Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Greek One Piece Role Playing Game

HomeΑρχικήSearchRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Affiliates

Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

[ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Jul 25, 2013 10:30 pm

Εκείνη την στιγμή , ενώ άκουσα πως ο τύπος ήταν ψεύτης , ανακουφίστηκα απο την μία , αλλα απο την άλλη , σκέφτηκα :
Ούτος η άλλως δέν είχε καμία ελπίδα απέναντη στον Daichi αυτός ο τύπος... Ο χοντρός αυτός , έπεσε με μία κλωτσία μου και λύγισε.. Ο Daichi , έχει φάει 400 κλωτσιές απο μένα παλαιότερα και ακόμα στέκεται όρθιος! Ενώ ξεφύσηξα , μου ρώτισε ο Yuko:
Οι , τί έπαθες και ξεφυσάς? Παρεμπιπτόντως , πού πήγαινες απο εδώ? Εγώ απάντησα τότε :
Εμμ πήγαινα προς το σπίτι μου... Μου είπαν απο δώ θα είναι!! Εκείνος τότε είπε :
Όι , μου φαίνεται πως ξέρω προς τα πού πάς... Γ..Για την ακρίβεια , είμαστε γείτονες... Θέλεις βοήθεια να σε πώ που είναι το σπίτι σου? Τότε είπα :
Λίγο? Εκείνος , τότε μου είπε να τον ακολουθίσω.. Και έτσι έκανα... Ενώ άρχισα να τον ακολουθώ , βγήκαμε στην άκρη του στενού , και είδα πως υπήρχαν κάτι σπίτια με μπλέ σκεπές και άσπρους τοίχους! Τότε είπα :
Ωστε εδώ είμαστε ε? Εκείνος είπε :
Όπως κατάλαβες , απο τα χρώματα λογικά... Λοιπόν , πιό είναι το νούμερο που γράφει στο κλειδί σου πάνω? Τότε , πέταξα ένα απορριμένο ύφος , και τον κοίταξα.. ενώ κατάλαβε πως δέν είχα πιάσει το τί έλεγε , αυτός είπε δίχνοντας μου τα κλειδιά του...
Δές.. Εδώ γράφει το νούμερο 13 , πάνω στα κλειδιά...Κοίτα εκείνο το σπίτι , και δές τί αριθμό γράφει , πλάγια απο τα σπίτια.. Κοίταξα πλαγίος απο ένα σπίτι , και πράγματι είχε πάνω έναν αριθμό.. Έβγαλα τα κλειδιά μου , και είδα πως τα δικά μου , έγραφαν το νούμερο 14.. Ήταν ακριβώς δίπλα απο του Yuko το σπίτι... Τότε κατάλαβα το τί γινόταν , και πώς έπρεπε να είχα βρεί το σπίτι μου...

By zura :
[ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Ryodamidamarusig3
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

[ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Jul 25, 2013 10:43 pm

Spoiler:

Τότε , μιάς και πηγαίναμε απο τον ίδιο δρόμο , και είχα απορείες για το τί ήταν ο αδερφός μου , του είπα :
Όι , να σου κάνω μία ερώτηση? Εκείνος , είπε :
Φυσικά , ότι χρειάζεσαι και πιστεύεις πως ξέρω , ρώταμε κατευθείαν , μήν μου ζητάς τον λόγο! Τότε , εγώ του είπα :
Μήπως ξέρεις τον Daichi D. Drake? Εκείνος , ενώ έσφυξε τις μπουνιές του και σταμάτησε να περπατάει , είπε :
Αυ..Αυτός ο μπ***δος!... Αυ..Αυτός είναι που σκώτοσε τον πατέρα μου πρίν 4 χρόνια! Τον κυνηγάω , εγώ μαζί με αρκετό ναυτικό! Έχω ακούσει πως είναι αρκετά δυνατός μα δέν με ενδιαφέρει.. Έχω ορκιστεί να τον σκωτόσω , εγώ και ο Meitsu , ο φίλος μου.. Είναι ένας μεγαλύτερος μου , ο οποίος είχε ενταχθεί στο ναυτικό αρκετό καιρό πρίν απο μένα!.. Με πληροφόρισε μέσω του Den Den , πως αυτές τις μέρες , είναι στα ίχνη του.. Βρίσκεται στην Grand Line! Εγώ τρομαγμένος τότε , είπα :
Τ..Τι!? Τ..ΤΙ ΛΕΣ?! Είμουν πραγματικά έτοιμος να τον χτυπίσω.. Πού στο καλό έμπλεξε πάλι ο ηλίθιος ο αδερφός μου!?
Αυτό που άκουσες.. Πρίν κάποιες μέρες , ήταν τυχερός , διότι ένας άντρας , νομίζω το όνομά του είναι Vladimir , ο οποίος ισχυρίζεται πως είναι αδερφός του , τον προστάτευσε απο μία επίθεση του Meitsu! Θα τον είχαμε σκωτόσει στα σίγουρα! Αυτά που άκουσα με έκαναν να παγώσω... Σταμάτησα , και σώπασα ξαφνικά , με αποτέλεσμα να τον κάνω να τρομάξει με την ξαφνική σιωπή μου!.. Τί στο καλό έλεγε?! Μίλησε για τον Vlad , και για τον Daichi!.. Ο Daichi είναι σε κύνδινο απ'όσο άκουσα... Μ..Μα ο.. Ο vlad ηταν νεκρός , τόσα χρόνια απ'όσο ξέρω!.. Τί στο καλό που δέν ήξερα συνάιβενε..? Δέν ήταν η πρώτη φορά που άκουγα πως ο Vlad ζεί , και γιαυτό σοκαρίστηκα για τα καλά!

By zura :
[ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Ryodamidamarusig3
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Jul 25, 2013 10:56 pm

Εκείνος τότε συνέχισε να μιλάει ...
Έχω ορκιστεί να του κόψω το κεφάλι , και να το φέρω στην κυβέρνηση ωστε να πάρω λεφτά και να το απολαύσω όταν θα βλέπ-... Εγώ τον σταμάτησα νευριασμένος τότε :
YUKO! Τρομαγμένος τότε , σταμάτησε , και γύρισα και τον κοίταξα με πραγματικά φονικό βλέμα...
Δέν θέλω να έιναι αλήθεια αυτά που λές γιατί σε συμπάθισα.... Εκείνος τότε είπε :
R..Ry..Ryo!? Ενώ κοιτούσε το πρώσοπό μου , φαινόταν σάν σιγά σιγά να μ'αναγνώριζε!.. Τον πλησίασα , τον έπιασα απο τον λαιμό , τον σήκωσα , και τον έριξα κάτω , στο έδαφος... Ενώ συνέχισα να τον κρατάω απο τον λαιμό και έπεσε το καπέλο μου , είπα :
Τώρα πιστεύω κατάλαβες ποιός είμαι! Κατάλαβες εε?! Τί θα κάνεις!? Θα με πρωδόσεις? Ε?! Για πές μου! Σήκωσα το χέρι μου να τον χτυπίσω , και εκείνος είπε ενώ σήκωσε το ένα χέρι του να σταματήσει την μπουνιά μου , και με το άλλο κρατούσε το χέρι που τον έσφυγκα και δέν έπερνε ανάσα.
Az..Azazel!.. Μ..Μη! Τότε , σταμάτησα , κατέβασα την μπουνιά μου , σταμάτησα να τον σφύγγω , και είπα :
Αν πάθει κάτι κάποιος απο την οικογένιά μου , ή με πρωδόσεις , στο ορκίζομαι πως θα σε σκωτόσω , μα πρώτα θα σκωτόσω όποιον έχεις ζωντανό κοντινό σου άνθρωπο! Και για να ξέρεις ,α αυτόν τον Meitsu , θα τον σκωτόσω πρωτού το καταλάβει!

By zura :
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Jul 25, 2013 11:05 pm

Νευριασμένος τότε εγώ , και τρομαγμένος ο Yuko ήταν οι ρόλοι μας... Εκείνος , έκανε πίσω σιγά σιγά λόγο του φόβου του..
Ει..Είσαι.. Ο Az..Azazel D. Drake!! Σήκωσα το καπέλο μου , το φόρεσα , και τον κοίταξα ενώ ήταν πεσμένος κάτω , και είπα :
Η τυφλός , ή παραπλιγηκός είσαι! Το καλό σου , να το ξέρεις μόνο εσύ αυτό! Κατάλαβες?! Εκείνος τρομαγμένος , είπε :
Δε..Δεν πρόκειτε ν..να μιλήσω!.. Ο.. Ο Daichi! είναι αδερφός σου?! Τον κοίταξα πάλι με μισητό βλέμμα , και ενώ τρόμαξε , γύρισα και συνέχισα να προχωρώ.. μπήκα νευριασμένος στο σπίτι μου , και για να κλείσω , την κοπάνισα την πόρτα.. Το σπίτι ήταν πραγματικά ωραίο , μα σε δευτερόλεπτα , το κατέστρεψα! Πετούσα πράγματα αποδώ και αποκεί , έσπαγα τα πάντα! Τα νεύρα μου στα καλά του καθουμένου , γίναν κομμάτια τόσο πολύ που σπάσαν!... Ενώ 10 λεπτά σπαζόματος και καταστροφής του σπιτιού σταμάτησα , έσφυξα τις μπουνιές μου και είπα :
Οι οι! δεν είμαι ικανός να κάνω μία αποστολή?! Δ..Δέν είμαι ικανός καλά καλά να.. Να προστατέψω τον μικρό αδερφό μου?! Ν..Να γνωρίζω αν ζεί ο μεγαλύτερος?! ΑΑΑΑΑΑΑΑ! Τότε έτρεξα και κοπάνισα τον τοίχο.. Ενώ έκανα μία μικρή τρύπα , και εκτός το οτι πόνεσα και μάτωσα στο χέρι μου , προκάλεσα και δυνατό θόρυβο.. Πραγματικά , όποιος ήθελε να αναμετριθεί μαζί μου εκείνη την στιγμή , έπρεπε να είναι ή ηλίθιος , ή να ήθελε να αυτοκτονίσει! Τίποτα δεν με σταματούσε απο το να κάνω μακελιό το νησί! ούτε καλά καλά αυτός ο Smoker!

By zura :
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Jul 25, 2013 11:14 pm

Ενώ συνέχισα για αρκετή ώρα να σπάω πράγματα , κουράστικα , και είχα κάνει τις γροθιές μου κόκκινες απο τα αίματα που έβγαιναν απο τις πληγές που δημιουργήθηκαν!... Σταμάτησα οριστηκά , πήγα στο μπάνιο , και έπλενα τα χέρια μου.. Τότε μου ήρθε η ιδέα , να κάνω ένα μπάνιο για να χαλαρώσω!... Και έτσι έκανα... Κάθισα και έκανα μπάνιο αμέσως... Ενώ τελείωσα , σκουπίστηκα , ντύθηκα , και ξάπλωσα στο κρεβάτι.. Έκλεισα τα μάτια μου , και άρχισα να σκέφτομαι το τί θα κάνω , ή το τί θα έπρεπε να κάνω!... Λίγο αργότερα , σκέφτηκα πως έπρεπε να φερθώ φυσιολογικά!.. Σαν να μήν έγινε τίποτα.. Και άν μαθευόταν τίποτα , θα έπαιζα το παχνίδι "σκώτοσε όσο πιό πολλούς μπορείς"... Ενώ καθόμουν και σκεφτόμουν , εκτός απο το θέμα με την αποστολή , και το θέμα για τον Daichi και τον Vlad , με πήρε ο ύπνος...Ενώ ξύπνισα λίγες ώρες αργότερα , αφού ήταν αυτό το "κάτι" στο μυαλό μου και με ξυπνούσε , να κάνω γρήγορα , για να πάω να βρώ τα αδέρφια μου , κοίταξα έξω , και ήταν βράδυ... Φόρεσα την στολή μου , και είπα να πάω να ρίξω μία ματιά.. Ήθελα να δώ το τί στο καλό συναίβενε στην βάση των μαρίν!.. Ενώ βγήκα έξω , είδα πως είχε ψύχρα.. τότε απο μέσα μου :
αυτή η βραδυνή ψύχρα , είναι χειρότερη και απο τον χειμώνα! Ενώ κοίταξα το μικρό ρολόι που κουβαλούσα , η ώρα ήταν 4:30 τα χαράματα , και εγώ ο ηλίθιος προοριζόμουν στην βάση των μαρίνς , για να δώ μήπως υπήρχαν νέα για τα ηλίθια έγγραφα που έψαχνα , για την παράταξή μου.. Αρχιζα σιγά σιγά να σκέφτομαι την αλλαγή της παράταξής μου!

By zura :
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Jul 25, 2013 11:22 pm

Σκεφτόμουν το πόσο καλύτερα θα ήταν να είμουν πειρατής , να πραγματοποιήσω το κανονικό μου όνειρο και όχι αυτό που ήθελε ο παππούς μου και ο πατέρας μου!..Και εκτός αυτού , θα ήμουν και με τον αδερφό μου , τους φίλους που έκανα και είναι πειρατές , και γενικά θα είμουν ελέυθερος να κάνω ότι θέλω!... Λίγο αργότερα έφτασα στην βάση.. Είδα πως είχε ανοιχτό το φώς μόνο απο ένα παράθυρο πάνω... Μπήκα μέσα , και δέν ήταν κανένας.. Όλα τα φώτα σβηστά , και η ησυχία περισσότερη και απο τον αέρα που εισπνέουμε!... Ενώ σκέφτηκα πως δέν είχα να χάσω τίποτα ,  πήγα πάνω , να δώ απο πού προερχόταν αυτό το φώς... Κοίταξα , και ήταν μία πόρτα , λίγο ανοιχτή και παράγαγε φώς!... Πλησίασα , και είδα πως ήταν το γραφείο του smoker!.. Τον άκουσα να μιλάει στο Den Den...
Ηλίθιοι.. Δέν μπορώ εγώ να ξημεροβραδυάζομαι περιμένοντας μία απλή απάντησή σας! Θέλω τα έγγραφα όσο πιό νωρίς γίνεται!.. Και δέν σηκώνω κουβέντα περι θέματος δέν γίνεται κτλπ! Αν όχι σε 2 εβδομάδες , το λιγότερο 1 μήνα!
Smoker , λυπάμαι , μα δέν τα έχουμε ούτε εμείς!.. Περιμένουμε να τα παραλάβουμε , και μόλις έρθουν θα τα μελετήσουμε , και θα στα φέρουμε! Ο smoker τότε , χτύπισε δυνατά το γραφείο , και εκτός το οτι τρόμαξα και έκανα λίγο πίσω , είπε :
Μπάκα! Σας είπα πως δέν θα ρίξετε ούτε την παραμικρή ματιά σαυτά καταλάβατε?! Εδώ εγώ καλά καλά δεν θα τα δώ! Πρέπει να τα παραδώσουμε εκεί που πρέπει απο χέρι σε χέρι.. Απο τον αδύναμο στον δυνατό! Γιαυτό κάντε γρήγορα , διότι στο τέλος θα έρθω μόνος μου να τα πάρω!
Μα..Μαλιστα κύριε.. Σήμερα πληροφορίθηκα πάντως , πως σε περίπου 1 μήνα θα φτάσουν σε εμάς... Μέχρι να φτάσουμε εκεί , για λόγους ασφάλειας κτλπ , θα κάνουμε 1μιση μήνα το λιγότερο.. Το μόνο που μπορώ να κάνω για να είμαι σίγουρος.. Διότι , απ'όσο βλέπεις δέν είμαι και τόσο δυνατός να προστατευτώ απο οτιδήποτε.. Αν όχι 2 μήνες , σου υπόσχομαι σε 1μιση!

By zura :
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Jul 25, 2013 11:34 pm

Εκείνη την στιγμή , είπε ο τύπος απο το Den Den :
Oι , επείσης , μου είπαν να σε πληροφορίσω για το εξής! Ο Vladimir D. Drake , σκώτοσε τους Department Of Supplies Boats πρίν κάτι μέρες , στην μπαρουταποθήκη της Shell's Town..Γνωρίζεις τίποτα που δέν ξέρω , και με είπαν να σε πώ?
Αυτός ο μπ***δος , δέν το βάζει κάτω! Όλο και γίνετε πιό κοντινή η παρουσία του στον Azazel.. Αυτό που γνωρίζω , είναι το κάθαρμα ο Vladimir! Δεν καταλαβαίνω την σκεπτική του! Αφου ο αδερφός του συνεργαζόταν με τους Department , γιατί τους σκώτοσε? Μήπως θέλει να μας βοηθίσει? Τ..Τί γίνεται εδώ? Είμαι σίγουρος πως θα ερευνίσω , και θα μάθω την όλη αλήθεια!... Πάντως , δέν θα έπρεπε να ασχολούμαι με τόσο ασήμαντα θέμματα ενώ έχω σοβαρότερα! Ίσως στον ελεύθερό μου χρόνο , να πάω να τους πιάσω και τους 2.. Για την ακρίβεια τον έναν , διότι ο Vladimir είναι αρκετά δυνατότερος , και δέν έχω τόσες πιθανότητες εναντίον του.. Τότε νευριασμένος , ενώ πήγα να κοιτάξω , έσπρωξα λίγο την πόρτα , και ενώ πήγε να κοιτάξει , έκανα πίσω.. Έτρεξα και κρύφτηκα μέσα σε έναν άδειο κάδο που είχε στον διάδρομο , και ο smoker είπε στο Den den :
Περίμενε 5 λεπτά , κλείνω!... Έγινε καπνός στην κυριολεξία..! Βγήκε απο το γραφείο σε μορφή καπνού , κοίταξε , και ενώ δέν με είδε , γύρισε , και έκλεισε καλύτερα την πόρτα , κλειδόνοντας κιόλας... Ενάμισης μήνας λοιπόν ήταν αυτός που θα έπρεπε να περιμένω έ? Λοιπόν , θα είναι σπουδαία εμπειρία και δράση κάτι τέτοιο.. 1μισης μήνας κρυφός πράκτορας μέσα στο ναυτικό.. Ένας επαναστάτης , ο οποίος θα κλέψει τα έγγραφα αυτά και θα φύγει!... Ας δούμε λοιπόν το τί θα γίνει!

By zura :
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Jul 25, 2013 11:40 pm

TIMESKIP

Πέρασε περίπου 1,5 μήνας... Ξύπνισα στο σπίτι το οποίο είχα καταστρέψει πρίν καιρό , και κοίταξα έξω.. Ήταν ήδη πρωί... Σηκώθηκα , και ενώ χασμουργήθηκα , είπα :
Yosh! έφτασε επιτέλους και αυτή η μέρα! επιτέλους!..λοιπόν! Ας τελειώνω με αυτό , να την κάνω απο εδώ!

Περιλιπτικά , το τί συναίβει τον 1.5 μήνα αυτόν:
Ενώ το ίδιο πρωί που ήρθε , την μέρα εκείνη στο ναυτικό που παρακολουθούσα τον smoker , πήγα στο ναυτικό και ξεκίνησα την προπόνηση , ο Υuko , έκανε πως δέν ήξερε τίποτα , μα με πλησίαζε , με σκοπό να γίνουμε "φίλοι".. Όπου έτσι περίπου έγινε.. Τον έσωσα αρκετές φορές που κυνδίνεψε , διότι με έσωσε και αυτός , μή λέγωντας ποιός πραγματικά είμαι... Το παρακολουθιτό , συνεχίστηκε για καιρό.. Καθόμουν κάθε μέρα σχεδόν έξω απο το γραφείο του Smoker , και έπερνα πληροφορίες για τα έγγραφα αυτά , το πότε θα έρθουν κτλπ , μα και γενικότερες πληροφορίες , οι οποίες πιστεύω θα με βοηθίσουν στο υπόλοιπο ταξίδι μου (αγνωστες ακόμη! Θα τις δούμε στις επόμενες ιστορίες!)... Ενώ έμαθα την προηγούμενη εβδομάδα το πότε θα φτάσουν τα έγγραφα , πώς θα φτάσουν , απο ποιόν κτλπ , ετοιμάσα για το σημερινό πρωί οπου θα έφταναν , ένα καλό σχέδειο για να τα πάρω , το οποίο θα δούμε αργότερα!..

By zura :
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Jul 25, 2013 11:48 pm

Τα έγγραφα θα φτάναν σήμερα το πρωί , κρυφά στο νησί.. Μα εγώ ήξερα πώς!.. Μία ψαρόβαρκα με κίτρινα πανιά , θα έφερνε έναν σάκο , η οποία θα είχε ψάρια μέσα , και χομμένο , ένα σιδερένιο κουτί το οποίο θα είχε μέσα τα έγγραφα... Αποφάσισα λοιπόν να κάτσω κοντά στο λιμάνι , να δώ πότε θα φτάσουν.. Και έτσι έκανα.. Ενώ είχα σηκωθεί , φάει , ετοιμαστεί κτλπ , με αποφασιστηκότητα , πλησίασα στο λιμάνι.. 2 ώρες αργότερα , η ψαρόβαρκα αυτή έφτασε.. Ήταν μέσα 2 άτομα σαυτήν!.. Κατέβηκαν με τον μεγάλο σάκο , και άρχισαν να προχωράν...Εγώ τους ακολουθούσα , κρατόντας απαρατήρητη στάση.. Όταν έφτασαν στο στενό , το οποίο θα τους έβγαζε πιό γρήγορα προς την βάση , σκέφτηκα :
Γιατί στο καλό κάποιος που φοβάται να μήν του επιτεθούν και του πάρουν κάτι πολύτιμο να μπένει σε ένα στενό!? ένα σκωτεινό στενό σαν αυτό!? Τότε , έτρεξα κοντά τους.. Γύρισαν , με κοίταξαν , και σταμάτησαν!..Εγώ ετοιμαζόμουν να τους επιτεθώ.. Εκείνοι είπαν :
Όι! Εσύ είσαι αυτός που ο κ. Smoker είπε πως θάρθει να παραλάβει αυτά τα χαρτιά? Τότε , κατάλαβα πως η βία δεν ήταν απαραίτητη για να κερδίσω τα χαρτιά αυτά! Τους κοίταξα , και σε φάση "Not Bad" , είπα :
Ναι βρέ , φυσικά και είμαι εγώ.. Δώστε τά μου , και καλό σας δρόμο! Εκείνη με άκουσαν , και άρχισαν να τρέχουν.. Γύρισα ανάποδα τον σάκο , και ενώ έπεσαν τα ψάρια , έπεσε και το σιδερένιο κουτί που λέγαμε? Αυτό!... Το πήρα , και άρχισα να τρέχω προς το μπαρ "Gold Roger"... Ήξερα που ήταν.. Γενικά , όλον αυτόν τον χρόνο , προπονήθηκα αρκετά , και έμαθα και αρκετά καλά το νησί...

By zura :
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Jul 26, 2013 12:08 am

Ενώ έφτασα εκεί , συνάντησα τον Raoul , του έδωσα τα έγγραφα γρήγορα γρήγορα , και ενώ με ευχαρίστησε και αποχαιρετιστήκαμε , έφυγα τρέχοντας προς την πίσω μεριά που είχα αφήσει την βάρκα μου... Ενώ έφτασα , έβγαλα την ηλίθια στολή των μαρίν , το καπέλο και την μπαντάνα , τα τοποθέτησα σε ένα μικρό βαλιτσάκι οπου θα την είχα για ώρα ανάγκης όπως αυτήν , και την έβαλα κάτω απο το κρεβάτι μέσα στο μικρό δωμάτιο που είχα στην βάρκα μου... Ενώ τελείωσα με όλες τις υποχρεώσεις μου απέναντη στους επαναστάτες και όλα αυτά , έκανα κουπί , και άρχισα να προχωρώ για να φύγω απο το νησί.. Κοίταξα έναν μικρό χάρτι τον οποίο είχα κλέψει απο τους μαρίν , και είδα προς τα πού έπρεπε να πάω για να πάω στο επόμενο νησί μου , το Gecko Island!.. Μα έπρεπε να περάσω και απο το λιμάνι για να πάω προς τα εκεί... Το καλό θα ήταν πως θα έβλεπα και την αντιδραση των μαρίνς.. Σκεφτόμουν τότε όμως και την θέση του Yuko.. Γιατί στο καλό να μήν με κάρφωνε εκείνη την στιγμή , μιάς και ήξερε πως θα έφευγα και πως είμαι ο αδερφός του Daichi , του άντρα που σκώτοσε τον πατέρα του!?
Στο μεταξύ:
Αυτό που είπα πάνω , αυτό έγινε... Ο Yuko , ειδοποίησε τον Smoker για το τί ήθελα να κάνω , χωρίς να ξέρει πού θα τα παραδώσω τα έγγραφα κτλπ.. Έτσι ο Yuko πήρε 10 άντρες , ένα κανόνι και όπλα , και προχώρισε δίνοντάς τους εντολές προς το λιμάνι για να με σκωτόσουν!
Τώρα :
Ενώ τους βλέπω και τους 10 , και το κανόνι , κοιτάζω τρομαγμένος και λέω..
Τι στο.. Κοιτάζω τον Yuko τότε που ήταν μπροστά τους , και καθόταν με σταυρωμένα χέρια , και ενώ κοιτιώμαστε , λεει :
Αντρές! Ειδού ο στόχος μας! Τότε , ενώ μπορούσα να σηκωθώ να φύγω , και γενικά να αποφύγω τις επιθέσεις τους , μιάς και είμουν καλός πλοηγός , σταμάτησα το κουπί , σηκώθηκα , και είπα νευριασμένος δυνατά :
ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ! YUKO YULONG! ΕΊΣΑΙ ΕΝΑΣ ΨΕΥΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΙΛΟΣ ΑΝΤΡΑΣ! ΕΙΠ.. ΕΙΠΕΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΠΡΟΔΙΔΕΣ! ΠΩΣ ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΤΟ ΑΙΜΑ ΠΟΥ ΚΥΛΟΥΣΕ ΣΤΙΣ ΦΛΕΒΕΣ ΜΟΥ , ΔΗΛΑΔΗ Η ΣΥΓΓΕΝΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ Daichi , ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ? Ε ? ΠΕΣ ΜΟΥ! ΕΛΑΤΕ ΛΟΙΠΟΝ , ΠΥΡΟΒΟΛΙΣΤΕ ΜΕ! ΠΑΝΤΩΣ , ΠΑΡΟΛΟ ΤΟ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΙΖΗΣΩ , ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΓΥΡΙΣΩ ΓΙΑ ΕΚΔ-.. Τότε , ακούστηκε μία φωνή που είπε "ΠΥΡ" , και ενώ πήγε να πυροβολίσει το κανόνι , ο Yuko μπήκε μπροστά , και κλώτσισε το κανόνι , με αποτέλεσμα να το κάνει να αλλάξει πορεία.. Ενώ οι άντρες κατάλαβαν το οτι δέν ήθελε να με σκωτόσουν , όπλισαν τα όπλα τους και με στόχευσαν.. Φώναξαν : ΠΥΡ! εγώ έτρεξα τότε να κάνω κουπί να φύγω...ακουσα τους πυροβολισμούς , μα δέν περίμενα να μήν πάθει τίποτα η βάρκα μου! Γύρισα , και είδα τον Yuko πίσω , ο οποίος μπήκε μπροστά απο τους αντρες με το όπλο του , και δέχτηκε όλες τις σφαίρες!
Spoiler:

Σε φλάσμπακ φαίνονται μερικές σκηνές μαζί μας , τις οποίες θυμάται.. Και ενώ είναι στην άκρη του λιμανιού , γεμάτος τρύπες και αίμματα , φωνάζει :
Az..Azazel.. Η Ryo!.. Η όπως θές!.. Δ..Δέν.. Μπορείς...Να πείς!..Οτι δεν κράτησα.. ΤΗΝ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΜΑΑΑΑΑΣ! Κατάλαβα πως με έσωσε απο τις πιστολιές , και τις δέχτηκε αυτοκτονόντας! Τότε , έπεσε στην θάλασσα νεκρός.. Δέν έδωσα αρκετή σημασία εκείνη την στιγμή , παρόλο το οτι άρχισαν να στάζουν τα δάκρυά μου , και συνέχισα γρήγορα να κάνω κουπί , πρωτού με επιτεθούν ξανά!..

ΤΕΛΟΣ~!~!~!~!~!~!~!

By zura :
Other Sigs:

Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down

[ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next