Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Greek One Piece Role Playing Game

HomeΑρχικήSearchRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Affiliates

Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

[ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Jul 22, 2013 9:11 pm

Οι ιστορίες μου...:

Spoiler:

Στις προηγούμενες ιστορίες: Στις προηγούμενες ιστορίες , παρατηρίσαμε μία αρκετά μεγάλη περίοδο ιστοριών , σχετικά με τους Department Of Supplies Boats , τους οποίους εξώντοσε ο Vladimir , ο αδερφός μου ωστε να ξεμπλέξω... Όμως , είναι άγνωστο για τον πρωταγονιστή , δηλαδή εμένα , το τί συναίβει... Επείσης , ο αρχηγός της παράταξής μου , με έδωσε μία αποστολή , η οποία μου έλεγε να ενταχθώ μεταμφιεσμένος στο ναυτικό για 2 μήνες , και να πάρω κάποια χαρτιά τα οποία θα τα παραδώσω στο μπάρ Gold Roger... Εκτός τις περιπέτειες που είχα να κάνω , γύρισα πίσω να ολοκληρώσω την αποστολή μου...

Τώρα :

Το πλοίο μου ενώ σαλπάρει στον καύσωνα και έχω πεθάνει απο την ζέστη , επειδή βλέπω σιγά σιγά την Loguetown , σκέφτομαι :
Yosh! Μου φένεται πως ήρθε η ώρα να μεταμφιεστώ!.. παρά το οτι ήταν παράτολμο αυτό που πήγα να κάνω , πήγα στο μικρό δωμάτιο του καραβιού μου , και φώρεσα την στολή των μαρίνς οπου μου είχε δώσει ο Burvy (Βλέπε ιστορία no.3).. Εκτός αυτού , φόρεσα μία μπαντάνα για να καλύψω τα μαλλιά μου , και το καπελάκι των μαρίν , το οποίο το φόρεσα περισσότερο για να καλύψω τα μαλλιά μου και το πρώσοπό μου , παρά το να προστατευτώ απο τον ήλιο.. Ενώ δέν ήθελα να πάω με μία απλή βάρκα μπροστά σε όλους , όπως αυτή , διότι θα καταλάβεναν πως δεν έιμουν μαρίν , αποφάσισα να πάω στο παλιό λιμάνι της Loguetown , το οποίο ήταν παρατιμμένο στην πίσω μεριά του νησιού...

By zura :
[ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Ryodamidamarusig3
Other Sigs:

Last edited by Ryo D. Amidamaru on Fri Jul 26, 2013 12:08 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

[ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Jul 22, 2013 9:18 pm

Ενώ το πλοίο μου πρωχορούσε , άνοιξα την τσάντα μου , και ξαναδιάβασα το γράμμα απο την αρχή!..
Azazel.. Έχω μία αποστολή για σένα!.. έμαθα πως πηγαίνεις προς την Loguetown , και έτσι βρήκα την ευκαιρία να σου δόσω την αποστολή αυτή... Θα πάς , θα ενταχθείς κρυφά στο ναυτικό , και θα είσαι σαν μυστικός πράκτορας...Σύμφωνα με τις πηγές μας , θα έρθει στο νησί ένας σύνδεσμος ναυτικού , ο οποίος θα φέρει κάποια απόρρητα έγραφα... Ναι απ'όσο κατάλαβες χρειαζόμαστε τα έγραφα αυτά!... Εκτός αυτού , όταν τα πάρεις θα τα πας στο μπάρ "Gold Roger"... Κάνε γρήγορα , διότι μόνο αυτήν την περίοδο στρατολογεί νέους άντρες το ναυτικό! Για την ακρίβεια , μόνο αυτήν την εβδομάδα...! Ενώ τότε είμουν σίγουρος για το τί επρόκκυτο η αποστολή μου , έβαλα το γράμμα στην τσάντα , και λίγο μετά , έβαλα την τσάντα μέσα στο δωμάτιο... Πήρα το κλειδή , κλείδωσα το δωμάτιο , και άρχισα να κάνω κουπί για να φτάσω γρηγορότερα!.. Όταν έφτασα , έδεσα την βάρκα μου , πήρα ένα τεράστιο γκρί κάλυμα , το έβαλα απο πάνω της , και είπα :
Λοιπόν!... Τα λέμε σε 2 μήνες... Αντίο υπέροχη βάρκα μου!.. Και τότε γύρισα , και άρχισα να προχωρώ με γρήγορο βήμα προς την πόλη... Δέν έτρεχα , διότι αν έτρεχα θα ίδρωνα και έτσι θα χρειαζόταν να έβγαζα το καπελο , πράγμα που σήμαινε οτι το πρώσοπό μου θα φαινόταν...
ΑΡΚΕΤΑ ΛΕΠΤΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ :
Ενώ παρόλο το οτι δεν έτρεχα , ειχα σκάσει λόγο του ήλιου , είχα φτάσει στην μεγάλη βάση των μαρίνς!... Μπήκα μέσα , και ήταν πραγματικά τεράστιος ο χώρος!.. Παντού νέοι άντρες... Παντού κόσμος... Το μέρος ήταν γεμμάτο... Και έτσι , πλησίασα σαυτούς...

By zura :
[ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Ryodamidamarusig3
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Jul 22, 2013 9:31 pm

Είχα πραγματικά φοβερή αγωνία και τρόμο... Σκεφτόμουν το τί θα γινόταν αν θα με έπιαναν , το τί θα πάθαινα κτλπ , μα τα έγραψα όλα και σκέφτηκα πως πρέπει σιγά σιγά να ξεκινήσω... Έτσι , κοίταξα ένα νέο αγόρι , και του είπα :
Όι! Μικρέ! Μ..Μήπως ξέρεις πού μπορώ να βρώ το μέρος στο οποίο στρατολογούνται οι νέοι άντρες απο το ναυτικό? εκείνος τότε μου απάντησε :
Ναί! Αν ενοείς σε εκείνο που πήγε ο αδερφός μου , είναι απο αυτόν τον διάδρομο ευθεία , αργότερα θα στρίψεις δεξιά , και απο το αριστερό σου χέρι , θα δείς μία πόρτα.. Άνοιξέ την , ανέβα τις σκάλες , και όταν φτάσεις στον 2ο όροφο , ψάξε για το γραφείο του κ. Smoker!... Τότε εγώ του απάντησα :
Μάλιστα! Σε ευχαριστώ πολύ μικρέ!.. Καλή σου τύχη!
Επείσης μεγάλε! Τότε , ενώ έκανα τον προορισμό που με είπε , έφτασα στο γραφείο του "Smoker" αυτουνού , και είδα πως απ'έξω , κάθονταν περίπου 20 άντρες και παραπάνω , που λογικά περίμεναν κάτι , φορώντας την στολή των μαρίν.. Τότε , ενώ έφτασα εκεί , κοίταξα έναν τύπο , και του είπα :
Όι! Φίλε!.. Εδώ είναι το μέρος στο οποίο στρατολογούνται οι νέοι άντρες απο το ναυτικό? Εκείνος μου απάντησε τότε :
Ναί! Αν είσαι και εσύ γιαυτό εδώ , πρέπει να περιμένεις μαζί μας εδώ έξω... Περιμένουμε τον γραμματέα του κ. Smoker να μας πεί να μπούμε.. Έχουν μία πρωσοπική δουλειά , μιλώντας για κάποια απόρρητα έγγραφα..! Παρεμπιπτόντως , το όνομά μου είναι Yukio.. Yuko Yulong! Εγώ τότε σκέφτηκα ένα όνομα στα γρήγορα , και αμήχανα είπα δίνοντάς του το χέρι μου :
Χ..Χάρηκα.. Εμμ..R..Ryo D. Amidamaru με λένε!..

By zura :
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Jul 22, 2013 9:41 pm

Χμμ.. Σάν να έχω ξαναακούσει ή να έχω ξαναδεί αυτό το όνομα απο κάπου! εγώ του απάντησα τότε :
Λογικά στο onepiece-rpg.forumgreek.com.. Εκείνος ενώ δεν άκουσε το τί του είπα , είπε :
Δέν άκουσα?
Τίποτα.. Λέω πως είμαι γνωστός χωρίς να έχω κάνει κάτι χεχ.. Τί στο καλό ήταν αυτό που πέταξα στα καλά του καθουμένου? Τέλος πάντων , ας πάμε στα φυσιολογικά μέτρα της ιστορίας , και ας αφήσουμε την πλάκα για αργότερα... Όταν μου είπε πως μιλούσαν για κάποια απόρριτα έγγραφα , τότε υποψιάστηκα μήπως μιλούσε για τα έγγραφα που είχα να πάρω στην αποστολή που πόσταρε Destro.. Συγνώμη , μπερδεύτικα , στην αποστολή που μου έδωσε ο αρχηγός της παράταξης μου μέσω ενός γράμματος... Ενώ το υποψιάστηκα αυτό , προχώρισα δίπλα στην πόρτα , και κόλισα πάνω , μπάς και ακούσω κάτι... Τότε άκουσα μία δυνατή φωνή να λέει :
Μάλιστα κύριε! Θα τους ειδοποιήσω να φέρουν τα χαρτιά στις 2 επόμενες εβδομάδες.. Μ..Μα είσαστε σίγουρος?! .. Έκανα πίσω χαρούμενος , και σκέφτηκα :
Μ..Μήπως λέει για τα έγγραφα που μου είπε ο Kakumeika Leader ?! Γιατί αν ναί , τότε είναι καλό αυτό , διότι θα τελειώσω γρηγορότερα μαυτό το σκηνικό με τους μαρίνς!.. Ενώ τώτε κοίταξα άν με κοιτάν , ξανακόλισα στην πόρτα και άκουσα μία βαρυά φωνή να λεει :
Είμαι απόλυτα σίγουρος! Μπορεί να γίνει μάχη για αυτά τα έγγραφα , είτε με τους επαναστάτες που θέλουν να τους βοηθίσουν , είτε με αυτούς! Έκανα πίσω όταν κοίταξα να με πλησιάζει ο Yukο.. Ποιούς στο καλό ενωούσε όταν έλεγε "αυτούς"? Άντε το επαναστάτες το κατάλαβα.. Ποιοί ήταν οι "αυτοί"?!

By zura :
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Jul 22, 2013 9:54 pm

Ο Yuko τότε , μου είπε :
Όι!.. Τρέμω πραγματικά , δέν περίμενα να έρθει αυτή η μέρα που θα ακολουθίσω το όνειρο του νεκρού πατέρα μου , και θα ενταχθώ επιτέλους στο ναυτικό! Είμαι πραγματικά συγκινημένος και ταραγμένος , μήπως κάτι δεν πάει καλά κτλπ! Τί στο καλό ήθελε πάλι εδώ αυτός?! Και γιατί στο καλό μου έλεγε για τον πατέρα του και το όνειρό του και το τί ένιωθε!? Ούτε κάν που τον ήξερα!... Δίχνωντας σεβασμό για να μήν προκαλέσω υποψίες , του είπα :
Χεχ.. Μήν φοβάσε , θα πάνε όλα καλά!... Και χέρομαι που εκπληρώνεις το όνειρο του πατέρα σου! Τότε , άνοιξε η πόρτα του γραφείου , εμφανίστηκε ένας άντρας με μεγάλη μύτη (χειρότερη και απο του πινόκιο χΔ) , και είπε :
Όσοι είσαστε εδώ για να ενταχθείτε στο ναυτικό , περάστε μέσα!... Μπήκαμε τότε όλοι μαζί.. Το γραφείο βρωμούσε καπνούς απο παντού.. Μπήκα μέσα και άρχισα να βήχω.. Είδα έναν άντρα ψηλό και με καλογραμωμένο σώμα , ο οποίος κρατούσε 2 πούρα μαζί και καθόταν σε μία καρέκλα...
Παρουσιαστείτε λοιπόν ένας ένας! Έκανα εγώ λίγο πίσω , αφού δεν ήξερα το τί έπρεπε να πώ , και περίμενα να πάει κάποιος άλλος πρώτος.. Πήγε ο Yuko , και τότε χτυπώντας το πόδι του κάτω και βάζοντας το ένα χέρι του στο μέτωπό του , είπε :
Yuko Yulong!
Λόγος που θέλεις να ενταχθείς !
Παγκόσμια ειρήνη και δικαιοσύνη , και υπακοή απέναντη στους μεγαλύτερης-τάξης μαρίν , τόσο όσο και στην Παγκόσμια κυβέρνηση!
Απο πού έμαθες να είσαι τόσο καλός , και πώς είναι οι σχέσεις της οικογενίας σου με την κυβέρνηση και το ναυτικό!..!?
Τα έμαθα απο τον νεκρό πατέρα μου , πρώην μαρίν , Yosamatu Yulong! Επεισης , όλοι έχουν ενταχθεί στο ναυτικό της οικογενίας μας , εκτός του αδερφού μου , ο οποίος είχε χαθεί πρίν πολλά χρόνια , όταν ήταν μικρός!..

By zura :
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Jul 22, 2013 10:03 pm

Ο Smoker είπε τότε :
Δεκτός! Ενώ σημείωσε το όνομά του και του έδωσε ένα χαρτάκι , είπε :
Στο απέναντι γραφείο απο τις τουαλέτες , θα μάθεις τί θα κάνεις! ΕΠΟΜΕΝΟΣ! ενώ εγώ έμαθα τι έπρεπε να πώ , πλησίασα εγώ , έκανα την ίδια στάση που έκανε ο Yuko , και είπα :
Ryo D. Amidamaru! Είπε τότε ο Smoker :
Λόγος που θέλεις να ενταχθείς!
Να υπηρετίσω σε εσάς και να δυναμώσω , τόσο ωστε να φτάσω σε μεγάλη θέση των μαρίν!
Απο πού το έμαθες αυτό , και ανάφερέ μου τις σχέσεις της οικογένιάς σου με εμάς και την κυβέρνηση!
Η οικογένιά μου πέθανε μαχώμενη εναντίον πειρατών.. Ο αδερφός μου ο μεγάλος , ο πατέρας μου , ο άλλος αδερφός μου και η μητέρα μου , παρόλο το οτι δέν ήταν μαρίν σας υποστίρηζαν.. Επείσης , υπάκουγαν πάντα ότι έλεγαν οι νόμοι και ήταν σωστοί πολίτες!
Παρόλο το οτι θα έπρεπε να σε απορρίψω διότι δεν είσουν μαχώμενος και εσύ στην μάχη εκείνη , σε δέχομαι.. Πάρε αυτό , και άκουσες το πού πρέπει να πάς! Όταν το άκουσα αυτό , ανακουφήστηκα μετά απο την τεράστια αγωνία που είχα και πέταξα ότι ψέμα μπορούσα , πήρα το χαρτάκι και βγήκα απο το γραφείο... Πρωτού πάω στο γραφείο απέναντι απο τις τουαλέτες , πήγα στην τουαλέτα , και έριξα λίγο νερό στο πρώσοπό μου... Είχα τρομάξει για τα καλά! ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΤΟ ΠΟΣΤ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΘΑ ΤΡΟΜΑΖΕ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ! Πίσω στο θέμα μας.. Σκουπίστηκα τότε , και βγήκα έξω...

By zura :
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Jul 22, 2013 10:14 pm

Πήγα τότε στο γραφείο , και οταν μπήκα , είδα έναν μικρόσωμο τύπο με γυαλιά , μαζί με 2 μαρίν που κρατούσαν όπλα απο δίπλα του , ο οποίος μου είπε :
Πές μου! Πλησίασα τότε και του έδωσα το χαρτάκι...
Μπαίνεις στον 22ο στρατιωτικό λόγχο , και το σπίτι το οποίο θα μένεις , είναι στο 2ο στενό πρίν απο την πλατεία στην οποία βρίσκεται η πλατφόρμα εκτέλεσης του Gold Roger.. Προαιρετική εργασία : να ξυπνήσεις απο τις 7 να έρθεις για πρωινό! Υποχρεωτική : Να ξυπνίσεις στις 8 και να έρθεις για την πρωσοπική προπόνηση του λόγχου σου , να είσαι ξεκούραστος και πάντωτε έτοιμος!.. Εκτός απο αυτά! Θα πάρεις τον εξοπλισμό σου , απο το υπόγειο.. Βέβαια , δέν θα πάς μόνος σου.. Θα περάσεις απο το γραφείο παράδωσης μηνυμάτων και εγγράφων στον 1ο όροφο , θα ζητίσεις βοήθεια απο κάποιον αρμόδιο και θα σου δώσει ότι χρειαστείς!... Ορίστε και τα κλειδιά του σπιτιού σου!.. Καλό σου δρόμο.. Πήρα τότε τα κλειδιά , και βγήκα απο το δωμάτιο... Άρχισα να προχοράω τότε προς τον 1ο όροφο , να φτάσω στο γραφείο παράδωσεις μηνυμάτων και εγγράφων.. Το καλό ήταν πως εκτός το οτι θα προπονούμουν τις 2 αυτές εβδομάδες ή τους 2 αυτούς μήνες , θα μάθαινα τώρα και το πού ήταν το γραφείο στο οποίο θα έβρισκα αυτό το οποίο ήθελα!... Ενώ έφτασα , είπα :
Συγνώμη , με εστειλαν απο τον 2ο όροφο , να με βοηθίσει κάποιος αρμόδοιος με τον εξοπλισμό μου.. Τότε είπε ένας απο τους τύπους μέσα :
Θα πάω εγώ παιδιά... Πήρε τότε κάτι κλειδιά , και βγήκε έξω απο το γραφείο... Πλέον ήξερα το πού βρισκόταν το μέρος που θα έπρεπε να έψαχνα..

By zura :
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jul 25, 2013 2:03 pm

Ενώ κατεβήκαμε στο υπόγειο , με κάτι κλειδιά ξεκλείδωσε την πόρτα , και μπήκαμε μέσα , μου έδωσε τον εξοπλισμό που χρειαζόμουν απ'όσο φαντάστηκα , και ειπε :
Λοιπόν , καλή σου τύχη... Πιστεύω , έμαθες το πού είναι αυτά που χρειάζεσαι... Τρομαγμένος , τότε είπα :
Τ..Τί εν..ενωείς? Γ.. Για πιό πράγμα μιλάς?
Μιλάω , για το σπίτι σου , το μέρος προπόνησής σας , και ότι άλλο πληροφορίθηκες! όταν κατάλαβα πως δέν μιλούσε για τα απόρρητα έγγραφα και το γραφείο παράδωσής τους , τότε ανακουφήστηκα
Εμ.. Ν..Ναί.. Μονο για το μέρος που θα προπονούμαστε δεν έμαθα..
Aπτην πόρτα που μπήκες , προχωράς όλο ευθεία , βγαίνεις απο την πίσω πόρτα , και βγένεις σε μία αυλή.. Ανοίγεις την πίσω πόρτα της αυλής , μία μεγάλη πόρτα , και έφτασες... Τέλος πάντων... Καλή σου τύχη! Ενώ μου εξήγισε , και μου ευχήθηκε καλή τύχη , τον ευχαρίστησα , και έφυγα... Πήγα να ψάξω για το σπίτι μου... Βγήκα απο την βάση , και άρχισα να προχωρώ.. Αν θυμόμουν καλά , μου είχε πεί πως το σπίτι μου βρίσκεται 2 στενά πρίν απο την πλατφόρμα εκτέλεσης του Gold Roger... ενώ ρώτισα έναν άσχετο πολίτη προς τα πού πέφτει η πλατφόρμα και μου είπε , προχώρισα , και 2 στενά πρίν φτάσω , έστριψα... Μπήκα στο στενό , και είχε πολλά σπίτια... Πώς στο καλό θα έβρισκα πιό είναι το δικό μου..?

By zura :
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jul 25, 2013 2:25 pm

Spoiler:

Έβγαλα τότε τα κλειδιά , και άρχισα να προσπαθώ να μπώ απο σπίτι σε σπίτι... Ενώ έκανα αρκετά λάθη , βγήκε ένας χοντρός τύπος που πήγα να μπώ στο σπίτι του , και είπε :
Ώστε με βρήκατε ε? τον κοίταξα τότε , και είπα :
Tί στο.. Εγώ απλά έψαχνα το σπίτ-.. με κλώτσισε τότε και με πέταξε κάτω απο τα 2-3 σκαλάκια.... Τον κοίταξα τότε , και είπα ενώ μου έπεσε το καπέλο..
Τί κάνεις παλιομπ****δε! Ενώ σηκώθηκα και έβαλα βιαστικά το καπέλο μου , και αυτός ήταν σε φάση αδιαφορίας αφού έλεγε τα δικά του , τον άκουσα να λέει :
Εσείς οι μαρίν θέλετε να με πιάσετε και ήρθατε στο σπίτι μου.. Λοιπόν ναι εγώ τον σκώτοσα τον Daichi! Ενώ και εγώ αδιαφορούσα μέχρι της στιγμής εκείνης και πήγενα απλά να τον βαρέσω , όταν άκουσα το όνομα Daichi (ο μικρός αδερφός μου) , του είπα :
Π..Ποιόν είπες πως σκ..σκώτοσες?!
Τον Daichi! Εκείνο τον ηλίθιο πειρατή.. Με ένα τατ-.. τότε τον κλώτσισα όσο πιο δυνατά μπορούσα με το πόδι μου , στην μεγάλη κοιλία του.. Ενώ λύγισε , είπα :
ΗΛΙΘΙΕ! ΕΔΩ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ ΕΓΩ! ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΥ ΛΕΣ!?
Φυ..Φυσικά!.. Γι..Γιατί ήρ..ήρθες σε μένα αν δεν ήρθες για τον φόνο του πειρατή αυτού?! Ενώ ήταν λυγησμένος , τον χτύπισα με το γόνατό μου στο πρώσοπο και έπεσε κάτω.. Ανέβηκα πάνω του , τον έπιασα απο τον γιακά και είπα :
Οι! Μήλα σοβαρα! Αυ..Αυτό που λές μπορεί να κοστίσει την ζωή σου!

By zura :
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jul 25, 2013 2:33 pm

Eκείνος ενώ συνέχισε να είναι αδιάφορος και να μου σπάει τα νεύρα πετόντας βλακίες , τον έπιασα με τα δύο χέρια μου απο το κεφάλι , και άρχισα να τον κοπανάω στο πάτωμα... Τότε είπα :
ΜΙΛΑ! Αν συνεχίσεις να μένεις σε σιωπή , τότε θα αναγκαστώ να σε σκωτόσω! αν μου πείς την αλήθεια , θα σε αφίσω ελεύθερο..
Δέν χρειάζομαι βοήθεια για να απελευθερωθώ! Ούτος η άλλως , είμαι ο άντρας που θα γίνει βασηλιάς των πειρατών... Ενώ τον χτύπισα με την μπουνιά μου πάλι στο πρώσοπο , είπα :
Μπάκα! αν θέλω σε σκωτώνω εδώ και τώρα! Γιαυτό.. ΠΕΣ ΜΟΥΥΥΥΥ! Εκείνος τότε είπε:
Δέν μπορείς να με σκωτόσεις έχω αποδράσει απο το impel dow-... ενώ έμενε αδιάφορος , και πετούσε τις δικιές του βλακείες , άρχισα να τον βαράω.. μέχρι που λυποθήμισε... Εκείνη την στιγμή , περνούσε ένας άλλος άντρας απο δίπλα μου , με μία τσάντα μεγάλη , και στολή των μαρίν.. Μου είπε τότε :
Όι ! Ryo! Τ..Τί κάνεις εδώ?! Γύρισα , και είδα πως ήταν ο Yulong... Τότε βρήκα μία δικαιολογία , και είπα :
Εχμ.. Έμπλεξα με αυτόν τον τύπο.. Μου είπε πως είναι εγκληματίας! τότε είπε και ο Yulong :
Μήν φοβάσαι.. Το μόνο που κάνει , είναι να προσπαθεί να το πάιξει δυνατός και κακός , επινοόντας ψεύτικες μάχες τις οποίες κέρδισε , λέγοντας για παράδειγμα πως σκώτοσε κάποιον... το μόνο που κάνει , είναι να κάθετε στο σπίτι του , να τρώει και να ψάχνει για πληροφορίες πειρατών , τους οποίους λέει πως σκώτοσε!

By zura :
Other Sigs:

Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down

[ΤΕΛΟΣ-Aποστολή] Back to Loguetown for my mission!.. A new start[New Arc] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next