Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 4 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 4 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Αρχη]Βrothers in arms (Part One)

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχη]Βrothers in arms (Part One) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχη]Βrothers in arms (Part One)   [Αρχη]Βrothers in arms (Part One) - Page 3 I_icon_minitimeWed Jul 31, 2013 5:16 pm

-Σιγουρα μεγαλωσες πολυ!του απαντησε ο Baruch αγνοωντας το σχολιο του και εκανε κινηση για να τον αγκαλιασε.Ομως ο Jake σηκωσε το χερι και τον σταματησε.
-Ουτε να το σκεφτεσαι.Νομιζες οτι θα γυρνουσες και θα σε ειχα συγχωρησει?Ποτε!Ξερεις τι περασαμε απο τοτε που εφυγες?Καθετρειςκαι λιγο οι marines ερχοταν στο σπιτι και εκαναν φασαριες γιατι νομιζαν οτι εμειες κατι θα ξεραμε για σενα.Αλλα εμεις ξεραμε λιγοτερα και απο αυτους.Εφυγες για να ζησεις την ζωη σου οπως ηθελες και εμεις εδω υποφεραμε.Οι γονεις μας ποτε δεν σε συγχωρεσαν,ουτε και εγω!Δεν θα ηθελα να σε ξαναδω ποτε στα ματια μου αλλα οταν εμαθα οτι ηρθες,δεν μπορεσα να κρατηθω.Ηθελα να δω απο κοντα ποσο αθλιος εχεις γινει και δεν με απογοητευσες.Αμεσως μολις σου προταθηκε να βοηθησεις καποιον αλλον για να ξεχρεωσεις αρχισε να σκεφτεσαι τον εαυτουλη σου!Τα λογια του φανηκαν να πληγωνουν βαθεια τον Baruch.που παγωσε στην θεση του και κοιταξε σοβαρα τον αδερφο του.
-Ωστε ετσι υποδεχεσα ιτον μεγαλο σου αδερφο που εχεις τοσα χρονια να τον δεις?Νομιζεις οτι εφυγα απο εδω και περασα μια ευκολη ζωη?Δεν φανταζεσαι τις δυσκολιες που εζησα.Οσο εσυ "αραζες" εδω στο μικρο χωριο μας,εγω τα εβαζα με την θαλασσα,το ναυτικο και αλλους πειρατες!Νομιζω οτι πρεπει καποιος να σoy μαθει να προσεχεις τα λογια σου μικρε!!! του φωναξε και ορμηξε κατα πανω του.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχη]Βrothers in arms (Part One) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχη]Βrothers in arms (Part One)   [Αρχη]Βrothers in arms (Part One) - Page 3 I_icon_minitimeWed Jul 31, 2013 9:05 pm

Ο Jake ομως ηταν πολυ πιο γρηγορος απο τον μεσηλικα πλεον Baruch.Με μια απλη κινηση απεφυγε την επιθεση του αδερφου του και υστερα τον κλωτσησε στην πλατη στελνοντας τον μερικα μετρα μακρια.Ο πρωην πειρατης επεσε με το προσωπο αλλα δεν το εβαλε κατω.Σηκωθηκε ορθιος και δοκιμασε ακομα μια επιθεση.Ξανα ομως το αποτελεσμα ηταν το ιδιο.Προσπαθησε πολλες φορεα ακομα ομως παντα βρισκοταν χτυπημενος και με τα μουτρα κατω.Στο τελος ο Jake σταθηκε απο πανω του και τον κοιταξε περιφρονητικα.
-Εισαι αθλιος του ειπε και αρπαζοντας τον απο το κεφαλι τον σηκωσε ορθιος.
-Αρκετα!φωναξα.Ηταν η πρωτη φορα που μιλησα απο την ωρα που ειχαμε ερθει στην συναντηση και ολοι με κοιταξαν ξαφνιασμενοι.-Νομιζω οτι αρκει αυτο ειπα και πλησιασα απειλητικα.Δεν ηθελα να ανακατευτω στα οικογενειακα τους αλλα δεν μπορουσα να κατσω αλλο με σταυρωμενα τα χερια και να βλεπω τον φιλο μου να ξυλοκοπειται.
-Kαι ποιον εχουμε εδω?αναρωτηθηκε ο Jake.
-Raziel ειναι το ονομα μου και θα ειναι το τελευταιο πραγμα που θα ακουσεις αν δεν τον αφησεις ησυχο απαντησα παγερα.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχη]Βrothers in arms (Part One) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχη]Βrothers in arms (Part One)   [Αρχη]Βrothers in arms (Part One) - Page 3 I_icon_minitimeWed Aug 07, 2013 12:58 pm

-Ωστε εσυ εισαι ο πειρατης που δημιουργησε πανικο στο Sedna Kingdom?
-Και δεν εχω κανενα προβλημα να το κανω και εδω.Απο τοτε που διαλεξα τον δρομο της πειρατειας εχουν αλλαξει αρκετα οι τροποι που λυνω τα "προβληματα" μου.
-Τι εννοεις?με ρωτησε με περιεργεια ενω ελευθερωνε τον αδερφο του.
-Οτι παλιοτερα προτιμουσα να κινουμε μυστικα,στις σκιες.Τωρα ομως αυτο εχει αλλαξει.Ειμαι ηδη καταζητουμενος οποτε δεν υπαρχει καποιος λογος για να κρυβομαι.
-Χμμ.Αν θες ομως να βοηθησεις τον αδερφο μου τοτε ισως να πρεπει να επιστρεψεις στις παλιες μεθοδους σου.Εστω και για λιγο.
-Μια αλλαγη που και που ειναι παντα ευπροσδεκτη του απαντησα ψυχραιμα.
-Μου φαινεται οτι εμεις οι δυο θα μπορεσουμε να συννενοηθουμε.
-Αν σταματησεις να φερεσαι ετσι στον αδερφο σου τοτε ναι,ισως να τα καταφερουμε.
-Δεν με ενδιαφερει αυτος.Ετσι και αλλιως ειναι ανικανος.Αλλα εσυ εχεις προοπτικες.Θα μπορουσες να βοηθησεις πολυ εμας και τον σκοπο μας ειπε με νοημα.
-Ποιοι ειστε εσεις και ποιος ο σκοπος σας?
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχη]Βrothers in arms (Part One) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχη]Βrothers in arms (Part One)   [Αρχη]Βrothers in arms (Part One) - Page 3 I_icon_minitimeWed Aug 07, 2013 6:29 pm

Με κοιταξε προσεκτικα και υστερα δηλωσε περηφανα:-Ειμαστε Επαναστατες και σκοπος μας ειναι να ριξουμε την Παγκοσμια Κυβερνηση.Να διωξουμε την τυρρανια σε καθε μερος αυτου του κοσμου!Για λιγο επικρατησε ησυχια και υστερα ενας και μονος ηχος.Το γελιο μου κατω απο την μασκα ηταν στην αρχη πνιχτο αλλα στην συνεχεια εγινε εντονο ωσπου κατεληξε σε ενα δυνατο ξεσπασμα.
-ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!
-Γιατι γελας?με ρωτησε με μια δοση εκνευρισμου ο Jake.-Tα λογια μου δεν εχουν τιποτα αστειο.Οαρχηγος μας ειναι ενας πολυ σπουδαιος αντρας και σιγουρα ακολουθωντας τον θα καταφερουμε να πετυχουμε τον στοχο μας!Νεο ξεσπασμα γελιου ακολουθησε την φραση του.Γελουσα τοσο δυνατα που τα πλευρα μου πονουσαν και δυσκολευομουν να παρω ανασα.
-Μα γιατι γελας επιτελους?ρωτησε φανερα εξω φρενων αυτη την φορα.
-Χαχαχα!!!Δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο του απαντησα ενω προσπαθουσα να συνελθω.-Απλως μου φαινεται πολυ αστειο το γεγονος οτι πιστεψες πως θα μπορουσα να σας βοηθησω να πετυχετε κατι τοσο ηλιθιο και εξωφρενικο!Η απαντηση μου φανηκε να τους ενοχλει αλλα πριν προλαβουν να πουν οτιδηποτε μιλησα ξανα.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχη]Βrothers in arms (Part One) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχη]Βrothers in arms (Part One)   [Αρχη]Βrothers in arms (Part One) - Page 3 I_icon_minitimeThu Aug 08, 2013 2:41 am

-Εχω ακουσει για κοσμο που ψαχνει το One Piece,τον μεγαλο θησαυρο του Roger,εχω ακουσει για ατομα που [εχουν απλα ως στοχο να αποκτησουν δοξα.Ακομα και ο δικος μου στοχος δεν ειναι καθολου ευκολος.Αλλα αυτο που λετε εσεις ξεπερνα καθε λογικη!Ωστοσο,αφου τον υποστηριζετε με τοση πιστη,δεν θα πρεπε να γελαω.Αλλα δεν μπορω να ακουω ανοησιες οπως το να ενωθω μαζι σας σ'αυτον τον σκοπο!O Jake και οι συντροφοι του εμειναν να με κοιταν παγωμενοι.
-Εχεις δικιο μου ειπε τελικα.-Ακομα και εγω απορωμε τον εαυτο μου που πιστεψα οτι ενας πειρατης θα εκανε κατι που δεν θα ηταν για το αμεσο συμφερον του.Αλλα ειδα οτι ηθελες να βοηθησεις τον αδερφο μου και πιστεψα οτι μπορει να διεφερες.Γιατι ειλικρινα δεν μπορω να δω τι κερδος εχεις να βγαλεις απο αυτον.
-Δεν εχω κερδος.Απλα ξεχρεωνω.Ο αδερφος σου μου εσωσε την ζωη και ετσι πιστευω οτι θα τον ξεπληρωσω.
-Καταλαβα.Αρα θα τον βοηθησεις στην αποστολη του?
-Αν την δεχτει,τοτε ναι.
-Θα το κανω!ακουστηκε δυνατη η φωνη του Baruch απο πισω μας.
-Τοτε ειναι ωρα να μας πειτε το σχεδιο ειπα κοιτωντας σοβαρα τον Jake που χαμογελασε λοξα.
-Δεν ειναι το σωστο μερος για να κανουμε κατι τετοιο ειπε τελικα και γυρισε προς το δασος.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχη]Βrothers in arms (Part One) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχη]Βrothers in arms (Part One)   [Αρχη]Βrothers in arms (Part One) - Page 3 I_icon_minitimeThu Aug 08, 2013 3:25 am

Με αργα βηματα,χωθηκε στην πρασινη "θαλασσα" και οι υπολοιποi τον ακολουθησαμε.Bαθεια μεσα στο δασος χωθηκαμε και περπατησαμε για ωρες πολλες,κρυμμενοι κατω απο τις σκιες μεγαλων δεντρων.Τα φυλλα τους αντεχαν παρα το κρυο και οι κορμοι τους ηταν χοντροι και γεροι,φανερωνοντας ετσι την ηλικια τους.Που και που καποιο ζωο εκανε την εμφανιση του,σπαζοντας την μονοτονια του τοπιου,ομως γρηγορα εξαφανιζοταν,φοβισμενο απο την παρεα μας.Ο ανθρωπος ειναι σιγουρα το χειροτερο ζωο και σιγα σιγα ακομα και τα πιο αγρια θηρια εδειχναν να το καταλαβαινουν.Η πορεια μας δυσκολευε οσο προχωρουσαμε καθως το εδαφος γινοταν ολο και πιο δυσβατο.Απολυτη ησυχια επικρατουσε σε ολη την διαδρομη.Κανεις δεν μιλουσε και ολοι εδειχναν χαμενοι στις σκεψεις τους.Για αυτον τον λογο,μας ηταν πολυ ευκολο να ακουσουμε τις συζητησεις που ερχοταν απο καποιο σημειο μπροστα μας που δεν μπορουσαμε ακομα να δουμε.O Baruch και εγω αμεσως μπηκαμε σε επιφυλακη και ετοιμαστηκαμε για μαχη ομως οι συντροφοι μας παρεμειναν ψυχραιμοι.
-Φτανουμε ειπε ο Jake και μας εκανε νοημα να χαλαρωσουμε και να κοιταξουμε ευθεια.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχη]Βrothers in arms (Part One) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχη]Βrothers in arms (Part One)   [Αρχη]Βrothers in arms (Part One) - Page 3 I_icon_minitimeTue Aug 13, 2013 4:35 pm

Καπου στα πενηντα μετρα μπροστα μας,αναμεσα σε μεγαλα δεντρα,ειδαμε ενα ξεφωτο.Εκει,ηταν τοποθετημενες μερικες σκηνες και κοσμος πηγαινε περα-δωθε ενω μια φωτια εκαιγε στο κεντρο.Οταν μπηκαμε στον χωρο,πολλοι μας κοιταξαν περιεργα αλλα συντομα επεστρεψαν στις δουλειες τους.Ο Jake μας οδηγησε στην πιο μεγαλη σκηνη που βρισκοταν στο τελος της αλλης πλευρας.Εκει μας περιμεναν εφτα ακομα ατομα.Ολοι τους στεκοταν γυρω απο ενα ξυλινο τραπεζι και κοιτουσαν διαφορα σχεδιο.Ηταν τοσο απορροφημενοι που τους πηρε μερικα δευτερολεπτα να καταλαβουν την εισοδο μας.
-Ελπιζω ολα να ειναι ετοιμα τους ειπε ο Jake και χωθηκε αναμεσα τους.
-Φυσικα και ειναι!απαντησε ενας τυπος με ξυρισμενο κεφαλι.-Αφου το ανελαβα εγω!Το μονο μου θεμα ειναι αν θα ανταποκριθουν αυτοι οι δυο που μας κουβαλησες.
-Ω,πιστευω οτι μπορουμε να τους εμπιστευτουμε Adryan.Eτσι δεν ειναι Baruch?
-Πες μας επιτελους το σχεδιο και μη μας ζαλιζεις του απαντησε κοφτα ο μεγαλος αδερφος του.


Last edited by metalgunner on Tue Dec 24, 2013 8:11 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Editor
Newspaper Publisher
Newspaper Publisher
Editor


Posts : 956
Join date : 2013-02-01

[Αρχη]Βrothers in arms (Part One) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχη]Βrothers in arms (Part One)   [Αρχη]Βrothers in arms (Part One) - Page 3 I_icon_minitimeTue Sep 03, 2013 12:57 am

Όνομα χαρακτήρα: Raziel

P.o.M. Points: 16

Belli: 58.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Μου άρεσε πάρα πολύ. Είχε ωραία εξέλιξη με ενδιάμεσες περιγραφές, ενδιαφέρον και πλοκή. Μακάρι να είχες προλάβει να την ολοκληρώσεις πριν την κόψεις έτσι.
Back to top Go down
Sponsored content





[Αρχη]Βrothers in arms (Part One) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχη]Βrothers in arms (Part One)   [Αρχη]Βrothers in arms (Part One) - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Αρχη]Βrothers in arms (Part One)
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» [Tελος]Βrothers in arms (Part Two)
» [Αρχή - Παρελθόν] Wicked Reality [Part 2]
» [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!
» [Τέλος-Παρελθόν]Πίσω στην αρχή...Part 1
» {Αρχή} Spartan Pirates: War Kingdoms....Part 1 {Διεγραμμένος Χαρακτήρας}

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Lvneel-
Jump to: