασαν. Νικητής ανακηρύχθηκε ο Kains. Είχαν περάσει μόλις μερικά λεπτά... Πόσο δυνατός ήταν αυτός ο τύπος...;
Η μεταλλική πόρτα άνοιξε και ο νικητής με το έπαθλο του στα χέρια πέρασε και πάλι μέσα. Μας κοίταξε και πέταξε το κομμένο κεφάλι του αντιπάλου του στο έδαφος μπροστά μας. Εκείνο κύλισε σαν μια μπάλα από αίμα και σταμάτησε με τα μάτια ανοικτά να με κοιτάει.
Ένιωσα ένα ελαφρό ρίγος να με διαπερνάει, ωστόσο δεν είχα τον χρόνο να το σκεφτώ και πολύ..
Rin.. Avel.. Είστε οι επόμενοι. Καλό Θάνατο να έχετε. Ακούστηκε ο φρουρός.
Σηκώθηκα και άρπαξα το κατάνα μου. Πίσω μου ο χοντροκομμένος αντίπαλος μου. Βγήκαμε στην αρένα με φωνές και σφυρίγματα.... Όμως ήξερα τι πρέπει να κάνω.. Και θα το έκανα.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης)   This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης) - Page 2 I_icon_minitimeWed Oct 14, 2015 5:36 pm

Το δεξί μου χέρι αγκάλιασε την λαβή του κατάνα μου, το αριστερό ακολούθησε από πίσω για να το στηρίξει.
Βγήκε από την θήκη του με ένα ελαφρύ σφύριγμα, το έφερα στο πλάι του κορμιού μου. Η μύτη κοιτούσε το έδαφος και η λεπίδα ήταν στραμμένη προς τον αντίπαλο μου.
Θα πεθάνεις μικρέ... Δεν είναι μέρος για παιδιά αυτό... Φώναξε εκείνος ενώ γυρνούσε την αλυσίδα που κρατούσε στο χέρι του. Στο τέλος της υπήρχε μια μεγάλη μπάλα με καρφιά.
Δεν απάντησα παρά μόνο έμεινα συγκεντρωμένος στον στόχο μου. Το κατάνα μου θα ήταν αρκετό για να λήξω αυτή την μάχη. Ένα χτύπημα, ένα κόψιμο σε όλο του το σώμα ήταν αυτό που χρειαζόμουν. Αυτό που έπρεπε να κάνω.
Ο φρουρός έφυγε από την αρένα και όλα τα στόματα σώπασαν για μερικά δευτερόλεπτα. Το μόνο που ακουγόταν ήταν αλυσίδα που γυρνούσε στα χέρια του αντιπάλου μου.
Χτύπησε το καμπανάκι και μονομιάς έτρεξε προς το μέρος μου, έμεινα ακίνητος κρατώντας την ψυχραιμία μου. Δεν ήταν ακόμα η κατάλληλη στιγμή για να χτυπήσω.
Τίναξε την αλυσίδα προς το μέρος μου και η σιδερένια μπάλα με τα καρφιά άρχισε να με πλησιάζει.
Κράτησα την αναπνοή μου για να ηρεμήσουν τα χέρια μου και σήκωσα το κατάνα μου κάθετα.. Η λεπίδα έσκισε τον αέρα και χτύπησε την μπάλα.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης)   This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης) - Page 2 I_icon_minitimeWed Oct 14, 2015 5:48 pm

Ένας δυνατός μεταλλικός θόρυβος ακούστηκε και για μια στιγμή νόμιζα πως τα δυο μέταλλα κόλλησαν μεταξύ τους. Όμως η μπάλα κόπηκε στα δυο. Η κοφτερή μαύρη λεπίδα του σπαθιού μου την διαπέρασε λες και ήταν ένα κομμάτι χαρτί. Το πλήθος άρχισε να φωνάζει. Το σπαθί μου συνέχισε την πορεία του και έφτασε στο κεφάλι του αντιπάλου μου. Από το σαγόνι έως και το πάνω μέρος του κεφαλιού δεν σταμάτησε. Το κεφάλι του αντιπάλου μου άνοιξε στα δυο και ένα συντριβάνι αίματος γέμισε την αρένα. Το σώμα του έπεσε κάτω και έμεινε ακίνητο.
Avel είπες... Ήσουν καλός.. Απλά, ήμουν καλύτερος. Θα το θυμάμαι το όνομα σου.. Ο θάνατος σου δεν θα είναι δίχως λόγο, αυτό μπορώ να το υποσχεθώ. Είπα καθώς κοιτούσα το άψυχο πλέον σώμα του πρώην αντιπάλου μου.
Ο φρουρός σήκωσε το χέρι μου και φώναξε: "Νικητής, ο Rin".
Το πλήθος από κάτω γέμισε τον χώρο με φωνές, όλα είχαν τελειώσει. Επόμενος στόχος, να επιβιώσω και τον επόμενο γύρο... Μετά θα έμενε ο τελικός και μετά... Θα έβλεπα επιτέλους τον πραγματικό στόχο μου.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης)   This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης) - Page 2 I_icon_minitimeWed Oct 14, 2015 6:05 pm

Οι επόμενες δυο μάχες δεν θα αναφερθούν καθώς ο Rin βρισκόταν χαμένος στις σκέψεις του και δεν παρατήρησε τι γινόταν γύρω του αλλά ούτε και πόση ώρα είχε περάσει. Κατάλαβε πως ο χρόνος πέρασε όταν ο φρουρός άρχισε να τον φωνάζει για να ξαναβγεί στην αρένα.


Rin.. RIN!! Τελείωνε, δεν έχουμε όλο τον χρόνο μπροστά μας. Όσο και να κάθεσε ακίνητος δεν θα καταφέρεις να το αποφύγεις. Μάζεψε τα κομμάτια σου και βγες να πεθάνεις σαν άντρας.
Οι οι, μπορείς να γίνεις πολύ κουραστικός ώρες ώρες... Θες να δεις θέαμα; Θα σου δώσω θέαμα.. Ένα αιματηρό θέαμα... Του απάντησα καθώς περνούσα από δίπλα του. Ο αντίπαλος μου αυτή την φορά χρησιμοποιούσε δύο μαχαίρια... Ένα σε κάθε χέρι. Φαινόταν να είναι αρκετά γρήγορος, το σώμα του ήταν αρκετά όμοιο με το δικό μου. Γεροδεμένο αλλά και μικροκαμωμένο ταυτόχρονα. Ο τέλειος συνδυασμός για να προσφέρει μικρά χτυπήματα από πολλές μεριές μέχρι να ρίξει το τελειωτικό χτύπημα και να λήξει την μάχη. Με κοιτούσε όλο σιγουριά, είχε ακόμα το ίδιο χαμόγελο που είχα δει όταν μπήκα για πρώτη φορά στα αποδυτήρια της αρένας. Έκατσα απέναντι του και τον κοίταξα, στο βλέμμα του μπορούσα να διακρίνω κάτι που έβλεπα και στο μάτι του Faust, αυτός ο άνθρωπος λάτρευε τις μάχες..


Last edited by Roni on Wed Oct 14, 2015 7:01 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης)   This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης) - Page 2 I_icon_minitimeWed Oct 14, 2015 6:58 pm

Οι δυο αντίπαλοι βρισκόντουσαν σε δύσκολη θέση ο ένας με τον άλλον, είχαν και οι δυο την ίδια ταχύτητα αλλά πολύ περισσότερο είχαν την ίδια τεχνική και φυσική κατάρτιση. Η μάχη είχε ανάψει για τα καλά και το κοινό φώναζε ενθουσιασμένο.
Μαχαίρι και κατάνα συγκρούονταν λυσσασμένα και σπίθες πετάγονταν προς κάθε κατεύθυνση. Ο μικρός νεαρός με το όνομα Kigz είχε το ένα μαχαίρι κανονικά και το άλλο ανάποδα στα χέρια του. Για να μπορεί να επιτίθεται προς κάθε κατεύθυνση. Ο Rin από την άλλη κρατούσε το κατάνα του με το ένα χέρι ενώ με το άλλο φρόντιζε να σπρώχνει ή να τραβάει τον αντίπαλο του για να μην τον αφήνει να πλησιάσει στο πεδίο βολής που ήθελε.
Αίμα πεταγόταν αριστερά και δεξιά, οι δυο νεαροί άντρες είχαν καταφέρει πολλά χτυπήματα ο ένας στον άλλον. Και οι δυο τους αιμορραγούσαν. Το θέμα ήταν ποιος από τους δυο θα παρέδιδε τα όπλα πρώτος. Εκείνη την μοναδική στιγμή αδυναμίας θα κρινόταν ο νικητής. Ο χαμένος θα έχανε και την ζωή του συγχρόνως.. Έκαναν λίγο πίσω ο ένας από τον άλλον και ξανά όρμηξαν. Ο Kigz γύρισε και τα δυο μαχαίρια του προς τον αντίπαλο του, ο Rin έφερε το κατάνα του στο ύψος του ώμου και όρμησε επίσης. Πλησίαζαν όλο και περισσότερο ο ένας τον άλλο όταν ο πρώτος έχασε ελαφρώς την ισορροπία του από τις πολλές πληγές του. Είδε το κατάνα του αντιπάλου του να τον πλησιάζει με ταχύτητα. Δεν προλάβαινε πλέον να αμυνθεί και το ήξερε, όλα θα τελείωναν. Έκλεισε τα μάτια του και χαμογέλασε μια τελευταία φορά.

Όλα έγιναν μέσα σε μία μόνο στιγμή. Το κατάνα είχε περάσει από την άλλη μεριά και ο Rin ήταν ο νικητής. Όσο για τον Kigz, βρισκόταν λίγο μακριά του... Σε δύο κομμάτια, ένα από την μέση και κάτω και άλλο ένα από την μέση και πάνω. Τα έντερα του διακοσμούσαν την αρένα. Αρκετοί θεατές ξέρασαν στην εικόνα. Ο Rin χαμογελούσε όμως. Χαρούμενος με τον εαυτό του...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης)   This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης) - Page 2 I_icon_minitimeWed Oct 14, 2015 7:09 pm

Ο επόμενος αγώνας τελείωσε εξίσου γρήγορα. Και μετά ο τελικός... Ο Rin μεθυσμένος από το αίμα και τους όμορφους θανάτους που είχε κάνει δεν κατάλαβε καν πότε ανέβηκε αλλά πόσο μάλλον πότε κατέβηκε από την αρένα σαν νικητής. Νικητής του τουρνούα του θανάτου.
Το μόνο που έμενε τώρα ήταν να παραλάβει την αμοιβή του και να σκοτώσει τον πραγματικό του στόχο. Τον άνθρωπο που για τον οποίο σκότωσε τρεις άλλους άντρες. Όχι ότι δεν το ευχαριστήθηκε.. Άλλωστε λάτρευε τις μάχες με έναν αξιόλογο αντίπαλο. Και οι τρεις που είχαν γευτεί το ατσάλι της λεπίδας του ήταν όντως αξιόλογοι αυτής. Ο νεαρός είχε αρχίσει να βυθίζεται στα σκοτάδια του μαύρου του κατάνα, κάθε ζωή που έπαιρνε τον έκανε να το λατρεύει όλο και πιο πολύ. Για τον τρόπο που έκοβε, για το ζύγισμα του, για το υλικό του... Αλλά πιο πολύ για το ότι επικοινωνούσε πραγματικά μαζί του. Πιο πολύ από κάθε άλλο κατάνα, πιο πολύ από το κατάνα του πατέρα του που είχε χάσει πριν αρκετούς μήνες.
Περπατούσε με συνοδεία τριών φρουρών σε έναν φαρδύ διάδρομο. Τον πήγαιναν στο γραφείο του αρχηγού τους, ήθελε να τον συγχαρεί και να του προσφέρει την αμοιβή ο ίδιος... Ίσως και μια θέση στην συμμορία.. Ποιος ξέρει...; Ήθελε άλλωστε να του μιλήσει άντρας προς άντρα. Οι τέσσερις άντρες σταμάτησαν μπροστά στην κόκκινη πόρτα και ένας από τους φρουρούς χτύπησε ελαφρώς. Μια φωνή ακούστηκε και ο Rin πέρασε στο εσωτερικό αφήνοντας τους άλλους τρεις πίσω του.
Back to top Go down
Sponsored content





This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης)   This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης) - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
This is Madness Part I (Τέλος-Αλλαγή Παράταξης)
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» This is Madness Part IΙ (Τέλος)
» Παράδωση και Προδοσία [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης] Mirror mirror on the wall , who is gonna kill them all ?
» Οδηγίες-κανόνες του παιχνιδιού-φόρουμ

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Melmond Island-
Jump to: