Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος]

Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος] Empty
PostSubject: Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος]   Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος] I_icon_minitimeTue Jan 21, 2014 3:05 pm

Spoiler:


Λίγα λόγια για τα προηγούμενα: Αφού άλλαξαν τα εισιτήριά τους και βρέθηκαν σε άλλο νησί απ'ότι υπολόγιζαν, βρέθηκαν στο strawberry hill island, όπου επιτέθηκαν πειρατές το πλοίο τους. Το έσκασαν, αλλά τραυματίστηκε η κοπέλα. Για εκδίκηση την κυνηγούσαν αλλά δεν την έβρισκαν. Γι αυτό απήγαγαν τον συνταξιδιώτης της λίγες μέρες μετά. Πήγε και τους αντιμετώπισε, όμως την έπιασαν. Με τη βοήθεια του Mark, του συνταξιδιώτη δηλαδή, και τις γνώσεις της κατάφεραν να τους αντιμετωπίσουν. Και τώρα πλέουν στο πέλαγος με "δανεικό" πλοίο και με την Lorenza ακόμα να αναρρώνει.

Δεν είχαν περάσει πάνω από πέντε μέρες πάνω στο πλοίο, όμως ήδη ένιωθαν μια μικρή απελπισία. Αρχικά, ανακάλυψαν πως η Lorenza μπορεί να είχε πολλά χαρίσματα, η πλοήγηση όμως δεν ήταν ένα από αυτά. Όποιες ιδέες ή οδηγίες είχε δώσει, άχρηστες ήταν ή ακόμα χειρότερα μερικές φορές, αποπροσανατολιστικές. Ο Mark προσπαθούσε και κάτι έκανε, αλλά εφόσον κανείς απ'τους δύο δεν είχε πραγματική ιδέα, δεν ήξεραν ούτε καν που έπλεαν. Και οι προμήθειες όσο πήγαιναν λιγόστευαν...στο οποίο έφταιγε η κοπέλα. Έτρωγε παραπάνω απ'το κανονικό, αν και μόνο και μόνο για ν'αναπληρώσει αίμα. Ο Mark την προέτρεπε μάλιστα να το κάνει, αν και είχε καταντήσει να τρώει πολύ λιγότερο ο ίδιος, κάτι που η κοπέλα δεν είχε πάρει χαμπάρι.

«Χρειαζόμαστε έναν οδηγό,» παραπονέθηκε για πολλοστή φορά ο μαυρομάλλης άντρας, ενώ συνειδητοποιούσε ακριβώς πόσο είχαν μακρύνει τα μαλλιά του.
«Όσο και να το λες, δε θα μας έρθει ουρανοκατέβατος.»

Ξαφνικά, μακρινοί ήχοι ακούστηκαν από ψηλά ΄ και οι δύο σήκωσαν τα κεφάλια τους στον ουρανό και τέντωσαν τα αυτιά τους. Όσο πήγαινε ένας σφυριχτός ήχος πλησίαζε, παρέα με μια ανθρώπινη τσιρίδα μέχρι που εμφανίστηκε και μια ανθρώπινη μορφή! Άρχισε να φαίνεται όλο και καλύτερα γιατί...έπεφτε, μέχρι που ο πολύ δυνατός παφλασμός έπνιξε κάθε θόρυβο. Ο Mark κοίταξε τη Lorenza ΄ η Lorenza κοίταξε τον Mark ΄ αμέσως τρέξανε στην κουπαστή και κοίταξαν μέσα στο νερό, με τα μάτια ορθάνοιχτα. Αν και η θάλασσα είχε αφρίσει, άνθρωπος δε φαινόταν. «Χρειαζόμαστε και πολλά τρόφιμα, λέω γω τώρα,» πέταξε έκπληκτος ο άντρας.


Last edited by F_A_I on Fri Jan 31, 2014 1:17 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος] Empty
PostSubject: Re: Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος]   Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος] I_icon_minitimeTue Jan 21, 2014 5:02 pm

Η κοπέλα είχε αρχίσει να ανησυχεί: είδαν ξεκάθαρα ένα άτομο να πέφτει μέσα, μα δεν είδαν κανένα να βγαίνει έξω. Αμέσως έβγαλε τις μπότες της ΄ μετά τη ζακέτα και το ζιβάγκο της κι έμεινε με το τιραντάκι. Έβγαλε και τις ζώνες που είχε στους γοφούς της για να κρατάει τα μαχαίρια και με δύο κινήσεις βρέθηκε πάνω στην κουπαστή, να δένει ένα σχοινί γύρω της. «Αν δεν έχω βγει σε δύο λεπτά, τράβα,» δήλωσε και πήδηξε στη θάλασσα. Ευτυχώς δεν πρόλαβε να ακούσει τις διαμαρτυρίες του Mark.

Με το που μπήκε στο νερό, τα μάτια της άρχισαν να ψάχνουν από δω κι από κει για τον άνθρωπο που έπεσε μέσα. Βρήκε τον στόχο της αμέσως - πόσοι να ήταν εδώ κάτω εξάλλου - από τις πολλές μπουρμπουλήθρες που άφηνε στο διάβα του, παρά από το ίδιο το άτομο, το οποίο έπεφτε ακόμα πιο βαθιά. Ε, ήταν μεγάλη η πτώση. Κολύμπησε βιαστικά κι έφτασε, σταματώντας τη βύθισή του: αμέσως ξέλυσε το σχοινί από πάνω της και το πέρασε γύρω από το στέρνο και κάτω από τις μασχάλες του αναίσθητου ανθρώπου. Σιγούρεψε τον κόμπο και τράβηξε το σχοινί δύο φορές δυνατά για να καταλάβει ο Mark. Κάτι που έκανε, κι αμέσως το σώμα στο νερό άρχισε να υψώνεται σιγά σιγά. Αυτή πήγε στην επιφάνεια πολύ πριν το "θύμα" και πήρε μια βαθιά αναπνοή - όσο κι αν την πόνεσε να το κάνει - ΄ ξαναβούτηξε, τον έφτασε, του έκλεισε τη μύτη και φύσηξε αέρα μες στο στόμα του. Ήλπιζε να έπιανε. Πήγε να κάνει το ίδιο δεύτερη φορά αλλά είδε πως δεν χρειάστηκε, γιατί ο ξένος βγήκε στην επιφάνεια δέκα δευτερόλεπτα αργότερα.

«Είσαι εντάξει;»

Σήκωσε τον αντίχειρά της επιδεικτικά για να δει σίγουρα το "οκ" και άρχισε να κολυμπάει προς την ανεμόσκαλα του πλοίου. «Συνέχισε,» είπε κοφτά όταν τον είδε να σταματάει για να πάει να τη βοηθήσει. Όταν και ο ξένος ανέβηκε με ασφάλεια στο κατάστρωμα, άρχισαν να προσπαθούν να τον ξυπνήσουν: ήταν ένας άντρας, 25-30 χρονών, με μακριά ξανθά μαλλιά. Τα ρούχα του, βρεγμένα και φθαρμένα, αλλά καλής ποιότητας. Πρώτα του πήρε τον σφυγμό κι όταν είδε ότι είχε, απλώς επικεντρώθηκε στο να ανοίξει τα μάτια του. Ο Mark του έδωσε ένα-δύο χαστούκια, αλλά δε φάνηκε να είναι αρκετό. Κι αν σκεφτόταν κανείς πως το βγάλαν απ'το νερό, μάλλον ένας κουβάς απ'αυτό στο πρόσωπο δε θα λειτουργούσε--εκτός κι αν του έριχναν τον κουβά σκέτο.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος] Empty
PostSubject: Re: Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος]   Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος] I_icon_minitimeTue Jan 21, 2014 5:41 pm

«Οι έντονες μυρωδιές βοηθάνε.» Τον κοίταξε λες και είπε το πιο αχρείαστο πράγμα. «Και καμιά φορά ο θόρυβος επίσης...»
«Άρχισε να φωνάζεις,» του είπε ενοχλημένη. Αυτό που την απασχολούσε περισσότερο ήταν να μην έχει κάποια εσωτερική αιμορραγία ΄ το ότι κοιμόταν δεν την πείραζε. Πήρε το κεφάλι του ξανθού άντρα και το έγειρε προς τα πίσω και μετά προς τα μπρος ΄ έτρεξε αίμα απ'τη μύτη του. Τα μάτια της γούρλωσαν. Αμέσως καθάρισε τη ρινική οδό μήπως μπορέσει να εντοπίσει την αιμορραγία κάπου εκεί και δεν είναι τόσο σοβαρό τελικά. Με ανακούφιση είδε πως όντως το πρόβλημα ήταν εκεί και τον άφησε. «Ας περιμένουμε να ξυπνήσει φυσιολογικά ΄ αν μέχρι το απόγευμα είναι έτσι, θα ξαναπροσπαθήσουμε.»

Μισή ώρα αργότερα, ο άντρας άνοιξε τα μάτια του, όχι επειδή είχε χορτάσει ύπνο ή κάτι παρόμοιο μα επειδή τόση ώρα κάτι τον ενοχλούσε επιμόνως. Γι αυτό δεν του φάνηκε και τόσο περίεργο όταν το πρώτο πράγμα που αντίκρισε ήταν μια γάτα. Άλλοτε τον έγλυφε λίγο στο πρόσωπο, άλλοτε τον γρατζουνούσε για να δει αν αντιδρούσε κι άλλοτε τον σκουντούσε για να δει αν ήταν ακόμα ζωντανός. Ε, σε ένα γρατζούνισμα στο πρόσωπο ξύπνησε κι αναφώνησε ένα μικρό «άου»! Αμέσως γύρισαν αν τον κοιτάξουν. «Παλιόγατο,» έκανε εκνευρισμένος και την έδιωξε από κοντά του με το χέρι.
«Ξύπνησες βρε, καλώς τον! Με λένε Mark Pastor.» Έφτασε δίπλα του αμέσως, ενώ ο άντρας στο ξύλινο πάτωμα ακόμα πάλευε να ανακαθίσει. Η Lorenza πλησίαζε με αργά και σταθερά βήματα. Όταν επιτέλους τους έφτασε, τα κατάφερε κι ο άλλος. «Είσαι στο πλοίο Μαίρη η 3η κι εγώ είμαι ο καπετάνιος της. Εσύ ποιος είσαι;»
«Conrad.» Έδωσαν τα χέρια. «Χάρηκα.»
«Lorenza,» είπε η κοπέλα ξαφνιάζοντας και τους δύο ΄ έριξε ένα λοξό βλέμμα στον Mark για το όλο "καπετάνιος" θέμα. «Σε είδαμε να πέφτεις. Τι στο καλό;»
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος] Empty
PostSubject: Re: Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος]   Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος] I_icon_minitimeTue Jan 21, 2014 10:35 pm

H Lorenza είχε ήδη αλλάξει ρούχα, είχε φορέσει στεγνά, αλλά τα μαλλιά της ήταν ακόμα βρεγμένα ΄ αυτό το παρατήρησε ο ξανθός άντρας, που είπε πως ονομαζόταν Conrad και αμέσως ρώτησε: «εσύ με έβγαλες απ'το νερό;»
«Εγώ βούτηξα, σε έδεσα, αυτός σε τράβηξε ΄ μην αποφεύγεις την ερώτηση.»
Το φρύδι του ανασηκώθηκε. «Είσαι πάντα τόσο καχύποπτη κι απότομη με αυτούς που σώζεις ή είμαι μόνο εγώ που σου προκαλώ αυτά τα συναισθήματα;»
«Α, όχι, πάντα έτσι είναι, μην παρεξηγείσαι,» χώθηκε ο Mark, βλέποντας την Τριχόμπαλα - όπως βγάλανε τη γάτα - να τρίβεται στα πόδια της κοπέλας. «Το κάνει επίτηδες για να τη συμπαθήσει η γάτα--ξέρεις, μόνο αν δεν της δίνεις σημασία σε φέρεται καλά.»
«Αυτό το λες για τη γάτα ή την...;»
«Και τις δύο.»

Μοιράστηκαν ένα βουβό γέλιο το οποίο δεν έγινε πιο έντονο μόνο και μόνο από σεβασμό προς το γεγονός ότι η Lorenza ήταν αυτή αν μη τι άλλο που πήδηξε για να τον βγάλει έξω. Πόσο μάλλον ο Mark που ήξερε ότι ανάρρωνε ακόμα. Δεν ήταν εμφανές εκτός όταν έπιανε την πλευρά της για ν'ανακουφιστεί από τον πόνο. «Τι έγινε, από έπεσες και γιατί;»
«Είχα ανέβει στην Weatheria για να βρω έναν παππού μου που μου είχαν πει πως είχε εξαφανιστεί αφού πήγε εκεί ΄ κατάφερα να ανέβω αλλά με διώξανε με ένα περίεργο μηχάνημα πριν καταφέρω να τον δω από το οποίο έπεσα εδώ, στο νερό. Αλλά η μηχανή συνέχισε να πηγαίνει...»

Ήταν η σειρά του φρυδιού της κοπέλας να ανέβει. Λίγο δύσκολο να τον έδιωξαν με μια τόσο εξελιγμένη μηχανή αν δεν τον ήθελαν πίσω, κάτι κακό θα είχε κάνει ή που θα ντρεπόταν για να μην τους το λέει. Επίσης, δεν είχε ιδέα τι ήταν η Weatheria. «Τι είναι αυτό το πράγμα που ανέβηκες;»


Last edited by F_A_I on Tue Jan 21, 2014 10:57 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος] Empty
PostSubject: Re: Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος]   Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος] I_icon_minitimeTue Jan 21, 2014 10:56 pm

«Η Weatheria;» Έγνεψε ναι. «Νησί που επιπλέει στον ουρανό κάτω από μια φυσαλίδα!» Οι ακροατές του τον κοίταξαν έκπληκτοι. «Δεν έχετε ξανακούσει γι αυτό το νησί; Την Skypiea;» Έγνεψαν όχι. «Πωωωω, τότε έχω πράγματα να σας πω!»
«Δε με νοιάζουν αυτά ΄ μου λες ότι βρήκες από μόνος σου ένα ιπτάμενο νησί αλλά και τρόπο να ανέβεις;»
«Ναι, είμαι πολύ ικανός! Από μικρός-»
«Αν μας πας στο κοντινότερο νησί από δω που είμαστε το οποίο δεν είναι το Strawberry Hill προτίθεμαι να σε πληρώσω 3000 belli.»

Όμως όλος ο ενθουσιασμός του είχε χαθεί όταν τον έκοψε η κοπέλα, έστω κι αν αυτό που του έλεγε ήταν προς το συμφέρον του. Την κοίταξε προσβεβλημένος σχεδόν και κούνησε το κεφάλι του. Δεν τον ένοιαζε που ο Mark τον κοιτούσε συμπονετικά ή τουλάχιστον με μια μορφή συντροφικότητας. «Δεν τα θέλω, κράτα τα. Μπορεί να καταφέρεις να αγοράσεις τρόπους.»
«Καλώς τότε, θα μας πας τζάμπα.»
«Και γιατί να το κάνω αυτό παρακαλώ;»
«Γιατί σου πρόσφερα λεφτά και δεν τα ήθελες ΄ και μου χρωστάς που σε σωσα.»
Κάγχασε υποτιμητικά και της έριξε ένα βλέμμα όλο μίσος ΄ ταυτόχρονα, ο καημένος Mark προσπαθούσε να τους σταματήσει, αλλά δεν του έδιναν την ευκαιρία να μιλήσει. «Δε σου ζήτησα να με σώσεις νομίζω, δε σου χρωστάω τίποτα.»

Αν και η απάθεια της κοπέλας ποτέ δε διαταράχθηκε κατά τη λογομαχία τους τώρα η στωικότητα στα μάτια της έγινε πιο εμφανής από ποτέ ΄ κάτι είχε πεθάνει μέσα της όταν άκουσε με τόσο θράσος κάτι τέτοιο να λέγεται. Τόση αχαριστία ενώ του είχε σώσει τη ζωή από βέβαιο πνιγμό...; Χε, αυτό πάντα διορθώνεται. «Σας μίλησα για ιπτάμενα νησιά, σας μίλησα για τον παππού μου που χάθηκε, σας είπα πως πήγα εκεί και το μόνο που είχες να πεις είναι να σε πάω στο επόμενο νησί που-Α! Τι κάνεις, άσε με ήσυχο.» Ενώ εκείνος μιλούσε και παραπονιόταν, η κοπέλα με συνοπτικές διαδικασίες πήγε μέχρι το κεντρικό πανί, τη μαΐστρα, και κατέβασε ένα σχοινί. Το πήρε, περπάτησε μέχρι τους άλλους κι άρχισε να το δένει γύρω από τη μέση του.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος] Empty
PostSubject: Re: Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος]   Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος] I_icon_minitimeTue Jan 21, 2014 11:11 pm

«Εεεε Lorenza, σοβαρά τώρα, τι κάνεις;» Έδεσε το σχοινί εν τέλη πάλι κάτω από τις μασχάλες του, πάνω στο στέρνο, και το σιγούρεψε. Αν και προσπάθησε να την απωθήσει, δεν τα κατάφερε--η άτιμη ήταν πολύ πιο ευέλικτη ή δυνατή απ'ότι θα περίμενε! Πήγε ένα μέτρο μακριά του. Χωρίς να το περιμένει και πάλι, το τράβηγμα του σχοινιού τον έστειλε δύο μέτρα πιο αριστερά, κοντά στο μόνο μέρος της κουπαστής που είχε άνοιγμα γιατί ήταν η ανεμόσκαλα ΄ όπως και το δεύτερο ΄ και το τρίτο. Ώσπου στο τέταρτο χτύπησε την πλάτη του με το ξύλο και για όλα αυτά η κοπέλα να μην έχει πει τίποτα.

Με την αγωνία στο κόκκινο, και οι δύο άντρες κοίταξαν την Lorenza με απόλυτη σοβαρότητα όταν επιτέλους πλησίασε τον Conrad - ο Mark να την ακολουθεί κατά βήμα - και κοίταξε τον δέσμιο στα μάτια ΄ «συγγνώμη που σε έσωσα.» Με μια κλωτσιά τον έριξε μέσα!
«Α-!» Η κραυγή του πνίγηκε από τον αέρα που έφυγε πολύ απότομα απ'τα πνευμόνια του.
Ο Mark την κοιτούσε εμβρόντητος. «Τι κάνεις;!»
«Τον αφήνω να πνιγεί όσο θέλει.»
«Μ, μα...»

Ο ηχηρός παφλασμός ακούστηκε κι αμέσως μετά ένα κεφάλι βγήκε στην επιφάνεια. «Είσαι τρελή;! Πας να με πνίξεις ή απλώς να με εγκαταλείψεις μεσοπέλαγα;»
«Να χαίρεσαι που δε σε άφησα ακριβώς όπως σε βρήκα,» απείλησε σχεδόν, αν η έκφρασή της ήταν οποιαδήποτε ένδειξη της συναισθηματικής της κατάστασης και πήρε ένα μαχαίρι για να κόψει το σχοινί. «Καλή τύχη με το επόμενο-.»
«Όχι περίμενε,» αναφώνησε απελπισμένος! Κοίταζε μια τον Mark και μια την κοπέλα, μη πιστεύοντας πως μπορεί να έκανε κάποιος κάτι τέτοιο, ήθελε εξηγήσεις γιατί μπορεί αυτό να συνέβη κι αν όντως γινόταν. «Θα σε πάω στο νησί που θες, εντάξει΄ απλώς βγάλτε με έξω.» Ένα "χμφ" αργότερα από την Lorenza, κι ο Mark έκανε το ίδιο πράγμα μέσα σε μία ώρα: τραβούσε έναν άγνωστο, τον ίδιο άγνωστο έξω απ'το νερό με ένα σχοινί.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος] Empty
PostSubject: Re: Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος]   Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος] I_icon_minitimeWed Jan 22, 2014 1:17 pm

Σαν βρεγμένη γάτα, ανέβηκε στο κατάστρωμα κι άρχισε να ξελύνεται μόνος του, ενώ ο Mark έτρεχε να παράξει βοήθεια: ένα μπουκάλι νερό, μια πετσέτα ή κάτι για να τυλιχτεί μέχρι να αλλάξει. Έβηχε όλη την ώρα και το νερό με το ζόρι το κατάπινε, αλλά δεν αρνούνταν τις προσπάθειες του μαυρομάλλη άντρα. «Νόμιζα,» είπε μέσα από φτερνίσματα και βήχα «πως εσύ ήσουν ο καπετάνιος...αλλά μάλλον αυτό ήταν ψέμα.»
«Ε, ψέμα δεν το λες...απλώς αν εγώ είμαι ο καπετάνιος, εκείνη είναι η θάλασσα. Με κάνει ό,τι θέλει.»
Αυτή η ατάκα φάνηκε πολύ πιο αστεία απ'ότι θα έπρεπε στον ξένο κι άρχισε να γελάει. «Καλώς λοιπόν, θα σας πάω στο νησί που θέλετε. Εκεί ψηλά που ήμουν έτσι κι αλλιώς το είδα, θα είναι εύκολο. Τα 3000 belli είναι ικανοποιητική αμοιβή.»
Ο Mark κοίταξε τριγύρω λίγο ανήσυχος μπας και τους άκουσε η κοπέλα. «Θα...σε πληρώσω εγώ, έλα σε μένα καλύτερα, μην τα ζητήσεις απ'τη Lorenza.»

Γύρισαν και οι δύο να την κοιτάξουν: είχε τη γάτα στα χέρια της, προσπαθώντας να την πάρει μακριά από κάπου, ανέκφραστη. Φαινόταν να μην τους ακούει. Ο Conrad δεν άντεξε κι επιτέλους ρώτησε: «τι τρέχει με τη γκόμενα τέλος πάντων;»
«...είναι λίγο αντικοινωνική...και δραστική όταν θέλει να στείλει ένα μήνυμα. Αλλά μάλλον θα εκνευρίστηκε και μ'αυτό που της είπες. Δε λέω, αγενέστατη είναι πάντα και δεν χρειάζεται να το ανεχτείς κι εσύ αλλά να της πετάξεις ότι δεν της χρωστάς που σε έσωσε από βέβαιο πνιγμό; Λίγο» τράβηξε τη λέξη επίτηδες «αχάριστο. Λίγο.»
«Άμα το δεις αντικειμενικά, δεν έχω άδικο ΄ δεν την είπα να με σώσει.»
«Αν το δεις αντικειμενικά τότε ούτε εκείνη είχε άδικο που σε ξαναπέταξε μέσα και πόσο μάλλον που ήσουν και ξύπνιος. Μη ζορίζεις την τύχη σου. Σου έσωσε τη ζωή--είναι μάλλον σημαντικό. Και δεν είναι κάτι που μπορείς να πεις "ας μην το έκανε" γιατί δε θα ζούσες να λες αυτές τις βλακείες αν δεν το έκανε. Άσε που είναι πολύ πιθανό να εκνευρίστηκε πάρα πολύ επειδή-!»
«Mark, έλα να με βοηθήσεις,» ακούστηκε από μακριά η φωνή της ΄ ο σύντροφός της ανασήκωσε τους ώμους σαν να λέει πως δε μπορεί να μην το κάνει και σηκώθηκε. «Έχω ρούχα κάτω στο αμπάρι, θα σε κάνουν λογικά. Άλλαξε και πάνε να μας ρυθμίσεις πορεία ή ό,τι κάνετε εσείς οι πλοηγοί. Να μου δείξεις κιόλας μετά.»


Last edited by F_A_I on Fri Feb 21, 2014 6:03 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος] Empty
PostSubject: Re: Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος]   Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος] I_icon_minitimeWed Jan 22, 2014 2:02 pm

Ο Conrad ακολούθησε τον οικοδεσπότη του με τα μάτια: τον είδε να φτάνει στην κοπέλα με μεγάλο χαμόγελο, να πηγαίνει να χαϊδέψει τη γάτα η οποία κυριολεκτικά του επιτέθηκε - αν και κατάφερε να προστατευτεί - και μετά να απλώνει τα χέρια του με απολογητικό ύφος στην κοπέλα. Εκείνη επιδεικτικά κύλησε τα μάτια της, αλλά έβγαλε ένα φιαλίδιο από το μαύρο, ορθογώνιο, δερμάτινο τσαντάκι που είχε πάνω της, έριξε λίγο από ό,τι είχε μέσα σε λίγο βαμβάκι κι άρχισε να του τρίβει τα χέρια. Όταν τελείωσε φάνηκε να τον κοιτάει σαν να τον επίπληττε για κάτι, κάτι πιο σοβαρό από μια γάτα. Εκεί αποφάσισε να πάει να ντυθεί, γιατί μάλλον θα διέκοπτε ή θα βρισκόταν μάρτυρας σε κάτι προσωπικό...φυσικά δε μπορούσε να ξέρει πως ο μόνος λόγος που η κοπέλα τον κοίταξε έτσι ήταν επειδή όχι μόνο βρήκε γρατζουνιές απ'τη γάτα μα και κάτι περίεργα καινούργια κοψίματα, πιο ψηλά από το σημάδι που είχε όταν πήγε να πάρει την ίδια του τη ζωή αλλά και πιο επιφανειακά.

Δεν του είπε τίποτα, δεν τον μάλωσε, δεν τον κοίταξε υποτιμητικά, απλώς του έδειξε τον επίδεσμο, ιώδιο και βαμβάκι που ήδη κρατούσε. «Δικό μου χέρι ή δικό σου;»
«Δικό σου ΄ αν θες μπορώ να σε βοηθήσω να το δε-!»
«Ούτε να το σκέφτεσαι.»
«Ωωω έλα τώρα, εσύ πάντα το κάνεις σε-»
«Εγώ είμαι εκπαιδευμένη να το κάνω, εσύ όχι.»
«Πόσο δύσκολος είναι ένας επίδεσμος, έλα τώρα. Πάω στοίχημα πως απλώς δε θες να φαίνεσαι "αδύναμη" ή τίποτα τέτοιες χαζομάρες, αλλά μου έσπασες σχεδόν το χέρι από το σφίξιμο όταν με το ζόρι είχες αρκετό αίμα για να ζήσεις και κινητικότητα για να νιώσεις το χέρι σου--ξέρω πως δεν είσαι αδύναμη.»

Φάνηκε να δυσανασχετεί από αυτά που της έλεγε όχι γιατί εκνευριζόταν αλλά μάλλον γιατί η αλήθεια ήταν κάτι πολύ διαφορετικό. «...δεν έχεις και το πιο ελαφρύ χέρι ξέρεις...»
Τα μάτια του έδειξαν ένα μέρος της έκπληξής του κι άρχισε να γελάει. «Δε θα σε πονέσω, άντε. Πρέπει να ναι δύσκολο να βάζεις και να βγάζεις κάθε φορά τον επίδεσμο με ένα χέρι.»
Κύλησε πάλι τα μάτια της μα αυτήν τη φορά δέχτηκε. Άνοιξε το φερμουάρ της κοκκινόασπρης ζακέτας, ξεκούμπωσε τη γκρι από κάτω, κι έμεινε μόνο με ένα κοντομάνικο άσπρο μπλουζάκι. «Ξετύλιγε,» πρόσταξε αν και λίγο διστακτική και παράτεινε το χέρι της.


Last edited by F_A_I on Mon Jan 27, 2014 10:08 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος] Empty
PostSubject: Re: Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος]   Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος] I_icon_minitimeWed Jan 22, 2014 2:36 pm

«Μην το κουνάς, θα μου φύγει η άκρη.» Ησυχία. «Δε σε πονάω έτσι;» Κι άλλη ησυχία. «Μη με κοιτάς έτσι, μιλιά δε βγάζεις, πώς θες να ξέρω αν το πατάω πολύ;» Πρώτα ακούστηκε ένας ήχος χτυπήματος και μετά ησυχία. «Άουτς...»

Αυτά άκουγε ο Conrad από το αμπάρι καθώς ντυνόταν ΄ όταν ετοιμάστηκε, γεμάτος περιέργεια, ανέβηκε στο κατάστρωμα όσο πιο σιωπηλά και προσεχτικά μπορούσε. Εφόσον έβγαινε από τη σκάλα θα ήταν ορατός, μα εφόσον μπορούσε να δει κι από κει δε θα σήκωνε και πολύ το κεφάλι του. Γι αυτό κοίταξε τριγύρω μέχρι που τους εντόπισε: η κοπέλα είχε το χέρι της τεντωμένο, ιατρικά πράγματα πεσμένα γύρω της παντού, και ο "καπετάνιος" τη βοηθούσε με έναν επίδεσμο. Ω, ήταν χτυπημένη ΄ σίγουρα δεν περίμενε να δει κάτι τέτοιο, αλλά απ'την άλλη αυτό ήταν πιο σημαντικό: γινόταν μάρτυρας σε κάτι προσωπικό που του έδινε πολύ περισσότερες πληροφορίες. Η κοπέλα, για τον οποιοδήποτε λόγο, είχε χτυπήσει το δεξί της χέρι πολύ άσχημα, αν έκρινε από το αίμα που υπήρχε πάνω στον επίδεσμο που είχε βγάλει. Χε, μάλλον γι αυτό ήθελε να πάει γρήγορα σε ξηρά κι εκνευρίστηκε που αναγκάστηκε να βουτήξει για να τον βγάλει.

Ώπα κάτσε, με τέτοια πληγή και βούτηξε μέσα; Ή έχει ανοσία στον πόνο ή έχει πιει πολλά παυσίπονα..το οποίο θα εξηγούσε τη συμπεριφορά της. Χμ, με το που έφταναν στο νησί θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει κι αυτό σαν διαπραγματευτικό ατού. Μια το χτύπημα, μια τα πιθανά "ναρκωτικά", θα την έκανε να του δώσει πολλά περισσότερα χρήματα από αυτά που του είχε προσφέρει. Αφού τόλμησε να του κάνει κάτι τέτοιο, θα πληρώσει αρκετά ακριβά. Εξάλλου, πάντα εκνευριζόταν με άτομα που ήταν παρανοϊκά, γιατί με το που έβλεπαν κάτι ύποπτο δεν το άφηναν με τίποτα ήσυχο. Θα πήγαινε και στοίχημα πως είχε καταλάβει κάτι αυτή και γι αυτό του φερόταν έτσι. Το πρόσωπό του παραμορφώθηκε από θυμό για μια στιγμή αλλά αμέσως το ζόρισε να επιστρέψει στην κανονική του έκφραση. Εδώ πάνω, αυτή τη στιγμή, η γκόμενα είχε το πλεονέκτημα, με το σκυλάκι της να τρέχει από πίσω της όλη την ώρα. Εξάλλου είχε ήδη αποδείξει ότι και χτυπημένη ήταν δυνατότερη. Ας φτάνανε όμως στο νησί, και θα μπορούσε να τη χειριστεί όπως ήθελε.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος] Empty
PostSubject: Re: Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος]   Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος] I_icon_minitimeWed Jan 22, 2014 5:37 pm

Αφότου επήρθαν υπό την οδήγηση του Conrad, πιάσανε νησί μέσα σε δύο μέρες. Παρά τις προφανείς αντιπάθειες, κανένας δεν υποτιμούσε ή δεν αρνούνταν τις ικανότητες του άλλου. Βέβαια τα προβλήματα υπήρχαν κι ο Mark από καπετάνιος είχε καταλήξει διαμεσολαβητής, ο οδηγός το έπαιζε ντίβα ενώ η γιατρός ήταν παράλληλα κι ασθενής και η υπομονή της λιγότερη από ποτέ. Με το που αράξανε στο λιμάνι πήγαν στην ξηρά και με το που πατήσανε πόδι στο νησί, χωρίστηκαν: ο Mark θα πήγαινε είπε για προμήθειες ΄ η Lorenza θα τριγυρνούσε να δει το νησί ΄ ο Conrad...δεν είπε. Κι αυτό φάνηκε πολύ ύποπτο στην κοπέλα, η οποία δεν είχε κανέναν απολύτως ενδοιασμό να προσποιηθεί ότι απομακρύνεται και στην πραγματικότητα τον ακολουθήσει.

Φυσικά, αυτό που δεν είχαν καταλάβει και οι τρεις από μακριά, το κατάλαβαν όταν πλησίασαν αρκετά στην πόλη: το μέρος μύριζε πολύ έντονα, αν κι όχι δυσάρεστα, από οσμές που έρχονταν από την άλλη μεριά του νησιού, ενώ η πόλη...ήταν ροζ. Ολόκληρη η πόλη ήταν μέσα στα ροζ. Υπήρχαν λόφοι, ποτάμια, χωράφια και μια πόλη ΄ μια πόλη που κάθε δεύτερο κτήριο ήταν το πιο εντυπωσιακό ή βαθύ ή ανοιχτό χρώμα ροζ. Γι μέτρα και μέτρα, το μάτι έβλεπε μόνο αυτό το φανταχτερό χρώμα! Τα μάτια της κοπέλας είχαν αρχίσει να πονάνε--όσο να πει κανείς, να κυνηγάει έναν άνθρωπο πάνω σε στέγες και το μόνο που έβλεπε ήταν ένα χρώμα, ε, την πείραζε.

Η πόλη από μόνη της, δεν ήταν πολύ ξεχωριστή: είχε τα συνηθισμένα κτίσματα, μαγαζιά, την περιοχή των προνομιούχων που ξεχώριζε από τη χλιδή της...όμως όλα σε χρώμα ροζ. Αχ, γιατί έπρεπε να ήταν έτσι; Αναστέναξε όσο πιο αθόρυβα μπορούσε. Δε φτάνει που κάθε αναπνοή την πονούσε, έπρεπε να κάνει κι όλα αυτά, να γίνει ακόμα χειρότερα. Μάλλον λάθος έκανε που έβγαλε εκείνον τον άντρα απ'το νερό, έπρεπε να τον αφήσει στη μοίρα του. Ό,τι έγινε έγινε, αποφάσισε στο τέλος, απλώς θα παρακολουθούσε τον τύπο για να σιγουρευτεί ότι δε σχεδίαζε κάτι επιζήμιο γι αυτήν. Επειδή είδε τον τρόπο που την κοίταζε σ'όλο το ταξίδι, και δεν της άρεσε καθόλου. Πολύ υπερηφάνεια είχε μέσα του αν όλο αυτό γινόταν επειδή τον έριξε μέσα στο νερό όταν τον γνώρισε.
Back to top Go down
Sponsored content





Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος] Empty
PostSubject: Re: Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος]   Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Φρου φρου κι αρώματα.[Τέλος]
Back to top 
Page 1 of 4Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
» [Τέλος] New War
» [Τέλος] Mr Bel knows..

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Fabul-
Jump to: