Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης.

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης. Empty
PostSubject: [Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης.   [Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης. I_icon_minitimeSun Jul 14, 2013 3:46 pm


Προηγούμενες ιστορίες:

Σημαντικά πρόσωπα:

Opening 1:

Περίληψη προηγουμένων:

 Σύμφωνα με τις πληροφορίες που είχα μαζέψει-παρότι δεν ήταν σίγουρη η εγκυρότητα τους-πίσω στο Sedna Kingdom θα έβρισκα ένα πρώην πειρατή με το όνομα Baruch στο Frost Kingdom,όμως ποσώς με ένοιαζε ο πειρατής αυτός.Στην πραγματικότητα αυτός που ήθελα να βρω ήταν ένας άλλος πειρατής μεγαλύτερης σημασίας με το όνομα Raziel που άμα ήμουν τυχερός θα τον έβρισκα με τον πρώτο πειρατή.Βέβαια είχα ήδη καθυστερήσει το ταξίδι μου εκεί αφού πέρασα πρώτα από το Inuyama Island,όμως ήλπιζα ότι αν ο Raziel περνούσε από εκεί,ακόμα και αν έφευγε θα μου άφηνε σημάδια πίσω του για να μπορέσω να τον ακολουθήσω.
 Το κακό ήταν ότι το ταξίδι μου εκεί θα καθυστερούσε και άλλο,οπότε ήλπιζα πως αυτή η θεωρεία μου θα ίσχυε,αλλιώς τον είχα χάσει.Στην αρχή όταν έφυγα από το Inuyama Island είχα βάλλει πλώρη προς το Frost Kingdom,όμως στην μέση του ταξιδιού μου συνηδητοποίησα κάτι.Ήμουν σε πολύ άσχημη κατάσταση και οι φροντίδα που μου είχε προσφερθεί από τους κυνηγούς ήταν ότι πιο απλό γινόταν πράγμα που δεν με  βοηθούσε καθόλου με τις πληγές που είχα.Με το ζόρι στεκόμουν στο πηδάλιο για να κρατάω το πλοίο σε πορεία και όχι χωρίς να γέρνω και λίγο απάνω του.
 Στην κατάσταση μου δεν μπορούσα να περπατήσω,πόσο μάλλον να μπορέσω να  πολεμήσω κάποιον σαν τον Raziel που από ότι άκουσα από τους κυνηγούς ήταν μάλιστα και χρήστης φρούτου του διαβόλου.Έτσι δεν γινόταν να πάω να τον αντιμετωπίσω στην κατάσταση μου.Αποφάσισα λοιπόν να αλλάξω πορεία και πλέον έπλεα προς το Micqueot,ένα μικρό και όχι κάποιο ιδιαίτερο νησί που παρόλα αυτά ακουγόντουσαν πολλά για την μαγειρική των κατοίκων του και πιο σημαντικό για τις ικανότητες τους στην ιατρική,τις οποίες χρειαζόμουν απελπισμένα.


Last edited by Argon on Sat Jul 20, 2013 10:38 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης.   [Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης. I_icon_minitimeSun Jul 14, 2013 10:42 pm

Έφτασα στην ακτή του νησιού μα αυτό που έβλεπα δεν ήταν πολύ ενθαρρυντικό.Το μέρος μου γύρω ήταν βραχώδεις,άγονο και χωρίς καθόλου σημάδια πολιτισμού.Για λίγο πίστεψα ότι το νησί δεν κατοικούταν,όμως μπορούσα να διακρίνω στο βάθος καπνό να σηκώνεται,κάπου από το κέντρο του νησιού.Άρα υποθέτω εκεί θα είναι και η πόλη σκέφτηκα.Έτσι λοιπόν άρχισα να περπατώ προς εκείνη την κατεύθυνση με τον Arashi στο πλάι μου.Ο πόνος ήταν αβάστακτος,όμως έπρεπε να περπατήσω μέχρι εκεί και να βρω ένα γιατρό.Έβγαλα τη Σκιά από την θήκη μου και την χρησιμοποίησα ως στήριγμα,μιας και τα βήματα μου γινόντουσαν εντελώς ασταθείς και δύσκολα.
 Δεν είχα προλάβει να κάνω παρά μερικά μέτρα δρόμο,όταν η δύναμη μου με εγκατέλειψε.Τα γότα μου λύγισαν και βρέθηκα να κάθομαι κάτω παρά την θέληση μου.
-Δεν γίνεται φίλε μου... είπα στον Arash iβγάζοντας ένα αναστεναγμό πίσω από τα λόγια μου ...Δεν μπορώ να περπατήσω.Πάμε πίσω στο καράβι μας.Θα προχωρήσουμε μέσω θαλάσσης και όταν θα έχουμε μειώσει κάπως την απόσταση,την συνεχίζουμε με τα πόδια. συμπλήρωσα.
 Μου πήρε ένα με δύο λεπτά να σηκωθώ και άλλο ένα μέχρι να μπορέσω να σταθώ όρθιος.Έπειτα άρχισα να περπατάω ξανά προς τα πίσω,πράγμα  βασανιστικό,όμως θα άξιζε όταν δεν θα χρειαζόταν να περπατήσω.Ένα καλό ήταν ότι είχα μάθει στον Arashi να γυρνάει τον μοχλό για την άγκυρα από μόνο του.Έτσι εγώ πήγα απευθείας στο  πηδάλιο,ενώ εκείνος με το στόμα του άρχισε να γυρνά τον μοχλό και να σηκώνει την άγκυρα.Έτσι για άλλη μια φορά πλέαμε με το καράβι,ακολουθώντας το περίγραμμα του νησιού.
 Ένιωθα χάλια...ήλπιζα να βρίσκαμε γρήγορα κάποια σημάδια ζωής στο μέρος και κάνα ιατρείο για να πάω να ξαπλώσω και να με "φτιάξουν".Τελικά μετά από λίγο συνηδητοποίησα ότι άξιζε ο κόπος να γυρίσουμε πίσω στο καράβι.Έβλεπα ακόμα τον καπνό στο βάθος του νησιού όμως δεν είχε πολύ σημασία πια,μιας και έβλεπα ακριβώς μπροστά μου λιμάνι.Ω τι τύχη!Μια παραθαλάσσια πόλη.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης.   [Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης. I_icon_minitimeSun Jul 14, 2013 11:11 pm

Πλησίασα το λιμάνι και άφησα το πλοίο μου σε μια ελεύθερη θέση.Έπειτα κατέβηκα μαζί με τον Arashi και αρχίσαμε να περπατάμε μέσα στην πόλη,ενώ παράλληλα κοιτούσα το μέρος γύρω μου.
-Λοιπόν Arashi το όλο θέμα είναι να κάνεις τα πράγματα με την σωστή σειρά για αυτό θα πάμε πρώτα εμμμ....από εκεί. του είπα και άρχισα να περπατώ προς μια ταβέρνα που μόλις εντόπισα.
 Σίγουρα πονούσα όμως το σάκε ήταν πολύ σημαντικό και δεν μπορούσα να το παραμελήσω.Μπήκα μέσα και περπάτησα προς τον πάγκο.
-Πιάσε μου δύο μπουκάλια σάκε. είπα στον ταβερνιάρη ο οποίος είχε γυρισμένη την πλάτη του εκείνη την ώρα.
 Τον είδα να πιάνει δύο μπουκάλια και έπειτα γύρισε και τα άφησε μπροστά μου.
-Ορίστε κύριος δύο σάκε... είπε και τότε σταμάτησε ακαριαία ...Είστε καλά κύριε; με ρώτησε.
-Πρώτα από όλα μη με λες κύριο-πόσο χρονών νόμιζε ότι ήμουν;-Έπειτα για να απαντήσω...δεν θα το έλεγα.Το σάκε έχει τελειώσει προ πολλού και η δίψα μου με τρελαίνει.
-Μιλούσα για τις πληγές...
-Ποιες αυτές;Έχω πάθει και χειρότερο...Μισό...όχι δεν έχω. είπα αφού το καλοσκέφτηκα.
-Ξέρω ένα πολύ καλό γιατρό εδώ κοντά.Ίσως θα έπρεπε να πας να τον δεις.
-Όντως πρέπει.Λοιπόν δώσε μου το σάκε και πες μου που μπορώ να βρω αυτόν τον γιατρό.
 Ο ταβερνιάρης έπειτα μου έδωσε  τις οδηγίες που ήθελα.Τον ευχαρίστησα,τον πλήρωσα-του άφησα και κάτι  παραπάνω για την βοήθεια του-και μαζί με το φίλο μου αναχωρήσαμε για το σπίτι του γιατρού.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης.   [Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης. I_icon_minitimeSun Jul 14, 2013 11:27 pm

Όλο ευθεία,μου είχε πει ο ταβερνιάρης,μετά στο πέμπτο στενό δεξιά και έπειτα στο τρίτο πάλι δεξιά.Καλά που ήταν κοντά.Προφανώς με δούλευε.Τουλάχιστον ότι έφτασα ήταν ξεκάθαρο καθώς υπήρχε μια μεγάλη ταμπέλα να υποδεικνύει το ιατρείο το οποίο έψαχνα.Κάποιου γιατρού Fillio.Πλησίασα και χτύπησα την πόρτα.
-Περάστε. άκουσα μια φωνή να μου λέει από πίσω,υποθέτω του γιατρού.
 Άνοιξα σιγά την πόρτα και μπήκαμε μέσα.
-Τι έγινα Kal,το στομάχι σου δεν λέει να σε αφήσει σε ησυχία; ρώτησε περιπαικτικά η ίδια φωνή που μου απάντησε πριν και από ένα διπλανό δωμάτιο έκανε την εμφάνιση του,ένας ψηλός άντρας με άσπρα μαλλιά και μια  εξίσου άσπρη ρόμπα.
-Ω! συγνώμη... μου είπε τότε ...Περίμενα ένα ασθενή μου,αλλά ως συνήθως άργησε όπως φαίνεται.
-Δεν υπάρχει πρόβλημα...Μήπως όμως θα μπορούσατε να με δείτε προτού έρθει;
-Υποθέτω μπορώ να ξεκινήσω,αλλά αν δεν είναι κάτι σοβαρό θα σταματήσουμε όταν εκείνος έρθει. μου είπε και μου υπόδειξε να περάσω στο δωμάτιο από το οποίο βγήκε.
 Προχώρησα και αφού μπήκα μέσα πήγα και κάθισα στο κρεβάτι των ασθενών.
-Σας διαβεβαιώνω ότι δεν είναι κάτι το οποίο μπορείτε να το αφήσετε στην μέση. του είπα τότε.
 Έριξα το παλτό μου από τους ώμους μου και το άφησα παραδίπλα και έπειτα έβγαλα την πρώην άσπρη μπλούζα μου η οποία ήταν κόκκινη πια από το αίμα που είχε πέσει απάνω της.
-Χριστέ μου! αναφώνησε τότε άμεσα ο γιατρός.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης.   [Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης. I_icon_minitimeSun Jul 14, 2013 11:43 pm

Το σώμα μου ήταν όλο καλυμμένο με επιδέσμους οι οποίοι ήταν σε πολύ χειρότερη κατάσταση από την μπλούζα μου.Ήταν όλοι βρεγμένοι λες και τους είχα πλείνει σε κουβά με αίμα και πραγματικά δυσκολευόμουν να βρω σημεία τους που είχαν παραμείνει άσπρα.Κατά τη διάρκεια του ταξιδιού μου μέχρι εδώ οι πληγές μου είχαν ξανανοίξει και έτσι ήμουν σε αυτή την κατάσταση.Πέρα από αυτό στα μέρη που δεν ήταν καλυμμένα με επιδέσμους,κυρίως τα χέρια μου,μπορούσες να διακρίνεις πληγές,ενώ ήταν αδύνατο για κάποιον να αγνοήσει την τρύπα στον ώμο μου.
-Μα...μα τι σου συναίβει; ρώτησε ο γιατρός και έδειχνε πιο σαστισμένος από ότι είχα δείξει εγώ.
-Μεγάλη ιστορία...μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό;
-Μπορώ και θα το κάνω...Ξάπλωσε στο κρεβάτι.Μην σε νοιάζουν τα σεντόνια θα τα αλλάξω μετά. μου είπε και βγήκε γρήγορα από το δωμάτια.
-Καλά... είπα πιο πολύ στον εαυτό μου.
 Έτσι και αλλιώς δεν με ένοιαζε εξ' αρχής αν θα τα λέρωνα.Τότε ήταν που άκουσα την πόρτα της εισόδου να ανοίγει.
-Γιατρέ ο Kal είμαι...ήρθα για την εξέταση μου. άκουσα κάποιον να λέει.
-Το στομάχι σου πρέπει να περιμένει Kal... ήταν η απάντηση του γιατρού ...μείνε εδώ και περίμενε,έχω σημαντική δουλειά τώρα.
 Τότε άκουσα τον άντρα να παραπονιέται πως το στομάχι του ήταν εξίσου σημαντική δουλειά,αλλά ο γιατρός δεν του έδωσε άλλη σημασία και μπήκε ξανά στο δωμάτιο.Και τότε σταμάτησε για λίγο.
-Δικός σου είναι αυτό; με ρώτησε δείχνοντας μου τον Arashi και ήταν ξεκάθαρο πως μόλις τον παρατήρησε.
-Ναι...μην ανησυχείς,είναι ήρεμος-κάποιες φορές τουλάχιστον,συμπλήρωσα από μέσα μου-Θα κάτσει εκεί ήσυχα μην σε απασχολεί. τον καθησύχασα.
 Τότε σήκωσε το χέρι του και είδα πως κρατούσε μια σύριγγα με μια βελόνα.
-Η κατάσταση σου είναι σοβαρή και για αυτό φοβάμαι ότι θα είναι πολύ επώδυνη η θεραπεία σου.Για αυτό θα σου κάνω μια ένεση να σε ρίξω σε αναισθησία και έπειτα θα αρχίσω.
-Ότι θεωρείς σωστό. ανταποκρίθηκα και έπειτα γύρισα προς τον Arashi,κάνοντας του νόημα να είναι ήρεμος.
-Όνειρα γλυκά τότε. είπε ο γιατρός και με κάρφωσε με την σύριγγα του.
 Μέσα στα επόμενα δευτερόλεπτα με είχε πάρει ο ύπνος.Σίγουρα δυνατό φάρμακο.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης.   [Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης. I_icon_minitimeMon Jul 15, 2013 10:22 pm

Άνοιξα τα μάτια μου,αλλά δεν μπορούσα να προσδιορίσω το που ήμουν.Τα πάντα γύρω μου λευκά.Κανένα σημάδι ύπαρξης.Που στο καλό ήμουν;Πίεσα με τα χέρια μου το πάτωμα και ανακάθισα στο σημείο όπου ήμουν ήδη.Τότε συνηδητοποίησα ότι δεν πονούσα καθόλου.Κοίταξα τα χέρια μου.Καμία πληγή.Κοίταξα μέσα από την μπλούζα μου,που ξαφνικά την φορούσα,καμία πληγή ούτε εκεί.Κοίταξα τον ώμο μου.Όλα εντάξει.
-Υποθέτω όνειρο είναι... μονολόγησα ...Δεν θυμάμαι πια ήταν η τελευταία φορά που είδα όνειρα.Πρέπει να ήταν προτού φύγω από το Aldean. συνέχισα να σκέφτομαι από έξω.
 Είχα πράγματι πολύ καιρό να δω κάποιο όνειρο.Και τώρα που  έβλεπα δεν μπορούσα να καταλάβω τι σόι όνειρο ήταν αυτό.Παρότι δεν έβλεπα και δεν έκανα τίποτα,πρέπει να πω πως ποτέ δεν είχα δει ένα τόσο ζωντανό όνειρο,με την έννοια ότι ένιωθα σαν να ήμουν πραγματικά εκεί,όπου και να ήμουν.
-Τι σόι όνειρο είναι αυτό; ξαναρώτησα άλλη μια φορά τον εαυτό μου.
-Τι να σου πω...Να πω την αλήθεια και εγώ περιμένω να δω που θα πάει όλη η ιστορία. ήταν η απάντηση που μου από μια φωνή-όμοια με την δικιά μου-δίπλα  μου.
 Γύρισα αμέσως το κεφάλι μου και είδα εμένα να κάθομαι απάνω σε μια πέτρα.Παράλληλα συνηδητοποίησα ότι όλο το τοπίο είχε αλλάξει και ξαφνικά βρισκόμασταν-εγώ και...εγώ-στην μέση ενός δάσους.
-Δάσος ε;Λογικό μου φαίνεται να μας φαντάζεσαι εδώ.Άλλωστε το δάσος είναι το μόνο μέρος που μπόρεσες να αποκαλέσεις σπίτι σου.Το μόνο μέρος όπου ένιωθες ελεύθερος και πιο άνετος. μου είπα και γέλασα.
-Ξέρεις τι είναι όλο αυτό; ρώτησα.
-Σου είπα ήδη ότι δεν ξέρω που θα καταλήξει όλο αυτό,όμως ξέρω τον λόγο που είμαι εδώ.Είναι γιατί εσύ θες να μου μιλήσεις.Τουλάχιστον χαίρομαι που σε βλέπω ακόμα ατάραχος. ήταν η απάντηση.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης.   [Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης. I_icon_minitimeMon Jul 15, 2013 10:34 pm

-Όνειρο είναι...γιατί να ταραχθώ;
-Σωστό και αυτό...Φαίνεται πάντως πόσο καλός έχεις γίνει σε αυτό.Ακόμα και εδώ σε ένα χώρο που κανείς δεν πρόκειται να σε δει και που ο μόνος για να συναναστραφείς μαζί του είναι ο ίδιος σου ο εαυτός,ακόμα και εδώ εσύ δεν θέλεις να δείξεις κανένα συναίσθημα.
-Ξέρεις πως είμαι...Άλλωστε εσύ είσαι εγώ.
-Ξέρω.
-Όμως αυτά δεν έχουν σημασία.Τι εννοούσες όταν είπες ότι εγώ θέλω να σου μιλήσω και για αυτό είσαι εδώ.
-Δεν ήταν αρκετά ξεκάθαρο;Θες να μου μιλήσεις και είμαι εδώ,ότι είπα,αυτό εννοούσα.
-Δεν καταλαβαίνω...Δεν θυμάμαι να θέλησα να σου μιλήσω.Έπειτα μονολογώ αρκετά τον τελευταίο καιρό.Αν δεν το έκανα πως θα παρουσίαζα τις ιστορίες;
-Σίγουρα,όμως πότε κάθισες μόνος σου με τον εαυτό σου-στην περίπτωση μας εμένα-για να σκεφτείς τα όσα συμβαίνουν και σε απασχολούν;Θα έλεγα ότι όπως και όνειρο,έτσι και κάτι τέτοιο έχεις να το κάνεις από τότε που ήσουν στο Aldean.
-Ναι γιατί ότι ήταν να πω μαζί σου το είπα,δεν έχω κάτι παραπάνω.
-Ω! αλήθεια;Έλα τώρα μην με δουλεύεις.Είμαι εσύ και ξέρω πολύ καλά ότι αυτό δεν είναι αλήθεια.Είπαμε να αρνήσε τους άλλους γύρω σου,όμως το να κλειστείς από τον εαυτό σου είναι ένα φρικτό λάθος που με το καιρό θα καταλάβεις.
-Τα λόγια του Moriya όταν του είπα πως θα του μοιάσω.Δεν διαφώνησε όπως ο Sven και ο Kakei,όμως μου είπε να προσέχω να μην κλειστό από εσένα στην προσπάθεια μου για απομόνωση.
-Τότε λοιπόν ψάξε βαθιά μέσα σου και δες ότι με χρειάζεσαι,μην αρνηθείς την βοήθεια μου,γιατί δεν ήρθα άδικα ως εδώ.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης.   [Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης. I_icon_minitimeMon Jul 15, 2013 10:46 pm

-[Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης. 1410600121 Σιγά και που κουράστηκες να έρθεις...αφού κομμάτι του εαυτού μου είσαι,ούτε βήμα δεν χρειάστηκε να κάνεις για να με βρεις.
-[Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης. 326707096 Απλά σκάσε και ψάχνε μέσα σου...Όλοι κριτικοί γίνονται στις μέρες μας.Τουλάχιστον έδειξες κάποια αντίδραση.
-Αν κάνω κάτι σωστά αυτό είναι να ακολουθώ τα όσα μαθαίνω. είπα και έκλεισα για λίγο τα μάτια μου.
 Δεν ήξερα πραγματικά τι ήταν αυτό που ήθελα να σκεφτώ.Τι ήταν αυτό που με έκανε να μείνω μόνος μου με τον εαυτό μου.Όσο και αν έψαχνα μέσα μου δεν έβρισκα κάτι.Άνοιξα τα μάτια μου και κοίταξα τον άλλο μου εαυτό.
-Λοιπόν πραγματικά δεν ξέρω τον λόγο για τον οποίο ήρθες.Προτείνω να ξεκινήσουμε την κουβέντα και να καταλήξουμε κάπου.
-Ότι να ναι.
-Καταρχάς πρέπει να πω ότι έχω καιρό να με δω σε καθρέπτη και τώρα που σε βλέπω παρατηρώ ότι είσαι πολύ ωραίος.
-Φυσικά,πάντα είμαι ωραίος,όπως και εσύ άλλωστε.
-Φυσικά. είπα και γελάσαμε.
 Και μόνο από αυτά που μου έλεγε αυτό το μικρό διάστημα και τον τρόπο που μιλούσε μπορούσα να καταλάβω ένα πράγμα.Αυτός που έβλεπα μπροστά μου δεν ήταν ακριβώς εγώ.Είχε την εμφάνιση μου σίγουρα,όμως ο χαρακτήρας του ήταν κάπως διαφορετικός από τον δικό μου.
-Δεν είσαι ακριβώς εγώ έτσι;Μου μοιάζεις αλλά ο χαρακτήρας σου διαφέρει.
-Όντως δεν είμαι εσύ εσύ...Είμαι ένα μέρος σου το οποίο θα μπορούσε κάλλιστα να δείχνεις στον κόσμο άμα ήθελες,απλά δεν το κάνεις.Είμαι ο χαρακτήρας σου που βγαίνει αρκετές  φορές στην επιφάνεια όταν πολεμάς,όταν δείχνεις αυθορμητισμό.
 Αυτός ο χαρακτήρας ήταν ένα πολύ σημαντικό κομμάτι μου,οπότε υποθέτω αυτός ήταν και ο λόγος που το υποσυνείδητο μου τον εμφάνισε.


Last edited by Argon on Wed Jul 17, 2013 12:03 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης.   [Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης. I_icon_minitimeTue Jul 16, 2013 11:16 pm

-Όσο και να περνάει ο καιρός δεν μπορώ να συνηθίσω τον κόσμο ξέρεις... είπα μα ήταν πιο πολύ σαν τα λόγια να έβγαιναν μόνα τους,από μέσα μου ...Ποτέ μου δεν θα καταφέρω να το κάνω.Και μόνο αυτά τα λίγα που έχω ζήσει με κάνουν να καταλαβαίνω περισσότερο τα όσα μου έλεγαν οι δάσκαλοι,για αυτόν.
-Βίαιος και σάπιος,από την αρχή του μέχρι και το τέλος του...
-Αυτό...Οι άνθρωποι δείχνουν να έχουν τον πόλεμο τόσο εύκολο και το χειρότερο είναι πως τον έχουν τόσο φυσικό.Το έβλεπα στο βλέμμα των επαναστατών που είχα πολεμήσει και στα μάτια κάποιων Marines που είχα πολεμήσει στο πλάι τους...Ο πόλεμος ήταν κάτι το καθημερινό για αυτούς,ήταν κομμάτι τους,κομμάτι του είναι τους.Τόσο άσχημο και σκοτεινό βλέμμα.
-Ακόμα δεν έχεις ξεπεράσει εκείνη την εικόνα έτσι; με ρώτησε αόριστα,όμως καταλάβαινα πολύ καλά τι εννοούσε.
-Όχι ποτέ δεν μπόρεσα...Μια μέρα από εκείνες που ήμουν ακόμα στο πλήρωμα του Willy,μια μέρα που έμοιαζε σαν όλες τις άλλες,εκείνη την μέρα ήταν που κάποιοι ψαράνθρωποι θέλησαν να επαναστατήσουν ενάντιας του καπετάνιου τους.Όλος ο οικισμός είχε μετατραπεί σε πεδίο μάχης.Εκείνη την μέρα τα μάτια και τα βλέμματα όλων ήταν πιο ψυχρά από ποτέ.Τόσο μοχθηρά,γεμάτα μίσος και θυμό ακόμα και αν πολέμαγαν με τα ίδια τους τα αδέρφια.Εγώ δεν πολεμούσα,όμως ήμουν κρυμμένος σε μια θέση από όπου μπορούσα να δω τα πάντα ξεκάθαρα.Εκείνη την μέρα εκείνο το βλέμμα έμεινε για πάντα στην μνήμη μου και πλέον καταλαβαίνω πολύ καλά το πως νιώθουν όλοι αυτοί που πολεμάνε.Απαίσιο βλέμμα,ακόμα μου προκαλεί ρίγος.Και φυσικά εκείνη την μέρα,ήταν και το αίμα. Ω ναι! αυτό ήταν χίλιες φορές χειρότερο.Ποτέ στην ζωή μου δεν είχα ξαναδεί τόσο αίμα και θάνατο.Το χιόνι  κάτω από τα πόδια μας είχε γίνει κόκκινο,ένα σεντόνι νεκρών το σκέπαζε από πάνω.Είχα ευχηθεί να μην ξαναδώ αίμα στην ζωή μου,όμως ήξερα ότι αυτό δεν θα γινόταν για αυτό και καταπίεσα τον εαυτό μου να το δεχθεί και να το συνηθίσει.Όμως το θανατικό όχι...Ποτέ δεν μου άρεσε η ιδέα του να σκοτώσω τον οποιοδήποτε,όμως εκείνη ήταν η ημέρα που κάθε τέτοια πιθανότητα διαγράφηκε πραγματικά από το μυαλό μου.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης.   [Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης. I_icon_minitimeTue Jul 16, 2013 11:30 pm

-Έτσι είναι και τώρα λοιπόν,μόνο που πλέον βλέπω τέτοιες σκηνές όλο και περισσότερο.Έχω μάθει να το αντέχω,δεν είμαι όπως παλιά,όμως δεν αντέχω να το κρατάω αυτό μέσα μου συνέχεια.
-Όμως τώρα το έβγαλες...
-Πράγματι,όμως γιατί τώρα μετά από τόσο καιρό;Για αυτό με βλέπω;Για αυτό έγινε όλη η κουβέντα;
-Στο είπα ούτε που ξέρω που θα καταλήξουμε.Όμως μπορώ να  σου πω ότι δεν έχει σημασία το πότε θα το πεις.Ποτέ δεν θέλησες να συζητήσεις τον πόνο σου με κανένα και έτσι εδώ και πόσα χρόνια σε βαραίνει.Τώρα όμως είχες την ευκαιρία σου και το είπες.
-Τι όνειρο και αυτό... είπα και ξάπλωσα πίσω σε ένα δέντρο.
-Πράγματι.
Για λίγο σιωπή κανείς μας δεν μιλούσε παρά ατενίζαμε σιωπηλή το υπερπέραν.
-Μπορώ άραγε πραγματικά να αλλάξω αυτόν τον κόσμο; ρώτησα ξαφνικά.
-Δεν ξέρω...Το θέλεις;
-Δεν είμαι σίγουρος.Αυτό που θέλω πιο πολύ είναι να αποκτήσω δύναμη.Μετά δεν θα έχει σημασία ο κόσμος στον οποίο θα ζω.Οι δυνατοί πάντα επιβιώνουν και μετά από τα όσα πέρασα σαν παιδί τον να έχω την δύναμη να επιβιώσω και να εμποδίσω τις συμφορές να έρθουν είναι κάτι που ποθώ με όλη μου την δύναμη.Όμως αν μαζί με την δύναμη που θα αποκτήσω είναι και η δύναμη να αλλάξω τον κόσμο;Τότε πρέπει να προσπαθήσω να τον αλλάξω;
-Ίσως αυτό δεν είναι κάτι το οποίο μπορείς να το απαντήσεις από τώρα,μιας και δεν έχεις θέσει αυτόν τον στόχο στην ζωή σου.Ίσως όταν αποκτήσεις την δύναμη αυτή που λες να μάθεις την απάντηση.Πάντως θυμήσου και τι είπαν οι δάσκαλοι...
-Ο κόσμος δεν μπορεί να αλλάξει...Αυτό είχαν πει...και ότι ακόμα και αν αλλάξει θα ξαναβρεθεί τελικά στην αρχική του κατάσταση,πνιγμένος στα σ@@@α.Μα είναι πραγματικά αλήθεια αυτό;Αυτό είναι που με καίει να μάθω.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης. Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης.   [Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης. I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Αποστολή]Μια στάση ανάγκης.
Back to top 
Page 1 of 4Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Μια τελευταία στάση.
» [Αρχή - Αποστολή - Αναβάθμιση Ειδικότητας] Πρώτη στάση, πρώτη Αποστολή.
» Μια απρόσμενη στάση[Τέλος]
» (τελος )Μια τελευταία σταση
» [Τέλος]Μια γρήγορη στάση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Micqueot-
Jump to: