Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] The raindrop [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
DIRK
Guest
avatar



[Τέλος] The raindrop  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τέλος] The raindrop [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The raindrop  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Jul 24, 2013 12:10 pm

Το πλοίο των πειρατών του Alucard στεκόταν πλάι πλάι με ένα battleship των marines. Οι κανονιοβολισμοί ακούγονταν ο ένας μετά τον άλλο , καπνός υπήρχε παντού γύρω απ τα πλοία και το σκηνικό συνόδευαν οι μυρωδιές του θειαφιού και του αίματος . Και οι δύο πλευρές είχαν αρκετές απώλειες. Ο Alucard βρισκόταν στο ιατρείο του πλοίου του δεχόμενος ιατρική φροντίδα μετά απο την μάχη του με τον Moria έτσι αυτοί που μάχονταν ήταν οι αξιωματούχοι του με την ηγετική μορφή του Drake να ξεχωρίζει. Αυτός μαζί με τον Gajeel και τους υπόλοιπους είχαν κάνει ρεσάλτο στο battleship ενώ οι υπόλοιποι πειρατές φρόντιζαν τους τραυματίες. Ο Gajeel χρησιμοποιούσε μια νεα τεχνική. Την είχε ο νομάσει Spring hopper


Last edited by DIRK on Wed Aug 07, 2013 1:19 am; edited 3 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The raindrop  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The raindrop [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The raindrop  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Aug 03, 2013 5:10 pm

Η μάχη έγερνε προς το μέρος των πειρατών ως που ένας άντρας με λευκά μαλλιά, ψηλός και με ένα πούρο στο στόμα του βγήκε απο την καμπίνα του φορώντας την κάπα των marines πάνω του και κρατώντας ένα jitte στους ώμους του.
Αμέσως οι marines άρχισαν να επευφημούν και να ζητωκραυγάζουν. Απ την άλλη ο Gajeel που μόλις είχε νικήσει 5 marines με το spring hopper προσγειώθηκε δίπλα στον Squall.
Δεν μου αρέσει το τύπος. Σχολίασε ο τελευταίος.
Ούτε εμένα.. Είναι χρήστης logia αν δεν κάνω λάθος οπότε δύσκολα θα τον πολεμήσουμε .
Ο μυστηριώδης marine όρμησε προς το μέρος μερικών πειρατών και με εξαιρετικά μεγάλη ταχύτητα κατάφερε να τους βγάλει νοκ άουτ, χτυπώντας τους είτε με τις γροθιές του , είτε με κλωτσιές είτε με το jitte.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The raindrop  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The raindrop [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The raindrop  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Aug 03, 2013 5:23 pm

Δεν θα κάτσω να τον βλέπω να νικάει όλους τους δικούς μας, δήλωσε ο Gajeel στον άλλο πειρατή ενώ μετέτρεπε τα πόδια του σε ελατήρια.
Ώρα να αναλάβουμε δράση λοιπόν , συμφώνησε παίρνοντας την μορφή υβριδίου του λευκού τίγρη.
Οι δύο άντρες όρμησαν προς τον αντίπαλό τους αλλα πρώτος έφτασε ο Gajeel καθώς η δύναμη των ελατηρίων τον έκανε ταχύτατο. Αντί όμως να τον χτυπήσει, πέρασε στην κυριολεξία μέσα απο το σώμα του και σταμάτησε απότομα  αφού ο Smoker τον άρπαξε απ τον σβέρκο και χτύπησε το κεφάλι του με δύναμη στο έδαφος. Ο πειρατής άρχισε να αιμορραγεί απο το κεφάλι και έχασε τις αισθήσεις του. Ο Squall προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον ναυτικό πιάνοντας τον απο πίσω την ώρα που ο τελευταίος ασχολούνταν με τον Gajeel αλλα μάταια προσπαθούσε.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The raindrop  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The raindrop [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The raindrop  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Aug 06, 2013 2:39 pm

Ο ναυτικός έριξε μια γυριστή κλωτσιά στον πειρατή και τον έστειλε στο κατάρτι.
Οι marine, ακούστηκε η βαριά φωνή του Alucard. Εκείνος γύρισε και κοίταξε ψυχρά τον άντρα ενώ οι υπόλοιποι ναυτικοί τρόμαξαν στην όψη του γνώριμου για την κυβέρνηση προσώπου του πειρατή ο οποίος μόλις είχε πηδήξει απο το καράβι του σε αυτό του ναυτικού.
Περπατούσε αργά και επιβλητικά προς το μέρος του Smoker . Οι ναυτικοί άνοιγαν δρόμο γι αυτόν ασυναίσθητα καθώς ο τρόμος τους κατέκλυζε.
Νομίζω πως πρέπει να τα βάλεις με κάποιον στα μέτρα σου, είπε και άρχισε να παράγει σκοτάδι απο το σώμα του ενώ κινούταν εναντίων του
Αμέσως ο marine μεταμόρφωσε το χέρι του σε καπνό και τότε οι γροθιές των δυο αντρών συγκρούστηκαν με δύναμη απλώνοντας το σκοτάδι και τον καπνό σε μια μεγάλη διάμετρο γύρω τους.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The raindrop  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The raindrop [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The raindrop  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Aug 06, 2013 11:29 pm

Το ωστικό κύμα που δημιουργήθηκε απο την σύγκρουσή τους άρχισε να διαλύει τα στοιχεία τους στην ατμόσφαιρα αλλα δημιούργησε και τεράστιες ρωγμές στο πλοίο οι οποίες δημιουργήθηκαν συνοδευόμενες απο ισχυρούς ήχους σπασίματος του ξύλου.
Απομακρύνθηκαν ο ένας απ τον άλλο και ο Smoker εκμεταλλευόμενος το στοιχείο του εκτοξεύτηκε στον αέρα και άρχισε να γυρνά με υπερβολική ταχύτητα γύρω απ το πλοίο προσπαθώντας να τον χάσει απ τα μάτια του ο Alucard όπως και έγινε .
White Launcher
Απο κάποια κατεύθυνση άρχισε να πετάγεται καπνός προς τον Alucard και το χτύπημα του Smoker θα τον πετύχαινε αν δεν έμπαινε μπροστά ο Jegins με την μορφή υβριδίου του Fenrir
Tekkai Utsugi
Φώναξε και σκλήρυνε το σώμα του εξόγκωσε το στήθος του αποκρούοντας την επίθεση
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The raindrop  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The raindrop [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The raindrop  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Aug 06, 2013 11:43 pm

Ο Jegins έδειχνε να  έχει τον έλεγχο της άμυνας όμως ο Smoker τον αιφνιδίασε
White Out
Αμέσως ο καπνός  που είχε διαλυθεί απο την σύγκρουση με το σώμα του Jegins , έγινε ξανά ένα αλλα αυτή την φορά τυλίχτηκε γύρω απο τον άντρα. Προσπαθώντας να ξεφύγει απο την επίθεση σταμάτησε να ενισχύει το σώμα του με tekkai κάτι που τον έκανε ακόμα πιο εύκολη λεία για τον ναυτικό.
Κοντρολάροντας τον καπνό, τον έριξε με δύναμη στο πλοίο σπάζοντας ταρκετά ξύλα και καρφώνοντας το σώμα του εκεί. Αμέσως μετά  έστειλε τον καπνό του γύρω απ τον Alucard και προσπάθησε να εφαρμόσει το ίδιο κόλπο όμως μάταια. Το σκοτάδι του απορροφούσε  τον καπνό με ιδιαίτερη ευκολία , γεγονός που έφερε κρύο ιδρώτα στον ναυτικό.
Αρκετά με το παιχνίδι είπε ο Alucard τείνοντας το δεξί του μπροστά ενώ στο πρόσωπό του άρχισε να δημιουργείτε ένα σατανικό χαμόγελο
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The raindrop  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The raindrop [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The raindrop  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Aug 06, 2013 11:58 pm

Kurozu
Φώναξε και μια δίνη απο σκοτάδι άρχισε να στρέφετε επάνω στην παλάμη του. Ο ναυτικός σύντομα ένιωσε την δύναμη της βαρύτητας να τον τραβά προς το μέρος απο όπου ήρθε το σκοτάδι . Σύντομα το σώμα του έφτασε στο σκοτάδι του Alucard και ο τελευταίος ακούμπησε την παλάμη του στον λαιμό του εχθρού του.
Ο αντίπαλος του πειρατή γούρλωσε τα μάτια του ενώ ο πειρατής άρχισε να γελά και σήκωσε το βλέμμα του προς τον αντίπαλό του, φανερώνοντας τα κόκκινα μάτια του για πρώτη φορά.
Τι στο ..?
Γρήγορα κατάλαβες τι έγινε. Συγχαρητήρια...Είπε αναφερόμενος στο οτι ο αντίπαλός του κατάλαβε οτι η δύναμή του είχε σταματήσει να ισχύει .. Έσφιξε τα δάχτυλά απο το δεξί του χέρι το οποίο είχε γίνει μαύρο λόγο του bushoshoku haki και χτύπησε τον ναυτικό.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The raindrop  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The raindrop [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The raindrop  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Aug 07, 2013 12:53 am

Η γροθιά του πειρατή έπεσε με αρκετή δύναμη στο πρόσωπο του Marine και τον έριξε αναίσθητο. Oι marines τα έχασαν αλλα δεν παραδόθηκαν. Με την πτώση του Smoker όρμησαν προς τους πειρατές οι οποίοι απάντησαν φωνάζοντας το όνομα του καπετάνιου τους και ορμώντας στην μάχη .
Ένα κλικ ακούστηκε και ο ALucard γύρισε προς το μέρος του Drake. Είχε στρέψει το πιστόλι του πάνω απο το κεφάλι του SMoker και ήταν έτοιμος να τον πυροβολήσει.
Ο καπετάνιος σήκωσε το χέρι του αποτρέποντας την κίνηση αυτή του αξιωματικού του.
Μα Aluc..
Είπα όχι...Τον διέκοψε... Καμία αντίρρηση?
Ο άντρας έσκυψε το κεφάλι του και έβαλε το όπλο του στην θήκη.
Καμία καπετάνιε. Έπειτα ο ALucard συνέχισε να περπατά προς το πλοίο του αφήνοντας τους πειρατές του να σφάξουν τους marine.
Σφάξτε τους όλους, εκτός του SMoker. Ρυθμίστε την πορεία του πλοίου και βάλτε το να πηγαίνει προς το Marineford..Θα υπάρχουν eternal pose στην γέφυρα του πλοίου.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The raindrop  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The raindrop [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The raindrop  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Aug 07, 2013 12:59 am

Spoiler:
Ο Alucard επιβιβάστηκε στο πλοίο του και μαζί με αυτόν και ο Squall.
Δεν θέλω να φανώ αγενης Alucard, αλλα γιατί  άφησες τον Smoker ζωντανό? Και μάλιστα γιατί τον αφήνεις ζωντανό και βάζεις να σκοτώσουν πάνω απο 100 marines ?

Γιατί δεν ήθελα να σκοτωθεί κάποιος ο οποίος δεν έχει την δυνατότητα να αμυνθεί. Ο Drake δεν νίκησε τον Smoker...Δεν είχε καν ελπίδα να τον νικήσει.. Απλά δεν το θεώρησα δίκαιο. Αν ήθελα ο Smoker να είναι νεκρός, θα τον είχα σκοτώσει μόνος μου αλλα απο την στιγμή που τον άφησα να ζήσει κάποιον λόγο θα είχα..


Ακολούθησε μια στιγμή σιγής

Τα πράγματα που έμαθα γι αυτον δεν ήταν αρνητικά Squall.. Αντιθέτως .

Και τότε γιατί θες να σκοτώσεις τους άλλους?


Last edited by DIRK on Wed Aug 07, 2013 2:31 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The raindrop  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The raindrop [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The raindrop  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Aug 07, 2013 1:03 am

Γιατί και να τους άφηνα ζωντανούς δεν θα είχαν κάποια χρήση για την μετέπειτα εξέλιξη της ιστορίας αυτού του πλανήτη .

Ναι αλλα εσύ είσαι αυτός που μου είπε οτι 'Ένας στρατιώτης μπορει να αλλάξει την ροή ενός ολόκληρου πολέμου' . Δεν θα μπορούσε κάλλιστα κάποιος απο αυτούς να είναι αυτός που θα αλλάξει την ροή ?


Όχι...Και να τους άφηνα εγώ να ζήσουν, θα τους σκότωναν άλλοι πειρατές. Δεν μου φταίνε σε τίποτα είναι η αλήθεια αλλα το αναγκαίο κακό που επέβαλα και επιβάλω σε κάποιες περιστάσεις.. Όταν ήρθαν να μας πολεμήσουν ήξεραν οτι μπορει και να πεθάνουν. Εξάλλου το μήνυμα που στέλνω είναι για την κυβέρνηση και νομίζω οτι θα το αντιληφθούν . Όταν μιλάω για έναν ''στρατιώτη''  αναφέρομαι στον Smoker, τον Reiji ακόμα και τον Mr.Shadow.  Είναι άνθρωποι με αγνές προθέσεις και αυτοί θα μπορούν να αποτελούν κομμάτι του μέλλοντος της δικαιοσύνης. Σε αυτούς βασίζομαι .
Γέλασε.  Εγώ πλέον αποτελώ ήδη παρελθόν του παλιού μου εαυτού. Το μόνο που θα μπορέσω να κάνω είναι να βάλω ένα μικρό λιθαράκι σε όλο το σκηνικό που θα αλλάξει όμως την ροή της ιστορίας. Μετά απο αυτό δεν έχω κανένα σχέδιο κανένα πλάνο και καμία σκέψη.

Aκόμα και μια σταγόνα ανεβάζει την στάθμη του νερού Alucard... Αυτό να το θυμάσαι .

Το θυμάμαι φίλε μου...Το θυμάμαι.

Να ξέρεις οτι θα σε ακολουθώ για πάντα.. Ότι και να ρίξει η κυβέρνηση επάνω μας εγώ θα σε βοηθάω ακόμα και αν στοιχίσει την ζωή μου .

Και αυτό το το ξέρω και το εκτιμώ. Απάντησε κρατώντας το χαμόγελό του το οποιο δεν φαινόταν καθώς οι σκιές έπεφταν επάνω στο πρόσωπό του.

Και όταν γίνεις ο βασιλιάς των πειρατών θα μπορώ να πω και εγώ στην Jane οτι μια φορά δεν της είπα ψέματα!


Ο Alucard άρχισε να γελά με την ψυχή του ενώ το ίδιο έκανε και ο παιδικός του φίλος ενώ άνοιγε δυο μπουκάλια ρούμι για να πιουν με τον ALucard


Το πλοίο τους έφευγε προς το sabaody ενώ το πλοίο των ναυτικών, έχοντας πάνω απο 150 πτώματα και το αναίσθητο σώμα του smoker,  έπλεε προς το Marineford
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] The raindrop  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The raindrop [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The raindrop  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] The raindrop [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Once Again... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Dinotopia [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The top agent [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The legend [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» Beware [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Alabasta-
Jump to: