Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος]Εκει στον Νοτο...

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Εκει στον Νοτο... Empty
PostSubject: [Τέλος]Εκει στον Νοτο...   [Τέλος]Εκει στον Νοτο... I_icon_minitimeWed Jul 09, 2014 8:33 pm

Η αλλαγη στην ατμοσφαιρα γινοταν ευκολα αντιληπτη.Υστερα απο τοσο καιρο στην κρυα Νorth Blue,δεν γινοταν να μην εκτιμησω ενα τοσο ευχαριστο κλιμα.Ενα ζεστο αερακι φυσηξε,φουσκωνοντας τα πανια,καλωσοριζοντας με.Εβγαλα την γουνινη καπα και ανταποδιδωντας,εκανα μια μικρη υποκλιση στην θαλασσα που βρισκοταν μπροστα μου.Αν με εβλεπε καποιος θα νομιζε πως ειμουν τρελος αλλα δεν με πολυενοιαζε.Επιτελους ειχα επιστρεψει σπιτι.Βρισκομουν ξανα εκει που ξεκινησα.Στην αγαπημενη μου South!!!Oι γλαροι πετουσαν νωχελικα και καποια μικρα συννεφακια στολιζαν τον ουρανο.Ομως δεν ηταν ικανα να κρυψουν τις φωτινες ακτινες του ηλιου που εφταναν θερμες και ζεσταιναν τα παντα σ'αυτη την ευλογημενη θαλασσα.Παρατησα το τιμονι και πηγα προς την κουζινα του πλοιο γιατι διψουσα.Γεμισα ενα ποτηρι νερο και εμεινα για λιγο να το κοιταζω,καθως σκεφτομουν ποσο τυχερος ειμουν που καταφερα να επιστρεψω σωος και αβλαβης.Ουκ ολιγες φορες θα μπορουσα να πεθανω ή να τραυματιστω πολυ σοβαρα οσο βρισκομουν στην North και παροτι εφτασα πολυ κοντα στο να εκτελεστω,ειχα επιβιωσει και ειμουν ελευθερος.Ολα οσα ειχα ζησει εκει,ακομα και ο χαμος του Haytham,με ειχαν βοηθησει.Με εκαναν δυνατοτερο και πιο ωριμο.Σηκωσα το ποτηρι σαν να ευγνομωνουσα την θαλασσα για τις εμπειριες που μου ειχε προσφερει και το κατεβασα με ευχαριστηση.


Last edited by metalgunner on Wed Jul 30, 2014 4:08 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Εκει στον Νοτο... Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Εκει στον Νοτο...   [Τέλος]Εκει στον Νοτο... I_icon_minitimeWed Jul 09, 2014 9:23 pm

-To νερο δεν θα ειναι αρκετο για να με ξεδιψασει μονολογησα.Πραγματι,ειχα την αναγκη να πιω κατι πιο δυνατο.Ειχα επιστρεψει στον τοπο μου και επρεπε να το διασκεδασω.Ανοιξα τον χαρτη και τον κοιταξα αναλυτικα.Θα εριχνα αγκυρα στο κοντινοτερο νησι και εκει θα επινα και θα γιορταζα τον γυρισμο μου.Το Bliss Kingdom ηταν το πιο κοντινο σημειο απο το σημειο που βρισκομουν.Ηξερα οτι η οικονομια του βασισοταν στην εξαγωγη μεταλλευματων και οτι ηταν γενικα ησυχο.Μου κανει σκεφτηκα απο μεσα μου και αφου προσανατολιστηκα,χαραξα πορεια.Υστερα,ξεκινησα την καθιερωμενη μου προπονηση,την οποια ειχα παραμελησει καπως εξ'αιτιας των τελευταιων γεγονοτων.Πλεον χρειαζομουν τις βασικες δυναμεις του φρουτου μου αρκετα καλα αλλα ενιωθα οτι ειχε ακομα πολλες δυνατοτητες που δεν ειχα ανακαλυψει.Ωστοσο δεν ειχα σκοπο να τις δοκιμασω πανω στο πλοιο μου γιατι οι συνεπειες μπορει να μην ηταν ευχαριστες,οποτε επικεντρωθηκα σε ασκησεις για ενδυναμωση και εγρηγορση τοσο του σωματος οσο και του πνευματος.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Εκει στον Νοτο... Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Εκει στον Νοτο...   [Τέλος]Εκει στον Νοτο... I_icon_minitimeTue Jul 15, 2014 8:38 pm

Υστερα απο αρκετη ωρα σταματησα.Ηξερα οτι βρισκομουν κοντα στο Bliss Kingdom αλλα ποσο κοντα δεν ειχα ιδεα.Η απορια μου λυθηκε πολυ συντομα καθως στον οριζοντα μπροστα μου αρχισε να σχηματιζετε η εικονα ενος νησιου.Αρχισα να τραβαω κουπι πιο γρηγορα.Οσο πλησιαζα η εικονα γινοταν πιο καθαρη.Το νησι φαινοταν βραχωδες με ελαχιστη βλαστηση η οποια βρισκοταν στην παραλια.Στην ανατολικη μερια του υπηρχε ενα τεραστιο τειχος αλλα αυτο που μου εκανε την μεγαλυτερη εντυπωση ηταν ενα ηφαιστειο το οποιο απο οτι φαινοταν απο τα συννεφα καπνου που υπηρχαν απο πανω του ηταν ενεργο.Διενυσα λιγα ακομη μηλια σ'αυτη την ταχυτητα και βρεθηκα στην παραλια του νησιου.Kατεβασα γρηγορα την πειρατικη σημαια και εδεσα το πλοιο σε κατι πασσαλους που βρισκοταν εκει για αυτο τον λογο.Αρχισα να κινουμαι προς την πολη.Η πολη ηταν χωρισμενη σε δυο επιπεδα.Τα σπιτια στο κατω επιπεδο φαινοταν απλα και φτωχικα.Αντιθετα τα σπιτια του δευτερου επιπεδου,παροτι ηταν δυσκολο να τα ξεχωρισεις λογω των ψηλων δεντρων,φαινονταν φανταχτερα και πλουσια.Ξεκινησα να προχωραω στο πρωτο επιπεδο.Οι ανθρωποι φαινοταν ησυχοι και φιλειρηνικοι.Ο δρομος ηταν γεματος ζωη και εμπορικα καταστηματα βρισκοταν παντου.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Εκει στον Νοτο... Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Εκει στον Νοτο...   [Τέλος]Εκει στον Νοτο... I_icon_minitimeWed Jul 16, 2014 12:25 am

Προχωρουσα κοιταζοντας δεξια και αριστερα,ψαχνοντας να βρω καποιο μερος οπου θα μπορουσα να πιω.Αφου προσπερασα αρκετα στενα,βρεθηκα σε μια πλατεια και εκει ανακαλυψα αυτο που εψαχνα.Στην απεναντι πλευρα του δρομου,βρισκοταν μια μεγαλη ταβερνα γεματη κοσμο που φωναζε και εδειχνε να διασκεδαζει.Περπατησα με ανυπομονησια προς τα κει και μπηκα μεσα με φορα.Για λιγο ολοι σταματησαν να τρωνε και γυρισαν να με κοιταξουν.Γρηγορα ομως επεστρεψαν στα πιατα τους και με αγνοησαν.Εκατσα στο μοναδικο αδειο τραπεζι,που ηταν αρκετα απομονωμενο απο τα υπολοιπα και περιμενα.Γρηγορα ηρθε ενας σερβιτορος και πηρε την παραγγελια μου.Ενα μπουκαλι κοκκινο κρασι και δυο καλοψημενες μπριζολες.Πριν φυγει,προσεξα ενα περιεργο υφος στο προσωπο του.Παραξενευτηκα και τον ακολουθησα με το βλεμμα μου.Τον ειδα να πηγαινει στον παγκο μπροστα απο την κουζινα και να μιλαει με εναν περιεργο τυπο που φορουσε μαυρα γυαλια.Αφου μιλησαν για λιγο με "συνομωτικο" στυλ ο σερβιτορος εφυγε για να παρει αλλη παραγγελια ενω ο αλλος μπηκε στην κουζινα.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Εκει στον Νοτο... Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Εκει στον Νοτο...   [Τέλος]Εκει στον Νοτο... I_icon_minitimeWed Jul 16, 2014 2:29 pm

-Ιδεα μου ειναι μονολογησα και προσπαθησα να χαλαρωσω.Κοιταξα τριγυρω και παρατηρησα τον κοσμο ενω περιμενα υπομονετικα την παραγγελια μου.Απο ολους τους ανθρωπους που βρισκοταν στο μαγαζι μονο μια παρεα εδειχνε καπως επικινδυνη,ομως εδειχναν να με αγνοουν και αυτο αποφασισα να κανω εγω.Οσο ομως και να προσπαθουσα να ηρεμησω,οσο και να προσπαθουσα να πισω τον εαυτο μου οτι ολα αυτα ηταν στο μυαλο μου,κατι δεν μου πηγαινε καλα.Το γευμα μου αργουσε και αυτο εκανε ακομα πιο δυσκολη την κατασταση.Μετα απο αρκετη ωρα,ηρθε τελικα ο ιδιος σερβιτορος που μου ειχε παρει την παραγγελια και αφου μου ζητησε συγγνωμη για την καθυστερηση,αφησε στο τραπεζι το πιατο και το μπουκαλι.Την στιγμη που καταπινα την πρωτη μπουκια,η πορτα του μαγαζιου ανοιξε.Ενας ψηλος,γεροδεμενος αντρας περασε μεσα.Φορουσε ενα παραξενο καπελο και στο πλευρο του ηταν δεμενο ενα μεγαλο χατζαρι.Για ακομη μια φορα,ολοι σταματησαν να τρωνε και κοιταξαν.Ομως αυτη την φορα,σε αντιθεση με πριν,δεν επεστρεψαν στα φαγητα τους αλλα ενας,ενας σηκωθηκαν ηρεμα και προχωρησαν προς την εξοδο.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Εκει στον Νοτο... Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Εκει στον Νοτο...   [Τέλος]Εκει στον Νοτο... I_icon_minitimeWed Jul 16, 2014 3:01 pm

Ολοι εκτος απο την παρεα που μου ειχε φανει υποπτη,τον περιεργο τυπο,τρεις σερβιτορους και εμενα.Ο αντρας που ειχε οδηγησει σε αυτη την μαζικη εξοδο,περιμενε υπομονετικα μεχρι το μαγαζι να αδειασει απο τους παρεισακτους.Οταν αυτο εγινε,προχωρησε προς ο μερος μου με σιγουρια.Εγω στο μεταξυ ετρωγα και επινα σαν να μην ειχε συμβει τιποτα.Απλως ειχε επιβεβαιωθει το κακο προαισθημα μου.Ο αντρας εκατσε στο τραπεζι μου και οι υπολοιποι που ειχαν μεινει τον χωρο πλησιασαν πιο κοντα.
-Ωστε επεστρεψες στον νοτο ε...Raziel?με ρωτησε απλα ο αγνωστος.Συνεχισα να τρωω και δεν απαντησα.Αυτο δεν φανηκε να τον ενοχλει και πολυ ψυχραιμος ξαναμιλησε.
-Η επιστροφη σου ισως να μην σου βγει σε καλο.Βλεπεις,το κεφαλι σου αξιζει 20.000.000 και αυτα τα λεφτα θα μου ηταν χρησιμα.Στο κατω κατω ειναι η δουλεια μου να σκοτωνω εγκληματιες σαν και εσενα.Ειμαι ο Mr Mellow,ενας πολυ διασημος κυνηγος επικηρυγμενων.Δεν εχω αποτυχει ποτε και δεν εχω σκοπο να το ξεκινησω τωρα.Οποτε τι λες να παραδοθεις απλα και να με γλιτωσεις απο τον κοπο?Καταπια την τελευταια μπουκια και τον κοιταξα στα ματια.Επιασα το μπουκαλι και αρχισα να το κατεβαζω γρηγορα.Μολις τελειωσε,το αφησα με δυναμη και με το αλλο χερι πεταξα το τραπεζι στον αντιπαλο μου.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Εκει στον Νοτο... Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Εκει στον Νοτο...   [Τέλος]Εκει στον Νοτο... I_icon_minitimeThu Jul 17, 2014 9:06 pm

Αιφνιδιαστηκε και δεν προλαβε να αντιδρασει.Τον χτυπησε κατ'ευθειαν στο κεφαλι και τον γκρεμισε κατω.Οι δυο απο την παρεα μου ορμηξαν,ο ενας απο την μια πλευρα και ο αλλος απο την αλλη.Γεμισα τα χερια μου με δηλητηριο και τους αρπαξα απο το προσωπο.Αφησα μια μεγαλη ποσοτητα πανω στον καθενα και τους πεταξα κατω.Ουρλιαξαν απο τον πονο,καθως το δηλητηριο περνουσε μεσα τους και τους ελιωνε σιγα σιγα.Κινηθηκα με ταχυτητα προς το μερος των σερβιτορων,οι οποιοι ειχαν οπισθοχωρησει τρομοκρατημενοι,ομως εκεινη την στιγμη κατι με χτυπησε με δυναμη στην πλατη.Γονατισα και ειδα τα θραυσματα μια ξυλινης καρεκλας γυρω μου.Απο πανω μου στεκοταν ο κυνηγος,ο οποιος στο μεταξυ ειχε συνελθει.Οι σερβιτοροι και ο τριτος απο την παρεα αναθαρρησαν και με πλησιασαν σιγα σιγα.Ο μονος που εμενε ακινητος ηταν ο περιεργος τυπος με τα γυαλια.Ο ενας απο τους σερβιτορους μου ορμηξε και προσπαθησε να με κλοτσησει στο προσωπο,οσο ειμουν ακομα γονατισμενος.Πριν προλαβει να ολοκληρωσει την κινηση του,τον αρπαξα απο την πατουσα και τον πεταξα πισω.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Εκει στον Νοτο... Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Εκει στον Νοτο...   [Τέλος]Εκει στον Νοτο... I_icon_minitimeSun Jul 20, 2014 4:20 pm

Τραβηξα με ταχυτητα το ενα απο τα σπαθια μου και με μια περιστροφικη κινηση εκοψα τους αλλους τρεις στον αστραγαλο.Επεσαν κατω και το αιμα τους δημιουρησε μια μεγαλη λιμνη στο ξυλινο πατωμα.Εχωσε την λεπιδα του κατανα στον θωρακα του ενος και σηκωθηκα.Κλωσησα τον δευτερο με δυναμη και του εσκισα το στομαχι.Ετοιμαζομουν να αποτελειωσω και τον αλλον αλλα ο Mr Mellow με σταματησε με το σπαθι του.Κοιταχτηκαμε αγρια στα ματια και υστερα επιτεθηκαμε ο ενας στον αλλο με μανια.Μονομαχησαμε για αρκετη ωρα αλλα στο τελος επικρατησα,καθως ο αντιπαλος μου κουραστηκε πολυ πιο γρηγορα απο μενα.Του πεταξα το σπαθι στον αερα και ενω ηταν ετοιμος να παραδοθει τον εκοψα απο τον δεξι ωμο μεχρι την κοιλια.Τα σωθικα του πεταχτηκαν εξω προσφεροντας ενα πραγματικα αηδιαστικο θεαμα.Τοτε για πρωτη φορα ειδα αντιδραση στο προσωπο του του παραξενου αντρα με τα γυαλια.Το προσωπο του συσπαστηκε απο τον τρομο και γυρισε αμεσως για να εγκαταλειψει το μερος.Ξεκινησα για να τον κηνυγησω αλλα η πορτα του μαγαζιου ανοιξε.Πριν προλαβω να δω ποιος μπηκε ενιωσα κατι αιχμηρο να καρφωνεται στην γαμπα μου και επεσα για ακομα μια φορα.Ο παραξενος,ειχε χαθει απο το οπτικο μου πεδιο.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Εκει στον Νοτο... Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Εκει στον Νοτο...   [Τέλος]Εκει στον Νοτο... I_icon_minitimeSun Jul 20, 2014 4:33 pm

Γυρισα και ειδα μια εντυπωσιακη γυναικα να ερχεται φουριοζα καταπανω μου.Η γυναικα ηταν περιπου 25 χρονων, γυρω στο 1.70,αδυνατη με σγουρα μαυρα μαλλια μεχρι την πλατη,μεγαλα καστανα ματια και το φορεμα που φορουσε τονιζε ιδιατερα το στηθος της.Πριν προλαβω να πω ή να κανω οτιδηποτε εβγαλε ενα σπαθι και ακουμπισε την ακρη της λεπιδας του στον λαιμο μου.-Ποιος εισαι και τι δουλεια εχεις εδω?μου φωναξε.Την αγριοκοιταξα αλλα δεν απαντησα.Εμπηξε το σπαθι λιγο πιο δυνατα.-Σε ρωτησα κατι!!!φωναξε.
-Δεν εχω χρονο για να σου μαθω να το χειριζεσε της ειπα και χρησιμοποιωντας δυο δαχτυλα της εσπρωξα μακρια το σπαθι και πηγα να φυγω.Η γυναικα ομως με μια γρηγορη κινηση περασε το σπαθι της γυρω απο τον λαιμο μου και με ακινητοποιησε.
-Εισαι σιγουρη οτι θες να το κανεις αυτο? την ρωτησα και με το βλεμμα μου τους εδειξα τα σωματα των προηγουμενων εχθρων μου.Τους κοιταξε για λιγο και σαστισε.Το εκμεταλλευτηκα και με μια γρηγορη κινηση βγηκα απο την λαβη της και την αφοπλισα.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]Εκει στον Νοτο... Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Εκει στον Νοτο...   [Τέλος]Εκει στον Νοτο... I_icon_minitimeMon Jul 28, 2014 6:03 pm

Εστρεψα το σπαθι προς το μερος της και το ακουμπησα στον λαιμο της.
-Και τωρα θελω εσυ να μου απαντησεις την ερωτηση που μου εκανες.Ποια στο διαολο εισαι και τι κανεις εδω?Με κοιταξε πεισματικα και δεν απαντησε.Εμπηξα λιγο βαθυτερα την αιχμη του ξιφους.Λιγο αιμα κυλησε αργα και το προσωπο της συσπαστηκε.
-Εχεις μια τελευταια ευκαιρεια.Απαντησε μου και μπορει να μην καταληξεις σαν αυτους.
Με κοιταξε ξανα.Πιο προσεκτικα αυτη την φορα και καταλαβε οτι δεν αστειευομουν.
-Ενταξει.Ειμαι η Nadia και προστατευω σ'αυτο το νησι.
-Δεν μου φαινεται οτι κανεις και πολυ καλη δουλεια της απαντησα περιπεχτικα.Ετοιμαστηκε να μου ορμηξει αλλα το το σπαθι στον λαιμο της,την βοηθησε να καταλαβει οτι δεν θα ηταν και πολυ σοφη κινηση.Tελικα το απομακρυνα και της το εδωσα πισω.
-Ελπιζω να μην κανεις ξανα τιποτα ηλιθιο.Αληθεια,που εμαθες να το χειριζεσαι?
-Ειμαι πειρατινα...ή μαλλον ειμουν ειπε και μου εδειξε ενα τατουαζ στον ωμο της.-Αλλα γυρισα οταν εμαθα την κατασταση που επικρατουσε στην γενετειρα μου.
-Και ποια ειναι η κατασταση?
-Λυπαμαι αλλα δεν μπορω να μιλησω για κατι τετοιο σε εναν ξενο.
-Εχω τον τροπο να μαθω ετσι κι αλλιως.Οποτε τι λες να μου γλιτωσεις λιγο χρονο?
.-Παμε μια βολτα και θα στα πω ολα μου απαντησε αφου το σκεφτηκε λιγο και με εσυρε εξω απο την ταβερνα.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος]Εκει στον Νοτο... Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Εκει στον Νοτο...   [Τέλος]Εκει στον Νοτο... I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος]Εκει στον Νοτο...
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Οδηγίες-κανόνες του παιχνιδιού-φόρουμ
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» [Τελος] Again a new comrade!!!!
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
»  Ah sh*t, here we go again. [Τέλος]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Bliss Kingdom-
Jump to: