Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ   [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 3 I_icon_minitimeThu Aug 15, 2013 10:29 pm

Ε εντάξει πλέον ήταν ξεκάθαρο.Ο τύπος κάτι έκρυβε.Μα καλά για χαζό με περνούσε;Ή μήπως ήταν εκείνος χαζός;Πολύ κακή δικαιολογία και καθόλου μυστικότητα.Αν όντως ήθελε να κρύψει ποιος άλλος είναι στο δάσος κι τι δουλειά έχει εκεί θα έπρεπε να είχε πάει τουλάχιστον πρώτα στην πόλη να δει ένα γιατρό-για ξεκάρφωμα-και μετά να έφευγε.Πάντα υπήρχε η πιθανότητα οι υποψίες μου να είναι λάθος,όμως δεν το πίστευα.
-Έχω μια δουλειά για σένα αγόρι μου... είπα στον Arashi και έσκυψα δίπλα του ...Ακολούθησε αυτόν τον άντρα και δες που πάει.Αν αντιληφθείς κάτι περίεργο μην γυρίσεις πίσω αμέσως.Έλεγξε ότι χρειάζεται και μετά έλα.Αν είναι να πάμε εκεί όπου πάει και αυτός καλό είναι να είμαστε προετοιμασμένοι για τα πάντα. του είπα και εκείνος έφυγε μέσα στο δάσος από την πλευρά που είχε φύγει και εκείνος ο άντρας.
Αφού λοιπόν είχα κανονίσει το θέμα αυτό ώρα να επέστρεφα στο μαγαζί.Τότε ήταν που συνειδητοποίησα ότι ο αντίπαλος μου δεν ήταν ο μόνος που είχε δυσκολία να περπατήσει.Οι πληγές μου δεν είχαν ανοίξει παραπάνω από ότι ήταν ήδη ανοικτές πράγμα καλό,όμως όσο περνούσε η ώρα ένιωθα την κούραση να με καταβάλλει όλο και περισσότερο.Επίσης ίδρωνα στην μέση του καταχείμωνου και ήμουν ζεστός σαν να ήμουν σάουνα.Δεν υπήρχε αμφιβολία.Είχα αρρωστήσει ή ετοιμαζόμουν να αρρωστήσω.Λογικό με όλες αυτές τις πληγές και την κούραση που έχω περάσει τις τελευταίες μέρες.Με όλα αυτά είχα καταφέρει να αρρωστήσω κάτι που είχα να πάθω εδώ και πολλά χρόνια.Κατέβαλα μεγάλη πίεση τόσο να περπατάω,όσο και να κρατάω μέσα μου τα σημάδια της κούρασης και του πόνου.
Επέστρεψα στο μαγαζί και αφού ενημέρωσα τον πωλητή για την έκβαση της μάχης αγόρασα τελικά εκείνο το ξίφος.Εκείνος με ευχαρίστησε-λογικό με τόσα λεφτά που του έδωσα-και έπειτα με χαιρέτησε καθώς αποχωρούσα το ίδιο γρήγορα όπως ήρθα.Πέρασα το νέο αποκτηθέντο ξίφος στην ζώνη μου πλάι στο Yoku και άρχισα να κατευθύνομαι προς το πανδοχείο.Με αυτή την ενδιάμεση μάχη είχα σίγουρα αργήσει και δεν θα μου ήταν έκπληξη αν ο Marok και ο Nalo βρίσκονταν ήδη εκεί.Πράγματι εκεί ήταν όταν έφτασα.
-Επιτέλους ήρθες.Άργησες και νομίζαμε ότι κάτι κακό συναίβει... μου είπε ο Marok μόλις με είδε ...Οι υπόλοιποι;
Πράγματι ο Johnny και ο Yosaku δεν βρίσκονταν εκεί και προς στιγμήν είχα ξεχάσει πως τους είχα πει να συνεχίσουν το ψάξιμο για παραπάνω ώρα.Τους είχα πει να συνεχίσουν για κάνα μισάωρο παραπάνω και μετά να επέστρεφαν στο πανδοχείο όπου θα τους περίμενα αφού είχα μιλήσει με την ομάδα του Marok.Ήλπιζα πως αν έψαχναν παραπάνω θα άκουγαν κάποια φήμη,θα έβρισκαν κάποιο στοιχείο ή άμα είμασταν πολύ τυχεροί θα έβρισκαν απευθείας τον Braze.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ   [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 3 I_icon_minitimeThu Aug 15, 2013 10:45 pm

-Ο καθένας αυτή την στιγμή κάνει την δουλειά του... του απάντησα ...Θα τους ξαναδούμε μετά.Τώρα ας πάμε να δούμε την υπόλοιπη ομάδα σου.
Ο Marok έγνευσε θετικά και άρχισε να περπατάει με τον Nalo από πίσω του και εμένα δίπλα του.
-Παρεπιπτώντως μήπως ξέρεις που μπορούμε ένα γιατρό;Θα χρειαστώ σίγουρα έναν. είπα καθώς περπατάγαμε.
-Για τι ζημιά μιλάμε;
-Μεγάλη...Θέλω κάποιον να γιατρεύσει και να με "φτιάξει" όσο καλύτερα μπορεί το πολύ σε ένα εικοσάλεπτο.
-Εκεί που πάμε υπάρχει ένας γιατρός που θα κάνει καλή δουλειά,όμως είναι παράνομος,οπότε δεν μπορείς να μιλήσεις για αυτόν έξω από το μαγαζί που θα τον βρούμε.
-Και γιατί είναι παράνομος.
-Φέρνει φάρμακα που δεν κυκλοφορούν στην αγορά και πιθανότητα έχει σχέση με διακινήσεις ναρκωτικών.Την δουλειά του θα την κάνει πάντως.
-Αυτό μου φτάνει. ανταποκρίθηκα και μετά για τα επόμενα λεπτά μέχρι να φτάσουμε στο μέρος όπου πηγαίναμε δεν μιλήσαμε.
Τελικά μπήκαμε σε ένα στενό το οποίο το περπατήσαμε κατά μήκος και κάποια στιγμή κάναμε αριστερά.Εκεί σταματήσαμε μπροστά από κάποια σκαλοπάτια τα οποία κατέβαιναν κάτω από την επιφάνεια του εδάφους και οδηγούσαν σε μια πόρτα με μια μπύρα ζωγραφισμένη απάνω της και το όνομα "Κρυφή Κάβα" γραμμένο από κάτω.Σίγουρα ιδανικό μέρος για να συναντηθείς με κάποιον και να μην το πάρουν ανεπιθύμητα μάτια είδηση.Κατεβήκαμε λοιπόν τα σκαλιά και μπήκαμε μέσα.Ο Marok χαιρέτησε τον μπαρμαν,ο οποίος τον αναγνώρισε,-φαίνεται πως όσο βρισκόταν εδώ επισκεπτόταν συχνά το μέρος-και έπειτα κοίταξε τον χώρο γύρω του.Δεν υπήρχαν πάνω από έξι τραπέζια στον μικρό αυτό χώρο από τα οποία μόνο δύο είχαν κάποιον να τα χρησιμοποιεί.Στο ένα καθόταν ένας τύπος σε αρκετά μεγάλη ηλικία.Είχε ένα ποτήρι μπύρα πάνω στο τραπέζι μπροστά του,όμως δεν έδειχνε να την τελειώνει σύντομα μιας και τον είχε πάρει ο ύπνος στην καρέκλα του.
Στο δεύτερο κάθονταν έξι άτομα τα οποία όπως φάνηκε ήταν από την ομάδα μου μιας και ο Nalo μόλις μπήκε στο μαγαζί πήγε και κάθισε μαζί τους.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ   [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 3 I_icon_minitimeThu Aug 15, 2013 11:04 pm

-Όπως φαίνεται δεν έχουμε μαζευτεί ακόμα όλοι,οπότε θα φροντίσω να σε δει ο γιατρός τώρα και θα τους μιλήσεις μετά.Εντάξει; με ρώτησε και εγώ του έγνευσα θετικά.
 Πλησίασε τον πάγκο.
-Ο Gilbor είναι μέσα; ρώτησε τον μπαρμαν και έδειξε παράλληλα μια κουρτίνα που κάλυπτε ένα άνοιγμα στο τοίχο,προφανώς  πόρτα για κάποιο διπλανό δωμάτιο.
-Που αλλού θα ήταν; ανταποκρίθηκε ο μπαρμαν σαν να ήταν αυτονόητη η απάντηση.
 Που μάλλον ήταν.
 Ο Marok μου έγνευσε τότε να τον ακολουθήσω και μαζί περάσαμε την κουρτίνα και μπήκαμε  στο διπλανό δωμάτιο.Ο χώρος του μαγαζιού ήταν γενικότερα αποπνυκτικός,όμως σε αυτό το δωμάτιο τα πράγματα ήταν χειρότερα.Πως μπορούσε κάποιος να ζει εδώ μέσα;Μύτη δεν είχε;Πως στο καλό ανέπνεε όλη αυτή τη μπόχα που είχε δημιουργηθεί από την βρωμιά,την σκόνη,διάφορες σκόνες που έβλεπα σε στοίβες παντού,κάτι περίεργα αρώματα από γιατροσόφια και τον καπνό λες και βρισκόμασταν στη σπηλιά κανενός τύπου με βουντού;Στη μέση αυτού του αχουριού βρισκόταν ένας άντρας φαλακρός,με πελώρια μάτια και ένα τατουάζ στο δεξί του μπράτσο που θύμιζε κάποιο θαλάσσιο τέρας.Υποθέτω πως αυτός ο τύπος ήταν ο Gilbor,ο άντρας χωρίς μύτη.Και πράγματι ήταν.Με σύστησε ο Marok.Τρομερή τιμή να τον γνωρίσω.Λέμε τώρα.
 Αφού ο Marok εξήγησε στον Gilbor ότι χρειαζόμουν την όσο το δυνατό γρηγορότερη και καλύτερη φροντίδα που θα μπορούσε να μου προσφέρει,αποχώρησε από το δωμάτιο αφήνοντας μας μόνους.Τότε εκείνος μου ζήτησε να του δείξω ποιο ήταν το πρόβλημα.Έτσι του είπα για τον πυρετό,την κούραση και του έδειξα όλες εκείνες τις πληγές που είχα.Αφού επεξεργάστηκε για λίγο το θέμα άρχισε να ψάχνει ανάμεσα στα μπουκαλάκια,με πολύχρωμο υγρό,και στα βότανα που είχε απλωμένα πάνω σε ένα αρκετά φαρδύ τραπέζι που κάλυπτε το μεγαλύτερο μέρος του μικρού δωματίου του.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ   [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 3 I_icon_minitimeThu Aug 15, 2013 11:17 pm

-Ο πυρετός σου ευτυχώς δείχνει να είναι σε πρώιμο στάδιο οπότε με το κατάλληλο φάρμακο θα τον ξεφορτωθείς μέσα στην επόμενη ώρα.Η κούραση επίσης δεν είναι τίποτα το σημαντικό.Έχω ένα χάπι που είναι τονωτικό.Θα κάνει την δουλειά του για αρκετή ώρα,απλά φρόντισε να κοιμηθείς καλά τις υπόλοιπες μέρες που ακολουθούν.Τώρα οι πληγές σου...Είναι κάπως πρόκληση.Από ότι βλέπω έχουν ανοίξει ενώ τις είχες γιατρέψει άρα αυτό κάνει το έργο μου να τις κλείσω ξανά δυσκολότερο.Πέρα από την μεγάλη πιθανότητα να έχεις πάθει κάποια μόλυνση. ήταν με τα πολλά η διάγνωση που μου έδωσε.
-Κάνε ότι καλύτερο μπορείς εσύ.Μου αρκεί πάντως να μπορέσω να πολεμήσω για το υπόλοιπο της ημέρας.
-Μην ανησυχείς για παραπάνω θα μπορείς απλώς θα χρειαστώ όσο χρόνο μπορείς να διαθέσεις.
-Σου δίνω μισή ώρα το πολύ.
-Ωραία κάτι θα κάνουμε.όμως προτού αρχίσουμε πρέπει να υποσχεθείς ότι δεν θα πεις σε κανέναν για τα φάρμακα και την φροντίδα που σου προσέφερα.Τουλάχιστον όχι σε τύπους της Κυβέρνησης ή της τοπικής διοίκησης.
-Κάνε την δουλειά σου και εγώ δεν θα πω τίποτα.
-Ωραία... είπε και μου έδωσε ένα πλακουτσωτό γκρι χάπι ...Κατάπιε το. μου είπε και έτσι έκανα.
Έπειτα μου έδωσε ένα δεύτερο,πιο μικρό μισό κόκκινο μισό άσπρο,και μου είπε να το καταπιώ επίσης.
-Το πρώτο χάπι είναι για τον πυρετό σου,το δεύτερο είναι το τονωτικό.Τώρα εισέπνευσε αυτό... είπε και έφερε κοντά στο πρόσωπο μου μια μάσκα που ήταν συνδεδεμένη σε ένα μικρό δοχείο ...Το αέριο θα σε κάνει να κοιμηθείς.Έτσι θα πέσει γρηγορότερα ο πυρετός σου,το τονωτικό θα δράσει καλύτερα και θα μπορώ να φροντίσω τις πληγές σου χωρίς να σου προκαλέσω πολύ πόνο. μου εξήγησε.
Έβαλα λοιπόν την μάσκα στο πρόσωπο μου και ανέπνευσα το αέριο.Σίγουρα έκανε καλή δουλειά.Με το που το ανέπνευσα ένιωσα υπνηλία και σε μερικά δεύτερα βρισκόμουν ξαπλωμένος στο κρεβάτι,όπου είχα κάψει προ ολίγου.Σαν και στο Micqueot,μόνο που εκεί ήταν με χάπι,σκέφτηκα προτού πέσω σε λήθαργο.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ   [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 3 I_icon_minitimeThu Aug 15, 2013 11:35 pm

Ξύπνησα και πραγματικά δεν θυμόμουν να είχα δει τίποτα όσο κοιμόμουν.Πραγματικά είχα κοιμηθεί βαθιά.Το καλό ήταν ότι μετά από μέρες ένιωθα ξεκούραστος.Ξεκούραστος και γεμάτος ενέργεια.Δεν ήθελα να είμαι ξαπλωμένος εκεί άλλο και έτσι σηκώθηκα όρθιος.Έβαλα το χέρι μου στο μέτωπο μου.Δροσερός ή μάλλον ήμουν ακόμα κάπως ζεστός,αλλά συγκριτικά με πριν μου φαινόμουν κρύος.Είχε σίγουρα πάνω από βδομάδα να νιώσω έτσι.Τι ωραία που ήταν.Κοίταξα το πάνω μέρος του σώματος μου το οποίο ήταν ακάλυπτο από ρούχα.Ναι!Όλα φαίνονταν και πάλι εντάξει.Όλες κλεισμένες και γιατρεμένες.Ακόμα καλύτερο ήταν το γεγονός ότι είχαν μείνει ουλές.Μπορούσα να κάνω φιγούρα και να επιδεικνύω το πόσο τέλειος ήμουν ακόμα πιο πολύ τώρα.
Περπάτησα μέχρι μια καρέκλα παραδίπλα όπου ήταν τα ρούχα μου και τα ξίφη μου.Τα φόρεσα και πέρασα τα ξίφη στην ζώνη μου.Ένιωθα τις κινήσεις μου άνετες πέρα ίσως από αυτές που συμπεριλάμβαναν τους ώμους μου οι οποίοι πονούσαν αρκετά.
Ήμουν έτοιμος να βγω από το δωμάτιο,όταν ο Marok μπήκε μέσα οπότε σταμάτησα.
-Ο Gilbor μου είπε ότι όπου να ταν θα σηκωνόσουν οπότε ήρθα να δω πως είσαι. μου είπε.
-Αρκετά καλά.Γεμάτος ενέργεια και ξεκούραστος μα έχω ακόμα διάσπαρτους πόνους στο σώμα μου.
-Λογικό μου ακούγεται.
-Δεν ξέρω που τα βρίσκει αυτά τα φάρμακα ο τύπος πάντως κάνουν καλή δουλειά.
-Αν θες μπορώ εγώ να σου πω...Από το ναυτικό και την κυβέρνηση.Πολλά από τα χάπια που έχει εδώ είναι φάρμακα τα οποία διατίθενται για χρήση μόνο για τα μέλη του ναυτικού και τους στρατιώτες.Κανονικά δεν θα έπρεπε να κυκλοφορούν,μα δεν ξέρω πως τα έκλεψε και τώρα τα πασάρει όπου θέλει.
-Αφού αυτά τα χάπια κάνουν τόσο καλή δουλειά γιατί να μην τα δίνετε και στον απλό κόσμο;
-Γιατί δυστυχώς δεν παράγονται σε μεγάλες ποσότητες.Εδώ δεν μπορούν να φτιαχτούν αρκετά για να καλύψουν τις ανάγκες του στρατού,πόσο μάλλον για να καλύψουν τις ανάγκες όλου του κόσμου.Αν ποτέ γίνει μαζική παραγωγή αυτών των φαρμάκων θα σωθεί πολύς κόσμος πάντως,αυτό είναι σίγουρο.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ   [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 3 I_icon_minitimeFri Aug 16, 2013 11:03 pm

-Πες μου αλήθεια Marok...Γιατί δεν τον συνέλαβες αυτόν τον τύπο όταν το είδες;
-Γιατί οι άνθρωποι από αυτό το νησί αρνήθηκαν την συνεργασία με  την κυβέρνηση και έτσι δεν σκοπεύω να τους βοηθήσω.Δεν πιστεύω να μου λες ότι ήταν λάθος;
-Όχι συμφωνώ με τις πράξεις σου.Το σωστό ήταν να τον αφήσεις-κάτι που λίγοι θα έκαναν-,όμως το έκανες για τον λάθος λόγο.
-Τι θέλεις να πεις;
-Ο λόγος για τον οποίο πρέπει να συλλάβουμε αυτό τον άνθρωπο είναι γιατί ακριβώς δεν έχουμε τέτοιες δικαιοδοσίες στο νησί.Πέρα του ότι αν το κάναμε θα ήταν σαν να υποτιμούσαμε τις αρχές,οπότε οι σχέσεις τις με την Κυβέρνηση θα χειροτέρευαν,και θα χαλούσατε την κάλυψη σας.Εσύ μου μιλάς για αδιαφορία επειδή εκείνη αρνήθηκαν την ένωση τους με την Κυβέρνηση.Κάτι σαν αντίποινα  δηλαδή.Αυτός είναι ο λάθος λόγος.
-Και γιατί;Αφού δεν θελαν την βοήθεια μας δεν θα την έχουν. είπε κάπως θυμωμένα ο Marok.
-Πες μου Marok ποιος είναι ο λόγος της Κυβέρνησης;Γιατί υπάρχει;
-Για να διατηρεί την τάξη και την ειρήνη.
-Και;
-Για να προστατεύει τους ανθρώπους που χρειάζονται βοήθεια.
-Ακριβώς...Αν αυτός ο άντρας απειλούσε πολίτες μου λες ότι δεν θα επέβαινες;Ότι δεν θα έκανες τίποτα ακόμα και αν κινδύνευαν επειδή το νησί δεν ανήκει στην Κυβέρνηση;
 Ο Marok πήγε να απαντήσει,όμως τελικά δεν μπόρεσε.Χαμήλωσε ελαφρώς το κεφάλι του και γύρισε το βλέμμα του κάπου στο πλάι.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ   [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 3 I_icon_minitimeFri Aug 16, 2013 11:23 pm

-Το φαντάστηκα...Ο σωστός ναυτικός,ο σωστός στρατιώτης δεν πρέπει να αφήνει την κρίση του να επηρεάζεται από  το συναίσθημα του,ούτε να συλλογίζεται τέτοια πράγματα όταν είναι να κάνει το καθήκον του.Όπως και στα μέρη ύπο την επιρροή της Κυβέρνησης,έτσι και εδώ υπάρχουν άνθρωποι.Και μπορεί να κινδυνεύσουν.Αν χρειαστεί το ξέρω πως και εσύ και οι άντρες σου θα απέμβαιτε ασχέτως το οτιδήποτε.Το ίδιο θα έκανα και εγώ.Το θέμα είναι οι άνθρωποι.Είναι πάνω από όλα.Ψέματα!Είναι βασικά το μόνο που έχει σημασία.Αυτό και τίποτε άλλο.
 Ο Marok ξεροκατάπιε.
-Είχα ακούσει για σένα... είπε τελικά ...ότι κάποιες φορές τα λόγια σου πείθουν πιο εύκολα από ότι η απειλή του ξίφους σου.Ο ίδιος ο Commodore Daigin μου είχε πει ότι θα με εκπλήξεις όπως έκανες και με τον ίδιο.Καλά τα πας για την ώρα.Τώρα ας πάμε έξω.Οι άντρες περιμένουν να σε δουν.Ω και μην ανησυχείς για τα έξοδα...Πλήρωσα εγώ τον Gilbor.
 Ευτυχώς γαιτί δεν είχα άλλα λεφτά πάνω μου και θα έπρεπε να γυρίσω πίσω στο πλοίο μου για να πάρω.Παρεπιπτόντως θυμήθηκα ότι είχα εκεί-στο πλοίο του Johnny και του Yosaku-και τους δύο πειρατές από το Matsue.Μάλλον θα είχαν ξεπαγιάσει τόσην ώρα.Μικρό το κακό πάντως.Και νεκροί να είναι εγώ την αμοιβή μου θα την πάρω μόλις τους παραδώσω.
 Προχωρήσαμε προς τα έξω όμως προτού βγω άρπαξα κρυφά πέντε-έξι από εκείνα τα τονωτικά που είχα πάρει και τα έβαλα στην τσέπη μου μαζί με  εκείνα που είχα από το Zanakand και φυσικά τα είχα πάντα μαζί μου σε περίπτωση μάχης.Πλέον μετρούσα δέκα άντρες και ο Marok έντεκα,άρα όλοι ήταν εδώ.Πιάσαμε δύο ελεύθερες καρέκλες από τα διπλανά τραπέζια-έτσι και αλλιώς δεν χρησιμοποιούνταν- και καθίσαμε μαζί με τους υπόλοιπους.
-Κύριοι από εδώ ο Mr.Shadow,όπου όλοι ξέρουμε λαμβάνει χρέη του αρχηγού μας σε αυτή την αποστολή και για αυτό θα απαιτήσω την απόλυτη υπακοή σας σε αυτόν. είπε ο Marok χαμηλόφωνα.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ   [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 3 I_icon_minitimeFri Aug 16, 2013 11:39 pm

Δεν ήταν ότι υπήρχε κάποιος άμεσος κίνδυνος στο μαγαζί,αλλά δεν νομίζω να ήθελε ο Marok να μάθει ο Gilbor-που καθόταν στο πάγκο απέναντι μας-ότι ήμασταν με την Κυβέρνηση.Πιθανότατα θα φοβόταν ότι θα τον καρφώναμε και ίσως μας πρόδιδε για να ξεφύγει ο ίδιος.Εγώ δεν θα πάθαινα τίποτα,αλλά πιθανότατα η ομάδα μου να διωχνόταν από το νησί από την φρουρά  και έπειτα θα έμενα μόνος μου με τον Arashi και τους άλλους δύο γελοίους φίλους που είχα περιμαζέψει.
-Έχω ήδη συζητήσει την υπόθεση με τον Shadow και έχουμε ήδη ετοιμάσει την επόμενη μας κίνηση.Θα κατευθυνθούμε προς το δάσος.Για αυτό καλό  θα είναι να ετοιμαστείτε.Μαζεύουμε προμήθειες και ξεκινάμε αμέσως.
 Ξερόβηξα και τον διέκοψα.Όλοι γύρισαν προς το μέρος μου.
-Τα σχέδια άλλαξαν Marok.Θα πάμε στο δάσος μα όχι ακόμα.Πρώτα έχουμε κάποιες δουλειές να κανονίσουμε στην πόλη... είπε στον ίδιο τόνο και πέταξα την αφίσα του Braze στο τραπέζι ...Αυτός ο τύπος είναι ο αρχηγός της τοπικής συμμορίας η οποία διακινεί όπλα εντός και εκτός του νησιού,πράγμα που τον κάνει και εχθρό της Κυβέρνησης.Στόχος μας είναι να τον συλλάβουμε ζωντανό και να ανακαλύψουμε την τοποθεσία του κρησφύγετου του.Μετά απλά ειδοποιούμε την τοπική φρουρά και εκείνη αναλαμβάνει τα υπόλοιπα.Μόλις τελειώσουμε με αυτόν θα προχωρήσουμε εντός του δάσους έχοντας μαζί μας και έναν οδηγό ο οποίος αυτήν την στιγμή ανιχνεύει την τοποθεσία του εχθρού. -αναφερόμουν φυσικά στον Arashi-.
-Και πως θα τον βρούμε αν δεν ξέρουμε που είναι το κρησφύγετο του; ρώτησε τότε ένας από τους Marines.
-Από ότι έμαθα κυκλοφορεί συχνά στην πόλη και πολλές φορές τον έχουν δει σε φανερή τοποθεσία.Μα ακόμα και αν δεν τον βρούμε έτσι μπορούμε πάντα να βρούμε τις πληροφορίες μας σε καταγώγια ή έμπορους όπλων.Με μερικές απειλές,δωροδοκίες κλπ πιστεύω θα βγάλουμε άκρη.
-Πολύ πιθανόν.Άρα χωριζόμαστε και όποιος βρει κάτι καλεί ενισχύσεις.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ   [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 3 I_icon_minitimeFri Aug 16, 2013 11:54 pm

-Ακριβώς...κανείς να μην δοκιμάσει να τον αντιμετωπίσει μόνος του.Έχει κρυμμένους ακολούθους στο πλήθος να τον προστατεύουν και οι φήμες λένε ότι και ο ίδιος είναι πολύ δυνατό;
-Σύμφωνοι.Ας πηγαίνουμε τότε.Μην χάνουμε χρόνο.
-Υπάρχει όμως ένα πρόβλημα...
-Και ποιο είναι αυτό;
-Εσείς πρέπει να έχετε den den mushi να επικοινωνήτε μεταξύ σας σωστά;Εγώ όμως πως θα επικοινωνήσω μαζί σας;
-Σωστά...Jason πήγαινε μαζί του.Θα επικοινωνήσουμε μέσω εσένα αν χρειαστεί.
 Έτσι λοιπόν χωριστήκαμε και ο καθένας πήγε να ψάξει προς διαφορετική κατεύθυνση.Εγώ με τον Jason κατευθυνθήκαμε προς το πανδοχείο όπου θα βρισκόμουν με τον Johnny και τον Yosaku.Είχε περάσει πολύ ώρα και έτσι θα έπρεπε να είναι εκεί.Ήλπιζα να είχαν βρει κάτι.
 Δεν ήμασταν παρά δύο στενά κάτω από το πανδοχείο όταν είδαμε στρατιώτες της φρουράς να περνάνε από μπροστά μας.Άρπαξα γρήγορα ένα και τον ρώτησα στα γρήγορα τη γινόταν.
-Εντοπίσαμε τον Braze... μου είπε και τον άφησα ...όλη η φρουρά έχει κινητοποιηθεί. μου είπε καθώς έφευγε.
-Πήγαινε γρήγορα στο πανδοχείο και βρες τους δύο τύπους που σου είπα.Αν δεν τους βρεις έλα απευθείας να με βρεις μην τους περιμένεις.Κάλεσε και τους υπόλοιπους. είπα στον Jason και έφυγα προς την κατεύθυνση όπου πήγαιναν και οι στρατιώτες.
 Έτσι έφτασα στο σημείο της μάχης.Μέσα σε όλον αυτό τον χαμό το πρώτο άτομο που διέκρινα ήταν ο Braze.Τεράστιος στο μέγεθος-έπρεπε να του φτάνω το πολύ στο στομάχι-ώστε φαινόταν πάνω από όλους,κατάμαυρος κάτι που έκανε μεγάλη αντίθεση με το λευκό τοπίο γύρω του,γυαλιστερή φαλάκρα που σίγουρα θα αντανακλούσε τον ήλιο αν δεν υπήρχαν σύννεφα στην μέση και ένα μουστάκι να καλύπτει σαν περίγραμμα πόρτας το τετράγωνο πιγούνι του.Ήταν σίγουρα αυτός και ήταν σίγουρα πιο άσχημος από ότι στην αφίσα του.
 Αυτό που δεν καταλάβαινα πάντως πάνω του ήταν εκείνα τα δύο ροζ γούνινα καλύμματα που είχε στα αυτιά του.Στα αλήθεια του άρεσαν;Στα αλήθεια από τα όσα πιθανά καλύμματα που μπορούσε να διαλέξει αυτό είχε προτιμήσει;Και άντε άσε το χρώμα...ήταν γούνινο,αλλά έπρεπε να είναι τόσο αφράτο λες και φοράει φρου φρου στα αυτιά του;Προφανώς ο τύπος είχε κάποιο πρόβλημα.Τώρα οπτικό είναι,γενετικό είναι δεν ξέρω.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ   [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 3 I_icon_minitimeSat Aug 17, 2013 12:16 am

Τέλος πάντων...δεν γινόταν να κολλήσω εκεί γιατί παράλληλα συνέβαινε κάτι που δεν πίστευα ότι μπορούσε να γίνει.Ο Yosaku και ο Johnny ήταν ήδη εκεί και το πιο περίεργο...πολεμούσαν!Για όνομα του Θεού πόση ώρα κοιμόμουνα.Πολεμούσαν τους άντρες του Braze και έδειχναν να τους νικάνε.Καλό αυτό.Τουλάχιστον μπορούν να τα βάζουν με τύπους τέτοιου επιπέδου οπότε δεν ήταν και εντελώς άχρηστοι.Παρόλα αυτά στο σύνολο αυτοί που υπερτερούσαν ήταν ο Braze και οι δικοί του.Ο Johnny και ο Yosaku κάτι έκαναν,όμως η φρουρά δεν πήγαινε τόσο καλά.Έβγαζαν κάποιους από την μέση,μα ήταν κυρίως ισοδύναμοι και έτσι στην τελικοί είτε τους μπλόκαραν,οι άντρες του Braze,είτε τους απωθούσαν.Όμως αυτό θα τελείωνε τώρα.Μετά από πολλές μέρες ένιωθα τέλεια,οπότε άρχισα να λυπάμαι τους αντιπάλους μου.
 Έτρεξα γρήγορα προς το πλήθος και όταν έφτασα ακριβώς δίπλα στους άντρες της φρουράς πήδηξα από πάνω τους.Δεν μπορούσα να τους περιμένω να μου ανοίξουν τον δρόμο,οπότε πήρα αυτή την πρωτοβουλία.Είχα βγάλει την Σκιά από την ζώνη και την είχα τώρα στο χέρι μου έτσι,όπως έπεφτα,την τράβηξα έξω έκοψα στο στήθος ένα τύπο που βρισκόταν από κάτω μου.Πέταξα το ξίφος με την θήκη του στον δεξί μου χέρι.Με το αριστερό αυτή τη φορά τράβηξα ξανά το ξίφος μου και έκοψα διαγώνια ένα τύπο που μου πετάχτηκε από τα αριστερά.Γύρισα από την άλλη και έσπρωξα το χέρι ενός αντιπάλου που έτεινε προς το μέρος μου.Φέρνοντας όλο μου το σώμα προς το μέρος του του έδωσα μια γερή μπουνιά με το ελεύθερο μου χέρι στην μούρη,ρίχνοντας τον κάτω.
 Άλλος ένας εμφανίστηκε μπροστά μου.Άλλαξα και πάλι χέρι την θήκη και τραβώντας με το δεξί μπλόκαρα το χτύπημα του.Μία φορά,δύο φορές,την τρίτη μπλοκάρω με την θήκη.Το ξίφος μου πλέον ελεύθερο βρίσκει ανενόχλητο το πλευρό του και τον ρίχνει κάτω.Το ξίφος μου ξανά στην θήκη του.Τότε ήταν που άκουσα τις φωνές των δύο κυνηγών να φωνάζουν "Το αφεντικό ήρθε" και "Απάνω τους αφεντικό".Τους χαιρέτησα και ύστερα άρχισα να τρέχω προς τον Braze.
 Θα μπορούσα να αναλάβω τους άντρες του,αλλά δεν ήθελα να χάνω τον χρόνο μου.Αν νικούσα τον ίδιο θα σταματούσαν και οι υπόλοιποι.Κοίταξα τον Braze που εκείνη την ώρα του είχαν επιτεθεί μερικοί στρατιώτες.Η τεράστια του γροθιά,πρέπει να ήταν σαν το πρόσωπο τους,ήταν ασταμάτητη.Με ένα χτύπημα στον καθένα και τους είχε στείλει να κολλήσουν σε διπλανούς τοίχους,οι οποίοι μάλιστα ράγισαν.Τρεις στρατιώτες ήρθαν στο πλευρό μου και άρχισαν να τρέχουν μαζί μου προς τον Braze.Εκείνος με το που μας είδε άνοιξε διάπλατα το χέρι του και το κατεύθυνε προς το μέρος μας.Έσκυψα γρήγορα και το απέφυγα,όμως οι στρατιώτες δεν ήταν τόσο γρήγορη.Το πελώριο χέρι του Braze τους είχε γκρεμίσει και τους τρεις ταυτόχρονα και πλέον σωριάζονταν κάτω.Καλύτερα.Ήθελα έτσι και αλλιώς να τον αναλάβω μόνος μου.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ   [Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Αποστολή]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος πρώτο:Υπόθεση Παζλ
Back to top 
Page 3 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος]Πανικός στο Βασίλειο του Πάγου...Μέρος δεύτερο:Προσωπικά με την επανάσταση.
» Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Πρώτο. [Τέλος-Αποστολή]
» [Μέρος Πρώτο] Γράμματα και Αίματα [Τέλος-αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή] Υπόθεση "Χαμένος Χαρτοφύλακας" [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» All the King's men. Μέρος πρώτο.[Τέλος]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: The Frost Kingdom-
Jump to: