Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση   [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση - Page 3 I_icon_minitimeWed Oct 21, 2015 8:23 pm

Έτσι, συνέχισα το τρέξιμο χωρίς να σταματήσω μέχρι να φτάσω στην άκρη του χωριού, όπου και βρήκα το οικόπεδο που μου ανέφερε ο χωρικός. Από εδώ που βρισκόμουν δεν φαινόταν η αποθήκη οπότε άρχισα αν τρέχω περιμετρικά του οικοπέδου και μόλις έστριψα σε μια γωνία εμφανίστηκε μπροστά μου, με αναμμένα φώτα μέσα. Χωρίς ίχνος δισταγμού συνέχισα το τρέξιμο και άνοιξα την πόρτα με δύναμη. Έψαξα γρήγορα τον χώρο τριγύρω και δεν ήταν δύσκολο να τον βρω. Ανάμεσα σε 2 στοίβες μήλων και πορτοκαλιών, καθόταν σε μια καρέκλα σταυροπόδι και γύρισε να με κοιτάξει ξαφνιασμένος.
-Βρε βρε τι έχουμε εδώ? είπε και το πρόσωπό του άλλαξε πολύ γρήγορα από ξάφνιασμα σε ένα χαμόγελο πολύ διαφορετικό που υποδήλωνε κακία και δεν είχα ξαναδεί στον αδερφό μου.
-Saburo, ώρα να κόψεις όλες αυτές τις βλακείες και να γυρίσεις μαζί μου σπίτι. του φώναξα λαχανιασμένος και άρχισα να τον πλησιάζω με αργά βήματα.
-Και αν δεν έρθω? Τι θα γίνει... αδερφούλη? με ρώτησε προκαλώντας με, ενώ ακόμα δεν είχε σηκωθεί από την θέση του. Την ίδια στιγμή, από την πίσω πόρτα μπήκε στην αποθήκη ένας ψηλός γεροδεμένος άντρας  και έτρεξε στο πλευρό του Saburo.
-Υπάρχει κάποιο πρόβλημα, Saburo? ρώτησε ετοιμάζοντας τις σιδερογροθιές του.
-Κανένα απολύτως. Απλά μια οικογενειακή επανένωση. Παρόλα αυτά επειδή δεν μπορώ αυτά τα δακρύβρεχτα, θα προτιμούσα να τον "διώξεις". Αν καταλαβαίνεις τι εννοώ. του απάντησε ο Saburo και ο άλλος προχώρησε μερικά βήματα μπροστά.
-Αν θες να φτάσεις σε εμένα, θα πρέπει να περάσεις πρώτα από τον υπαρχηγό της ομάδας μου, αδερφέ. Αν δεν νικήσεις αυτόν, δεν έχεις καμία ελπίδα απέναντί μου! μου απήυθυνε τον λόγο και άρχισε να γελάει.
-Θα σε γυρίσω σπίτι ο κόσμος να χαλάσει. απάντησα και όρμησα στον τελευταίο αντίπαλο που με χώριζε από τον αδερφό μου.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση   [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση - Page 3 I_icon_minitimeWed Oct 21, 2015 9:19 pm

Οι πρώτες κινήσεις μας ήταν αναγνωριστικές. Τον πλησίασα και προσπάθησα να τον πετύχω με το σπαθί μου αλλά με ένα μικρό άλμα προς τα πίσω με απέφυγε. Έπειτα, επιτέθηκε εκείνος και απέκρουσα την γροθιά του με το σπαθί μου και, με ένα άλμα προς τα πίσω και των 2, ξανάνοιξε η απόσταση μεταξύ μας. Οι σιδερογροθιές του έμοιαζαν περισσότερο με μεταλλικά γάντια, περίπου σαν αυτά των ιπποτών, έχοντας και καρφιά στις κλειδώσεις της κάθε παλάμης του, οπότε μπορούσε να ακουμπήσει το σπαθί μου χωρίς να κοπεί. Έτσι, συνεχίστηκε για μερικά δευτερόλεπτα ακόμα το ίδιο μοτίβο, μέχρι που αποφάσισα να εντείνω τις προσπάθειές μου να τον βγάλω από την μέση. Δεν έπρεπε να αφήσω αυτή την μάχη να τραβήξει γιατί είχα ήδη κουραστεί από όλο αυτό το τρέξιμο και τις μάχες όλη νύχτα. Οπότε, ξεκίνησα να επιταχύνω τις επιθέσεις μου με σκοπό να τον κάνω να μην προλαβαίνει να τις αποκρούει όλες, μιας και από το σύντομο διάστημα της μάχης μας κατάλαβα ότι ήμουν πιο γρήγορος από αυτόν. Έτσι, η μία επίθεση μετά την άλλη τον έκαναν να οπισθοχωρήσει αρκετά και κόλλησε πάνω σε μία κολόνα που στήριζε την σκεπή της αποθήκης. Αμέσως, έσκυψε για να αποφύγει το επόμενο χτύπημά μου και, όπως βρισκόταν σκυμμένος μου έβαλε τρικλοποδιά και με έριξε κάτω. Χωρίς να χάσει χρόνο, την κλοτσιά του ακολούθησε μια γροθιά στην κοιλιά.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση   [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση - Page 3 I_icon_minitimeWed Oct 21, 2015 9:21 pm

Ο πόνος ήταν αφόρητος, καθώς τα καρφιά με τρυπούσαν και πίεζε όλο και πιο πολύ το χέρι του στην κοιλιά μου, και έβγαλα μια κραυγή. μερικές γροθιές ακόμα ακολούθησαν και κάθε μία πονούσε ακόμα πιο πολύ από την προηγούμενη και στο τέλος σήκωσε τα χέρια του πάνω από το κεφάλι του και να ένωσε για να μου ρίξει άλλη μία. Εκείνη την στιγμή, μάζεψα όσες δυνάμεις μπορούσα και κύλισα στο πλάι και το χτύπημά του άφησε μια μικρή λακκούβα στο πάτωμα.
-Μπορεί να γλύτωσες το τελειωτικό χτύπημα αλλά μην ελπίζεις ότι θα την γλυτώνεις για πάντα. Τώρα, που ξεκίνησε ο κατήφορός σου, δεν θα έχει τελειωμό! μου φώναξε και όρμησε. Με το αριστερό χέρι κρατούσα την ματωμένη κοιλιά μου και με το άλλο σήκωσα το σπαθί οριζόντια, για να του δείξω ότι ακόμα δεν είχε τελειώσει τίποτα.
-Λέγε ότι θες. Σε λίγο θέλω να δω αν θα μπορείς να τα επαναλάβεις. του είπα και σήκωσα το αριστερό χέρι από την κοιλιά μου και σχημάτισα με την παλάμη ένα ημικύκλιο.
-RΟΟΜ! φώναξα και ένιωσα κάτω από την παλάμη μου τον αέρα να στροβιλίζεται και λίγο αργότερα μια σφαίρα εμφανίστηκε που μεγάλωσε τόσο που έπιασε όλο το κέντρο της αποθήκης και είχαμε αρκετό χώρο να πολεμήσουμε. Ο αδερφός μου σταμάτησε να κάθεται χαλαρός και χύμα στη καρέκλα του και ανασηκώθηκε για να κάτσει κανονικά και να δει τι ετοίμαζα. Το τσιράκι του δεν έδωσε ιδιαίτερη σημασία και συνέχισε να τρέχει κατά πάνω μου.
-Η μάχη τώρα ξεκινάει. είπα και χαμογέλασα.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση   [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση - Page 3 I_icon_minitimeWed Oct 21, 2015 9:23 pm

Σήκωσε την γροθιά του αρκετά ψηλά για να με βαρέσει στο πρόσωπο. Με το σπαθί σταμάτησα την πορεία του χεριού του, αλλά με πίεζε όλο και περισσότερο και έπρεπε να κάνω κάτι γρήγορα. "Αν δεν είχε την σιδερογροθιά θα του έκοβα το χέρι στα 2" σκέφτηκα και άρχισα να ψάχνω τον χώρο γύρω για να βρω κάτι να αλλάξω θέση με την σιδερογροθιά του. Λίγο αργότερα εντόπισα κάτι πορτοκάλια μέσα στον χώρο. Πήρα μια βαθιά ανάσα και έκανα την περιστροφική κίνηση με το αριστερό μου καρπό.
-Shambles. είπα και την θέση της σιδερογροθιάς πήρε το πορτοκάλι και κάλυπτε την κλειστή γροθιά του, ενώ η σιδερογροθιά βρέθηκε μέσα στην στοίβα με τα πορτοκάλια. Δεν πέρασαν πάνω από 1-2 δευτερόλεπτα για να καταλάβει ότι το χέρι του είχε κοπεί κατακόρυφα στα 2, μέχρι τον αγκώνα και οπισθοχώρησε τόσο γρήγορα ώστε να πέσει κάτω.
-Το χέρι μου!! φώναξε και βρισκόταν σε σοκ από τον τρόπο που είχε κοπεί. Αμέσως άρχισε να τρέχει προς τον Saburo και βγήκε από το δωμάτιο. Έτσι, το ακύρωσα και άρχισα να τρέχω από πίσω του.
-Γύρνα και πολέμα σαν άντρας! του φώναξε ο αδερφός μου, εκνευρισμένος από το πόσο εύκολα έκανε πίσω από την μάχη ο υπαρχηγός του, και του έριξε μια κλοτσιά που τον ξανάστειλε αρκετά κοντά μου. Εκείνος, συνήλθε πιο γρήγορα από ότι περίμενα και έκανε μια τελευταία προσπάθεια να με χτυπήσει.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση   [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση - Page 3 I_icon_minitimeWed Oct 21, 2015 9:25 pm

Δεν έπρεπε να δεχθώ άλλο χτύπημα, καθώς ήμουν ήδη αρκετά σοβαρά.
-ROOM. ξαναφώναξα και το δωμάτιο επανήλθε γύρω μας.
-Shambles. συνέχισα και αντικατέστησα και το δεύτερο όπλο του, οπότε σταμάτησε την κίνησή του φοβούμενος ότι και το δεύτερο χέρι του θα πάθαινε το ίδιο το ίδιο αλλά βρισκόμουν ήδη στην επίθεση. Είχα προβλέψει ότι θα δίσταζε μόλις έβλεπε ότι δεν του είχε μείνει τίποτα για να τον υπερασπιστεί απέναντι στο σπαθί μου και πριν το καταλάβει έφτασα δίπλα του και τον έκοψα στα δύο. Στο πρόσωπό του, ακόμα και μετά τον θάνατό του, ήταν ζωγραφισμένη μια έκπληξη και απορία ταυτόχρονα για να το τι είχε συμβεί. 2 δευτερόλεπτα αργότερα, εξαφανίστηκε το δωμάτιο και έπεσα στα γόνατα φτύνοντας αίμα. Ο Saburo ξεκίνησε να χειροκροτεί αργά και σηκώθηκε από την θέση του.
-Δεν περίμενα να έχεις φάει φρούτο του διαβόλου, αδερφούλη. Όμως, δυστυχώς για εσένα το φρούτο που έφαγες, δεν θα μπορούσε να είναι χειρότερο για να με αντιμετωπίσει. μου είπε και ξεκίνησε να με πλησιάζει ώσπου σταμάτησε, όντας ακόμα αρκετά μακριά. Με το πόδι του, σχημάτισε μια γραμμή στη σκόνη του πατώματος μπροστά του και συνέχισε:
-Μέχρι εδώ μπορείς να μετακινήσεις αντικείμενα. Το δωματιάκι σου δεν πάει παραπέρα. Έχω κάνει ακόμα περισσότερες τροποποιήσεις στο σώμα μου και δεν θα χρειαστεί καν να μπω μέσα στο πεδίο επίδρασής σου για να σε σκοτώσω.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση   [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση - Page 3 I_icon_minitimeWed Oct 21, 2015 9:26 pm

Με αρκετή δυσκολία σηκώθηκα όρθιος.
-Σύνελθε Saburo! Εσύ δεν ήσουν έτσι! του φώναξα χωρίς να ξέρω τι να του πω. Αυτή την στιγμή δεν ήμουν σε θέση να τον νικήσω σε μάχη και το ήξερα αυτό, οπότε προσπάθησα με λέξεις.
-Κάνεις λάθος! Πάντα έτσι ήμουν. Ο δυνατότερος από τους 2 μας. Εσύ και ο πατέρας όμως με εγκλωβίσατε να πιστέψω το αντίθετο και πλέον δεν μπορείτε να το κάνετε άλλο.
-Δεν είναι το παν η δύναμη, πότε θα το καταλάβεις αυτό? του απάντησα αλλά με διέκοψε πριν συνεχίσω.
-Αρκετά! Σε είδα κι εσένα πόσο δεν σε νοιάζει η δύναμη. Μέχρι και φρούτο του διαβόλου έφαγες, επειδή δεν άντεχες να είσαι στη σκιά μου. φώναξε εμφανώς εκτός εαυτού και σήκωσε το μεταλλικό του χέρι με σφιγμένη την γροθιά σαν να με απειλούσε με όπλο. Ήρθε η ώρα να μείνει ο πραγματικός από τους 2 μας. Αυτός που γεννήθηκε πρώτος και όχι μια απομίμηση σαν κι εσένα! και αμέσως έφτιαξα άλλο ένα δωμάτιο. Αυτή την φορά το έφτιαξα έτσι ώστε να βρίσκομαι στην άκρη του και όχι στο κέντρο και αυτό τον ξάφνιασε αφού πλέον βρισκόταν μέσα σε αυτό. Πριν προλάβω όμως να του κόψω το μεταλλικό χέρι, πήδηξε με πολύ δύναμη προς τα πίσω και κατάφερε να βγει εγκαίρως από το δωμάτιο. Έκανα άλλες 2 προσπάθειες να τον κρατήσω εντός, αλλά και πάλι μπόρεσε και βγήκε από αυτό.
-Όπως ήδη σου είπα, δε μπορείς να μου κάνεις τίποτα με αυτή την δύναμη. Είσαι πολύ αργός ώστε να με φτάσεις. μου είπε και πυροβόλησε προς το μέρος μου από το χέρι του.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση   [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση - Page 3 I_icon_minitimeWed Oct 21, 2015 9:27 pm

1 σφαίρα με πέτυχε στον δεξί ώμο και 2 ακόμα αστόχησαν για λίγο και σταμάτησαν μέσα σε μια στοίβα μήλα πίσω μου. Αγνόησα την σφαίρα και συνέχιζα να τον πλησιάζω καθώς με τα βήματα προς τα πίσω, είχε φτάσει σε μια γωνία και δεν είχε πολλά περιθώρια ακόμα να τρέχει για να μην είναι μέσα στο δωμάτιο.
-ROOM. Ξαναφώναξα και δεν μπόρεσε να πάει άλλο πίσω γιατί βρήκε σε τοίχο.
-Seiji! άκουσα την φωνή της Shizu από την είσοδο της αποθήκης, που όπως είδα όταν γύρισα, βρίσκονταν και οι 4 της ομάδας μας με μια έκπληξη στο πρόσωπό τους και άρχισαν να τρέχουν προς το μέρος μου. Ο Saburo βρήκε ευκαιρία και βγήκε από την πίσω πόρτα τρέχοντας και φώναξε απέξω.
-Δεύτερος γύρος! Για να δούμε αν θα μπορέσετε να επιβιώσετε και πάλι! και παραμερίζοντας τον καρπό του σαν ντουλαπάκι, έριξε μια κανονιά σαν αυτή στο Arlong Park. Αυτή έσκασε πάνω σε μία δοκό που στήριζε την μισή αποθήκη και άρχισε να καταρρέει από την πίσω μεριά σιγά σιγά μέχρι μπροστά. Οι υπόλοιποι με σήκωσαν μιας και δεν είχε δυνάμεις να τρέξω και πρόλαβαν με το ζόρι να βγουν έξω, καθώς η αποθήκη κατέρρεε πίσω μας. Μόλις είδαν ουρανό πάνω από το κεφάλι μας αντί για σκεπή έκαναν μερικά ακόμα βήματα και στην συνέχεια έπεσαν όλοι στο πάτωμα, ρίχνοντάς με κι εμένα κάτω και άρχισαν να βήχουν.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση   [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση - Page 3 I_icon_minitimeWed Oct 21, 2015 9:29 pm

Εγώ δεν κράτησα για πολύ τις αισθήσεις μου και το μόνο που κατάλαβα ήταν ότι με ρώτησαν αν είμαι καλά, αμέσως πριν κλείσω τα μάτια. Αρκετές ώρες αργότερα ξύπνησα και βρισκόμουν στο πλοίο. Άνοιξα τα μάτια και είδα φως να μπαίνει στο δωμάτιο άρα είχε ξημερώσει. Η Saeko καθόταν σε μια καρέκλα στα πόδια του κρεβατιού και την Shizu την είχε πάρει ο ύπνος στην δική της, ακουμπώντας το κεφάλι και τα χέρια της στο κρεβάτι μου, ακριβώς δίπλα στο αριστερό μου χέρι.
-Πώς αισθάνεσαι? Με ρώτησε η Saeko και σηκώθηκε για να έρθει πιο κοντά. Για λίγα δευτερόλεπτα δεν μίλησα.
-Πονάω λίγο στην κοιλιά και το χέρι αλλά θα ζήσω. απάντησα τελικώς χαμογελώντας και χάιδεψα με το γερό-αριστερό μου χέρι την Shizu. Εκείνη ξύπνησε από αυτό και πετάχτηκε κατευθείαν στην αγκαλιά μου.
-Πάω να πω στους άλλους ότι συνήλθες. Έχουμε και πολλές ερωτήσεις να σου κάνουμε. με ενημέρωσε η Saeko και βγήκε από το δωμάτιο.
-Τελικά ο Saburo, δεν θα ξαναγυρίσει σε εμάς? με ρώτησε έτοιμη να βάλει τα κλάματα.
-Μην ανησυχείς θα τον φέρουμε στα λογικά του. Αλλά για την ώρα θέλω μια χάρη από εσένα και τους άλλους. Εκείνη την στιγμή μπήκαν οι άλλοι 3 μέσα.
-Έχεις εξηγήσεις να δώσεις για τις περίεργες δυνάμεις σου, φίλε μου. Μου είπε ο Ren μόλις μπήκε.
-Ναι θα σας πω και γι αυτό αλλά πρώτα ακούστε με σας παρακαλώ. Έχω μια χάρη να σας ζητήσω. τους παρακάλεσα και με άκουσαν με προσοχή. Κοίταξα προς την πόρτα μήπως είναι κανένας άλλος εκεί.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση   [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση - Page 3 I_icon_minitimeWed Oct 21, 2015 9:35 pm

-Όπως νομίζω όλοι καταλάβατε, σε εκείνη την αποθήκη, αντιμετώπισα τον αδερφό μου, ο οποίος ήταν ο αρχηγός αυτής της συμμορίας. και έγνεψαν καταφατικά. Θέλω λοιπόν να μην αναφερθεί ότι βρισκόταν σε αυτό το νησί, αλλά ο αρχηγός τους ήταν ένας άλλος ο οποίος ήταν και αυτός στην αποθήκη και τον σκότωσα πριν αντιμετωπίσω τον Saburo. Θέλω να του δώσω άλλη μια ευκαιρία. Αν την επόμενη φορά που τον δω μπροστά μου, έχει ακόμα αυτά τα μυαλά, τότε όλος δικός σας. Κοιτάχτηκαν για λίγο μεταξύ τους και πήρε τον λόγο ο Ren.
-Εντάξει, θα γίνει έτσι. Στην αναφορά είπαμε ότι καταφέραμε να τους εξουδετερώσουμε ούτως ή άλλως οπότε κανείς δεν ξέρει για τον αδερφό σου. Θα δώσουμε εκείνα τα κομμάτια που ανασύραμε από την αποθήκη σαν αρχηγό τους. Όμως, Θέλω να μου υποσχεθείς 2 πράγματα. Πρώτον, τέρμα τα ψέματα και τα μυστικά. Δεύτερον, με το παραμικρό που ακουστεί για τον αδερφό σου, τον κυνηγάς μέχρι να τον πιάσεις, όποια και αν είναι η κατάληξη.
-Ευχαριστώ και έχεις τον λόγο μου. είχα σκοπό να τα τηρήσω αυτά ούτως ή άλλως. Απάντησα και ξαναξάπλωσα ανακουφισμένος.
-Δεν μας είπες για το φρούτο όμως! πετάχτηκε ο Hiroshi και ξεκίνησα να τους εξηγώ πώς το βρήκα. Όταν τελείωσα, άρχισαν να με κοροϊδεύουν που κατάφερα να το χρησιμοποιήσω τόσο αργά και η αντίδρασή τους ήταν πολύ διαφορετική από τις φωνές και το πόσο απερίσκεπτος είμαι που δεν το ανέφερα το φρούτο στο σώμα πριν το φάω που περίμενα να ακούσω.
-Πέρα από την πλάκα, έπρεπε να το έχεις αναφέρει ήδη και για να είμαι καλυμμένος κι εγώ θα πρέπει να το αναφέρω. Πριν από λίγο, μας ήρθε γράμμα για άλλη αποστολή που θα ξεκινήσουμε, μόλις παραδώσουμε τους 2 επιζήσαντες ληστές στους marines της Shells Town και λογικά αμέσως μετά θα κληθείς στην Loguetown για να δώσεις αναφορά μιας και τώρα θα στείλω για το φρούτο σου.
-Εντάξει... [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση - Page 3 1159954462 απάντησα και ξεκίνησε να μας λέει για την επόμενη αποστολή. Λίγη ώρα μετά, όλοι με άφησαν μόνο μου στο δωμάτιο και ξανακοιμήθηκα.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση   [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση - Page 3 I_icon_minitimeWed Oct 21, 2015 9:38 pm

Ξύπνησα όταν πλέον είχε πέσει πάλι ο ήλιος και λίγα λεπτά αργότερα άκουσα φασαρία στο κατάστρωμα. Έτσι, με το χέρι και την κοιλιά δεμένα με επιδέσμους, σηκώθηκα και βγήκα έξω. Ένα πλοίο του ναυτικού είχε αράξει δίπλα μας και ένας αξιωματικός είχε ανέβει στο δικό μας.
-Καλή δουλειά κύριοι. Από εδώ και πέρα τους αναλαμβάνουμε εμείς. είπε και οι δικοί μας του παρέδωσαν τους 3 ζωντανούς ληστές αλλά και τα κουτιά με τα άψυχα σώματα των υπολοίπων.
-Σε αυτό το κιβώτιο είναι ο προδότης κατάσκοπός μας, Sai και εδώ, δείχνοντας ένα φορείο με ένα πτώμα πάνω είναι ο συνάδελφός του που έπεσε θύμα του. Σε αυτό εδώ είναι ο υπαρχηγός των ληστών και σε αυτό ο αρχηγός τους. Δεν μπορέσαμε να μαζέψουμε περισσότερα καθώς στην προσπάθειά του να μας πάρει στον τάφο μαζί του, πλακώθηκε από την αποθήκη του χωριού η οποία στην συνέχεια κάηκε. Τα πτώματα των υπολοίπων δικών μας είναι στο Arlong Park ακόμα. του είπε ο Ren προσπαθώντας να τον κατατοπήσει για το ποιο δοχείο περιέχει τι.
-Μάλιστα. Και πάλι πολύ καλή δουλειά, Lieutenant Ren. Πάντα τέτοια. Θα τα μαζέψουμε εμείς από εκεί. Είπε και διέταξε τους άντρες του να μεταφέρουν όλα όσα τους δώσαμε στο δικό τους πλοίο. Λίγες ώρες αργότερα, κι ενώ ξημέρωνε και είχα ξθανακοιμηθεί, ήταν όλα έτοιμα και ήμασταν έτοιμοι για αναχώρηση.
-Άντρες, ετοιμαστείτε να αλλάξουμε περιβάλλον. Ετοιμαστείτε για την South Blue! φώναξε ο Ren, καθώς σαλπάραμε για νέες περιπέτειες.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση   [Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Αποστολή] Μια απρόσμενη συνάντηση
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος]El Dorado arc:Μια απρόσμενη συνάντηση.
» Μια απρόσμενη στάση[Τέλος]
» Συνάντηση με τους Marine [Τέλος]
» [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine
» [Τέλος-Αποστολή]Νομος και Ταξη! Η δικαιοσυνη πανω απο ολα! Μερος 9ο - Πρωτη φορα αξιωματικος! Πρώτη αποστολη!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Conomi Islands-
Jump to: