Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Sep 17, 2013 2:00 pm

Χωρις να ελεγξω τον εαυτο μου αρπαξα απο τον γιακα τον Charlie και τον ταρακουνησα δυνατα φερνοντας τον κοντα μου...
---Δεν λες αληθεια... φωναξα για να με ακουσει αν και σιγουρα με ακουσαν ακομα και οι αντρες του δημαρχου.
"Μπασταρδε Dimitrov...Οπου παω σε συνανταω μπροστα μου... Γιατι ακομα και νεκρος να εμφανιζεσαι και να με ταραζεις????" σκεφτηκα και εσφιξα τα δοντια μου.
"Μακαρι να γυριζα πισω τον χρονο και να σε σκοτωνα εγω ο ιδιος εκει στις εγκαταστασεις του Νanimonai..."
---Αληθεια... Ειναι εδω ολα γραμμενα... ψελλισε ο καημενος ο Charlie εμφανιζοντας το σημειωματαριο του επαναστατη.
Τα ματια μου κοκκινισαν και ενα σατανικο χαμογελο ζωγραφιστηκε στο προσωπο μου.Αρπαξα βιαια το σημειωματαριο απο τα χερια του. Αφησα τον Charlie και σηκωθηκα ορθιος αδιαφορωντας για τις σφαιρες που επεφταν βροχη προς το μερος μας. Πεταξα το ημερολογιο προς το μερος των εισβολεων μπροστα στον εκπληκτο μικρο μου φιλο.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Sep 17, 2013 2:09 pm

Ο Charlie ανοιξε το στομα του να πει κατι βλεποντας το ημερολογιο να εκσφενδονιζεται αλλα δεν ειπε τιποτα και με κοιταξε να σκυβω ξανα προς το μερος του.
---Δεν το πιστευω οτι αυτος ο καργιολης ακουμπουσε την Rosalie... Αυτος...
Ο Charlie με διεκοψε προσπαθωντας να παρει την κατασταση στα χερια του.
---Elf !! Ακουσε με σε παρακαλω!! Ελπιζω να μη σου περναει απο το μυαλο οτι ειχαν σχεση οσο η Rosalie ηταν μαζι σου!! Η ιστορια κραταει 10 περιπου χρονια πισω... Η Rosalie ηταν μια ονειροπολα κοπελα με μεγαλα ονειρα για τον κοσμο... Ειχε αντιμετωπισει μονη της πολλους πειρατες που επιτιθονταν σε αθωους πολιτες αλλα αντιτασσοταν και στους Marines... O Dimitrov ως μεγαλυτερος ηταν ηδη χωμενος στους επαναστατες... Δεχθηκε λοιπον μια αποστολη... Να πεισει την Rosalie να ενταχθει στους επαναστατες. Ετσι την πλησιασε και γνωριστηκαν. Αφου συνηψαν σχεση για εναν χρονο, η Rosalie ενταχθηκε στην επανασταση και το διδυμο Dimitrov-Rosalie ηταν απο τα γερα χαρτια των επαναστατων στην South Blue...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Sep 17, 2013 2:25 pm

---Για χρονια ζουσαν μαζι και η Rosalie ειχε εκπληκτικα αποτελεσματα σαν επαναστατρια. Ειχε τρομερη ανελιξη και γρηγορα εφτασε σε βαθμο και τον Dimitrov. Εκει λοιπον ξεκινησε το προβλημα. Η Rosalie απεκτησε προσβαση σε αρχεια των επαναστατων... Εκει εμαθε οτι ο Dimitrov ειχε λαβει αποστολη να την ενταξει στους επαναστατες και φυσικα επεσε απο τα συννεφα. Εψαξε τον Dimitrov και τσακωθηκαν, εφτασε σε σημειο να πολεμησει μαζι του. Θεωρουσε οτι ο Dimitrov συνηψε σχεση μαζι της για να πετυχει την αποστολη του. Ετσι τον χωρισε και ανακοινωσε την παραιτηση της απο τους επαναστατες. Ολα αυτα λιγο καιρο πριν σε γνωρισει...Οπως γραφει ο Dimitrov, μπορει να ειχε οντως τετοια αποστολη, ομως το γεγονος οτι την ερωτευτηκε ηταν διαφορετικο και δεν ειχε σχεση... Το εξηγησε πολλες φορες στην Rosalie αλλα εκεινη ουτε το πιστευε ουτε ειχε διαθεση να επιστρεψει σε εκεινον ή τους επαναστατες. Συμφωνησαν να εχουν τυπικη σχεση μεχρι να χωρισουν οι δρομοι τους. Αφοτου αποχωρησε, η Rosalie δεσμευτηκε να ολοκληρωσει τις αποστολες που ειχε. Ετσι, οσο καιρο σε γνωρισε και εισασταν μαζι, στην ουσια δεν ηταν επαναστατρια αλλα τελειωνε τις αποστολες που ειχε αναλαβει πριν παραιτηθει...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Sep 17, 2013 2:41 pm

---Ο Dimitrov γραφει καθαρα οτι πληγωθηκε πολυ απο την τροπη των πραγματων και μακαρι να μπορουσε να πεισει την Rosalie για την ειλικρινια των συναισθηματων του. Ετσι απλα ακολουθησε την Rosalie που στο μεταξυ ηταν μαζι σου για να την βοηθησει στις τελευταιες αποστολες της οπως εκεινη στην Baterilla.Η Rosalie δεχθηκε αυτο μονο και μονο για να κανει τον Dimitrov να ζηλεψει που πλεον ηταν ερωτευμενη με εσενα. Ετσι οι τεσσερις μας σαν ομορφη παρεα καναμε τα ταξιδια μας στην South Blue ωσπου η Rosalie θυσιαστηκε για σενα στην μεγαλη μαχη της Cornelia... O Dimitrov νευριασε, στεναχωρεθηκε και ζηλεψε που η Rosalie θυσιαστηκε για σενα. Αντι να σε μισησει ομως, πιστεψε στην σημαντικοτητα που ειχες τοσο για την Rosalie αλλα και για τον κοσμο οποτε θυσιαστηκε και εκεινος για σενα στο Nanimonai...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Sep 17, 2013 2:47 pm

O Charlie σταματησε να μιλαει και με κοιταξε σαν να περιμενε να ακουσει καποιον καλο λογο:
---Αυτος ο καργιολης σιγουρα την πλησιασε για να την βαλει στους επαναστατες! Δεν την αγαπησε ποτε!!
---Elf...
Aγνοησα τον Charlie και σηκωθηκα ξανα ορθιος. Εγινα αορατος και εδωσα μια γροθια στην καβα ριχνοντας τα υπολοιπα μπουκαλια κατω. Κοιταξα τριγυρω μου και εψαξα να βρω καποιο θυμα για να ξεσπασω. Υπηρχε εκει, ακριβως μπροστα μου. Οι αντρες συνεχιζαν να πυροβολουν και μας ειχαν πλησιασει αρκετα.
Χαμογελασα σατανικα και τραβηξα τα μαχαιρια μου. Ετρεξα χωρις κανεις τους να με δει, και τρυπησα τεσσερις λαιμους δημιουργώντας πιδακες απο αιμα που ποτισαν το ξυλινο πατωμα. Οι αντιπαλοι σταματησαν και κοιταζαν δεξια0-αριστερα σαν χαμενοι να καταλαβουν απο που τους ηρθε το χτυπημα.
Τα επομενα δυο θυματα δεχθηκαν χτυπημα στην κοιλια και ξαπλωσαν στο εδαφος. Η δυναμη του δημαρχου Whetton ειχε μειωθει δραματικα και ο ιδιος εδειχνε να τα χανει. Εκανε μεταβολη και κινησε να φυγει αλλα τοτε εγινα ορατος ξανα και φωναξα
---Για που το εβαλες Whetton? Ηθελες μια μαχη ετσι?? θα την εχεις!!
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Sep 19, 2013 3:04 am

Ο καμπουριαστος δημαρχος εδειχνε να τα εχει χασει. Εκανε μικρα αθορυβα βηματακια προς τα πισω κοιτώντας πότε εμενα και ποτε τους νεκρους του αντρες. Δεν τους ειχα σκοτωσει ολους ακομα αλλα θα συντομα θα ειχαν το ιδιο τελος με τα αιματοκυλισμενα πτωματα στο πατωμα.
---Δημαρχε τρεξτε να σωθειτε! θα τον αναλαβουμε εμεις! φωναξε καποιο τυχαιο μελος της φρουρας του.
Ο Whetton ισως για πρωτη φορα ακολουθησε την εντολη του κατωτερου του και εκανε μεταβολη.
---Γιατι δεν καθεσαι να με αντιμετωπισεις Whetton? Ειμαστε απο την ιδια παστα... Μην ξεχνας τι ησουν πριν φορεσεις τα καλογυαλισμενα ρουχα σου..Ενας πειρατης που κατελαβε το νησι...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Sep 19, 2013 3:06 am

Ισως δεν με ακουσε καν γιατι οδευε προς την εξοδο. Οι αντρες του ομως εμφανισαν τα οπλα τους και αρχισαν να πυροβολουν τον αορατο πλεον εχθρο τους.
Ματαια, ειχα βρεθει ηδη απο πισω τους και το μαχαιρι μου ειχε χτυπησει στην πλατη εναν απο τους τελευταιους 9. Μολις σωριαστηκε και αυτος, οι υπολοιποι πυροβολουσαν στην θεση που φανταζονταν οτι ειχα. Ετσι αορατος ομως οπως ημουν, μπορουσα να αλλαζω θεσεις χωρις να με προλαβαινουν ριχνοντας κατω αλλους δυο. Το κακο ηταν οτι με αυτον τον τροπο εχανα σημαντικο χρονο και ο δημαρχος που εκανε τοσο κακο στον ντοπιο πληθυσμο την γλυτωνε. Εκει εμφανιστηκαν οι υπολοιποι που ανελαβαν την σκυταλη. Ο Charlie κρυμμενος πισω απο το μπαρ πυροβολουσε αργα και σταθερα ενω ο Shin ειχε βρεθει διπλα μου και κολλουσε το κεφαλι ενος αντιπαλου στον τοιχο με μια κλωτσια.
---Φυγε Elf!! Κυνηγα τον δημαρχο...φωναξε ο Charlie χαμογελαστος
---Ασε αυτο το κομματι της δρασης για εμας... πεταχτηκε ο Shin κλεινοντας μου το ματι.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Sep 19, 2013 3:19 am

Χαμογελασα και εγω και με γρηγορες δρασκελιες, αφησα τους πανικοβλημενους αντιπαλους σε "καλα χερια " . Βγηκα στον δρομο και ο στοχος μου δεν ειχε παει μακρια. Ο ανημπορος γερος με την λιγοστη πλεον δυναμη (λιγοτερη οταν δεν ειχε τα τσιρακια μαζι του) κατεβαλε μεγαλη προσπαθεια για να κινηθει ταχυτατα. Ποτε ποτε εριχνε κλεφτες ματιες πισω του με τρομαγμενο βλεμμα.
Εγω ως πιο νεος και ταχυτερος, τον πλησιαζα αργα και σταθερα εχοντας γινει ξανα ορατος. Ο ηλιος πλεον ειχε βγει για τα καλα και δυο τρεις ανθρωποι που κιναγαν για τις δουλειες τους.
Ο δημαρχος φωναξε "Βοηθεια ! Ο πειρατης Silver Elf με καταδιωκει! σταματηστε τον!"
Ο ενας απο τους αντρες σηκωσε τον αντιχειρα του σαν να ελεγε "μπραβο" και συνεχισε τον δρομο του. Ο αλλος ομως ετρεξε να υπακουσει στο καλεσμα του δυναστη του...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Sep 19, 2013 3:31 am

Ο τυπος θυσιασε την ζωη του για να με καθυστερησει λιγα δευτερολεπτα. Η μαχαιρια που δεχτηκε αμεσως τον εκανε να σωριαστει στο εδαφος και ο στοχος μου επαναπροσδιοριστηκε. Ο δημαρχος πλεον ειχε βγαλει ενα den den mushi με το οποιο προσπαθησε να καλεσει σε βοηθεια. Εφτασα ακριβως απο πισω του και του αρπαξα το χερι χτυπώντας το σε ενα φραχτη. Τα νευρα του χαλαρωσαν και το dendenmushi επεσε σε εναν θαμνο.
---Ηρθε η ωρα σου γερο... ειπα σαδιστικα. Προτου προλαβω να τον χτυπησω, μου ειχε ηδη δωσει ενα γερο χτυπημα στον ωμο με το μπαστουνι του. Πονεσα λιγακι, δεν ηταν αρκετο ομως. Με μια γονατια στην κοιλια, τον εριξα στο εδαφος και επεσα πανω του.
---Ειμαι πρακτορας της Modern Affairs... δεν εκτελεσες σωστα την αποστολη που σου δωσαμε...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Sep 19, 2013 3:38 am

Ο γερος σουφρωσε τα φρειδια του και το προσωπο του γεμισε ερωτηματικα
---Τι ειναι αυτο??Δεν γνωριζω τιποτα αληθεια! ρωτησε με αγωνια. Η μπλοφα μου ειχε αποδειξει οτι ο ηγετης αυτου του νησιου δεν ειχε καμμια σχεση με την εταιρια αρα δεν αξιζε να του αποσπασω καποια πληροφορια.
---Μπορεις να πεθανεις ησυχα τωρα... του ψιθυρισα στο αυτι. Ο Whetton συσπαστηκε για να γλυτωσει αλλα το μαχαιρι μου σαν αγκιστρι σε ψαρι, καρφωσε τον λαιμο του δημαρχου κανοντας τον να βγαλει την γλωσσα εξω και να κλεισει τα ματια για παντα εκει στην ακρη του δρομου.
Συντομα ολη η πολη θα ειχε μαθει τα νεα. Νεα μερα ξημερωνε και νεα σελιδα για την ιστορια του νησιου Ruluka...

Αφησα το αψυχο πλεον σωμα του να ποτισει μεχρι τελους την χωματινη ακρη του δρομου και σηκωθηκα ξανα ορθιος σκουπιζοντας τον ωμο μου.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελος] Το ημερολογιο ενος επαναστατη I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Somewhere Far Beyond [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Not now [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Ruluka-
Jump to: