Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 4 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 4 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.

Go down 
3 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. Empty
PostSubject: [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.   [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. I_icon_minitimeSat Oct 10, 2015 3:19 am

Προηγούμενες ιστορίες:


Σημαντικά Πρόσωπα:

Opening 1:

Περίληψη προηγουμένων:

Δύο μέρες νωρίτερα

-Δάνεισε μου στρατιώτες ώστε να πραγματοποιήσουμε μια εισβολή στο Aldean. παρακάλεσα τον Daigin.
-Δεν καταλαβαίνω...από που προέκυψε αυτό; ανταποκρίθηκε εκείνος.
-Σκέψου το λίγο:Μέχρι στιγμής καταστρέψαμε την πρώτη κεντρική βάση των επαναστατών,στην θάλασσα,πίσω στο Zanakand,μετά κατέστραψα το εμπόριο όπλο που είχαν στο Frost Kingdom και το νησί ήρθε υπό τον έλεγχο μας και τώρα καταστρέψαμε την δεύτερη μεγάλη βάση που ετοίμαζαν οι επαναστάτες.Ακόμα και αν έχουν μείνει πυρήνες σε μερικά νησιά ο αριθμός τους έχει μειωθεί σημαντικά και πλέον δεν αποτελούν άμεση απειλή.
-Ωραία όλα αυτά,όμως τι;Ξέρεις δεν χρειάζεται να καυχιέσαι μπροστά μου... [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. 1889509032
-Όλοι ξέρουμε ότι επί χρόνια το νησί του Aldean το έχουν κατακτήσει μια ομάδα ψαρανθρώπων πειρατών.Οι άνθρωποι εκεί ζουν καταπιεσμένοι για πολύ καιρό.Φαντάσου τι μεγάλο επίτευγμα θα είναι αυτό ανκαταφέρουμε να τους απελευθερώσουμε.Πέρα του ότι είναι ένα πλήρωμα απλά,που σημαίνει ότι μόλις τελειώσουμε με αυτούς δεν θα υπάρχουν ενισχύσεις για να επιτεθούν ξανά στο νησί,ενώ ο κόσμος σίγουρα θα ενωθεί με την Κυβέρνηση που θα είναι άλλωστε και ο σωτήρας τους.
Ο Daigin το σκεφτόταν.
-Με τους ψαρανθρώπους εκτός μάχης θα έχουμε επιτυχώς εξαλείψει όλους τους μεγάλους κινδύνους που είχαμε στην θάλασσα μας τα τελευταία χρόνια.Δεν είναι κάτι που δεν σε συμφέρει να κάνεις.Ξέρω ότι μέχρι στιγμής κανείς δεν το έχει επιχειρήσει,όμως σκέφτομαι ότι τώρα είναι μια καλή στιγμή να το κάνουμε.Μετά από τις τελευταίες μας μάχες το ηθικό των αντρών θα είναι στα ανώτερα επίπεδα που μπορούμε να πετύχουμε.Είμαι σίγουρος ότι δεν θα έχουμε άλλη τέτοια ευκαιρία.
-Και το δικό σου ηθικό;Είναι εξίσου υψηλό για κάτι τέτοιο; με ρώτησε.
-Πολύ περισσότερο από τους υπόλοιπους άντρες.
Τελικά με τα πολλά ο Daigin πείστηκε.Δεν έλεγα κάτι παράλογο.Δεν θα ήταν εύκολη,αλλά θα ήταν μια καλή κίνηση την δεδομένη στιγμή και όλος τυχαίος αυτή η κίνηση συνδεόταν και με τους προσωπικούς μου λόγους.
-Πολύ καλά.Συμφωνώ με τα όσα λες και δέχομαι ότι μάλλον τώρα πράγματι είναι η καλύτερη στιγμή για αυτό.Όμως δεν μπορούμε να το κάνουμε απερίσκεπτα.Ξέρω ότι αυτό έχει δουλέψει για σένα στο παρελθόν,όμως τώρα η επιχείρηση αυτή δεν θα είναι παίξε γέλασε.Χρειαζόμαστε οργάνωση και προσοχή.
-Καταλαβαίνω.Η αλήθεια είναι ότι το σκεφτόμουν και εγώ αυτό.Δεν μπορούμε να επιχειρήσουμε να μπούμε έτσι απλά.Μόλις δουν τα πλοία μας οι ψαράνθρωποι από μακρυά θα βουτήξουν για να τα φτάσουν και θα έχουν σαφές πλεονέκτημα αν αυτή η μάχη δοθεί στην θάλασσα.
-Χαίρομαι που με καταλαβαίνεις.Για αυτό ακριβώς τον λόγο χρειαζόμαστε δύο πράγματα.Έναν αντιπερισπασμό από το εσωτερικό του νησιού και πληροφορίες για τα αδύνατα σημεία της περιφέρειας του νησιού.Αυτό βέβαια σημαίνει ότι χρειάζομαι μια μικρή ομάδα να μπει στο νησί και να τα φροντίσει αυτά.Φαντάζομαι δεν χρειάζεται να προτείνω κάποιον για αυτή την δουλειά...
-Όχι δεν χρειάζεται.Προσφέρομαι εγώ.
-Το φαντάστηκε... είπε ο Daigin και χαμογέλασε,κάνοντας έτσι μια μικρή παύση ...Οπότε ας μπούμε στις λεπτομέριες της αποστολής όσο είμαστε εδώ.

Και έτσι βρισκόμαστε στο τώρα...


Last edited by Argon on Sat Oct 17, 2015 3:59 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.   [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 1:01 am

Είχα απλώσει δύο ξαπλωτές καρέκλες στο κατάστροφα,μία για εμένα και μία για την Kanae,και ήδη βρισκόμουν ξαπλωμένος σε μία από αυτές.Η Kanae βρισκόταν ακόμα στο τιμόνι και έφτιαχνε την πορεία μας.Αφού συμβουλεύτηκε τον χάρτη της και έβαλε το τιμόνι στην σωστή θέση το έδεσε με ένα σχοινί ώστε να το κρατήσει σταθερό και έπειτα ήρθε δίπλα μου και ξάπλωσε στηνάλλη καρέκλα.Ο Arashi κλασικά πάνω μου κουλουριασμένος στα πόδια μου,τον χάιδευα καθώς ατένιζα τον ουρανό.
-Σίγουρα αυτό το ταξίδι φέρνει πίσω αναμνήσεις. την άκουσα να μου λέει.
-Ναι... απάντησα με το βλέμμα μου χαμένο μέσα στο μπλε ...Δυστυχώς όχι ευχάριστες.
Γύρισα τότε το βλέμμα μου να την κοιτάξω.Έδειχνε να τρέμει.Σηκώθηκα και τις έπιασα τα χέρια.
-Kanae αν δεν μπορούσες δεν χρειαζόταν να έρθεις μαζί μου,στο εξήγησα και πριν αυτό.Ο Masta μπορούσε...
-Συγνώμη που σε κάνω να ανησυχείς συνέχεια Argon... μου είπε εκείνη κάνοντας με να σταματήσω.
-Τι;
-Από όταν είμασταν παιδιά πάντα με προστάτευες και νοιαζόσουν για εμένα και τον Kaizen.Ακόμα και τώρα που σε συνάντησα μετά από τόσο καιρό,ακόμα και αν δεν είναι παρά μερικές μέρες που είμαστε και πάλι μαζί είσαι ακόμα το ίδιο,ανησυχείς για μένα και ξέρω ότι είμαι εγώ και η αντίδραση μου που το προκαλούμε αυτό.Όμως δεν θέλω να ανησυχείς άλλο.Έχω δυναμώσει και τώρα δέχθηκα να έρθω μαζί σου με την δικιά μου ελεύθερη θέληση.Ξέρω ότι το θέμα είναι πολύ προσωπικό για σένα,όμως το ίδιο ισχύει και για εμένα.Θέλω και η ίδια να νικήσω αυτήν την προσωπική μάχη.Άλλωστε δεν θα είναι καλύτερα έτσι;Αν είμαστε εμείς οι δύο που πηγαίνουμε δεν θα κινήσουμε τόσες υποψίες.Ακόμα και αν είμαστε κυνηγοί μεγαλώσαμε με αυτούς τους πειρατές -ειδικά εσύ-.Δεν θα κάνουν κάτι εναντίων σου μέχρι να αποδυχθεί ότι είσαι αναμυγμένος απευθείας με το ναυτικό.
Την κοίταξα στα μάτια και έπειτα της χαμογέλασα.
-Είσαι πολύ γενναία Kanae,πάντα ήσουν.Η μεγαλύτερη μου χαρά είναι που τώρα βρίσκεσαι εδώ και είσαι μαζί μου σε αυτή την υπόθεση.
Με αυτά ξανακάθισα στην καρέκλα μου.
-Το μόνο που μένει είναι να βρούμε τον αδερφό σου και να δημιουργήσουμε επιτέλους το πλήρωμα που πάντα λέγαμε.Εμείς οι τρεις. Εκείνη μου έγνευσε καταφατικά με ένα χαμόγελο.
-Αλήθεια δεν μου είπες:που βρίσκεται ο αδερφός σου και οι γονείς σου;Δεν είναι πλέον στο Aldean από τα λεγόμενα σου,όμως πως ξεφύγατε;
-Βλέπεις...ένα χρόνο αφότου έφυγες ένας έμπορας κατεύθασε στο νησί και έκανε εμπόριο με τους ψαρανθρώπους.Ήταν ένας αλήτης που πήρε όλη μας την περιουσία για να μας βγάλει κρυφά από το νησί.Τουλάχιστον κράτησε τον λόγο του.Ο πατέρας και η μητέρα μου είχαν κάμποσες δουλειές προτού μπορέσουμε να σταθούμε στα πόδια μας,αλλά τελικά τα καταφέραμε.Κάποια στιγμή του πατέρα μου του έγινε μια πολύ καλή πρόταση για δουλειά από έναν πλούσιο τύπο στην Grand Line.Έτσι εκείνος και η μητέρα μου αναχώρησαν προς τα εκεί.Εγώ είχα ήδη μεγαλώσει και δεν ένιωθα πως ήθελα να φύγω.Όχι προτού συναντηθούμε ξανά,όχι προτού ξέρεις ότι είμαι καλά και εγώ ξέρω ότι είσαι εσύ καλά.Εκπαιδεύτηκα και άρχισα την δουλειά του κυνηγού στην ελπίδα ότι ταξιδεύοντας την θάλασσα θα σε πετύχω κάπου.Τελικά αυτό με έφερε πιο κοντά σου από ότι νόμιζα.
-Και ο αδερφός σου;
-Οι γονείς μας δεν τον άφησαν να μείνει πίσω όντας μικρότερος.Είχαμε αρκετή φασαρία αλλά τελικά πίστηκε να πάει μαζί τους.Μας περιμένει ξέρεις...στην Grand Line.
Άρχιζε σιγά σιγά να μου γίνεται ξεκάθαρο ότι είχα κάμποσους λόγους να επισκεφτώ την Grand Line,παρότι μόλις τώρα συνηδητοποιούσα αυτούς τους λόγους.


Last edited by Argon on Mon Oct 12, 2015 1:28 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.   [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 1:28 am

-Είσαι πραγματικά δυνατή Kanae.Πέρασες όλα αυτά και έφτασες μέχρι εδώ.Ήξερα ότι θα τα κατάφερνες στην ζωή σου αν σου δινόταν η ευκαιρία να κάνεις κάτι,αν και θα ήλπιζα να μην είχες διαλέξει έναν τόσο βρώμικο και επικύνδυνο δρόμο όπως αυτόν του κυνηγού.
-Δεν με πειράζει.Αποδυκνύομαι αρκετά καλή σε αυτή και σίγουρα δεν μου φαίνεται άσχημη δουλειά όταν με αφήνει να περνάω την ώρα μου μαζί σου.Παρεμπιπτόντως:είμαι μέλος της Wolfpack τώρα α;Ένας από τους ελίτ κυνηγούς.Και φυσικά δουλεύω για τον φημισμένο Mr.Shadow,τι τιμή και αυτή! μου είπε παιχνιδιάρικα.
-Πράγματι μεγάλη τιμή.Μόνο λίγοι και εκλεκτοί έχουν αυτό το προνόμιο. συνέχισα το παιχνίδι.Μακάρι αυτές οι ώρες να κράταγαν περισσότερο,αλλά άπαξ και φτάναμε στο νησί η ατμόσφαιρα θα γινόταν πολύ σοβαρή.
Όταν πλησιάζαμε στην ακτή πήρα λίγο χρόνο να ανακεφαλαιώσω το σχέδιο στην Kanae.Θα έπρεπε να έρθουμε σε επαφή με τους ψαρανθρώπους -που ήταν το εύκολο κομμάτι- και μετά να φροντίσουμε να βρούμε τα αδύναμα σημεία στην άμυνα τους.Το δύσκολο θα ήταν το τελευταίο κομμάτι:ο αντιπερισπασμός για να τους τραβήξουμε από την άφιξη των Marines.Και οι δύο μας ξέραμε ότι όταν φτάναμε εκεί τα πράγματα θα ξέφευγαν εντελώς.Δεν πηγαίναμε για κάτι απλό.Τα πράγματα θα γινόντουσαν ακραία με ταχύτατους ρυθμούς.
Φτάσαμε λοιπόν στο νησί και η τυπική υποδοχή βρισκόταν ήδη εκεί.Με το που άραξε το πλοίο στην προβλήτα τρεις ψαράνθρωποι ήρθαν προς το μέρος μας να μας ελέγξουν.
-Δεν μπορείς να αφήσεις το καράβι σου εδώ.Χρειάζεσαι άδεια ή να μας έχεις ειδοποιήσει από πριν για αυτό. μου είπε ο πρώτος ψαράνθρωπος που στεκόταν μπροστά από τους υπόλοιπους.
-Και αν θέλω να επισκευτώ γνωστούς μου Baxer;Από ότι θυμάμαι δεν χρειάζομαι άδεια για αυτό. του ανταποκρίθηκα.
Φαινόταν πως ήθελε να με ρωτήσει πως στο καλό ήξερα το όνομα του,αλλά όταν τελικά με έκοψε πρώτα από πάνω μέχρι κάτω κατάλαβε το ποιος ήμουν.Είχα μεγαλώσει σίγουρα,όμως η αλήθεια είναι ότι τα χαρακτηριστικά μου δεν είχαν αλλάξει ιδιαίτερα από τότε.
-Argon;Δεν μπορεί!Γύρισες πίσω! οι άλλοι δύο ψαράνθρωποι από πίσω του κοιτάχτηκαν μεταξύ τους,όταν και οι ίδιοι συνηδητοποίησαν την ταυτότητα μου.
-Πρέπει να δω και να μιλήσω στον Willy,οπότε ναι...είμαι πίσω.
-Γουάου δεν το πιστεύω... είπε και τότε παρατήρησε και την Kanae ...και ποια είναι αυτή;Μην μου πεις ότι είναι αυτή η φίλη σου με την οποία είσασταν συνέχεια μαζί;Τόσο ρομαντικό να ξανακαταλήξετε να δείτε ο ένας τον άλλον.
Ανασήκωσα το ένα μου βλέφαρο,καθώς προσπαθούσα να καταλάβω τι στο καλό σκεφτόταν ο τυπάς μπροστά μου.
-Ελπίζω να μην κρατάς ακόμα κακία για τότε που έπρεπε να σε πιάσουμε για να αναγκάσουμε τον Argon να μας ακούσει.Περαμένα ξεχασμένα,σωστά;Αν είσαι μαζί του τότε είσαι ευπρόσδεκτοι στο πλήρωμα.
Γιατί ακόμα και μετά από τόσα χρόνια δεν το καταλάβαιναν ότι τους μισούσα αφάνταστα;Ότι ποτέ δεν έγινα πραγματικό μέλος του πληρώματος του και ότι δεν τους θεώρησα φίλους ή συμμάχους;Ο Baxer βέβαια ήταν από τους πιο φιλικούς απέναντι μου αλλά και πάλι.Δεν μπορεί να μην ξέρουν ότι έχω γίνει κυνηγός.Μια εφημερίδα να είδαν θα το κατάλαβαν,οπότε γιατί συνεχίζουν να συμπεριφέρονται έτσι;Όταν θα έχω το κεφάλι του Willy στο πάτιο μόνο τότε θα δουν την αλήθεια με τα αφυδατωμένα μάτια τους.
Κοίταξα την Kanae η οποία είχε αρχίσει να νιώθει άβολα με τον Baxer να της μιλάει.
-Baxer συγκεντρώσου... του είπα και του τράβηξα την προσοχή ...θέλω να με πας στο Willy να τον δω...τώρα.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.   [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 4:09 pm

Το χιόνι εξακολουθούσε να πέφτει πάντα σαν τρελό,όπως ακριβώς το θυμώμουν από παλιά και όλα ήταν ακόμα σκεπασμένα στο άσπρο.Οι δρόμοι ήταν επίσης οι ίδιοι:άδειοι με μερικές εξαιρέσεις τους λίγους που είχαν ακόμα το δικαίωμα να δουλεύουν και φυσικά τις περιπολίες των ψαρανθρώπων.Ένιωσα για άλλη μια φορά τις ματιές των κατοίκων πάνω μου να με κρίνουν,όπως έκαναν και πριν από τόσα χρόνια και οι άσχημες σκέψεις και η θλίψη ένιωθα να επιστρέφουν.Ακόμα δεν με ήξεραν ή γνώριζαν τις καταστάσεις στις οποίες βρισκόμουν,τουλάχιστον μετά από τόσα χρόνια δεν θα με θυμούνται.Δεν θα ξέρουν ότι είμαι εκείνο το παιδί που όλοι απεφευγαν και έβριζαν.
Φτάσαμε μπροστά από το τείχος του φρουρίου των ψαρανθρώπων,πάντα εκεί ψηλά στον λόφο για να επιβλέπουν από πάνω την πόλη.Η πύλη άνοιξε και μπήκαμε μέσα.Δεν πήρε πολύ για κάμποσα άλλα μέλη του πληρώματος να με αναγνωρίσουν και να έρθουν να με χαιρετήσουν.Δεν ήταν όλοι έτσι βέβαια.Μπορούσα να δω κάμποσες από τις παλιές μου αντιπάθειες μέσα στο πλήθος.Ξαφνικά ένας γιγάντιος ψαράνθρωπος ήρθε και στάθηκε μπροστά μας.Θα αναγνώριζα παντού αυτό το τεράστιο,σκουρόχρωμο,φαλαινίσιο κεφάλι του Gaila.
-Ώστε γύρισες βρομόπαιδο. μου είπε,όλο μίσος.
-Έι Gaila.Ακόμα θυμωμένος είσαι για το συμβάν στο μπαρ λίγο προτού φύγω;
-Εννοείς που με κορόιδεψες και μου επιτέθηκες μαζί με εκείνον τον αλήτη τον Sven;Ναι!
-Θες να πεις τότε που σε διέλυσα ενώ ήμουν ακόμα παιδί.Δεν σε κατηγορώ,θυμάμαι ότι ήταν αρκετά ντροπιαστικό για σένα. είπα.Ακόμα ήμουν ανέκφραστος,αλλά άφηνα έναν ελαφρή τόνο ειρωνίας να φανεί στην φωνή μου.Ο Willy έπαιρνε τα πρωτία,σε ότι αφορούσε το ποιον μισούσα,αλλά αυτό γιατί ήταν ο αρχηγός αυτής της ομάδας και με είχε αναγκάσει στην ζωή που είχα παλιά,όμως με διαφορά ο χειρότερος από όλους από θέμα χαρακτήρα και ιδεολογίας ήταν αυτός εδώ ο μαντράχαλος μπροστά μου.Έπρεπε να φροντίσω να είναι από τους πρώτους που θα πεθάνουν.Και λέω πεθάνουν για έναν πολύ απλό λόγο,αυτή την φορά θα πρέπει να αφήσω τις ιδεολογίες μου στην άκρη.Αυτοί εδώ αξίζουν την εξαίρεση,αξίζουν τον θάνατο...
-Και τι ακριβώς θέλεις εδώ;
-Να δω τον Willy... του είπα ψυχρά.Εκείνος στραβομουτσούνιασε καθώς ήξερε ότι δεν μπορούσε να μου πει όχι σε αυτό.Καταρχάς όταν ο Willy μάθαινε ότι βρισκόμουν εδώ μόνος του θα καλούσε για μένα.Έτσι λοιπόν ο Gaila παραχώρησε και με άφησε να περάσω.
-Θα έχω τα μάτια μου πάνω σου. με απείλησε καθώς τον προσπερνούσα.
Και εγώ θα έχω το ξίφος μου πάνω στο λαιμό σου σε λίγες ώρες,σκέφτηκα και χωρίς να του απαντήσω τίποτα προχώρησα προς το εσωτερικό με την Kanae και τον Arashi.
O Willy όπως πάντα βρισκόταν στον προσωπικό του χώρο,μαζί με κάμποσους άλλους ψαρανθρώπους,βέβαια μικρής σημασίας οι υπόλοιποι,πέρα από τον Supai το χταπόδι ψαράνθρωπο που ακόμα θα έπρεπε να ήταν το δεξί χέρι του Willy.Μόλις μπήκα μέσα ο Willy με καλοσώρισε γεμάτος χαρά και μου είπε πως ήθελε οι δύο μας να μιλήσουμε μόνοι μας.Ένας ένας οι ψαράνθρωποι με χαιρέτησαν αφού με ξαναείδαν μετά από τόσο καιρό και έφυγαν από τον χώρο.Ο Supai μου έριξε μόνο μια λοξή ματιά και αποχώρησε χωρίς να κάνει κάτι.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.   [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 4:26 pm

Έκανα νόημα στην Kanae να κάτσει μαζί μας,ενώ ο Arashi έτσι και αλλιώς δεν πήγαινε πουθένα.
-Δεν με εμπιστεύεσαι αρκετά για να κάτσεις μόνος μαζί μου; με ρώτησε ο Willy περιπεχτηκα.
-Δεν εμπιστεύομαι τους άντρες σου πως δεν θα πειράξουν ή θα ενοχλήσουν την φίλη μου. του ανταποκρίθηκα ξεκάθαρα.
-Δίκαιο... είπε και μας έκανε νόημα να καθίσουμε,έπειτα η ματιά του γύρισε στον Arashi ...Βλέπω ακόμα κουβαλάς τον Arashi μαζί σου,άρα σήμερα επέστρεψαν δύο μέλη του πληρώματος μας.Τι χαρά! είπε και έπειτα μας πρόσφερε σάκε.
-Ξέρεις ότι ακόμα μισώ τα άντερα σου,οπότε ας κόψουμε όλα αυτά τα χαρούμενα και ας μπούμε στο θέμα. είπα και μετά ήπια μια γουλιά.
-Καλώς.Όμως μην με παρεξηγείς,μετά από τόσο καιρό που ήσουν μαζί μας επιστρέφεις πίσω ως ένας πετυχημένος κυνηγός επικηρυγμένων με τεράστια φήμη.Φυσικά θα προτιμούσα να ακολουθήσεις τον σωστό και τίμιο δρόμο του πειρατή,όμως και πάλι είμαι χαρούμενος που τα κατάφερες καλά.Για φαντάσου:ο μικρός Argon είναι πλέον ο φημισμένος Mr.Shadow με ολόκληρη δική του οργάνωση την Wolfpack.
-Το φαντάστηκα ότι θα το είχες καταλάβει.
-Μια εικόνα σου στην εφημερίδα ήταν αρκετή για να μάθω τι γινόταν.Οπότε για πες μου,ήρθες εδώ να μας συλλάβεις;Σίγουρα θα ήταν μια μεγάλη επιτυχία για το βιογρφικό σου αυτό,αν και από ότι μαθαίνω έχει ήδη σημαντικά κατορθώματα μέσα.
-Θα το ήθελα πολύ είναι η αλήθεια να το κάνω,όμως αμφιβάλλω ότι μπορώ να σας συλλάβω όλους μαζί με τον αριθμό των ατόμων που έχω μαζί μου.
-Σωστή παρατήρηση.Οπότε λοιπόν σε τι έχω την τιμή να βρίσκεσαι εδώ;
-Η αλήθεια είναι ότι είμασταν κοντά και θέλησα να επισκεφτώ.Ήλπιζα ότι θα είχες ψωφίσει,αλλά καμία τέτοια τύχη.
-Γλυκό,αλλά σοβαρά βρίσκεσαι εδώ για αυτό;
-Φυσικά όχι.Όπως σου είπα ισχύει ότι βρισκόμουν κοντά και για αυτό αποφάσισα να περάσω,να σου αφήσω ένα μήνυμα.Ακόμα σας μισώ και στο εγκυώμαι ότι θα σας κυνηγήσω και θα έρθω για αυτό εδώ το νησί.Δεν είμαστε όπως παλιά.Έχω δύναμη και συμμάχους που ούτε καν είχα φανταστεί όταν ξεκίνησα.Θέλω να ξέρεις ότι μία από αυτές τις μέρες δεν θα έρθω μόνος μου.Θα έρθω με στρατό και θα έχω το κεφάλι σου.
Εκείνος γέλασε εκωφαντικά.
-Ευθύς όπως πάντα,να έρχεσαι μέσα στο ίδιο μου το σπίτι και να μου λες τέτοια πράγματα...
-Ξέρουμε και οι δύο ότι δεν θα κάνεις κάτι για αυτό.Αν ήταν να με σκοτώσεις ή να κάνει κάποια κίνηση εναντίων μου θα την είχες κάνει από παλιά.Αν και δεν μου λες τι σε κρατάει ή δεν μου είπες ποτέ για τους δικούς μου,οι ύπαρξη τους από μόνοι τους είναι αρκετή για την ώρα και θα σε εμποδίσει από το να κάνεις κάτι.Όταν θα έρθω να σε πολεμήσω τότε θα σε αναγκάσω να μου μιλήσεις για αυτά.
Για άλλη μια φορά το εκωφαντικό του γέλιο γέμισε την αίθουσα.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.   [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 4:44 pm

-Έξυπνος και διορατικός όπως πάντα.Το ξέρεις καλά όπως είπες ότι όσο είσαι εδώ δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα μαζί μου,όμως κάνεις λάθος αν νομίζεις ότι θα μάθεις ποτέ τίποτε από εμένα.Δεν μπορούσα τότε να σου πω και δεν μπορώ ούτε τώρα,ούτε θα μπορέσω ποτέ ακόμα και αν με πάρει ο θάνατος.Επίσης ξεχνάς μια μικρή λεπτομέρια:θα πρέπει να με νικήσεις πρώτα για να μπορέσεις να κάνεις αυτό που λες και εννοείται πως αν πρόκειται να πολεμήσουμε εκεί δεν θα κρατηθώ ούτε θα κάνω πίσω από το να σε βλάψω ή και να σε σκοτώσω ακόμα.
Κοίταξα στον τοίχο από πίσω του και είδα το δύμετρο ξίφος του,με τα μεταλικά δόντια να στέκεται εκεί,έξω από οποιαδήποτε θήκη,μιας και δεν υπήρχε κάποια στην οποία να τεριάζει εκείνο το τέρας.
-Το ξέρω... του απάντησα ...δεν θα περίμενα τίποτα λιγότερο. και μέσα μου το ήξερα ότι η μάχη μαζί του δεν θα ήταν παιχνιδάκι.Ο Yoshida ίσως να ήταν πιο δυνατός από τον Willy έχοντας έρθει από την Grand Line,όμως ο Willy ήταν ο πιο δυνατός στην βόρεια θάλασσα.Ο Yoshida ήταν σε μια κατηγορία πέρα του επιπέδου μου,όμως ο Willy ήταν στην ίδια κατηγορία με εμένα,όμως για την ώρα με κοίταζε από την κορυφή.Το να τον ξεπεράσω θα ήταν να αναίβω ένα βουνό που σκαρφαλώνω σε όλη την μέχρι τώρα ζωή μου.
-Τώρα που ανταλάξαμε τις απειλές μας,όπως πάντα...σκοπεύεις να μείνεις;
-Μόνο για σήμερα.Είμασταν για κάμποσες μέρες στην θάλασσα και θα θέλαμε ένα κανονικό κρεβάτι.Αλλά μόνο για σήμερα.Δεν θα άντεχα να μείνω ούτε μια μέρα παραπάνω μαζί σας.
-Καλώς θα το φροντίσω. μου είπε και με αυτό σηκώθηκα,εγώ και οι άλλοι δύο.
-Α παρεμπιπτόντως ο Nad που βρίσκεται; θυμήθηκα να τον ρωτήσω.
-Νομίζω είναι σε μία από τις περιπόλους αυτή την ώρα.Είχαμε ένα μικρό συμβάν και για αυτό έστειλα μερικά άτομα παραπάνω για να κάνουν γύρους.Δεν πρέπει να αργήσει πολύ να γυρίσει,όμως αν θες να τον δεις. Ωραία γιατί ήταν ο μόνος που ήθελα να δω βασικά.
-Αλήθεια τι ακριβώς ήταν αυτό το συμβάν.Άκουσα από τον Baxer ότι κάποιος τυπάς χρήστης φρούτου σκότωσε έναν από τους ψαρανθρώπους σου.
-Λίγο πολύ αυτό συναίβει.Δεν τον ξέρω καν,απλά ήρθε στο νησί και επιτέθηκε στους δικούς μου.Οι περίπολοι όμως τώρα είναι καθαρά προλυπτικοί.Τον άντρα αυτόν τον πιάσαμε ήδη.Τον βρήκαν οι άντρες μου κάτω στις κατακόμβες μαζί με τον Strife να προσπαθούν να βάλουν εκρηκτικά στην βάση από κάτω.Τι ανόητοι.
Πραγματικά ανόητοι.Και ο ξένος,αλλά ειδικά ο Strife έπρεπε να το ξέρει μέχρι τώρα.Του το είχα πει από τότε που ήταν πιο νέος και είχε ακόμα την γλώσσα του ότι το να πάει να πολεμήσει τους ψαρανθρώπους ήταν ανόητο και σίγουρος θάνατος.Τι περίμενε να καταφέρει μόνος του μαζί με τον δήμαρχο;Για αυτά τα πράγματα χρειαζόταν έναν κανονικό στρατό.Πραγματικά ανόητος.Επίσης κάτι που του είχα πει είναι να μην εμπιστεύεται τις κατακόμβες.Ήμουν εκεί κάτω για πολύ παραπάνω καιρό από ότι έχει κατέβει εκείνος.Κάποια στιγμή θα τις βρίσκαν οι ψαράνθρωποι όπως και να είχε.Τι ειρωνία τελικά που το έμαθαν για πρώτη φορά από εμένα,για την ύπαρξη τους.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.   [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 5:05 pm

-Και τώρα;Τι έγινε με αυτούς;
Ο Willy κούνησε αρνητικά το κεφάλι του.
-Μετά από όλα αυτά τα χρόνια που τον παρακολουθούσαμε και ξέραμε τις βλακείες που σχεδίαζε δυστυχώς ο Strife πέθανε χωρίς να κάνει κάτι.Κρίμα πραγματικά...Όσο για τον ξένο τον έχουμε κάτω στα κελιά με kairouseki αλυσίδες και μετά ξέρεις τι γίνεται...
Μετά ο Rav,να τι γίνεται.Ο πιο βίαιος και ψυχρός από όλους τους ψαρανθρώπους εδώ.Οποιονδήποτε πιάσουν ζωντανό τον πηγαίνουν στα κελιά και μετά ο Rav τους βασανίζει για ώρες ατελείωτες μέχρι να πουν τα πάντα από την ώρα που γεννήθηκαν ή να πεθάνουν,αναλόγως τι θα έρθει πρώτα.
-Κατάλαβα,άρα πιθανότατα και αυτός νεκρός είναι. είπα και ο Willy έγνευσε θετικά,γνωρίζοντας ακόμα καλύτερα από εμένα τον προσωπικό του βασανιστή.
-Υποθέτω θα αναγκαστώ να σε ξαναδώ και μετά. είπα στον Willy ως χαιρετισμό καθώς βγαίναμε από το δωμάτιο του.
Όταν είμασταν ξανά έξω η Kanae με τράβηξε στο πλάι και μου είπε στο αυτί.
-Δεν μπορούμε να αφήσουμε τον άνθρωπο εκεί κάτω να υποφέρει έτσι.Είσαι σίγουρος ότι δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να έχει επιβιώσει;
Παρότι εννοείται ότι δεν μου άρεσε αυτό που έκαναν οι ψαράνθρωποι η αλήθεια ήταν ότι ούτε ήξερα τον άντρα ούτε με ένοιαζε.Μόνος του πήγε και έβαλε την θηλειά στον λαιμό του.Όμως και πάλι δεν μπορούσα να αρνηθώ στην παράκληση της Kanae.Άλλωστε οτιδήποτε την χαλούσε σε αυτούς τους αλήτες τους ψαρανθρώπους έφτιαχνε την μέρα μου.
-Εντάξει θα τον βγάλουμε από εκεί.Αλλά θα είσαι ήσυχη και αν χρειαστεί να μιλήσουμε θα το αφήσεις σε μένα. εκείνη μου έγνευσε θετικά με ένα χαμόγελο.
Την οδήγησα λοιπόν ως την πόρτα που άνοιγα προς τις σκάλες που οδηγούσαν κάτω από την βάση στα κελιά.Εκεί ήταν το μόνο μέρος όπου δεν έβγαζαν οι κατακόμβες μιας και τα κελιά είχαν χτιστεί πολύ πιο μετά από εκείνες σε ένα κομμάτι εδάφους που δεν είχε αγκιχτεί μέχρι τότε.Για αυτό το λόγο δεν άφηναν ποτέ φρουρούς εδώ.Καλά πέρα του ότι ήταν μέσα στην βάση τους και όλη την ώρα πέρναγε κόσμος από εκεί μπροστά.Κανείς δεν έμπαινε ή έβγαινε χωρίς να τον δούνε όμως μέσα δεν άφηναν φρουρούς.Το θέμα είναι ότι είχα μόνο μια ιδέα για το πως θα μπαίναμε χωρίς να μας δουν.
-Δυστυχώς αυτό πρέπει να το κάνω μόνος μου ώστε να μην μας αντιληφθούν... είπα στην Kanae και άπλωσα το χέρι μου ...Δώσε μου ένα από τα τσιμπιδάκια σου. Αφού μου το έδωσε είπα στον Arashi να μείνει πίσω και να προσέχει να μην μπλέξουν πουθενά οι δύο τους.
Με ένα Shadow Step έξαφανίστηκα και εμφανίστηκα στην αρχή των σκαλιών.Δεν νομίζω ότι κανείς από τους ψαρανθρώπους είχε τόσο ακριβής ή γήγορη όραση ώστε να αντιληφθεί μια τέτοια μου κίνηση.Άρχισα να κατεβαίνω προς τα κάτω.Εφόσον μεσημέριαζε ο Rav θα έκανε διάλειμμα τώρα οπότε δεν θα βρισκόταν εδώ.Ευτυχώς για εμένα που ήξερα καλά τα ωράρια της βάσης.Αν και εκείνος είχε τα κλειδιά δεν θα τα χρειαζόμουν.Ευτυχώς είχα τρεις διαφορετικούς δασκάλους στην ζωή μου με διαφορετικές ικανότητες ο καθένας.Δεν υπήρχαν πολλά κελιά -μιας και σπανίως έφερναν πάνω από ένα δύο άτομα μαζί-,οπότε δεν άργησα να βρω πίσω από πια ξύλινη πόρτα βρισκόταν κάποιον κρατούμενος.Όταν άνοιξα το παραθυράκι στην πόρτα τον είδα με το κεφάλι πεσμένο στους ώμους του,οπότε δεν ήμουν σίγουρος αν ήταν ξύπνιος ή αναίσθητος -ή και νεκρός-.Γονάτισα μπροστά από την κλειδαριά και έβαλα μέσα το τσιμπιδάκι.Είχα καιρό να δοκιμάσω κάτι τέτοιο οπότε μου πήρε μερικά λεπτά,όμως τελικά ο ήχος της κλειδαριάς που ξεκλειδώνει ακούστηκε και η πόρτα άνοιξε.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.   [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 8:32 pm

Συνέχεια από::

Σήκωσα αργά το κεφάλι μου... Η όραση μου ήταν ελαφρώς θολή αλλά έβλεπα και από τα δυο μου μάτια... Κοιτούσα ακόμα το έδαφος ωστόσο... Είχα λιποθυμήσει από το πόνο και τον φόβο... Κοίταξα τον άντρα που στεκόταν μπροστά μου. Δεν ήταν ψαράνθρωπος..
Ζω ακόμα λοιπόν.. Του είπα λακωνικά..
Έτσι φαίνεται. Αποκρίθηκε ο άντρας.
Λύσε με..
Δίχως να μου πει κάτι πέρασε πίσω μου και μερικά λεπτά και αρκετά κλικ αργότερα τα πόδια και τα χέρια μου ήταν ελεύθερα. Σηκώθηκα αργά από το έδαφος. Κοίταξα γύρω μου, στα δεξιά μου ήταν ένας καθρέφτης και δίπλα ένα ζευγάρι μαύρα γάντια και μια μπλούζα εξίσου μαύρη. Ήμουν γυμνός από την μέση και πάνω λόγο των βασανιστηρίων. Δίχως να μιλήσω με τον άντρα κατευθύνθηκα προς τον καθρέφτη. Έδεσα το χέρι μου αφού πρώτα χρησιμοποίησα τα σύνεργα του ψαρανθρώπου για να καθαρίσω την πληγή από το καυτό σίδερο. Το στήθος μου είχε ένα περίεργο κάψιμο που είχε ξεραθεί ήδη... Μάλλον το υγρό που μου έριξε οφειλόταν για αυτό. Φόρεσα το ένα γάντι στο χέρι μου και ύστερα φόρεσα την μαύρη μπλούζα.


Last edited by Roni on Mon Oct 12, 2015 8:55 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.   [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 8:38 pm

H μπλούζα πέρασε από το κεφάλι μου και έκατσε στους ώμους μου. Τότε ήταν που είδα τον εαυτό μου στον καθρέφτη. Τα μαλλιά μου είχαν γίνει εντελώς λευκά, ενώ τα μάτια μου ήταν το ένα μαύρο και το άλλο κόκκινο. Λες και ήταν το μάτι του διαόλου του ίδιου...
Επιτέλους μπορώ να μας δω..
Πάλι εσύ... Νόμιζα πως ήσουν ένα όνειρο...
Σε ποιον μιλάς;
Είδες τι έκανες...; Είμαι εντελώς αληθινός και είμαι μέσα στο μυαλό σου.. Βλέπω τον έξω κόσμο από αυτό το κόκκινο μάτι... Το άλλο είναι δικό σου.. Επίσης να προσθέσω πως μας πάει το λευκό χρώμα στα μαλλιά μας... Μέσα σε εκείνη την ντουλάπα υπάρχει μια μάσκα... Πάρτην, φόρα την... Πλέον είμαστε ένα... Δεν νιώθουμε φόβο γιατί θα είμαστε ο φόβος... Πες του πως δεν μιλούσες σε κάποιον... Ότι θες να μου λες, αρκεί να το σκέφτεσαι... Είμαι μέσα στο μυαλό σου.. Θυμάσαι...;


Last edited by Roni on Mon Oct 12, 2015 8:57 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.   [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 8:48 pm

Σε κανέναν... Μονολογούσα... Θέλω να με βγάλεις από εδώ. Όχι έξω... Θέλω να πάρω εκδίκηση από αυτούς τους ψαρανθρώπους.. Και κυρίως από αυτόν που με βασάνιζε... Είπα στον άγνωστο άντρα καθώς έπαιρνα μια μαύρη μάσκα με ένα χαμόγελο νεκροκεφαλής από την ντουλάπα. Είχα εκπλαγεί με τις γνώσεις του Faust. Αλλά δεν ήταν ώρα να ασχοληθώ με αυτό, ένιωθα πολύ πιο δυνατός από πριν τώρα που είχα και εκείνον μέσα μου.. Το να μοιράζομαι τα μάτια μου μαζί του ήταν ένα τίμημα που μπορούσα άνετα να πληρώσω.. Φόρεσα την μάσκα στο στόμα μου και γύρισα προς τον άντρα.
Rin.
Shadow. Πάμε.. Αλλά κάτσε ήσυχος. Δεν θέλω να καταλάβουν οι ψαράνθρωποι πως σε βοήθησα. Θα σου δείξω τον δρόμο για τον άντρα που ψάχνεις... Το όνομα του είναι Rav. Από εκεί και πέρα θα είσαι μόνος σου...
Κανένα πρόβλημα... Μόνο φρόντισε να μην είσαι μέσα στην μέση όταν θα τελειώσω μαζί του...
Χαμογέλασα με τα λόγια του Faust και έκανα νόημα στον άντρα να ξεκινήσουμε...
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.   [Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά. I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος]Μυστήρια και ιστορίες από παλιά.
Back to top 
Page 1 of 5Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» {Αρχή} The Punisher Pirates: Οικογενειακές Ιστορίες {Τέλος}
» [Τέλος] Guiltiness!
» [Τέλος-Minion] The Following Destiny
» Ιστορίες και Ιστορίες
» Τελειωμένες ιστορίες

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Aldean-
Jump to: