Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Greek One Piece Role Playing Game

HomeΑρχικήSearchRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Affiliates

Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

[ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Jul 20, 2013 1:33 pm

Οι ιστορίες μου...:

Στην προηγούμενή μου ιστορία: Στην προηγούμενή μου ιστορία , πήγα στο Baratie , και αναμετρήθηκα με έναν μαρίν , τον ren D. tao .. Αργότερα της μάχης βέβαια , δώσαμε τα χέρια και γίναμε "φίλοι"... Εκτός της μάχης μας , έφτασε ένας αντίπαλος του ren , και μερικοί τύποι , βασικά άντρες του Don Krieg , που ήθελαν να με σκωτόσουν... Βασικά , αρχικά είχαν πει πως με σκώτοσαν , μα όταν με είδαν ζωντανό , προσπάθισαν να το κάνουν... Με συνεργασία γνωστών μου επαναστατών , τους νικήσαμε... αργοτερα απο την μάχη , ο κάτοχος του Baratie , ο Ζef , επειδή όπως είπε με συμπάθισε , μου έδωσε μία Vivre Card , η οποία θα με οδηγούσε σε ένα μαγαζί για να πάρω εξοπλισμό για τις μάχες μου.. Όπως ελεγε ήμουν αδύναμος... Και έτσι θα δυνάμωνα...

ΤΩΡΑ :

Ενώ το πλοίο μου τρέχει με υπερβολική ταχύτητα λόγο του ξαφνικού αέρα , η Loguetown , αρχίζει να φαίνεται!... Με αποφασιστηκότητα κοιτώ , έχωντας το ένα πόδι μου στην άκρη του πλοίου , και το ανάστημά μου όρθιο.. Λόγο του οτι ψιλοκρύωνα , φορούσα τον μανδύα των επαναστατών ... Εκείνη την στιγμή , ο αέρας άρχισε να γίνεται ακόμη πιο δυνατός.. Χωρίς δεύτερη σκέψη , γύρισα να πάω να μαζέψω τα πανιά.. Καθός τα μάζεψα , ξαφνικά , ένα χαρτί έφτασε στα μούτρα μου λόγο του αέρα... Το πήρα , και είδα , πως δέν ήταν ένα απλό χαρτί , αλλα ένα γράμμα...
Εν..Ενα γραμμα για μένα?! Το άνοιξα τότε , και είδα ενα χαρτί , που είχε ένα ανεβοκατέβατο κείμενο... Άρχισα τότε να διαβάζω:
Αzazel.. Ενώ διάβασα το όνομά μου , κατάλαβα τί στο περιείχε το γράμμα αυτό...
Μην μου πείς πως-.-... και τότε συνέχισα να διαβάζω..
Azazel.. Έχω μία αποστολή για σένα!.. έμαθα πως πηγαίνεις προς την Loguetown , και έτσι βρήκα την ευκαιρία να σου δόσω την αποστολή αυτή... Θα πάς , θα ενταχθείς κρυφά στο ναυτικό , και θα είσαι σαν μυστικός πράκτορας... Εκείνη την στιγμή , πήρα να πιώ ένα ποτήρι νερό... Ενώ είχα το νερό στο στόμα μου , διάβασα λίγο πιο κάτω και..
Θα παραμίνεις για 2 μήνες.. Ενώ έφτυσα τότε το νερό , είπα :
Δυ...Δυ..Δύο μήνεεες?! Τ..Τί στο καλό θα κάνω 2 μήνες στο ηλίθιο αυτό νησί!? ενώ συνέχισα να διαβάζω :
Σύμφωνα με τις πηγές μας , θα έρθει στο νησί ένας σύνδεσμος ναυτικού , ο οποίος θα φέρει κάποια απόρρητα έγραφα... Ναι απ'όσο κατάλαβες χρειαζόμαστε τα έγραφα αυτά!... Εκτός αυτού , όταν τα πάρεις θα τα πας στο μπάρ "Gold Roger"... Κάνε γρήγορα , διότι μόνο αυτήν την περίοδο στρατολογεί νέους άντρες το ναυτικό! Για την ακρίβεια , μόνο αυτήν την εβδομάδα...! εκείνη την στιγμή , είπα :
Οχι τώρααα! Δεν μπορεί να μου συμβαίνει κάτι τέτοιο!.. Τότε είδα πως είχε και ένα μικρό κομμάτι ακόμα κάτω που έγραφε :
Υ.Γ.  ΜΗΝ ΛΕΣ ΟΧΙ ΤΩΡΑ! άνοιξα τότε τα μάτια μου τρομαγμένος βλέποντας το υστερόγραφο!..

By zura :
[ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Ryodamidamarusig3
Other Sigs:

Last edited by Ryo D. Amidamaru on Sun Jul 21, 2013 9:14 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Jul 20, 2013 1:57 pm

Εκείνη την στιγμή , σκέφτηκα το εξής : To καλύτερο κατα την γνώμη μου την στιγή εκείνη , ήταν να κάνω αυτό που μου είπε ο Ζef , σχετικά με τον εξοπλισμό , και να αποχωρίσω απο το νησί αυτό , διότι θα με αναγνωριζαν εξαιτίας του ντυσίματός μου , και του πρωσόπου μου.. Δέν μπορούσα ακόμη να ενταχθώ στο ναυτικό έτσι... Γιαυτό , κάλυψα εντελώς το πρώσοπό μου με τον μανδύα , και ενώ έφτασα στο λιμάνι , έδεσα το πλοίο μου , και τότε κατέβηκα...Ξαφνικά , σταγόνες βροχής άρχισαν να πέφτουν..
Αυτος ο παλιόκαιρος!-.-' .. Τότε , ενώ είχα την Vivre Card στο χέρι μου και την έσφυγκα , άνοιξα την παλάμι μου , και η Vivre Card , μου έδιχνε τον δρόμο... Άρχισα να τρέχω τότε ενώ ακολούθισα τον προορισμό της και με έβγαλε απο στενό σε στενό , σε ένα μαγαζί , σχετικά κρυμμένο στα στενά του νησιού... Μπήκα μέσα , και ενώ άνοιξα την πόρτα , και ακούστηκε ένας ξαφνικός ήχος... Κοίταξα τον τύπο που ήταν πίσω απο το ταμείο , και ήταν ένας ψηλός με καλογραμωμένο σώμα , μακρυά γκρίζα μαλλιά , και απ'όσο φαινόταν ελάχιστα ηλικιωμένος... Τότε μου ειπε :
Λοιπόν.. Τί είναι αυτό που ζητάς σε αυτό το μαγαζί? απελπισμένο φαινόταν το πρώσοπό του .. Η πρώτη μου σκέψη ήταν πως λογικά , επειδή δεν είχε αρκετό κόσμο στο μαγαζί , λόγο του οτι βέβαια ήταν κρυμμενο , θα ήταν έτσι...
Εμμ.. Βασικά... άνοιξα το χέρι μου , είδα το όνομα που ήταν γραμμένο στην Vivre Card , και είπα :
Εσύ είσαι ο Raidyoung?
Λέγε με Raid.. αρχικά , πές μου πώς στο καλό ξές το όνομά μου , και 2ον τί ζητάς σε αυτό το άθλιο μαγαζί? Τότε , τον κοίταξα και είπα :
Βασικά το μαγαζί δέν θεωρείτε άθλιο.. επείσης είμαι εδ-.. Με διέκοψε τότε λέγοντας :
Δεν θεωρείτε άθλιο?! Χαχαχχαα! Αυτό το μαγαζί υπάρχει απο τοτε που ζούσε ο παππούς μου , και δέν έχει καθόλου πελατεία τα τελευταία χρόνια!.. Όταν ακόμη η Loguetown ήταν έρημη... Πρίν πολλά χρόνια.. Δέν ήταν χτισμένα αυτά τα σπίτια κτλπ γύρω απο το μαγαζι μου , και ναί βέβαια , είχα κόσμο.. Σιγά σιγά όμως , οι άνθρωποι άρχισαν να "εξελίσονται"!.. Και χτίσαν εκατοντάδες σπίτια.. Όχι δεν με πείραξε αυτό! Με πείραξε που , εκτός του οτι δεν με ρώτισαν , το έκαναν γύρω απο το μαγαζί μου... Και δεν είναι μόνο αυτός ο λόγος που παραμμένει έρημο , κάπωτε πέρασαν αποδώ μεγάλοι πειρατές και πήραν τον εξοπλισμό που χρειάζονταν.. Αλλα κατέλληξαν νεκροί.. Και όλοι πιστεύουν πως τα όπλα που πουλάω , είναι καταραμμένα... Και έτσι αρχίζω να πιστεύω και εγώ!.. Πιστεύω πως υπάρχει μία κατάρα που διώχνει τον κόσμο απο το μαγαζί μου.. Εσύ λοιπόν?! Είσαι η εξέρεση?! Σήκω φύγε! Δέν χρειάζεται να πεθάνεις και εσύ απο το "καταραμμένο" ξίφος που θα αγοράσεις! Χαχαχα.. Άθλιοι ανθρώποι!

By zura :
[ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Ryodamidamarusig3
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Jul 20, 2013 2:15 pm

Λοιπόν.. Δέν έχω να πώ κάτι για το μαγαζί σου.. Έχω να σου πώ το εξής..Ο Ζef Με έστειλε εδώ για να αγοράσω τον κατάλληλο εξοπλισμό , όπως μου είπε , για να μήν είμαι πλέον αδύναμος...
Ο.. Ο Zef?! Γ..Γιατί στο καλό να σε πιστέψω?! Ο Zef έχει να μου μιλήσει χρόνια! του έδειξα τότε την vivre Card που με έδωσε ο γέρος , και είπα :
Ορίστε η απόδειξη.. Επείσης , απο αυτό το χαρτάκι , ή ότι στο καλό είναι , γνωρίζω το όνομά σου!.. Λοιπόν , θέλω ένα απο τα "καταραμμένα" όπλα σου για να φύγω.. Τότε , ενώ κοίταξε το χαρτάκι είπε :
Αδ..Αδύνατον! Χεχεχεε! Ο Z..Zef! Ο Zef μου έφερε πελάτι! Χεχεχεχεχε!.. Τον παλιόγερο!... Τέλος πάντων... Θα σου δώσω ότι καλύτερο έχω , σαν δώρο βέβαια , είσαι ο πρώτος πελάτης μου μετά απο τόσα χρόνια... Περισσότερο θα αξίζει η σκόνη που υπάρχει στα αντικείμενα , παρά τα αντικείμενα.. Γιαυτό δεν θέλω αντιρρήσεις! Επείσης , γύρνα λίγο το κεφάλι σου και κοίτα έξω.. Έτσι θα φύγεις?! Γύρισα , και είδα , πως η βροχή είχε δυναμώσει για τα καλά!.. Έριχνε χαλάζι... Πώς στο καλό εγώ θα μπορούσα να φύγω με τέτοιο καιρό? ενώ πήγα να μιλήσω , πετάχτηκε και είπε :
Χωρίς δεύτερη κουβέντα , θα μίνεις εδώ μαζί μου... Λοιπόν , έρχομαι απ'έξω να διαλέξουμε κάτι καλό για σένα... Βγήκε τότε απο τον πάγκο , πλησίασε τα όπλα , φύσηξε να φύγει η σκόνη , και ενώ τα έβλεπε ένα ένα , είπε :
Χμμ.. Έχουμε και λέμε... Έχω τα εξής κατάνα : Zaitoichi , Murasame.. Εχμ.. Βασικά αυτά τα 2 είναι τα μόνα που πιστεύω αξίζουν... Το Zaitoichi είναι το καλύτερο για την ακρίβεια... Θέλεις αυτό? Τότε απάντησα :
Εχμ , όχι , δέν νομίζω.. Δέν τα πάω καλά με τα σπαθιά , ας δούμε κάτι άλλο!.. Ενώ έψαχνε , είπε :
Αχ.. Βρήκα.. Πάρε αυτό!.. Μου έδωσε τότε ένα όπλο...
είναι ότι καλύτερο έχω εδω μέσα... Κάνει απίστευτη ζημιά!... Πάρτο , και χρησιμοποίησέ το , όπως θές.. Επείσης , πάρε και αυτήν την θήκη!.. Μπορείς να τοποθετήσεις το Shotgun σε αυτήν την θήκη.. Τα πήρα τότε , φόρεσα την θήκη , και τοποθέτησα το όπλο επείσης..

By zura :
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Jul 21, 2013 4:01 pm

Ενώ το τοποθέτησα το όπλο μέσα , μου είπε :
Τ..Τί κάνεις? Δ..Δέν θέλεις να παμε πίσω να δοκιμασεις το όπλο σου?
Οταν λές πίσω?
Εδώ , στο διπλανό δωμάτιο ενοώ!.. Έχω στόχους σε σχήμα ανθρώπινο , μπορείς να πάρεις το όπλο σου και να πάμε , αν βέβαια το επιθυμείς αυτο... Έβγαλα τότε το Shotgun , το όπλισα , και είπα :
Γιατί όχι φυσικά? .. Άνοιξε την πόρτα πίσω απο τον πάγκο , και μπήκαμε μέσα στο μεγάλο αυτό δωμάτιο... Τότε του είπα :
και τώρα? Τ..Τί κάνουμε? Τράβηξε ένα σπαθί , και είπε :
Απλά δες λίγο! Σε πολύ γρήγορο χρόνο και με υπερβολική ταχύτητα , χτύπισε όλους τους στόχους με το σπαθί του... Τότε του είπα εγώ γεμμάτος απορία :
Τώρα γιατί στο καλό μου κάνεις επίδειξη με το σπαθί !? Αφού δέν είμαι ξιφομάχος , ούτε χρησιμοποιώ κατάνα!... Eκείνος τότε είπε :
Τόκανα απλά γιατί είχα καιρό να το χρησιμοποιήσω.. Λοιπόν , δοκίμασε να πετύχεις και εσύ τους στόχους όλους αυτούς , σε μικρό χρονικό διάστημα! Τότε άρχισα και πυροβολούσα!..

By zura :
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Jul 21, 2013 4:21 pm

Ενώ μία ώρα αργότερα , είχαμε σταματήσει , διότι έκανα αρκετές προσπάθιες στο να περάσω το "ρεκόρ" του Raidoung σχετικά με τον χρόνο , διότι κουράστικα και διότι επείσης είχα βαρεθεί.. Είχα μάθει πώς να το χρησιμοποιώ πλέον το όπλο ... Παρόλο που δέν πετύχενα πάντοτε τους στόχους... Τελος πάντων , αφού σταματήσαμε , βγήκαμε στην μπροστά μεριά , στο μαγαζί... Μου έδωσε μία καρέκλα να κάτσω.. Ενώ έκατσα , κοίταξα έξω , και η βροχή είχε σχεδόν σταματίσει... Έβρεχε πραγματικά ελάχιστα σε σχέση με την μπόρα που έριχνε πρίν...
Όι! Raid..Nομίζω πως σιγά σιγά , εγώ θα την κάνω.. H βροχή σταμάτησε..
Χμμ , εντάξη λοιπόν.. Το όνομά σου δεν μου είπες! Ενώ γύρισα τότε του χαμογέλασα , και σκέφτηκε :
Αυ..Αυτό το χαμόγελο! του φαινόταν σαν να είχε ξαναδεί ένα παρόμοιο χαμόγελο..
Το όνομά μου , είναι Azazel D. Drake!... Γούρλωσε τα μάτια του τότε και είπε :
D..D. DRAKE!? Τ..Τί στο!? εκείνη την στιγμή , με αποριμμένο ύφος είπα :
Εεε?! Τ..Τί έγεινε? Σε φλάσμπακ φαίνετε μία στιγμή , οπου ένας άντρας , οπου μιλούσε με τον Raidoung...
Ο άντρας αυτός :
Spoiler:

Όι! Vlad! τί ακριβώς θα κανεις τώρα που αποχωρείς?
Εμμ.. Εκτός το οτι θα πάω να κάνω ένα μεγάλο ταξίδι για να γίνει γνωστό το όνομά μου και να με δεί ο αδερφός μου , θα πάω να τον ψάξω κιόλας..Το όνομά του , είναι Azazel...

By zura :
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Jul 21, 2013 4:41 pm

Spoiler:

Mι..μι..Μικρέ! Εσ..Εσύ είσαι ο Azazel D. Drake?! εγώ τότε του απάντησα καθώς τον πλησίαζα νευριασμένος , είπα :
Όι! Μίλα ηλίθιε! Τί δεν κατάλαβες?! Εγώ είμαι ο Azazel D. Drake! Ενώ παρέμενε σωπασμένος και τρομαγμένος , τότε , όταν έφτασα δίπλα του , και αυτός ήταν πίσω απο τον πάγκο , χτύπισα δυνατά τον πάγκο , και είπα :
Μίλα ηλίθιε! Δέν γίνεται να με αφίνεις σε αγωνία! εκείνος τότε είπε :
Az..Azazel!? Π..Πόσα αδέρφια έχεις!?
Αδ..Αδέρφια!? Τ..Τρία! Για την ακρίβεια 2 ζωντανά! Τότε πετάχτηκε και είπε :
Γ..Γνώρισα έναν άντρα.. Τον αδερφό σου!... Πρ..Πρίν περίπου 5-6 χρόνια!
Τ..Τον Daichi!? Έχεις νέα του? Έχω καιρό να τον δώ!.. Γ..Για την ακρίβεια , ο Daichi πρίν 5-6 χρόνια , δέν είχε βγεί στην θάλασσα!...Π..Ποιόν είδες!?
Αυ..Αυτός που είδα ήταν... Ήταν ο Vladimir! Ενώ το ακουσα αυτό , καθός είμουν νευριασμένος , τα νεύρα μου τονόθηκαν ακόμα περισσότερο... Γούρλωσα τα μάτια μου , τον έπιασα απο τον γιακά και τον τράβηξα λέγοντας :
Μπ..Μπάκαα! Μ..Μήν παίζεις με τα νεύρα μου!.. Ο.. Ο Vlad δεν ζεί εδώ και χρόνια γιαυτό μήν μου το χτυπάς , γιατί θα σε χτυπίσω!

By zura :
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Jul 21, 2013 8:30 pm

Εκείνη την στιγμή , με νευρίασε όσο τίποτα! Για 2 λόγους! Γιατί αρχικά δέν μιλούσε , και γιατί αργότερα , όταν μίλησε , πέταξε μία βλακεία για τον αδερφό μου που ήταν νεκρός.. Είχε πεθάνει πρίν αρκετά χρόνια... Οταν ακόμη εγώ είμουν αρκετά μικρός.. ήταν ο μεγαλύτερος αδερφός μου... Ο μεγαλύτερος της οικογένιας , αν εξαιρέσω τον παππού μου , και τον πατέρα μου... Λόγο του οτι πέθανε άσχημα , δέν ήθελα ούτε κάν να ακούω το όνομα του... Και άν όντως ζούσε , θα ήθελα πραγματικά να τον δώ μπροστά μου... Ήταν ο πρώτος της οικογένιας που είχα γνωρίσει , και πέθανε τόσο απλά.. Δέν είναι όμορφο να χάνεις κοντινά σου άτομα , και ειδικότερα , δέν είναι όμορφο με τον τρόπο που πέθανε ο Vlad... Ούτε είναι όμορφο να σου το αναφέρουν.. Ο Raid τότε είπε :
Μικρέ στο ορκίζομαι! Ο Vlad είναι ζωντανός! Πρίν 5 χρόνια είχε περάσει απο εδώ απο την Loguetown , και με έσωσε απο κάτι συμμορίτες!... Δέν σου λέω ψ-.. νευριασμένος εγώ τότε , τον χτύπισα στο πρώσοπο μπουνιά , βάζοντας όλη την δύναμή μου!.. Ενώ ξαφνικά σώπασε και γύρισε το πρώσοπό του λόγο της μπουνιάς απο την άλλη , εγώ τότε φώναξα :
Σκάσε! Παλιοηλίθιε! Δέν με ενδιαφέρει ποιός είσαι , το τί μου δίνεις τσάμπα , το πώς μου συμπεριφέρεσαι ή το πόσο καλός είσαι , ότι τέλος πάντων και να κάνεις δέν σε συγχωρώ αν μιλάς για τον Vlad! Δε...Δέν θέλω κάν να ακούω αυτό το όνομα! Και αν το ξαναπείς , θα πεθάνεις απο τα ίδια μου τα χέρια! ενώ τότε του τα είπα αυτά , αυτός γύρισε , με κοίταξε , άπλωσε τα χέρια του , και είπε :
Μπορείς να με χτυπίσεις , να με βρίσεις , να κάνεις ότι θέλεις! Σκώτοσέ με εδώ και τώρα , ελα λοιπόν! Χτύπαμε με το δυνατότερό σου!... Σε περιμένω λοιπόν!... Σκέψου όμως , τί θα γίνει άν υπάρχει , έστω μία στο εκατομμύριο πιθανότητα να σου λέω την αλήθεια?! Τ..Τί θα γίνει εε?! Εγώ λοιπόν , θα σου ξαναπώ όσες φορές χρειαστεί για να καταλάβεις πως λέω αλήθεια για τον Vlad!..Εσύ χτύπα με όσες φορές θέλεις!.. Σε περιμένω λοιπόν..

By zura :
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Jul 21, 2013 8:49 pm

Μόλις μου τα είπε αυτά , τον άφισα , έκανα ένα βήμα πίσω , και με ένα σκωτεινό βλέμμα , είπα :
Ηλίθιε!..Π..Περιμένεις να σε χτυπίσω μετά απο αυτά που μου είπες?! π..Παρόλο που δέν πειστεύω λέξη , σέ παρακαλώ μήν το ξανααναφέρεις!..
Azazel , δώσε μου έναν λόγο να μήν με πιστέψεις! Τότε , σήκωσα το κεφάλι μου , και ενώ άρχισαν να τρέχουν δάκρυα απο τα μάτια μου , είπα :
Εν..Εναν λόγο!? δ..Διότι ο Vlad πέθανε μπροστά μου! Ήταν μέσα σε εκείνο το κτήριο και....
Ούτε γνωρίζω το τί είχε γίνει τότε , ούτε το τί θα γινόταν.. Πάντως ξέρω πως ο Vlad ζεί.. Πραγματικά σου μιλάω , βάλε λίγο το μυαλό σου να δουλέψει και πίστεψέ με... Τότε σκούπισα τα δάκρυά μου , έσφυξα τις μπουνιές μου και είπα :
Μπάκα! Ο Vlad δεν ζεί!... Κ..Καλύτερα πές συγνώμη αμέσως για όλα όσα είπες μόλις τώρα! Δ..Διότι αν μάθω πως λές ψέμματα , στο ορκίζομαι θα σε σκωτόσω!.. Τ..Τίποτα και κανένας δεν μπορεί να με σταματήσει σε κάτι τέτοιο! ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?! ο τύπος φαινόταν να έλεγε πραγματικά την αλήθεια.. Μα ο vlad , ένα βράδυ στο νησι Dawn Island , είχε πεθάνει (θεωρητικά) , αφού βρισκόταν μέσα σε ένα κτήριο , το οποίο το ανατήναξαν οι μαρίν.. Είχε πάει να πάρει κάποια έγγραφα , τα οποία δέν έπρεπε να διαδωθούν σε καμία περίπτωση!.. Και απο τότε , δέν είχε ξανα εμφανιστεί μπροστά μου... Και ελπίζω να το κάνει αν όντως ζεί! Διότι , άν δέν τον βρώ σε ολόκληρο το ταξίδι που θα κάνω , όπως είπα , θα γυρίσω και θα σκωτόσω τον Raidoung!...

By zura :
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Jul 21, 2013 9:01 pm

Spoiler:

Τότε ο Raidoung , σταύρωσε τα χέρια του , με κοίταξε με αποφασιστηκότητα , και είπε :
Εντάξη λοιπόν Αz!.. Σε προκαλώ! Σε προκαλώ να κάνεις το μεγαλύτερο ταξίδι οπου είναι πιθανό , σε όλον τον κόσμο.. Εγώ τώρα δέν πρόκειτε να σου ζητίσω συγνώμη , διότι είμαι σίγουρος πως θα τον βρείς τον Vlad!.. Αν δέν τον βρείς , ξέρεις το πού θα είμαι! Και είμαι σίγουρος οτι μέχρι τότε θα έχεις δυναμώσει αρκετά , και θα έχω γεράσει ακόμη περισσότερο.. Έλα και σκώτοσέ με!.. Μα άν τον βρείς , θα έρθεις να μου ζητήσεις εσύ συγνώμη , εξαιτίας όλου του σκηνικού που προκάλεσες , και εξαιτίας του οτι με βάρεσες μπουνιά!.. Σύμφωνοι!? Ενώ τον κοίταξα με σοβαρό ύφος , είπα τότε :
Σ..Σύμφωνοι!.. Κοίταξα τότε έξω απο το μαγαζί , και είχε σταματήσει να βρέχει... Είπα τότε στον γέρο :
Τα λέμε σε λίγα χρόνια!.. Χαμογέλασε , και εγώ άρχισα να προχορώ προς την έξοδο του μαγαζιού... Έφτασα , άνοιξα την πόρτα και βγήκα έξω... Ο ήλιος είχε βγεί , και λόγο του οτι έβρεξε προηγουμένος , φαινόταν το ουράνιο τόξο... Ήταν πράγματι μια χαρά ο καιρός , που σήμαινε πως έπρεπε να πάω γρήγορα γρήγορα στην βάρκα μου , και να την κάνω απ'αυτό το παλιόνησο!... Ενώ άρχισα να προχοράω , σκεφτόμουν όλο το συμβάν στο μαγαζί του Raidoung... Τί και αν έλεγε αλήθεια!? Τ..Τί και αν πράγματι ζούσε ο Vlad!? Σίγουρα θα ήταν πραγματικά δυνατότερος απο παλιότερα , και σίγουρα θα με έψαχνε! Μα δέν είναι δύσκολο για κάποιον κοντινό μου να με ψάξει και να μήν με βρεί!.. Αυτός είναι ένας απο τους κύριους λόγους που δέν πίστευα τον Raidoung..

By zura :
Other Sigs:

Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru

Character sheet

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Jul 21, 2013 9:08 pm

Eνώ προχορούσα και προχορούσα , έφτασα σε σημείο που υπήρχε κόσμος.. Έτσι , έβαλα την κουκούλα μου για να μήν κάνω υπαρκτή την παρουσία μου , και άρχισα να περπατάω απο ανάμεσά τους , βέβαια με την διαφορά το οτι περπατούσα ακόμη πιο γρήγορα , ωστε να μήν με σταματήσει κάποιος περαστικός ή οτιδήποτε και δεί το πρώσοπό μου , παρά το οτι τραβούσα την προσοχή τους , αφού με την ζέστη που επικρατούσε πλέον μετά της βροχής αυτής , φορούσα μανδύα... Απο στενό σε στενό , και απο δρομάκι σε δρομάκι , πλησίαζα το λιμάνι.. Ενώ απο μέσα μου ενθαρύνθηκα διότι υπήρχαν ελπίδες στο να ζεί ο Vlad , άρχισα τότε να τρέχω , λόγο της χαράς που μου έβγαινε , και έφτασα ακόμη πιο γρήγορα... Είχα καταΐδρώσει , λόγο της ζέστης , του μανδύα που κολούσε πάνω μου , και του ιδρώτα που προκλήθηκε απο το τρέξιμο.... Σταμάτησα αργότερα όταν έφατσα , ανέβηκα στην βάρκα μου , την έλυσα απο το λιμάνι , και άρχισα να κάνω κουπί... Ο προορισμός μου άγνωστος ώς στιγμής... Ενώ έκανα κουπί όσο πιο γρήγορα μπορούσα , άρχισα να απομακρύνομαι αρκετά απο την Loguetown... Εκείνη την στιγμή , ενώ συνέχισα να σκέφτομαι τα πάντα , είπα απο μέσα μου:
Vlad!.. Ο τύπος δέν φαινόταν να αστιευόταν.. Που σημαίνει πως λογικά μπορεί να ζείς! Και μακάρι! Εγώ θα σε ψάξω όσο μπορώ και θα σε βρώ , άν πράγματι ζείς!... Τα λέμε λοιπόν!

ΤΕΛΟΣ

By zura :
Other Sigs:

Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: [ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down

[ΤΕΛΟΣ] Purchasing Gear... A mission for me?! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next