Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Greek One Piece Role Playing Game

HomeΑρχικήSearchRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 4 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 4 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Affiliates

Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

[Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner

Όνομα Χαρακτήρα : Raziel

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια Empty
PostSubject: [Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια   [Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια I_icon_minitimeMon Oct 05, 2015 11:57 pm

Στην προηγουμενη ιστορια πηγα στο Τodash οπου βρηκα τεσσερα μελη της Οργανωσης και αφου σκοτωσα τα τρια,πηρα το τεταρτο ως αιχμαλωτο στο πλοιο.

Ο ηλιος βρισκοταν ψηλα οταν αρχισε το στομαχι μου να γουργουριζει.Πηγα στην κουζινα και παιρνοντας ενα πιατο,μερικα κομματια κρεας παστο και ενα μπουκαλι μπυρα,εκατσα στο τραπεζι που ειχα στο καταστρωμα.Ετρωγα οσο πιο αργα μπορουσα,απολαμβανοντας την καθε μπουκια.Ηταν η πρωτη φορα εδω και αρκετες μερες που ειχα φαγητο στο καραβι και το χαιρομουν.Ομως αυτος δεν ηταν ο μονος λογος που ετρωγα μ'αυτο τον τροπο.
-Τι εγινε?Θες και εσυ λιγο?Σε βλεπω το γλυκοκοιτας.Λογικο μου φαινεται.Εχεις να βαλεις κατι στο στομα σου τουλαχιστον δυο μερες.Τι λες?Να σου κοψω μια μπουκια? 
Ο αντρας με κοιτουσε με ενα μειγμα μισους,παρακλησης αλλα και κατι που εδειχνε σαν κατανοηση.Σηκωθηκα και τον πλησιασα,κρατοντας ενα ζουμερο κομματι κρεατος.Το φερα κοντα στο στομα του αλλα δεν εκανε κινηση να το δαγκωσει.Ηξερε οτι δεν υπηρχε περιπτωση να το παρει.
Χμ.Μαλιστα.Αναρωτιεμαι σε ποσους εχεις κανει κατι παρομοιο.Ποσους εχεις αφησει να υποφερουν απο την πεινα?Ποσους βασανισες με διαφορορους αρρωστους τροπους για να παρεις αυτο που θελεις εσυ και η αθλια ομαδα στην οποια ανηκεις?Ε?Δεν απαντας ετσι?Πως σου φαινεται τωρα που πηρες μια γευση απ'το δικο σου φαρμακο?

Last edited by metalgunner on Sun Jan 31, 2016 7:40 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια   [Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια I_icon_minitimeTue Oct 06, 2015 8:22 pm

Μιλουσα και ο θυμος μου εβραζε μεσα μου.Ηθελα να τον σκοτωσω εκεινη την στιγμη με τα ιδια μου τα χερια.Ομως τον χρειαζομουν.Ισως να ειχε πληροφοριες που θα μπορουσαν να με οδηγησουν στον επομενου μου στοχο.Ειχε αντεξει αρκετα,αλλα ολο τα σημαδια εδειχναν οτι σε λιγη ωρα θα εσπαζε.Πηρα μια βαθεια ανασα και αρχισα να χαλαρωνω.Τα νευρα μου κοπασαν και τον κοιταξα ψυχραιμα.
-Ακουσε με.Εισαι ενας απλος στρατιωτης.Δεν χρειαζεται να τους προστατευεις για παντα.Πιστεψε με,αυτοι δεν θα εκαναν το ιδιο για σενα.Αν ποτε σε θεωρουσαν εμποδιο ή μη ικανο,θα σε σκοτωναν χωρις δευτερη σκεψη.Πες μου απλα απο ποιο νησι ξεκινησες.Ξερω σιγουρα οτι δεν ξεκινησες απο την "ερημο".Με κοιταξε αποσβωλομενος.
-Τι επαθες?Νομιζεις οτι δεν ξερω που ειναι η κυρια βαση σας?Ω πιστεψε με.Το ξερω καλα.Περασα καποιον καιρο εκει του ειπα και εκανα μια παυση.

Last edited by metalgunner on Fri Jan 29, 2016 3:04 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια   [Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια I_icon_minitimeTue Oct 06, 2015 8:31 pm

Οι αναμνησεις απο τις χειροτερες μερες της παιδικης ζωης μου γεμισαν το μυαλο μου.Ομως δεν τις αφησα να με επηρεασουν.Βρισκομουν σε καλο δρομο και επρεπε να συνεχισω.
-Ναι το ξερω καλα λοιπον.Για την ακριβεια ξερω ολο το νησι καλυτερα απο εσας.Γεννηθηκα εκει και η οικογενεια μου ζουσε εκει για πολλες γενειες.Και εκει, εξ'αιτιας σας εγινα αυτο που ειμαι σημερα.Για αυτο λοιπον θα επιστρεψω εκει σιγουρα.Αλλα μονο οταν ερθει η καταλληλη στιγμη.Αλλα αυτο δεν σε ενδιεαφερει.Πες μου λοιπον τωρα,απο που ξεκινησες?
-Και πως ξερεις σιγουρα οτι δεν ξεκινησα και εγω απο εκει? ρωτησε κομπαζοντας καπως.
-Εισαι πολυ αδυναμος.Εκει βρισκονται μονο τα ανωτερα μελη.Εχω δει αρκετους αλλους απο εσας σε αλλα νησια και,παροτι αρκετοι ηταν αξιοι αντιπαλοι,κανενας δεν ηταν αρκετα δυνατος.Με εξαιρεση ισως εναν που συναντησα στο..Αλλα ουτε αυτο σε αφορα.Οπως βλεπεις,ξερω ηδη αρκετα για εσας και αργα ή γρηγορα θα μαθω και που βρισκεται η δικη σου βαση.Οποτε δεν υπαρχει νοημα να συνεχισεις να τους καλυπτεις.

Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια   [Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια I_icon_minitimeWed Oct 07, 2015 8:57 pm

Emerald CIty.Αλλα μην νομιζεις οτι θα καταφερεις και πολλα.Γιατι παροτι οντως ξερεις πολλα για μας,δεν ξερεις τα παντα.Ειναι αληθεια οτι οι περισσοτεροι απο τους αξιωματικους μας βρισκονται οντως σε "εκεινο" το νησι.Ομως και στο Emerald βρισκεται καποιος πολυ δυνατος.Καποιος που σιγουρα θα σε βαλει στην θε..
Η φραση του εμεινε στον αερα.Τα χερια μου τυλιχτηκαν γυρω απο το κεφαλι του και του κλεισαν το στομα.Ο γνωριμος ηχος,που κανει ο αυχενας οταν σπαει ακουστηκε.Το κεφαλι του επεσε μπροστα,ακουμποντας στο στερνο του.Εκοψα το σχοινι με το οποιο τον ειχα δεσει στο καταρτι και τον πεταξα στην θαλασσα.Μου ειχε δωσει αυτο που ηθελα.Μου ειχε δωσει τον επομενο προορισμο μου.Τα τελευταια λογια του ειχαν ακουστει ανησυχητικα αλλα το αν ηταν αληθεια θα μαθαινα συντομα.

Pirate
Pirate
metalgunner

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια   [Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια I_icon_minitimeWed Oct 07, 2015 9:13 pm

Επεστρεψα στην καμπινα μου και αφου κοιταξα τους χαρτες και βρηκα που ηταν το Emerald City,βγηκα και εβαλα ροτα προς τα εκει.Θα εκανα περιπου τρεις με τεσσερεις μερες για να φτασω εκει οποτε θα ειχα χρονο για να προπονηθω.Αφησα το τιμονι και επιασα το δρεπανι μου.Το Harvester χορεψε στα χερια μου.Το χωρισα σε δυο μικροτερα και εκανα μερικες γρηγορες κινησεις.Την στιγμη που ετοιμαζομουν να εκτελεσω μια περιπλοκη κινηση,ακουσα εναν δυνατο θορυβο και υστερα απο μερικες στιγμες,το πλοιο ταρακουνηθηκε εντονα.Ετρεξα γρηγορα στην κουπαστη για να δω τι συμβαινει.Ενα αλλο πλοιο,λιγο μικροτερο απο το δικο μου,βρισκοταν περιπου πενηντα μετρα πισω μου και εριχνε εναντιον μου.Δεν ηταν του ναυτικου αλλα ουτε και πειρατικο,καθως δεν ειχε καποια σημαια στο καταρτι.Αμεσως το μυαλο μου πηγε στο χειροτερο.Πηρα τα κυαλια μου και κοιταξα,μηπως ηταν αντρες της Οργανωσης πανω.Ομως δεν φαινοταν κατι τετοιο.Αρα,μονο μια επιλογη εμενε.Ηταν κυνηγοι επικηρυγμενων.Που με ειχαν βρει ομως?Δεν θα καθομουν να το μαθω.

Pirate
Pirate
metalgunner

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια   [Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια I_icon_minitimeWed Oct 07, 2015 9:21 pm

Επανηλθα γρηγορα στο τιμονι και το επιασα γερα.Αρχισα να κανω διαφορες μανουβρες αλλα οι κανονιοβολισμοι επεφταν ολο και πιο κοντα μου,οσο με πλησιαζαν.Το πλεουμενο τους ηταν πιο ελαφρυ απ'το δικο μου αρα και πιο γρηγορο.Αν συνεχιζαμε ετσι,σιγουρα καποια στιγμη θα με πετυχαιναν και θα μου προκαλουσαν ζημια.Ηταν ωρα να αλλαξω στρατηγικη.Εστρεψα την πλωρη μου κατα πανω τους,σκοπευοντας να τους εμβολισω.Καταφερα να τους τρομαξω αρχικα και να κανουν μερικσες σπασμοδικες κινησεις αλλα τελικα καταφεραν να ανακτησουν τον ελεγχο.Πλεον ομως ηταν αργα.Τους ειχα πλησιασει αρκετα.Απεφυγαν το πλοιο μου την τελευταια στιγμη αλλα δεν απεφυγαν εμενα.Πηδηξα στο καταστρωμα τους και εχοντας ηδη το δρεπανι στα χερια τους επιτεθηκα.

Pirate
Pirate
metalgunner

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια   [Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια I_icon_minitimeWed Oct 07, 2015 9:28 pm

Τρια ατομα βρισκοταν επανω.Ο ενας ηταν αδυνατος με σηκωμενο μαλλι και αθλητικα ρουχα.Μολις με ειδε εκανε να τραβηξει το σπαθι του μα δεν προλαβε.Το Harvester τον εκοψε στην μεση και αιμα γεμισε το ξυλινο δαπεδο.Οι αλλοι δυο πανικοβληθηκαν και επιτεθηκαν τρομαγμενοι.Μεγα λαθος.Ο πρωτος απο αυτους ειχε πεθανει πριν καν τον χωρισει στα δυο η λεπιδα μου.Ο δευτερος τα πηγε καπως καλυτερα.Ο θανατος των δυο συντροφων του τον ειχε κανει πιο προσεκτικο μαλλον.Επιτεθηκε,τρεμοντας σχεδον αλλα καταφερα ευκολα να αποφυγω την επιθεση του.Το ιδιο ομως καταφερε να κανει κι αυτος.Πηδηξε δεξια και υστερα πατωντας σε ενα τραπεζι ορμηξε ξανα.Αυτη την φορα δεν ηταν τοσο τυχερος.Το κεφαλι του χωριστηκε απο το υπολοιπο σωμα του και κυλησε μερικα μετρα μακρια.Πηρα μερικες βαθεις ανασες και κοιταξα γυρω μου.

Pirate
Pirate
metalgunner

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια   [Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια I_icon_minitimeWed Oct 07, 2015 9:40 pm

Αξιζε ολο αυτο το θανατικο αραγε για μερικα λεφτα.Δεν μου φαινοταν λογικο.Υπηρχαν πολυ σοβαροτεροι λογοι για να θελει καποιος τον θανατο ενος ατομου.Ομως το να διακινδυνευεις την ζωη σου ή να παιρνεις ζωες αλλων μονο και μονο για χρημα,μου φαινοταν "φτηνο".Ακομα και οι αντρες της Οργανωσης πιστευαν σε κατι ανωτερο.Ηλιθιο μεν αλλα πολυ καλυτερο απο το απλο χρημα.Αλλα αυτος ειναι ο τροπος που λειτουργει ο κοσμος χρονια και δεν θα αλλαξει συντομα.Τους κοιταξα μια τελευταια φορα.
Τουλαχιστον ησασταν καλυτεροι απο τον αερα  ειπα και σιγογελασα.Επεστρεψα στο πλοιο μου και με μια κανονια διελυσα αυτο,των επιδοξων δολοφονων μου.Τουλαχιστον βγηκε κατι καλο απο ολο αυτο σκεφτηκα καθως απομακρυνομουν.Η ευκολια με την οποια τους ειχα σκοτωσει με εκανε να αισθανομαι μεγαλη σιγουρια για τον ευατο μου.Θυμηθηκα ξανα τα τελευταια λογια του αιχμαλωτου μου και κατεληξα οτι ηταν μαλλον ψεματα.Δεν πιστευα οτι οντως υπηρχε καποιος σε εκεινο το νησι ικανος να με αντιμετωπισει.Ποσο λαθος εκανα...

Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια   [Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια I_icon_minitimeSat Oct 17, 2015 2:59 pm

Στο Emerald City
Ο χωρος ειναι σκοτεινος.Το λιγοστο φως που υπαρχει,προερχεται απο μερικους πυρσους που ειναι κρεμασμενοι στους γρανιτενιους τοιχους.Εκει,μια σκια αλλαζει συνεχως μεγεθος και παραμορφονεται.Ποτε φαινεται τεραστια και εντονη και ποτε ξεθωριασμενη και μακρυνη.Η σκια σταματαει.Τα χαρακτηριστικα γινονται πιο ευκολα αντιληπτα.Ειναι η σκια ενος αντρα.Ειναι ψηλος και μυωδης.Το κεφαλι του ειναι ξυρισμενο και πολλες χοντρες σταγονες ιδρωτα γεμιζουν το προσωπο του.Αρπαζει μια πετσετα και σκουπιζεται.Εξασκουταν δυο ωρες συνεχομενα αλλα ακομα δεν ειναι ευχαριστημενος.Ξερει οτι μπορει να γινει πιο γρηγορος.Τα χτυπηματα του να γινουν πιο δυνατα,πιο ακριβη.Περνει μερικες ανασες,πεταει κατω την πετσετα και συνεχιζει.Ειναι αρκετα κουρασμενος αλλα καθε φορα που το σωμα του φαινεται ετοιμο να τα παρατησει,αυτος συνεχιζει πιο εντονα.Συνεχιζει γιατι θυμαται.Θυμαται την ντροπη και δεν θελει να την ξαναζησει.

Pirate
Pirate
metalgunner

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια   [Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια I_icon_minitimeMon Jan 18, 2016 10:49 pm

Μερικα χρονια πριν,ο αρχηγος των Αγγελιοφορων της Οργανωσης τους ειχε επισκεφθει,δηθεν για να ελεγξει πως πανε τα πραγματα.H αληθεια,οπως εμαθε συντομα,ηταν διαφορετικη.Eψαχνε για νεα μελη για την ομαδα του.Και οταν προτεινε αυτον,εκεινος πως αντεδρασε?Γελασε!Θεωρησε τον εαυτο του ανωτερο!Πιστεψε οτι ηταν ικανος να γινει καποιος απο τους αξιωματικους της Οργανωσης.Και πραγματι εγινε.Αλλα οχι πριν περασουν αρκετα χρονια και οχι πριν παρει ενα καλο μαθημα απο εκεινον τον αντρα.Αφου γελάσε λοιπον,με την προταση του,ο αρχηγος των Αγγελιοφορων τον προκαλεσε σε μονομαχια.Μεσα σε λιγες στιγμες και με κινησεις που δεν προλαβε ουτε να δει,του ειχε σπασει το δεξι χερι και τον αριστερο αστραγαλο.Τον ειχε πιασμενο σε κεφαλοκλειδωμα και η ζωη του ηταν στα χερια του.Ομως ο αρχηγος,δεν τον σκοτωσε αλλα τον αφησε εκει να ζησει,με την ντροπη της ηττας χαραγμενη για παντα στο μυαλο του.Αυτη η ηττα ομως τον οδηγησε στο να εξασκηθει με ολο του το ειναι και να αποβαλλει τον ηλιθιο εγωισμο του.Xαρη σ'αυτη την ηττα καταφερε να γινει απο τους ανωτερους ενος τεραστιου συνδικατου εγκληματος.

PostSubject: Re: [Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια   [Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια I_icon_minitime

Back to top Go down

[Τέλος]Η σμαραγδένια αλήθεια
Back to top 
Page 1 of 6Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next