Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Jun 30, 2013 11:53 am

Το χτυπημα του ποδιου μου πρεπει να ηταν παρα πολυ δυνατο αφου τα βογκητα του Wapol εκαναν παρεα στους αναστεναγμους των σανιδων του καταστρωματος του Ναυτικου πλοιου που κλεψαμε απο το Impel Down.
Ο Wapol εχοντας αποδεχτει την ηττα του το μονο που μπορουσε να κανει ηταν να καταφυγει στη βοηθεια των αντρων του
---Αντρες αυτος ο Elf δεν πρεπει να φυγει ζωντανος απο αυτο το καραβι!!  Θα ειναι ντροπη για το πληρωμα μας! Πιαστε τον!
Το πληρωμα του Wapol περασε την νοητη κοκκινη γραμμη περα απο την οποια πολεμησα με τον καπετανιο τους και ξεχυθηκαν σε ολο το καταστρωμα για να με πιασουν. Οι εξοδοι διαφυγης ηταν κλειστες και το μονο που μπορουσα να κανω ηταν να φυγω απο το πλοιο δια θαλασσης. Πλησιασα στην ακρη της πλωρης και προτου πεσω, ακουμπησα το πλοιο ωστε να το κανω ορατο και να τους δημιουργησω προβληματα με τους ντοπιους.


Last edited by Osios_Efprepios on Sun Jun 30, 2013 12:05 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Jun 30, 2013 11:54 am

Λιγα δευτερολεπτα μετα βρισκομουν εκτος πλοιου και σχηματιζα με τα ποδια και τα χερια μου την σταση με την οποια θα βουτουσα στο κρυο νερο της θαλασσας΄. Καθως επεφτα, ειδα οτι σε διαφορα σημεια της ακτογραμμης και αλλου υπηρχαν μικρα πλοιαρια που στην ουσια περικυκλωναν τον χωρο στον οποιο πλεαμε εμεις."Μηπως μας αντιληφθηκαν? Πως γινεται? Αφου το πλοιο το ειχα κανει αορατο..." Ξαφνικα το ηρεμο μου βλεμμα αντικατεστησε ο τρομος " Ακομα και το πλοιο να ηταν αορατο, οι πειρατες δεν ηταν!! Ουτε τα υπολοιπα αντικειμενα μεσα στο καραβι!! Δεν ειναι και το πιο φυσιολογικο να βλεπεις ανθρωπους και αντικειμενα να αιωρουνται μερικα μετρα πανω απο την θαλασσα και ξαφνικα να εμφανιζεται και το πλοιο τους!!'' Μπορει να καταλαβα για ποιο λογο υπηρχε κινητικοτητα στα πλοια, αυτο που θυμηθηκα ομως λιγα εκατοστα προτου αγγιξω το αλατι της θαλασσας , ηταν οτι οι χρηστες φρουτων του διαβολου δεν μπορουσαν να αντεξουν το νερο... Και εγω δεν θα αποτελουσα την εξαιρεση.
ΜΠΛΟΥΜ !!
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Jun 30, 2013 12:06 pm

Δεν γνωριζα ποσες ωρες ειχαν περασει απο την απερισκεπτη πτωση μου απο το καραβι. Οσο το σκεφτομουν ομως τοσο συνειδητοποιουσα οτι ειχα πραξει ορθα. Ολοι οι εξαγριωμενοι πειρατες ηταν αποντες. Το κρυο κλιμα που σηκωνε την τριχα μου ειχε δωσει τη θεση του σε μια ζεστη, μια θαλπωρη που πηγαζε απο το τζακι που εβλεπα στο κεντρο του καθιστικου. Δεν ηξερα που ακριβως βρισκομουν. Ενα ζεστο και φιλικο σπιτι φαινοταν πολυ καλο για να ειναι αληθινο. Τα πρωτα σημαδια οτι τιποτα δεν πηγαινε καλα αρχισαν να εμφανιζονται. Μπορει να ημουν ξαπλωμενος σε ενα κρεβατι, αλλα το σωμα και τα χερια μου ηταν δεμενα με σχοινι. Οσο κι'αν κουνηθηκα δεν μπορεσα να ελευθερωθω και ξαφνικα εμφανιστηκε ενα αντρογυνο. Ο αντρας ειχε μακρια αλογοουρα και ενα τατουαζ στο δεξυ μπρατσο. Η γυναικα φορουσε γυαλια ηλιου παροτι βρισκοταν στο νησι του χιονιου και ενα κολλητο τζιν.
---Ξυπνησες ε?? ειπε η γυναικα κοιταζοντας με στα ματια
---Ναι αλλα ειμαι λιγακι πιασμενος...Ισως μπορειτε κατι να κανετε για τα σχοινια?
Η αστεια προτροπη μου τους εκανε να γελασουν


Last edited by Osios_Efprepios on Mon Jul 01, 2013 11:56 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Jun 30, 2013 1:25 pm

---Οχι μονο δεν θα σου βγαλουμε τα σχοινια, αλλα ετοιμασου να πας σε μια ομορφη φυλακη !! Θα σε δωσουμε πακετο στον Dalton!!!
O αντρας μιλουσε τραχια μαλλον λογω τσιγαρου.
---Μισο λεπτο... Εγω δεν θα επρεπε να βρισκομαι στην θαλασσα?

---Ναι. Αλλα και εμεις βρισκομασταν στην θαλασσα επειδη ειμαστε ψαραδες. Οταν λοιπον σε ειδαμε να πεφτεις, σε αναγνωρισαμε και σε μαζεψαμε ...Ουτε κολυμπι δεν ηξερες!!χαααχαχαχ
---Θα σε δωσουμε στον Dalton εναντι υψηλου ανταλλαγματος και θα κανουμε ζωη και κοτα!!
---Αγαπη μου! Αυτη ηταν η καλυτερη μας ψαρια!!
---Αν με αφησετε ελευθερο, θα σας δωσω τα διπλασια αποσα σας δινει ο Dalton! Ποσα ειπε θα σας δωσει?
---Δεν του εχουμε πει τι τον θελουμε! Απλα τον εχουμε καλεσει στο σπιτι για κατι επειγον. Υπο την απειλη οτι θα σε ελευθερωσουμε, θα μας πληρωσει οσο-οσο!!
---Απο λεπτο σε λεπτο ερχεται!! Μα να! ακουσα την πορτα!
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeMon Jul 01, 2013 12:04 pm

Εμεινα μονος μου μεσα στο δωματιο δεμενος και πεταμενος πανω σε ενα κρεβατι.Ευτυχως τα σχοινια με τα οποια με ειχαν δεσει ηταν απλα σχοινια χωρις ιχνος Kairuseki , επομενως θα μπορουσα να χρησιμοποιησω ανετα τις δυναμεις μου.
Ακουσα την φωνη του Dalton να ζηταει ανησυχος να με δει. Χωρις να χασω χρονο, εγινα αορατος, εκανα αορατα και τα σχοινια μου, και επεσα στο πατωμα. Αφου συρθηκα σαν φιδι μεχρι κατω απ'το κρεβατι, ακουσα την πορτα να ανοιγει ξανα.
Αυτο που ακολουθησε ειχε πολυ πλακα. Οι δυο ψαραδες που ναι μεν μου εσωσαν την ζωη, ηθελαν ομως να με "πουλησουν" επρεπε να λογοδοτησουν στον Dalton που νομιζε οτι τους εκανε πλακα. Οσο και αν εψαξαν δεν με βρηκαν ποτε, και οταν πηγαν στο σαλονι να ξεκαθαρισουν το θεμα, καταλαβα οτι ηταν η ευκαιρια μου.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue Jul 02, 2013 3:43 pm

Xωρις κανενας να με δει αφου ημουν αορατος, βγηκα απο το ανοιχτο παραθυρο ενος υπνοδωματιου και μπηκα σε μια αποθηκη η οποια ηταν γεματη με γεωργικα και εργατικα αντικειμενα. Μεσα στα τσεκουρια τους σκαπέτες και τα φτυαρια, βρηκα ενα δρεπανι που ηταν σφηνωμενο αναμεσα σε κατι ταβλες και επομενως ηταν σταθερο. Πλησιασα τα δεσμα απο σχοινι που ειχα και τριβοντας τα πανω στο κοφτερο μεταλλο του δρεπανιου, καταφερα και τα ελυσα. Μια εκφραση ευχαριστησης σχηματιστηκε στο προσωπο μου και τρεχοντας εφτασα στην εισοδο του σπιτιου οπου ακουσα τον Dalton να τσακωνεται με το ζευγαρι των ψαραδων
---Ειναι δυνατον ενω γνωριζετε οτι στο νησι επεστρεψαν οι Wapol Pirates και αυτη τη στιγμη επιτιθενται στο λιμανι με ενα πλοιο-φαντασμα , να με εμποδιζετε να παω να τους αντιμετωπισω με ψεμματα σχετικα με εναν αλλον πειρατη?? Φευγω, αλλα να ειστε σιγουροι οτι μολις ξεμπερδεψω ξανα με τον Wapol, εμεις οι τρεις θα εχουμε αγρια ξεμπερδεματα


Last edited by Osios_Efprepios on Tue Jul 02, 2013 5:11 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue Jul 02, 2013 5:10 pm

Aνοιξα αθορυβα την μισανοιχτη εξωθυρα και αντικρυσα το αυστηρο βλεμμα του Dalton, του αρχηγου αυτου του νησιου, και την εντρομη εκφραση των δυο ψαραδων .
---Δεν προκειται για ψεμματα Dalton... Πραγματι ειμαι εδω. Ευχαριστω αυτους τους ψαραδες που με εσωσαν αθελα τους παροτι τους ξεφυγα. Σου δινουν την ευκαιρια ομως Dalton, σου δινουν την ευκαιρια να με πιασεις εσυ ο ιδιος... Την προηγουμενη φορα με νικησες και με φυλακισες στις φυλακες σου, για να βρεθω λιγο αργοτερα στο Ιmpel Down παλι εξ αιτιας εσενα και των Marines που καλεσες. Γλυτωσα ομως και επεστρεψα για μερικες σφαλιαρες... Τι λες Dalton? Aν νικησω παιρνω την εκδικηση που ζητουσα, ενω αν νικησεις θα πετυχεις για τα καλα αυτο που απετυχε τις προαλλες... να με κλεισεις στο Impel Down... Μου δινεις αυτον τον χορο??
Αν η αυτη η μαχη ηταν χορος , σιγουρα θα επαιρνε σαν τιτλο το "χορευοντας με τους λυκους" γιατι ο συγκεκριμενος δεν ηταν απλος ανθρωπος , αλλα μπορουσε να μεταμορφωνεται σε βυσσωνα...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue Jul 02, 2013 5:20 pm

Ο Dalton πηρε αμεσως την μορφη του βυσσωνα λογω του αντιστοιχου Zoan φρουτου που κατειχε. Το ζωο αυτο ηταν αρκετα δυνατο κανοντας σε να φοβασαι, ομως το ειχα ξανααντιμετωπισει και γνωριζα περιπου τα θετικα και τα αρνητικα του. Μπορει εγω να γνωριζα τις δυναμεις του Dalton, εκεινος ομως δεν γνωριζε τις δικες μου αφου την προηγουμενη φορα δεν χειριζομουν καθολου τις δυναμεις του Suke Suke No Mi. Eτσι, του εδωσα την ψευδαισθηση οτι δεν ειχα κατι διαφορετικο απο την προηγουμενη φορα για εχω το στοιχειο του αιφνιδιασμου και περιμενα την επιθεση του.
Τα στιβαρα του κερατα χτυπησαν φυσικα τον τοιχο του σπιτιου αφου καταφερα να αποφυγω την επιθεση του οπως σε καθε μαχη μπορουσα να κανω. Καθως απομακρυνομουν μερικα μετρα απο εκει, ειδα διαφορα καδρα ή στολιδια στον τοιχο να πεφτουν καθως ο Dalton ξεκολλουσε τα κερατα του απο εκει. Οταν τα καταφερε, εγω ειχα ηδη αρπαξει ενα κηροπηγειο υιοθετώντας το υφος του τρομοκρατημενου που προσπαθει να γλυτωσει με καθε μεσο. Ειχα αρκετη αισιοδοξια και νομιζα οτι ηλεγχα την μαχη που μολις ειχε ξεκινησει.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue Jul 02, 2013 5:32 pm

Και πραγματι την ήλεγχα! Καθως ο Dalton ετρεχε με ποδια ανθρωπου και κεφαλι βυσσωνα προς το μερος μου, εγω εσκυψα στο επιπεδο των γόνατών του και του χτυπησα τα ποδια με το κηροπηγειο που ειχα αρπαξει. Ο αντιπαλος μου, εβγαλε μια κραυγη πονου και προσγειωθηκε με τα μουτρα στο εδαφος διπλα μου. Αυτη τη φορα ηταν η σειρα μου να επιτεθω και αφου πεταξα το κηροπηγειο προς το μερος των ψαραδων που εβλεπαν τρομαγμενοι το σπιτι τους να καταστρεφεται, προσγειωθηκα στην πλατη του Dalton και αρχισα να τον γρονθοκοπαω ανελεητα.
---Θα πληρωσεις για ο,τι μου εκανες ατιμε! φωναξα αλλα η φωνη μου διακοπηκε αποτομα. Ο Dalton προσπαθουσε να σηκωθει αποτομα. Στην προσπαθεια του, με πεταξε πισω σε εναν καναπε τον οποιο αναποδογυρισα και βρεθηκα απο κατω του. Εκει ο Dalton βρηκε την ευκαιρια του να με σκοτωσει. Παιρνοντας ενα τεραστιο αλμα, προσγειωθηκε πανω στον καναπε και συνεπως σε εμενα, κομματιαζοντας τον καναπε, και κανοντας με να νοιωσω εναν απο τους δυνατοτερους πονους που ειχα νοιωσει.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue Jul 02, 2013 5:48 pm

To ευτυχες για μενα, ηταν οτι προλαβα προτου κανει τον καναπε να σκασει σαν καρπουζι, να γινω αορατος και να παραμεινω ως τετοιος μεχρι ο Dalton δει μεσα στα συντριμμια του καναπε και να διαπιστωσει ιδιοις ομασι οτι εγω "δεν βρισκομουν εκει". Τον ειδα λοιπον να σηκωνεται αποτομα με μια βρισια να γλιστραει απο το στομα του. Κοιταξε τριγυρω μεχρι να με βρει αλλα εις ματην.
---Που πηγε ο καργ@#λης? ρωτησε ξανα απελπισμενος.
Εγω ομως ημουν ηδη ορθιος και βρεθηκα απο πισω του για να του δωσω μια ωραιοτατη γροθια στο σβερκο του λαιμου. Στο σημειο ακριβως οπου κανεις τον αντιπαλο σου να λιποθυμησει .
Εκει ακριβως πετυχα τον Dalton o oποιος εχασε αμεσως τις αισθησεις του, αλλα και την μορφη του βυσσωνα, υιοθετώντας το ανθρωπινο προφιλ του. Χτυπησα τις παλαμες μου για να φυγει η σκονη και χωρις να χανω χρονο, τον σηκωσα απο την μπλουζα και τον εσυρα μεχρι την εξωπορτα. Λιγο πριν φυγω, μιλησα στους βουβους ψαραδες
---Ευχαριστω που με σωσατε στο λιμανι. Σας το ανταποδιδω τωρα. Νομιζω οτι ο Dalton δεν θα θελησει να ασχοληθει μαζι σας πλεον.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελος] Επιστροφη για μερικες σφαλιαρες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] Η επιστροφή![Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Once Again... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The reunion [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Moving on! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Dinotopia [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Drum Island-
Jump to: