Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 4 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 4 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]    Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]  - Page 3 I_icon_minitimeFri Oct 09, 2015 12:31 pm

Δεν ήταν υπερβολή να πει κανείς πως η Lorenza σταμάτησε έναν κανονικό, πατροπαράδοτο καυγά της Colt Town από τα να εκτυλιχθεί με την άμεση παρέμβασή της: σηκώθηκε από το σκαμπό και μπήκε μπροστά στον Στεφάν, με μια άγρια και συνάμα αυστηρή έκφραση στο πρόσωπό της. Ο Στεφάν αποφάσισε να σφίξει το σαγόνι του και τη γροθιά του, αντί για τον λαιμό του Mark.

«...πώς κι από δω;» ρώτησε η Lorenza.
Κοίταξε μια τον Mark, που ήταν ο ορισμός της ειρωνικής ηρεμίας με το μειλίχιο χαμόγελο, και τον μπάρμαν που φαινόταν μπερδεμένος. Αποφάσισε γι άλλη μια φορά να μην κάνει θέμα. «Ανεξαρτητοποιήθηκα! Πλέον το νησί μου φαινόταν τίποτα πέρα από φυλακή. Είναι στο αίμα μου να ταξιδεύω έτσι κι αλλιώς--απ'τη μαμά μου το πήρα. Να σου εκμυστηρευτώ κάτι όμως;» Επίτηδες πλησίασε περισσότερο απ'ότι χρειαζόταν. «Έχω μια δουλειά για σένα.»

Ξαφνικά ο νεαρός διασκεδαστής φαινόταν πολύ πιο ελκυστικός από πριν. Κορδώθηκε, σταύρωσε τα πόδια της και τον κοίταξε όπως ποτέ πριν. «Συνέχισε...»
Με το πρόσωπο στην παλάμη του και την παλάμη να στέκεται στον αέρα από τον αγκώνα που στηριζόταν στο μπαρ την κοίταξε πονηρά. «Πολύ φοβάμαι πως αν θες να συνέχισω, θα πρέπει να μ'ακολουθήσεις.»


Last edited by F_A_I on Fri Oct 09, 2015 2:10 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]    Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]  - Page 3 I_icon_minitimeFri Oct 09, 2015 2:10 pm

«Πότε;»
«Και τώρα αν θες...»
Αντιστάθηκε στο χαμόγελο που δημιουργόταν, αλλά όχι τελείως. Με μια μικροσκοπική κλίση του κεφαλιού της, πήρε την απάντησή του.

Προσέφερε το χέρι του, μα η κοπέλα το αγνόησε και κατέβηκε μόνη της από το υψηλό της κάθισμα. Ο Mark αμέσως άρχισε να διαμαρτύρεται.
«Θα σ'ενημερώσω όταν επιστρέψω,» του είπε βιαστικά κι έφυγε χωρίς να του επιτρέψει να τους ακολουθήσει. Έμεινε να τους κοιτά άναυδος.
«Εγώ στο είπα,» σχολίασε επιεδεικτικά ο μπαρτέντερ. «Να την προσέχεις. Εσύ δε μ'άκουσες.»

Αν μπορούσε, θα τον χτυπούσε.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]    Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]  - Page 3 I_icon_minitimeFri Oct 09, 2015 2:15 pm

Ο Στεφάν οδήγησε την κοπέλα μέσα από στενά και στενάκια, μια από δω μια από κει, ώσπου η κοπέλα ήταν σίγουρη πως την έκανε κύκλους. Μιας που πρωπορευόταν, μπορούσε να κοιτάει τριγύρω της, σιγουρεύοντας πως δεν ητν οδηγούσε σε κάποια παγίδα. Ήταν πολύ ύποπτο ότι ο Στεφάν είχε οποιαδήποτε γνώση για το επάγγελμά της και πόσο μάλλον η αντίδρασή του που φάνηκε να την περιμένει. Ή τουλάχιστον αυτήν την εντύπωση είχε με τον τρόπο που της μίλησε. Εκτίμησε πως σταμάτησε να της την πέφτει όταν κατάλαβε ποια είναι και η συνεργασία τους θα ήταν επαγγελματική--ο μοναδικός λόγος που τον ακολούθησε.

«Είμαι εξαιρετικός στην οργανοπαιξία, δε βρίσκεις;»
«...»

Δεν ήξερε καθόλου τι να απαντήσει σ'αυτό, μέχρι που κοίταξε τον νεαρό και είδε πως είχε σταματήσει μπροστά από μία κλειστή πόρτα. Ήταν βαριά και ξύλινη ΄ πόμολο αν είχε, πρέπει να ήταν μόνο από μέσα, ενώ υπήρχαν μόνο μία κλειδαρότρυπα και μια χαραμάδα ψηλά, εκεί που βρίσκονταν τα μάτια, απ'έξω. Δεν πρόλαβε να ξεστομίσει τα λόγια, το πορτάκι της χαραμάδας άνοιξε, και δύο μαύρα μάτια εμφανίστηκαν από πίσω. «Ναι, θα θέλαμε να σας προσλάβουμε. Περάστε μέσα.»
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]    Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]  - Page 3 I_icon_minitimeFri Oct 09, 2015 2:25 pm

Ο Στεφάν προχώρησε με τον ίδιο ρυθμό στο βήμα του που είχε όλη αυτήν την ώρα, φανερά ευδιάθετος ΄ καθώς πήγε να περάσει και η κοπέλα, ο ψηλός, μα περισσότερο λεπτός παρά φουσκωμένος κύριος της πόρτας τη σταμάτησε. «Μαζί σου;»
«Όντως είναι.»

Το χέρι του απομακρύνθηκε από την κάσα και της επέτρεψε την είσοδο. Μυρωδιές φαγητού και ποτού υπήρχαν από πριν, μα τώρα άνοιξε η πόρτα κι έκαναν να μπούνε, τους χτύπησαν όλες βασανιστικά! Το μέρος εδώ ήταν ένας παράδεισος για τους καλοφαγάδες, αλλά κι από ποτό δε θα έμενες ανικανοποίητος. Η κοιλιά της κοπέλας γουργούρισε. Μάλλον πιο δυνατά απ'ότι νόμισε, γιατί ο νέος σύντροφός της την κοίταξε ξαφνιασμένος! «Βάλτε την δεσποσύνη να φάει κάτι, μην είστε αγενής,» είπε αμέσως σε μία κοπέλα που φορούσε την ποδιά του καταστήματος: ήταν κοντή και κόκκινη με το λογότυπο "Dancing lobster". «Kάτσε όπου θες, πιες φάε ό,τι θες ΄ στα κερνάει το μαγαζί. Εγώ θε έρθω να σε βρω αφού τελειώσω το πρόγραμμά μου.»

Πολλοί και πολλές τον χαιρέτισαν φιλικά ενώ πήγαινε στη σκηνή ΄ ζώστηκε μια κιθάρα, καθάρισε τον λαιμό του, κι άρχισε να τραγουδάει με συντροφιά της δικής του μουσικής.


Last edited by F_A_I on Mon Oct 12, 2015 4:27 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]    Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]  - Page 3 I_icon_minitimeFri Oct 09, 2015 4:33 pm

Με τα κανονικά του ρούχα, τα μάτια του κλειστά και λίγη προσοχή στον κόσμο που τον άκουγε, ο Στεφάν αν και λιγότερο αγαπητός από πριν, η Lorenza είχε την εντύπωση πως η μουσική του εκτιμόταν πολύ περισσότερο. Εδώ οι άνθρωποι ήταν από μόνοι τους πιο απλοί και καθημερινοί, μα η αγάπη τους για τη μουσική φάνηκε βαθύτερη. Ίσως είχε να κάνει με το γεγονός πως πρόσφερε μια ανάπαυλα από τη δύσκολη ζωή τους. Ίσως βγαίνανε λιγότερο συχνά και είχαν περισσότερο ανάγκη τη διασκέδαση.

Πάντως το φαγητό ήταν πεντανόστιμο.

Επίσης, της είχε μπει η ιδέα πως εδώ οι άνθρωποι είχαν μια πιο ολοκληρωμένη αντίληψη για τον άνθρωπο που βρισκόταν στο διπλανό τραπέζι, κι όχι μόνο επειδή όλοι φαίνονταν συνεννοημένοι να την κοιτάνε περίεργα κι αρκετή ώρα ο καθένας. Αν και γινόταν κι αυτό, φυσικά. Τίναξε τα μαλλιά της ΄ πήγαν να μπουν γι άλλη μια φορά στο στόμα της ενώ προσπάθησε να φάει μια μπουκιά. Γι αυτό τα προτιμούσε δεμένα. Εκείνη τη στιγμή, ένας σερβιτόρος, διαφορετικός κάθε φορά, ήρθε και την ρώτήσε αν χρειαζόταν κάτι άλλο. «Λίγο κρασί ακόμα,» απάντησε.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]    Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]  - Page 3 I_icon_minitimeFri Oct 09, 2015 4:47 pm

'Ολο το μαγαζί φαινόταν να υπακούει στα κέφια του Στεφάν. Σερβιτόροι και σερβιτόρες ήταν πάντα στη διάθεσή της ΄ όποιος την κοιτούσε υπερβολικά κι αυτή έδειχνε να ενοχλείται, απέστρεφε το βλέμμα ΄ ο μάγειρας βγήκε να τη ρωτήσει αν της άρεσαν τα παϊδάκια που έφτιαξε ΄ και μια νεαρή κοπέλα δεν είχε πάψει να κοιτάει τριγύρω, για να είναι σίγουρη πως όλα ήταν της αρεσκείας της νεαρής κυνηγού. Ήθελε να ξέρει αν του άνηκε το μέρος ή όχι...

Όταν επιτέλους τελείωσε, κι αφού έκανε τους αναγκαστικούς του γύρους, χαιρετώντας πελάτες, έκατσε δίπλα της. «Έχεις μεγάλη όρεξη,» ήταν το πρώτο πράγμα που είπε «έχεις πιει τουλάχιστον τρία λίτρα μπύρα κι ένα κρασί. Καλά κάνεις και τρως όσο τρως, μη μας μεθύσεις. Και σε θέλουμε να χεις διαύγεια.»
«Για τη συζήτηση που ακολουθεί;»
«Για πολλά πράγματα. Αρχικά...» καθάρισε τον λαιμό του. «φαίνεσαι πολύ διαφορετική με τέτοια ρούχα. Δε σ'αναγνώρισα! Και να φανταστείς πως σε έψαχνα στο πλήθος.» Στο άμεσα ύποπτο βλέμμα της κοπέλας - ποιον να απειλήσω που μίλησε ότι είμαι δω; - γέλασε εγκάρδια. «Μη σκιάζεσαι έτσι, τρομάζεις κι εμένα. Δεν ήξερα ότι θα ρθεις στο μαγαζί, το ήλπιζα. Κάθε βράδυ που στέκομαι εκεί πάνω με εκείνη την χαζή λύρα σε ψάχνω...» Το "γιατί" ήταν σιωπηλό. «Επειδή σε χρειάζομαι...και εγώ και οι φίλοι μου.»
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]    Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]  - Page 3 I_icon_minitimeSun Oct 11, 2015 5:33 pm

Κοίταξε παντού τριγύρω μα κανείς δεν τους κοιτούσε ύποπτα. «Έλα τώρα, δώσε μου λίγο παραπάνω αξία...δεν είναι εδώ. Ακόμα τουλάχιστον. Αλλά σε χρειάζονται όσο σε χρειάζομαι κι εγώ--κι εσύ εμάς.» Δεν της έκατσε καλά αυτό. «Είσαι κυνηγός επικυρηγμένων σωστά; Τι χρειάζεσαι παραπάνω απ'οτιδήποτε άλλο...; Επικυρηγμένους και κάπου να τους παραδώσεις. Διαφορετικά είσαι μια απλή κυνηγός. Κι αυτό δεν ακούγεται και τόσο καλό.»

Έσφιξε το σαγόνι της άλλη μία φορά σε μια ύστατη προσπάθεια να ελέγξει τα νεύρα της. «Όμως εγώ μπορώ να σου προσφέρω αυτό το μέρος. Αν και ναυτικό δεν υπάρχει σ'αυτό το νησί, υπάρχουν άνθρωποι που κάνουν τα πάντα για να επαλένθλει...και αυτό, και το δίκαιο. Και φυσικά, και οι παλιές δόξες,» πρόσθεσε στο τέλος, τρίβοντας τον αντίχειρα με τον δείκτη.

Η κυνηγός έμεινε να σκέφτεται τα λόγια του. Τα οποία έδειχναν άνθρωπο με γνώση, όχι εκείνη που βρίσκεις στα βιβλία, μα στα σκοτεινά σοκάκια και τα ημιφωτισμένα δωμάτια. Τον υποτιμούσε επειδή ασχολούνταν όλη την ώρα με γυναίκες και δεν ήθελε - ευτυχώς - να αναλάβει την οικογενειακή επιχείρηση, τον θεωρούσε μαλθακό. Κι όμως να που έκανε λάθος! Δε θα ήταν η πρώτη φορά και μετά όλο το περιστατικό της βόμβας αποφάσισε να μην κρίνει βιαστικά ξανά. Απ'ότι φαίνεται, δεν ήταν η μόνη που σκεφτόταν.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]    Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]  - Page 3 I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 3:10 pm

«Δηλαδή θες να μου πεις πως έχεις άκρες που μου επιτρέπουν να κάνω τη δουλειά μου σωστά και να πληρωθώ γι αυτήν χωρίς πολλές ενοχλήσεις και κινδύνους από το υπόλοιπο νησί.»
«Ακριβώς αυτό ΄ το οικονομικό θα το προμηθεύει ιδιώτης, αλλά κάτι μου λέει πως δε θα σ'απασχολήσει και πολύ αυτό. Όπως και ό,τι λειτουργικά έξοδα μπορεί να έχεις.»
«...Και γιατί κάποιος να μου κάνει μια τόσο γενναιόδωρη προσφορά;»
«Δεν την κάνει μόνο σε σένα.»

Το σκέφτηκε. «Και σ'εμπιστεύεται τόσο πολύ που είναι έτοιμος μόνο με τον λόγο σου να-;»
«Βεβαίως κι όχι. Αυτό θα πρέπει να το καταφέρεις μόνη σου.» Το βλέμμα που του έριξε ήταν σαν να τον μάλωνε. «Εγώ σου είπα γι αυτήν την ευκαιρία που πολλοί αγνοούν και πολύ δύσκολα θα βρισκες μόνη σου. Επίσης, μπορώ να σου δείξω αυτόν τον άνθρωπο και να πω έναν καλό λόγο αν όντως αποφασίσει να σε πάρει σοβαρά. Ακόμα, έχω τη δυνατότητα να σε βοηθήσω με τους ντόπιους απλώς και μόνο επειδή βρίσκομαι μαζί σου, συν το δίκτυο που κατάφερα να στήσω αλλά και τη γνώση μου της γεωγραφίας του νησιού.» Έβαλε το δάχτυλο στο πηγούνι και καμώθηκε πως σκεφτόταν κάτι για πρώτη φορά. Άρχισε να το χτυπά ελαφρά. «Και τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα, μεγάλη χάρη σου κάνω. Το καλό που σου θέλω να με ανταμείψεις καλά.»
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]    Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]  - Page 3 I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 3:35 pm

Το κεφάλι ξανάπεσε μέσα στην παλάμη και την κοίταξε νωχελικά ΄ τα μαλλιά έπεσαν με χάρη μπορστά στα μάτια του. Το χαμόγελό του έγινε πονηρό. Η Lorenza άρχισε ν'ανησυχεί.
Αργόσυρτα, αργοπορημένα και με πολύ προσοχή, ρώτησε «...τι είδους ανταμοιβή θα ήθελες;»
«Μμμμμ, όλο και κάτι θα σκεφτώ, μη μου αγχώνεσαι.» Τα μάτια του τρέξανε σ'όλο της το σώμα, από την κορφή ως τα νύχια επιδεικτικά.

Ίδρωνε ήδη. Σήμερα έρπεπε να την βρει, που αποφάσισε να βάλει φόρεμα; «Έχω αρκετά χρήματα-»
«Ωωω, χρήματα ΄ ανίαρα ανταλλάγματα. Αυτό που θέλω εγώ είναι πολύ πιο...ενδιαφέρον. Κι όσο κι αν πλήρωσα, δεν το βρήκα πουθενά.» Αυτό ακουγόταν υποσχόμενο ΄ πληρώνεις για το σεξ--για το σεξ κι αν πληρώνεις. «Μα αυτά είναι γι αν και όταν σε δεχθεί αυτό το άτομο, οπότε ας περιμένουμε μέχρι τότε...»

Το χαμόγελό της ήταν η πλήρη αντίθεση του δικού του. Όμως μια ερώτηση ακόμα δεν είχε απαντηθεί - ειλικιρνά τουλάχιστον - και την έτρωγε. «...γιατί ήρθες σ'αυτό το νησί εν τέλη;»
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]    Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]  - Page 3 I_icon_minitimeMon Oct 12, 2015 4:54 pm

«Η επίσκεψή μου σε τούτο το νησί δεν είναι το θέμα αυτής της συζήτησης,» απέφυγε ν'απαντήσει έτι μία φορά «και θα προτιμούσα να γίνει κάποια άλλη φορά...κυρίως αφού σε δεχθεί ο τύπος που σου λεγα.»
«Όνομα;»
«Rello Istor.»
«Τοποθεσία;»
Ήταν πολύ κοφτή κι ο τόνος της επαγγελματικός ΄ πάντα τον λυπούσε πως μια τόσο όμορφη κοπέλα είναι τόσο απλησίαστη. «...ας αφήσουμε και κάτι γι αύριο, ναι;»
«Ώρα;»

Αν είχε πράγματα, θα τα μαζεύε βιαστικά μες στην τσάντα της ΄ αυτό ακριβώς του φώναζε η στάση του σώματός της. «Ώρα 12 το μεσημέρι στο Μαύρο Κοχύλι. Αν θες έλα νωρίτερα για τα μαθήματα-»
«Ζωγραφικής.» Έγνεψε θετικά στην πρότασή του. «Μας δίνει κάλυψη ΄ εννιά το πρωί;»
«Μάλιστα...η μνήμη σου είναι εντυπωσιακή! Δεν πρέπει να το άκουσες πάνω από δύο φορές.»
«Μία,» διόρθωσε. «Καλώς ΄ θα τα πούμε.» Πήγε να σηκωθεί, μα την σταμάτησε ευγενικά ΄ της τράβηξε την καρέκλα και μετά της επέτρεψε να σηκωθεί. Ανούσιοι ιπποτισμοί. Τους πήρε τουλάχιστον πέντε δευτερόλεπτα παραπάνω να φύγουν. Κουνώντας το κεφάλι της, τον ακολούθησε έξω από το μαγαζί και πίσω στο ξενοδοχείο της. Της πρότεινε να αλλάξει μέρος διαμονής, μα εκείνη τον πληροφόρησε πως θα το έκανε μόνο και αν την δεχόταν ο άλλος. Λέγοντάς τη στερνή καληνύχτα στην ρεσεψιόν, η κοπέλα κατευθύνθηκε στο δωμάτιο και στον, δίχως άλλο, ανυπόμονο συνταξιδιώτη της.
Back to top Go down
Sponsored content





Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]    Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]  - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]
Back to top 
Page 3 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος-Αποστολή]
» Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Τρίτο. [Τέλος-Αποστολή]
» [Μέρος Πρώτο] Γράμματα και Αίματα [Τέλος-αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ
» All the King's men. Μέρος πρώτο.[Τέλος]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Las Camp-
Jump to: