Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός   [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 I_icon_minitimeThu Oct 08, 2015 4:46 pm

Προχωρούσαμε γύρω στα 25 άτομα μέσα στο δάσος και οι αισθήσεις μας ήταν ενεργοποιημένες στο μέγιστο για τυχόν εχθρό που θα μας κατέστρεφε τις ελπίδες που είχαμε να αιφνιδιάσουμε τον αντίπαλο. Το δάσος δεν ήταν ιδιαίτερα πυκνό και αυτό έκανε πιο εύκολη την διάσχισή του αλλά ταυτόχρονα μπορούσαν να μας δουν και πιο εύκολα από μακριά. Πέρασαν λίγα λεπτά και φτάσαμε στο τέλος του, το οποίο ήταν παράλληλα και αρχή της πόλης καθώς το 1ο σπίτι το ακουμπούσαν τα κλαδιά του τελευταίου δέντρου. Όμως από εδώ και πέρα άρχιζαν τα προβλήματα. Σύμφωνα με τους κατασκόπους, το Drinker's Pub βρισκόταν στον πιο πολυσύχναστο δρόμο της πόλης, οπότε δεν μπορούσαμε απλά να μπούμε, ένα μάτσο marines, από την μπροστινή πόρτα. Αυτό θα ειδοποιούσε τυχών πειρατές που θα κυκλοφορούσαν εκεί και τα νέα θα έφταναν πολύ γρήγορα στα αυτιά του Lomedan. Οπότε αποφασίσαμε να ακολουθήσουμε ένα παράτολμο σχέδιο που σκέφτηκε ο Ren. Διάλεξε την ομάδα που εμπιστευόταν περισσότερο, δηλαδή εμένα, την Shizu, τον Hiroshi και την Saeko, συν τον κοντό κατάσκοπο και κινηθήκαμε προς το μαγαζί, ενώ οι υπόλοιποι έμειναν στην αρχή της πόλης. Με πολύ προσεκτικές κινήσεις περάσαμε τα στενά που έπρεπε και φτάσαμε στην πίσω πόρτα του.


Last edited by Heiwajima on Sat Oct 10, 2015 12:49 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός   [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 I_icon_minitimeThu Oct 08, 2015 4:47 pm

Από εδώ και πέρα ελπίζαμε ο μαγαζάτορας να είναι συνεργάσιμος αν και δεν μπορούσαμε να σκεφτούμε κάποιο λόγο να αρνηθεί να μας βοηθήσει. Έτσι, αφού χτύπησε πρώτα την πόρτα ο Hiroshi, την άνοιξε και μπήκε πρώτος μέσα. Ακούστηκε 1 πιάτο να σπάει και μια φωνή από το βάθος:
-Τι κάνετε εκεί μέσα? Σταματήστε να χασομεράτε και φέρτε μου κι άλλο φαγητό!
-Α..Αμέσως! απάντησε μια γυναικεία φωνή από την κουζίνα. Πίσω από τον Hiroshi μπήκε ο Ren και έπειτα ακολουθήσαμε εγώ και ο κοντός με την αδερφή μου και την Saeko να φιλάνε τσίλιες απέξω. Η κουζίνα δεν ήταν ιδιαίτερα μεγάλη. Μετά βίας χωρούσαμε εμείς οι 4 μαζί με τα 2 άτομα που δούλευαν εδώ, 1 γυναίκα και 1 άντρας, οι οποίοι φαίνονταν ιδιαίτερα χαρούμενοι που μας είδαν. Μιλώντας ψιθυριστά ο Ren τους εξήγησε την κατάσταση και το σχέδιό μας και η κοπέλα πήγε να φωνάξει τον ιδιοκτήτη του μαγαζιού, που δούλευε μπροστά, στην μπάρα. Εκείνος μπήκε μόνος του μέσα, αφήνοντας την κοπέλα στο πόστο του, ο Ren εξήγησε εκ νέου την κατάσταση και, ευτυχώς, φάνηκε πρόθυμος να μας βοηθήσει. Αυτό ήταν και το τελευταίο πράγμα που χρειαζόμασταν, οπότε βάλαμε το τελευταίο μέρος του σχεδίου σε εφαρμογή. Ο Hiroshi φόρεσε τα ρούχα του μάγειρα, αν και του ήταν λίγο φαρδιά μιας και ο μάγειρας είχε μερικά παραπανίσια κιλά, και ο ιδιοκτήτης του έδωσε το κλειδί του μαγαζιού. Έπειτα, αφού έκρυψε μέσα στο παντελόνι το όπλο του, βγήκε στο μπροστά κομμάτι του μαγαζιού και κατευθύνθηκε προς την πόρτα.


Last edited by Heiwajima on Sat Oct 10, 2015 12:51 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός   [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 I_icon_minitimeThu Oct 08, 2015 4:51 pm

Το μαγαζί ήταν σχεδόν άδειο, αφού καμιά παρέα πολιτών δεν ήταν αρκετά θαρραλέα για να κάτσει στο ίδιο μαγαζί που τρωγόπιναν πειρατές, οι οποίοι ήταν 5 από ότι μας είπε ο κοντός κατάσκοπος που έριξε μια γρήγορη ματιά.
-Είναι και ο Romedan εδώ. μας ενημέρωσε ψιθυριστά. Ο Hiroshi, από ότι καταλάβαμε, έφτασε στην πόρτα και την άνοιξε, αφού η φωνή που φώναζε για φαγητό πιο πριν του φώναξε.
-Ψιτ εσύ στην πόρτα. Τι κάνεις εκεί? Υπήρξε μια μικρή παύση και, αφού δεν απάντησε ο Hiroshi, συνέχισε Και τώρα που σε βλέπω καλύτερα, ποιος είσαι? Δεν θυμάμαι τον μάγειρα να είχε τέτοια ασχημόφατσα. Όχι πως είναι όμορφος, όπως εγώ, βέβαια, αλλά σίγουρα δεν είχε αυτή την φάτσα. Αμέσως μετά, ακούστηκε πόρτα να κλείνει και ακολούθησε ο ήχος κλειδιού που γυρίζει σε κλειδαριά.
-Τώρα! φώναξε ο Hiroshi και οι 3 που ήμασταν στην κουζίνα πεταχτήκαμε στο δίπλα δωμάτιο.
-Τι στο καλό γίνεται εδώ? Αναρωτήθηκε ο Romedan και σηκώθηκε από την καρέκλα του. Ήταν ένας όχι και τόσο ψηλός άντρας, για τα δικά μου δεδομένα, με μακριά μαύρα λαδωμένα μαλλιά, ο οποίος δεν φαινόταν καν να είναι σε κατάσταση να προσφέρει μια αξιοσημείωτη μάχη.
-Πώς μπορείς να θεωρείς τον εαυτό σου όμορφο? του είπα και φάνηκε να εξαγριώνεται. Αμέσως, του όρμησα, πριν προλάβει ο Ren ή ο κοντός να το κάνουν.


Last edited by Heiwajima on Sat Oct 10, 2015 12:55 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός   [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 I_icon_minitimeThu Oct 08, 2015 6:28 pm

Το σπαθί μου ήταν μόλις μερικά εκατοστά μακριά από το στήθος του, όταν ξεκίνησε να κινείται και με ένα βήμα προς τα πίσω σκόνταψε στην καρέκλα, που καθόταν μέχρι πριν λίγο, και έπεσε στην πίσω της πλευρά. Χωρίς να χάσω χρόνο, κλότσησα την καρέκλα από την μέση και, αυτή την φορά σημάδεψα τα πόδια του και συγκεκριμένα το δεξί. Μετά βίας πρόλαβε να το βγάλει από την πορεία του σπαθιού μου, με μια κίνηση ακόμα πιο δεξιά, και φυσικά η επίθεσή μου δεν σταμάτησε εκεί. Χωρίς να χάσω χρόνο, επιτέθηκα για άλλη μια φορά με στόχο το στήθος του. Αυτή την φορά, δεν προσπάθησε να το αποφύγει αλλά έπιασε την καρέκλα και την έβαλε μπροστά του εγκαίρως και το σπαθί μου δεν μπόρεσε να διαπεράσει το ξύλο. Μετά από αυτή την διασταύρωση καρέκλας-σπαθιού, με έσπρωξε προς τα πίσω με αρκετή δύναμη που με έκανε να οπισθοχωρήσω μερικά βήματα και έπεσα πάνω στον κοντό, που είχε αρχίσει μάχη με 2 άλλους πειρατές ταυτόχρονα.


Last edited by Heiwajima on Sat Oct 10, 2015 12:57 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός   [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 I_icon_minitimeThu Oct 08, 2015 6:55 pm

- Φύγε από τον δρόμο μου, ρε κοντέ! [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 3539032470 φώναξα χωρίς καν να τον κοιτάξω, έχοντας τον Romedan στο οπτικό μου πεδίο όλη την ώρα.
- Κάνε στην άκρη, Masayuki!  [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 2162625244   μου απάντησε και με σκούντηξε, χωρίς να καταφέρει να με κουνήσει από την θέση μου.
-Νομίζω μας ξεχάσατε εμάς. φώναξε ένας από τους πειρατές που πολεμούσε μέχρι τώρα ο κοντός, και όρμησαν κατά πάνω μας.
-Σκάστε! φωνάξαμε ταυτόχρονα με τον κοντό και εγώ έκανα ένα διαγώνιο κόψιμο, από τον αριστερό του ώμο έως την δεξιά πλευρά της κοιλιάς του, στον ένα και ο κοντός πυροβόλησε στο δόξα πατρί τον άλλο. Αυτή ήταν η μόνη στιγμή που δεν έβλεπα τον Romedan και αμέσως άρπαξε την ευκαιρία και μου επιτέθηκε. Ήμουν σκυμμένος μετά το κόψιμο που έκανα στον πειρατή, όταν αντιλήφθηκα τις προθέσεις του και, έτσι, δεν είχα χρόνο να σηκωθώ για να αμυνθώ. Όμως, πριν προλάβει να φτάσει σε εμένα, ο κοντός τον πυροβόλησε, η σφαίρα πέρασε ξυστά πάνω από εμένα, στον ώμο που κρατούσε το σπαθί του, το οποίο επιτέλους είχε βρει χρόνο να βγάλει από την θήκη του, και ανέκοψε τις πορεία του, προσωρινά.
-Εμένα σημάδευες ρε? [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 2741317649
-Αυτό είναι το ευχαριστώ που σου έσωσα το τομάρι? [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 511942527
-Σιγά που με έσωσες! Το είχα υπό έλεγχο! του απάντησα, μην θέλοντας να παραδεχτώ ότι όντως με είχε σώσει. Σου είπα να φύγεις από τον δρόμο μου. συνέχισα και του γύρισα την πλάτη για να επιτεθώ εκ νέου στον Romedan.


Last edited by Heiwajima on Sat Oct 10, 2015 12:58 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός   [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 I_icon_minitimeFri Oct 09, 2015 1:50 pm

-Δεν θα πάω φυλακή για κανένα λόγο! φώναξε ο Romedan αλλάζοντας χέρι το σπαθί του και ξεκίνησε νέα επίθεση. Από ότι φάνηκε, δεν μπορούσε να χειριστεί το σπαθί με το δεξί χέρι το ίδιο καλά, αφού την στιγμή που συγκρούστηκαν τα σπαθιά μας του έφυγε από το χέρι. Το σπαθί έπεσε δίπλα στον Ren, ο οποίος είχε καθαρίσει τους υπόλοιπους πειρατές, και το πάτησε για να μην μπορεί να το πάρει εκ νέου ο Romedan. Μόλις το είδε αυτό, έτρεξε προς την έξοδο για να ξεφύγει, αλλά η πόρτα ήταν κλειδωμένη και ο Hiroshi από το παράθυρο του έκανε γκριμάτσες. Έτσι, δοκίμασε την επόμενη εναλλακτική του, να σπάσει το παράθυρο, αλλά πριν φτάσει σε αυτό, έφτασα δίπλα του και του κάρφωσα το πόδι. Η μάχη είχε τελειώσει.
-Νομίζω θα πας φυλακή για πολλούς λόγους του είπε ο κοντός, καθώς του περνούσε χειροπέδες, ενώ εκείνος σφάδαζε στον πόνο λόγω του τραύματος στο πόδι. Λίγα δευτερόλεπτα μετά ο Hiroshi ξεκλείδωσε την πόρτα και μπήκε μέσα.
-Εε.. Νομίζω έχουμε πρόβλημα, όσο πολεμούσατε εσείς ήρθαν 2 πειρατές στο παράθυρο και είδαν τι γινόταν μέσα. Όταν προσπάθησαν να ανοίξουν την πόρτα, κατάφερα να σκοτώσω τον 1, πριν αρχίσουν να τρέχουν, αλλά ο δεύτερος κατάφερε να μου ξεφύγει. Ήταν υπερβολικά γρήγορος και δεν μπορούσα να τον πετύχω μέσα στα στενά που χώθηκε. Συγγνώμη. είπε και ο Romedan άρχισε να γελάει.


Last edited by Heiwajima on Sat Oct 10, 2015 1:00 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός   [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 I_icon_minitimeFri Oct 09, 2015 2:55 pm

-Τώρα που το έμαθε ο αδερφός μου, δεν έχετε ελπίδα να φύγετε ζωντανοί από αυτό το νησί! είπε και συνέχισε να γελάει.
-Hiroshi πήγαινε να φωνάξεις όλους τους υπόλοιπους να έρθουν εδώ. Δεν υπάρχει λόγος να κρυβόμαστε πλέον. Και πάρε μαζί σου και αυτούς τους 3. Είπε ο Ren στον Hiroshi, δείχνοντας τον μαγαζάτορα και 2 υπαλλήλους, και εκείνοι έφυγαν τρέχοντας. Από πίσω τους πήγα κι εγώ μέχρι την πίσω πόρτα του μαγαζιού και ειδοποίησα τις 2 κοπέλες για το τι έγινε μέσα. Έπειτα, ξαναμπήκα μέσα και βγήκα από την μπροστά πόρτα για να έχουμε καλυμμένες και τις 2 πόρτες και άφησα εντός τον κοντό και τον Ren, να σκεφτούν κάποιο σχέδιο, μαζί με τον Romedan. Πέρασε λίγη ώρα και κανείς δεν είχε εμφανιστεί στον κεντρικό δρόμο με απειλητικές διαθέσεις, ενώ όσους πολίτες έβλεπα τους ενημέρωνα για την εκκένωση και την τοποθεσία που έπρεπε να πάνε για να είναι ασφαλείς και παράλληλα τους παρότρυνα να το πουν και σε όσα περισσότερα άτομα μπορούν. Κάποια στιγμή, άκουσα φασαρία από το πίσω μέρος του μαγαζιού. Μπήκα μέσα και είδα τους υπόλοιπους marines να γεμίζουν σιγά σιγά το μέρος μέχρι που όλοι ήμασταν μέσα.
-Λοιπόν ακούστε με όλοι. Δυστυχώς το σχέδιο είναι πολύ απλό μιας και δεν έχουμε το στοιχείο του αιφνιδιασμού με το μέρος μας. Θα κατευθυνθούμε προς το πλοίο των πειρατών ως ένα ενιαίο γκρουπ από τον κεντρικό δρόμο. Δεν θα περιμένουν κατά μέτωπο επίθεση οπότε αυτό είναι το μόνο που μπορούμε να εκμεταλλευτούμε. μας είπε ο Ren. Έτσι, αφήσαμε έναν να προσέχει τον Romedan και αμέσως ξεκινήσαμε για το λιμάνι.


Last edited by Heiwajima on Sat Oct 10, 2015 1:02 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός   [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 I_icon_minitimeFri Oct 09, 2015 9:00 pm

Παρόμοια ιδέα είχαν και οι πειρατές αφού δεν προχωρήσαμε για περισσότερο από 1 λεπτό και είδαμε μια μεγάλη ομάδα ατόμων στο βάθος να κινούνται απειλητικά προς το μέρος μας.
-Δεν πρέπει να είναι πάνω από 30-35 άτομα. παρατήρησε ο Ren.
-Ισχύει.. Λείπει περίπου το 1/3 όσων είχαμε υπολογίσει. απάντησε προβληματισμένος ο ψηλός.
-Είτε έμειναν στο πλοίο για να το προστατεύσουν, είτε ετοιμάζουν κάτι. Εσύ, μείνε σε αυτή την διασταύρωση να προσέχεις για τυχόν πειρατές που προσπαθούν να μας περικυκλώσουν. διέταξε τον κοντό ο Ren, ενώ προχωρούσαμε σε ένα κομμάτι του δρόμου, στο οποίο δεν υπήρχε άλλη διασταύρωση μεταξύ των πειρατών και εμάς. Ο κοντός γκρίνιαξε λίγο αλλά υπάκουσε στις εντολές που του δόθηκαν. Λίγα δευτερόλεπτα μετά οι πειρατές σταμάτησαν και το ίδιο κάναμε κι εμείς. Μεταξύ μας υπήρχε απόσταση περίπου ενός σπιτιού, ίσως λίγο μεγαλύτερη, και πλέον μπορούσαμε να ξεχωρίσουμε τα πρόσωπα τους. Μπροστά από όλους στεκόταν ένας άντρας που έμοιαζε σε βελτιωμένη έκδοση του Romedan. Το ύψος και το πρόσωπο ήταν σχεδόν ίδια αλλά φαινόταν πολύ πιο γυμνασμένος και είχε κοντά μαλλιά σε αντίθεση με εκείνον. Δεν χρειαζόταν πολύ σκέψη να καταλάβει κανείς ότι αυτός ήταν ο Lomedan. Η άλλη μεγάλη διαφορά που παρατήρησα ήταν αυτή των όπλων που χρησιμοποιούσαν τα 2 αδέρφια. Ενώ ο Romedan είχε ένα μεγάλο σπαθί αυτός, είχε στην ζώνη του 2 μονόχειρα.


Last edited by Heiwajima on Sat Oct 10, 2015 1:04 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός   [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 I_icon_minitimeFri Oct 09, 2015 9:23 pm

-Ώστε ο αγαπητός δίδυμος αδερφός μου έπεσε στα χέρια σας τελικά. Πόσες φορές προσπάθησα να τον πείσω να βάλει στην ζωή του ένα πρόγραμμα... είπε ο Lomedan και για άλλη μια φορά σε αυτό το νησί σκέφτηκα τον δικό μου αδερφό. Μάλιστα, αν δεν ήταν πειρατής ίσως και να τον συμπονούσα αλλά δεν αξίζουν τέτοια συναισθήματα σε πειρατές. Δεν βαριέσαι... Θα τον ξελασπώσω για άλλη μια φορά και θα φύγουμε για την Grand Line. Δεν θα αφήσω μια χούφτα marines να χαλάσουν, την τελευταία στιγμή, σχέδια που καταστρώνω εδώ και μήνες. συμπλήρωσε και, αφού έβγαλε από τις θήκες τους τα 2 σπαθιά του, διέταξε επίθεση. Οι πειρατές άρχιζαν να φωνάζουν δυνατά καθώς ξεκίνησαν ένα σπριντ για να μας φτάσουν.
-Περιμέντε να έρθουν αυτοί σε εμάς. διέταξε ο Ren. Seiji, Shizu, σας έχω δει πως δουλεύετε μαζί. Θέλω να επικεντρωθείτε στον Lomedan και προσπαθήστε να τον κρατήσετε μακριά από οποιαδήποτε άλλη μάχη. Όπως μας ενημέρωσαν οι κατάσκοποι, πρέπει να τον περιορίσουμε. Saeko, Hiroshi, πολεμήστε μαζί μας τους υπόλοιπους πειρατές αλλά να έχετε στον νου σας τους άλλους 2 αν χρειάζονται βοήθεια. Οι υπόλοιποι, είστε ελεύθεροι να βγάλετε τα απωθημένα σας πάνω στους πειρατές! μας καθοδήγησε ο Ren και με χαροποίησε που έστειλε εμάς πάνω στον μεγάλο αντίπαλο. Δεν μπορούσα να κρατηθώ μετά από την ανάθεση ενός τόσο σημαντικού αντιπάλου κι έτσι, έτρεξα προς τους πειρατές.
-Τι θα κάνω εγώ μαζί σου... [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 2788221432 μονολόγησε η αδερφή μου και με ακολούθησε. Λίγες στιγμές αργότερα, το ξίφος μου με αυτά του Lomedan ήταν τα πρώτα που διασταυρώθηκαν σε αυτή την μάχη.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός   [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 I_icon_minitimeFri Oct 09, 2015 11:51 pm

-Εμείς θα είμαστε οι αντίπαλοί σου! του φώναξα.
-Μην με κάνεις να γελάσω. Εσείς οι 2 δεν μου κάνετε ούτε για πρωινό! απάντησε και με έσπρωξε προς τα πίσω. Μετά από αυτό, βρέθηκα δίπλα στην Shizu, η οποία τώρα κατάφερε να με προφτάσει. Οι υπόλοιποι marines δεν είχαν προχωρήσει, όπως τους είπε ο Ren, και κατά συνέπεια βρεθήκαμε περικυκλωμένοι από 5 πειρατές συν τον Lomedan.
-Ώστε δεν θα πολεμήσεις ένας με έναν σαν άντρας ε?
-Εσείς ήρθατε δύο προς έναν πρώτοι... παρατήρησε πολύ εύστοχα.
-Σωστό και αυτό. Αλλά και πάλι! Σε προκαλώ σε ένας εναντίον ενός! του είπα προτάσσοντας το χέρι που κρατούσα το σπαθί μου προς το μέρος του.
-Έι! παραπονέθηκε η Shizu που την άφησα στην απέξω.
-Μην παραπονιέσαι αδερφούλα. Στιγμές σαν και αυτή, είναι που ξεχωρίζουν τους άντρες από τ..
-Έχεις καταλάβει σε ποιον μιλάς μικρέ? με διέκοψε ο Lomedan. Είμαι πειρατής! Τέτοιες τακτικές δεν συνηθίζονται στο σινάφι μου. Φάτε τον ζωντανό, άντρες! Την κοπελίτσα κρατείστε την για αργότερα. Χεχε..
-Τις γυναίκες.... [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 2741317649 ολοκλήρωσα την φράση μου με πολύ πιο σοβαρή φωνή από την περήφανη με την οποία είπα την υπόλοιπη, καθώς είχα νευριάσει με τον τρόπο που τόλμησε να σκεφτεί για την αδερφή μου. Με μια οριζόντια κίνηση του χεριού μου, οι 2 που μου όρμησαν από δεξιά βρέθηκαν με βαθιά κοψίματα. Η Shizu στον ίδιο χρόνο έκοψε το χέρι με το οποίο κρατούσε το σπαθί του ενός από τα αριστερά μας και οι άλλοι 2 πυροβολήθηκαν στο κεφάλι από τον Hiroshi και την Saeko. Γύρω μας η μάχη είχε φουντώσει και marines είχαν μπλεχτεί μέσα στους πειρατές, οπότε όλοι οι πειρατές ήταν απασχολημένοι με κάποιον αντίπαλο. Έτσι, ο μόνος μας αντίπαλος έμεινε και πάλι ο Lomedan.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός   [Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Αποστολή] Διαφορετικός στόχος, ίδιος σκοπός
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine
» [Τέλος-Αποστολή]Νομος και Ταξη! Η δικαιοσυνη πανω απο ολα! Μερος 9ο - Πρωτη φορα αξιωματικος! Πρώτη αποστολη!
» τελος -αποστολή ] μια περίεργη αποστολή
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» [Τέλος-Αποστολή] Ο Άνδρας των 5.000.000

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Organ Islands-
Jump to: